WEENEN IN AUGUSTUS. MARKERS ONDER DE BOOMEN VAN DEN HOUT Wollen Dekens G. H. Onstein Tandarts Steehouwer VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1933 HAAR TIE M'S D" A G BEAD IT Stil in de stad. Het leven aan het water. Uitgestorven café's. Gesloten opera en schouwburgen en operetten- theaters. Dichte winkels. In September begint het leven weer. Johan Heesters weer te Weenen. Nieuwe programma-indeeling van de Oostenrijksche Radio. Weenen, 27 Augustus. Augustus, dat is de maand, waarin het door gaans veel stiller is dan in gewone tijden van het jaar. Dat is de maand, waarin de polsslag van het anders zoo drukke leven in de Ween- sche binnenstad veel langzamer gaat, dat is de maand, waarin duizenden de groote huizen- zee, waarin de hitte op warme dagen tot laat in den avond en soms ook tot diep in den nacht blijft hangen, ontvloden zijn, om ergens buiten in/Üe vrije natuur, ,,in de provincie" of, zooals men hier zegt,_ „am Land" verpoozing en afleiding en wat nóg meer wil zeggen, ont spanning te vinden. Ontspanning van lichaam eh van geest, van welke vaak maar al te veel verlangd is geworden. Allen, die het maar eenigszins betalen kunnen en die niet dcor hun werkzaamheden aan de stad gebonden zijn, hebben hun heil buiten gezocht. De be woners van de fraaie oude paleizen, die men in zulk een groot aantal in de straten en ste gen van Weenen aantreft, hebben zich op hun buitenverblijven of op hun kasteelen teruggetrokken, duizenden en duizenden heb ben hun intrek in hotels en logementen en pensions in de bergen en aan meren en in kleine stille dorpjes en gehuchten genomen, anderen weer zijn naar -Salabusg getogen, waar het in de maand Augustus altijd van vreemdelingen wemelt: Engelschen en Ameri kanen, Franschen en ook vrij veel Hollanders, die naar Mozarts schoone stad gekomen zijn om er de wereldberoemde feestspelen bij te wor.en, die daar elk jaar in deze maand ge houden worden. Alleen Duitschers treft men er tegenwoordig haast in het geheel niet meer aan. net zoo min als het vorige jaar, tenge volge van den gespannen toestand, welke tus- schen de regeeringen van Duitschland en Oostenrijk bestaat, Massa's Weeners wonen echter ook gedu- ïènde den geheel en zomer in hun weekend huisjes in de buurt van de stad. De weekend- huis-beweging is eigenlijk eerst in de laatste acht of tien jaren tot grooten bloei geko men. Aan alle kanten van de stad rezen heele kolonies kleine huisjes uit den grond. Deze beeldden zich voortdurend uit en beslaan 'hier en daar de oppervlakte van kleine pro vinciesteden. In de allerlaatste jaren is vooral de trek naar het water kolossaal groot ge worden. Vroeger trokken de Weeners meer de bergen in en hielden zij ervan op Zon- en feestdagen in het golvende Wienerwald heen en weer te wandelen. Tegenwoordig is het alles water, waarnaar hun hart verlangt. Aan den oever van den Alten Donau, dat is een doode zijarm van den grooten, breeden stroom, die in het midden van Eurtua met het oosten verbindt, staan tegenwoordig hon derden, neen duizenden houten huisjes, in vroolijke kleuren opgeschilderd, geel en blauw en rood en groen en bruin met witte strepen, temidden van vaak pieterig kleine tuintjes, waarin toch veel fleurige bloemen haar kop jes verheffen. In deze houten huisjes slaan de Weeners hun zomerkwartieren op, zij hebben hun woning in de stad gesloten en gaan er slechts af en toe eens heen, om te kijken of er geen brieven in de bus liggen en of alles in orde is. Wanneer de gezinshoofden be trekkingen in de stad hebben, trekken zij des morgens met trams, die over den Donau rij den, naar hun werkzaamheden toe. om dan des namiddags weer zoo gauw mogelijk met een zelfde soort vehikel naar vrouw en kroost terug te keeren. Ontelbaar veel roei- en zeil- bocten varen op het water op en neer. De Weensche koffiehuizen zijn veel leegcr dan gewoonlijk. Sommige cafés maken vooral