DE BILT ZOMIERPRSJZEN ECHTE WALES-ANTHRACIET Jeugdig meisje pleegt diefstal op groote schaal te Haarlem 11 HET HUIS No. 83. MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 HAARDE M'S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746.3 m.M. te Seydisfjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen veranderleken wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen of onweer. Koeler. Uit het Buitenland Het weer wordt wat slechter. De IJslandsche depressie heeft zich vooral Zuid- en Oostwaarts uitgebreid terwijl de barometer op IJsland gaat stijgen. Het hooge drukgebïed verloor sterk aan betee- kenis, terwijl het maximum in het Zuidwes ten aan de Noordzijde eveneens verzwakte. Over Frankrijk en Zuidwest-Duitschland ligt een secundaire. Deze vormt een overblijfsel van de Zaterdag gemelde depressie die vrijwel stationair bleef en in den nacht van Zaterdag op Zondag in het midden van ons land regen bracht. Aan de Zuidzijde van deze secundaire vallen in Frankrijk zware regens (Marseille 38. Biarritz 27 en Lyon 22 m.M.). De IJslandsche depressie bracht zwaren regen over het Noorden van de Britsche eilanden en de Noorsche kust. De ochtend- temperaturen daalden over IJsland, 't Noorden van ons land en Noord-Scandinavië. Over Duitschland is het gisteren weer wat warmer geworden. Men mag verwachten, dat de IJslandsche depressie langzamerhand bij ons haar in vloed zal doen gelden. Bij toenemende be-, wolking nemen de kansen op regen en on weer toe, terwijl tevens eenige afkoeling te wachten is Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. Opgave van: FIRMA KEIP, 761 m.M. 760 m.M. Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 26 Augustus: Hoogste gisteren 70 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur 75 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 Augustus. Bevallen 21 Augustus: G. C. H. Seignette ter Burg, d.; 22 Augustus: C. D. Lodder Demison, z.;- 23 Augustus: P. M. Sehlatmann Veeger, d.; J. H. Kokv. Norden, z.; A. D. Clausv. Berneveld, z. Overleden 22 Augustus: J. Balhuizen, 73 j., Ged. Oudegracht; S. Stapel, 91 j., Waldeck Pyrmontstraat; 23 Augustus: W. C. de Bont, 79 jM. van Heemskerkstraat; D. Rozenhart, 74 j., Schotersingel; C. J. Oudendijk, 66 j., Leeuwerikstraat. o.a. a f 2.05 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: Frans Hals Theater: Waltzertraum met Maurice Chevalier. 2 30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Leve de Vrouwtjes". Op het tooneel: Paulton en Diny, Mnemo-tech- nic-act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Zigeunerbaron". Op het tooneel: John Adex Trio, zingende acro baten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vroolijke Vagebon den". 2.30 uur en doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. DINSDAG 27 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 u. Gem. Concertgebouw: Richard Tauber; Wie ner Operette- und Schlagerabend. 8.30 uur. Frans Hals Theater: Bengaalsche Lanciers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en de3 avonds. 1&95 1935 Óp 1 September &.S-. zal onze Zaak. 40 iaat bestaan, waaevan Z5 iaat oude* onze leiding.. \)ooe deze ge&euctenis konden wij. op Maandag. Z SeptetnH.ee: van 3 tot 5 uut een ileteptie Qcoote Houtstraat 110. JJ ttljjffrr N- f- van BMerbeek rtGrra* TV. rriUM-Zu Af. van Bilderbeek-Vuijk. Washington's waarschuwing aan Moskou. Geen inmenging in de zaken der Ver. Staten. Voortduren der bemoeiing leidt tot ver breking der betrekkingen. Reuter meldt uit Washington: De Amerikaansche ambassadeur te Moskou, Bullitt, heeft gisteren den plaatsvervangenden volkscommissaris van buitenlandsche zaken der