Hotel „DE LEEUWERIK" - DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1933 HAARDE M'S DAGBLAD 9 Jan Aerts heeft ambities; Koe het ping-pongspel werd uitgevonden; Is de Duitsehe sportopieiding te zwaar?; Jean Taris in training; Bezorgdheid voor den penningmeester; Rugby is populair in Zuid-Amerika; Boksen te Zandvoort; Wielrenners zoeken erkenning van hun prestaties; De waarde van tijd in een driedaagsche testmatch. Smaken verschillen, daarover kan geen twijfel bestaan, doch in den regel ziet men dat deze verschillen onder bepaalde bevol kingsgroepen niet zoo groot zijn. Het is de uitzondering ,die den regel bevestigt en de nieuwe wereldkampioen op den weg, de Belg Jean Aerts, geeft daar het voorbeeld van. Evenals de boksers toonen ook de beroeps renners aan het einde van hun loopbaan een voorliefde tot het exploiteeren van inrichtin gen, waar men den inwendigen mensch kan versterken en dat is nog zoo dom niet, want iedereen moet eten en drinken, waarbij men mag vermoeden, dat het den supporters van een kampioen beter smaakt, wanneer zij weten, dat de maaltijd onder zijn persoon lijk toezicht is klaargemaakt of het glas melk door hemzelf is ingeschonken. Dezer dagen heeft men den thans 29-ja- rigen Aerts gevraagd, wat hij na beëindiging van zijn sportieven loopbaan dacht te doen. Het antwoord was min of meer verrassend: „Ik ben van plan", aldus de Belg, „zoolang mogelijk te blijven rijden, want dat is per saldo het door mij gekozen beroep. En daarna? Een fietsenwinkel beginnen trekt mij niet erg aan, evenmin als een café zooals Dewaele of een hotel zooaLs Marcel Buysse exploi teert. Maar ik zou dolgraag aan de een of andere drukke boulevard een groot schoe nenmagazijn willen openen, opdat ik mijn sta-dgenooten van de fraaiste en soepelste schoenen kan voorzien. De supporters van Aerts mosten dan wel heel vast in hun schoenen staan als ze zich door hem geen nieuw paar laten verkoopen. Het is thans definitief uitgemaakt, dat de Engelschman James Gibbs het ping-pong spel heeft uitgevonden. Men moet echter niet denken, dat het zoo gemakkelijk is gegaan, want hij heeft heel wat moeten experimen teeren, alvorens de uitvinding in kannen en kruiken was. Gibbs, die door aanhoudend slecht weer verhinderd was van zijn tennis baan gebruik te maken, peinsde lang en ern stig over een surrogaat en tenslotte nam hij twee deksels van sigarenkistjes en een cham pagne-kurk, doch het duurde niet lang, of eenige schoorsteenornamenten vielen daaraan ten offer. Het wilde hem voorkomen, daarop door zijn ech'tgenoote attent gemaakt, dat het nieuwe spel .op deze wijze ietwat te kostbaar kon worden en daarom verving hij de champagnekurken (die men toch ook in ruimen voorraad moet hebben) door in papier gewikkelde gummi balletjes. Dit had het over lijden van een Chineesche vaas tengevolge en de daaruit voortvloeiende moeilijkheden noopten hem tot het gebruik van de bekende celluloid springertjes. Het duurde nu gerui- men tijd, voordat iemand zich voor deze uit vinding interesseerde, doch toen dit eenmaal het geval was, werd het succes Overweldigend. Gibbs liet een vermogen na van 150.000 pond sterling na, doch men beweert, dat hij geen penny aan zijn uitvinding verdiend heeft, maar dat hij zijn geld uit andere werk zaamheden verkreeg. Zooals zoo dikwijls, was het ook hier niet de uitvinder, die profijt van zijn geesteskind had. Wij vermoeden, dat de meeste winst nog steeds door de