^TDIHIS iV BILJARTEN HENCELEN MOTORSPORT. VOETBAL. DE UITSLAGEN. DAMMEN GYMNASTIEK. WANDELSPORT ATHLETIEK POSTDUIVEN Brandweerlieden kruipen door water en meel MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 H A ARTE M'S DAGBC'AD S Het Belgische tennisteam samen gesteld. De Belgische tennisploeg. die Zaterdag 31 [Augustus en Zondag 1 September te Noord- wijk tegen Nederland uitkomt, is ais volgt samengesteld.: Heerenenkelspel: Lacroix, Nayaert. Geel- hand, Ewbank, De Borman. van Zuylen. Borin en Nauts. Reserves: De Ridder en Peten. Damesenkelspel: Adamson, mevr. de Meulemeester, Mej. Solé, Mevr. Poulliart. Reserves: mej. Dumonceau en mej. B. Wat son. Heerendubbelspel: Lacroixde Borman, GeelhandVan Zuylen, EwbankBorin., MoreauMouvet. Reserve: Nayaertde Rid der. Damesdubbelspel: mevr. de Meulemeester en mej. Adamson, mej. L. Watsonmej. B. Watson. Reserve: Mej. Dumonceaumevr. Isaac. Gemengd dubbelspel: Mevr. de Meule meesterLacroix, mej. AdamsonDe Bor man, mej. B. WatsonGeelhand en mevr. IsaacBorin. Reserves: dames Dumonceau Poulliart en de heeren van Zuylen en Nayaert. Van den Eynde stond niet voor de Bel gische ploeg ter beschikking. De smash „Maar, meneer Faber. Wat een prachtige smash! Zoo iets zie je alleen maar in Wim bledon!" „Om TJ de waarheid te zeggen, juffrouw Annie, ik sloeg eigenlijk naar een wesp, ziet U Nederlandsche records. Nu met September het nieuwe biljartseizoen begint, kunnen de biljarters hun krachten be proeven op de volgende erkende Nederlandsche records in de verschillende speelsoorten, ge vestigd in nationale en internationale wed strijden en vastgesteld op de laatste algemeene bestuursvergadering van den Nederiandschen Biljartbond: 45/2 Algemeen gemiddelde: J. Dommering, 25.35 (in 1925k Hoogste gemiddelde in één partij: idem, 57.14 (in 1930); Hoogste serie: J. Dommering 263 (in 1927). 45 1 Algem. gemiddelde: J. H. Sweering 11.34 (in 1935); Hoogste gemiddelde in één partij: J. Dommering 16.66 (in 1932); Hoogste serie: J. H. Sweering 119 (in 1935). 71/2 Algem. gemidd.: P. de Leeuw 10.48 (in 1935); Hoogste gemiddelde in één partij: P. de Leeuw 10.48 (in 1935); Hoogste gemiddelde in één partij: idem, 16.66 (in 1935); Hoogste serie: J. H. Sweering 105 (in 1935). Partie Iibre: Algem. gemidd.: J. H. Sweering 26.40 (in 1935); Hoogste gemidd. in één partij: P. de Leeuw 38.46 (in 1935); Hoogste serie: J. H. Sweering 229 (in 1935). Bandstooten: Algem. gemidd. J. H. Sweering 2.85 (in 1934); Hoogste gemidd. in één partij J. H. Sweering 4.83 (in 1934); Hoogste serie: J. H. Sweering 28 (in 1934). Driebanden. Algem. gemidd.: H. J. Robijns 0.783 (in 1933); Hoogste gemidd. in één partij: A. Sengers 1.063 (in 1934); Hoogste serie; B. Buitekant 10 (in 1931). Vijfkamp. Algem. proportioneel gemidd.: J. H. Sweering 27.03 (in 1935). Fantaisie Classique. C. B. Koopman, 24.91% (in 1932). R.-K. Vischcollese „De Forel". Bovengenoemd college hield Zondag een ouderlingen wedstrijd T>p witvisch in de Leid- sche vaart te Bennebroek. De vangst was goed. De prijzen waren als volgt: 1 H. J. Rijs met de grootste (32 c.M.). 2 C. Koek met het grootste aantal, 3 F. Hoge- boom, 4. P. v. Dantzig. Bond van Hengelsportliefhebbers voor Haarlem en Omstreken. Zondagmorgen hield bovengenoemde bond een wedstrijd om den Moseman-wisselbeker op baars in de Ringvaart, tusschen Benne broek en Hïllegom. De vangst was niet gun stig. Slechts 42 stuk baars werden gevangen. De prijzen werden als volgt behaald: Mose- manbeker. De Grundel met 21 stuks. 