I 1 STEEDS VOORRADIG ALLE MODELLEN F.UISsbfBSft KINSDAG 17 SEPTEMBER 1935 H A A R r E M'S D A 'G B E 'A K 7 LAATSTE BERICHTEN De Duitsche Jodenwet. In ons vorig nunnner hebben wij mede gedeeld, dat de Duitsche regeering huwelijken tusschen Joden en niet-Joden verboden heeft. Deze bepaling is ook van beteekenis voor hu welijken van Duitschers die hier te lande ge sloten worden. Ook Haarlem heeft hierbij veel belang, omdat hier bij plm. 10% der huwe lijken een Duitscher of Duitsche betrokken is. Het komt hier evenwel zeer zelden voor, dat van deze huwelijken van buitenlanders brui degom of bruid een jood of jodin is. Verleden jaar is er zoo'n geval geweest, maar toen heb ben de Duitsche autoriteiten medegedeeld, dat zij geen bezwaar hadden tegen dit huwelijk, zoodat het zonder meer gesloten kon worden. Op dit oogenblik is te Haarlem geen enkel bruidspaar in ondertrouw dat onder de uit zonderingsbepaling der nieuwe Duitsche wet zou vallen. In Amsterdam heeft men wel zoo'n geval. Een Duitsche bruidegom die daar in ondertrouw is opgenomen is een jood. Het huwelijk zou a.s. Woensdag voltrokken wor den, maar deze voltrekking is nu uitgesteld. De heer W. Féhres, referendaris van het bureau Bevolking en Burgerlijken Stand te Haarlem deelde ons verder mede, dat als zich te Haarlem binnenkort zoo'n geval zou voordoen, hij ook een afwachtende houding zou aannemen. Het is aan te nemen, dat de leiders van den Burgerlijken Stand binnen kort wel een mededeeling van Den Haag zul len ontvangen, hoe in zulke gevallen gehan deld moet worden. Ons land is aangesloten bij het verdrag tus schen verschillende staten gesloten betreffen de de voltrekking van huwelijken van buiten landers. Daarbij hebben wij ons verplicht om alleen zulke huwelijken te sluiten indien de belanghebbende voldoet aan de wetten van zijn eigen land. Te Haarlem is terwille van de Duitschers in vele gevallen genoegen geno men met bestaande stukken, althans wan neer redelijker wijze kon worden aangeno men, dat in Duitschland geen bezwaren be staan tegen het voorgenomen huwelijk. Daar door werden den trouwlustigen uitgaven van minstens eenige tientjes bespaard. Alleen in gevallen van onzekerheid werd overlegging van het officieele bewijs dat de Duitsche auto riteiten geen bezwaar hebben tegen het voor genomen huwelijk gevorderd. Speciaal geldt dit voor gescheiden vrouwen, minderjari gen, enz. De bewoordingen van het tractaat zijn zóó, dat er in ons land geen bedenking gemaakt behoeft te worden tegen het sluiten van een huwelijk met een buitenlander, ook al zou het bétrokken land bezwaar maken, mits dit be zwaar gelegen is in godsdienstige overwe gingen. Het huwelijk is dan geldig zoolang de gehuwden in ons land blijven. Als zij later naar Duitschland zouden gaan, zou het mo gelijk zijn dat het huwelijk daar niet erkend zou worden. De mogelijkheid bestaat, dat de Nederlandsche autoriteiten zich op dit arti kel van het tractaat zullen beroepen voor het sluiten van zoo'n huwelijk, als tenminste de actie tegen de joden in Duitschland wordt aangemerkt als een godsdienstige quaestie. Ook is het mogelijk dat Nederland in het nu gebeurde aanleiding vindt om het bedoelde tractaat op te zeggen. België en Frankrijk hebben zich reeds eerder aan dit tractaat onttrokken. STADSNIEUWS Haarlemsche Handels- vereeniging. De nieuwe voorzitter. Eenige weken geleden hebben wij medege deeld, dat de heer A. van Weerden, wegens drukke werkzaamheden op ander terrein, zich genoodzaakt heeft gezien te bedanken als voorzitter van de Haarlemsche Handelsver- eeniging, Thans is in zijn plaats gekozen de heer B. W. Lasschuit, die te voren als secre taris fungeerde. De heer Lasschuit is op 8 Mei 1883 te Haarlem geboren. Hij genoot zijn opleiding aan de school van den heer Hubregtse, aan de Wilhelminastraat. Daarna kwam hij bij zijn vader in het sanitaire vak in de zaak aan de