DE BILT Prijsvraag STOOP'S OVERDEKT- EN OPENLUCHTBAD GROOT ZONNEBADTERRAS HET OPENLUCHTBAD BLIJFT OPEN TOT BEGIN OCTOBER Haarlem's Dagblad. W. KUIPERS ZN. ZATERDAG 14 SEPTEMB ER 1935 HAARDE M'S D A G B D A D 2 voorverwarmd water 68|70 F. Eigen badgoed mag worden medegenomen. (Verplicht ontsmetten 3 cent). (Adv. Ingez. Med.) Wie scoort het eerste doelpunt? meldt: Hoogste barometerstand 768 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 740.3 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Matigen tijdelijk wellicht krachtigen wind, uit Zuidelijke tot Westelijke richting. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waar schijnlijk eenige regen en iets kouder. Thermometer 14 September: Hoogste gisteren 67 F. Laagste heden nacht 55 F. Hoogste heden tot 10 uur 62 F. Barometer Stand van. heden 759 m.M. Vorige stand 760 m.M. Neiging:. Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 OPTICIENS ZIJLSTRAAT 97 - HAARLEM RUIM 35 JAAR IN DE OPTIEK. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 14 September. Bevallen 10 September: C. M. van Lunen burg—Kroon, z.; M. Niezen—Bakker, z. Overleden 12 September: A. C. Wesseldijk v. Waveren, 88 j., Leidschevaart'. Badminton-club opgericht. Door het bekende Sportmagazijn Gretha de Bruyn aan de Twijnderslaan is een Badmin- ton-club opgericht. Als trainer is de heer Dingemans, kampioen van Nederland Heeren Dubbelspel 1934/35 geëngageerd. Brand in een villa. Vrijdagmiddag half twee is brand uitge broken in het perceel Kcrtelaan 16 te Aerden- hout, bewoond door de familie Heybroek. De brand is ontstaan, doordat een monteur, die bezig was aan de centrale-verwarmirigs-instal- latie het trekken van den schoorsteen wilde probeeren en hiervoor gebruik maakte van een brandende krant. Deze is uit den schoor steen gevlogen en op het rieten dak terecht gekomen, dat weldra vlam vatte. De brand is bestreden door 2 mctorspuitèn met 10 stralen Om 3 uur was het gevaar geweken. De bovenverdieping brandde geheel uit; de benedenverdieping kreeg veel waterschade. Huis en inboedel waren verzekerd. De "naastliggende woning is gespaard ge bleven doch heeft eveneens veel waterschade gekregen. De burgemeester, de commissaris van po litie en de directeur der waterleiding waren op het terrein van den brand aanwezig. Er was ook veel publiek. AGENDA Heden: ZATERDAG 14 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „Adam wordt Papa". 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het geheim van Evelyn Prentice". 2.30 uur en verder doorloo- pende voorsteDine van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Rumba". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Shirley Temple in „Harte- dief" Op het tooneel: Meller en Wagner, de Weensche komieken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Abessinië, het land van den Negus. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagenvan 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 15 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Ver Rott. Hofstad Too neel: „Gevaarlijke Bocht". 3.15 uur. Schouwburg Jansweg: „Adam wordt Papa" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds, MAANDAG 16 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „Adam wordt Papa" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid). Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, "s nachts en Zondags te sluiten, Is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 14 Sept. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 20 Sept. des avonds 8 uur zul len de volgende apotheken geopend zijn: H. J. M. Bartels, Apotheek Loomeyer. Bar tel jorisstraat 11. Tel. 10175. B. W. Ferguson. Park-Apotheek. Klever parkweg 13. Tel. 11793. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. Coöp. Haarl. Groenten- en Bloembollenveiling. Hoe de regeling tot stand kwam. In aansluiting op de mededeelingen, welke wij in onze nummers van Woensdag en Don derdag deden omtrent de regeling inzake het faillissement van de Coöp. Haarlemsche Groenten- en Bloembollen veiling, hadden wij een onderhoud met den heer W. van Dok te .Wijk aan Duin, die in de voorbereiding van de regeling een groot aandeel heeft ge had. Hij bevestigde de juistheid van onze mededeelingen en gaf ons vervolgens een volledig overzicht van den gang van zaken. De heer Van Dok wilde er in de eerste plaats op wijzen, dat hij reeds in 1931, veertien dagen na het liquidatiebesluit, volledig om trent den stand van zaken bij de Haarlemsche Veiling was ingelicht. Een commissie uit de leden bezocht hem te Heiloo teneinde de mogelijkheid te overwegen een andere wen ding' aan het conflict te geven. Dat was dus nog voor de bekende Beverwijksche Veiling- kwestie. De heer Van Dok wilde dit nadrukkelijk verklaren, omdat men wil beweren, dat hij juist als gevolg van de B eve rw ij ksche kwestie zich met de zaken van de Haarlemsche veiling bezig hield. Na het uitspreken van het faillissement der Haarlemsche veiling in Augustus 1932 stonden de curatoren voor eer- moeilijke taak, omdat de beter gesitueerde leden niet eerder konden worden aangespro ken, dan nadat bij executoralen verkoop dei- bezittingen van de minder draagkrachtigen zou zijn vastgesteld, wat nog door den beter gesitueerden betaald moest worden. De onge veer 30 beter gesitueerden waren niet anders te bereiken, dan na dezen harden maatregel. Toen er faillissementen moesten worden uit gesproken, kwamen Haarlemsche tuinders bij den heer Van Dok. Op diens advies werd toen de bekende groote vergadering in de Kroon gehouden, waarin hij aanraadde geen individueele regelingen aan te gaan met de curatoren, maar te streven naar een com binatie-regeling. In de ledenvergadering van 10 Januari 1935 werd toen aan den heer W. van Dok opgedragen een plan voor een ac- coord te ontwerpen. Dit plan moest steunen op de medewerking van alle leden en het moest voorts worden opgebouwd op het be ginsel van „medewerking naar draagkracht". Aan den ontwerper werd een commissie van bijstand toegevoegd, welke onder leiding stond van den heer P. Roozen van Dalen te Overveen. Daarbij werd echter de restrictie gemaakt, .dat alle gegevens omtrent de deel neming alleen bekend zouden zijn aan den heer Van Dok. De heer Van Dok heeft eerst de financieele draagkracht van de 170 leden „gepeild". Daarvoor waren 20 zittingen noodig in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond Daarbij werd overeengekomen hoeveel ieder lid in de eventueel tot stand te brengen regeling zou bijdragen. Deze bijdragen va rieerden van f 10 tot f 30.000. Het mocht den heer Van Dok gelukken den rechtercommis saris in het faillissement, Jhr. Mr. E. J. Strick j van Linschoten, voor dit plan te interes seeren. Ook.de curatoren in het faillissement verleenden'bij deze poging .hun medewerking. Zij gaven schriftelijk de verklaring, dat zij geen rechten zouden uitoefenen op de gelden, die door den heer Van Dok waren bijeengebracht, indien onverhoopt het accoord niet tot stand zou komen. Toen de, gelden, voor zoover de leden in staat "Waren te betalen, bijeen waren en de onmachtige leden termijn-accepten hadden geteekend, verdeeld over 5 jaar overeenstemmend met hun beta-alkracht, kon het „loven en bieden" beginnen. De meening, als zou het echter slechts gaan om een kwestie Spaarnebank contra de Coöp. Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling, berust op een vergissing. In dit faillissement toch waren niet minder dan 1600 personen betrokken, waarvan 170 aansprakelijke leden en 1400 crediteuren waarvan de Spaarnebank N.V. met een vor dering per resto groot f 425.000 de grootste i was. Alvorens het accoord-plan veilig stond, was het noodzakelijk overeenstemming te berei ken, niet alleen met de Spaarnebank N.V.. maar ook met de 1400 kleine crediteuren, aanvoerders van de veiling, die nog een deel tegoed hadden van hun bollenaanvoer in 1931. Na een eindelooze reeks van confe renties en persoonlijke besprekingen is dit doel nu in zooverre bereikt, dat de overeen komst met de Spaarnebank definitief tot stand kwam en dat met 99 pet. van de cre diteuren-aanvoerders overeenstemming mo gelijk was gebleken op 10 pet. van hun vor deringen. Hierin mocht een bewijs van groote solidariteit onder de kweekers worden gezien. Gezegd dient ook te worden, dat ook de Spaarnebank N.V., toen zij eenmaal ver trouwd was geraakt met de grondgedachte van het plan tot het uiterste is gegaan, om een minnelijke schikking mogelijk te maken. Daardoor werden vele faillissementen voor komen en alle daaraan verbonden gevolgen. Over de verhouding van de bedragen van schuld en afkoop wilde de heer Van Dok zich nog niet uitlaten. Wel kon hij mededeelen, dat de totale schuldvermindering in het fail lissement ongeveer f 375.000 zal bedragen. De Spaarnebank heeft ook voor een bedrag- van f 33.000 in termijn-accepten in betaling aangenomen. De opheffing van het faillissement zal nog slechts enkele weken op zich laten wachten. Vast staat, dat de aanvaarding van de rege ling verzekerd is. De heer W. van Dok heeft in deze zaak een enorm werk verricht, want bij alle werk zaamheden, die geheel belangloos door hem werden gedaan, kwam ook nog het „peule schilletje", dat hij 1400 kleine crediteuren te vreden móest stellen. Deze menschen namen genoegen met 10 pet. van hun vorderingen. Op bepaalde tijden gingen de postwissels, 1400 in getal de deur uit. De heer Van Dok eindigde zijn exposé met nogmaals te gewagen van de medewerking van de Spaarnebank, wier medewerking hij boven allen lof verheven noemde. Zonder het groote offer, dat zij heeft moeten brengen, zouden honderden menschen door niet min der dan een ramp getroffen zijn. Dat dit voor komen is, besloot de heer Van Dok, is de grootste voldoening, die ik van mijn werk zal kunnen hebben. RIJWIELDIEF ACHTERHAALD. Vrijdagmorgen half twaalf werd bij de po litie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat voor een perceel aan de Ged, Oude Gracht stond. Onmiddellijk ging de recherche per auto met den bestolene op onderzoek uit. In Halfweg zag men den dief op de bewuste fiets rijder^ Deze zich ontdekt ziende, keerde om, plaatste het rijwiel tegen een hoop grint en verborg zich in de roef van een dekschuit. Dit-hielp hem echter niet, want hij werd spoe dig gegrepen. Hij bekende den diefstal. De man werd naar Haarlem overgebracht en daar' in verzekerde bewaring gesteld1. Het ongeluk op den Hagelingerweg. Nog versch in bet geheugen ligt het nood lottige motorongeval, dat op 26 Mei j.l. op den Hagelingerweg plaats vond, waarbij een knaapje uit Santpoort werd gedood en drie personen, nl. de bestuurder, de heer Hand- graaf en Gonnie Schoon beiden uit Santpoort ernstig werden gewond. De bestuurder over leed later aan de bekomen verwondingen. Eenigen tijd geleden werd de heer Hand- graaf uit'het ziekenhuis ontslagen en thans vernemen wij, dat heaenmiddag 4 uur Gonnie Schoon, na bijna 4 maanden in het Antonius Ziekenhuis te zijn verpleegd ontslagen zal worden. Ongetwijfeld staat haar een feestelijke ont vangst in de ouderlijke woning te wachten. De Zusters van de Maria- Stichting. Van Gelder tegen elkaar uitkomen. Behalve deze wedstrijden bevat het pro gramma nog een aantal buitengewoon aardige nummers. Zoo zullen, in verband met het feit, dat Blekemolen in zijn tijd wereldkampioen is geweest, alle Nederlandsche wereldkampioe nen een eere-ronde rijden. Onder hen zijn Cordang, Blekemolen, Peeters, Moeskops, J. Meyer, Mazairac, Van Egmond en Pellenaers. Achter den motor zullen een vijftal vetera nen den strijd aanbinden: J. Storm, J. v. Gent, v. d. Stuyft, Schlebaum en Waterreus. Bij de sprinters zullen Guus Schilling, G. van Vliet, Bontekoe, Louis Didier, J. Tulleken en Engelen elkaar bekampen, In de pauze zal Blekemolen door het Comité gehuldigd worden. Het ligt in de bedoeling van het comité iemand uit het publiek den jubi leerenden renner te laten toespreken. Wie dit zal zijn is nog onbekend; op elk programma komt n.l. een nummer te staan. Tijdens de pauze zal een willekeurig nummer genoemd worden, waarop de eigenaar van het nummer, Blekemolen zal moeten toespreken. Misschien zou dit voor een minder welbe spraakt mensch aanleiding zijn, om zijn num mer niet te noemen. Het Comité heeft ook hier maatregelen tegen genomen. De onbekende spreker of spreekster krijgt een fiets cadeau. We herinneren aan de Prijsvraag, waarvan de bijzonderheden in ons nummer van Don derdag gepubliceerd werden. Het gaat er om, antwoord te geven op onze vraag: „Wie maakt het eerste doelpunt voor de eerste en tweede klas clubs in Haarlem en omgeving?" Dus van H. F. C., Haarlem, R. C. H„ Stormvogels, V. S. V., E. D. O., Bloemendaal en Kinlieim. Vele oplossingen zijn reeds binnengekomen. Zooals onze lezers weten, kunnen die tot uiterlijk Zondagmiddag twaalf uur worden ingezonden. ZWEMMEN. Onderscheiding Mevr. T riebelsKoens. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Als voorproefje van de groote en officieele huldiging, welke hedenmiddag in het Amstel- Hotel te Amsterdam zal plaats hebben, was men Vrijdagavond in de zweminrichting aan den Heilïgenweg tezamen gekomen voor een intieme plechtigheid. Alle leden en adspirantleden van H. D. Z. waren daar verzameld om hun presidente me vrouw TriebeisKoens op den dag van haar zeventigsten verjaardag te leliciteeren en te huldigen. Nadat de jarige aan den ingang door de vice-presidente mevrouw Sutherland Rooyaards en door een adspirantje bloemen waren aangeboden, werd zij langs een haag van leden onder het zingen van „Lang zal ze leven" naar een met bloemen versierden stoel geleid. Toen zij met haar familieleden plaats ge nomen had sprak mevrouw Sutherland— Royaards haar toe. Zij maakte gewag van het vele, dat zij gedurende 25 jaren voor de H. D. Z. en de zwemsport in het algemeen gedaan had en deelde mede, dat het bestuur thans voor het eerst een besluit zonder haar mede weten hetgeen een unicum was genomen had. Spreekster bood haar het eere-lidmaat- schap van de H. D. Z. aan. Verder werd een telegram voorgelezen, waarin medegedeeld werd, dat het de Konin gin behaagd had, de jarige, de moeder van de zwemsport, te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dit werd met luid applaus begroet, waarna alle aanwezigen het Wilhelmus aanhieven. Nadat nog een ander adspirant-lid een fraai uitgevoerd plateelen bord als herinnering van de leden aangeboden had, dankte mevrouw TriebeisKoens, die zichtbaar onder den in druk was, voor de haar gebrachte hulde, waarbij zij mededeelde, dat zij tot in lengte van dagen haai' krachten aan de zwemsport zal1 geven.1 KORFBAL. DE EERSTE ZONDAG! Na enkele maanden van gedeeltelijke rust komt Zondag de competitie weer de aandacht vragen. De zomermaanden zijn om weer fit op 't veld te verschijnen nuttig gebruikt met athletiek, fietstochten, lichte korfbal oefeningen of andere sport. Met nieuwen moed komen de twaalftallen weer op het groene tapijt of elders op het knarsende grind. Verschillende teams hebben veranderingen ondergaan, zoodat hier en daar verrassende uitslagen kunnen voorkomen. Voor de Haarlemmers en spelers uit den omtrek, die in den Ned. K. B. uitkomen, zijn voor Zon dag de volgende ontmoetingen vastgesteld. We geven tevens de wedstrijden van de klas sen, waarin onze stadgenooten betrokken zijn. 3e klasse A: Haarlem IIHercules II. T.H.B.Westerkwartier IH. D.E.D. IIOosterkwartier. Sport Vereent^Blauw5 W?t' IV. Volharding II—Ready Tecka. Sportief II—D.D.V. II. MOTORSPORT. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Uit Oberstdorf: Het traject van Vrijdag, dat 440 K.M. lang was en over Oberst-aufen en Friedrichshafen naar Oberstdorf leidde, heeft Nederland weer een verlies gebracht door het uitvallen van Röell. Op het Ober joch kreeg hij ernstige machinepech, waardoor verder rijden niet mogelijk bleek. Het Eysinck-team is door het uitvallen van Röell niet langer volledig. Van de Nederlandsche rijders zijn Timmer, Teeken. Vermaak en Van der Voort nog steeds zonder strafpunten. Men heeft zich nog even ongerust gemaakt over Teeken, die een minuut te laat aan den start verscheen na de middag rust. Men heeft hem daarvoor echter geen strafpunt gegeven. Fijma verloor 21 minuten door een reparatie van zijn koppeling. Niette min wist hij zijn geheelen achterstand in te loopen, zoodat zijn strafpuntentotaal 3 blijft. Jhr. de Beaufort liep in den middag een lekken band op. hetgeen hem 29 minuten ver traging bezorgde. Hij wist dezen achterstand tot slechts één minuut terug te brengen; dientengevolge heeft hij thans in totaal 7 strafpunten. In dén stand is Vrijdag geen wijziging ge komen. De Duitsche teams voor Zilveren Vaas en International Trophy zijn nog steeds zon der strafpunten, hoewel het Vaas-team Vrij dagmorgen' in gevaar kwam, doordat Winkler bij een botsing een wond aan den voet opliep. Hij raakte bewusteloos, doch nadat hij bijge bracht was, liep hij zijn achterstand schitte rend in. Het aantal uitvallers bedraagt 116. Zonder strafpunten zijn nog 55 deelnemers, terwijl 77 rijders met strafpunten den strijd voortzetten. Heden worden de laatste 250 K.M. verreden, die gevolgd worden door een snelheidsproef. De Engelsche rijder Allen ver ongelukt. De Engelsche rijder Allen, die overigens reeds eenige dagen geleden was uitgevallen, is Vrij dag het slachtoffer van een ernstig ongeluk geworden. Hij bevond zich op een tochtje niet ver van Oberstdorf, toen hij met zijn motor tegen een motor met zijspan reed. Hij werd van zijn machine geslingerd en zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht, waar hij een half uur later is overleden. De bestuurder en de passagier van de zij» span. waren op slag dood. Het gouden jubileum. 'Het secretariaat van 't Uitvoerende Comité schrijft ons: De 24e September, de groote dag van het gouden jubileum gaat nu naderen met rassche schreden. Heden over tien dagen! De officieele uitnoodigihgen tot bijwoning der kerkelijke plechtigheid zijn bereids door het bestuur der Mariastlchting verzonden. Zij zal zijn een dankbare geestelijke her denking en zal plaats hebben op Dinsdag, 24 September, 's morgens half tien in de kapel der genoemde Stichting. De plechtige pontificale Hoogmis zal worden opgedragen door Mgr. M. P. J. Möllmann, Vi caris Generaal van het - Bisdom Haarlem. Op de feestelijke receptie komen wij nader terug. Reeds wekenlang vloeien de bijdragen voor het huldeblijk bij het secretariaat, Groote Markt 4. tel. 10134. binnen, dat aan de „Zus ters van de Mariastïehting", die haar gouden Jubileum -gaan vieren, zal worden aangeboden. En eeheel en al Volgens de bedoeling in de circulaire uiteengezet: geen greote bedragen doch bescheiden stoffelijke blijken van be langstelling over de heele linie. En zóó heeft •reeds