Sovjet-Unie een nota overhandigd, waarin zooals reeds elders in dit nummer in het kort werd gemeld wordt geprotesteerd tegen de gebeurtenissen, die zich hebben afgespeeld op het zevende congres van de communistische internationale, die een inmenging beteeken- den in de interne aangelegenheden der Ver. Staten. In die nota wordt op de meest nadrukkelijke wijze geprotesteerd tegen deze flagrante schending van de belofte, die op 16 November 1933 door de regeering der Sovjet-Unie is ge geven met betrekking tot de non-interventie in de interne aangelegenheden der Ver. Staten. De Ver. Staten zouden gebrek aan openhartigheid betoonen, indien zij niet openlijk zouden verklaren de meest ernstige gevolgen te voorzien indien de Sovjet Unie niet wil of niet in staat is geschikte maatregelen te nemen om verdere handelingen, die in strijd zijn met de plechtige belofte die de Ver. Staten is gegeven te verhin deren. De nota besluit met de waarschu wing het voortduren van de inmen ging in de interne aangelegenheden van het Amerikaansche volk door de Sovjet-Unie, welke de ontwikkeling der vriendschappelijke betrekkingen tusschen de volken der beide landen onvermijdelijk verhinderen, te be ëindigen. Engeland versterkt de garni zoenen op Malta en te Aden. LONDEN, 26 Augustus. Volgens Press Association zullen dezer dagen ongeveer dui zend man troepen naar Malta en Aden wor den gedirigeerd om de garnizoenen te ver sterken. Volgens de verklaring uit militaire krin gen wil men de militaire sterkte van Malta en Aden brengen op de verleden jaar toege stane hoogte. Prof. dr. W. Schiicking overleden. Rechter bij het Perm. Hof van Internationale Justitie. DEN HAAG. 26 Aug. Hedenochtend is hier ter stede overleden prof. dr. W. Schiicking, een zeer bekend Duitsch rechtsgeleerde, en rechter in het Permanente Hof van Inter nationale Justitie. Prof. Schiicking was hoogleeraar geweest aan verschillende Duitsche hoogescholen en genoot een groote vermaardheid als jurist. Hij was ook een der gevolmachtigde afge vaardigden naar de Vredesonderhandelingen te Parijs, en van 19201928 lid van den Rijksdag. Sinds 1921 was hij lid van het Per manente Hof van Arbitrage. Acht lijken in de Goering- strasse gevonden. BERLIJN. 26 Aug. (D.N.B.) Bij het her- gingswesrk in de Hermann Goeringstrasse zijn van de 19 vermisten thans acht gevon den en zeven geborgen. Het bergen van het achtste slachtoffer moest worden uitgesteld aangezien het onder zware balken verborgen ligt. Volgens het medisch oordeel hebben de slachtoffers onmiddellijk den dood gevon den. Het Haarlemsche electriciteits- bedrijf. De omzet met ruim 500.000 K.W.U. gedaald. Aan het verslag over 1934 van het Gemeen telijk Electriciteitsbedrijf te Haarlem, ont- leenen wij. dat in de centrale opgewekt wer den 36.428,343 K.W.U. tegen 36,947,086 in 1933. Een achteruitgang dus van ruim 500.000 K.W.U. Aan de P.E.G.E.M. werden verkocht 3.669,500 K.W.U. (in 1933: 3.456.300 K.W.U.). De grootste hoeveelheid electriciteit die in één etmaal werd opgewekt was 143,350 K.W.U. en 3 Januari, de kleinste 54.977 K.W.U. op 24 Juni. 1130 installaties waren aangesloten op de laagspannings-draai-instrumenten. Het aantal muntinstallaties was op 31 Dec. 1934 7781, tegen 7512 op 31 Dec. 1933. Er waren 34.622 electriciteitsmeters ge plaatst tegen 33.505 een jaar geleden. Er waren 11,606 gebruikers op het huishoud- tarief aangesloten (1933: 11,853). 