UIT HET BUITENLAND Italië en Duitschland. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Radio-Programma DINSDAG 17 SEPTEMBER 1935 HAARDE M'S DAGBESD Protesten in de Assemblée. De Poolsche minister Beek protesteert tegen de woorden van Litwinof, de Litausche afgevaardigde tegen de rede van Hitier. Poolsche delegatie verliet de zaal. Genèv< Twee protesten in de Assemblée. In de Assemblée heeft gisteren de Poolsche minister van buitenlandsche zaken. Beek, het voord gevoerd. Zijn verklaring luidde als volgt: De Zaterdag door den Russischen gedele geerde Litwinof gehouden redevoering, dwingt mij op deze tribune het volgende te verklaren In eenige zinnen van zijn redevoering, die in haar toespelingen zeer duidelijk was, heeft Litwinof gemeend met klaarblijkelijke voor ingenomenheid en op volkomen willekeurige wijze zekere diplomatieke daden die mijn land uitgevoerd heeft, te kunnen beoordeelen. Te gen een zoodanig optreden zou ik hier in al len vorm protest willen indienen. Het is dui delijk, dat voor mijn regeering dergelijke op vattingen over de Poolsche politiek volkomen onverschillig zijn. Ik ben echter, als vertegen woordiger van een lid van den Volkenbond, dat aan de stichting hiervan heeft medege werkt. ervan overtuigd, dat een zoodanig on gewoon optreden In de schoot van deze ver gadering slechts nadeel kan toebrengen aan een loyale samenwerking, die de voorwaarde is voor ons gemeenschappelijk werk. Des middags heeft de Litausche minister van buitenlandsche zaken een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat Litausn zoowel uit vxedesliefde als uit solidariteitsgevoel en uit welbegrepen eigenbelang den Volkenbond trouw wenschte te blijven. Minister Lozoraitis vervolgde woordelijk: Ten aanzien van bepaalde getuigenissen bui ten deze vergadering kan ik. in het bewust zijn van de verantwoordelijkheid van mijn land tegenover de geheele internationale ge meenschap, zoowel als in verband met zijn positie in het Oost-Europaprobleem van deze tribune af voor de geheele beschaafde wereld plechtig verklaren, dat de loyale en voort durende eerbiediging van alle internationale verplichtingen het wezen van de buiten- en de binnenlandsche politiek der Litausche re geering vormt, dat mijn regeering steeds be reid is met alle bevoegden vriendschappelijk en loyaal van gedachten te wisselen over haar internationale verplichtingen, en dat mijn regeering bereid is, alle daaruit voort vloeiende geschillen te onderwerpen aan de door de verdragen voorgeschreven procedure. Daarom kan geen rekening worden gehouden met bepaalde verklaringen van een land, dat erop uit is de atmosfeer van goed begrip en goede samenwerking tusschen de volkeren te vertroebelen". Litwinof vroeg ln de middagzitting van de Assemblée het woord. Toen hij de sprekers- tribune besteeg, verliet' de Poolsche delegatie de zaal. Litwinof verklaarde er overtuigd van te zijn. dat de Russische delegatie niet de eenige is geweest, welke verbaasd was over de ver klaring van Beek. Hij, Litwinof. heeft in zijn rede Polen niet genoemd en ook niet over de Poolsche politiek gesproken. Zijn uiteenzet tingen hebben slechts betrekking gehad od twee verschillende soorten pacten. Hij heeft daarbij verklaard, dat zekere regeeringen de voorkeur geven aan tweezijdige pacten, waar bij hij, Litwinof, opmerkzaam heeft gemaakt op de eventueele gevolgen, welke dergelijke pacten met zich mede zouden kunnen bren gen. Litwinof besloot met te wijzen op zijn vriendschappelijke gevoelens jegens Polen. De handhaving van deze vriendschap is een dei- doelstellingen van de Sovjet