(Ikrzcm termeer en zijn kring STOPPAGE Htaoiggtt Mevr. L. H. Prins Dr. LAND DIENSTBODE Hypotheek M.O. BOEKHOUDEN STAATSPRAKTIJKDIPLOMA Gevr. v. 26 Aug. EEN NET MEISJE Leerling-lingerie-naaisters gevraagd ROODENBURG STEGWEE. Geldbelegging Belasting- Cuba Overal F. J. MARTENS HAARLEM'S DAGBLAD ADVERTEERT UI ode blad SITZAJSTtfE* verschenen 1?° ONZE RECLAME LUNCH AANBIEDING )ONDERDAG 15 AUGUSTUS 1935 HAAEEE M'S DAGBL A D ft SCHILDERKUNST in Boymans Museum. Laten wij aannemen dat de Amsterdam- sche Vermeers, die van de feestelijke bijeen komst aan de Maas niet de minst aanzien lijke gasten zijn, onzen lezers uit het Rijks museum vertrouwd zijn. Het prachtig ge conserveerde Brieflezende Vrouwtje, uit het legaat Van der Hoop, het Melkmeisje, dat het Rijk indertijd van de familie Six kocht, en het Straatje, uit dezelfde familie, door den heer Deterding aan ons volk geschon ken, behooren tot de schoonste zaken die men permanent op een half uur afstands van Haarlem kan gaan bewonderen. Maar het nationaal museum van Schotland in Edinburgh is nu eenmaal niet zoo gemakke lijk bereikbaar en de groote schilderij met den Christus in het huis van Martha en Maria, die het naar Rotterdam tijdelijk af stond. is om meer dan één reden een der groote attracties der expositie. In de eerste plaats omdat het voor een Vermeer van vrij Toote afmeting is, anderhalve Meter in iet vierkant maar vooral doordat het zulk een prachtig stuk schilderwerk is, waarvan vooral de beide vrouwenfiguren geheel in Vermeerschen geest zijn gegeven. In het luisteren der twee vrouwen is een verwon derde aandacht en een stil zich overgeven, die prachtig zijn. Het kleurensemble is licht, rein en voornaam, men blijft er stil genie tend naar kijken. De schilderij werd nog geen veertig jaar geleden als een echte Vermeer erkend en voor dien door een antiquair in Bristol voor acht pond sterling gekocht. Zooals gezegd is het thans een der parels van Schotlands nationaal museum en door niemand als een meesterwerk van Vermeer betwijfeld. Een iets kleiner schilderij, een Magdalena aan den voet van het kruis voorstellend, svordt op deze Rotterdamsche tentoonstel ling. voor het eerst als een werk van. Ver meer gepresenteerd. Het zou iets vroeger dan het zoo juist besproken doek geschil derd zijn. De gronden waarop het aan Ver meer wordt toegeschreven moeten wel danig iterké bewijskracht bezitten, want al zal niemand ontkennen dat het op zichzelf een prachtig schilderij is, men vindt op het eer ste gezicht weinig aanknoopingspunten er mede in de andere, bekende werken van den meester. In de kunstgeleerdheid zal daarover nog wel eens van gedachten gewisseld wor den, de ongeïnteresseerde bezoeker zal in ieder geval van een mooi stuk peinture kun nen genieten. Het mooie Vrouweportret uit het museum in Budapest kan men thans ook in Boymans bewonderen en het in gedachten met de allermooiste Verspronck's vergelijken, waarmee het in stand en behandeling eenige overeenkomst vertoont. Het kleine juweel uit iet Louvre-museum, de „Kantwerkster" moet zich thans in Rotterdam niet geheel vreemd voelen. Het werd namelijk in 1870 uit de Rotterdamsche verzameling van D. Vis Blokhuyzen te Parijs geveild en aan Napo leon III verkocht. Een merkwaardig klein schilderij, slechts 24 bij 21 c.M. groot, dat door de prachtige ruimtevulling in de her- nnering