2. De Vereenigde Visschers met 16 stuks, 3. De Ruischvoorn met 5 stuks. De Ruischvoorn ontving een zilveren me daille voor het verlies van den beker. De stand van den bekerwedstrijd is thans: De Grundel en De Ruischvoorn elk 4 maal. De Vereenigde Visschers 2 maal gewonnen. Groote prijs van Europa voor Guthrie. Op het 33 K.M. lange circuit nabij Belfast werd de Groote Prijs van Europa verreden. De deelnemers in de halve literklasse moesten dit circuit 12 maal rijden. Winnaar werd Guthrie, die de 394 K.M. aflegde in den tijd van 2 uur 42 min. 14 sec. d.w.z. met een ge middelde uursnelheid van 146.418 K.M. hetgeen een nieuw circuitrecord beteekende. Om den Arolbeker. Vele gelijke spelen. Een regen van strafschoppen. Ajax uitgeschakeld. U.V.V. in de?i halven eindstrijd. Voor de 13e maal organiseerde A.F.C. Zondag aan den Zuidelijken Wandelweg het tournooi om den A.R.O.L.-beker. Vier van de zes wedstrijden eindigden in een gelijk spel. Het verdienstelijkste werk leverde U.V.V. De Utrechtsche club speelde twee wedstrijden en won beide. Waarbij de zege op H.B.S. met Bakhuys in de gelederen de groote verrassing van dezen dag was. Ajax, de bekerhoudster werd uitgeschakeld door het Bredaasche N.A.C., dat met Kools in de voorhoede een gelijk spel wist te forceeren. Zeeburgia bracht het tegen de kampioensclub D.W.S. tot een gelijk spel, waarbij de straf- schoppenserie den doorslag moest geven. Ten slotte viel de prestatie van Blauw Wit, thans als eerste klasser, tegen het Zwolsche Z.A.C. iets tegen en ook hier besliste de strafschop- penserie. Na den eersten dag zijn dus uitgeschakeld de eerste klassers H.B.S., H.F.C., D.W.S., Z.A.C., Ajax en de tweede klasser AJ.C. De loting voor de beide halve eindstrijden vond direct na afloop plaats. Zeeburgia zal op 1 September tegen U.V.V. uitkomen, terwijl de beide eerste klassers Blauw Wit en N.A.C. ei kaar in den tweeden halven eindstrijd bekam pen. De finale zal een uur later worden ge speeld. De resultaten van den eersten dag luiden: A.F.C.—U.V.V. 2—3 H.B.S.H.F.C. 2—2. H.B.S. wint na straf schoppen. Blauw WitZ.A.C. 11. Blauw Wit wint na strafschoppen. AjaxN.A.C. 22. N.A.C. wint na straf schoppen. U.V.V.—H.B.S. 2—1 De strijd H.B.S.H.F.C. werd onder leiding van den heer Th. Bosch gestreden. Beide elf tallen kwamen vrij volledig in 't veld. Bak huys leidde de eerste-H.B.S.-aanvallen en reeds na drie minuten zag onze nationale mid denvoor kans. na prachtig aangeven van Smeets, met een fraai schot H.B.S. de leiding te geven (1—0). H.F.C. antwoordde met eenige goede aan vallenwaaraan voorloopig echter nog de juiste afwerking ontbrak Tenslotte kreeg echter Koper het leder vrij en schoot onhoud baar voor Mull in den linkerbenedenhoek in (11). Over het algemeen had H.F.C. het beste van het spel. Muil weerde zich echter goed en daar aan de andere zijde de jeugdige doelman Schras een waardig opvolger van zijn voor gangers bleek te zijn, ging met ongewijzigden stand de rust in. Na de pauze was H.F.C. meestentijds in de meerderheid. Bakhuys werd door een afzon derlijke bewaking uitgeschakeld, waardoor hij slechts af en toe een goed schot kon lossen. Steeds stond Schras op de juiste plaats. Aan de andere zijde werd Muil door Koper c.s. eveneens voor zeer moeilijke problemen ge steld, doch de Haagsche doelman wenschte voor zijn collega niet onder te doen. Toen er nog 5 minuten te spelen wareu 'ging één der H.F.C.