Russische buiten landsche politiek, \Polen, Roemenië en Ecuador in den Volkenbondsraad. Het A. N. P. meldt uit Genève, 16 Septem ber: De Volkenbondsvergaderin-g heeft Polen Roemenië, dat in de plaats is gekomen van Tsjecho-Slowakije. en Ecuador, dat in de plaats van Mexico treedt, voor den duur van drie jaren een mandaat verleend in den Vol kenbondsraad. Bij den aanvang der zitting verscheen de Fransche minister-president en minister van buitenlandsche zaken. Laval, die een kort on derhoud had met den leider der Italiaansche delegatie, baron Aloisi. Duitschland. Katholieke arbeidersvereeni- gingen in Munster ontbonden. De Katholieke arbeiders-vereeni- gingen het district Munster zijn wegens „aan den staat vijandige acties" op staanden voet ontbonden en hun vermogen is in beslag geno men, meldt het D. N. B. De toelichting tot dit besluit van de staats politie zegt o.a.: Onlangs is aan de Neder- lanasche grens de secretaris dezer arbeiders- vereenigingen, Joseph Jakobs uit Bocholt, aan gehouden. In zijn bezit werden aanteekenin- gen van aan den staat vijandigen inhoud ge vonden en bovendien geschriften die uitwezen dat de Katholieke arbeiders-vereenigingen in Münster den huidigen staat niet welgezind zijn. Er was bij-o» het gevondene o.a. een brief van den leider der arbeidersvereenigin- gen di-, Konermann, die Jakobs opdroeg ver trouwde menschen van huis tot huis te laten gaan om het werk van het Arbeids-front te saboteer en. Uit een anderen brief van dr. Konermann bleek dat de leider van alle katholieke arbei dersverenigingen, mgr. dr. Miiller te Keulen tegen elke verdere onderhandeling met de rijksregeering is en dat hij zich openlijk tegen den staat en zijn maatregelen uitspreekt. We gens deze houding welke aldus de toelich ting aan hoogverraad grenst, moesten de arbeidersvereenigingen in het district Mün ster worden ontbonden. Hitier spreekt voor de troepen. Hitier heeft gistermiddag in een toespraak tot de troepen, die op de Zeppelin weide op gesteld stonden, een redevoering gehouden, waarin hij o.m. verklaarde: De Duitscher was steeds een goed sol daat. De militaire dienst was voor ons volk geen gedwongen dienst, doch in alle tijden van onze geschiedenis een eeredienst. Des pijnlijker en verdrukkender was het daarom voor den Duitschen eer-lievenenden en fat soenlijken man geen soldaat te mogen zijn. En indien zulks was toegestaan dan nog onder onwaardige en deemoedige voorwaar den. Voortaan kan weer iedere Duitsche jonge man, voor zoover hij door de natie waardig wordt beschouwd, in uw gelederen opruk ken. En gij zult thans weer dienst doen met wapenen, welke vandaag den dag in de wereld algemeen zijn. Deze dienst eischt van ieder uwer ook offers, doch wat- beteekenen al deze offers tegenover de offers, die 20 jaren ge leden van millioenen van ons en onze kame raden zijn geëischt. Mogè ieder uwer, indien hij den dienst van soldaat te zwaar mocht vinden, bedenken, dat acht dagen trommel vuur van de bataljons en regimenten van ons oude leger meer slachtoffers eischten, dan de dienst in vredestijd in een heel jaar. Wanneer gij persoonlijk offers moet bren gen aan gehoorzaamheid, plichtsvervulling, subordonatie, volharding e.d. vergeet dan niet mijn soldaten, aldus Hitler, dat het geheele Duitsche volk ook voor u groote offers brengt. Gij z-ijt mannen geworden, aldus besloot Hitier. en wij willen, dat de geheele Duitsche jeugd deze heerlijke laatste school mede- maakt en juist zulke mannen zal opleveren als gij zijt. V'i willen een krachtig geslacht opvoeden, dat sterk is, getrouw, gehoorzaam en fatsoenlijk, zoodat