steeds als een veel grooter werk jlijft nawerken. Het is een schitterend stukje ïarmonieuse kleurigheid en 'het aandachtig ;ebogen kopje van de kantwerkster is wel typisch Vermeersch, dat de toeschrijving van een ander, hier als Delftsche School ten oongesteldmeisjes kop je, eigen dom- van den ïeer Bremmer en door dezen voor werk- van termeer gehouden, zeer aanvaardbaar lijkt. Iet is in ieder geval interessant deze schets, lie de -heer Bremmer in den kunsthandel rond, met de Kantwerkster te vergelijken. Het Meisje aan het venster, uit het Metro- wlita-n Museum in New-York, maakt den indruk of het in den loop der jaren door schoonmaak of anderszins geleden heeft. Hét prachtig Vermeersche blauw heeft hier iets verschaalds, iets van kogeltjes-blauw, in de jurk vooral, dat men, de schilderij slechts uit reproductie kennende, niet verwacht had. Vergelijkt men het met het brieflezend vrouwtje uit het legaat Van der Hoop, dan wordt het New-Yorksche schilderij hoe eenvoudig-nobel van compositie overigens er een beetje schriel bij. Over een paar por tretten van jonge meisjes kunnen wij met vermelding volstaan. Dat uit de collectie Van Eeuningen heette vroeger van Ter Borgh t-e zijn, een vocatief die het ons overbodig zou voorkomen te wijzigen, daar het noch voor den een noch voor den ander de glorie ver hoogt. Van de beide groepen der De Hoochs en der verschillende Fabritiussen kunnen wij, niet te uitvoerig te worden, slechts enkele nummers vermelden. Vooral bij de eerstge noemde groep hebben wij het bezwaar ge voeld eener te royale vertegenwoordiging. Voor kunsthistorici en schilders en studen- :ten is het bijeenbrengen van zoo uiteenloo pend materiaal natuurlijk prachtig als ver gelijkingsobjecten, maar aan den anderen kant wordt de gewone, kunstminnende be zoeker wel eens in de war gebracht als in een voor de gemeenschap bestemde omge ving hem niet, en niet bij uitsluiting, het beste van het beste wordt voorgezet. Het blijkt alweer hoe moeilijk het is de geheele wereld plus haar vader tevreden te stellen. Een schilderij als Het Terras kan ons, on danks al het fraais dat er in den catalogus van gezegd wordt, slechts in geringe mate bekoren. Het is onzuiver van kleur en als compositie van een rommelig dilettantisme. Evenmin interesseert Pieter de Hoogh als 'landschapschilder (hij was oorspronkelijk leerling van Berchem) ons hier in het stuk Biet de waarzegster, waarin de beide figuren ie paard op een wijze geschilderd zijn die een goede behangseïschilder uit de acht tiende eeuw verbetert. Doch er is zeer en zeer veel moois in deze groep en wij vestigen de aandacht op.De Kaartspelers (van de firma Wiïdenstein te Parijs) op bet Matthiis Maris-achtige Waschvrouwtje (va%i Pierpont Morgan) de beide Delftsche tuintjes, door Katz van Dieren ingezonden; op „Moeder- vréugde", van Mevr. Von Panr.witz uit Heem stede. De kelderkamer (uit het Rijksmuseum) en nog een aantal meer, die echter de plaats van een geheel nieuw artikeltje zouden in nemen wilden wij ze stuk voor stuk bespre ken. Ook de reeks portretten door Carel Fa- britius moeten wij in de aandacht onzer le zers aanbevelen, zonder verder op vergelij kingen, die overigens voor de hand liggen, in te gaan. Maar het slot dezer bekorte aan tekeningen moge aan een paar doeken van minder bekende artisten gewijd zijn die ons «en onvermengd genot