o.' ASCKER.CACHETS WEEK-ABONNEMENTEN u. o. z. V R IJ D A G 1 6 A UGUSTU S '1' 9 3 5 H A" A REE M'S" D A G B E A" D 7 CRICKET. BelgiëNederland. Holland verliest met 80 runs op de eerste innings. Van Baas- bank scoort een prachtige hon derd uit een totaal van 110 voor 3 in de tweede innings. De Nederlandsche batsmen hebben Don derdag in den wedstrijd tegen België, te Brussel wel volkomen gefaald in de eerste innings; een zeer onverwachte nederlaag is daar dan ook het gevolg van geweest. Eigenaardig was het groote succes van den slow-bowler Mc. Gregor, die als eerste change-bowler werd aangezet en daarna door de geheele Nederlandsche innings heen liep. Toch liet het bowlen van Mc. Gregor, wat de lengte betreft, dikwijl -zeer veel te wenschen over, doch hij wist steeds de batsmen tot hard slaan te verleiden. Het gevolg was, dat over de eenvoudigste ballen werd heengeslagen. Precies elf uur werd begonnen; toen trok Holland het veld in. Daar Schnitger niet was gekomen, moest met tien man worden ge speeld, bitton en Perkins openden de Bel gische, innings op het bowlen van Terwiel en Sod-dérland. De runs kwamen slechts zeer langzaam, hoewel toch het bowlen niet bij zonder goed was. Succes bleef dan ook gerui- anen tijd uit. Eerst toen Burki en Van der Togt werden aangezet, vielen de eerste wic kets. Eerst werd Perkins voor 12 door Burki gebowld; direct daarop nam Van der Togt het wicket van Mitton voor 11 (230). Ook Pierce en Papineau waren spoedig verdwe nen (439), doch Daincey en Bridges wisten aan den aanval langen tijd tegenstand te bieden. Vooral Bridges batte zeer fraai: de manier waarop hij bijvoorbeeld zijn drives uitvoerde, stempelt hem tot een batsman van goede klasse. Daincey batte meer nuttig dan fraai en was zoo gelukkig, enkele malen juist over de fielders heen te slaan. Zoo werd het totaal van 39 op 91 gebracht, waarna Daincey eindelijk op cover-point van een mislukten slag op het bowlen van Ter- wiel werd gevangen voor 28. Ook Bridges viel hierna spoedig als slachtoffer van Terwiel voor een zeer fraaie 28. (6100). De wickets vielen hierna weer zeer snel en toen voor de lunch werd gestopt, was de stand 8110. De lunch bleek de Hollanders geen goed gedaan te hebben, want het fielden, dat eerst steeds goed was geweest, werd plotse ling zeer slecht. Wel werd Birkbeek nog door Terwiel gebowld 9110, doch Shepherd en Mc. Gregor wisten voor het laatste wicket nog een stand van 45 runs op te zetten- De 45 runs werden echter geheel cadeau gegeven, want het fielden was op het laatst bedroevend; enkele zeer eenvoudige vangen werden gemist. Zoo werd het totaal nog 155 alvorens Burki Shepherd cleande voor 26. Mc. Gregor bleef met 20 not out Terwiel had de meeste wickets, doch Burki had wel het beste gebolwd; zijn cijfers 316 waren dan ook zeer verdiend. Van der Togt toonde zich evenals in de vorige wedstrijden tegen de Engelschen ook nu weer een zeer nuttig change-bowler. Sodderland had niet veel succes. De Hollandsehe Innings werd hierna een komen en gaan; in slechts anderhalf uur zat het geheele tiental aan den kant voor een