Lichten op het Verwulft zijn heer en meester. De overstroomingsramp in Noord-Italië. Expresse bestelling. Hei BetoH$eiiksie 53e Jaargang No. 15993 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 14 Augustus 1935 HAARLEM S DAGBLAD Pirectie: F. W. Ph'EREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post 0.72VS. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag ea aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. Automatische regeling nu voor goed in werking gesteld. De heer E. H. Tenckinck, de commissaris van politie, ontsteekt de automatische verkeers lichten op het Verwulft. Nu is het toch een voldongen feit gewor den: automatisch worden we over het Ver- wuift geloodst. De lichten zullen nu voor al- i -tijd blijvien werken, althans op de uren wan- i neer dat noodig is. De agent op de ton zal nimmer wederkeeren. Het was even over tien uur toen de ronde verhevenheid werd weggerold en de heer E. H. Tenokinck, de Haarlemsche commissaris van politie zijn hand in de schakelkast stak, de 1 knop omdraaide, waardoor alle lichten wer den ontstoken. .Veel veranderingen zijn niet meer aange- I bracht in de week na den proefdag en zooals J het zich hedenmorgen laat aanzien zal de re- I geling binnen enkele dagen wel nagenoeg volmaakt werken. Vereischte is toch nog altijd dat de weg gebruikers beter letten op het voor hen be- I staande verkeersvak. Het gebeurt toch maar al te vaak dat de „rechts-affers" in het vak voor de „recht-uiters" terecht komen of om gekeerd. Bovendien wordt ook de drempel wel eens vergeten, wat langer wachten dan nood zakelijk tengevolge heeft. Een derde punt is speciaal bestemd voor de fietsers. Bij het opstellen in een vak, ter wijl men moet wachten voor het roode licht, moeten zij aan de rechterzijde gaan staan om het snelverkeer, zooals auto's en motor fietsen, gelegenheid te geven aan den lin kerkant te komen. Immers is het zeer gewenscht dat onmid dellijk na het groene licht, de geheele file snel kan verdwijnen. Een opstelling als deze bevor dert de snelheid veel. Ook dit moge men goed onthouden: snel optrekken, vlug opstappen, voorkomen noodeloos wachten. Bij de officieelè opening hedenmorgen wa ren. o.a. tegenwoordig de directeur van open bare werken, Ir. M. H. Maas, Ir. D. N. de Lange, van den algemeenen dienst van open bare werken, wethouder W. Roodenburg en vertegenwoordigers van de firma, die de ver keerslichten heeft aangelegd. Veel belang stellenden sloegen de nieuwe regeling gade en evenals, verleden keer, bij de proefneming op 'Dinsdag was het oordeel „op de stoepen "gun stig Het woord is nu aan de fietsers, automobi listen en anderen om te toonen, dat de lich- ten zeer spoedig alles te vertellen hebben en menschelijke hulp niet meer noodig is. Huis in de Voortingstraat bijna geheel uitgebrand. Door een strijkijzer in een kast? In de Voortingstraat 6 brak Dinsdagavond te ongeveer kwart voor elf brand uit. Spoedig stond nagenoeg het geheele huis in lichter laaie en ofschoon de brandweer het vuur snel meester was door met twee stralen te blus- schen, is toch bijna alles verbrand. In dit huis is een stoomerij en ververij van den heer A. J. Tonnissen gevestigd. De bewo ners waren, toen het vuur werd ontdekt, niet thuis. Buren ramden de deur open, hetgeen niet altijd wenschelijk is, omdat tocht het vuur juist aanwakkert, in plaats van het te dooven. Een lid van de brandweer kon nog voorkomen dat ook op andere plaatsen door ondeskundig optreden tocht zou worden veroorzaakt, doch desalniettemin waren