CRICKET. SCHAKEN AUTOMOBILISME MAA'NDA'G 26 AUGUSTUS 193S HAAEEE M'S DAGBLAD NEDERL. CRICKETBOND. Haarlem-H. C. C. I De laatste thuiswedstrijd, dien Haarlem speelde was tegen H.C.C. I. Zooals te ver wachten was verloren de Haarlemmers, zij het- met minimum verschil. Bij de Hagenaars ontbraken o.m. P. Feith, C. W. V. Bakker en J. Koeleman, waardoor de aanval danig ver zwakt was, doch uitstekend bowlen van Jhr. W. v. d. Bosch (die het in het begin met den aanloop, waaraan aan beide kanten een wei nig hapert, te kwaad had) en mr, H. v. Ma nen zat de thuisclub voor slechts 111 runs aan den kant. Er waren bij Haarlem slechts weinig batsmen, die goed batten lieten zien. Het batten der Hagenaars viel eveneens tegen, weliswaar scoorde Jhr. J. v. d. Bosch 40 runs, doch zijn innings was niet kans loos en uiterst langzaam kwamen de runs van z'n bat. Verreweg het beste batten liet Mr. H. van Manen zien. Nadat captain Kleefstra voor Haarlem den toss heeft gewonnen, trekken H. Ilealey en J. Voogd naar de wickets. Reeds op 5 moet J. Voogd vertrekken. Daarna komt H. de la Mar. Op 37 wordt Healey door een uisteken- den bal van H. van Manen gebowled. terwijl F. van Dalsum in dezelfde over eveneens ge bowled wordt. P. de Ruig houdt hierna weer stand. In den beginne uitsluitend verdedi gend, sloeg hij later Mr. H. van Manen in 1 over voor respectievelijk 6, 2, 2. 4 en 1. Eerst op 71 valt weer een wicket, nl. dat van P. de Ruig. Kleefstra, die hierna inkomt, schijnt het vooral met het bowlen van H. van Ma nen te kwaad te hebben. Op 93 gaat Kleef stra run out, en 1 run later wordt H. de la Mar gevangen. In dezelfde over vallen nog 2 wickets, nl. van H. Hurkmans en J. de Boer. J. Fortgens slaat hierna snel 10 runs, doch dan moet ook hij verdwijnen. J. de la Mar, die 4 wickets had zien vallen, ziet hierna ook den laatsten man op 111 verdwijnen. Met 8 bleef J. de la Mar not out. Het begin der Hagenaars is (hierna even eens niet best, .daar F. van Dalsum in z'n eerste over Jhr. W. v. d. Bosch en E. J. A. Schill cleant, doch hierna, is het met het succes der Haarlemmers voor eenigen tijd gedaan. Jhr. J. v. d. Bosch en vooral H.' van Manen laten goed batten zien. De score stijgt nu snel en eerst op 46 valt weer een wicket, nl. dat van H. van Manen. Kort hierna val len nog 2 wickets, nl. die van W. A. Prins en J. D. Tresling. Hierna krijgt Jhr. J. v. d. Bosch weer steun en wel van A. Niks. doch daar het er nu eenigszins benauwd voor de Hagenaars begint .uit te zien, wordt meer en meer verdedigend gespeeld, ook Jhr. J. v. d. Bosch ziet zich genoodzaakt te gaan verdedigen en de score stijgt langzaam, waardoor de spanning stijgt, vooral als op 78 A. Niks gevangen wordt. Ook P. Niks, die hierna inkomt bat goed. Zonder verder wicket verlies verschijnt de ICO op het scoringbord, doch de Haarlem mers laten den moed nog niet zakken, met het gevolg dat Jhr. J. v. d. Bosch op 106 run out gaat. Hierna worden, totdat het totaal van Haarlem gepasseerd is, slechts singles gescoord. Wanneer het totaal voor het verlies van 7 wickets 120 is, wordt van verder spelen af gezien- De kans bestaat, dat Zaterdag of Zondag de verregende wedstrijd H.C.C. I—Haarlem I overgespeeld wordt. De volledige scores luiden: lste innings van Haarlem: H. Healey bowled H. v. Manen 7 J. Voogd c. W. Mommaerts b W. v. d. Bosch 3 H. de la Mar c J. v. d. Bosch b W. v. d. Bosch 48 F. v. Dalsum bowled H. v. Manen 0 P. de Ruig c A. Niks b P. Niks 19 B. Kleefstra run out 13 J. J. de la Mar not out 8 H. Hurkmans c A. Niks b W. v. d. Bosch 