schamele 75 runs. Wel was het licht vrij slecht, doch het bowlen was toch niet zoo goed, dat dit een excuus mag heeten voor zoo'n laag totaal. Labouchère was de eenige, die kans zag althans een twintigtal runs te maken. Vanzelfsprekend probeerde captain Bridges het nog eens voor een inningsoverwinning; wederom scheen het een collapse te zullen worden; op twee waren reeds de wickets ver loren van Labouchère en Burki, doch toen begon Van Baasbank er zóó geweldig op los te slaan, dat de score omhoog vloog. Vrijwel uitsluitend boundaries kwamen van zijn bat en na een zwak begin speelde hij een prach tige aanvallende innings. In een oogenblik had hij de 50 te pakken en toen op 53 het derde wicket viel, had hij er reeds 48. Ook de hierna inkomende v. d. Togt kwam niet aan scoren toe. Hoog op het dak van een fabriek vlogen enkele ontzettend harde zes sen en in iets meer dan een half uur bereikte Van Baasbank met een keiharde 4 langs point de 100, waarna onmiddellijk werd ge stopt. Het totaal was slechts 10 runs meer dan dat van Van Baasbank. Wel een zeer fraaie prestatie. Zijn innings bevatte maar liefst 15 vieren en 4 zessen. De volledige scores waren: lste Innings van België. Mitton, bowled v. d. Togt 11 Perkins bowled Burki 12 Pierce bowled v. d. Togt 0 Papineau, c. Labouchère b. Burki 9 Daincey, c. de la Mar. b. Terwiel 28 Bridges, bowled Terwiel 28 Alpen bowled Sodderland 3 Berkbeek bowled Terwiel 5 Ubelohde, lb.w. Terwiel 1 Shepherd, bowled Burki 26 Mc. Gregor, not out 20 Byes 4, Leg byes 5, Wide balls 1, No balls 2 12 Totaal 155 Bowlingcijfers: A. Terwiel O. 19. M. 3. P.. 45, W. 4; L. Sodderland resp. 16. 2. 52 1; Burki resp. 10 1/6, 5, 16, 3; F. Wunder resp. 3, 0, 4. 0: A. van der Togt resp. 7, 0, 26, 2 lste Innings van Holland: J. v. d. Bosch l.b.w. Papineau 12 F. Wunder bowled Mc. Gregor 12 H. de la Mar. bowled Papineau 1 W. O. F. Wittebol l.b.w. Mc. Gregor 5 P. Labouchère bowled Mc. Gregor 20 A. v. d. Togt bowled Mc. Gregor 4 A. Terwiel c. Ubbelohde, Mc. Gregor 12 A. v. Baasbank, bowled Mc. Gregor 4 A. Burki not out 3 L. J. Sodderland, Lb.w. Mc. Gregor 0 Extra's 2 75 Bowlingcijfers: Papineau O. 11, M, 3 R. 19, W. 2; Bridges resp. 6, 2, 18, 0; Mc. Gregor resp. 10 2/6, 2. 36. 7. 2e Innings Holland: P. C. G. Labouchère, c. Alpen, b. Papineau 2 A. Burki, c. and b. Mc. Gregor 0 A. v. Baasbank, not out 100 H. A. G. de la Mar, Lb.w. b. Mc. Gregor 3 A. v. d. Togt, not out 4 Extra's 1 Totaal 110 voor 3 wickets. Bowlingcijfers: Papineau O. 4. M. 0. R. 33, W. 1; Mc. Gregor resp. 5, 0. 30, 2; Birkbeek resp. 5, 0, 33, 0; Bridges resp. 5/6, 0, 13, 0. Z. U. O. Z. WINT MET 5 WICKETS. De Z. U. O. Z. boys speelden ook dit jaar wederom een vijftal wedstrijden in ons land. De laatste had Donderdag aan de Spanjaards laan tegen Rood en Wit plaats. De Z. U. O. Z. beschikten over een minder sterk team dan dat b.v. in 1933 hier een aantal wedstrijden speelde. Rood. en Wit gaf met een zwakke com binatie partij. Vooral de aanval toonde wei nig kracht te bezitten. Yates, die als wicket keeper fungeerde, kwam eerst na de thee pauze den aanval versterken, doch toen was het beste bat der gasten geheel ingespeeld en wees het scoringbord reeds 90 runs voor het verlies van 1 wicket aan. Bij de gasten bowlden de all-rounder Amon en Fieller het beste, zon der bepaald moeilijk bespeelbaar te zijn. Rood en Wit, dat begon te batten, was op 5 reeds de wickets van Kramer en Yates, beide op Amon, kwijt. Mr. F. A. Davidson en J. W. v. d. Bogaardt lieten daarna zien, dat de Z. U. O. Z.