fabrikanten van vazen en dergelijke wankelbare en broze snuisterijen wordt gemaakt. Een Fransch sportblad is van meening. in verband met de ervaringen, opgedaan bij de Europeesohe roeikampioenschappen te Ber lijn, dat de Duitschers teveel van de krachten hunner vertegenwoordigers vergen. Ongetwij feld is de sportbeoefening in Duitschland algemeen en zeer populair, doch men kijkt slechts naar overwinningen, die, hoe gemak kelijk ook behaald, geweldig worden toege juicht. terwijl een eervolle nederlaag na zwa- ren strijd en onder moeilijke omstandigheden als een volkomen mislukking in plaats van een fraaie sportieve prestatie wordt be schouwd. Het Fransche blad meent en zij staat in die meening niet alleen, dat de Duit- sche sportopieiding te snel en te grondig ge schiedt, waarvan overtraining en totaal ver lies van vorm hunner beste krachten het gevolg is. AÏ.s voorbeeld dient de race in de achtriemsgieken, waarbij de speciaal daar voor uit de beste roeiers samengestelde en getrainde ploeg in de serie Hongarije, den houder van den titel, met een lengte en 4V2 seconde tijdsvoordeel versloeg. Maar twee dagen later was deze haarfijn getrainde be manning haar vorm kwijt en totaal onge schikt om in de finale de geheele baan op volle kracht af te leggen, waardoor ze op de laatste 500 Meter achterbleef en volkomen ■uitgeput de finish bereikte. Men moet, evenals dit bij het Engelsche beroepsvoetbal geschiedt, den aanleg en de krachten van het individu bestudeeren en er steeds voor zorgdragen, dat de prestaties bin nen het kunnen van den athleet blijven. Een topprestatie kan slechts worden bereikt na langdurige, kalme en nauwgezette oefening, waarbij nooit uit het oog mag worden ver loren. dat geen enkele sportsman in staat is twee topprestaties kort achter elkaar te leve ren. Men herinnert zich wellicht nog het loopen van den Duitscher Körnig in de 200 Meter op de Olympische Spelen te Amsterdam. In de halve finale maakte deze den sneisten tijd op dit nummer, waarbij het wereldrecord bena derd werd, hetwelk groot enthousiasme en luide toejuichingen bij zijn landgenooten ver wekte. Körnig, die met grooten voorsprong zegevierde, had beter gedaan, zich voor de, een uur later te loopen finale te sparen, waarin hij kansloos geslagen werd en die door den Canadees Williams werd gewonnen. Met vrij groote zekerheid mag dan ook wor den verondersteld, dat Duitschland op de ko mende Spelen te Berlijn, wederom vele teleur stellingen zal boeken, indien het de wijze van voorbereiding en training harer vertegenwoor digers niet grondig herziet en het publiek niet milder eischen aan de athleten stelt. De Fransche zwemkampioen Jean Taris is met zijn training voor de Olympische Spelen, waar hij aan het nummer 400 Meter vrije slag zal deelnemen, begonnen en zijn oefenmeester volgt daarbij een niet alledaagsch systeem. De trainer Hermant laat zijn puoil eerst geruimen tijd op de 1500 Meter oefenen en wanneer hij dezen afstand geregeld zonder moeite in 19 minuten aflegt, wordt de 100 Meter in studie genomen, teneinde aan het uithoudingsvermogen tevens snelheid toe te voegen. En wanneer .dit tweeledig doel bereikt is, is Taris klaar voor de 400 Meter. Deze wijze van training, die als het ware een omlijsting van het doel is, mag eenigszins omslachtig schijnen, omdat het verlangde pas na drie étappes wordt bereikt, doch Hermant heeft reeds zoovele proeven van zijn bekwaam heid als zwemdeskundige gegeven, dat