de* avonds een totaal verlaten indruk. Het lijkt wel, of zij uitgestorven zijn. of alle gas ten tengevolge van een vijandelijken aanval met gifgassen het leven verloren hebben. Het zijn hoofdzakelijk lokalen, die door za kenlui gefrequenteerd worden. U weet toch. dat alle café's te Weenen er een apart soort clientèle op na houden. In het eene café zit ten onveranderlijk lederfabrikanten en leder- keoplieden. in het andere kan men steeds beursmakelaars en speculanten ontmoeten, daar weer doen juweliers en edelsteenkooplui zaken met elkaar, ginds zitten de lui uit de textielbranche uren lang achter een kopje koffie en ontelbaar veel glazen water bij el kaar, de antiquiteitenkooplui houden er een eigen café op na en zoo gaat het voort. Zij, die in de stad gebleven zijn en die gewend waren des avonds altoos in hun stamcafé te gaan zitten, zijn die gewoonte nu ontrouw geworden, want zij tijgen nu, wanneer de zen ondergegaan is, liever naar de tuinres- taurants in den Prater, waar zij onder het genot van een potje bier of van een glas wijn onder de groene boomen kunnen zitten en daarbij tevens nog naar de muziek van enorme luidsprekers kunnen luisteren, die hun de nieuwste Weensche en Engelsche en Amerikaansche „Schlager" in de ooren brul len, Omdat zoovelen op reis zijn, hebben ook sommige winkeliers, wier zaken niet aan stra ten liggen, die doorgaans door vreemdelingen bezocht worden, zichzelf vacantie gegeven. De ijzeren rolluiken zijn naar beneden ge laten en ook waar de koopman er geen win keljuffrouw of loopjongen op na houdt en al les moet doen af en toe bijgestaan door zijn echtgenoote, hangt een papiertje op de deur „Wegens vacantie van het personeel geslo ten"! Wie het in Augustus steeds druk hebben? Dat zijn de schilders en de ververs en de wit ters. Wanneer de huizen en de woningen een goede beurt noodig hebben, dan worden zij in deze maand opgekalefaterd. Dan zijn de meeste bewoners afwezig en kan men naar hartelust vuilen boel maken. Veel minder menschen loopen over de trappen in de huurkazernes en in de kantoorgebouwen, die met hun mcuwen langs de pas geverfde mu ren strijken, en bovendien droogt alles in den zomer vrij vlug. Zoodoende ziet men dan op het oogenblik overal smetteloos witte mu ren van huizen, die in het oog vallen, omdat die gebouwen er kort geleden neg vrij vies en vuil en smerig uitzagen. U weet, dat de mu ren van de huizen hier van buiten gepleisterd en dan opgeschilderd of met kalk bestreken worden. Ook in de woningen worden de muren var. de kamers maar zelden met behangsel papier verfraaid. Men smeert er een verfje op en klaar is Kees! De groote opera en het Burgtheater en de schouwburgen en operettentheaters hebben hun deuren in deze maand gesloten, met uit zondering van het Theater in der Josefstadt, waar op het oogeivblik „Der König mit dein Regenschirm" gegeven wordt, dat door den bekwamen architect Otto Niedermoser op uitstekende wijze in scène is gezet. Verder zijn er alleen maar een paar cabarets, waarin ge speeld wordt. Voor het overige is alles de dood in den pot! Maar men spreekt al veel over het in September als een phoenix uit zijn asch herrijzende tooneelleven, wanneer er weer bedrijf in de Muzentempels komt. Onze landgenoot Johan Heesters is weer te Weenen gearriveerdhij heeft hier, zooals men weet, gedurende het geheele vorige sei zoen gespeeld en veel lauweren geoogst en hij is reeds druk met repetities bezig voor voorstellingen in Femina, waarin hij e<en hoofdrol te vertolken heeft. De Ravag, de Oostenrijksche radio-omroep- maatschappij, zal wanneer Augustus ten ein de zal zijn, een verandering in haar pro gramma's en haar dagindeeling aanbrengen. Het is op het oogenblik. vooral ook voor velen in het buitenland, zoo prettige dat men toe één uur 's nachts naar vroolijke jazz- en andere dans- en barmuziek van Radio-Wicn kan luisteren. Daarmede zal het nu