-aanval wel te bespelen was, al thans door goed cricket werd de 100 op het bord gebracht. Op 105 viel eerst het wicket van v. d. Bogaardt, die evenals Davidson een goede innings speelde. Op 107 volgde een collapse; met 6 voor 107 zag het er niet best uit. De Vries en v. d. Berg hielden stand. Laatstge noemde wipte een bal van Amon in de tribune. Op 139 ging v. d. Berg run out na een fraai staaltje fielden van den jeugdigen Siebenga, een speler van de S. C. H. C, Nadat Groen in gezelschap van De Vries de score op 157 ge bracht had, kwam op 162 het einde. Amon en Fieller waren de meest succesvolle bowlers. Het fielden der gasten was over het algemeen aan den zwakken kant. Amon en Colledge, het openingsnaar van Z. U. O. Z., begon goed op den zwakken Rood en Wit-aanval. Beide batsmen speelden, voor al eerstgenoemde, in goeden stijl; zij scoor den naar alle zijden van het veld. Op 91 viel eerst het wicket van Colledge door een goede vang van Groen in de slips op het bowlen van Van den Berg. Na de theepauze ruimden Yates en v. d. Berg in korten tijd 3 wickets op. doch het was tenslotte de goed battende Amon, die de schaal naar den kant van Z. U. O. Z. deed overhellen en met Dark het totaal tot 158 óp- voerde. alvorens hij voor een fraaie 87 van een mislukten slag c. en b. de Vries ging. Op 171 voor 5 werden de stumps opgeborgen Z. U. O. Z. won met 9 runs en nog 5 wickets in handen. De volledige scores luiden: Rood en Wit: J. W. v. d. Bogaardt b. Amon 42 R. Kramer c. en b. Amon o W. Yates b. Amon 0 Mr. F. A. Davidson c. Amon b. Fieller J. Chapon b. Amon o H. v. d. Berg run out, 20 P. Freni b. Fieller 6 G. de Vries c. Colledge b. Dark 17 L. Groen c. Cornton b. Fieller M. Slingenberg not out i J. Reus run out 0 Extra's 28 162 Z. U. O. Z.: N. Amon c. en b. de Vries 87 M. Colledge c. Green b. v. d. Berg 42 V. J. Cornton c. Chapon b v. d. Berg 1 N. Hallowes Lb.w. b. Yates 8 C. F. Fieller c. v. d. Berg b. Yates 2 W. Dark not out li D. Siebinga not out 12 M. Kamminga, E. Gordon Spencer, C. Heybroek, D. Heylema ait not bat. Extra's 8 171 voor 5 w. C. F. WALTERS GEBLESSEERD. Uit Londen: C. F. Walters, een van de bekendste cricketers van Engeland, die deel uitmaakt van de ploeg tegen de Zuid- Afrikanen, zal verhinderd zijn a.s. Zaterdag te spelen, daar hij een blessure aan den duim heeft opgeloopen. VENLO C. C.