men niet aan zijn zuiver inzicht mag twijfelen. In een groote provinciestad werd onlangs een belangrijke séance van goochelkunst en hypnose gehouden, waarvoor, ook van de zijde der sportbeoefenaars, die toch gaarne met den bal goochelen, veel interesse bestond. Alles had een prachtig verloop; de konijntjes kwamen uit den „hoogen zije", de guldens uit ooren en neus en tenslotte verzocht de artist iemand uit het publiek om op het tooneel te komen, teneinde als medium zijn diensten te bewijzen. Aan dit verzoek werd voldaan, doch niet zoodra was het slachtoffer op de plan ken, of een bekend voetballer in de zaal stond op en riep naar den hypnotiseur: „Laat hem niet spoorloos verdwijnen, want hij is onze penningmeester". Een bekend Fransch rugbyspeler, René Crabos, maakt momenteel een reis door Uru guay, Argentinië en Brazilië. Hij is zeer ge troffen door het buitengewone enthousiasme van de Zuid-Amerikaansche jeugd voor alle mogelijke takken van sport, in de eerste plaats voetbal, verder „basket-ball", boksen, wiel rennen. zwemmen, polo te paard en automo bilisme. Vanzelfsprekend deed het Crabos genoegen, dat ook rugby zoo veelvuldig beoefend wordt en hij vertelt, dat vooral in Argentinië tallooze clubs geheel volgens de Engelsche opvattingen en in denzelfden stijl spelen, met het eenige verschil, dat er een kampioenschap aan deze competitie verbonden is. Wanneer men nu weet, dat de Engelsche Rugbybond met opzet geen kampioenstitel aan de wedstrijden verbindt, om forsch en ruw spel en te groote rivaliteit te vermijden, aan moet men vreezen, dat het Argentijnsche rugby niet al te vriendschappelijk en zoet sappig gespeeld wordt, vooral, als men zich de krijgshaftige daden van de temperament volle Zuidelijke voetballers herinnert. Wellicht zal men er na verloop van tijd toe overgaan, de spelers met het oog op de „scrums" stalen harnassen aan te trekken en de three-quar ters van repeteerpistolen te voorzien, doch voorloopig móeten we op gezag van monsieur Crabos aannemen, dat het Argentijnsche rugby een onschuldig familiespel is, waaraan men zijn kinderen met vol vertrouwen kan laten deelnemen, zonder een „all risks"-ver- zekering te hebben gesloten. De ontmoeting tusschen de Hollandsche en Belgische amateurboksers in „Monopole" te Zandvoort gaf enkele aardige matches te aan schouwen en ovéf het algemeen was het ver toonde van beter kwaliteit dan bij de voor gaande, door de Haarlemsche boksclub „de Ring" in hetzelfde gebouw georganiseerde wedstrijden. Vooral in de lichtere gewichten wei-d somtijds in vlot tempo gebokst, hetwelk gunstig afstak bij de partijen in halfzwaar- en zwaargewicht, waar van eenige bepaalde stijl en „ringcraft" geen sprake was. Opmerkelijk was echter, dat onder de jon geren zoo weinig kennis van de elementaire begrippen der bokstechniek werd tentoonge spreid; het gebruik der linker directe als aanvalswapen en stopstoot kwam slechts spo radisch voor. Indien deze al eens werd aan gewend. was de uitvoering meer een duw op goed geluk dan een stoot met het gewicht van den schouder er achter en op die wijze sor teerde de poging niet het minste effect. Het bleek zeer moeilijk voor deze categorie pugi listen, zich te onthouden van onvoorbereide „swings" en hooks", d.w.z. „ronde" slagen met de rechterhand, zonder eerst den weg naar het doel met den linkerarm te hebben ge meten en vrijgemaakt. Het gevolg was. dat deze slagen misten en dat men den tegenstan