de lijst van bijdragen, welke geregeld naar de Mariastichting ter bijwerking worden doorgezonden, een respectabele lengte bereikt. Mondeling en schriftelijk vloeien binnen de betuigingen van eerbied, van innige erken telijkheid jegens-.de Zusters van. alle standen, \ran alle gezindten. Uit de honderdtallen sléchts een paar: „Bijna twee jaar- lang' hebben de Zusters rniin vrouw verpleegd.JJïteraard heeft mij dat veel geld gekost.,, doch/zelfs mijn laatste cen ten zou ik voor het ^uBi^epm der Zusters ..willen „Ik' zelf ben maar een arm, schrijvertje en zit door 'de- langdurige ziekte van nrijn zoon, en ook door de studiekosten van mijn dochter die opgeleid is tot onderwijzeres en werkloos is, diep in de schulden. Toch wil ik. dat Jan's naam prijkt in het album, om daardoor uiting te geven aan zijne en onze dankbaarheid je gens de Zusters." Zij, die hun Invulförmulier nog niet inzon den, gelieven dit ten spoedigste alsnog te doen Desgewensc.ht zijn nog invulformulieren te verkrijgen bij het secretariaat. Het huldeblijk zal bestaan in een vernieuwing der radioin stallatie voor de ziekenzalen. Voor de Zusters, ingevolge haar wensch, niets, alles en alleen voor de zieken. Ten slotte nog een antwoord op gestelde vragen: In de toegezonden circulaire staat, dat op 15 Mei 1924 de Mariastichting 25 jaren be stond, hoe kan zij nu, dus 11 jaren later, haar gouden jubileum vieren? Ons antwoord daarop is. Niet de Mariastichting (het Gebouw) viert op 24 September a.s. haar gouden jubileum, doch de Zusters, die op 24 September 1885 haar zegenrijken, charitatieven arbeid in Haarlem begonnen. De eerste veertien jaren hebben zij de zie ken alléén in huis verpleegd en verzorgd. Mr. Dr. A. SLOTEMAKER t Te Aerdenhout is, in den ouderdom van 73 jaar overleden Mr. Dr. A. Slotemaker, oud- vice-president van het Gerechtshof te Am sterdam. De heer Slotemaker werd te Hoorn geboren. Hij bezocht het gymnasium te Arnhem en studeerde aan de universiteit te Leiden. In 1889 promoveerde hij tot doctor in de rechts wetenschappen en in de staatswetenschappen. Van 1889 tot 1903 was hij te Amsterdam ge vestigd als advocaat en procureur. In 1903 werd Mr. Dr. Slotemaker benoemd tot voor zitter van den Raad van Beroep (Ongevallen verzekering) te Amsterdam. Deze functie be kleedde hij tot 1911, toen hij benoemd werd tot raadsheer in het Gerechtshof te Amster dam. In 1918 volgde zijn benoeming tot vice- president van dit Gerechtshof, welk ambt hij bekleedde tot 1933. De titel van zijn dissertatie is „De modus naar het Romeinsche recht". De teraardebestelling heeft plaats Dinsdag middag te 2 uur op de Algemeene begraaf plaats aan den Bergweg te Bloemendaal. SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. 25-JARIG JUBILEUM VAN BLEKEMOLEN. Op Dinsdagavond 17 September, zullen in het Stadion de sluitingswedstrijden plaats hebben, welke tevens gehouden worden in ver band met het feit, dat de scheidende Bleke molen zijn 25-jarig jubileum als renner her denkt. Een stayerswedstrijd met Paillard, Metze, Ronsse, Grassin, Van der Wulp, Wals en Ble kemolen, opent het programma, waarin een koppelwedstrijd verreden zal worden. Hieraan nemen deel alle bekende Nederlandsche kop pelrijders. Een sprintmatch tusschen de drie sterkste profs: Jacq. van Egmond, Van der Linden en t Van der Heuvel staat eveneens op het pro gramma. Bij de amateurs zullen .Van Vliet, Ooms en. HOCKEY. JAARVERGADERING „BLOEMENDAAL". Vrijdagavond hield de Bloemendaalsche Hockey Club „Bloemendaal" haar jaarverga dering' in hotel „Zomerzorg". De voorzitter, de heer W. H. André de la Porte, opende de vergadering met een korte inleiding, waarna hij het woord gaf aan den heer G. Jonker, voor het uitbrengen van het jaarverslag. Dit jaarverslag