Smedestraat. Reeds op 22-jarigen leeftijd kocht hij de bekende zaak van de firma K. Hoesbergen aan de Groote Hout straat, welke zaak hij nog steeds in de Koningstraat drijft. De heer Lasschuit is ook beëedigd makelaar en taxateur. Hij is vroeger jarenlang secretaris geweest van den Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons in Ne derland en ook van de Vereeniging van Electro-Technische Werkgevers in Nederland. Thans is de heer Lasschuit nog lid van de af deeling Kleinbedrijf der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken. Jarenlang heeft hij reeds het secre tariaat van de Haarlemsche Handelsvereeni- ging waargenomen. Ook is hij nog voorzitter van de Commissie voor autotochten voor ouden van dagen. Nu de heer Lasschuit voorzitter der Han delsvereniging geworden is, maakt hij ais- zoodanig ook deel uit van het dagelij kscn toestuur van de Middenstandscentrale voor Haarlem en Omstreken. Tot secretaris der Handelsvereeniging is daarin benoemd de heer H. C. Sprenger, makelaar en assuradeur. De zaak J. Schaap Lzn. Hoe het met de surséance van betaling staat. In eenige couranten (niet in ons blad) hebben de laatste dagen enkele mededeelingen gestaan over de surséance van betaling van de firma Schaap te Wormerveer. Een der bewindvoerders in deze zaak, Mr. L. V. Hoog te Haarlem zendt ons thans een tegenspraak van die berichten. Hoewel het niet onze ge woonte is weerleggingen op te nemen van be richten die wij niet opgenomen hebben, maken wij voor dit stuk een uitzondering, omdat daar in belangrijke mededeelingen voorkomen over de surséance van betaling. Mr. Hoog schrijft ons: „Het is niet juist, dat de heeren Mr. de Vrieze en de Rode bewindvoerders zijn in de surséance van de firma J. Schaap Lzn.; ook is onjuist, dat de crediteuren vergadering op 28 September a.s. wordt uitgesteld, en aan de crediteuren in dien zin een voorstel is gedaan, en evenzeer onjuist is, dat het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank te Wormerveer de zaken van de firma J. Schaap Lzn. waar neemt. De zaak is als volgt: De heeren Mr. de Vrieze en de Rode zijn de raadslieden, de eerste als advocaat, de tweede als accountant, van de firma J. Schaap Lzn. Een der eerste maatregelen die zij als zoodanig hebben getroffen is het indienen van een ver zoek tot surséance van betaling bij de Recht bank te Haarlem. De Rechtbank heeft op 3 Juli j.l. naar aan leiding van dit verzoek voorloopige surséance van betaling verleend, hetgeen de Rechtbank ingevolge uitdrukkelijk voorschrift van de wet, doen moet. Daarbij zijn tevens de heeren J. van de Kreeke, rijksaccountant, en Mr. L. V. Hoog, advocaat en procureur, beiden wonende te Haarlem, tot bewindvoerders over de firma Schaap benoemd. Voorts heeft de Rechtbank bepaald, wederom ingevolge wettelijk voor schrift, dat op 28 September a.s. onder leiding der Rechtbank een vergadering van de schuld eischers zal worden gehouden. Op die verga dering wordt beraadslaagd en door de schuld- eischers gestemd over het verleenen van defi nitieve surséance voor een bepaalden tijds duur, en als een bepaalde meerderheid zich daarvoor verklaart, kan de Rechtbank daarna een definitieve surséance verleenen. Deze vergadering wordt volstrekt niet uit gesteld, maar zal inderdaad op 28 September a.s. gehouden worden. Bewindvoerders zullen op dien dag met hun onderzoek, althans voor zoover betreft het aantal schuldeischers en het beloop van hun vorderingen, gereed zijn. De raadslieden der firma zullen op dien dag den schuldeischers voorstellen, te stemmen voor een korte definitieve surséance van 3 maanden, en hebben nu reeds een circulaire in dienzelfden zin aan de schuldeischers doen uitgaan, teneinde van hen, die niet zelf ter vergadering kunnen of willen komen, een vol macht te verkrijgen, om namens hen te kun nen stemmen. Bewindvoerders kunnen zich met deze korte definitieve