der een goede opening liet voor een „counter", een tegenaanval. Boksen is in de eerste plaats zelfverdedi ging en de beoefenaar dient in den aanvang dan ook uitsluitend, zijn.aandacht aan dekking en volkomen verdedigende stooten te beste den en de gedachte aan het cultiveeren van een knock-out-stoot achterwege te laten. Voor dat men over prima voetenwerk en volkomen beheersching van de lichaamsbewegingen, zooals duiken en ontwijken beschikt, moet men niet aan wedstrijden deelnemen en het was van de Zandvoortsche autoriteiten dan ook een goede maatregel, de matches tusschen nieuwelingen later op den avond voorloopig te verbieden. Ervaring, zelfvertrouwen en rou tine spelen bij het boksen immers een voor aanstaande rol. Er schijnt onder de wielrenners eenige on tevredenheid te bestaan, dat door een gedeelte der sportpers teveel aandacht aan de ver richtingen der erkende grootheden wordt ge wijd, terwijl de opkomende krachten, die nog op het tweede plan staan, maar al te dikwijls op den achtergrond worden geschoven. In het algemeen kijkt het publiek in de eerste plaats naar de prestaties van kampioenen als Pij nenburg en Wals, omdat zij vanzelfsprekend als „kopmannen" op de programma's vermeld staan. Doch de ware liefhebber van de wielersport dient evengoed waardeering te hebben voor de pogingen en het goede werk, dat tot nu toe minder bekende rijders in zulk een race ver richten. Als voorbeeld wijzen wij op de renners Bouquet uit Amsterdam en Rijneveld uit Haarlem, die tezamen dezen zomer in koppel races dikwijls hebben gereden. Met hen zijn er vele anderen, die den kampioenen keer op keer zwaren strijd bieden en wij kunnen ons voorstellen, dat zij, voor wie de wielersport evenzeer een beroep is als voor de interna tionaal beroemde krachten, gaarne hun prestaties ten volle gewaardeerd willen zien. Zoo worden veelbelovende krachten in het middelpunt der belangstelling geplaatst, het geen de sport, en niet alleen de wielersport, slechts ten goede kan komen en de kans op successen van beteekenis in het buitenland zeer zeker vergroot. Bij de laatste testmatch op den Oval, toen de Zuid-Afrikaansche batsmen kalm, maar zeker een hoog eerste inningstotaal bijeen sloegen, moest Viljoen een nieuw bat uit het paviljoen halen. Een „cockney' -jongetje vond dit een mooie gelegenheid, zijn gevoel voor hu mor ten beste te geven en met schrille stem riep hij: „For Goodness' sake, rei'., keep the time off". KRUISSTRAAT. GROOTE en KLEINE ZALEN voor DINERS, PARTIJEN, VERGADERINGEN enz. (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN. SCHITTERENDE TIJD OP DE 100 YARDS VRIJE SLAG. Naar verluidt, zou de Engelsche zwemmer Boker, van wien men tot dusverre nog nooit gehoord had, tijdens trainingswedstrijden de 100 yards vrije slag gezwommen hebben in den schitterenden tijd van 49.9 sec. Het wereldrecord op dezen afstand staat reeds sedert 1927 op naam van den Amerikaan Johnny Weismuller met 51 sec. Een "bevestiging van dit bericht kon echter nog niet verkregen worden. HOCKEY. ZANDV. HOCKEY CLUB. Dinsdagavond hield de Z.H.C. onder leiding van den voorzitter, den heer P. Meeth, in hotel Diemer een drukbezochte jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de jonge ver eeniging, die 5 Maart 1935 onstond uit de Z.C.H.C. steeds in ledental toeneemt en dat de geest onder de leden uitstekend is. Aan vankelijk had de vereeniging moeilijkheden met het verkrijgen van een geschikt