—OEHOE'S. Donderdag speelden de Oehoe's te Venlo. De Haarlemmers wonnen deze match met 62 runs. De Oehoe's beginnen te batten; J. Voogd en P. A. J. van den Bergh trekken naar de wickets. Eerst op 29 wordt P. v. d. Bergh voor 17 gebowld; J. de la Mar moet 1 run later voor 0 vertrekken. Met B, Kleefstra op de mat gaat het hierna beter, weliswaar worden kansen geboden, doch deze worden niet geaccepteerd. Op 77 vallen 2 wickets n.l. van J. Voogd voor 36 en van A. v. d. Bergh voor 0. Met O. Abendanon op de mat brengt Kleefstra de honderd op, doch 1 run later wordt hij gevangen voor een harde 42. Nu vallen de wickets regelmatig achter elkaar, n.l. Abendanon voor 5, J. Utermark voor 0, H. Meyer voor 4. A. Hartog voor 9 en J. Nysten voor 5, P. de Lugt bleef met 0 not out. Met inbegrip van 2 extra's was het totaal 120. Voor V.C.C. bowlden: E. Linssen 123, J. Ryven 153, P. Offerman 225 en H. Tax 5—17. Het batten van V.C.C. beteekent niet veel, mede door het goede bowlen van A. v. d Bergh. Er waren slechts twee batsmen, die de dubbele cijfers wisten te bereiken n.l. W. Reijntjes Jr. met 14 en A. Danné met 11. Met inbegrip van 8 extra's werd het totaal slechts 58. Voor de Oehoe's bowlden: A. v. d. Bergh 727 en P. A. J. van den Bergh 323. is de verzuchting van zoo menige vrouw, als ze op gezelie tijden weer van die doffe hoofdpijn Ie lijden heeft en zich heelemaal zoo Nederlandsch onprettig voelt. Neem tegen Product dien lijd eens één of twee "AKKERTJES". Ge zult ver baasd slaan over de goede werking en in 't vervolg geen klachten meer hebben. Per 12 stuks slechts 50 cent Gebruikt dus voortaan uitsluitend: Volgens recept van Apotheker Dumont xmmmmi (Adv. Ingez. Med* SCHAKEN R.K. SCHAAKCLUB SINT BAVO. De uitslagen der groepwedstrijden luiden als volgt: J. KoelemijG. Hartman 1/2—1/2 N. BottelierTh. v. Osch, afgebr. F. R. PutsC. Bottelier, afgebr. J. BottelierB. Stevenhage 0—1 W. de BoerB. Hommes afgebr. Th. v. DijkN. Kuilboer 10 J. Hasert—J. v. Kesteren 01 J. H. HeuserJ. Koelemij 10 G. P. H. HeuserB. Stevenhage 01 Eindstand groep II: J. Koelemij 11 8 0 3 8 J. H. Heuser 11 7 1 3 7*£ B. Hommes 11 7 1 3 IVz J. v. Kesteren 11 5 4 2 7 B. Stevenhage II 6 J 4 6Vfe WATERPOLO. Promotiewedstrijd. DE HAM II—DE WATERRATTEN II (2—2) I een slecht gespeelden wedstrijd hebben de Waterratten-reserves het niet verder dan tot een gelijk spel kunnen brengen. De Waterratten zijn het eerst bij den bal, al gauw wordt het doel der gastheeren onder schot genomen, doch voorloopig zonder succes. Wanneer De Leeuw opzwemd, geeft hij met een hard schot zijn club de leiding (01) Spoedig hierop volgt een gevaarlijke aanval van De Ham, weldra is de stand gelijk (11) De Waterratten komen echter terug; eenige schoten van Veenstra en Fortgens vliegen ra kelings over. Kort na de rust lost bij een aanval van De Ham Bregman een houdbaar schot, doch Van Andel grijpt er naast (21). De Water ratten komen nu geducht opzetten. Fortgens laat een mooie kans voorbij gaan. Toch zijn de Waterratten nu sterker; eindelijk hebben zij succes als De Leeuw een vrijen worp te nemen krijgt en naar den vrij liggenden Van Viersen plaatst, die snel opzwemt en geen fout maakt (22). Beide ploegen werken hard voor het win nende doelpunt, maar wanneer de scheids rechter het einde fluit, heeft geen der par tijen het net meer weten te vinden. EINDSTANDEN. Ranglijstjes Waterpolocompetitie van den K. N. Z. B. Eerste