0 J. Fortgens c A. Schall b H. v. Manen 10 J. de Boer c P. Niks b W. v. d. Bosch 0 H. J. v. Vreeden bowled H. v. Manen 0 wides 0 byes 1 leg byes 1 no balls 1 Bowlingcijfers: W. v. d. Bosch A. Fokker W. Mommaerts H. v. Manen P. Niks Wicketval: 1—5 2—37 3—37 Totaal 111 O. M. R. W. 14 6 26 4 6 0 15 0 9 2 12 0 16 3/6 5 40 4 4 1 15 1 4—71 5—93 6—94 2 1 4 5 6 3 794 8—94 9—107 10—111 ^8 9 10 11 Lunchstand: 92 v. 4, H. de la Mar 48*. Kleefstra 12* lste innings H. C. C. I: J. v. d. Bosch run out 40 W. v. d. Bosch bowled F. v. Dalsum 0 E. J. A. Schill bowled F. v. Dalsum 0 H. v. Manen bowled H. Hurkmans 22 W. A. Prins c J. Voogd b H. Hurkmans 1 J. D. Tresling b H. Hurkmans 1 A. Niks c J. Voogd b H. Hurkmans 11 P. Niks not out 19 W. Mommaerts not out 10 M. Elte d.n.b. A. Fokker d.n.b. wides 2 byes 10 leg byes 3 no balls Totaal (7 w.) 120 Wicketval: 1—2 2—2 3—46 4—52 5—54 6—78 7—106 2 3 4 5 6 7 1 Bowlingcijfers: 12 1 26 P. de Ruig 0 F. v. Dalsum 14 2 34 2 H. Hurkmans 14 4 28 4 J. Fortgens 5 2 5 0 B. Kleefstra 2 0 12 0 Rood en Wit-V. R. A. Mooie zege van R. en W. Goede century van Yates. De laatste wedstrijd van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan is er een geworden, die iederen cricketliefhebber van de eerste tot de laatste minuut zou hebben doen genieten. Eerst 4 minuten voor tijd viel het laatste wicket van V. R. A. waarmede de nederlaag van den a.s. kampioen een feit werd. De glans punten van deze dag waren de innings van Yates die in nog geen twee uur een geweldig harde 124 not out scoorde en 16 vieren en 5 zessen sloeg; verder de innings van Glerum, die een zeer goede van 73 speelde, terwijl voorts bij Rood en Wit Dr. Posthuma met den bal zeer voortreffelijk werk verrichtte, door de 5 kopwickets van V. R. A. in te rekenen, Rood en Wit won den toss en verkoos wegens het nog natte veld natuurlijk batten, zoodat eerst om kwart voor 12 de gebrs. Kramer openden op het bowlen van Glerum en Klink. De eerste bowlt voortreffelijk, doch 't is juist Klink die reeds met z'n eersten bal R. Kramer voor 0 gevangen krijgt. Ook W. Kramer staat lang niet vast te spelen en wordt spoedig voor 15 ingerekend. Dr. Posthuma speelt goed en slaat eenige mooie vieren, doch bij één daar van is hij zoo ongelukkig z'n wicket in te trap pen zoodat hij voor 25 runs uit is. v. d. Togt is spoedig voor 4 door Glerum gecleaned, doch daarna is 't met 't overwicht van den V. R. A- aanval gedaan, want Yates en A. van Baas- bank zotten nu een grooten stand op. De vieren en zessen zijn niet van de lucht en vooral Yates slaat enorm hard. Hoe de Waal zin aanval ook verandert, niets helpt en de batsmen gaan rustig voort met runs te maken. Eerst op 189, dus na een stand van 129 runs, komt er een scheiding als v. Baas- bank voor een goede 58' wordt gevangen. Ha genaar is dadelijk voor 1 gebowld, doch B Davidson vindt het harde slaan van Yates zoo indrukwekkend, dat hij ook niet kan na laten er goed het hout op te leggen. Met een enorm tempo vliegt de score omhoog, Yates heeft intusschen met een uitgeloopen vier z'n century te pakken en beide batsmen slaan de bowlers naar alle kanten. Davidson sluit de Rood en Wit innings op een totaal van 279 voor 't verlies van 6 wickets zoo V.RA.. 3 u. en 10 minuten latend om deze runs te maken of den tijd uit te spelen. Het openingspaar Glerum en de Waal ne men in het half uur voor de thee geen enkel risico, zoodat rust met den stand 30 voor 0 in gaat, doch ook daarna duurt 't een geruimen tijd voordat F. Davidson een goede vang doet. waardoor aan de