-achterspelers een ..erechtigheid, waarvoor scheidsrechter Bps.cn een vrijen schop aan H^B.S. toekende.' Bakhuys plaatste zich achter het leder en schoot onhoudbaar in. De korte tijd, die H.F.C. nog restte, om gelijk te maken, werd prachtig gebruikt, want na een fraaien aanval schoot Koper onberispelijk in. Het einde kwam met gelijken stand, n.l. 2—2, zoodat strafschoppen de beslissing moes ten brengen. Koper benutte er twee van, doch Bakhuys deed beter, waardoor H.B.S. in de volgende ronde kwam. Om den Zilveren Molen van Groenendaal. Z. F. C. wint den hoofdprijs na strafschoppen. Het tweede tournooi om den Zilveren Mo len van Groenendaal dat gisteren op het R. C. H.-terrein is gehouden mag weer volko men geslaagd beschouwd worden. Er is door de vier deelnemende elftallen Z. F. C., Kin- heim, Tubantia en R. C. H. enthousiast ge streden. De geelzwarte Velsenaren ontwikkelden niet die kracht als 't vorig jaar in dit tuornooi. Z.F.C., uitkomende met 'n sterk verjongd elf tal heeft zich onder leiding v. trainer Marshall, volkomen op de K. F. C. taktiek toegelegd en we zouden zeggen met succes. Weliswaar is het voetbal niet aantrekkelijk om te zien, doch de wijze van opstellen van de verdediging maakt het de tegenpartij vrijwel onmogelijk een doelpunt te scoren terwijl de uit drie man bestaande voorhoede, waarvan vooral de rechtsbuiten zeer snel en bruikbaar bleek, telkens weer gevaarlijk wist door te breken. Reeds in de eerste helft behaalde Z. F. C. een 20 voorsprong, die eerst tegen het einde nog in gevaar kwam toen Kinheim een tegenpunt scoorde, waarbij het echter bleef zoodat Z. F. C. de eerste finalist werd. De tweede wedstrijd tusschen Tubantia en R. C. H. begon voor R. C. H. in zooverre for tuinlijk dat van Wezel Tubantia's doelman, een zacht schot van Horst liet glippen welk doelpunt voldoende bleek om met rust nog te leiden. De Racingploeg, waarin enkele jeug dige spelers waren opgenomen, vertoonde een aardig spel en vooral de defensie was zeer sterk. Na de rust benutte Horst een uitsteken de center van Hellingman en waar ook toen de verdediging met Prevost Sr. aan het hoofd van geen wijken wist klasseerde R. C. H. zich ook voor de finale. Er volgde daarna een aardig partijtje honk bal tusschen Haarlem en R. C. H. waarna om drie uur de verliezersronde een aanvang nam. Hierin toonde Tubantia zich verreweg de meerdere van Kinheim en reeds met de rust stond zij met 41 voor ondanks dat Kinheim in de eerste minuut reeds de leiding genomen had. Tegen het einde scoorden beide partijen nog eenmaal, zoodat Tubantia met 5—2 won. De finale tusschen Z. F. C. en R. C. H. had een spannerder verloop. R. C. H. speelde tech nisch beter voetbal, Z. F. C. daarentegen ver rassender. Z. F. C. maakte al spoedig het eerste doelpunt en ondanks veldmeerderheid van R. C. H. duurde het tot enkele minuten voor rust alvorens van Balen, die den inmid dels gebleesseerden Horst had vervangen, met een fraaien kopbal gelijk maakte. In de tweede helft liet het zich aanzien dat R. C. H. zou gaan winnen toen van der Meu- len, na goed werk van van Balen naar binnen zwenkte en onhoudbaar inschoot. R. C. H. bleef toen sterker doch wist dit niet uit te drukken en toen het even haperde in de R. C. H.