klasse A Heeren: gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. gem. Het IJ 8 6 1 1 13 37—14 1.63 H. P. C. 8 6 1 1 13 32—10 1.63 U. Z. C. 8 2 3 3 T 25—26 0. Dolfijn 8 3 1 4 7 19—22 0. A Z. 1870 8 0 0 8 0 4—45 0.00 Beslissingswedstrijd H. P. C.Het IJ, door laatstgenoemd zevental gew. 43. Reserve eerste klasse A Heeren: Het IJ 2 8 7 0 1 14 33—8 1.75 u. Z. C. 2 8 4 2 2 10 20—16 1.25 H. P. C 2 8 4 1 3 9 31—14 1.13 Dolfijn 2 8 3 1 4 7 15—28 0. D. J. K. 2 8 0 0 8 0 7—45 0.00 HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week de volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: Blauw WitV. V. G. A. Tweede klasse: V. V. G. A. 2—Z. R. C. Derde klasse Haarlem: Haarlem 3E.D.O. 3 H. H. C. 3—Duvianen 2. Uitgesteld: R. C. H. 2—D. E. V. 2. Zondag: Eerste klasse: E. D. O.Ajax. H. H. C.— Quick. Tweede klasse: Haarlem 2Ajax 2. Derde klasse Haarlem: I. V. O. I—R. C. H. 1. Uitgesteld: R. C. H. 3—Schoten .1. V. V. G. A. gaat Zaterdagmiddag naar het Nieuwe Diep om den strijd aan te binden te gen Blauw Wit. Als V. V. G. A. haar restee- rende drie wedstrijden wint, dan is zij kam pioen. Besanger zal dan ook wel alles op alles zetten om Van Heeswijk c.s. aan slag te bedwingen. Zoowel de slagprestaties als veld werk der Blauw Witters achten wij sterker dan van de gemeente-ambtenaren; wij houden het dan ook op een kleine ovei'win- ning voor Van Heeswijk c.s. Zondagmorgen elf uur ontvangt E.D.O. in het NoorderSportpark Ajax. Deze wedstrijd is van zeer veel belang voor de bezetting van de onderste plaats. Nu E.D.O. na haar uitstekenden wedstrijd tegen Blauw Wit heeft gezien dat zij best in staat is een overwinning te behalen, geloo- ven wij wel, dat v. d. Putten c.s. Zondag hun eerste overwinning zullen behalen. Zondagmiddag te 2,15 uur zal aan de Kle verlaan de ontmoeting H. H. C.Quick plaats hebben. Daar het werpen van Lammers lang niet meer is. wat het geweest is, zullen de H. H. C.'ei-s wel niet veel moeite met hem hebben; er zal wel flink op hem geslagen worden. Daar ook Quick over een behoorlijk slagteam beschikt, zal veel afhangen van het werpen van Moll en Pijnakker. Het kan dan ook een zeer spannende strijd worden. Voor Zondagmorgen half tien is op het Sportterrein aan de Kleverlaan de wed strijd Haarlem 2Ajax 2 vastgesteld. Haar lem 2 zal weinig moeite hebben met de Ajax-reserves, daar deze zonder Koenen ko men. Van de wedstrijden voor de Haarlemsche negentallen laten wij plaats en tijd volgen: Zaterdag: Haarlem 3E.D.O. 3. terrein E.D.O., Noor der Sportpark, 3 uur. H. H. C. 3Duvianen 2, Kleverlaan, 2,30 uur. Zondag: I. V. O. 1—R. C. H. 1, Rijksstraatweg (Zwar te pad), 10 uur. De WIELRIJDEN. wereldkampioenschappen te Brussel. Lacquehaye wint den titel. Uit Brussel: Lacquehaye. de 38-jarige Fran- sche renner, heeft Donderdag na een onder breking van een jaar in 1934 was de Duit- scher Metze de gelukkige wederom den wereldtitel veten te veroveren. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn daar de bezorgers op Woensdag af rekenen. DE ADMINISTRATIE. Lacquehaye. Te half vier wordt begonnen: de startvolg orde is: Lacquehaye (Frankrijk) achter Bes- son; Severgnini (Italië), achter Arthur Pas- quier; Lomann (Duitschland) achter Hass- lich; Wambst (Frankrijk) achter Groslimond; Metze (Duitschland), achter Ville en Ronsse (België 1 achter Ernest Pasquier. Dadelijk wordt Lacquehaye door Severgnini gepasseerd. Metze verdringt daarna Wambst. Na 6Vt K.M. krijgt de Belg zijn eerste lap van den Italiaan, even later gevolgd door een van Lacquehaye. Na 9 K.M. wil Lacquehaye de leiding nemen. Hij valt Severgnini aan, doch krijgt geen kans om hem te passeeren. Ronsse maakt van dezen mislukten aanval gebruik om zijn achterstand in te loopen en Lacquehaye op zijn beurt te passeeren Na 10 K.M. bedraagt de tijd 8 min. 55.4 sec.; na 30 K.M. 26 min. 20.8 sec. Thans gaat de strijd voornamelijk tusschen Lacquehaye en Severgnini, die nog steeds aan den kop rijdt, om de leiding, een strijd, die tenslotte in het voordeel van den Franschman wordt beslecht. Hij schiet in snelle vaart langs den Italiaan en plaatst zich aan het hoofd van het veld. Metze en Ronsse komen eveneens opzetten en passeeren Lohmann en Wambst. Na een half uur rijden is de stand: 1. Laquehaye; 2. Severgnini, op 300 Meter; 3. Metze, op 350 M.; 4. Ronsse op 450 Meter: 5. Lohmann op 500 M.; 6. Wambst op 700 M. De afgelegde afstand bedraagt dan 34.505 K.M. Het blijkt nu, dat Severgnini boven zijn krachten heeft gereden; als reactie treedt bij hem een sterke inzinking op Hij wordt door Metze gelapt en een oogen blik later door Lacquehaye en Ronsse. Hierna verliest Wambst een paar ronden op de drie laatst genoemde renners. De 40 K.M. worden afgelegd in 34 min. 32 sec.; de 50 K.M. in 42 min. 56.4 sec. en de 60 K.M. in 51 min. 34.6 sec. Wambst, die nu zeer ver achterop is geraakt, neemt dan het besluit zijn vruchteloozen strijd te staken. Metze bedreigt nu Ronsse. waarbij hij een groote snelheid ontwikkelt. Gedurende tal van ronden rijdt hij met een vaart van 80 K.M. oer uur! De Duitscher slaagt er tenslotte in. Ronsse voorbij te komen en te lappen. Lacque haye doet hetzelfde, zoodat de Belg nu twee ronden achter ligt. Van nu af ontwikkelt zich een duel tusschen Metze en Lacquehaye om de eerste plaats Lohmann helpt hierbij zijn landgenoot een handje door eveneens den Franschman aan te vallen en hem zoodoende af te matten, maar Lacquehaye doorstaat deze attaques uit stekend. Na 70 K.M. Is de tijd 59 min. 47.6 sec. en in 1 uur is afgelegd 70.260 Meter. Metze en Lacquehaye vliegen nu snel over de baan en geven aan al de anderen een lap. De tijd na 90 K.M. bedraagt 1 uur 16 tnin. 57.6 sec. Een tiental ronden voor het einde plaatst Lohmann, die goed volhoudt, zich tusschen Metze en Lacquehaye, maar de Franschman is nu dubbel op zijn qui vive en behoudt de leiding. Vijf ronden voor het einde doet Metze een laatste poging om dichter bij Lacquehaye te komen, maar hij slaagt er slechts in, niet noemenswaard in te loopen. Zoo wordt het eindresultaat: 1. Lacquehaye (Frankrijk), wereldkampioen 1935, tijd 1 uur, 25 min. 49.2 sec 2. Metze (Duitschland), op 350 Meter. 