wij ons in de geschie denis niet voor. ons volk zullen behoeven schamen. Des avonds sprak Hit-Ier de slotredevoering uit. Polein. Vrije invoer in Dantzig thans geregeld. Met de regeering van Danzig is naar Reuter verneemt een overeenkomst tot stand geko men, waardoor de hangende kwestie in zake den vrijen invoer van Duitsche artikelen naar Danzig wordt geregeld. Het voornaamste geschilpunt, dat aanleiding was tot het onlangs uitgebroken conflict tusschen Polen en Danzig is hierdoor uit den weg geruimd. Memelgdbiêd. Mogendheden ontvangen een bevredigend antwoord van Litauen. Naar Reuter meent te weten, is een bevre digend antwoord binnengekomen op de stap pen, die Engeland, Frankrijk en Italië bij de Litausche regeering hebben ondernomen, en zal Litauen een openbare verklaring afleggen inzake de toepassing der wijzigingen in de kieswet voor het Memelgebied. Te Londen acht men het antwoord over het algemeen bevredigend. Men verneemt, dat de Litausche regeering een openbare bekendma king over de zaak'heeft afgekondigd. Onthullingen over voor- omen revolutie in Japan. Verband met de politieke moorden. TOKIO, 16 September (Reuter) De regee ring heeft heden de pers veroorloofd berich ten te publiceeren over den mislukten op stand van de z.g.n. „godstroepen". Het gaat hier over de gebeurtenissen van 11 Juli 1933. Ofschoon de zaak thans 2 jaar geleden is gebeurd, is -er toch in Japan groote belang stelling voor hetgeen onder meer blijkt uit het feit. dat de bladen met extra-edities komen. Onder de samenzweerders bevonden zich officieren, advocaten, studenten en journa listen, kooplieden en arbeiders, die voor het grootste gedeelte tot geheime patriottische bonden behoorden. Het doel was een omwen teling teweeg brengen, waarbij in de eerste plaats werd beoogd 't toemalige kabinet Saito, den president van politie, de partijleiders en zekere groepen kapitalisten van het tooneel te doen verdwijnen. Na een aanval van de samenzweerders op de hoofdstad, die niet alleen te land maar ook van vanuit de lucht zou worden uitgevoerd, die uit de lucht zou worden gevoerd, waren zij van plan 't heele land bij keizerlijk decreet in staat van beleg te brengen en na ontbinding van het parlement en partijen een patriottisch concentratiekabinet te vormen. Het intusschen beëindigde onderzoek heeft tot resultaat gehad dat voor de uitvoering van deze plannen reeds omvangrijke voor bereidingen waren gemaakt en dat een zeker contact bestond met leger en vloot. De 59 ge arresteerde samenzweerders zullen zich te verantwoorden hebben wegens hoogverraad, poging tot moord, brandstichting en inbreuk op de springstoffenwet. De opstandige beweging stond in verband met den moord op minister-president Inoekai op 15 Mei 1932. Men legt echter ook verband tusschen deze beweging en den aanslag, waar bij generaal-majoor Nagata werd gedood en het verschijnen van een door het leger uit geschreven memorandum, waarin de hervor ming van Japan op staatssocialistischen grondslag werd geëischt. Een direct resultaat van de samenzwering moet worden gezien in de thans uitgevoerde hervorming in het leger met het doel de politiek daaruit te verwijde ren, evenals in het plan tot oprichting van een nieuwe nationale partij onder leiding van den vroegeren minister Takahashi, die door de regeering wordt gesteund. MACHINIST TIJDENS TREINRIT KRANKZINNIG GEWORDEN. WARSCHAU, 16 September (Reuter). In de nabijheid van Stanislau is een trein machinist tijdens de reis krankzinnig ge worden. Zonder op seinen te letten liet hij den trein met steeds grooter snelheid voort razen. