UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Radio-Programma MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Washington contra Moskou. Amerikaansche regeering protesteert tegen de plannen der Sovjet-Unie. Duitsche minister van financiën spreekt zich tegen devaluatie uit. Amerika. Senaat keurt de gewijzigde neutraliteitswet goed. Met 77 tegen 2 stemmen heeft de' Senaat het neutraliteitsontwerp, in den eenigszins gewijzigdexx vorm, die door het Huis van Afgevaardigden werd goedgekeurd, eveneens aangeno men, ondanks de heftige critiek, die het heeft uitgelokt. De Senaat is van oordeel, dat de wet geen „internatio naal dwangbuis" is en als een vre- desgebaar moet worden beschouwd. De wet is thans ter onderteekening door president Roosevelt, naar het Witte Huis gezonden. De neutralteit-swet bevat thans de volgen de punten: Afkondiging van een uitvoerver bod tot 1 Maart 1936 van wapens naar oor logvoerende staten, of zij al dan niet tot de aanvallende partij behoorexx; verbod aan alle Amerikaansche schepen oorlogsmateriaal te vervoeren en oorlogvoerenden aan boord te nemen; instelling van een ministerieele com missie, welke door middel van vergunningen den uitvoer moet regelen: de president wordt gemachtigd te verbieden, dat duikbco- ten van oorlogvoerenden Amerikaansche ha vens binnenloopen en maatregelen te nemen, dat duikibooten niet in strijd met die bepa ling kunnen handelen; tenslotte mag de pre sident beletten, dat schepen uit Amerikaan sche havens soldaten en munitie naar sche pen van oorlogvoerende staten, die buiten gaats liggen, overbrengen. De democratische senator Robinson ver klaarde na afloop der zitting met nadruk: „De Veveenigde Staten zuilen aan geen enkelen Europeesehen oorlog deelnemen. Indien een Europeesche natie meent, dat de Amerikaan sche regeering door haar onderdanen of met geld zal medewerken aan de regeling van Europeesche geschillen, anders dan door vre delievende raadgevingen, dan vergist 'zij zich." j Repvering protegeert feaen de plannen der Sovjet-Unie. Het departement van buitenland- sche zaken heeft energiek geprotes teerd bij de Sovjet-Russische regee ring tegen zekere activiteit, welke het Komintern-congres ontplooide, waar de gelegeeerden een programma opstelden, dat de communisten in de toekomst moeten volgen. Het ministerie is van oordeel, dat de Russische regeering hier de over eenkomst schond, welke werd getr.of- fen bij 'het lxerstfeï van dó diploma- tiekp betrekkingen en waarvan de normale vriendschapsbetrekkingen afhankelijk zijn, n.l. dat beide re geeringen niet zullen ingrijpen in de binnen'landsche aangelegenheden van beide landen. Duitschland. Nieuwe straffen ingesteld. De commissie voor de opstelling van het nieuwe wetboek van strafrecht heeft naar Reuter meldt in tweede lezing het ontwerp aangenomen, dat o.a. twee nieuwe onteerende straffen instelt. De eene is dat ter dood ver oordeelden of diegenen, die zich schuldig heb ben gemaakt aan ernstige misdaden tegen het gemeend: recht, „in den ban" worden gedaan. Ten tweede kunnen ter dood veroordeelden en diegenen, dit tot levenslang, of straffen van twee tot tien jaar zijn veroordeeld, eerloos worden verklaard, waarbij echter een tijds beperking kan worden vastgesteld. Laatstge noemde straf brengt tevens het verlies mede van functie, titels, decoraties en bepaalde be voegdheden, zooals het uitoefenen van de ouderlijke macht en het afleggen van een eed. Minister van financiën contra devaluatie. Voor een wed eraan knooping der handels betrekkingen tussehen de landen moeten twee voorwaarden worden vervuld, aldus ver klaarde rijksminister