3. Ronsse (België), op 5 ronden en 200 M. 4. Lohmann (Duitschland)op 6 ronden en 300 Meter. 5. Severgnini (Italië), op 12 ronden. Wambst (Frankrijk) opgegeven na zestig K.M. REVANCHE VAN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN VOOR SPRINTERS TE PARIJS. Uit Parijs: Op de Pare des Princes-baan hadden Donderdag de revanches plaats van de wereldkampioenschappen voor sprinters. Met uitzondering van den Duitscher Engel, die vervangen werd door den Franschman Jezo, kwamen alle acht deelnemers uit. In het totaalklassement werd de eerste plaats bezet door den Belg Scherens. De volgende plaatsen waren voor Richter (Duitschland) Michard (Frankrijk) Gerardin (Frankrijk) Faucheux (Frankrijk) Jezo (Frankrijk), Falck Hansen (Denemarken) en v. d. Heuvel (Nederland). H.S.V. „DE KAMPIOEN". De Baanwedstrijden van bovengenoemde vereeniging waren wederom belangrijk. Op het programma stond een koppelwedsti-ijd, een omnium en een afvalrace. Voor den koppel wedstrijd schreven de sterkste 9 koppels in; voor de afvalrace kwamen 16 deelnemers aan den start. Voor de Omnium liet J. Rijneveld verstek gaan. Dit was jammer, temeer daar W. Metz wederom aan den start kwam. Nu viel A. Schelvis in: deze weerde zich uit stekend. Het was een zeer spannende wed strijd. waarin eenige opkomende renners heel goed voldeden. Deze spannende wedstrijden, welke op tijd waren geëindigd, hadden het volgende verloop: Afvalrace 16 deelnemers. Uitslag: 1. de Best, 2. v. Kersen, 3. D. Drost, 4. Burggraaf. Omnium-koppelcourse. Koppels v. Dijk— Schelvis; MolendijkSchelvis. Uitslag sprint le manche 1. Metz, 2. v. Dijk, 2e manche 1. Molendijk, 2. Schelvis. Ploegachtervolging; 1. v. DijkSchelvis, 2. MolendijkMetz. Tijdrace staande start 1 K.M.: Metz 1.16.0, Molendijk 1.17.2; 2. v. Dijk 1.17.3, Schelvis 1.18.4. Totaal uitslag Omnium: lste MetzMolen dijk 5 punten; 2e. v. DijkSchelvis 4 punten. Koppelwedstrijd 30 K.M. 3 klassementen: 1. FruitemaJansen 6 punten, 2e SchaperOoms 5 punten, 3e Heyselaarten Boom 4 punten. Op 1 ronde: 4e. v. Rooyen—Oudolf 15 punten, 5de v. BreijEgmond 2 punten, 6e. Scheidier— Peetom 1 punt. Sprintritten op den weg voor A en B klasse, C klasse en Juniores A en B. In totaal kwamen voor deze zeer aardige sprintritten 71 renners aan den start. Het verloop was na het rijden van vele series en tusschenritten van de demifinales en finales als volgt: A en B klasse: le demifinale I. Barten. 2. Schaper, 3. Schijvenaar, 2e demifinale 1. v. Rooyen. 2. Peetoom, 3. v. d. Heyden. 3e demi finale 1. Heyzelaar, 2. de Best. 3. Th. Drost, 4e demifinale 1. Schelvis, 2. Fruitema. 3 Moer kerk. Finale: 1. v Rooyen, 2. Schelvis, 3. Heyse laar, 4. Barten. C klasse: le demifinale: 1. L. Drost, 2. Kaestner, 3. H. Peetoom. 2e demifinale 1. D. Drost, 2. Dalfsen, 3. v. d. Heyden. Finale: 1. L. Drost, 2. D. Drost, 3. Dalfsen, 4. Kastner. Juniores A en B: Groote finale: 1. Bakker. 2. Rijneveld, 3. Peetoom, 4. Tennes. Kleine finale: 1. Radsma, 2. v. Putten, 3. Hessels, 4. Sterke. DE JONGE KAMPIOEN Bovengenoemde veieeniglng hield Donder dagavond een wedstrijd over 20 K.M. voor A, B en C klasse. De Juniores over 10 K.M. De renners demarreerden steeds, vooral Vergers, Roorda, Schell Sr. DrogdTop reed een mooien wedstrijd. Uitslag A B en C klasse: 1. Bert je Schell Jr. 2 Roorda 3. Herman Koelemij. 