MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935 H A A R E E M'S D A G B E A D lö Joden kunnen hun eigen volks leven leiden, zegt Hitier. •ondagavönd na de Rijksdagzitting had ffitler een aantal vooraanstaande personen uit alle deelen van het Rijk voor een af scheidsbijeenkomst genoodigd. Bij deze gele genheid verklaarde hij o.a. in verband met de nieuwe wetten, dat deze nationaal-socia- listische wetgeving de eenige mogelijkheid opende tot een dragelijke verhouding tot de in Duitschland levende Joden, doordat den Joden in Duitschland door deze wetten de mogelijkheid wordt geopend van eigen volks leven te leiden op elk gebied, zooals tot nog toe in geen enkel land het geval is. In ver band hiermede herinnerde Hitier aan het be ven voor de partij elke individueele actie te gen de Joden, zooals tot nu toe. achterwege te laten. Omtrent de nieuwe wetten wordt van bevoegde zijde verklaard, dat als Jood in deze wetten wordt beschouwd degenen, die geheel van Joodsche afstamming zijn, doch niet de z.g.n. Ariërs met Joodsche voor ouders. De verbreeding der Ramplaan Een bewoner van de Ramplaan schrijft ons: ..Het is nu al meer dan een jaar geleden dat de bewoners van de Ramplaan toestem ming gaven aan de gemeente om de sloot voor hunne huizen te dempen. Wethouder Gerritsz deelde eenigen tijd later in den Raad mede. dat het werk met spoed ter hand zou worden genomen. Maar de bewoners wachten nog altijd in onzekerheid wat er nu eigenlijk zal gebeuren. Het is nu zoover dat de sloot eilandjes van bagger begint te vertoonen. zelfs een vletje kan er niet meer in varen. De Gemeente ziet naar dat stads deel in 't geheel niet om, anders zou ze we ten dat de toestand daar ter plaatse onhoud baar wordt. Het wegdek waaraan in al die jaren na de annexatie niets is gedaan, moet zeer noodig onderhanden worden genomen Nu men op de Laan druk aan het bouwen gaat, zou het m.i. het meest gewenschte tijd stip zijn aan de demping te beginnen dan kan er een mooie breede rijweg met trottoirs ont staan en is men er meteen af. Ook de brug op de Rollandslaan levert een voortdurend gevaar op. daar deze zoo smal is. dat wan neer er een vrachtauto overrijdt, er geen ruimte voor een wielrijder overblijft. Ik hoop, en velen met mij dat er nu einde lijk eens gezegd wordt hoelang het nog zal duren eer men tot het demoen van de sloot en het aanleggen van een flinke bestrating zal overgaan.'' Tot zoover deze klacht. Wij hebben onderzocht hoe het met deze zaak staat. Er liggen bij het gemeentebestuur verschillende plannen tot verbetering, maar een beslissing is nog niet gekomen. Wij kregen den indruk dat de uitvoering nog opgehouden is in verband met den financieelen toestand der gemeente. Een flink opgezette verbetering zal namelijk een belangrijke uitgaaf eischen. De toestand is evenwel zoo. dat van uitstel toch geen afstel kan komen. De strijd om den Gord-m- Bennett-beker. Ballons drüven in de richting van de Russische grens. WARSCHAU, 16 September (A.N.P.) Hedenmorgen tusschen half 7 en 8 uur zijn in het Oosten van Polen, in de omgeving van Luniniec en Baranowitsj de barons die deel nemen aan de wedstrijd om den Gordon- Bennet-beker een voor een geraseerd op een hoogte van ongeveer 1070 M. Allen dreven af in de richting van de Russische grens. Schilder v:-l van vier meter hoogte. Hedenmorgen is door tot dusver onopge helderde oorzaak de 25-jarige schilder A. van Duin, werkzaam bh een in aanbouw zijnd gebouw van het P.E.N. te Bloemendaal, van vier meter hoog geve Pen en on een betonnen vloer terecht gekomen De man heeft groote hoofdwonden en een hersenschudding opgeloo pen. Bemnettwedstriid begonnen. Een kalme start. Uit Warschau, 15 September: In aanwezig heid van den Poolschen president en vele leden der Poolsche regeering heeft heden de start plaats gehad van den wedstrijd om den Gordon Bennettbeker. Het was vandaag zon nig herfstweer, terwijl er een matige wind stond. Alle dertien ingeschreven ballons (waar onder zich de „Torum" met Nederlandsche bemanning bevindt) waren aanwezig. Voort gestuwd door den kalmen wind dreven de ballons langzaam in Zuid-Oostelijke richting naar Lemberg weg. Het zal afhangen van de windrichting in de hoogere luchtlagen of de ballons in Zuid-Rus'and dan wel in Roemenië zullen kunnen landen. De belangstelling van de zijde van het publiek was buitengewoon groot. Naar schat ting waren omstreeks 40.000 belangstellenden naar het terrein van den start gekomen. HERINNERING AAN AMUNDSEN. Op het eiland Starokodamski, op 60 K.M. afstand van Kaap Tsjeljoeskin is een notitie gevonden van Amundsen, zorgvuldig verpakt en weggeborgen op een plaats, die kenbaar gemaakt was door een hoop op elkaar ge stapelde steenen, meldt het A.N.P. uit Moskou. De notitie bevat een plaatsopgave van de ex peditie, gedateerd 11 April 1919. Een tweede notitie met gelijken inhoud is op Kaap Mo- guilny gevonden. MINISTER SLINGENBERG VOOR DE RADIO Wij herinneren er aan dat de minister van Sociale Zaken Mr. M. Slingenberg, heden, Maandagavond, van 8.308.45 een woord van aanbeveling zal spreken ter ondersteuning van den verkoop der Zomerpostzegels. waarvan de extra opbrengst ten goede komt aan de ar- beidszorg voor onvolwaardigen en aan de acht noodhidende prk"ct«n in do groote steden. Verontwaardiging in Litauen. Hitler's woorden worden als „oorlogs dreiging" opgevat. KAUNAS, 16 September (Reuter)De aanvallen van Hitier op Litauen worden hier als een oorlogsdreiging opgevat, die den vrede in Oost-Europa in gevaar brengt. De regeering zal zich tot de signa tair- mogendheden van den Volkenbond wenden. met het verzoek Duitschland te waarschuwen Litauen wijst, er op. dat de verkiezingen in het Memelgebied op wettige wijze, onder de oogen van de vertegenwoordigers der signa- tair-mogendheden,- worden gehouden. KOWNO, 16 September (A.N.P.) Groot Brittannië, Frankrijk en Italië, de landen die het Memel-tatuut hebben onderteekend, heb ben hun diplomatieke vertegenwoordigers op dracht gegeven zich naar het Memelgebied te begeven, teneinde aldaar op 29 September de verkiezingen waar te nemen. Nederland's geschenk aan het nieuwe Volkenbondspaleis. Zaterdag aan Avenol overgedragen. In het nieuwe Volkenbondsgebouw, waar van de vleugel voor het Volkenbonds-seere- tariaat half November reeds in gebru'k zal worden genomen, heeft minister De Graeff Zaterdag aan Avenol plechtig het Neder- l^ndsche geschenk overgedragen, bestaande uit. een complete inrichting voor het bureau van den secretaris- generaal. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 16 SEPT. 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCH f BANKVEREENÏGING KANTOOR RAARLFV 1.30 2. Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 O 91J* 91H-*; 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 11 89*6 89% Staatsl, Buitenl. 5 1/2 pCt. Duïtschl. 1930 (Youngleen Youngleening) met verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 19 32 Seheepv. Mijen. 6V* Oude Boot - - Seheepv. Unie 42^ - H 4 'Vp 41H Stoomv. Mij. Ned. 34 y2 35 Industr. Binnenl Alg. K.zijde Unie.... 29 A N. 1. E M. (Nat Bezit) v. BerkeFs Patent i Gert. Calvé Delft - 61H Nederl Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) - Gem. Bez. Philips 249 250 2494 Unilever 103*4 104Vv 04H 103 Industr. Buitenl. Anaconda Copper 13 Yf 13 Am Smelting 20% Wh Bethlehem Steel 24*6 24 Vf Ifc 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew General Aviation Intern. Nickel 187/f 18*4 North Am er. Cy 12*4 Standard Brands - - U. S. Steel 28% 287/g Banken Binnenl. Koloniale Bank 377/f Cert. Handel Mij. 77 Banken Buitenl_ Deutsche Reichsb PetroL Mij. Binl. Kon. Petroleum 195 195194*4 84 Petrol. Mij. Buiten'. Continental Oil i Shell Union 6*6 j Cultuur Mijen. H. V A 178H Java Cultuur 95 N. I. S. U 90 Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Boeton Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak. 129H Deli Mij 153V, 154 40 156 158 Rubber Mijen. A'dam Rubber 105 104*4 - 104 Deli Bat Rubber - Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comma Milwaukee 3% 5 pet. Adj. Milwaukee - - Missouri Kansas Texas Union Pacific 63H Prolongatiekoers - STADSNIEUWS Aanrijding op de Riviervisch- markt. Dame ernstig gewond. Zaterdagmiddag te 12 uur werd de 38-jarige mevr. W. alhier op de Riviervischmarkt aan gereden door een ongeveer 14-jarigen jongen, die per fiets langs de Riviervischmarkt reed en belde. De dame, die uit een winkel kwam., wilde haastig via den vluchtheuvel de straat oversteken, zag den fietser aankomen, weifel de en werd daardoor juist aangereden. Zij viel met het achterhoofd op straat en werd bloe dend gewond. Leden van den Ongevallendienst verleenden de eerste hulp; per ziekenauto werd zij naar de Mariastichting vervoerd. Vermoedelijk heeft zij een sehedelbasisfractuur. Verlaging van tarieven gevraagd. Voor licht, hayen- en vermakelijkheids belasting. Het Bureau der Kamer van Koophandel van Haarlem en omstreken stelt de Kamer voor, een adres tot den Raad van Haarlem te richten, waarin wordt verzocht: le. Verlaging der electriciteitstarieven; 2e verlaging der gastarieven, 3e verlaging der haventarieven (in het bij zonder van het doorvaarttarief) 4e. verlaging der vermakelijkheids en mu- ziekbelasting. In het adres wordt het volgende opge merkt: Sinds het adres dat in 1934 verzonden werd over deze aangelegenheden zijn industrie en handel nog zwaarder belast. Reeds eerder werd gewezen op het gevaar der gevoerde tactiek ten opzichte van de groote gebruikers van gas, electriciteit en wa ter en waarschuwden wij tegen het hoe lan ger hoe meer achteruitgaan van de leveran ties, die op dit gebied gedurende een reeks van jaren door de gemeente zijn geschied. Men kan den prijs dezer producten niet blij vend houden op een hoogte, die kunstmatig genoemd meet. worden. Doet men zulks toch, dan zoeken de belanghebbenden naar vervan gingsmiddelen, die niettegenstaande de monopolitische positie, welke men den ge meentebedrijven gewoonlijk toekent in groote massa aanwezig zijn of gecreëerd kun nen worden of wel: men gaat door eigen op wekking in de bestaande behoefte voor zien. Deze oorzaken hebben, naar het gevoelen dei- Kamer, de cijfers beïnvloed van het gebruik van gas- en electriciteit. STRAATPREDIKING. Door de Gereformeerde Evangelisatie zal Dinsdag a.s. des avonds te 8.15 uur een straat- prediking gehouden worden op het Leidsche- plein. met medewerking van het bekend1! zangk'-ur. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Din-sdag 17 September 1935, 's avonds van 8,159.15 uur, door den heer George Robert. Duitsch programma, 1. Vom Himmel hoch, da komm' ich her Johan Pachelbel (16531706) 2. Passacaglia d moll, D. Buxtehude (1637—1707) 3. Preludium und Fuge G dur J. S. Bach. 4. Dies sind die heil'gen zehn Gebot J. S. Bach. a. Canto fermo in Canone b. Fughetta. 5. Zesde Sonate. F. Mendelssohn Bartholdy. Choralvariationen. Fuga Finale (Op verzoek) 6. a. Melodia Max Reger. b. Improvisation. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.34 1 '2—7.35 1/2 Berlijn 59.6559.75 Parijs 9 78 1/4—9.79 1/4 Brussel 25.05—25.10 Zurich 48.2648.31 Rome 12.15 New York 1.48 3.81.48 5/8. HEEMSTEDE F. Oosterhoorn, f Zaterdagmiddag half vier is de heer F. Oos terhoorn, één der meest bekende ingezetenen van Heemstede, na een zeer langdurige ziekte in den ouderdom van ruim 70 jaar overleden. Sinds 1890 dreef iiij in het bekende perceel aan de Raadhuisstraat een druk beklante kap perszaak. Tevens was hij begrafenisonder nemer. De heer Oosterhoorn, die zich door zijn grooten eenvoud en eerlijkheid veel vrienden verworven had, was gemachtigde in het Kies college der Ned. Herv. Kerk en jaren lang een accuraat penningmeester van de Kerkelijke Kiesvereeniging ..Evangelie en Belijdenis". De laatste vijf jaren was hij rustend, maar hij bleef steeds veel belang in de Heemsteedsche aangelegenheden stellen. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal plaats hebben a-s. Woensdagmiddag twee uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede, voorafgegaan door een rouwdienst in de aula, waar o.a. Ds. Barger het woord zal voeren. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. De afd. Heemstede van „Bloemenbollen- cultuur" hield dezer dagen in Hotel „Lom meroord" een vergadering om de agenda te bespreken van de op Maandag 23 September te houden buitengewone algemeene vergade ring, waar de saneering aan de orde komt. De vergadering was druk bezocht. Voorgelezen werd het advies van het hoofd bestuur. De voorzitter zeide het wel frappant te vinden dat dit H. B. daarin beweert dat na de voortdurende teeltbeperking de voorraad leverbaar meer in overeenstemming is met- de afzetmogelijkheid, zoodat minimum-prijzen niet meer gewenscht zijn wegens de ernstige bezwaren die daaraan verbonden zijn. Naar aanleiding van de vraag of algeheele opheffing van alle saneeringsmaatregelen na den verkoop van den oogst '35 wenschelijk is, meende de heer C. Nelis dat de tijd daarvoor nog niet gekomen is. Spr. was er van over tuigd dat er vele fouten aan deze regeling kleven maar de gevaren voor dumping en uitbreiding van het vak met nog grootere overproductie is voor spr. een reden om te waarschuwen tegen voorstellen tot algeheele opheffing". In stemming gebracht werd dit voorstel met 36 stemmen tegen, 5 voor en 3 blanco verwor pen. Na zeer uitvoerige bespreking over de 2e vraag (wel maatregelen ter voorkoming van overmatige uitbreiding maar geen inlevering van surplus tegen vergoeding en geen binnen- en buitenlandsche minimum- of garantie prijzen), was de vergadering algemeen van oordeel dat eerst moest besproken worden punt 3 der agenda, of de saneeringsmaatrege len ook voor het plantjaar 1935 1936 in vollen omvang moeten gehandhaafd blijven. Hierover waren de stemmen zeer verdeeld. Er waren 19 voorstemmers en 19 tegenstem mers met 4 stemmen blanco. Uit de daarna zeer breedvoerige besprekin gen bleek dat vele leden het niet eens waren met de clausule ,.in vollen omvang". In dit verband kwam ter sprake een amen dement van de afd. Lisse, om wel te vergoeden het surplus van leverbaar, maar in verschil lende prijzen. Na voortgezette besprekingen, die tot geen goed resultaat konden leiden, werd besloten de vergadering te verdagen tot a.s. Woensdag, om het bestuur in de gelegenheid te stellen nadere gegevens te verzamelen omtrent het door de afd. Lisse in te dienen amendement. OVERVEEN NATIONAAL TOONEELCONCOURS Overveen-Bloemendaal herdenkt het 25-jarig tooneelleven in de beide wijken der gemeente en de levenskrachtige tooneelvereeniging „St. Genesius" meende dit feit niet beter te kun nen vieren dan door het uitschrijven van een nationaal tooneelconcours, waaraan verschil lende R.K. tooneelvereenigingen uit Haarlem en omgeving zullen deelnemen. Op den openingsavond verscheen de ont vangende vereeniging zelf op de planken, met succes. De zaal van Domi was Zondagavond bijna geheel bezet. De voorzitter, de heer Gé van Kessel, open de de bijeenkomst met enkele woorden en heette speciaal welkom pastoor G. van Niekerk voorzitter van het eere-comité en andere gees telijken, Rector Dr. Vlaar van het R.K. Ly ceum, Dr. C. G. J. Bos en mevr. Bos-Vincent, alsook de jury. De burgemeester en wethouder Prinsenberg hadden bericht van verhindering gezonden. De voorzitter dankte allen voor de groote me dewerking en zette het doel van het concours uiteen: propaganda voor het R.K. Tooneel. St. Genesius als gastvrouw buiten mede dinging had voor den openingsavond uitge kozen „De Loreley", tooneelspel in drie bedrij ven van Dr. Johan van Gogh en Jac. Braun. Dit werk speelt in Engeland, om de scene met de oorlogsinvaliden mogelijk te maken. In het eerste bedrijf verlooft de eene zuster zich met den verkeerden man; deze en de wa re Josef trekken ten strijde, en in het derde bedrijf komt „the happy end" en worden de verschillende genegenheden, waarin ook de zuster een rol speelt, op behoorlijke wijze ge ordend. De andere hoofdfiguren zijn een liefhebben de vader, een