surséance vereeni gen. Wordt de vereischte meerderheid behaald dan zal aan de Rechtbank gevraagd worden die korte definitieve surséance te verleenen. Die korte definitieve surséance heeft slechts ten doel, om in dien tijd te trachten, met de schuldeischers een accoord te treffen. Juist is slechts uit het persbericht, dat de in houd van dit aan te bieden accoord nog niet zal kunnen worden vastgesteld, zoodat alleen daarvoor een definitieve surséance van 3 maanden noodig is. Of dat accoord zal slagen, is dus nog geheel onzeker. Slaagt het niet, dan is faillissement van de firma Schaap onvermijdelijk. De handelszaak der firma Schaap is in derdaad 1 September j.l. opgeheven. Juist is ook, dat de Amsterdamsche Bank in het kan toorgebouw van de firma Schaap een bij kantoor gevestigd heeft. Maar dat bijkantoor heeft niets te maken met de zaken en be langen van de firma Schaap. Het beheer daar over wordt uitsluitend en alleen gevoerd door de bewindvoerders. Dansacademie J. G. Martin en Zonen. De bekende Dansacademie J. G. Martin en Zonen zal op 1 October a.s. haar zestigjarig bestaan vieren. De vier heeren Martin, zoons van den op richter, wijlen den heer J. G. Martin, die nu al sedert jaren de inrichting leiden, hebben het initiatief genomen voor een feest, dat zij hun leerlingen van dezen winter zullen aan bieden in den vorm van een extra-feestavond. Zooals bekend hebben de heeren Martin hun leerlingen niet alleen te Haarlem, maar ook in de hoofdstad en andere plaatsen. Er zullen dus verschillende feestavonden worden gehouden, n.l. te Haarlem in het Gem. Concertgebouw, te Amsterdam in de groote zaal van het Gem, Concertgebouw aldaar, te Bussum in ..Concordia" en te Hilversum in „Het Hof van Holland". De heeren Martin zullen al het mogelijke doen, om de viering van het 60-jarig bestaan der Academie tot een waar jubileumfeest te maken. Wie hen kent, weet dat dit hun onge twijfeld zal gelukken! Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum ontvingen de heeren Martin van leerlingen en oud-leerlingen talrijke bewijzen van waardee ring, die zij nog steeds in dankbare herinne ring houden. Nu willen zij zélf iets geven en hun geschenken aan hun leerlingen van dit seizoen zullen de bovengenoemde feestavonden zijn! (Adv. Ingez. Med.) NIEUW AMERIKAANSCH-DUITSCH HANDELSVERDRAG. WASHINGTON, 17 Sept. (A.N.P.) De on derhandelingen over een nieuw handelsver drag met Duitschland zijn beëindigd. Het nieuwe verdrag is gebaseerd op de clausule van de meest begunstiging. Het wordt 15 October van kracht. AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTEKDAMSCK! BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM De wind deed het eerste werk, de menschen voltooiden. De iep gmg in mootjes. 1 1.30 2.- Staatsl, Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 n 92^ 92^-H 4 1/2 pCt. Nederl. 897/8 - 90 Indië 1930 11 S9h -h Staatsl, Buitenl, 5 1/2 pCt. Duitschl. 17*i 1930 (Youngleen C Youngleening) met 21J* verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Sclieepv. Mi jen. Oude Boot Scheepv. Unie 40H 40V4 Stoomv. Mij. Ned. 34 lndustr. Binnenl Alg. K.zijde Unie 29 29Ve A. N. I. E. M. (Nat. 155 v. Berkel's Patent n Cert. Calvé Delft H 6GM Nederl Ford 26S 268' Ned. Ind, Gas (Nat. - Gem. Bez. Philips 243 243M - 244 Unilever 102 - 102% 1033/t ludustr. Buitenl. Anaconda Copper 13JÓ 13%-13 Am Smelting It7/8 Bethlehem Steel 24^ 24 Cities Service - 5 pCt. Cities per 19 66 Am. Glanzstoff General Aviation - - 19Vs North Amer. Cy. Standard Brands - U. S. Steel 2 SKs 28^-28Va Bunkcn Binnenl. Koloniale Bank 35H - Cert. Handel Mij. - 114 76 - Banken Buitenli Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 191^-3/8 191^—192V 84 Petrol. -Mij. Buitenl. 11% Shell Union 5% 6Ve Cultuur Mijen. 