uitstekende innings van aan voerder de Waal een eind komt. -Een schitte rende eenhandsche catch aan de boundary van Hagenaar maakt een einde aan de in nings van Peters (2), terwijl op een totaal van 122 captain Davidson Posthuma z'n derde wicket bezorgt door zeer mooi Glerum uit te vangen. De Amsterdamsche crack scoorde weer een prachtige 73. Met den val van Gle rum's wicket was de k-ans van V. R. A. om de runs nog te maken, verkeken, en Wittebol en Overing bepaalden zich dus op tijd uitspelen. Het werd nu een gevecht van het felle R. en W.-team tegen de klok. Overing ging door de .lange rechte" van Posthuma clean bowled en toen Wittebol eindelijk in het valletje liep dat voor hem was opgezet, was er nog een half uur te spelen met nog 5 wickets te vallen. Ieder een had zich reeds met een draw verzoend, doch de R. en W. spelers vochten door en het wonder geschiedde, 4 minuten voor tijd viel het*laatste V. R. A. wicket (Yates bowlde in z'n i»~' ste 2 overs 3 voor 0) en verliet een uit gelaten Rood en Wit team het veld, met een verdiende zege op de a.s. kampioenen (hoe wel V. R. A.'s kampioenskans hierdoor een leelijke knauw heeft gekregen.). A.s. Zaterdag (Koninginnedag) wordt de returnmatch in het Stadion gespeeld. lste innings van Rood en Wit I. W. Kramer c. and bowled Inglis Arkell 15 R. Kramer c. W. Glerum bowled H. Klink 0 Dr. S. Posthuma hit wicket bowled Inglis Arkell 25 A. v. Baasbank c. Berghuis bowled Mr. H. W. Glerum 53 A. v. d. Togt bowled Mr. H. W. Glerum 4 W. Yates not out 124 P. C. Hagenaar bowled Mr. H. W. Glerum 1 Mr. B. Davidson not out 34 G. M. v. Schouwenburg, Mr. F. A. Davidson J. P. v. Baasbank, allen did not bat Extra's 18' Totaal 279 v. 6 gesl. Wicketval: 1—4, 2—36, 3—57, 470, 5—189, —209. Bowlingcijfers V. R. A.: O. M. R. W. Mr. H. W. Glerum 17 3 55 3 H. Klink 16 3 70 1 E. J. Inglis Arkell 13 1 81 2 J. Peters 3 1 0 VTr. G. Hamburger 2 17 0 Tj. Berghuis 4 28 0 lste innings van V. R. A. I Mi*. H. W. Glerum c. Mr. F. A. Davidson bowled Dr. S. Posthuma 73 R. de Waal c. Mr. F. A. Davidson bowled Dr. S. Posthuma 39 P. Peters c. P. C. Hagenaar bowled idem 2 W. O. F. Wittebol c. W. Kramer bowled id. 19 Th. Overing bowled idem 4 Mr. G. Hamburger c. A. v. Baasbank bowled P. C. Hagenaar 5 Tj. Berghuis not out 14 H. v. Tienhoven l.b.w. bowled W. Yates 0 H. Klink bowled P C. Hagenaar 4 E. J. Inglis Arkell bowled W. Yates 0 K. J. Leeser bowled idem 0 Extra's 23 Totaal 189 Wicketval: 1—87. 2—107, 3—122, 4^-142. 5—153, 6—170, 7—174, 8—175, 9—187. Bowlingcijfers Rood en Wit: O. M. R. W W. Yates 24 4/6 9 42 3 A. v. d. Togt 15 7 33 0 Dr. S. Posthuma 15 3 32 5 P. C. Hagenaar 7 1 29 2 W. Kramer 5 0 19 0 C. V. H.—R. C. H. C. V. H. WINT MET 46 RUNS VAN R. C. H. In een prettige ontmoeting is C. V. H. erin geslaagd de Racing ae punten te ontfutselen. Een regenbui dreigde eerst den strijd te sto ren, maar om 12 uur openden Roodt en Goos- sens op het bowlen van Zonneveld en Kuit. De runs komen langzaam. Op 31 worden de bats- men gescheiden als een bailer van Zonneveld Goossens te machtig is. Daarna geeft C. V. H. een demonstratie in runnen. De twee volgende batsmen gaan run out. Op 46 doet Radsma een keurige vang in de slips, waardoor Roodt uit is. Dan weten Whitehead en van der Meer stand te houden en na een aarzelend begin een behoorlijken stand op te zetten. Beiden batten goed en productief en het totaal is 91 als eerstgenoemde door een misverstand run out gaat. Dit blijkt het sein voor een collapse, want voor 591 wordt het 992. De Vos en Kwantes voegen voor