1,455 op het winkeltanef (1933: 1,481) en 1227 op het ge combineerde huishoud-winkeltarief (1933: 1,283), 287 verbruikers waren op het nacht- stroomtarief aangesloten. Het personeel bestaat uit 55 ambtenaren en 119 werklieden. Er werd ontvangen f 2,553,589 voor stroom, f 119,859 voor meter huur, f 25.818 voor instal- latiehuur en f 76,313 aan andere ontvangsten Uitgegeven werd f 601.331 aan salarissen, loo- nen, onderhoudskosten enz., f 133,801 aan brandstoffen, f 357,016 aan kapitaalrente, f 544,893 aan aflossing, f 145.191 aan recog nitie, f 50,823 werd gestort in het reservefonds der gemeente voor diverse doeleinden, terwijl f 942,532 aan de gemeente werd uitbetaald als gemaakte winst. De gemeente heeft f 6.418,941 gulden aan het bedrijf geleend. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: A'lma IJM 44: 20 manden schelvisch, 40 manden braadschelvisch, 85 manden kabel jauw en gul, 70 manden platvisch, 55 man den wijting, 225 manden groote makreel, 70 manden kleine makreel, 5 manden hake. Totaal 570 manden Henriette Jacoba IJM 190 vangst: 35 man den schelvisch, 40 manden braad schelvisch, 80 manden kabeljauw en gul; 70 manden platvisch, 40 manden wijting, 160 man ma kreel. Totaal 425 manden benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Betje R.O. 16: 500 manden haring, 33 kant jes steurharing, 45 manden diverse (hoofd zakelijk braadschelvisch). De kleine filmster Shirley Temple zal van Vrijdag af alle harfen stelen is haar film „Hartedief". (Adv. Ingez. Med.) MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0.86—f 0.60 Griet per K.G. f 22f 8 Tongen per K.G. f 1.05—f 0.67 Zetschol per 50 K.G, f 16f 13.50 Kleine schol per 50 K G. f 12.50f 2.60 Schar per 50 K.G. 10—f 4.50 Pieterman per 50 K.G. f 14f 11 Groote schelvisch per 50 K.G. f 22f 12 Middelsehelvisch per 50 K.G. f 16f 12 Kleine middelsehelvisch per 50 K.G. f 16 f 7.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6.10f 2.70 Kabeljauw per 125 K.G f 35f 15 Wijting per 50 K.G. f 2.10f 1.35 Heilbot per K.G. f 1—f 0.92 Versche haring per kist f 3.60f 0.70 HEEMSTEDE BLOEMPJESVERKOOP. De bloempjesverkoop, hier Zondag aan de R.K. kerken gehouden ten bate van het R.K. Stationswerk heeft f 80 opgebracht. SANTPOORT AUTO OP DEN RIJKSWEG GESLIPT. Zondagmorgen omstreeks half 7 is op den Rijksweg nabij Rozenstein een auto be stuurd door den heer F. uit Velsen, rijdende in de richting Haarlem, door de gladheid van den weg geslipt. De heer F. verloor de macht over zijn stuur, waardoor de auto, na eerst van links naar rechts te zijn geslingerd, tegen een boom reed en omviel. Van de vijf inzit tenden kregen twee dames snijwonden aan armen en beenen, de anderen bleven onge deerd. De auto werd ernstig beschadigd en moest worden weggesleept. EEN MELKBAD. Nabij het kruispunt HagelingerwegHoofd straat werd een jongetje aangereden door een driewielige melkfiets. De knaap kreeg die over zich heen, waarna de driewieler omsloe: De jongen bleek er goed af gekomen te zijn, maar een flinke hoeveelheid melk ging ver loren. BLOEMENDAAL WEER EEN WONING GEVONDEN. Donderdag maakten wij melding van het feit, dat een werklooze inwoner van Bloemen- daal uit zijn woning aan den Oosterduinweg te Aerdenhout was gezet en dat het gezin tijdelijk onderdak had gevonden in een schuur. Wij vernemen thans dat de werklooze er in geslaagd is, een woning te huren van een bak ker te Vogelenzang, waarin hij zal kunnen blijven. ZANDVOORT KLEINE AVONTURIER. Zaterdagnacht te half een werd aa bureau van politie een jongen gebracht Haarlem bleek afkomstig te zijn. De tienjarige knaap was zonder toestemming van zijn ouders van huis weggeloópen. Via de Haar lemsche politie werden de ouders in kennii gesteld met het terugvinden van het kind. De vader heeft den volgenden morgen zoon aan het politiebureau afgehaald. BEVERWIJK Herdenkingsmarsch Jan Passtoors. De Haarlemsche Wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" had evenals vorig jaar Be verwijk aangewezen als de plaats waar de groote rust zou worden gehouden in den 40- K.M.marsch die ter herdenking van wijlen Jan Passtoors die als de pionier van de Neder landsche wandelsportbeweging nog altijd hoog in eere wordt gehouden, jaarlijks wordt georganiseerd. De oude heer Passtoors heeft zijn laatste levensjaren in Beverwijk doorge bracht en dus konden de wandelaars hem niet beter eeren, dan door eenigen tijd in onze stad te vertoeven. Zaterdagmiddag arriveerde een groep deel nemers ter sterkte van honderd wandelaars Zondag was de deelneming natuurlijk veel grooter. Ruim 800 wandelaars kwamen zich Zondag middag bij de controle melden. Op het Mee- rensteinplein bracht de binnenkomst der wan delaars groote drukte teweeg. De 60-jarige veteraan, de heer Koopman uit Haarlem had er in zijn eentje zoodanig tempo ingezet, dat hij reeds als tweede binnenkwam. AMbltKUAMiGnc DlU rw MAANDAG 26 AUG. 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 1.30 2 Staatsl. BlnnenL 4 1/2 pCt. Nederl 1917 4 pCt. ld. 1933 II 93% 4 1/2 pet. Nederl. Indlë 1930 II 917/8—92 Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Dultschl 1930 (Youngleen.) 167/* (Youngleening) met 001X. "72 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 4Vs Stoomv. Mij. Ned. 30 Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie..., 30 A. N. I. E. M. (Nat 168 v Berkel's Patent - Cert. Calvé Delft - 60% 278 Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Bez. Philips 256% 102 102%-% Industr. Buitenland. Anaconda Copper 111V 12J& 11% - Bethlehem Steel 22% 1% 1% 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 2^*2% 176/a 17% North Amer. Cy 13% Standard Brands 9Va 4% 4%-4% to rL 26^ Banken Binnenl. Koloniale Bank 36% Cert. Handel Mij. 114% 75% Banken Buitenl, Deutsche Relchsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 194%—195 195% 86 Petrol. Mij. BnitenL 6% 65/a~3/a Cultuur Mijen. 175 175 94% N. L S. O 91 16% Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 170 310 162 32 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak.. 140 139 154 154 40 160 159% Rubber Mijen. 10% 105%—106 Dell Bat. Rubber 65 Ned, Ind. Rubber Koffie 64 Ver. Ind. Cult. Ondern. 114 Spoorwegen Buitenl. 20% Comm. Milwaukee - 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas 59 27/e Prolongatlekoers FEUILLETON. Een oorspronkelijke roman 10) Ir. J. C. L. B. PET. Behendig verwijderde hij den pleister, maakte de omgeving van de wond schoon met benzine en plakte op de blessure, die al nage noeg geheeld was, een keurig en hagelwit verbandje. Even daarna kwam een derde man aandra gen met een kom met water, een handdoek en zeep. Christiaan moest onwillekeurig glimlachen. „De bediening hier is eerste klas", merkte hij op. De agent glimlachte terug, maar antwoordde niet. Het was voor Christiaan een genot, zijn ge zicht, hals, armen en handen te wasschen in het koele water, een gevoel van dufheid en onfrischheid gleed van hem af. Nauwelijks had hij zijn toilet voltQoid, toen een bord met eten werd binnengedragen. Een opwekkende geur kwam in zijn neus, het ge voel van gejaagdheid en onrust dat hem den laatsten tijd niet had verlaten, gleed van hem af. Nu, wist hij, waren de moeilijkheden voor bij, een tijd van rust en evenwicht zou aan breken. Hoe hij zou worden bevrijd uit de netelige positie, waarin hij zich bevond, en waarvan hij zich volkomen bewust was, wist hij niet, maar iets in hem. iets jeugdigs en blijs, zei met volmaakte zekerheid, dat de tijd van zijn beproevingen voorbij was. Hij at met graagte zijn bord leeg. en wacht te, opgewekt, maar zonder ongeduld