de vlammen zoo erg, dat in korten tijd de geheele inboedel verloren was. De oorzaak is niet met zekerheid bekend. Vermoed wordt dat in een kast tusschen de voor-, en achterkamers gelijkvloersch, een strijkijzer de schuldige is. Na ongeveer een half uur kon de brandweer inrukken en werd het allengs rustiger in de buurt. De heer Tonnissen, die met zijn vrouw in de bioscoop was, toen de brand uitbrak, zei vóór het vertrek met een brandende lucifer naar een. parapluie te hebben gezocht, doch de lu cifer uitgetrapt te hebben, zoodat z.i. hierdoor geen brand kan zijn ontstaan. Bezuiniging op 't Middelbaar Onderwijs. De plannen van de regeering. Invloed op Haarlem? Wij hebben reeds mededeeling gedaan van het voornemen der regeering, bezuinigingen in te voeren bij het Middelbaar Onderwijs. Haar plan is het ontwerp van wet is daar toe al bij de Kamers ingediend de rijks H.B.Scbolen met 5-jarigen cursus om te zet ten in 3-jarige scholen, mits de leerlingen die 3 jaar het onderwijs gevolgd hebben vol doende gelegenheid krijgen het onderwijs in de twee hoogste klassen van een andere openbare H.B. School met 5-jarigen cursus bi.i te wonen. Het ministerie meent zoo wordt in de toelichting van het wetsontwerp gezegd te mogen verwachten, dat de gemeentebe sturen denzelfden maatregel zullen treffen en dat ook de besturen van bijzondere scho len zich ten deze met elkaar zullen willen verstaan, indien op deze wijze een rationeele bezuiniging kan worden verkregen. Er zijn o.a. rijks H.B.Scholen met 5jarigen cursus te Velsen en Alkmaar. Het is de vraag hoe de regeering haar bezuinigingsplannen wil uitvoeren. Eén dezer scholen zou omge zet kunnen worden in een 3-jarige. zoodat dan de kinderen uit Velsen naar Alkmaar zouden kunnen reizen of uit Alkmaar naar Velsen. Ook zou men beide scholen in 3- jarige 'kunnen omzetten en de kinderen naar andere openbare HB. Scholen sturen, maai de moeilijkheid is. dat als kinderen uit Vel sen naar een H. B. S. te Haarlem zouden ko men. de gemeente Velsen het volle school geld der buitenleerlingen zou moeten beta len. Misschien zou door tusschenkomst der regeering voor dit speciale geval een bijzon dere regeling gemaakt kunnen worden. Van belang is de vraag wélken invloed deze reorganisatie voor ons Middelbaar Onderwijs zal hebben. Haarlem heeft zooals men weet wel de rijksregeling voor het Middelbaar Onderwijs aanvaard, maar krijgt tot heden geen rijkssubsidie. Daardoor heeft Haarlem natuurlijk nog vrijheid van handelen. Boven dien. is in het wetsontwerp de bepaling op genomen, dat fyet. rijk aan ...gemeentelij ke H. B. Scholen voor de twee hoogste klassen geen subsidie meer zal-geven als die volgens het reorganisatieplan der regeering opgehe ven zouden kunnen worden. De regeering treedt dus niet absoluut dwingend op tegen over gemeenten die wel de rijkssubsidie krijgen. Haarlem heeft thans, de Meisjesschool meegerekend, vier H. B. Scholen met 5-jari gen cursus. Wij hebben den heer A. G. Boes. wethou der van onderwijs, gevraagd naar zijn mee ning. Hij verklaarde ons, dat op dit oogen- blik nog niet te overzien is of aanneming van het wetsontwerp voor Haarlem gevolgen zal hebben en nog minder van welken om vang die eventueel zullen zijn. Eerst moet afgewacht worden of de wet in het Staats blad zal .verschijnen. Eerst daarna kan over wogen worden of het gewenscht is ook te Haarlem maatregelen te nemen In elk ge val zal dit pas mogelijk zijn bij den aanvang van den volgenden cursus, dus in September 1936. TWEE KINDEREN TE