het laatste wicket nog aan de score toe, waarbij vooral eerstgenoem de zich laat gelden. Totaal 112, waarvan G. Goossens 11, A. Roodt 22; J. Whitehead 22, J. v. d. Meer 19, D. de Vos 16. Bowlingcijfers: R. C. H,: H. Zonneveld 2-35; L. Kuit 1-29; J. Hellingman 2-19; D. Radsma 0-14; W. Klein 2-2. Het begin is bij R. C. H. weinig belovend daar op 11 reeds 3 wickets neer zijn. Midde- link en Zeeuwe bowlen beiden uitstekend, de eerste is echter weinig gelukkig. Regelmatig i vallen de wickets en met 6-26 ziet het er voor de Racing donker uit. J. Hellingman en H. Kuit houden dan stand en weten het totaal nog een dragelijk aanzien te geven. Vooral aanvoerder Kuit speelt een goede innings en laat een serie keurige slagen zien. Op 66 is het einde. J. Hellingman 17, H. Kuit 19. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 3-33. G. Zeeuwe 7-28. Rood en Wit II verliest van S. C. H. C. Te Bilthoven heeft S. C. H. C. van Rood en Wit II gewonnen met 17 runs op de eerste innings. S. C. H. C. had 163 runs waarvan 5 extra's. Rood en Wit 146 runs waarvan 16 extra's. Goede bowlingcijfers waren die van C. Breli ning 5—49, Mr. P. Labouchère 3—37 voor S. C. H. C. Voor Rood en Wit: Jhr. Mi'. L. v. Lennep 664 en G. de Vries 4—67. RANGLIJST EERSTE KLASSE. u -• d d* O d w s s <p bO 5" 0) S-l JO S T3 bn bO bo Q, V.R.A. 11 7 0 2 2 0 16 H.C.C. I 12 6 0 3 3 0 15 Rood en Wit 13 6 1 0 6 0 15 H.C.C. II 10 6 0 1 3 0 13 V.O.C. 13 6 0 1 6 0 13 Haarlem 13 4 0 4 5 0 12 V.V.V. 13 3 0 4 6 0 10 Hermes-D.V.S. 13 1 0 3 8 1 HAARL. CRICKETBOND. Rood en Wit 3—R. C. H. 2. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst batten. Er zijn spoedig twee wickets gevallen, maar dan houden W. F. Bok en T. Everard stand. Zij spelen heel kalm. Op 30 gaat T. Everard uit voor 13 runs (3 x 4). A. J. PI. Elfers die hierna inkomt gaat op denzelfden voet door. Doch als hij op 55 uit gaat is het spoedig afgeloopen. Met de laat ste menschen was het komen en gaan. Het totaal sloot met inbegrip van 1 extra op 72, Dubbele cijfers: W. F. Bok een goede 23, T. Everard 13 A.. J. H. Elfers 18 (3x4). Bowlingcijfers: A. v. Roon 1—2, G. v. Mus- scher 4—24, J. Paape 1—13, G. Kamoen 0—8, D. Tel 4—14. R. C. H. weet dit totaal voor slechts 3 wickets te passeeren dank zij A. v. Roon met een goede 31. J. Siegerist 12, J. ^edde en G. v. Musscher bleven beiden not want toen het totaal 107 was sloot R. C. H. a het ver lies van 5 wickets. J. Kedde 19* en G. v. Musscher 15*. Ex tra's 14. Bowlingcijfers: A. J. H. Elfers 1—28, M. Slin- genberg 4—28, J. Faber 0—18, Chr. Heybroek 0—10, T. Everard 0—9. Rood en Wit verloor dus dezen wedstrijd met 35 runs en 5 wickets. C. V. H. II—Haarlem IV. Haarlem bat eerst. Bij een stand van 27—6 ziet er er niet fraai uit, doch de laatste batsmen dragen allen een steentje bij en 't totaal wordt met inbegrip van 13 extra's 61. R. Heimig 16 not out en D. Wessel 12. Bowlingcijfers: A. van Roon 721, O. Key- ser 219. L. de Noo 1—8. C.V.H. levert beter werk en zet voor 't 2de wicket een stand, van 50 runs op. Op 59 gaan zoowel de Noo (40) en F. Gus- senhoven (19) uit, waarna nog 3 wickets val len voor de winning hit geslagen is. Op 676 wordt gestopt. D. Wessel bowlde 427, A. Heimig 133, L. Meijer 07. Haarlem 3Z. C. H. C. I-Iet is den kampioenen slechts op het nip pertje gelukt om van de Zandvoorters, die de onderste plaats op de ranglijst innemen, te winnen. Met slechts 4 runs en 1 wicket kon het lage Zandvoort totaal van 46 overschre den worden. Z. C. H. C. begint te batten en opent met H. Healey en. J. van