gedaan zijn, Radio-Wlen zal des avonds „al" om half twaalf sluiten en dan den volgenden morsen reeds om zeven uur, met gymnastietk beginnen. Eiken avond tegen een uur of half acht zal een concert van lichte muziek gege- ben worden (wat tot dusverre niet het geval was!) Het ligt in de bedoeling iederen Zater dag avond een operette te laten uitvoeren of een ..Funkpotpourri". „Funkcabaret" of een ..Bunter Abend" in het luchtruim te la ten zeniden. Des morgens om kwart over zeven worden nieuwsberichten gegeven en daarop volgt dan een ..Frühkonzert", waarbij men zich kan aankleeden! Zoo wordt de dag met, gepaste vroolijkheid begonnen. W. M. BEKAAR. VERKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor, te ver- koopen: aan gebr. Van Schuppen alhier, voor 11 per M2.~406 M2 grond aan de Oostzijde van de Rijnstraat; aan R. Mulder, alhier, voor 7400 595 M2. grond aan de noord-oostzijde van de Neptunusstraat en aan A. J. van Gijn, alhier, voor 9700 560 M2. grond aan de westzijde van de Pijntorenstraat. Markers onder boomen. Dat komt niet eiken dag voor. Marker kleeding past bij wijde zeeën en pittoreske, veelkleurige huizen. Op Marken natuurlijk. Waar geen boomen zijn. Dus als Markers in of onder de boomen zijn, vindt men dat een eigenaardig schouwspel. Wat wel een plaatje waard is. Vanmorgen kwamen ongeveer honderd vijf tig Markers, als een groote familie, per tram uit de richting Amsterdam. Zij maakten een uitstapje per N. S. H. en zouden direct weer verder gaan in de richting Leiden. Bij de Baan echter moesten zij overstappen en dat was net het goede oogenblik om Mar kers onder boomen te zien. De betrekkelijk weinigen die het aardigg schouwspel hebben opgemerkt, waren wel even verbaasd over deze gebeurtenis: „Markers in, Den Hout....". LETTEREN EN KUNST MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Het „Laatste Volksconcert" van 22 Aug. is niet het laatste van dezen zomer gebleven. Men wilde nog meer, en met een extra-con cert werd nu Donderdagavond aan het veel vuldige verlangen voldaan. Ook ten aanzien van de programma-samenstelling was met de /vox populi" rekening gehouden: twee dei- meest geliefde orkestwerken, nl. „Les Prélu des" van Liszt en Dvorak's Symphonie „Aus der neuen Welt" waren er op geplaatst. En men heeft van de uitvoering daarvan veels zins kunnen genieten. Vooral de vertolking van „Les Préludes" deed, na een niet geheel zuiver gespeelde in leiding een reeks momenten hooren, zooals men ze van ons eerste orkest zou kunnen verwachten. Dat begon bij het Andante maes toso. Prachtig klonk, een weinig later, het kwartet der hoorns; stormachtig opgezweept en toch klaar en scherp belijnd het Allegro tempestuoso, waarna de reine zang der hobo verkwikking schonk. De overgang naar het Allegretto pastorale was uitstekend en vol spanning; van dat Allegretto, waarin alle in strumentengroepen zich beurtelings onder scheidden, af ging het in gestadige stijging tot aan het slot. De opvatting van Marinus Adam sloot zich geheel bij die van Mengel berg aan. Men zou dan ook moeilijk een schit terender voorbeeld kunnen vinden. Van de Ouverture „Rosamunde", waarmee het concert aanving, had ik het tempo, wat het Allegro betreft, liever iets minder vlug en minder strak gehoord. De bekoorlijkheid en de fijnheden der fraseering gingen nu eenigs- ',ns te loor. Vooral bij het zangthema had m.i. wat meer lenigheid èn een rustige tijd maat dienstig kunnen zijn. Het klonk nu wat vertroebeld. Dvorak's werk vulde het geheele tweede deel van den avond. De uitvoering ervan was on- ;elijk van gehalte: in eerste en laatste hoofddeel vaak wat aan den harden kant, in het Largo niet steeds zuiver van onderlinge stemming en niet vrij van vergissingen Daar entegen was de solo van de althobo heel mooi en werd het „proco pin mosso", zeer spannend weergegeven. De temposchakeeringen in de verschillende deelen mochten over 't