WATER. Dinsdagavond half acht raakten twee zus jes spelende in een sloot bij de Gasfabriek aan den Oudeweg. Het waren de 11-jarige Jacoba en de 13-jarige Annie van der Gevel, wonende aan de Luzacstraat. Ze verkaeerden beiden in levensgevaar. De heer C. Roskam, wonende aan de Luzacstraat. Ze verkeerden zich gekleed te water en wist het jongste meisje zwemmende te redden. Het oudste kind was al gezonken. Het mocht gelukken haar -door middel van een reddingsbaak op het droge te brengen. Beide meisjes waren be wusteloos. Zij werden door politie en leden van den ongevallendienst tot het bewustzijn teruggebracht en daarna naar de ouderlijke woning teruggebracht. De Haarlemmers zijn eerlijker dan de Amsterdammers. Stelen althans minder boeken. De directeur van een openbare leeszaal te Amsterdam heeft bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan dat in dit jaar 69 boeken uit de bibliotheek gestolen zijn. Wij hebben bij de openbare leeszaal te Haarlem gevraagd hoe het hier met dief stallen staat. Ons werd verzekerd dat ver missing van boeken gelukkig slechts spora disch voorkomt. Benige jaren geleden is. zoo als men zich herinneren zal, een vrij kost baar boek gestolen (Valerius Gedenkklank) maar dat was een vrijwel op zich zelf staand geval. Eenzeer enkele keer wordt ook wel een boekje van minder beteekenis- vermist, maar dit staat toch niet in verhouding tot hetgeen nu van deze Amsterdamsche leeszaal wordt medegedeeld. In de boekenzaal waar het publiek toegang heeft alsook in de courantenleeszaal is steeds iemand voor toe zicht aanwezig. Blijkbaar is dit toezicht zoo goed, dat diefstallen tot de zeldzaamheden behooren. Als er in de bedoelde leeszaal te Amsterdam ook geregeld toezicht is. blijkt •daaruit dat de Haarlemmers eerlijker zijn dan de Amsterdammers. Wel is in de prac- tijk gebleken dat toezicht een uitstekende preventieve maatregel is. Indertijd kwamen op de Universiteitsbibliotheek te Amsterdam ook herhaaldelijk diefstallen voor. De dader heeft men nooit kunnen ontdekken, maar toen er een geregeld toezicht werd ingesteld, was het met de vermissing afgeloopen. Duizend dqoden Zie eerst pag. 4. ROME, 14 Augustus. Men gelooft, dat bij den watersnood in de omgeving van Ovada duizend personen om het leven zijn geko men, doch tot nu tóe is het niet mogelijk het juiste aantal slachtoffers op te geven. De bijzondere correspondent van het Deutsche Nachrichten Büro meldt uit Ovada: Het is buitengewoon moeilijk het juiste aan tal dooden vast te stellen dat bij de ontzet tende dijkdoorbraak te betreuren is. De schat tingen varieeren van tweehonderd tot duizend slachtoffers. In hoofdzaak zouden vrouwen en kinderen om het leven zijn gekomen. Tal van lijken zijn reeds geborgen. De omgeving van Ovada. welke Dinsdag door een ernstig noodweer was geteisterd biedt een troostelooze aanblik. Door den dijkdoorbraak is een wijk der 10.000 bewoners tellende stad Ovada ver woest. Evenals de plaatsen Capiüetta en Mo- lare. Overal ziet men ingestorte huizen. Meu belen en verschillende voorwerpen drijven in het rond. Daartusschendoor ziet men de lij ken van menschen en'dieren. De druk der watermassa's was ontzettend aangezien het Orbicella meer welks plotse linge stijging den dijkdoorbraak heeft ver oorzaakt. veel hooger ligt dan de plaatsen. Met ontzaglijke kracht stroomde het water het lager gelegen gebied binnen. De dijkbe- waker bemerkte het ongeval direct doch het was te laat om den stroom tot stilstand te brengen. Hoewel verschillende sluizen wer den geopend