op de dingen, die zouden komen. Weer werd de deur van zijn cel geopend. Even gevoelde Christiaan een teleurstelling, dat het slechts een agent was die binnen trad. Hij wist, dat belangrijker dingen in aantocht waren. ,,Uw verloofde komt over een kwartier", zei de man, „U kunt haar hier spreken, maar niet alleen. Er zal iemand bij moeten blijven. Dat is regel." Iets van een verontschuldiging klonk in zijn stem. Christiaan's hart klopte heftig in zijn borst. Over een kwartier zou Margot hier zijn, hij zou haar, zijn bruid, in de armen kunnen nemen en haar kussen, na zooveel dagen. Alles zou weer goed zijn, alle narigheid geleden. Tever geefs probeerde hij zich te herinneren welke dag van de week het was. Deze dag zal een geluksdag blijven, mijn leven lang, sprak het in hem. Margot, mijn lieveling komt! Plotseling bedacht hij, wat hij haar moest zeggen, en zijn opgewondenheid maakte plaats voor een gevoel van angst. Hij zou niet alleen met haar zijn. een derde, een spion zou alles hooren wat er tusschen hen zou worden gezegd. Hij kon dus niet de waarheid zeggen, zonder het mèisje Ziska te verraden. En dat kon hij, na zóó ver te zijn gegaan, niet doen. Een oogenblik overlegde hij, moedeloos, alles aan Margot te zeggen; per slot had hij met de an dere niets te maken. Maar op het zelfde oogen blik wist hij, dat hij dat nooit zou doen. Rusteloos wandelde hij zijn cel op en neer. Wat moest hij zeggen, hoe moest hij haar uitleggen, terwijl een derde luisterde, dat zij op hem kon vertrouwen, dat hij en zijn liefde ongerept en ongekreukt uit deze beproevingen waren te voorschijn gekomen? Zou zij alles, met haar fijne doordringende intuïtie begrij pen, of zou zij teleurgesteld zijn en zich mis moedig van hem afkeeren? „Nu niet denken", fluisterde hij voor zich zelf, „alles komt van zelf in orde. Als zij er is, zal ik weten, wat ik moet zeggen, en zij zal alles begrijpen. Aan den druk van mijn han den zal zij voelen, dat ik onschuldig ben, dat zij mijn eenige is, en dat alles in orde zal ko men." Plotseling bleef hij staan, een sleutel werd in het slot gestoken en omgedraaid. Stemmen klonken buiten de deur. Zijn hart klopte hoog in zijn keel. De deur ging open, en met een angstige en bezorgde uitdrukking op haar gezicht, trad Margot de cel binnen. Een agent kwam mee, die de deur achter zich sloot, en apathisch in een hoek van het vertrek bleef staan. In dit hoofdstuk wordt verhaald hoe Christiaan de Groot wordt onslagen uit zijn gevangenschap. Een oogenblik keken zij elkaar aan, toen sloot Christiaan zijn verloofde in de armen en kuste haar zwijgend. Lang stonden zij zoo, zonder te spreken, en zonder te bewegen, over weldigd door het weerzien na deze lange en onvoorziene scheiding. Toen maakte Christiaan zich los uit haar omhelzing; hij nam haar gezicht tusschen beide handen en keek haar lang en innig aan. Mijn arme kindje, mijn arme kleine meis je," fluisterde hij, „ben je erg ongerust ge weest? Heb je je bang gemaakt? Laat mij je nog eens aan zien. Je ziet er een beetje moe uit. Heb je slecht geslapen?" Zij antwoordde niet, maar drukte zich tegen hem aan, h^ar hoofd verbergend aan zijn borst. „Mijn liefste", troostte hij, „mijn kleine, kleine lieveling. Heb jij je zoo bang gemaakt? Nu behoef je niet meer bang te zijn. Nu is alles weer in orde." Zij hief het hoofd met een vluggen blik naar hem op. „Het is in orde. Christiaan?" vroeg zij ge jaagd „je hebt met deze afschuwelijke ge schiedenis niets uit te staan, is het wel? Jij hebt het niet gedaan, Christiaan? Je zou nooit zoo iets doen." Hij antwoordde niet direct, zijn blikken zwierven naar den agent, die nog altijd, met neergeslagen blik