van financiën, graaf Schwerin von Krosigk gisteren in een rede voering op de Leipziger Messe, nl. opheffing der handelsbelemmeringen en het ordenen der nationale huishoudens. Een reeks van landen heeft een poging gedaan, om door ontwaarding van hun va luta's de crisis te boven te komen en zij be velen dit geneesmiddel ook aan t die landen aan, die dezen weg tot dusver niet wilden gaan. Wij willen andere landen geen aanbe velingen doen omtrent de wijze, waarop zij hun crisis onder de knie moeten krijgen. Wij willen echter evenmin, dat ons van alle kanten rijkelijk raadgevingen toevloeien of dat op onze maatregelen crit-iek wordt ge oefend. Wij wijzen daarom ook den raad af om over te gaan tot waardevermindering van de munt, die in verschillende landen iets heel verschillends beteekent en volkomen verschillende gevolgen kan hebben. Wat het consolideer en van het binnen- landsche economische leven betreft, aan deze voorwaarde, aldus spreker is in Duitschland voldaan. De in de bestrijding van de werk loosheid bereikte resultaten zijn het gevolg geweest van een actieve en stoutmoedige fi nancieel e en economische politiek geweest. Voor een deel is de economische herleving ook te danken aan de wederinvoering van de algemeene dienstplicht en den opbouw van leger en vloot. Voor deze werkverschaffing zijn credieten op korten termijn opgenomen. Nu behoor ik nog tot die ouderwetsche lie den zeide spr. die gelooven. dat cre- diet volgens de definitie van het begrip iets is, dat terugbetaald moet worden en in de afwikkeling van de voor de werkver schaffing opgenomen credieten ligt een taak, waarvan grootte en moeilijkheid volstrekt niet mogen worden onderschat. De afwikke ling kan alleen geschieden doordat de cre dieten door het opnemen van overeenkom stige bedragen op de gewone begrooting te rugbetaald of wel door omzetting in leenin gen op langen termijn gefundeerd worden. Italië. Mussolini's zoons en schoon zoon naar Afrika. Uit Napels is Zaterdag het grootste troe pentransport, dat tot nog toe naar Oost- Afrika is, gegaan, vertrokken. Te 19 uur precies lichtte de „Saturnia" met de zoons van Mus solini aan boord, het anker. Behalve de vlie gerkapiteins Bruno en Vïttorio Mussolini be vond zich ook de schoonzoon van den Duce. de propaganaaminister Graaf Ciano aan boord, Tegelijkertijd vertrokken de 500 zwarthemden van het Toscaansche legioen „Fernando Fer- ruci", behoorende tot het regiment „23 Maart". Een onafzienbare menschexxmenigte had zich bij de haven verzameld. Alle Italiaansche om- roepzenders verspreidden het verslag van dit vertrek, waarvoor de secretaris-generaal der fascistische partij, Starace, en de chef van den staf der fascistische militie Generaal Teruzzi. naar Napels waren gekomen. Ook Graaf Ciano's echtgenoote, Ëdda CianoMussolini, was met haar schoonvader, den Kamerpresi- den Graaf Ciano, naar Napels gekomen om af scheid van haar man en broers te nemen. Onder oorverdoovend gejuich der menigte en onder de klanken van de „Giovinezza" voe ren de schepen de haven uit. Bij het begin der manoeuvres. Onderstaatssecretaris Basitrucci die Zon dag in Bozen is aangekomen, heeft in den loop van den avond de buitenlandsche en de Italiaansche vertegenwoordigers van de pers ontvangen, wien hij eenige mededeelin- gen verstrekte omtrent de doeleinden, die het ministerie van oorlog nastreeft met de ma noeuvres van dit jaar. De voornaamste taak is de oefeningen „zoo dicht mogelijk de werkelijkheid te doen benaderen en den troepen de grootste moei lijkheden te overwinnen te geven". Het zwaartepunt ligt op het gebruik en de beproeving van de