brak de dijk door over een lengte van ongeveer veertig meter. Te Ovada zijn 130 huizen geheel vernield. Te Caprietta en Molare bleef geen steen op de andere. In het gebied van de ramp heerscht groote ver slagenheid en onbeschrijfelijke wanhoop. Overal ziet men menschen die zoeken naar vermiste familieleden. De bergings en red dingswerkzaamheden, die den geheelen nacht zijn- voortgezet, hebben onder uiterst moeilijke omstandigheden plaats. Direct na het ongeluk was het bijna on mogelijk hulp te verleen en aangezien voort durend nieuwe wolkbreuken kwamen. De watermassa is doorgedrongen tot bij het op 35 mijl afstand gelegen Alessandria. Vele menschen, die tijdens het noodweer de huizen waren binnengevlucht, werden onder de in stortende muren bedolven. Tal van andere personen werden door den stroom verrast, terwijl zij zich- op het land bevonden. Zij werden meegesleept. Het is uiterst moeilijk de slachtoffers uit het puin te voorschijn te halen. Het noodweer heeft ook te Padua groote verwoestingen aangericht. Vele boomen wer den ontworteld en verkeerswegen versperd. Te Brescia werd een hoogspanningskabel omvergeworpen, tengevolge waarvan een man werd gedood. Ook aan de Ligurische kust is de schade aanzienlijk. Hier zijn vele plaatsen over stroomd, onder meer de Westelijke voorstad van Genua Voltri. GEREFORIMEERDE JEUGDCENTRALE. De Geref. Jeugdcentrale voor Haarlem en omstreken organiseert een landmiddag op 31 Augustus a.s. op het buiten Huize te Ben- nebroek". Als spreker hoopt op te treden Mr. H. Bijleveld; Verder wordt de middag gevuld met vrije en wedstrijdspelen. PAS OP VOOR DIE ZIGEUNERVROUWEN! De Commissaris van Politie waarschuwt tegen eenige Zigeunervrouwen, die er haar werk van maken, menschen aan huis te be zoeken en haar te vragen, de toekomst te mogen voorspellen. Daar is het haar echter niet alleen om te doen. Zij ontdekken meestal dat de ondervraagde ziek is en beweren dan dat zij de menschen kunnen genezen. Geld vragen zij hier niet voor; wel willen ze gaarne een waardevol voorwerp ontvangen, onder voorwaarde dat zij dit terug brengen, wanneer ze het bericht ontvangen dat de genezing ge komen is. Dan brengen ze het voorwerp terug, doch wenschen er geld voor in de plaats te ontvangen. Op die wijze wisten zij een dame te bewegen een aantal zilveren sieraden af te staan. Natuurlijk komen die voorwerpen nooit meer terug. Werkloosheid iets stijgende. De Directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 22 t/m 27 Juli 1935 het aantal leden van ingevolge het Werk loosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereeni- gingen bedroeg 550.800, waarvan 79.000 land arbeiders. In de maanden Mei t/m November worden geen gegevens aangaande de werk loosheid van de vereenigingen van landarbei ders ontvangen. De werkloosheid onder de overige 471.800 verzekerden bedroeg 29.6 In de vorige verslagweek (8 t/m 13 Juli 1935) bedroeg de werkloosheid 29.3%. In de overeenkomstige week van de jaren 1934 en 1933 was de werkloosheid onderschei denlijk 26,4% en 24.3%. Bij 1058 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 27 Juli 1935 in totaal 352.090 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 334.456 mannen. Hiervan waren werkloos 333.932 personen, onder wie 320.990 mannen. Op 13 Juli 1935 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 349.457. onder wie 331.635 werkloozen. Het aantal werkzoekenden is derhalve sedert 13 Juli 1935 gestegen met 2633. het aantal werkloozen met 2297. (Een inwoner van Alkmaar ont