terrein. Door de medewerking van B. en W. van Zandvoort en het bestuur van de voetbalver- eeniging Zandvoort heeft de Z.H.C. voor het volgende seizoen de beschikking ge kregen over het voetbalterrein aan de Zand- voortschelaan. Mede daardoor is het mogelijk, dat de Z.H.C. met twee elftallen in de com petitie meespeelt. Uit het jaarverslag van de penningmeeste- resse bleek, dat de vereeniging er financieel zeer goed voor staat. De heeren P. Meeth en R. van Raalte, die periodiek aftraden, werden beiden herkozen, respectievelijk tot voorzitter en commissaris. De heer C. L. Bolwidt Jr. vroeg ten slotte de medewerking van allen bij de samenstelling en de verspreiding van het cluborgaan. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN IN HET A.S. SEIZOEN. Ook een ontmoeting tegen Zwitserland. Naar wij vernemen is het internationale programma van den Nederlandschen Hockey Bond vcor het. komend seizoen als volgt samengesteld Op een nog nader in Maart 1936 vast te stellen datum te Amsterdam: Nederland—'België; dien zelfden dag wordt in België gespeeld België BNederland B. 26 Apriï Amsterdam: NederlandFrank rijk. 10 Mei Hannover; DuitschlandNeder land. 31 Mei Zurich: ZwitserlandNederland. Daarna zal men geruimen tijd rust nemen om enkele weken vóór het tournooi dei- Olympische Spelen te Berlijn weer in training te gaan. DAMMEN. TIENTAL DER DAMCLUB „IJMUIDEN". Het eerste tiental der Damclub „IJmuiden" is voor de hoofdklasse-competitie 1935-1936 van den Nederlandsche Dambond (afdeeiing Noord i als volgt samengesteld: Bord No. 1 P. Leijte; 2. A. Ligthart: 3. B. Dukel; 4. c. Suijk: 5. F. Basstra; 6. H. de Boer: 7. J. Kra mer; 8. H. Schaap; 9. G. Postma en 10. C. Bais. HOOFDKLASSE COMPETITIE BEGINT. Maandagavond zal de hoofdklasse compe titie 1935-1936 van den Nederl. Dambond '"af deeiing Noord) beginnen, met een wedstrijd Haarlemsche Damclub tegen „Van Embden" (Amsterdam), in de „Korenbeurs" te Haarlem. De wedstrijden tegen „Van Embden" zijn voor de Haarlemmers immer bijzonder lastig ge weest. De Haarlemsche Damclub heeft vrijwel de zelfde ploeg als vorige jaren; zij missen nu echter den steun van H. G. Teunisse, doch hebben P. G. van Engelen weer terug. Dinsdagavond 10 September ontvangt de Damclub „IJmuiden" de afdeelings-kampioene van het vorig seizoen, de Damclub „Jozef Blankenaar", Amsterdam. Woensdagavond 11 September ontvangt de Damclub „Haarlem" de nationale clubkam pioene, de Damvereeniging „Gezellig. Samen zijn" uit Amsterdam. KWESTIE KELLER EN NED. DAMBOND. De op de laatste jaarvergadering van den Ned. Dambond ingestelde commissie van on derzoek inzake de kwestie tusschen R. C. Kei ler (oud-kampioen van Nederland) en het bestuur van den Nederl. Dambond, is thans met haar rapport gereed gekomen. Deze commissie (bestaande uit de heeren H. A. van Abs, J. B. Wind en C. Janneman) heeft verklaard dat op grond van de statuten, huis houdelijk- en wedstrijdreglement den heer Keiler de deelneming aan den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland 1935 niet had mogen worden geweigerd. Het bestuur van den Ned. Damtbond heeft zijn bevoegd heid overschreden door den heer Keiler als persoonlijk lid van den Ned. Dambond te royeeren. omdat hiervoor geen gegronde re denen aanwezig waren en omdat alleen de al- gemeene vergadering de bevoegdheid heeft, royementen uit te spreken. Tóch is hiermede deze kwestie nog niet op gelost. Immers in den laatsten wedstrijd om het kampioenschap van Nederland waarin Keiler zijn titel niet heeft kunnen verdedi gen in verband met bovenbedoelde kwestie behaalde J. H. Vos den titel; aan Keiler zou dus het recht moeten worden toegekend als nog tegen Vos een match om den nat ionalen titel ts spelen. Het bestuur van den bond zal dus een oplossing dienen te zoeken om Keiler geheel in zijn rechten te herstellen zonder Vos' aanspraken op den titel te annu- leeren. CRICKET. Rood en Wit in 1935. Rood en Wit heeft Zondag ji.