176 176 91 N. I. S. U 88 Mijnbouw Myen. Alg. Exploratie 170 31 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 138 Deli Mij 154 159 158H Rubber Mijen. \02ii 102*4 - *4 Deli Bat Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comma Milwaukee 2Vs 2% 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolengatiekoers - UIT DE OMSTREKEN HEEMSKERK. Zedendelict te Heemskerk. De politie had reeds langen tijd het ver moeden dat een zekere S., wonende te Heems kerk, zich schuldig maakte aan een zeer ern stig zedendelict. Zij is tot arrestatie van den man overgegaan. Voor deze arrestatie had de politie vele voorzorgen genomen, want de po litie, zij het dan ook in andere plaatsen, had reeds bij vorige gelegenheden ondervonden dat deze man voor geen klein geruchtje ver vaard was. Tegen de kracht van zijn armen zouden bijv. geen boeien bestand zijn. De arrestatie te Heemskerk geschiedde dan ook met de noodige omzichtigheid. Toen de be trokkene op het Kerkplein liep, werd hij aan gehouden in tegenwoordigheid van tien po litiemannen van de rijksveldwacht en de marechaussee. Zijn arrestatie geschiedde dit maal zonder eenig verzet. De man ging gewil lig mee, Hij werd naar het politiebureau te Beverwijk overgebracht en daar ingesloten. Hij is Maandag per auto naar Haarlem over gebracht. IJMU1DEN. Meisje op den Velsenschen pontsteiger doodgereden. Gistermiddag is bij het pontveer een tragisch ongeluk geschied. Door een droevige samenloop van omstandig heden is n.l. de 17-jarige Roza Bink horst, wonende Koningsweg te Velsen- Noord onder een zwaar beladen vrachtauto geraakt en gedood. Het meisje kwam van een naaischool in Driehuis, welke zij geregeld per rijwiel be zocht. Welgemoed keerde zij van haar naai lessen bij de Zusters naar huis terug. Aan den steiger lag de pont al gereed, waarmede zij het kanaal zou oversteken. Zij was een der eer sten die den pontsteiger opreed. Het was erg druk met het verkeer. Toen Roza op den steiger reed, kwam naast haar een groote vrachtauto met een vracht bana nen voor Beverwijk. Het meisje, wellicht zenuwachtig geworden doordat de auto vlak langs haar heen kwam, kwam in botsing met de leuning van den steiger, verloor haar even wicht en viel opzij naar links. Het gevolg was ontzettend. Vlak voor het achterwiel schoot zij onder de auto. Een hevig gegil weerklonk. De vele voet gangers en wielrijders, die het meisje zagen vallen, deinsden ontzet achteruit want zij be grepen, dat hier een ontzettend ongeluk stond te gebeuren. En zoo was het dan ook. Het rechter-achterwiel van den zwaren wagen ging het arme meisje over het lichaam. Spoedig schoten toen de menschen toe. Helaas, geen hulp zou meer baten. Dr. Roos man, die werd geroepen, kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd per ziekenauto naar het Antonius-Zie- kenhuis overgebracht. Het spreekt vanzelf, dat het ongeluk dat op een der drukste uren van den dag geschiedde, een algemeene ontsteltenis teweeg bracht. Spoedig na het ongeval was er echter vol doende politie aanwezig om het verkeer te regelen, hetgeen zeer noodig was, omdat er een geweldige opstopping ontstond. ZANDVOORT Schilder valt van steiger. Niemand zag het ongeluk gebeuren. Door een misverstand meldden wij Maan dag dat een schilder te Bloemendaal van be trekkelijk groote hoogte was gevallen. De juiste toedracht is als volgt: Maandagmorgen waren eenige schilders op een 7 M. hooge steiger bezig het binnenwerk van de nieuwe kabelloods bij het rangeerter rein van de H.IJ.S.M. te schilderen. Toen een der schilders, A. v. D. uit de Pakveldstraat alhier, een balk op den steiger wilde verleg gen, viel hij door nog onbekende oorzaak van de stelling. Niemand zag Van D. vallen, doch naar de hoofdwonden te oordeelen moet Van D. met zijn hoofd naar beneden gevallen zijn Indien hij in deze houding op den betonnen vloer terecht gekomen was, zou hij het er z° ker niet zoo hebben afgebracht als nu. Zijn val werd namelijk gebroken, doordat hij op een ijzeren trap terecht kwam. Hij