gemotoriseerde strijd krachten, die vooral in Alpengebied moeilijk te hanteeren zijn. Het terrein is in overeen stemming met dat, wat de Italiaansche troe pen in geval van ernst inderdaad zouden ontmoeten. De motoriseering is noodzakelijk aangezien de troepen thans snel in het veld geworpen, d.w.z. snel getransporteerd moe ten kunnen worden. Italië heeft derhalve de nieuwste technische middelen aangeschaft en bezit voor alle wapenen en transportmid delen modellen uit de laatste jaren. Japan. Geen troepen naar Abessynië. De Japansche regeering heeft ervan afge zien, troepen naar Abessynië te zenden, daar er. naar in de motiveering wordt verklaard, slechts drie Japanners in geheel Abessynië wonen, Canada. Succes voor de sociale credietbeweging. Bij de provfnciale verkiezingen in den Ca- nade eschen staat Alberta heeft de „Sociale Credietbeweging" de meerderheid behaald. De verkiezingen zijn nog niet ten einde, doch de partij verkreeg reeds 37 van de 63 zetels, en vermoedelijk zal zij nog meer verkrijgen. Tot nu toe werden 2 liberalen en 1 conservatief ge kozen. Frankrijk. Wegenbouw geeft werk aan 15000 arbeiders. De minister van arbeid presideerde Zater dag de zitting der technische commissie voor de uitvoering van groote werken ter bestrij ding der werkloosheid. De commissie behandelde o.a. een voorstel, ingediend door den minister van openbare werken, betreffende den aanleg van eenige groote verkeersaders, die voor het meerendeel van internationaal belang zullen zijn, en zul len worden gevormd door de verbreeding v.an bestaande wegen .terwijl zij geen enkelen over weg of wegkruising zullen hebben. De aanleg van deze autostrada's zal aan 15.000 arbeiders werk verschaffen. De kosten beloopen 550 millioen frs. Het instortingsongeluk te Berlijn. Eerste lijken thans gevonden. Pas Zaterdagmiddag te half zes heeft men bij het opruimingswerk in de Hermann Goe- ringstrasse te Berlijn de eerste drie lijken van de bedolven arbeiders gevonden. De drie lijken werden ontdekt in de 7 Meter breede tunnelgamg die men door het aanleg gen van een nieuwe, open schacht had kunnen naderen. Het duurde ge-ruimen tijd alvorens men de lijken had bevrijd en pas te ruim 7 uur kon het eerste lijk naar den tuin van het mi nisterie worden gedragen. Toen alle drie lij ken be wijd waren werd het werk ten teeken van rouw gedurende 5 minuten gestaakt, waarna zij naar het lijkenhuis in de Hanno- versche St-rasse werden overgebracht. Zondag is men bij het bergingswerk nog op een vierde lijk gestootexx, doch dit kon nog niet geborgen worden. Van de gevonden lijken zijn thans twee herkend. Gisteren heeft rijkskanselier Hitier per soonlijk een bezoek gebracht aan de plaats van het instortingsongeluk in de Hermann Goeringstrasse, waar hij zich uitvoerig liet inlichten over de reddingswerkzaamheden en den stand van het ondex-zoek naar de oor zaken. DEEL VAN DE SPOORLIJN ADDIS ABEBA— DJTBOETI WEGGESPOELD. R De spoorlijn tussehen Addis Abeba en Dji- boeti is door de hevige regens gedeeltelijk ver nield. Over een lengte van 200 meter zijn de rails weggespoeld. Het herstelwerk wordt zoo spoedig mogelijk gedaan. Jodenhaat viert hoogtij. De jongste maatregelen in Duitschland. De Joodsche perscommissie voor bijzondere berichtgeving zendt ons een lijst met de na men van Duitsche steden, dorpen of badplaat sen, waar Joden of niet-Ariërs niet meer mo gen wonen, „cngewenscht" zijn, hun vacantie niet meer kunnen doorbrengen of waar hun de toegang tot de publieke bad- en zwemin richtingen wordt geweigerd. Alle vermelde maatregelen zijn in 1935 genomen. Uit de opgave blijkt, dat de antisemitische