- haar-competi- tieprogramma geëindigd; zij kan.op.een goed seizoen terugzien. De wedstrijden tegen H. D. V. S. te Schiedam, tegen Haarlem en. V.. R. A. aan de Spanjaardslaan behóórde tot de -méést interessante van de competitie. Van de 14 competitie-wedstrijden werden 7 gewonnen, 6 verloren, 1 eindigde in een tie. R. en W. was het eenige team, dat eene innings-overwinning wist te behalen en wel thuis tegen H. D, V. S. H. C. C. I werd in geen der beide wedstrijden 'door den Rood en Wit-aanval volledig aan den kant gezet en werd eveni-n- als Haarlem in dit seizoen door de Spanjaardslaanclub ge klopt. - - R. en W. scoorde in totaal-- 2581- runsv.ooi* het verlies van 129 wickets/(gem. 20.08)Tegen R. en W. werden 2134' r.. voor .131. w., gescoord Batting-gemiddelden W. Yates i A. van Baasbank P. C. Hagenaar Mr. B. Davidson W. Kramer A. v. d .Togt R. Kramer G. Menalda v. Schouwenburg Dr. S. Posthuma Jhr. B. Th. Elias J. W. v. d. Bograadt J. v. Baasbank M. Gobets P. Lammerts v. Bueren J. Chapon Mi-. F. A. Davidson Bowling-gemiddelden: Dr. S. Posthuma W. Yates W. Kramer A. v. d. Togt A. v. Baasbank Mr. F. A. Davidson P. C. Hagenaar Gedane vangen: A. van Baasbank 7. A. v. d. Tcgt 6, G. Menalda v. Schouwenburg 5, J. van Baasbank 5, Mr. F. A. Davidson 4, P. C. Hage naar 4. Mr. B. Davidson 4, W. Kramer 4, W. Yates 3. Dr. S. Posthuma 2, M. Gobets 2, R. Kramer 2, Jhr. B. Th. Elias 2, P. Lammerts v. (gem. 16.29). 19 spelers kwamen voor het 1ste elftal uit. Welk éep\belangrijk aandeel W. Yates voor 'zijn rekening genomen heeft, blijkt wel uit- de onderstaande gemiddelden. Deze Engelsch man is niet alleen topscorer, doch hij nam bo vendien bijna-evenveel w ickets als de 6 overige bowlers 'tezamen. A. van Baasbank, W. Kramer en A. v. d. Togt werden voor N. C. B - en Ne derl: elftallen gekozen. Hun verrichtingen in de internationale wedstrijden zijn hieronder tusschen haakjes aangegeven. Het hoogste, totaal,, door Rood en Wit ge scoord, is: 348—5 legen H. D. V. S. te Schie dam. het laagste 755 tegen V. R. A. te Am sterdam. Het hoogste- totaal tegen- R. en W. 3448 door H. D, V. S. te Schiedam en het laagste eveneens doör H. D. V. S. te Haarlem. Centuries tegen -R. en W. gescoord: J.' Offer man 240 not- out, Jhr. W..v. d. Bosch 100 not out. .4 .Rood-en Wit'e'rs scoorden een oentury, P. C.'Hagenaar 139 tegen H. D, V. S., W.,Yates 124 tegen V. R. A„ W, Kramer 101 tegen V. V. V. en- André Va'n Baasbank 100*' tegen. :het Belgisch elf tak i n.o. r. h.s: Gem, 17' 4 525 124 40.38 14 2. 