-defensie, Kos boyendien vergat op tijd uit te loopen, maakte de rechtsbuiten gelijk. Hierin kwam geen verandering meer zoodat strafschoppen moesten beslissen. Z. F. C. deed dit beter dan R. C. H., waarmede de eerste prijs dus voor een jaar naar Zaandam verhuist. Om den Zilveren Bal. De eerste dag. Rotterdam, 25 Augustus. De resultaten van den eersten dag der Zilveren Balwedstrijden te Rotterdam luiden: Hermes D.V.S.—OD.S. 1—3 ExcelsiorV.O.C. 30 D.F.C.Xerxes 22 (D.F.C. wint na het nemen van strafschop pen). Sparta—H.V.V. 2—1 FeijenoordQuick 00 (Quick wint na het neanen van strafschop pen). Willem HA.D.O. 2—5 Overige uitslagen van vriendschappelijke wedstrijden zijn: 't GooiHaarlem 23 Den Helder—V. S. V. 2—4 Brederode ISpaarnevogels 2 22 (Na strafschoppen gewonnen door Brederode). BeverwijkVriendenschaar 0—4 Hoofdklasse-competitie Neder landsche Dambond". Zaterdagmiddag was te Amsterdam een vergadering ter vaststelling van het wedstrijd programma voor de hoofdklasse-competitie, waarin o.m. werd bepaald de data der ont moetingen. 9 Sept.: Haarlem. Haarlemsche Damclub Van Embden". 10 Sept.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden"— „Jozef Blankenaar". 11 Sept.: Haarlem. Damclub „Haarlem"„Ge zellig Samenzijn". 17 Sept.: Zaandam. Damclub „Zaandam" Haarlemsche Damclub. 17 Sept.: Amsterdam, „Van Embden"Dam club „Haarlem". 19 Sept.: Amsterdam. „Gezellig Samenzijn" Damclub „IJmuiden". 24 Sept.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden" „Van Embden" 25 Sept.: Haarlem. Damcl. „Haarlem"Dam club „Zaandam". 1 Oct.: Zaandam. Damclub „Zaandam" Damclub „IJmuiden". 1 Oct.: Haarlem. Haarlemsche Damclub Damclub „Haarlem". 8 Oct.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden"— Haarlemsche Damclub. 14 Oct.: Haarlem. Haarlemsche Damclub Hilversumsch Damgenootschap. 16 Oct.: Haarlem. Damcl. „Haarlem"Dam club „IJmuiden". 22 Oct.: Hilversum. Hilversumsch Damgen. Damclub „Haarlem". 24 Oct.: Wormer. Damcl. „Wormer"Haar lemsche Damclub. 28 Oct. Haarlem, Haarlemsche Damclub „Jozef Blankenaar". 28 Oct.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden" Hilversumsch Damgen. 30 Oct.: Haarlem. Damcl. „Haarlem"Dam club „Wormer". 5 Nov.: Amsterdam. „Jozef Blankenaar" Damclub „Haarlem". 7 Nov.: Wormer. Damclub „Wormer"Dam club „IJmuiden". 7 Nov.: Amsterdam. „Gezellig Samenzijn" Haarlemsche Damclub. Zeestrandwedstrijd „IJmuiden" „Gezellig Samenzijn". De zeestrandwedstrijd tusschen de Damclub IJmuiden" I en de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" I (hoofdklasse clubkampioene van Nederland), die Zondag te IJmuiden op de terrassen van Badhuis List plaats vond, is ge ëindigd met een overwinning der Amsterdam mers. De IJmuidenaren bonden geheel com pleet den strijd aan: de Amsterdammers had den vier invallers. De uitslag luidt: „IJmuiden" I: „Gezellig Samenzijn" I: P. LeijteJ. H. Vos (kampioen van Nederland) 0—2 A. LigthartW. Rustenburg 11 DukelJ. J. Kwaad 11 C. Suijk—H. de Boer 1—1 F. BasstraA. M. ter Walle 02 H. de BoerJ. J. van Kralingen 02 J. KramerC. J. Lochtenberg 02 H. SchaapA. J. P. v. d. Velde 0—2 G. PostmaC. J. G. Glimmerveen 1—1 P. C. Bais—P. Seljee 1—1 Totaal 515 Wedstrijden K. T. K. Zondagmiddag werden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de kampioens wedstrijden althletielc van den Kennemer Turnkring gehouden onder leiding van den heer