Steenbergen, die beiden uiterst kalm spelen en geen enkel risico ne men. Op 24 moet H. Healey voor 16 verdwij nen. Hierna moet het alleen nog van J. van Steenbergen komen, doch als ook hij voor 20 verdwenen is, is het spoedig met de Zandvoort innings gedaan. Met inbegrip van 3 extra's is het totaal tenslotte 46, waarvan H. Healy 16 en J. van Steenbergen 20; de overige batsmen scoorden dus samen slechts 7 runs. Voor Haarlem bowlden: W. Onkenhout 3-27 R. Kammeijer 0-12, J. p. van Balen Blanken in 6 overs, waaronder 4 maidens, 6-4. Bij Haarlem gaat het hierna even slecht, hier waren het R. Ton en H. van Vreeden, waarvan het komen moest. Vooral laatstge noemde deed uitstekend werk en toen met den lOden man op de mat op 45 zijn wicket viel, waren er nog 2 runs noodig om te winnen met de 2 laatste batsmen op de mat. Met een leg bye werden de totalen op gelijken voet gebracht. Kort hierna bezorgde een 4 bye aan de thuisclub de overwinning. A. Ton met -11 en H. van Vreeden met 21 wisten de dubbele cijfers te bereiken. Voor Z. C. H. C. bowlden: H. Healey 5-17. J. v. Steenbergen 2-12 en Ch. Rouffaer 1-16. Nationale Schaakwedstrijd. De Zandvoortsche Schaakclub schrijft weer een grooten nationalen schaakwedstrijd uit, welke deze keer zal worden gehouden op Za terdag 7 en Zondag 8 September in de groote zaal van gebouw Monopole. Gespeeld zal wor den in groepen van vier en wel in hoofd-, eerste, tweede en derde klasse. Aan dezen wedstrijd wordt een dubbele eeregroep ver bonden, waartoe acht der sterkste Neder- lar.dsche schaakspelers worden uitgenoodigd. Voor de dubbele eeregroep hebben zien reeds definitief opgegeven de volgende hee- ren: Mr. G. S. Fotein. 's-Gravenhage (D.D.), F. A. Spinhoven. Amsterdam (A. S. S.), A. D. de Groot, Santpoort (Kijk Uit), en L. Prins, Amsterdam (Z.S.C.). Tiende ronde van het internationaal tournooi te Warschau. Na de tiende ronde leidde Zweden in het internationaal schaaktournooï te Warschau met 28 punten plus drie afgebroken partijen. Op de tweede plaats staat Hongarije met 24;/ put: en twee afgebroken partijen, derde is Polen met 24 punten en drie afgebroken partijen, vierde Tsjechoslowakije 24 punten en 1 afgebroken partij, vijfde de Vereenigde Staten met 23y2 punt en 4 afgebroken partijen zesde Joego-Slavië met 23 punten en drie af gebroken partijen. H. H. C. IIDe Duvianen (1113) De Duvianen moesten Zondagmiddag voor het kampioenschap van 2 A strijden tegen K. H. C. II. Deze strijd is den Velsenaren niet meegevallen en vooral in het begin zag het er naar uit dat zij zelfs het ééne punt, voldoen de om nummer één te worden, niet zouden halen. Kwart over twaalf gaan de Duvianen als eerste aan slag. Het team telt één inval- lei\ Voor PI. H. C. staat P. Kleve op de werp- plaat. Ondanks honkslagen van Buis, Win ter. Darngen, Stam en Van Westen weet Du vianen in vier innings slechts twee runs te scoren. Daarin werden zij dan nog door ver schillende fouten der H. H. C.-reserves ge holpen. In deze beurten had Kleve als werper veel succes. Voor de Velsenaren stond eerst G. van Dijk op de werpplaat. In de eerste beurt boek te hij wel driemaal drie slag, maar hij had daar zes spelers voor noodig. C. Mulder sloeg hem voor drie honken. In de tweede beurt was Van Dijk veel minder, terwijl het veldwerk der Velsenaren wemelde van fou ten. J. de Brie kwam thuis door een fout- Kleve door twee fouten, C. Mulder idem, ter wijl er tijdens den loop van Holster zelfs drie fouten gemaakt werden. En dat allemaal na dat- er al twee nullen gevallen waren, 't Is