gleed hier. langs naar beneden, doch bleef, met zijn hals geklemd tusschen spijlen van de leuning en de trap hangen. Nadat zijn kameraden hem uit zijn benarde positie hadden bevrijd, werd dr. v. Fraassen gewaarschuwd die ter plaatse de eerste hulp verleende. Per politiebrancard werd v. D„ die zeer ernstig aan het hoofd was gewond, naar de ouderlijke woning vervoerd. Hoewel en kele verschijnselen wijzen op hersenschud ding maakt de patiënt het naar omstandig heden zeer goed. BLOEMENDAAL VERBOUWING VAN GROOTE VILLA'S TOT DUBBELE VILLA'S. Bij de behandeling der Bebouwingsvoor- schriften in den Raad heeft Jhr. Quarles van Ufford een amendement op den aanhef van het 2de lid van artikel 6 der Bebouwingsvoor schriften ingediend, strekkende tot het moge lijk maken van verbouwing van groote villa's tot dubbele villa's. B. en W. deelen thans den Raad mede, dat zij het amendement van Jhr. Quarles van Uf ford niet kunnen overnemen. Wat Jhr. Quar les van Ufford beoogt, n.l. verbouw van groote villa's in dubbele villa's is reeds mogelijk in gevolge het bepaalde in artikel 6, tweede lid, sub a en f. Ontheffing van artikel 1 is daar voor niet noodig. Het karakter, de aard van de bebouwing, blijft dan immers bewaard. Artikel 1 beoogt het bouwen van onder- en bovenwoningen te voorkomen, daar dit in strijd is met het karakter dezer gemeente Dispensatie van deze bepaling mogelijk te maken, is dan ook zeer ongewenscht. VERMINDERING KOSTEN STRAAT VERLICHTING. De directie van het P.E.N. heeft B. en W. be richt, dat zij aan Ged. Staten verzocht heeft de noodige machtiging tot het wijzigen van artikel 6 lid 1 c van het met onze gemeente gesloten straatverlichtingscontract, door dat artikel als volgt te lezen: Verschuldigd is een vergoeding voor: avond lampen. waaronder verstaan worden lampen, die niet eerder dan een half uur na zons ondergang worden ontstoken en niet later dan middernacht (Amsterdamsche tijd) worden gedoofd, van: 19 cent per Watt en per jaar; nachtlampen, waaronder verstaan worden lampen, die niet eerder dan een half uur na zonsondergang worden ontstoken en niet later dan een half uur voor zonsopgang worden gedoofd, van 28 cent per Watt en per jaar, in dien de totale capaciteit der nachtlampen niet meer dar, 30 kW bedraagt en van 26 cent per Watt en per jaar, indien deze capaciteit 60 kW of meer bedraagt: voor tusschengelegen waarden der capaciteit wordt de vergoeding per Watt en per jaar gevonden door voor elke kW, die de naar boven op voile kW's afgeronde capaciteit der straatverlichting meer bedraagt dan 30 kW, de bovengenoemde vergoeding van 28 cent met 0.06 cent te verminderen. Deze prijzen zijn gebaseerd op een kolenprijs van f 10 per ton of lager. Deze bepaling zou dan in werking treden op 1 Januari 1935. Daar de voorgestelde wijziging een verlaging beteekent: voor de avondlampen van 24 cent op 19 cent per Watt per jaar: voor de nacht lampen tot 30 kW van 33 cent op 28 cent per Watt per jaar en voor de nachtlampen tot 60 kW of daarboven van 30 cent op 26 cent per Watt per jaar, stellen B. en W. voor, met de voorgestelde wijziging accoord te gaan. DE RADIODISTRIBUTIE LANGS DE LEIDSCHE VAART. De Directeur-Generaal der Posterijen, Tele grafie en Telefonie, heeft bij schrijven van 22 Augustus 1935 bezwaar gemaakt tegen punt III van het raadsbesluit van 16 Mei 1935 waar bij aan C. A. Bouwmeester te Bennebroek ver gunning werd verleend tot uitbreiding van zijn radio-distributie langs de Leidschevaart. Dit bezwaar was daarop gegrond, dat in een zoodanig vergunningsbesluit geen voorwaar den mogen worden bedongen, waarbij in den een of anderen vorm een zeker recht wordt geheven, anders dan op grond van een belas ting-verordening. En punt III van het vergun ningsbesluit spreekt van de betaling van een recognitie van f 10. In het onderhavige geval is den aanvrager voor een radio-distributie langs de