intrigeerende tweede moeder en een dokter, die behalve lichamelijke kwalen in dit stuk ook geestelijke afwijkingen recht zet. Ely Huyboom had zich weer met de regie belast en zich goed van zijn taak gekweten. Aan de grimeering en de uitspraak was groote zorg besteed. Het publiek toonde zich dankbaar voor het gebodene. De pauzes werden aangevuld met muziek onder leiding van Jan Rozekrans. SANTPOORT. GEREFORMEERDE KERK. Ds. G. W. Harrestein, die 20 October af scheid zal nemen van de gemeente Amster dam, zal 10 November d.a.v. des morgens be vestigd worden te Santpoort en des avonds intrede te doen. BLOEMEN DAAL BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. De B.R.B. houdt op Woensdagavond 25 Sep tember een algemeene ledenvergadering in hotel „Rozendaal" te Overveen. Besproken wordt o.m. regeling winterseizoen, instructeurs en cursussen. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Het definitieve resultaat van de competitie van het afgeloopen seizoen is, door het be trekkelijk groot aantal beslissingswedstrijden, eerst thans vastgesteld kunnen worden. Kampioen van groep I en tevens winnaar van den wisselbeker is de heer N. Babeliowsky; de heeren A. Breet Jr., H. J. S. Beck en J. de Vries zijn kampioen, respectievelijk van groep II, III en IV. De jaarvergadering wordt 18 September ge houden. Op Woensdag 25 September ontvangt de Bloemendaalsche Schaakclub in haar club gebouw, Jeugdhuis. Donkere Laan, het „Haar lem's Schaakgezelschap" voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. TOONEEL- EN CRISIS-COMITé. Het amateur-gezelschap, dat op den laat- sten Koninginnedag een bijzonder geslaagde vertooning heeft gegeven van „Filmmaniak ken", blijspel van H. Bakker, heeft het voor nemen op Zaterdag 21 September a.s. des avonds om 8 uur een opvoering van hetzelfde stuk te doen in de gymnastiekzaal van school F, Juliana van Stolberglaan te Aerdenhout. De opbrengst van deze uit-voering zal geheel komen ten bate van het Bloemendaalsche Crisis-Comité. Door velën werd de opvoering van 31 Augustus j.l. zeer geroemd. Waar het amateur gezelschap tijd en krach ten stelt in dienst van het Crisis-Comité te Bloemendaal, dat aller steun ten zeerste noo dig heeft, wekken wij allen op, de vertooning op 21 September bij te wonen. De Gemeenterekening. Voordeelig saldo van f 49.164 op gewonen dienst 1934. Leening in uitzicht gesteld. B. en W. bieden den Raad ter vuorloopigë vaststelling de gemeenterekening 1934 aan. In hun toelichting schrijven B. en W. o.m. aan den Raad: Zooals blijkt, sluit de gewone dienst met een voordeelig saldo van 49.164.81 en de kapitaal- dienst met een nadeelig saldo van 396.023.92. Dat de gewone dienst sluit met een voor deelig saldo van 49.164.81 niettegenstaande de netto-opbrengst der personeele belasting over 1934 aan hoofdsom en opcenten in totaal 20.000 is tegengeval, stemt tot tevredenheid. Dit gunstige resultaat is grootendeels, n 1. tot een bedrag van 42.164.81 verkregen, doordat wij met het doen van uitgaven op onderschei dene posten beneden de raming bleven. De rest 7.00) is ontstaan door verhaal van pensi oensbijdragen op de wedden en loonen van het gemeente-personeel met ingang van 1 Juli 1934. Zooals u bekend is werd de begrooting 1934, voorzoover het den gewonen dienst be treft, indertijd sluitende gemaakt door tot een bedrag van 48.000 over de reserve te be schikken. Met voldoening kan daarom worden ge constateerd, dat dit bedrag thans is inge haald. Het nadeelig saldo van den kapitaaldienst is ontstaan door in 1932, 1933 en 1934 gedane kapitaalsuitgaven, waarvoor geleend kan worden, doch welke, met het oog op rentebe sparing voorloopig hoofdzakelijk uit de reserve zijn gefinancierd. Het ligt in de bedoeling te zijner tijd een voorstel te doen om voor deze uitgaven een vaste leening aan te gaan, waar door de reserve weder ter beschikking komt voor tijdelijke financiering van nieuwe cre- dieten. Spoedig zal den Raad een voorstel bereiken, om het nadeelig saldo van