420 118) 100 35— 12 316 139 26.33 6 2 94 34 - 23150 19 3 422 (52) 101 23.33 19 - 4 366 (29) 70 22:87 4 1 48 31 16— 9 2 98 21 14— 6 65 26 10.83 7 58 23 8.28 9 1 67 20 8.37 9 1 63 17 7.87 6 2 27 17 6.75 8 61 22 7.62 2 14 14 7— 10 2 41 16 5.12 M. r. W. Gem. 52 4.6 18 90 12 7.50 352 5/6 102 737 61 12.08 142 (10 2/6) 30 (1) 362 (16) 20 (2) 18.01 232 3/6 (34) 69 10) 565 (80) 31 (5) 18.25 15 3 49 3 16.33 10 1 48 2 24— 24 6 86 3 28.66 Bueren 2. J. Chapon 2, J. w. v. d. Bogaardt 1, H. Wegerif 1. Stumped door M. Gobets 6, door Mr. B. Da vidson 4 batsmen. De gemiddelden van „Haarlem" zullen wij ook publiceeren.. PAARDENSPORT. DE „VIERDAAGSCHE 1935". De heer A. Klebe van de Manége aan de Linnaeuslaan organiseert op 13, 14, 15 en 16 September wederom een vierdaagschen af- standsrit met twee cross-countries in de pro vincie Noord-Brabant. De rit zal op 13 September beginnen bij Hotel Landgoed „Anneville" te Ulvenhout bij Breda. Dan wordt over Goirle naar Oister- wijk gereden. Van daar uit wordt Brabant in de volgende drie dagen in alle richtingen doorkruist. De deelnemers zullen logeeren in Hötel „Bosch en Ven" te Oisterwijk. De afstanden, welke iederen dag worden ge reden, zullen circa 4045 K.M. bedragen. De geheele rit gaat uitsluitend door binnen-, zandwegen, heideterreinen, bosschen enz.; de harde wegen zijn zoo goed. als uitgeschakeld. Voor hen die dit wenschen zullen twee lich te cross countries worden gehouden en wel: een op den tweeden dag. met welwillende toestem ming en medewerking van -den -heer R. van Puyenbroek, op de Rovertsche heide en voorts een op den. derdén dag in de prachtige omge ving van „Venrode" bij Esch, welwillend uit gezocht door den heer W. van der Vorm. Van tallooze eigenaren is toestemming ver kregen over hun terreinen te. rijden. Het dagelijks af te .leggen.traject wordt' achter' elkaar gereden, zoodat de verdere na middag voor rust, wandelen, zwemmen, ten nissen etc. gebruikt kan worden. Er zijn verschillende prijzen voor conditie van het paard, cross countries, het rijden van den rit alleen en voor het totaal klassement. LAWNTENNIS. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. De derde wedstrijddag van de Nederland sche kampioenschappen is door het selchte weer zoo goed als geheel in duigen gevallen, waardoor de afwerking van het programma groote vertraging ondervond. Ondanks den regen konden Woensdag echter toch nog en kele partijen gespeeld worden, waarvan de re sultaten als volgt- waren: Heerenenkelspel 3e ronde: A. T. Lijsen Jr. sl. W. van Rompu met 64. 26, 63. Heerendubbelspel 2e ronde: Van Meegen en Mollinger sl. Straub en Wiegérs 6—2. 97., Damesdubbelspel: le ronde: mevr. Meyer sl. mevr. Reydon 62. 97; 2e ronde: mej. Sluis sl. mevr. Marinkelie 75, 61; mej. E. Visser sl. mej. Bensdorp 61, 26, 61. DE AMERIKAANSCHE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Perry (Engeland) en Enrique. .Maier (Spanje) hebben de demi-finale van de Ameri-kaansche kampioenschappen 'te. Forest Hill bereikt in het heerenenkelspel, Perry behaalde een gemaikkeiij-ke over winning op Frankie Parker, ter.wijl.de Span jaard Maier eveneens een gemakkelijke overwinning op zijn landgenoot-Manuel wist te behalen. ZEILEN. DE ZEILWEEK TE BURNHAM. Uit Burnham on Crouch: Woensdag werdén de zeilwedstrijden te Burnham on Crouch voortgezet. In de Zes Meterklasse werd de En gelschman Russel eerste met „Kyla" in den tijd van 2 uur, 55 minuten 32 seconden; twee de werd „Catharine" van C. Leaf in 2 uur, 57 min. 48 sec. Derde „Piet Hein" van A. E.- Dudok van Heel (Nederland) 3 uur lmin. 48 sec. Starklasse, 1. „Moorhex III" van C, Back- haus (Duitschland) 2 uur 27 min. 22 sec.. 2. Lady Betty van Martin en Miller in 2 'uur. 28 min., 38 sec. Vijfde werd ..Goetzee" van Van Marle en Moes (Nederland 2 u. 39 m. 40 sec. Sharpies open race. Eerste werd „Cutly Sark" van Capt. Daws in 1 uur 32 mm. 41 sec.: tweede „Macquarie" van ae London Hospital S.C. in 1 uur 33 min. 27 sec. Achtste werd Ten Sijthoff van de W.V. Loosarechl met „Light ning". Tijd 1 uur 42 min. 46 sec. Sharpies Club Championship. 