Leidsche vaart té Vogelenzang vrijstelling verleend van de belastingheffing, bedoeld in art. 1 sub i der Precario-verordening, krachtens art. 5 dier Verordening, omdat in dit bijzondere geval de heffing van bedoelde belasting te zwaaar op het radio-distributiebedrijf zou drukken. Maar ter erkenning van het recht der gemeente voor het hebben van kabels in gemeentegrond niet voor den openbaren dienst bestemd, is een jaarlijksche recognitie bedongen van f 10. De vergunninghouder C. A. Bouwmeester zal nl. ook een kabel en geleidingen moeten heb ben in- aan- en boven privaatrechtelijke eigendommen van de gemeente Bloemendaal. B. en W. doen derhalve het voorstel: le. punt III van het vergunningsbesluit d.d. 16 Mei 1935 in te trekken en 2e. een besluit te nemen tot verleening van vergunning aan C. A. Bouwmeester tot het aanbrengen en tot wederopzegging hebben van kabels en geleidingen in- aan- en boven ge meente-eigendommen niet voor den openbaren dienst bestemd, onder beding, dat ter erken ning van de eigendomsrechten der gemeente door C. A. Bouwmeester een jaarlijksche re cognitie wordt betaald van f 10. DE KOSTEN VOOR VERNIEUWING VAN DEN ZEEWEG. De financieele commissie deelt den Raad mede, dat de gemeenterekening haar in het algemeen geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van bezwaren. Zij adviseert den Raad, de rekening voorloopig vast te stellen, zooals deze door B. en W. is aangeboden. Eén der leden is echter van meening, dat de kosten van vernieuwing van den Zeeweg, ver meld in den geleidebrief bij de gemeente rekening, niet ten laste van den kapitaaldienst hadden behooren te komen, omdat deze kos ten z.i. tot de gewone onderhoudskosten van dien weg moeten worden gerekend. Naar aanleiding van deze laatste opmer king deelen B. en W. den Raad mede, dat bij raadsbesluit van 18 Januari 1934 (3e supple- toire-begrooting van 1933) werd besloten de hierbedoelde kosten ten laste van den kapi taaldienst te brengen. Daar de vernieuwing van den Zeeweg is ge paard gegaan met wijziging van het profiel van dien'weg. kunnen de kosten wel degelijk als kapitaalsuitgaven worden aangemerkt. VIJFDE SUPPLETOIRE REGROOTING 1835. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een 5e suppl. begrooting 1935. SPREEKUUR WETHOUDER HOGENBIRK De wethouder van onderwijs, de heer H. Hogenbirk, houdt deze week niet op Woensdag spreekuur, maar op Vrijdag van 1012 uur. CONCERT. De Chr. Harmonievereeniging „Sursum" te Bloemendaal is voornemens op Donderdag 19 September 's avonds 8 uur een concert te geven in de tent in het Bloemendaalsche Bosch onder leiding van haar dirigent J. A. Meng, met medewerking van het Bloemen- daalsch Chr. Gemengd Koor onder leiding van den heer P. Halsema. Het programma luidt als volgt; 1. Gezang 245. 2. Les Amazones Marche G. Lohman 3. Fructidor Ouverture Fern. Andriese 4. Fantaisie „lm Tiefen Keiler" F. Kroepoek (Solo voor bugle door den jongeheer P. Giltalj). 5. Koraal J. S. Bach 6. Psalm 75 J- P- Sweelinck. 7. Ic weit een reijn casteel. arr. Röntgen (Oud-Hollandsche melodie) 8. Ave Verum W. A. Mozart 9. Gebed v. d- Nacht B. Zweers 10. En Route mes Amis. Pas redouble. P. Mertzig. 11. Franche Amitié, fantaisie Jac. Martin. 12. Affolante, Valse Pedro Clignett 13. Finale. BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. M. W. G. van den Heuvel- Hegge, d. Ondertrouwd: Jhr. W. Ph. Teding van Berk hout en A. A. G. van Valkenburg, H. W. Wel vaart en W. R. A. Visser, P. F. Doi-hout Mees en Jkvr. V. G. A. Laman Trip Getrouwd: A. M. A. H. van Te tering en M. G. Tuinder, II, G. Rupert en W. P. A. M. Nee lissen, K. van Giffen en J. J. M. Visser, J. J. F. Beijnes en A. M. W. Schmitz, J. P. H. Nieuwen- hoven en E. Smit. Overleden: M. G. van den BroekOtter, 49 j. overleden te Haarlem. A. M. W. Kouwen- hoven. 80 j. A. Stoop. 78 j.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11