verschaft hebben. In onze inleiding noemden wij ze reeds: Boursse en Vrel. Beiden zijn, met Koedijck, van die ge heimzinnige figuren uit onze kunsthistorie waarover men dolgraag wat meer zou willen weten. Het moeten romantische lieden ge weest zijn wier geest vol avontuur zat. Koedijck, nu eens schilder, dan weer scheepskapitein, nu eens in Amsterdam of Leiden, dan weer in onze Oost en zelfs in Agra-als hofschilder van den Grootmogol. vindt een pendant in Esaias Boursse die als matroos in dienst van de Compagnie .-sterft; En van Jacobus Vrel weten we nu eens hee- lemaal niets. Misschien hoort hij wel in Haarlem thuisis alles wat de geleerden te zeggen hebben, en dat moet ons dus nog wel extra interesseeren. En alle drie deze mannen hebben dingen gemaakt die in vroe ger dagen, toen de geleerdheid nog niet zoo uitgebreid, maar de eenvoudige kijk op kunst misschien onbevangener was, met werk van Vermeer verward zijn! Dat zij bij zondere schilderqualiteiten bezaten kan men hier zoowel aan het Waschvrouwtje en, de Ingeslapen dienstmeid van Boursse, als aan het voluit prachtige schilderij van Koedijck, uit het bezit van Dr. Van Aalst, zien. Het leege wijnglas, zooals dit schilderij getiteld is, bezit inderdaad direct aan Vermeer ver wante qualiteiten. Jacobus Vrel was in de musea van Antwerpen en Brussel al tot ons doorgedrongen. Ik meen mij zelfs te herin neren dat in één van beide musea het werk indertijd op naam van Koedijck stond. Maar nu is er hier nog een pracht exemplaar eigendom van der. heer Lugt in Parijs bijgekomen, een kamerinterieur waarin een vrouw, die door een venster met een kind praat. Een buitengewoon gaaf en pi'oper schilderijtje. Er zijn nog enkele interieurs van Vrel, die van veel vaster schilderhand getuigen dan zijn Straatjes met gevels, die iets weifelends hebben en iets onklaars. Het zijn ook hier de tweede rangs meesters in faam, die met hun beste werk het middel matige der fameuzen overtreffen. Wie niet aan namen hangen blijft kan allermeest ge nieten. J. H. DE BOIS. Gem. Vak- en Ontwikkelings cursussen. Excursie naar Brussel. De heer J. L. Munnik, leider der Gem. Vak- en Ontwikkelingscursussen voor werklooze jongemannen heeft aan de cursisten een circulaire gezonden, waarin er de aandacht op gevestigd wordt, dat verleden jaar de trouwe cursisten in de gelegenheid zijn ge steld, deel te nemen aan een excursie naar het eiland Terschelling. Thans kunnen zij die gedurende het laatste cursusseizoen den cursus trouw hebben gevolgd, deel nemen aan een tweedaagsch bezoek aan de wereld tentoonstelling te Brussel en wel op Vrijdag en Zaterdag 15 en 17 Augustus. Voor deelneming komen in aanmerking zij, die aan den cursusarbeid hebben deelgenomen van November 1934 tot het eind der cursus sen en zij, die aan den cursusarbeid hebben deelgenomen van November 1934 af tot 1 April 1935 en hierna zijn overgeplaatst naar de werkverschaffing „Elswout" of naar de vakcursussen in de Spaarnwouderstraat. Ieder die meent aan deze voorwaarden te hebben voldaan, kan aanspraak maken op gratis deelneming. Volksconcert H. O V. Soliste: Elsa Nolthenius. Hedenavond dirigeert Frits Schuurman het volksconcert der H. O. V. Behalve de slechts- telden gespeelde Ouverture Leonore No. 2 van' op uitkeermö daaivan. Beethoven vermeldt het' programma de Sym- 4 phonie in g kl. terts K. V. No. 550 van