alge meen zeer goed gekozen heeten. Soliste was de altzangeres Maartje Offers, die o.a. meermalen voor de vertolking van solopartijen in Mahler's symphonieën te Am sterdam werd uitverkoren. Met onze H. O. V. droeg zij het lied van Schubert „Dem Unend- lichen" en de scene van Andrimache uit Max Bruch's „Achillens" voor. Van wiens hand de orkestbewerking van de pianopartij van Schu bert's lied is, is mij niet bekend. In elk geval is zij gemotiveerd door den aard van het stuk en klinkt zij goed. Maar er was niet al tijd evenwicht tusschen de kracht van het or- kestensemible en de kracht der zangstem, zoo dat b.v. bij de regels „Weiten donnert" de zang vrijwel verloren ging, en ook bij het slot was die te zwak. Echter viel in andere oogen- blikken het mooie stemgeluid volop te waar- deeren. De tempo-opvattingen der zangeres waren nogal vrij, zoodat het begeleiden niet- gemakkelijk moest zijn. Het fragment uit „Achillens" zou men de dramatiek van het verminderd septime-ac coord kunnen noemen. Ook voor Beethoven beteekende dit accoord het hoogtepunt van dramatische spanning, getuige de woorden, die hij eens tot een zijner leerlingen richtte: „Lieber Junge, die überraschenden Wirkun- gen, welche viele nur dem Naturgenie der Komponisten zuschreiben, erzielt man oft ge- nug fanz leicht durch richtige Anwendung und Auflösing der verminderten Septimen accorde". Maar juist ook in die goede aanwen ding en oplossing heeft. Beethoven's natuur- genie zich geopenbaard, net zoo goed als in de aanwending en oplossing van andere een voudige accoorden. Dat geniale kan men niet leeren En z-oo klinkt Bruch's dramatiek dan ook niet geniaal, maar wel verouderd. De zang van Maartje Offers was in dit stuk voor treffelijk en bereikte,bij den uitroep: „Hum!' een mooi hoogtepunt. Dat een regel als „Mein Stad zerbrach" weinig uitdrukking had, ligt aan de compositie, die de lettergreep „brach' op een halve noot laat zingen. Trots regen en onweer, die op het meest ongeschikte oogenblik kwamen, was dit extra concert niet minder vol dan het vorige. De H. O. V. heeft zich door haar volksconcerten een monument in de harten der hoorders op gericht, dat evenmin door den „imber edax' verstoord kan worden als Horatius in zijn meermalen geciteerd vers uitsprak dat met de boeken zijner Oden het geval was. Het woord is nu aan de „Leden". K. DE JONG. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap". Algemeene vergadering. Donderdag hield de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" hare jaarvergadering. Tot aller spijt ontbrak de voorzitter, Dr. Broese van Groenou, die 27 achtereenvolgende jaren deze vergadering had gepresideerd, doch dit maal wegens ziekte zich moest laten veront schuldigen. Zijn taak werd thans overgenomen door den vice-voorzitter, den heer J. E. Voet. Deze sprak in zijn openingswoord de beste wen- schen uit voor het herstel van Dr. Broese van Groenou en herdacht verder de heeren K. van Eden en H. C. Ploeg, die in het afgeloo- pen jaar aan de Liedertafel zijn ontvallen. De le secretaris, de heer Haverschmidt. bracht zijn jaarverslag uit. Dit gaf een uit voerig en juist beeld van het afgeloopen sei zoen, waarbij vooral de nadruk werd gelegd op de vele concerten, die een uitstekende pers ha-dden, hetgeen vertrouwen schonk voor de toekomst. Hij eindigde zijn omvangrijk verslag met een enthousiaste opwekking, in het nieu we jaar zich allen geheel aan de Liedertafel te geven. Het aantal werkende leden was constant gebleven, dat der kunstlievende leden tenge volge van de crisis weer wat gedaald. De heer W. F. Bremer kreeg als le penning meester hierna het woord over zijn financieel beheer. Dalende inkomsten en bijzondere uit gaven, vooral in verband met de viering van het 21e lustrum, hadden het hem niet gemak kelijk gemaakt, doch door de zuinigheid te be trachten behoefde slechts een klein nadeelig saldo naar de