ving dezer dagen een briefkaart die 22 jaar geleden te Koedijk aan zijn adres was gepost.) Van Koedijk heel naar Alkmaar toe in tweeëntwintig jaar, Dat is niet zoo'n prestatie, maar het is nu voor elkaar. De kaart kwam ter bestemming aan, de opdracht is verricht, De post deed ook in dit geval tenslotte weer haar plicht, Men kan zich nu verdiepen in de vraag, waar zij wel. bleef, Die kaart, sinds men zoo lang gelee er het adres op schreef, En men kan verder vragen hoe zij na dien langen tijd, Weer plotseling werd opgediept uit de vergetelheid. De post heeft er natuurlijk indertijd wel voor geborgd, Dat zij bezorgd werd, echter niet, hoe gauw zij werd bezorgd. En nu zij dus besteld is, zij het na verloop van tijd. Nu treft de posterijen dus ook stellig geen verwijt. Zij werd dan wel een oude, maar zij bleef een nette kaart, De post heeft haar zorgvuldig en in goeden staat bewaard. Daarvoor verdient zij hulde en temeer als men erkent. Dit alles werd door haar gedaan voor Slechts één enklen cent. Bij de bezorging heeft de post gezwegen als het graf. Zij leverde de briefkaart zonder meer ten huize af, Hoewel men gr de jaren door zoo trouw voor had gewaakt, En zelfs misschien te langen lest gehecht aan was geraakt, Terwijl zij welhaast kostbaar werd als een antiquiteit, Wierp men haar zwijgend 'in dé bus, wié weet met hoeveel spilt. Neen, waarlijk, het komt, goed beschouwd, tenslotte hierop neer, De post verdient voor deze daad oprechte lof en eer, In dagen, dat men altijd alles sneller wil doen gaan, Doet zulke kalme plichtsbetrachting je weldadig aan, Ik zeg, als hieruit komt, dat zich de mensch wat meer bezint, Dat de victorie eens te meer van Alkmaar uit begint, En moppert men: 't is veel te lang ik vind dit standpunt klein, In plaats van twee en twintig had 't ook vijftig kunnen zijn. P. GASUS. Fraaie prestatie van Elly Beinhorn. GleiwitzIstanboel vice-versa ïn recordtijd. De Duitsche vliegster, die in den nacht op Dinsdag uit Gleiwitz naar Istanboel is ver trokken, en gisteravond weer op Tempelhof daalde, heeft in totaal 3570 K.M. afgelegd. De afstand GleiwitzIstanboel bedraagt 1650 K.M.. waarover Elly Beinhorn, met wind mee, 5 uur en 3 kwartier heeft gevlogen. Op den terugweg, van Istanboel naar Berlijn, wat een afstand van 1920 K.M. is, had zij tegenwind, zoodat zij daarover ongeveer 7'/2 uur heeft gedaan. Een groot aantal belangstellenden had zich tegen 5 uur des middags op Tempelhof ver zameld, o.a. de bekende vliegers Ernst Udet en Von Gronau. Tengevolge van den tegenwind was het 8 minuten over 6 toen de „Taiphoon"- machine op het vliegveld neerstreek, waar de vliegster met groote geestdrift werd begroet en haar een krans van roode rozen werd aan geboden met linten in de kleuren van alle landen, waar zij overheen was gevlogen, n.l. van Duitschland. Polen, Tsjecho-Slowakije, Roemenië, Bulgarije en Turkije. Het zwart- wit-roode lint droeg het opschrift „Taiphoon over Azië". EVANG. BROEDERGEMEENTE. Ds. H. Bielke te Paramaribo, heeft het beroep naar de Evang. Broedergemeente te Haarlem aangenomen. Dc driemogendhedenconfcrentic begint heden te Parijs. pag. 4 Een dijkdoorbraak heeft in Noord-Italië een catastrofe tengevolge gehad. pag. 4 en 1 De goudvoorraad van de Nederlandsche Bank blijft stijgen. pag. 3 Een moordaanslag van een 17-jarigen jongen op een café-houder te Weert is mislukt. pag. 3 Den Haag moet bezuinigen en de pcrsoneele belasting verhoogen. pag. 3 Te 's Gravenland is .Tlir. Joan Berg, de oud ste der Nederlandsche