Mozart, de Ouverture-Fantasie Roméo et Juliette van Tschaikowsky en het Tweede Piano-concert van Rachmaninoff, dat gespeeld zal worden door Elsa Nolthenius. Elsa Nolthenius is op ons podium een ver schijning die door het publiek altijd met de zelfde spontane hartelijkheid ontvangen en toegejuicht wordt. Eln terecht: want vele ma len trad zij reeds met de H. O. V. op en steeds behaalde zij een groot en welverdiend succes. Dat haar spel ook buiten Haarlem en buiten Nederland bewonderd wordt moge blijken uit haar herhaald optreden met Concertgebouw en Residentie-Orkest, haar tournée door Cze cho-Slowakije, haar successen te Parijs, Rome, Praag Weenen, enz. Elsa Nolthenius genoot haar eerste oplei ding bij mevr. Veerman en voltooide haar stu diën bij Evert Comelis en Paul Schramm. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Handschoenen en ceinturen, portemonnaie, heerenrijwiel, rijwielplaatje, tabakszak met inhoud, Politiebureau Smedestr., stropdas, Koomen.Pleiadenstraat 31; badpak in zakje, Smink, Fabriciusstraat 38; hond. Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt; zilv. broche, Anto- nissen, Vooruitgangstr. 103, halsband met penning, v. d. Burg, van 't Hoffstr. 130, jon gens regenjas, v. d. Lil, Byzantiumstr. 4; kat ten, Kennel Fauna Fr. Varkensmarkt; kapje van schemerlamp, v. Harde, Oude Raamstr. 4; Heerenrijwiel, v. Schaick, Gortestraat 21: rijwielplaatje, D. Wesseling, Zomerkade 77: kinderriing, v. Diernen, v. Marumstraat 69: schoen, Sloer, Burg Sandbergstr. 7; Tuin stoeltje, Meijer, Wijde Geldeloozepad 11; da- mestasch, Kok, Oosterstr. 20; damestasch, Dirks, Reitzstr. 25; vulpen, Klaassen, Gen. de Wetstraat 36; wielhoes, Eland, Bantamstr. 9. Handschieien en ceinturen: Politiebureau, Smedestraat; Bewijs voor kosteloos rijwiel plaatje: Terree, Spaarnwouderstraat 90; zil veren broche, Zieren, v. Oosten de Bruijn- straat 99; Bankbiljet, v. Hout, Zaanenstraat 101; Hond (ruigh. terrier), Riemsdijk. L. Mo lenstraat 1 rood; Hond, (hazewind) Kennel Kleist, Houtvaartpad 206), Hond (doberman), Rusman, Ramplaan 97; Hondenhalsband met penning, Tenger, Graaf Willemstraat 3! Hondje (speelgoed), Carpentier, Kampervest 35. Hond (spaniel), v. Wijk, Klarenbeekstraat 52; Jas; Schreurs. Oost-Indiëstraat 79; Ket ting met witte kralen, politiebureau Smede straat; Nummerplaat. Droov, Acaciastraat 28 Portemonnaie met inhoud. Langeloo, P. Ma- ritzstraat 28 zwart; Portemoniaie met in houd, Grit, Wilgenstraat 46: Penning. Wi'o- kes, Ruysdaelstraat 1 rood; Rijwielplaatje, Dansing, v. Keulenstraat 10; RÏjwielplaatje, Reulink, Arcipelstraat 12. Handschoeien en ceinturen: Politiebureau Smedestraat; Bril, Van 't Hof, Tulpenhofje 17 f; Bril, Van Lunenburg. Korte Zijlstraat 6. Hond, Hölske, Botermarkt 13. Spoorweg kaart, Schutte, Kamperstraat 40 rood: Kat, v. d. Molen, Berkenrodestraat 24; Portemon naie met inhoud, Lubbers, Potgieterstraat 23, Portemonnaie met inhoud, Luttik, Heda- straat 28; Hondenrlem, Wiers, Florastraat 12; Rijwielplaatje, v. d. Pol, Drappenierstraat 5; Rijwielplaatje, Hazevoet, Zomerkade 189; Rijwielplaatje, Veldman, Schreveliusstraat 60., Rentekaaart, Politiebureau Smedestraat; Slang, (levend dier), Magdalenastraat 24: Sokken. Koomen, Vooruitgangstraat 124; Damestasch met inhoud, v. Leeuwen. Hol- steinstraat 19 rood; Telefoongids, Tekamp. Raamvest 9a; Voetbalkleeding, v. d. Pol, Drap penierstraat 6 rood; Vulpen, Couperus, Diaco- i nessenhuis, Hazepaterslaar JHR. C. J. A. REIGERSMAN VRIJDAG 60 JAAR. Vrijdag 16 Augustus wordt Jhr. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat van Noord-Holland 60 jaar. Jhr. Reigersman werd 16 Augustus 1875 te Breda geboren en bezocht aldaar de Kon. Mil. Academie en later de eerste afdeeling van de Krijgsschool. Van 18941901 was hij officier der genie te Utrecht, Breda, Amersfoort en Amsterdam Tot 1909 was hij adjunct ingenieur, ingenieur en onder-directeur bij den dienst van pu blieke werken te Amstero.-m en daarna in genieur, later hoofdingenieur- en hoofdin genieur-directeur van den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland. Buiten zijn ambtelijken werkkring is Jhr. Reigersman voorzitter van de Haarlemsche Bachvereeniging. Des heer Reigersman heeft zich aan een huldiging onttrokken en vertoeft buiten de stad met vacantie. Wethouders als leden van stembureaux. Minister de Wilde heeft geen bezwaar tegen presentiegeld. Circulaire Gedeputeerden ingetrokken. In een rondschrijven dat Gedeputeerde Staten aan de gemeentebesturen in Noord- Holland hebben doen toekomen, wordt er op gewezen, dat naar aanleiding van de circu laire van 27 Maart 1935, waarbij werd kennis gegeven, dat aan, wethouders die lid waren van een stembureau, als zoodanig geen pre sentiegeld mocht worden uitgekeerd, op grond van art. 100, 3de lid der Gemeentewet, ver schillende gemeentebesturen nadere inlich tingen verzocht hebben, in het bijzonder over de vraag, of een wethouder, als lid van een stembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, wél presentiegeld zou mo gen genieten. In de eerste circulaire van Ge deputeerden werd n.l. alleen gesproken van de verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten. Gedeputeerden hebben daarop het oordeel gevraagd van den Minister van Binnenland- sche Zaken. Uit diens antwoord aldus dee- len Gedeputeerden thans den gemeentebestu ren mede is hun gebleken, dat de Minister van oordeel is, dat het voorschrift van art. 100, 3de lid der Gemeentewet, zich. bij een ruime opvatting van den term „gemeentebe diening", niet verzet tegen het genieten van het bovenbedoelde presentiegeld, zoowel voor de verkiezingen van leden van de Tweede Kamer en Provinciale Staten, als voor die van leden van den gemeenteraad. In overeenstemming met deze zienswijze hebben Gedeputeerden besloten, hun stand punt, den gemeentebesturen medegedeeld in de circulaire van 27 Maart 1935, te verlaten en voortaan geen bezwaar meer te maken tegen het uitbetalen van presentiegeld als hiervoren bedoeld aan wethouders. Aangezien Gedeputeerden nog verzoeken, de genoemde circulaire als „niet-geschreven" te beschouwen, hebben derhalve de wethou ders in Noord-Holland, wien bij de jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten geen presentiegeld werd uitgekeerd, alsnog recht jh; NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Zondag a.s. zal in de zweminrichting te Heemstede door den Bond gelegenheid ge geven worden examen af te leggen ter be haling van de diploma's A, B en C. Candida- ten uit Haai-lem, Bloemendaal, Heemstede en nog enkele gemeenten nemen aan de examens deel. JONGEN TE WATER. Woensdagmiddag vier uur viel de 14-jarige W. v. N. bij het schoonmaken van zijn kano in de Leidsche