den kapitaalsdienst over te brengen naar de begrooting voor 1935. DE PERSONEELE BELASTING. B. en W. stellen den Raad voor, voor ken nisgeving aan te nemen een mededeeling van den minister van Binnenlandsche Zaken, dat hij en de Minister van Financiën geen ter men aanwezig achten, om Bloemendaal in de 3e klasse der personeele belasting te plaatsen. JAARWEDDEN WETHOUDERS. Bij B. en W. is ingekomen een afschrift van het besluit van Ged. Staten van 19 Juni j.l. tot nadere regeling der jaarwedde van elk der wethouders 1500 per jaar, van 1 Januari 1935 af). VERBETERING HOEK KARMELWEG— MIDDEN DUIN EN DAALSCHEWEG. Voor de verbetering van den hoek Karmel- wegMidden Duin en Daalscheweg stellen B. en W. voor, van den heer J. M. Hondius gratis over te nemen een strook grond, langs den Karmelweg. EEN FILMOPNEMING Zaterdagmiddag was er een ongewone drukte bij de Ned. Herv. Kerk in de gemeente. Firn toestellen, kabels, schijnwerpers, figu ranten. al de drukte van het filmbedrijf Want iïi en buiten dé kerk wérden scènes op genomen door Multifilm, van de film tot be strijding der vivisectie. Het in- en uitgaan der Kerk werd gefilmd! en het interieur, waar de dominee van dén, kansel in zijn rede zegt,, dat het de wil van God niet kon zijn, dat het dier pijn lijdt of mishandeld wordt door den mensch. Zoo speelt dus dit mooie kerkje in dezë film een rol. JAARWEDDE AGENT ARBEIDS. BEMIDDELING. B. en W. stellen voor de jaarwedde van deiï agent der arbeidsbemiddeling (als zoodanig is benoemd A. Docter) te bepalen op f 500 en deze wedde in mindering te brengen op het loon van betrokkene als klerk aan de afd. Publieke Werken. (Door het Rijk wordt aan de gemeente 4/10 van deze wedde vergoed). WIJZIGING MONUMENTENVERORDENING. In hun circulaire van 23 Augustus j.l. wij zen Ged. Staten er op, dat de jongste wijzi ging der Woningwet voorschrijft, dat Monu mentenverordeningen geen voorschriften mo gen bevatten, die geregeld zijn bij artikel I der Woningwet (zie Woningwet art. 6 sub 2 d) en noodigen den Raad uit, hiermede re kening te houden, opdat niet aan de betrok ken bepalingen wegens strijd met de wet rechstgeldigheid worde ontzegd. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor, het eerste lid van artikel 4 der Monu mentenverordening voortaan te lezen als volgt: „Het is, behoudens vergunning van B. en W. verboden een gebouw, een gedeelte daarvan of een kunstwerk, dat door B. en W. op de in artikel 1 bedoelde lijst is geplaatst, geheel of gedeeltelijk te sloopen of van uiterlijk aanzien te veranderen of een op die lijst geplaatst ter rein geheel of gedeeltelijk af te graven." KOSTEN STRAATVERLICHTING. B. en W. deelen den Raad mede, dat de ver lichting van den Duinlustweg, Elswoutslaan, Boven weg en Zijweg kost: voor aanschaffing ineens ongeveer f7500 en jaarlijks ongeveer f 3400. B. en W. en met hen de Commissie voor Pu blieke Werken achten een zoodanige extra uitgave in de tegenwoordige omstandigheden niet gemotiveerd, mede met het oog op het feit dat genoemde wegen geen eigendom der gemeente zijn. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehouden op 19 September te 14 ure ('s namiddags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming voorzitter commissie vair toezicht op de arbeidsbemiddeling (vac. Born- water). 3. Benoeming leden voor het georganiseerd overleg. 4. Voorloopige vaststelling gemeentereke- ning 1934 c.a. 5. Voorloopige vaststelling 5e suppletoire- begrooting 1935. 6. Wijziging straatverlichtingscontract met het. P.E.N. 7. Wijziging besluit van 16 Mei 1.1. tot ver leening van vergunning voor radiodistributie in Vogelenzang aan C. A. Bouwmeester c.a. 8. Voorloopige Vaststelling van een wijzi ging der bebouwingsvoorschriften. 9. Ontheffing bepalingen der bouwverorde ning c.q. bebouwingsvoorschriften. 10. Vaststelling jaarwedde agent der ar beidsbemiddeling. 11. Overname grond van den heer J. M. Hondius. 12. Wijziging der Monumentenverordening.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8