in den hoek van het vertrek stond. Iets in de houding van den man zei dat hij ingespannen luisterde en dat hij, zoodra Christiaan den blik afwendde op hen zou letten. Toen Christiaan's antwoord uitbleef kwam er een angstigen blik in de oogen van Margot. „Christiaan", drong zij aan, „Christiaan, zeg dat je het niet hebt gedaan. Laat me niet langer in die vreeselijke onzekerheid. Zeg me liever de volle waarheid dan mij nog langer in dien ellendigen twijfel te laten Je weet im mers, dat ik altijd van je zal blijven houden, ook ook als je iets verschrikkelijks zou heb ben gedaan. Maar je moet mij alles vertellen, mijn jongen, je kunt mij immers alles vertel len. Aan wie ter wereld zou je het beter kun nen zeggen dan aan mij?" Rillend van angst drukte zij zich tegen hem aan. wachtend op een antwoord. Een golf van intens medelijden overweldig de den jongen man. Hij voelde de kracht van zijn voornemen, om Ziska's offer niet aan te nemen verzwakken. Hij drukte het meisje heftiger in zijn armen, en opende den mond om te zeggen, dat hij onschuldig was. Wat ging hem per slot die andere, die vreemde aan? Als bij intuïtie wendde hij het hoofd om, en keek in de oogen van den agent, die op hem waren gevestigd. En tegelijk zag zijn verbeelding een vermoeid en verslagen blond meisje, wier tengere schou ders schokten van een wanhopig snikken. Zijn voornemen om te zwijgen was weer vast geworteld. „Ik kan niet", mompelde hij wanhopig tot zichzelf. Hij voelde Margot verstrakken in zijn armen, en klemde haar stijver tegen zich aan. „Luister Margot", zei hij, dringend en ge jaagd, ik kan nu niets zeggen Ik kan het je niet uitleggen maar eens later zul je het begrijpen Geloof me toch. mijn lieveling, ver trouw me toch. Als ik het kon zeggen, zou ik het nu doen, alles zou ik je vertellen. Maar ik kan niet, ik mag het niet." Zij hief haar betraande oogen naar hem op. „Maar waarom niet Christiaan? Waarom niet aan mij? Aan de politie heb je verteld, dat jij dat jij het gedaan hebt." Christiaan kreeg een schok. De inspecteur had haar verteld van zijn zelfbeschuldiging. Zij raadde zijn gedachten. „Ik weet dat immers al", ging zij voort, „en ik vind het niet erg. Ik weet wel dat het noo- dig was, anders zou je het niet doen. Ik wou alleen maat van je weten waarom? Waarom ben je niet direct naar mij gekomen, of des noods naar de politie? Waarom ben je al dien tijd weg gebleven, en waarom kom je nu in eens? Christiaan, vertel het mij toch." „Ik heb het gedaan, omdat omdat ik dacht, dat die agent een dief was, die een meisje wou aanvallen." „Wat voor een meisje?" Hij haalde de schouders op. „Ik weet het niet", zei hij wanhopig. „En waarom ben je niet direct gekomen?" „Ik was bang." Zijn stem klonk gesmoord. „Waarvoor?" „Voor alles, voor iedereen. Ik werd opge jaagd. Daar word je gek van." „Mijn arme, arme jongen. En nu?" „Nu niet meer vragen", smeekte hij, „heusch liefste, alles komt in orde. Geloof mij nu. Ik kan het je niet zeggen, ik weet zelf ook niet waarom, maar het komt in orde." „Hoe kan zoo iets nu in orde komen?" „Vertrouw maar op mij", suste hij, „het komt in orde". Zij keek hem strak aan; angst en twijfel waren in haar oogen. Hij voelde, dat zij verkilde en hem ont glipte. „Margot", zei hij bang, „Margot. geloof je me niet?" Zij trok zenuwachtig met de schouders. „Ik weet het niet", antwoordde ze, „ik kan, geloof ik niet meer denken. Mijn hoofd is zoo moe. Het lijkt of de heele wereld anders is geworden. Hoe kan al dat verschrikkelijks zoo ineens gebeuren Christiaan? Het lijkt of jij ook anders bent geworden, en ik zelf ook". .(Wordt vervolgd.)"

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2