vaart. Hij kon zichzelf zwem mend redden. SPEELTUINVEREENIGING „HET OOSTER KWARTIER". In verband met het 10-jarig bestaan van „Het Oosterkwartier" zal hedenavond een concert worden gegeven in den speeltuin a.d. Zomervaart. Te 8 uur. De Haarlemsche mu- ziekvereeniging „De Postfantare" onder lei ding van den heer A. H. Maas zal de vol gende nummers ten gehoore brengen: IJselmeer, marsch G. Mol. Die Helgolander, Suite Wals E. Kiesler. The Belle of Chicago, Marsch Sousa. L Attente fait Mourir, Fantasie G. Gadenne Feestmarsch R. v. d. Glas. Pauze. Contes et Légendes. Fantasie A. Govaert. Loudspeaker. Marsch S. P. v. Leeuwen. Mazurka F. Poppy. Daar komen ze aan. Marsch potpourie A. Maas. Finale. ST. BAVO-PAROCHIE TE HAARLEM NOORD. Blijkens een bericht in „Sint Bavo" zal de eerste-steenlegging voor den nieuwen bouw van de St. Bavo-parochie te Haarlem-Noord plaats hebben a.s. Vrijdagmorgen half elf. R.K. Kerk. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot leeraar aan het Seminarie „Hageveld" te Heemstede den weleerw. zeergel. heer W. M. C. Verschure, thans kapelaan te Vlissingen; tot kapelaan te Beverwijk (O. L. Vr. v. Goeden Raad) den weleerw. heer G. A. W. Corsten; te Bloemendaal den weleerw. heer B. G. Henning; te Haarlem (kathedraal H. Bavo) den weleerw. heer A. Th. L. Hendriks, (H. Joseph) den weleerw. heer J. R. F. Ver steeg. thans kapelaan te Dordrecht (H. Bo- nifacius)te Heemstede (O. L. Vr Hemel vaart) den weleerw. heer C. A. M. Snelders (Neomist) („Sint Bavo"). GROENTEMARKT. Heerenboonen f 0.050.12 per K.G. Snijboonen f 0.080.12 per K.G. Tomaten f 0.040.08 per K.G. Andijvie f 0.150.30 per kist. Spinazie f 0.350.60 per kist. Postelein f 0.250.40 per kist. Sla f 0.601.60 per kist. Roodekool f 0.040.06 per stuk Bloemkool f 0.030.18 per stuk. Komkommer f 0 020.03 per stuk Wortelen f 0 030.06 per bos. Rabarber f 0.40.06 per bos. Selderij f 0.020.05 per bos. Selderij f 0.020.05 per bos. Pieterselie f 0.02—0.05 per bos. JULES A. A. PIETERS Arts en MARY v. d. LEEK De Heer en Mevrouw PIETERS—v. d. LEEK betuigen, mede namens wedcr- zijdsche familie, hun hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, bij hun nu- welijk ondervonden Getrouwd: C. E. A. W. VAX TETERIXG Noordwijkerhout Haarlem De Heer en Mevrouw VAX DINTHKR-YAX TETERIXG danken bij deze hartelijkst voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk ondervon den. Haarlem, 15 Augustus 1935 Getro uwd: W. R. BECKER en W. S. STOLP Haarlem, 15 Aug. 1935 De Heer en Mevrouw BECKER—STOLP danken voor de bewijzen van be langstelling, bij hun huwelijk on dervonden. Toekomstig adres: Wageningen, Bowlespark 7 is tot 2 Sept. AFWEZIG heeft de PRAKTIJK HERVAT ïnmaakpotten KLOM PENCEXTRALE Op 't Pleintje lik. Dr. LeydssLraat Tel. 11784 Overal heen. Franco thuis HUWELIJK HET kantoor met zeer veel rela ties in de eerste kringen v.h. ge heele land is; BUREAU „SUCCOUR" Carpcntierstraat 3, Tel. 770754 I I V HAAG, -Discretie eerezaak Vraagt kosteloos .inllchtipgen- Mevrouw win IJsendijk te Aer- dennout, Nic. Beetslaan 1, vraagt tegen 1 Oct. een KE UK EX-WERKMEISJE goed kunnende koken, van goede getuigen voorzien. Aanmelden 's avonds na S uur Beschaafde moderne VRIEXDIX gezocht, eveneens gescheiden, leeftijd 3034 jaar. Br. no. 3030 bur. van dit blad Gevr. met 1 Sept. net zelfst. meisje v. d. en n. A. v. RIESSEX, Bloe- mendaalscheweg 