nieuwe rekening te worden overgebracht. Het verslag van den heer C. J. Roodt als penningmeester van het K. van Eden-fonds was rooskleurig en sprak van een bezit van ca. 1100; hulde werd gebracht aan de dames leden van dit fonds voor hun blijvende sym pathie met „Zang en Vriendschap". De bestuursverkiezing bracht de aftreden den, de heeren Dr. Broese van Groenou. R. Haverschmidt. C. N. J. v. Hemert en J. Kuyper met algemeene stemmen in hunne functies terug. De voorzitter zal van zijn herbenoeming worden in kennis gesteld. Verder werd de heer K. Bakker op voorstel van het bestuur tot eere-lid benoemd in ver band met zijn jarenlange verdiensten tegen over de Liedertafel. De besprekingen over het deelnemen aan concoursen ivoorstel Rotte's Mannenkoor) bracht geen nieuwe gezichtspunten; besloten werd hieraan niet deel te nemen Dirigent Schuurman sprak met warmte over de programma's der komende concerten, waarop zoowel nieuwe composities als glans stukken uit het repertoire voorkomen en riep aller medewerking in om het standpunt, waar op de Liedertafel in de kunstwereld staat, te handhaven. Hierna werd door den vice-voorzitter met een hartelijk woord afscheid genomen van den heer J. Mes, die over enkele dagen weder naar Ned. Iidë gaat vertrekken, Spr. deed ten slotte nog een beroep op alle leden om zich in het komend seizoen aan „Zang en Vriend schap" te geven, daar alleen door trouw repe- titiebezoek de dirigent in staat zal zijn, zijn stempel op de uitvoering der werken te druk ken. Hierna werd de vergadering, die door 85 leden werd bijgewoond, gesloten. Opvoering van „Mars en Co. Medewerking van vredesvereenigingen gevraagd. Het bestuur van den Vredesraad Haarlem heeft aan de Vredesorganisaties in Neder land een brief gezonden waarin o.a. wordt gezegd: Door onzen stadgenoot dr. P. H. Schroder is een tooneelstuk geschreven, hetwelk hij genoemd heeft „Mars en Co.", een spel van kanonnen-koningen, spionnen en ministers. Het stuk. dat de verderfelijke praktijken van de wapenfabrikanten behandelt, wordt zeer gunstig beoordeeld. Reeds eenigen tijd zijn schrijver en de Vredesraad Haarlem doende, het stuk door „Het Nieuwe Schouwtooneel" opgevoerd, te krijgen en wij zijn thans zoover gevorderd, dat zulks omstreeks Januari 1936 zou kunnen geschieden, doch alleen dan, indien het stuk op minstens tien plaatsen gegeven kan wor den. In verband hiermede wenden wij ons tot de Vredesvereenigingen met het verzoek te doen nagaan, of ook opvoering mogelijk is in uw plaats. Tenslotte wordt gewezen op groote pro paganda die van het opvoeren van dergelijke tooneelstukken uitgaat. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Straatreiniging Schalkburger- gracht en omgeving. Geachte redactie. Naar aanleiding van het artikel in -uw ge acht blad van heden.ifcmder het hoofd: „de Haarlemsche reiniging over stofbestrij- ding" en waarin de directeur van de Ge- meentereiniging o.a. heeft medegedeeld: lo. dat de asfaltwegen eiken dag, enkele deelen zelfs tweemaal per dag, geveegd wor den en bovendien al deze wegen één keer per dag schoongespoeld worden; 2o. dat er geconstateerd kan worden, dat bij de gemeentereiniging geen klachten over stof komen, ben ik zoo vrij, mede, namens vele van mijn mede-grachtbewoners, naar aanleiding van deze opmerkingen wèl mijn klachten te uiten over het slechte onderhoud van de Ged. Schalkburgergracht en Kloosterstraat. Wij vragen ons af. als er dan zooveel werk wordt besteed aan het schoonhouden van de asfalt wegen. waarom bij ons dan altijd de papie ren en het vuil maar moeten rond dwarrelen, omdat er maar eens. hoogstens 2 maal per week wat geveegd wordt en dat. terwijl er bij ons een belangrijk groot vrachtauto-ver keer is en wel op groote keien. En wat te zeggen van de Lucas Meijer- straat, achter onze woningen, waar sedert de daar aangelegde verbeterde bestrating hoek Hertzogstraat (nu alweer