echter wat veldwerk betreft de eenige slechte innings der Velsenaren geweest. Na dit slech te begin ging Buis werpen en nu was het scoren der H. H. C.'ers zoo goed als ge ëindigd. In de vierde ining werd Rol in het verre veld uitgevangen. Kleve was van he' derde honk gaan loopen. kon niet meer tem? en de Duvianen noteerden een keurig dubbel spel. Ook in de 5e innings werd keurig gespeeld Buis wierp tien keer den bal en toen waren De Brie, Roozeboom en Van der Lande uit op drie slag. Het werpen van Kleve werd in de tweede helft van den wedstrijd aanmerkelijk min der. Er viel nog al eens een keertje vier wijd, terwijl. De Weers en Stam goede slagen ga ven. Zoo kwam het dat de Duvianen lang zaam aan den achterstand inhaalden. In de zesde inning zorgde De Weers voor den ge lijkmaker en toen Stam ook nog binnen kwam, was de stand na zes innings 109 voor Duvianen. Beide partijen hebben daarna nog twee innings gespeeld. Kleve werd tenslotte nog vervangen door C. Mulder, maar deze ver andering baatte H. H. C. niet meer. De Duvianen wisten nog drie runs te scoren, en te zorgen dat H. H. C. het tot nog slechts twee bracht. Na zwaren strijd wonnen dus De Duvianen met 1311 en daarmee het kampioenschap van klasse II A. De cijfers der innings zijn: Duvianen: 1, 1, 1, 0, 3, 4, 0. 3 13. H. H. C. H: 2, 7, 0, 0, 0, 0, 1, 1= 11. Daar Haarlem n kampioen is van klasse H B wordt op Zondag 1 September op een nader te bepalen terrein de wedstrijd Du vianen IHaarlem II om het kampioenschap van de tweede klasse gespeeld. H. H. C. schakelt Blauw Wit uit. HH.C. heeft Zaterdagmiddag de keurige prestatie geleverd Blauw Wit uit te schake len voor de bezetting der eerste plaats. De eindstand 1811 kwam na een span- nenden wedstrijd. Eerst stond H.H.C. voor, toen wist Blauw Wit gelijk te maken en later zelfs voor te komen. Daarna kwam ech ter H.H.C. weer voor en na afloop van negen innings was zij dat nog. M. Mulder sloeg reeds in de eerste beurt, op het werpen van Smit een homerun. Di< kwam goed op tijd, want Jaap Hartog was met vier wijd op het honk gekomen en J. Baas met een honkslag. Zoo kwam H.H.C. al meteen aan drie runs. Hierna viel het echter moeilijk nog meer te scoren, niet zoozeer door het goede werpen van Smit of Wilders, dan wel door pech bij het slaan der H. H C'ers en goed veldwerk der Zebra's. In de tweede beurt werd Pijnakker uit gevangen in de derde beurt Heuvel Rijnders, en in de vierde beurt kwam Mulder door een fout op het eerste honk. Vlak daarna werden Jan Hartog, Moll en D. Baas uitgevangen. Zoo had H. H. C. na vier beurten maar drie runs. De H. H. C.-werpers, Moll en Pijnakker om beurten, hadden in het begin niet veel suc ces. Toch kwam Blauw Wit niet spoedig tot scoren. In de tweede beurt nog niet, toen Gast en De Boer op het eerste honk kwamen door vier wijd. Smit doordat hij geraakt was en Alink door een honkslag. Een goede worp van Pijnakker deed Smit op het eerste honk sneuvelen, en een zelfde gooi van J. P. de Boer. Pasman was al uitgevangen en dus was het gevaar weer bezworen. In de vierde keerde het echter in versterkte mate terug. Pijnakker en Moll wierpen eenige keeren vier wijd, Jaap Hartog maakte in het verre veld eenige keeren een fout. Hoewel in deze beurt slechts één enkele behoorlijke ;lag werd gegeven scoorden Blauw Wit zes runs. Daarmee was de voorsprong van H.H.C. verdwenen. Nu was de -stand 63 voor Blau\y Wit. Door minder goed veldwerk van Blauw Wit kreeg H.H.C. al in de volgende beurt ge legenheid in te halen. Blauw Wit speelde een slagbeurt van drie keer vier wijd en drie vangballen, maar scoorde geen run. Na vijf innings was de stand. 