actie tot in alle hoeken van het Rijk is door gedrongen. Een deel der genoemde plaatsen wordt ook door Nederlanders veel bezocht. In een aantal gevallen werd den Joden eenvou digweg medegedeeld, dat zij de gemeente bin nen een bepaald aantal uren moesten verla ten (o.a. Rottach-Egern, Bad Toelz, Lychen). In tal van andere plaatsen wordt, veelal door middel van borden, bekend gemaakt, dat Jo den geen toegang hebben (o.a. Chemnitz, Neu- Strelitz, Bad Dürkheim, Honixef, Breslau. Arnsdorff) of wel „oixgewenscht zijn" 'o.a. in de Harz, Bremen, Schwerin, Marienwerder, Frohnau bij Berlijn). In steden als Karlsruhe, Augsburg, Miinchen, Dresden en Ulm zijn de gemeentelijke zweminrichtingen voor de Jo den gesloten. Bij dorpsingangen in Franken land waar de beruchte Julius Streicher de hoogste autoriteit is kan men borden aan treffen ipet het opschrift: „Fort! Judenreiner Ort". Voordat men Stammhamm (Zwarte Woud) betreedt wordt men er door opschrif ten op attent gemaakt, dat „Jodenzwijnen niet gewenscht" zijn en het record slaat ver moedelijk Ratzebuhr in Pommeren, waar, vol gens het officieele Duitsche Nieuwsbureau, op een bord de mededeeling „Joden, motten en luizen gaaix deze stad op eigen risico binnen" te lezen staat. De meeste der opgesomde gevallen zijn ont leend aan Duitsche, sommige aan Nederland- sche, buit.ei'ilandsche en Joodsche bladen. Behalve door het feit, dat talrijke hotels en pensions voor hen gesloten zijn, worden de Joden ook nog getroffen door de verordening van den Rijksbond van Jeugdherbergen, waar bij bepaald wordt, dat „personen, die tenge volge van hun aangeboren aanleg door het Duitsche volk als vreemd worden gevoeld" in de Duitsche jeugdherbergen geen tehuis kun nen vinden. Sneltrein LembergKrakau tot ontsporing gebracht. Slechts twee personen gewond. Bij Molo Polska, 9 K.M. van Lemberg, is, naar Reuter meldt, een aanslag gepleegd op den sneltrein LembergKrakau. Over een afstand van vier meter waren de rails losgeschroefd. De machinist remde onmiddellijk en hoewel een aantal rijtuigen ontspoox-den, zijn slechts twee pex'sonen gewond. Men acht het niet oxxmogelijk, dat hier sprake is van sabotage door x-evolutionaire elementen, wellicht leden van een Oekraïnsch genootschap VLIEGWEDSTRIJD IN ITALIë EISCHT DRIE DOODEN. Tijdens de Zaterdag begonnen interna tionale wedstrijdvlucht „Raduno del Littorio" een der belangrijkste evenementen op vlieg-, sportgebied ixx Italië," is een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan drie der beste Italiaansche vliegei's het slachtoffer zijn gewox-den. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak stortte het vliegtuig, waarin zich de piloten Sebastiano Bedendo, Giovaxxni Tessore exx Vicastrino bevonden, te Ottigliom (nabij Alessandx*ia in Noord-Italië neer. De vliegers kwamen allen om het leven. RECORD VAN DEN VLIEGER DELMOTTE Uit Marseille wordt gemeld, dat de Fran- sclxe vlieger Raymond Delmotte boven het vliegveld Istres het snelheidsrecord over een afstand van 1000 K.M. op een gesloten par- coui's van 50 K.M. heeft verbeterd door een gemiddelde uursrxelheid te bereiken vaix 450.382 K.M. Hij startte gisterochtend, hoewel het weer regenachtig was, te 11.45, in 16 seconden met een aanloop van 600, en hij daalde te 14.03 uur. Zijn grootste sxxelheid, waarmee hij het parcours vloog, bedroeg 455.696 K.M. per uur, Het oude record stond eveneens op naam van Delmotte met een gemiddelde uursnelheid van 447.371 K.M. Evenals de vorige recoi'dpogingen vloog Delmotte met een Caudroix-Renault-nxachine. Brandende kolenmijn afgesloten. Vuur eischt zeven dooden en 14 gewonden. LONDEN, 