SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD 1 MAANDAG 26 AUGUSTUS 1933 H A A R L" E M'S DAGECSÖ SP2RT tSPEL De Ronde van Eygelshoven was warm en ver. De renners werden onderweg door meevoelende vrienden op gemoedelijke wijze verfrischt. De Ilengelaarsvereeniging „Het Karpertje" hield Zondag in den prillen morgen een onderlingen wedstrijd in haar eigen vischwater, de Limmervaart. Een foto van den strijd aan de oevers van het rustige vischwater. Een balspel, dat wij nog niet kennen, maar dat in Californië opgang doet en zijn aan trekkelijke zijde heeft, naar de foto te oordeelen. In de Amerikaansche badplaats Saratoga Springs hebben studenten een riksjaaienst voor vreemdelingen georganiseerd. Een sportieve opzet, die hun Sevens wat geld inbrengt-, waarvan zij later hun collegegelden weer kunnen betaler De publieke belangstelling liet bij het zwemfeest van H. P. C. in het zwembad Groenendaal te Heemstede niets te wenschen over. De eerste doelpunten van een nieuw voetbalseizoen zijn alweer gescoord. H. V. V.'s doelman faalt bij een schot van een Sparta-aanvaller in het Zilveren Bal-tournooi. Burgemeester Van Doorn, van Heemstede, in geanimeerd gesprek met Willy den Ouden, de belangrijkste deelneemster aan het zwemfeest van H. P. C. De Damclub IJmuiden en Gezellig Samenzijn uit Amsterdam bekampten elkander Zondag in de serre van het Badhuis List te IJmuiden. De Engelsche speelster Kay Stammers, die maanden geleden Helen Wills Moody over won, heeft in den strijd om den Wightman Cup nu ook Helen Jacobs tot algemeene ver rassing verslagen. De Pool Heljass heeft een nieuw tweehandig wereld record kogelstooten geves tigd. Rechts 15.58, links 13.17 Meter. Een ongewone huwelijksreis maakt dit jonge Duitsche paar, dat in een kleine zeilboot op eg is van Hamburg naar Brazilië. Moge het hun huwelijksbootje goed gaan. De Duitsche Gisela Mauermeyer is een ge ducht kogelstootster, maar Zondag bewees zij, dat zij ook met den discus overweg kan, door met een worp van 47.12 Meter een nieuw wereldrecord te vestigen. De Duitsche coureur Caracciola heeft nu een zege in de Zwitsersche Grand Prix bij zijn vele lauweren gevoegd. Hij reed daarvoor 3Vs uur lang met een gemiddelde van 144 K.M. per uur. De Japansche student Nishida, winnaar te Boedapest in het polshoogspringen met 4.30 Meter, in volle vlucht gesnapt.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5