1. „Macquarie" van de Royal Corinthian Yacht Club in 2 uur 6 min. 8 sec. 2. Cutty Sark, van de Sharpie Association, vierde werd Ten Sijthoff van de W.V. Loosdrecht met de „Lightning" in den tijd van 2 uur 13 min. 55 sec. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER, j De Watersportvereniging „Westend" houdt J Zondag 22 September een nationalen zeilwed strijd voor de Pampus-klasse op de Westeinder Plassen te Aalsmeer. AUTOMOBILISME. Het wereldrecord over den mijl. De snelheid van Campbell toch boven de 300 mijl per uur. Uit- Saltlake City: Bij nadere bereke ning heeft Sir Malcolm Campbell toch heb snelheidswereldrecord over den afstand van één mijl op een-gemiddelde: van meer'dan 300 mijl per-uur gebracht. In Noord-oostelijke richting noteerde Campbell, een tijd van 11,83 seconden, d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 304.311 mijl of 489.741 K.M. In Zuid-westelijke richting, dus, met tegen wind,. legde hij den mijl 'af in 12.08 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 298.013 mijl of 479,605 K.M, De gemiddelde tijd-was dus 11,955 sec. en het snelheids-wereldrecord werd-das 484.621 K3VI. gemidd-èid per liuf. (A.N.P.). ATHLETIEK. NIEUWE WERELDRECORDS VAN HELEN STEPILYNS. De jonge Amerikaansche sprintster Helen Stephans heeft in Toronto opnieuw in re cordtijd geloopen. Zondag had zij den af stand van 220 Yards in 23.9 sec. geloopen. Thans' bracht zij deze prestatie op 23,2 sec. Het record over 100 Yards bracht- de sprint ster op haar naam door dezen afstand af te leggen in 10.4 sec. Het oude record stond met 10.8 sec. op naam van Stella Walsh (Po len). BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 4e KL. GROOT-BILJART. Voor bovengenoemd kampioenschap, waar van de organisatie aan de biljartclub der „Sociëteit Vereeniging" alhier is opgedragen, is de inschrijving thans opengesteld ..tot 9 September. De finale heeft plaats op 4, 5 en 6 October' a.'s. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Wegens de vele verzoeken in verband met de vacanties. heeft het bondsbestuur besloten, alsnog de gelegenheid tót' inschrijving voor de competitie/tot .6 September e.k. open' tè stel len. - - VOETBAL. JAARVERGADERING „SCHOTEN". De .voebbal.vereeniging „Schoten" houdt Vrijdagavond 6. September haar jaarverga dering in het gebouw „Flora" aan het „Pre- toriaplein. WANDELSPORT. „DE VIERDAAGSCHE". De Haagsche Wandelsport vereeniging „De Vierdaagsche" organiseert dit -jaar voor de 5e maal haar serie .wandeltochten' over de afstanden 20.'30.'40-en 50 K.M.. bekend onder den naam „Najaarsserie" A. Deze afstanden worden op' de volgende Zondagen geloopen: 20 K.M. op 6 en 13.October; 30 K.M. op 20 en 27 October: 40 K.M. op 3 en 10 November en 50 K.M. op 17 en 24 November, OPMERKINGEN VAN LEZERS ONGEWENSCHTE CONCURRENTIE. Een abonné beklaagt er zich bij ons over, dat bij de Koninginnedagfeesten in Haarlem- Oost het voorgekomen is. dat tenten onmid dellijk vóór winkels zijn geplaatst en dan nog too, -dat ongewcnschte concurrentie ontstond, bij voorbeeld een ijswagen vlak vóór een be staande ijsbar. Inzender vraagt in 't vervolg meer rekening te houden met de belangen der winkeliers in Haarlem-Oost

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13