6—6. Toen zag het er voor H.H.C. weer een poosje minder gunstig uit. Ondanks een honkslag sneuvelden Mol] toch nog op het eerste honk. Vlak er na vielen Baas en Pijn akker als slachtoffers op het tweede. Dat scheen de Zebra's nieuwen moed te geve,n. Wilders sloeg Moll voor twee honken, Smit en Alink ieder voor één. Daarbij kregen drie ;pelers drie wijd en het was geen wonder dat Blauw Wit drie runs behaalde en daarmee den stand op 96 bracht. De derde nul kwam nog net op tijd. Op dat oogenblik waren nog drie honken door spelers bezet. Deze beurt- was meteen de laatste goede kans voor Blauw Wit. Wel kregen de blauwwitten hierna ook nog wel eens vier wijd, maar dit heeft hun in de rest van den wedstrijd slechts twee runs meer opgebracht. In de achtste beurt kreeg H.H.C. nogmaals een kans. Het werpen van Smit was zoo zwak dat er herhaaldelijk op geslagen werd. Halverwege probeerde Wieders het op de plaats van Smit, d-och voorloopig bracht ook dit geen verandering. Eer de derde nul viel waren zeven H.H.C.'ers over de thuisplaat lekomen. De achterstand was in een flinke voorsprong verkreeg. Er was echter nog tijd voor een negende beurt. Deze verliep aan beide zijden heel normaal, met dit verschil dat aan Blauw Wit-zijde nog eenige fouten gemaakt wer den. H.H.C. zag kans den voorsprong nog met één run te vergrooten en won met 18—11. Daarmee waren de kampioensplannen van Blauw Wit verdwenen, terwijl onze stadge- nooten nog een goede kans op de eerste plaats behouden. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 0^-0—0—6—0—3—1—0—1 11 Haarlem III—R. C. H. III (20—16) Haarlem III wist Zaterdagmiddag met 2016 en een slagbeurt van R .C. H. III te winnen. Voor Haarlem wierpen afwisselend De Mon en Ferment, voor R. C. H. stond Weber op de wefpplaat. Ondanks menige, goede slag van R. C. H.- spelers bleef de R. C. H.-score langen tijd laag. Pas in de vijfde beurt steeg zij een flink sLuk, dank zij honkslagen van Kaestner en ae Bok, eenige keeren vier wijd en een door Kees Koning gemiste vangbal. Goed veldwerk van R. C. H. zorgde dat Haarlem ook eenige keeren voor nul uitging. In de derde beurt ving de R. C. H.-vanger Meyer uit. Daarna speelde hij naar het tweede honk. De Mon was daar te vroeg gaan loopen en R. C. H. noteerde een dubbelspel. Op den duur konden de sportparkbewoners het toch niet redden tegen de meer gerouti neerde Haarlem-spelers. De cijfers der innings zijn: R. C. H. Hl: 0, 1, 3. 0, 5. 2, 1. 2, 2 16. Haarlem: 4, 3, 0, 5, 5, 0, 3, 0, 20. Haarlem I-Ajax I (2211) De Ajaxieden vonden het tegenover hun negental dat er toch allesbehalve schitterend voorstaat, verantwoord met zeven man te verschijnen. De achtste verscheen net. op het oogenblik dat de wedstrijd was geëindigd. Bovendien werd de achtervangersplaats bezet door Joop Smit, die zeven of acht jaar ge leden een uitstekende honkballer was... maar nu een jaar of vijf niet gespeeld had. Dat dit geen versterking was, is te begrijpen. Het ge volg hiervan was dat ook Haarlem niet op volle kracht speelde.' Dat gaat nu eenmaal moeilijk tegenover een veld dat niet op alle plaatsen bezet is. Daarbij kwam dat het veld en dus telkens weer de bal ook, flink nat was Een gevolg van den natten bal is natuurlijk dat de successen der werpers veel minder zijn. In de eerste beurten leek het aan Ajax- zijde nog wel wat te worden. Den eersten koer kwamen alle zeven spelers aan slag. Vijf daarvan kregen vier wijd van Veenhof. Al leen