4. Schell Sr. 5. Vergers, 6. Tonny Jansen. Juniores: hier was het Veen, die mooi reed en ook No. 1 werd; 2. Henk van Es, 3. Hoog land. 4 Roel Borreman. Zondagmorgen Baanwedstrijden. Wij hebben nog enkele plaatsen voor de na volgende reizen: HARZ (per auto) 8 d. 7 Septf70. BELGISCHE ARDENNEN (per auto) 5 d. 2 en 16 Septf50.— 2-Daagsche reis naar BRUSSEL f 17.50 Eiken Zatei-dag per auto) RIJN- en AHRDAL (trein) 6 d. 9 Septf56.— HARZ (trein) 7 d. 16 Septf 55.— LONDEN 5 d. 13 en 27 Septf 65.— Kruistocht naar NOORWEGEN 5 d. 30/8 f 75.— REG1STERM ARKEN TEGEN DAGKOERS (Adv. Ingez. Med.) WANDELSPORT. DE WANDELTOERIST. A.s. Zondag zal bovengenoemde vereeniging een pl.m. 30 K.M. trainingsmarsch loopen. Start 9 uur van het clublokaal „Schoonzicht-/ hoek Frans Halsplein. VOETBAL. R. C. H. WEDEROM NAAR UTRECHT. Aangezien R.C.H. Zondag j.l. een 10 overwinning op Longa (Tilburg) behaalde, gaan de blauwzwarten Zondag a.s. wederom naar Uti-echt, teneinde in de 2e ronde aan Velox partij te geven. Mochten zij er in slagen, ook dezen wedstrijd te winnen, dan komen zij denzelfden dag in de finale tegen den winnaar van den wedstrijd D.O.S.S.C.H. uit. (DB R.CJH. - AD SPIRANTEN NAAR APELDOORN. Zaterdagmiddag a.s. zullen 70 a 80 R.C.H.- adspiranten een bezoek brengen aan A. G. O. V. V. Dit geldt als tegenbezoek, daar 14 dagen geleden een zelfde aantal Apeldoorn- sche jongelui in Haarlem te gast waren. Zij zullen tot Maandagavond aldaar blij ven. Behalve verschillende wedstrijden staan eenige uitstapjes in de prachtige omgeving van Apeldoorn op het progiamma. POSTDUIVEN. „DE LUCHTGIDS". „De Luchtgids" hield een wedvlucht voor jonge duiven van Quievrain (België), over een afstand van 220 K.M. De eerstgetoonde duif bereikte een snelheid van 1277.74 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif 1185.20 meter. De prijzen werden gewonnen door: A. J. Leurs 1 2 18 23 25. Joh. v. d. Pol 3 4 6 12 24, Ed. v. Bree 5 20 21, P. J. Verputten 7 22 26, P. M. Kok 8 9 14. J. Borst 10, J. Groeneveld 11 13, G. Kors 15 27 28, R. N. Heiloo 16 19, W. H. Spoor 17. GYMNASTIEK CONCORDIA. Op het terrein van de Zeemeeuwen speelde een meisjes-twaalftal van O.S.S. een kastie- wedstrijd tegen een twaalftal van Concoi-dia Vei-loor Concordia den op 13 Juli gehouden wedstrijd met 466, nu bleken de Haarlem mers vooruitgegaan te zijn, want zij ver loren den tweeden wedstrijd met 28—14. De derde (laatste) wedstrijd wordt Maan dagavond gespeeld in het Noorder-Sport park. ATHLETIEK. ROND DE LIJNDEN. In den jaaxlijkschen estafette-loop rond de Lijnden werd Concordia met dames no, 2 en met heeren no. 1. De laatsten kwamen daardoor in het bezit van den wisselbeker. De uitslag was bij de dames: 1. Aalsmeer- Oost, 2. Concordia, 3. Lijnden. Voor de heeren werd de volgorde: 1. Concordia, 2. Aalsmeer Oost, 3. Volharding, 4. Lijnden, 5. Halfweg,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11