25 Augustus. In de kolenmijn te Elmsall in Yorkshire, waar Vrijdag tengevolge van een ontploffing zeven mijnwerkers wer den gedood en veertien gewond, woedt het vuur nog steeds voort, zoodat men gisteren besloten heeft, de mijn te sluiten. Door het aanleggen van een brandmuur waardoor de brandende gangen luchtdicht worden afge sloten, hoopt men het vuur tot stilstand te brengen. (A.N.P.) HITLER IS WEER GOED BIJ STEM. Het D. N. B. meldt uit Berlijn: In het voor jaar heeft de Fuehrer geleden aan een steeds toenemende heeschheid, waarvan hij vooral veel last had bij zijn laatste groote rede in den Rijksdag. Prof. von Eicken vond als oorzaak hiervan een polyp aan den rechterstemband, welke hij op 23 Mei opex-atief ver wij derde. De stem vaxx den Fuehrer werd weer helder. Thans is wederom een onderzoek ingesteld, en geblek-en is, dat de stembanden weer ge heel normaal zijn. Begrafenis P. Volger. Zeer veel belangstelling. Onder groote belangstelling werd Zater dagmiddag op de Algemeeixe Begraafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. Volger, in leven onderwijzer en directeur van het Consultatiebureau voor Alcoholisme. Aanwezig waren om.: de wethouder van ondex-wijs, de heer A. G. Boes, mir. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voorzitter en de heer W. P. J. Overmeer, secretaris van den Re- classeeringsraad alhier; mr. Th. F. Raedt, rechter in de Arrondissements-Rechtbank; ds. J. H. Ledeboer, directeur van het Cexx- traal Bureau van Reclasseeriixgsiixstellingen te Amsterdam; mr. P. Blanke voort, secreta ris der afd. Haarlem van de Ned. Vereen, tot zedelijke verbetering van gevangenen; mr, A. J. M. Toniixo -en J. G. A. Klein voor de R.-K. Reclasseeringsvereeniging; de heer F. H. Richters voor de Prot. Chr. Reclassee- ringsvei'eeniging; de 'heer H. Hylkema, secre- taxds vaxx „Pro Juventute" en de heer E. Cousyn, oud-directeur der strafgevangenis alhier. Ook uit de kringen der drankbestrijding waren velen vertegenwoordigd. Zoo merk ten wij op de heex-en: H. Ploeg Jr., uit Utrecht, secretax-is van het hoofdbestuur der Ned. Vereen, tot afschaffing vaix alcohol houdende dranken; P. Spiering, voorzitter der afd. Haarlem van de Nat. Chr. Geheel- onthoudei'svereeniging; dr. L. Coenen, be stuurslid der Vereen, tot instandhouding van een consultatiebureau voor alcoholisme; J. H. Varekamp, directeur van genoemd Con sultatiebureau te Amsterdam en P. Kioxx, waarnemend leider van het bureau te Haar lem en het bestuur der Federatie Haarlem van de Ned. Vereen, tot afschaffing van al coholhoudende dranken.- Uit andere leringen waren- nog aanwezig de heeren: S. C, de" Haas van Dox-sser, di recteur van Maatschappelijk Hulpbetoon, alhier; Joh. Visser, lid van den Raad; W. A. J. van de Kamp, oud-Raadslid; S. P. Doek, voorzitter van de Federatie Haarlem der S. D. A. P. exx mevr, Droog-Deckers, te Heem stede, lid vaxx de Gem. Commissie voor Na- zox-g. Voorts vele onderwijzers, waarbij het per soneel van school 16 (Linschotenstraat) waaraan de ontslapene verbonden was, het bestuur der afd. Haarlem vaxx den Bond vaxx Ned. Oxxdex-wijzers en verder vele leerlingen en oud-leerlingen van den heer Volger. Toexx de kist gedaald was en vele bloem- stukkexx roxxdonx de groeve waren geschikt, trad als eerste spreker wethouder A. G. Boes naar voren, die de tolk was van het gemeentebestuur, toexx hij den overledene dankte voor wat hij voor het ondex-wijs te Haarlem, dat hij 23 jaren diende, heeft ge daan. Volger was eexx man van groote kunde, een leermeester, maar meer nog een opvoe der. De jeugd, die hij geleid heeft, zal hem daarvoor dankbaar zijn. Het