W. H. Verkes. De Bloemendaalsche G. V. liet zich over 't algemeen als de sterkste gelden. Ook Con cordia leverde goede prestaties, terwijl Turn- lust B. grooten vooruitgang wist te boeken. Kampioen werden bij de dames: F. Berendes (B.G.V.) 100 M. hardloopen 13.7 sec. en vèrspringen 4.79 M. M. Bakker (B.G.V.) discuswerpen 30.88 M. A. Tijm (Conc/ speerwerpen 30.47 M. R. van Asselt (B.G.V.) Kogelstooten 9.475 M. B. van Twisk (B.G.V.) hoogspringen 1.35 M. en Duitsche driesprong- 10.12 M. B.G.V. estafette 4 x 100 M. 56.1 sec. Bij de heeren waren de volgende kampi oenen: A. Schaap (Turnl B.) hardloopen 11.6 sec. P. Spoor (Conc.) 200 M. hardloopen 23.8 sec., vèrspringen 6.08 M., hinkstapsprong 12.74 M„ en hoogspringen 1.65 M„ dit laatste gelijk met M. Timmerman? (Conc.). A. van Zadel (B.G.V.) 400 M. hardloopen 56.2 sec. en discuswerpen 30.57 M. J. Lub (Olympia) 1500 M. hardloopen 4 min. 39 sec. en 3000 M. hardloopen 10 min 40 sec. J. Verkes (B.G.V.) polshoogspringen 3.40 M. J. Duif (Conc.) speerwerpen 45.09 M. Concordia estafette 4 x 100 M. 4-7.5 sec. Concordia Zweedsche estafette 2 min. 17.9 sec. Trainingsmarsch van „Steeds Voorwaarts". De jeugdwandelsportvereeniging „Steeds Voorwaarts" hield Zondag een trainings marsch van 15 K. M. die door allen goed werd volbracht Nieuw Nederlandsch record voor A. A. C. Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan organiseerde de A. S. C. „De Volewijckers" op het Mosveld aan de overzijde van het IJ groo te nationale wedstrijden voor dames en heeren. De ploeg van de A, A. C. bestaande uit de heeren Sweeres, Bianchi, Heymans en Bou- man leverde op de grasbaan aan de overzijde van het IJ, de keurige prestatie door niet al leen het nummer 4 maal 1500 M. estafette te winnen en daarmede tevens het kampioen schap van Nederland te behalen, doch er te vens in te slagen het op naam van Haarlem staande Nederlandsch record met 5 sec. te ver beteren en te brengen op 17 min. 36 sec. zon der ook maar één oogenblik bedreigd te zijn. Een van de nummers waarop aller aandacht gevestigd was n.l. de 800 Meter voor A-klassers, bracht een overwinnig aan Fr. de Ruyter van „De Volewijckers" met een tijd van 2 min. 1.8 sec. Op de laatste 75 Meter schoot hij naar vo ren en won met gering verschil op Tackema van Haarlem. Op de 100 M. was Berger verhinderd uit te komen, doch Osendarp was van de partij, zoo dat dit nummer zeer aantrekkelijk was. Hij won gemakkelijk in den tijd van 10.8 sec. De Olympische estafette voor heeren, het slotnummer, was zeer spannend. Aanvanke lijk had Volewijckers. waarvoor op de 800 M. hun favoriet De Ruyter startte, de leiding, doch later werd deze overgenomen door Haar lem, die gemakkelijk won in 3 min. 44.8 sec. Wat de dames betreft, hier won mej. De Vries van A. D. A. de 100 M. in 12.8 sec. op gemakkelijke wijze. De estafette 4 x 100 M. was voor A. D. A. in den tijd van 52 sec. De uitslagen luiden: 100 M. heeren, klasse A: 1. T. Osendarp (Trekvogels) 10.8 sec.; 2. Van Beveren (A. V. 1923) 11 sec. 100 M. dames klasse A: 1. A. de Vries (A. D. A.) 12.8 sec.; 2. L. Klinge (G. I. T. A.) 13.5 sec. 400 M. klasse A: 1. Klasema (Vlug en Lenig) 51.8 sec.; 2. Mieghout (A. A. C.) 52.4 sec. 400 M. klasse C: 1. Knegjens (T. O. V.) 55.6 sec.; 2. Mans (Haarlem) 56 sec. 100 M. heeren klasse B: 1. J. Scheermeyer (A. A. C.) 11.8 sec.; 2. J. Eiking (G. A. Cj 11.9 sec. 400 