eenige maan den geleden) niets aan het verwijderen van vuil etc. wordt gedaan, getuige het zand, de steer.stukken en verdere resten alsmede pa pieren welke men daar aantreft. Of komt dit doordat het maar Haarlem-Noord is? EEN ABONNé. Haarlem, 27 Aug. 1935. SCHEEPVAARTBERICHTEN 3IIDDELBARE MEISJESSCHOOL. B. en W. hebben de volgende aanbeveling tot benoeming voor den cursus 19351936 aan de Middelbare School voor Meisjes met 5- jarigen cursus aan den raad gezonden: Mej. Dr. J. M. A. ten Broeke, voor schei kunde en gezondheidsleer; Mej. W. L. Kothe, voor Duitsch; Mej. A. C. Zwitser, voor teekenen en Mevr. H. Dingemans—Numans voor teeke nen, „DE ANDERE WERELD" IN DEN STADSSCHOUWBURG Op 2. 3 en 4 September a.s. zal het Gezel schap Saalborn, uit Amsterdam, in den Stads schouwburg alhier opvoeren: „De Andere We reld", een spel uit het plantersleven, in zes tafereelen naar den bekenden roman van mevr. M. H. Székely-Lulofs. Dit stuk heeft een zeer goede pers gehad. Het spel van Saalborn als de assistent Blom, van Elly van Stekelenburg als Asminah, de njaë, van Jan C. de Vos als Pieter Pot en van Carla de Raet als zijn egoïstische, pretlleven- de vrouw, werd om strijd door de critici ge prezen. De Tel. schreef o.m.: „Saalborn in al zijn menschelijkheid zet zulk een figuur als Blom immer zoo levenswaar voor u neer, dat ge hem den geheelen avond lang op het tooneel zoudt wenschen". Het Handelsblad: „Elly van Stekelenburg was voortreffelijk als Asminah. De voornaam ste planters en assistenten werden uitmun tend getypeerd. Jan C. de Vos heeft den stun- teligen Pieter Pot zeer goed uitgebeeld". Een lang leven werd dit stuk voorspeld. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk 29 van Rotterdam naar New York. Blommersdijk 29 van New York te Rotter dam. Breedijk, Philadelphia naar Rotterdam 27 te Hampt. Rs. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver van Londen. Blommersdijk New York n. Rotterdam 27 8.21 n.m. 145 mijl W. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 28 van Rotterdam te Ham burg. Bloemfontein thuisreis 28 te Zanzibar. Heemskerk 28 van Beira n. Rotterdam. Meliskerk uitreis 29 te Marseille verwacht. Springfontein uitreis 28 van Lor. Marques. HOLLANDWEST- AFRIKA LIJN. Amstelkerk thuisreis 29 van Duala. Maaskerk 29 van Hamburg te Amster dam. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 29 van Wabana te Rot terdam. Stad Zwolle 27 van Lissabon te Huelva n. Rotterdam-Vlaardingen. Stad Haarlem Melilla naar Rotterdam p. 27 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk 29 van Rotterdam te Am sterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe (ultr.) 28 v. Belawan. Een scène uit „De Andere Wereld" RECTIFICATIE Ondertrouwd: J. W. FRANCKEN en RIE VAN NORDEN Hilversum 29 Aug. 1935 Haarlem Heden overleed zacht en kalm in het Diaconessen- huis te Haarlem onze beste Man en Vaider Pieter Berghuis 60 juar oud. W. BERGHUIS-DÖRCK IXA BERGHUIS en Verloofde IDA BERGHUIS en Verloofde JAN BERGHUIS Volstrekt geen bezoek of bloemen Dreef 254 Heemstede, 30 Aug. 1935 Voor Uwe deelneming, ons be toond bij het overlijden van onza geliefde Zuster MARGARETHA TEN KATE ■Weduwe van wijlen den heer K. E. Hoekstra, zeggen wij u hartelijk dank, Haarlem: A. W. SPRUIJT TEN KATE Den Haag: H. E. TEN KATE door ons gestoomd, zien er steeds KEURIG HELDER uit en worden weer wollig en warm De behandeling in onze fabrieken is iets bijzonders Voor hetere Wijnen N.V. JAGER GERLINGS Spaarne86Tel.10112 Tandarts PRAKTIJK HERVAT practijk hervat Dame, m.l., telefoon, ba heer in pension Br. no. 235G v. Petegem's Boek handel, Zandvoort. TER OVERNAME GEVRAAGD een in uitstekenden staat verkee- rende 4 riems sloep of jol, voor C-7 personen, liefst met zeiltuig. Brieven onder no. 3184 aan het bureau van dit blad, met opgaaf van uitersten prijs en beschrij ving.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3