Haarlemsch onderwijs heeft door zijn heengaan eeix on herstelbaar verlies geleden. Spr. vestigde ver der de aandacht op het vele, dat de over ledene op het gebied vaxx drankbestrijding exx reclasseering heeft gedaan, en waarvoor hem ook groote dank toekomt. De heer H. M. van der Hart, hoofd van school 16, sprak namens het personeel dier school exx prees dexx ijver en de nauwgezet heid, waanxxede de heer Volger steeds zijxx taak aaxx de school vervulde. Hij is middeix uit zijxx werkkring weggerukt en zijxx heen- gaaxx beteekent voor de school een gx-oot ver lies. Hij was eexx uitstekexxd onderwijzer en ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Vlug stortte de draak zich in het water; Thijs je kwam er achter aan en is wat in zijn schik maar kobold Ges heeft geen plezier, want zonder fluit heeft hij geen macht over het monster. Vuistschuddend staat hij op den kop van den draak - denkt: en Thijs je „Hoe je er afkomt moet je zelf maar zien!" Panopoclès zegt tot zichzelf: „Nu mag ieder fluiten wat hij fluiten wil ik zit in het water èn ik blijf er!" een groot paedagoog. Straks zal zijn plaats door een ander wordexx ingenomen, maar de lichtende herinnering aan hem zal blijven. Zijïx collega's, die zooveel iix hem verliezen, zullen er eexx eer in stellen, het voorbeeld van collegialiteit en werklust, dat hij steeds gaf, te volgen. De heer H. Ploeg Jr. sprak zeer geroerd woorden van dank voor de toewijding, waar mede de heer Volger de zaak der drankbe strijding heeft gediend. Het is hard, dat in dezen tijd dergelijke mensclxeix aaxx de be- wegiixg ontvallen. Spr. weidde verder uit over de uitstekende eigenschappen die dexx heer Volger sierden. Zelden lxeeft daxx ook. een sterfgeval zóó hexx, die er vaxx hoorden, ont roerd als dit. Mr. Heerkens T h ij s s e n vestigde er de aandacht op, dat de heer Volger jaren lang een groot deel van zijn tijd aaix den reclasseexüngsarbeid heeft gewijd. De Haar- lemsche Reclasseeringsraad is lxem daarvoor innig dankbaar. Hij heeft gewerkt, zoo lang het voor hem dag was, dat, hij arbeidde dag exx nacht. De Haarlemsche reclasseerixxg be seft het groote verlies, dat zij door zijn heen gaan heeft geledexx. De heer J. H. Va re kamp zeide, dat hij dexx overledene in zijn ax-beid voor het Con sultatiebureau voor Alcoholisme steeds nxeer had leeren waax'deeren. Altijd stond hij klaar om menschen, die zijn hulp xxoodig hadden, die hulp te bieden. Ook xxog, toexx zijn gezondheidstoestand al achteruitgaan de was. Volger zal nimmer vex-geten worden. Hij was eexx xxobel mensch. Mede xxamens den wethouder voor de werk- loosheidszorg, die door ambtsbezigheden was verhinderd exx ook namens het personeel van Maatschappelijk Hulpbetooxx, sprak de di recteur vaix dien dienst, de heer S. C. de Haas vaïx Dorsser, woorden van dank voor het vele, dat de ovexdedene heeft ge daan. Nadat de heer G. v a xx Hees eveneens uiting, had gegeven aaxx gevoelens vaxx dank baarheid exx waardeering wees eexx bestuurs lid der afd. Haarlem vaix de Nationale Ge- heelonthoudersvereeniging op de liefde waar mede de heer Volger steeds gestreden heeft voor de groote, heilige zaak der geheelont houding. „Wij zullen trachten", aldus spr., „met elkander zijn ideaal te verwezenlijken". Namens de Vrijz. Hex-vormden sprak ten slotte Ds. Kastein woordexx vaxx waardeerixxg, berusting en troost. Een broeder van dexx overledene zeide, hoe bemind de thans ontslapene ixx dexx familie kring was. Ofschoon hij veel tijd offerde aan zijn werk, vond hij toch ook tijd, om zich aan zijn familie te wijden. Hij heeft enorm veel voor andéren gedaaxx. Tenslotte dankte spr. allen voor de betooxxde belangstelling. DINSDAG 27 AUGUSTUS. HILVERSUxM 1875 M. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Ge« wijde muziek. 10.30 Voordracht E. Kellenaers. 11.00 Exxsenxble Lismoxxde en Granx.pl. 12.45 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Gram.pl. 2.15 Ka mer-orkest Van der Pas en Gram.pl.4.15 Granx.pl. 4,30 Radiokinderkoorzang olv. J. Ha mel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Het Lyra Trio. 6.30 RVU. Dr. H. Gerversman: Het Land van Wilhelm Teil. 7.05 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk. 7.30 Radiovolkszang olv. P. C. Poort- nxaix. 8.00 Berichten. 8.05 Vervolg der AVRO- Decibels. 8.30 20 Minuten voor Clinge Dooren- bos. 8.50 Omroeporkest olv. N. Treep. 9.30 Luit. ter Zee M. S. Wytema vertelt v. d. tocht der K XVIII. 9.50 Omroeporkest olv. N. Treep. 10.35 Ik ben vaxx de week in/bijgeweest. 10.45 Gram.pl. 10.50 Kovacs Lajos en zijn orkest, 11.00 Berichten. 11.10 Kovacs Lajos' orkest, 11.30—12.00 Gram.pl. HUIZEN 301 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 8.45 Hoogmis. 10.30 Gram.pl, 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Grampl. en orkestconcert. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gram.pl. 3.154.30 Lezing. 4.45 Schlagernxuziek. 5.15 Koorconcert. 5.45 Granx.pl. exx Schlagexmuziek. 7.15 Causerie. 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Orkestconcert exx Gram.pl. 9.30 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.3512,00 Populair concert. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijdixxg. 11.05 Orgelspel S. Torch. 11.50 Granx.pl. 12.20 BBC-Northern- orkest olv. Morrissoxx. 1.20 New Victoria-Cine- ma-orkest olv. Phasey. 2.20 Granx.pl. 3.05 Het Morier Trio. 3.50 Granx.pl. 4.35 Strijkkwar tet mnxv. G. Lavelle (bariton). 5.35 Het Crook kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-Northern orkest olv. Morrison. 7.35 Maurice Winxxick's Band. 8.20 BBC-Synxphoxxie-orkest olv. Sir Henry J. Wood mmv. solistexx. 10.00 Berichten. 10.20 Het Parkixigtoxx-kwintet mmv. B. Ban- nexmxaxx (sopraan). 11.05 Causerie. 11.3512.20 Sydxxey Kyte en zijn Baxxd. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv, Labis. 9.05 Orkestcoxxcert olv. Axxdré, 11.10 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M 12.202.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.50— 5.20 Omroeporkest olv. Mahler nxxnv. piaxxo- solist. 6.05—6.35 Gram.pl. 7.50 Oxxxroeporkest olv. Reesexx mmv. L. Preil (viool). 9.00 Zang en piano. 9,15 Hoorspel. 9.35 Viool-recital. 9.55 Reportage. 11.05—12.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestcoxxcert. 12.20 Gevar. concert. 2.35 Gram.pl. 4,20 Zang en piano. 5.20 Gevar. con cert. 9.00 Piaxxo-recital E. Grape. 9.30 Sym- phoxxieconcert olv. Blumer. 10.4011.20 Brahmsconcert olv. Knapstein. ROME 421 M. 9.00 Gevar. programma olv. P. Abel. 10.20 Orkestconcei't olv. Paoletti mmv. P. Puliti— Santoliquido (piano). BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl, 12.50 Omroeporkest olv. Dou- liez. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Onxroeporkest olv. Douliez. 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Zang. 1.05 en 1.30—2.20 Gi*am.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zaxxg. 6.50 en 7.30 Gram.pl. 8.20 Salon-orkest olv. Walpot, 9.40 Hoorspel. 10.3011.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Gevarieerd programma v. d. Radio- texxtooixstelling. 10.20 Berichten. 10.40 Politiek overzicht. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Ver volg van 7.20,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10