Smit wist den bal te raken. Daarna kwamen echter de twee automatische nul len. Van Tuyl was al out gegaan op drie slag, dus er moest gewisseld worden net op het oogenblik dat de drie honken bezet waren. In de tweede beurt boekte Veenhof tweemaal succes met drie slag. De derde nul was een automatische, toen al weer twee honken bezet waren. Koenen, die voor Ajax eerst op de werp plaat stond, gaf eenige keeren vier wijd en werd door Vrugt en Veenhof geslagen. Vooral de tik van Veenhof was uitstekend. De vang- kansen van Hinze en Wulfhorst werden ge mist en toen gaf Hunik een drie honkslag. Hierna werd Koenen vervangen door Blom- vliet, maar het succes bleef voorloopig nog uit. Haarlem bracht het tot twaalf runs. Later boekte Blomvliet nog al eens succes. Haarlem was niet sterk-in het slaan dezen keer. Bovendien was, gezien het natte veld, het honkloopen nog al eens gewaagd. Van daar dat na de eerste beurt de score zeer langzaam steeg. Tweemaal ging Haarlem zelfs voor nul aan den kant. Ook het veldwerk van Haarlem liet nog al eens te wenschen over. In de vijfde in ning bijv. toen Blomvliet al uit was door een goeden aangooi van Wulfhorst naar het eerste honk, en Vrugt alleen Van Tuyl had' uitgemaakt, kwamen door fouten nog drie spelers van Ajax thuis., Eerst wierp Smit huishoog over het eerste, honk, en vlak er na Hunik kei hard over het tweede. Op zoo'n manier kwam Ajax toch nog aan een beduidend aantal runs. Toen Haarlem voor de zevende maal aan slag was, was de tijd verstreken en de stand 2211. Daarmee werd de strijd gestaakt. De cijfers der innings zijn: Ajax: 3—3—0—1—0—3—1 11. Haarlem: 1220—3041 j= 22 Overige uitslagen. A. F. C. won Zaterdag met 2112 van Z. R. C. Door deze overwinning 'bleven de kam pioenskansen van A. F. C. nog bestaan. Doordat Duvianen Zondag van H. II. C. II won zijn die kansen echter verdwenen. Voor de Haarlemsche derde klasse won E. D. O. TV met 3218 van Schoten II. R. C. H. II met 2413 van Swastika n en Haarlem III met 20—16 van R. C. H. III. De wedstrijd R. C. H. nD. E. V. werd op het laatste oogenblik uitgesteld. LuikRomeLuik. De Hollanders gaven op. LUIK, 25 Augustus (A.N.P.) Naar gemeld wordt hebben de Nederlandsche deelnemers aan den wedstrijd LuikRomeLuik, de Am sterdammers Voogd en van Houtum met een Wolseley, bij Mestre (Italië) den strijd moeten staken wegens een klein ongerief aan den motor. De eerste deelnemers aan dezen monsterrit over 4440 K.M. zijn te Luik teruggekeerd. Als eersten arriveerden de Belgen Trasenster en Breyre met een 3 Liter Bugatti. hun tijd van .ankomst bedroeg 8 min. 36 sec. over 4 uur. Als tweede kwamen aan de Belgen Valkenberg en Hevelange met Triumph. Deze wagen kwam 47 sec. later binnen dan die van Trasenster en Breyre. Als derde reden te Luik binnen de bekende Fransehe rijders Lahaye en Quatre- sous met een Renault van 5 Liter. Hun tijd van aankomst was 26 minuten en 10 sec. over 4. Men is nog aan het berekenen van den eind uitslag. Waarschijnlijk hebben Trasenster en Breyre den wedstrijd gewonnen. CARACCIOLA WINT GROOTEN PRIJS VAN ZWITSERLAND. Over een afstand van 509 K.M. werd de Groote Prijs van Zwitserland gereden, waar bij Caracciola met MercedesBenz eerste werd in den tijd van 3 uur 31 minuten, 12,2 :ec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 144.34 K.M. Het traject was 7,28 K.M. lang en was door het bosch van Bremgarten gelegd. Er zaten enkele niet moeilijke bochten in het circuit, terwijl de breedte van den weg 10 Meter wes.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6