M. klasse B: 1. Ph. van Leeuwen (A. A. C.) 56.6 sec.; 2. A. Kraan (BI. Wit) 56.9 sec. 4 maai 1500 M. estafette (kampioenschap van Nederland)1. A. A. C. (nieuw Neder landsch record) 17 min. 35 sec. (oud record 17.41 sec.); 2. Trekvogels 18 min. 08 sec. 100 M. klasse C heeren: 1. Noordbergen (A. A. C.) 11.4 sec.; 2. L. Ravensberg (Vole wijckers) 11.7 sec. Heeren 800 M. klasse A: 1. F. de Ruyter (Volewijckers) 2 min. 1.8 sec.; 2. W. Tackema (Haarlem) 2 min. 1.9 sec.; 3. J. Figee (Haar lem.) 2 min. 2 sec. Scholieren 80 M. (jongens van 1214 jaar) 1. J. Goedhart (Volewijckers) 10.9 sec.; 2. J. de Klerk (Ad. v. Scheltema) 11.1 sec. Scholieren 80 M. (15—17 jaar): 1. J. Blom hof (Volewijckers) 10.4 sec.; 2. J. Haekman (Volewijckers) 10.5 sec. Nieuw wereldrecord discuswerpen. Bij den te Dresden gehouden landenathle- tiekwedstrijd DuitscnlandPolen voor da mes verbeterde mej. Gisela Mauermeyer het wereldrecord discuswerpen door een afstand van 47.12 Meter te bereiken. Het oude we reldrecord stond op haar eigen naam met 46.12 Meter, gevestigd te Jena op 29 Juni jl. Duitscnland won den landenwedstrijd met groot verschil. Polen behaalde 38 Vz punt, Duitschland 60 1/2 punt. Op de 100 en 200 Meter won Stella Walsh, zooals verwacht mocht worden. Een nieuw Poolsch record vestigde mej. Freiwald op de 80 Meter horden, welk num mer zij in 12.2 sec. won. In het nummer speerwerpen werd eveneens een nieuw Poolsch record gevestigd. Mej. Kwasnieuwska bracht het op 41.38 Meter. Het verspringen was voor mej. Goeppner (D.) met 5.89 Meter. Gisela Mauermeyer won ook het nummer kogelstooten met een worp van 13.64 Meter, 2 mej. Fleischer (D.) 12.95 Meter. De estafette 60, 75, 100 en 200 Meter werd door Duitschland gewonnen in den tijd van 52.6 sec. De tijd van Polen was 53.1 sec. Nederlandsche doofstommen op de negende plaats. De internationale Spelen voor Doofstom- men zijn gisteren te Londen geëindigd. Het eindklassement luidt: 1. Engeland 206 punten, 2. Duitschland 17312 punt, 3. Frankrijk 149 punten, 4. Zweden 121 punten, 5. Finland 110 punten, 6. Noorwegen 50 punten, 7. België 41'/2 punt, 8. Denemarken 37 punten, 9. Nederland 36 punten, 10. Hongarije 30 punten, 11. Ver. Staten 29 punten, 12. Oostenrijk 19 punten. Bij de zwemwedstrijden behaalde Duitsch land in totaal 60 punten, terwijl Engeland 33 punten verkreeg. Op de vijfde plaats kwam Ne derland met 16 punten. Op de 100 Meter rug slag heeren eindigde onze landgenoot Ringk op de derde plaats, terwijl op de 3 x 100 M. wisselslag estafette Nederland derde werd achter Duitschland en Noorwegen. Op de 200 Meter schoolslag dames werd onze landgenoote Mej. A. C. Neleman eerste in den tijd van 3 min. 42 3/5 sec. Finland wint van Duitschland. De atletiekwedstrijd tusschen Duitsch land en Finland te Helsingfors gehouden, ein digde met een Finsche overwinning van 4 punten. Er waren ongeveer 15.000 toeschouwers. Twee Duitsche records werden heden verbe terd: speerwerpen en kogelstooten. Het eerste gedeelte van den landenwed strijd was Zaterdag geëindigd met een Fin- schen voorsprong van 52 1/2 tegen 43 1/2 pun ten. De 200 M. bracht Zondags Duitschland een winst van 8 kostbare punten. Necker- mann en Borchmeyer wonnen de 200 M. vóór de Finnen. Finland had evenwel (nog de lei ding met 55 1/2 tegen 51 1/2 pomten. De overwinning van Sjöstedt op de 110 M. horden kwam geheel onverwacht. De kam pioen