261. Overveen. Gevr. een fl. meisje, v. d. en n., v. g. g. v. Faber, Wagenweg S2. ïnmaakpotten K LOMPEXCENTRALE Op 't Pleintje, lik. Dr. Leydsstraat Tel. 11784 Overal heen. Franco thuis GEVRAAGD 32 00.voor werken op n. o. te komen voorwaarden, rente 5 pCt. Br. no. 30S2 bur. van dit blad VERLOREN" een kettinkje met 7 a 8 sleuteïs. Brief, vermeldende adres van den vinder, onder no. 30S3 bur. *ran dit blad. Vinder zal worden be loond. TE KOOP AAXGEBODBX door particulier, zijn in goeden staat verkeerende 4 portiers Che vrolet Sedan 192S. Te bevragen en te bezichtigen Wilhelmina- straat 1, heden en Vrijdagavond tot S.30 n.m. aangeboden. Aanvr. met opgaaf waarde enz. no. 3081 bur. v.ó. bl. NAAR CHIPHOL CHITTEREND CHOUWSPEL per Salonboot op a.s. Vrij dug JG Aug. Vertr. ICoudenhorn 10 u. Terug G u. Prijs 1. Kind. 0.50 H. J. FEME, Dir. Telefoon 11292 ïnmaakpotten li LOM PEN" ('EX TRALE Op 't Pleintje lik. Dr. Leydsstraat Tel. 11784 Overal heen. Franco thuis EXAMENOPLEIDING HUGAS, EIGERSMA, POTGIESER opent de INSCHRIJVING voor de NIEUWE CURSUSSEN Uitvoerig prospectus met studieplan, begrooting e. d. op aan vrage aan het HAARLEMSCHE SECRETARIAAT: Parklaan 79, Haarlem. ALGEMEEN SECRETARIAATParkweg 356, Voorburg, Z.-H. Eerstvolgend spreekuur Haarlem Vrijdag 16 Augustus, vanaf 7.309 uur nam. om opgeleid te worden in brood- en banketbakkerij. Leeft, ongev. 18 jaar. J. v. VESSEM, KLEVERPARKWEG 10, HAARLEM. AANMELDEN ATELIER ZIJLWEG 158, HAARLEM. WEGENS VERTREK BRET PENSION TE KOOP AANGEBODEN. PRIJS ZEER BILLIJK nader overéén te komen. Brieven onder no. 3079 bur. van dit blad. ZAKENLIEDEN. Moeilijkheden met schuldeischers of anderszins? Wendt U tot ons. Wij geven advies in iedere Rechtszaak. Rechtskundig Adviesbureau „ARGUS", Kleverparkweg 225. Advies 1.-. Spreekuren 10-12, 2-5. Maand, en Donderd.av. 7-9 u. f 1 50 DAMESKAPSALON JOH.W.deVos Beb. ra. olie 50 et. extr. TELEFOON 17035 WILHELM INASTRAAT 19 ACCOUNTANTSKANTOOR Leden van het Ned. Inst. v. Acc. VAN EEDENSTRAAT 9. ACCOUNTANCY. BEHEER EN ADMINISTRATIE VAN VERMOGENS. BELASTINGZAKEN. In centrum der stad vrij huls- je te koop a 1950.Huur- opbr. 234 p. j. Inl. Makel.- kant. Gebrs. Snoeck, Stations plein 13. Adviesbureau J. DE VRIES gediplomeerd Belastingconsulent KRUISWEG 72 rood. Tel. 10599 Billijk tarief O cents sigaar zonder weerga i» c.M. lang. EXGROS „GRAAF EGBERT" DOELSTR. 33 TEL. 15825 is de Courant waarin de zaken man het doel treffendst en met groot succes Hei nieuwe Na ja ars- nu m m e r van hei „La Coupe Exquise" mei een keurcollectie modellen in de fraai ste kleurendruk, is Franco toezending na onivangsi van fl. 1.10 Van alle modellen zijn knippatronen uit voorraad verkrijgbaar MODEMAGAZIJNEN LEVENSMIDDELENHUIS 1STE KLASSE HARRY VAN BEEK KLEVERPARKWEG 11 HAARLEM TELEFOON 10987 ONS GEROOKTE OSSENTONG TOTAAL Vz ONS LEVERKAAS VOOR ONS PRIMA HAM 27 CENT WIJ HEBBEN IEDERE WEEK EEN RECLAME U'NCH-AANBIEDING! Deze reclame is geldig Vrijdags, Zaterdags en Maandags. Wan^ neer U zich laat inschrijven in onze cliëntenregisters wordt U automatisch met deze zeer interessante reclame op de hoogte gehouden. ONZE FIRMA IS DE GROOTSTE SPECIALITEIT HIER TER STEDE OP HET GEBIED VAN FIJNE VLEESCHWAREN!!! WIJ BEZORGEN DOOR GEHEEL HAARLEM, BLOEMENDAAL, AERDENHOUT, SANTPOORT EN HEEMSTEDE.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3