was uiteraard zeer somber gesteld, gezien de slechte resultaten, die het afgeloopen speel jaar opleverden. Beter was het gesteld met het verslag van den penningmeester, den heer P. H. Schoute: Niettegenstaande de hooge kosten veroor zaakt door het onderhoud van het terrein, kan de vereeniging het nieuwe seizoen beginnen met een behoorlijk batig saldo. De heer G. Jonker moest wegens drukke be zigheden tot zijn groote spijt voor de functie van secretaris bedanken. Hem werd door den voorzitter namens de vereeniging dank ge bracht voor alle diensten, aan de club bewe zen. In zijn plaats werd gekozen de heer M. Gunning. Tot commissaris Dr. Bierman. Bij de rondvraag werden nog eenige interne aangelegenheden besproken. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING Zondag organiseert de H.Z.V. nogmaals een onderlingen wedstrijd, 's Morgens en 's mid dags wordt er één baan gezeild. Er wordt ge start in drie klassen; de eerste start is 's mor gens half elf. KANOSPORT. TREKVOGELS. Zondag zal de Kanovereenigrng Trekvogels haar onderlinge wedstrijden organiseeren op hetNoorder Buiten Spaarne tusschen Paul Krugerkade en Fioresstraat. De lange afstandwedstrijden zullen 's mor gens elf uur beginnen; de korte banen 's mid dags half twee. De wedstrijden worden volgens de reglemen ten van den Ned. Kano-Bond georganiseerd. Volgens de inschrijvingen zal er voor de kanosportliefhebbers menige spannende strijd te zien zijn, te meer daar de baan geheel over zichtelijk is SCHIETEN. GEWESTELIJKE SCHIETWEDSTRIJDEN BURGERWACHTEN. Aan de schietwedstrijden van Burgerwach ten üi Noord-Holland, in de duinen te Over veen gehouden, werd door 29 Burgerwachten met 675 schutters deelgenomen. De comman dant der Burgerwacht van Haarlem opende den wedstrijd, waarna reeds dadelijk met zeer veel animo werd geschoten. De stafmuziek van de Burgerwacht van Haarlem, onder lei ding van luitenant-kapelmeester H. J. Schulp- zand, zorgde voor verhooging van de gezel ligheid. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Za terdagmiddag 5 October in Hotel Lion d' Or. Aan de uitslagen, die te uitvoerig zijn om ze alle op te nemen, ontleenen we de namen van de volgende eerste-prijswinners: Korpswedstvijden Veteranen: Blaricum met 259 punten in 136 3/5 sec. Afdeeling A. klasse A: Amsterdam I met 243 punten in 142 3/5 sec., 10 strafpunten. Afdeeling A. klasse B: Heemstede met 249 punten in 171 sec. Afdeeling A. klasse C: Enkhuizen I met 247 punten in 179 l/'5 sec. Afdeeling B. klasse A: Ouder-Amstel met 232 punten in 146 2/5 sec., 6 strafpunten. Afdeeling B. klasse B: Wognum met 256 punten in 188 sec., 2 strafpunten. Afdeeling B. klasse C: Nw-Amstel I met 253 punten in 191 4/5 sec. Extra-wedstrijd C XI: Kring Kennemerland met 261 punten in 131 4/5 sec., 2 strafpunten. Personeel. Veteranen: J. W. Smit, Amster dam 56 punten 24 1/5 sec. Afdeeling A. klasse A: H. L. Adolfs, Am sterdam 55 punten 25 sec., loten. Afdeeling A. klasse B: J. Topper, Hillegom 55 punten 39 sec. Afdeeling A. klasse C: W. de Graaf, Blari cum 55 punten 34 2/5 sec. Afdeeling B. klasse A: Jb. Veerman, Volen- dam 53 punten 26 2/5 sec. Afdeeling B. klasse B: Th. Otes, Wognum 56 punten 38 sec. 1 Afdeeling B. klasse C: Braat, Nwr. Amstel 57 punten 36 4/4 sec. Geluksbaan: L. Bus, Laren, 47 p. Vastebaan le klasse: Chr. F. Visse, Bloe mendaal 147 punten 20 pet. Vastebaan 2e klasse: D. Beek, Blaricum 137132 punten 20 pet. Vrijebaan le klasse: Chr. T. Visse, Bloemen daal 90 en 4x30 punten. Vrijebaan 2e klasse: O. Wortman, Laren 88 en 1 x 29 punten. „Nederland Vooruit" wisselbeker: afd. I: J. Rompa, Haarlem 57 punten 26 sec.; afd. II: K. J. v. Apeldoorn, Bloemendaal 53 punten ,32 3/5 sec.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2