Erwin Wegener had 'tot 75 M. nog de leiding vóór Welscher en Sjöstedt, toen hij struikelde en daardoor kostbaren tijd verloor. De oude Finsche kampioen won in 14,6 sec. voor Welscher en Wegener, zoodat Finland leidde met 61 1/2-56 1/2 punt. Hamann echter won in 48.8 sec., terwijl Metzner er in slaagde voor Wackkoelainen en Makinen aan te komen, Duitschland had den voorsprong van Finland -in gehaald -(64 1/2 64 1/2). Toen daarop Leichum op vèrspringen met 7.59 M. won, was Duitschland met 71 1/2 68 12 p. voor. De Finnen haalden bij het speerwerpen weer op Stöck's tweede worp bedroeg 73,96 M.. nadat Matti Jarvinen 74,30 M. geworpen had. Finland had weer opge haald tot 75 1/275 1/2 p. Stöck's 73,96 M. beteekende een nieuw Duitsch record. De overwinning van Schaumburg op de 1500 M., in 3 min. 54.5 sec. voor den Fin Tei- leri in 3 min. 54.7 sec. kon Duitschland weer aan de spits brengen. De stand was 81 1/2- 80 1/2 voor Duitschland geworden. De Duitsche hoogspringers brachten ein delijk de nederlaag. Karl Kotkas kwam als eenige over de 1,95 M.; stand 87 1/285 1/2 voor Finland. Wöllke's record-worp van 16.15 M. op kogelstooten bracht weer nieuwe hoop. De Finnen bezetten echter de eerste plaatsen door Barlund met 15.74 en Kunsi met 15.40 M. voor Stöck met 14.74 M., zoodat de voor sprong door Finland behouden bleef met 92 1/2 tegen 91 1/2 p. De 5000 M. was ook voor de Finnen. LaurI Lethinen en Lasse Virtanen, die in 14 min. 51,9 sec., samen door de finish gingen, won nen gemakkelijk van de Duitsehers Syring en Schönrock. Finland kwam daardoor op 100'/a punt tegen Duitschland' 94 1/2. De Duitsehers haalden nog op in de 4 x 100 M„ waarbij Hamann met 8 M. voorsprong voor den Fin Rakkolainen door de finish ging. De eindstand luidde 103 1/2 tegen 99Vi voor Finland. „De Snelpost". De Snelpost hield een wedvlucht van oude en jonge duiven van Rozendaal op Zondag 25 Augustus (afstand 95 K.M.). De prijzen wer den behaald als volgt: J. Oudolf 1; D. Schuurman 2 9 11; J. v. d. Linden 3 4 20; J. Hommes 5 6; R. Brakel 7; G. Zaagsma 8 13; J. de Goede 10; Rijbroek 12 18; C. Cassee 14 15; J. Kuperus 16; H. Venbroek 17 19; T. Luikel Jr. 21. Eerstgetoonde duif 10 uur 1 min. 14 sec. Het mag Koninginnedag zijn of een andere dag van volksvermaak, bij de kinderspelen zal zelden of nooit het „tonnetjeskruipen" ontbreken. Gegier en gelach bij de kinderen, die als slachtoffertjes in de bungelende ronde dingen hangen, paren zich aan de ontstelde kreten en vermaakte opmerkingen dei- moeders en omstanders. Er zijn veel variaties bedacht op dit tonnetjeskruipen. Een van de laatste die ons ter oore kwam is een strijd die de Londensche brand weer heeft gestreden. Het is best mogelijk dat dit toch nog wel eerder ergens anders is bedacht, maar als ernstige oefening is het toch zeker nog nooit ergens toegepast. Dat is het eerste idee dat men krijgt als men hoort dat de Londensche brandweer door tonnetjes kruipt. In werkelijkheid is het spel slechts bedoeld als gewoon vermaak. Het „mooiste" van alles was dat de brandweerlieden eerst dooi water moesten kruipen, dan pas door de tonnetjes, waaraan een zak was gebon den, gevuld metmeel. Men zegt, doch dat is nog niet bevestigd, dat een der brandweerlieden heeft gezegd nog liever door een brandend huis te kruipen dan ooit door een zak met meel

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8