schilders, overleden. oag. 3 Te Bergen op Zoom is een notaris gearres teerd, verdacht van verduistering van eenige tonnen. pag. 1 De verkeerslichten op het Verwulft zijn he den in werking gesteld. pag. 1 Een huis in de Voortingstraat te Haarlem is bijna geheel uitgebrand. pag. I De invloed van de bezuinigingsplannen der regeerïng op het M. O. te Haarlem. pag. 1 Laatste Berichten. pag. 5 ARTIKELEN. ENZ. Emile Schreiber: In en om een Japansch warenhuis. pag- 4 J. II. de Bois over J. W. Bilders: Landschap te Wolfhezen. pag. 3 Bekende Haarlemmers: de heer C. Overbeek. pag. 3 Goed nieuws. Optimistische woorden van den directeur der Bank van Frankrijk. PARIJS, 14 Augustus (Reuter). Met be trekking tot de verlaging van het disconto, welike verleden week plaats had, wees de gou verneur van de Bank van Frankrijk, Tan nery. er op. dat deze nieuwe verlaging van disconto en beleeningen een bewijs is van den gestadigen terugkeer tot normale cre- dietverhoudingen, welke tevens in groote mate tot het vergemakkelijken van een ople ving van het zakenleven zullen bijdragen. Tannery constateert verder, dat gedurende de laatste maanden er in de geheele wereld zeer duidelijk aanwijzingen van een verbe tering konden worden waargenomen en dat in Frankrijk zelf de economische aanpassing voldoende gevorderd is, dat de nieuwe opof feringen van het land vruchten kunnen af werpen. Bovendien zoo voegde Tannery er aan toe, en dit is een werkelijk feit. is de steeds drei gender onevenwichtige begrooting, welke zoo zwaar op de franc drukte, thans voor goed uit den weg geruimd. Vervolgens zeide hij. dat een der elemen ten welke op normale wijze tot een herleving der bedrijvigheid kunnen leiden is. een ge leidelijke terugvloeiing in den economlschen kringloop van de opgepotte kapitalen. De door de regeering genomen maatrege len moeten een ieder er van overtuigen dat ■het oogenblik van handelen is gekomen. Het land kan er van verzekerd zijn. dat de Centrale Bank alles zal doen, wat in haar vermogen ligt, het crediet-mechanisme met een maximale doelmatigheid te doen func- tiomieëren. De traditie van de bank gaat voortdurend in de richting van een credietverstrekking tegen zoo weinig mogelijk drukkende voor waarden. Wij zijn vast besloten hieraan niet alleen trouw te blijven, doch zoo mogelijk deze tra- ditioneele politiek nog duidelijker door te voeren, besloot hij. EXAMENS. Handenarbeid. Haarlem, 12 en 13 Aug. Geëxamineerd 4 vr. en 8 mannel. candida tes Geslaagd de heeren H. W. Schuts, H. Freese, J. H. van der Veer, C. L. Pels, J. M. van Wolferen, allen te Amsterdam. A. B. Wap- stra te Zaandam. Notaris te Bergen op Zoom gearresteerd. Verduistering zou eenige tonnen beloopen. BERGEN OP ZOOM, 14 Aug. Als verdacht van verduistering is gisteren op last van de justitie aangehouden notaris J. P. te dezer stede. Na te zijn verhoord is hij hedenmorgen overgebracht naar Breda om daar ter beschik king van de justitie te worden gesteld. Hoe groot het verduisterde bedrag is, valt op het oogenblik niet te bepalen. Men spreekt echter van eenige tonnen. Het kantoor van den gearresteerden notaris is inmiddels in beheer genomen door een can- didaat-notaris van De Broederschap van No tarissen in Nederland, terwijl voorts surséance van betaling is aangevraagd. Op welke wijze de verduistering is geschied, zullen de boeken moeten uitwijzen. Er kan gevoegelijk worden aangenomen, dat vele personen van deze on« regelmatigheden de dupe zijn geworden. (A.NP.K

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1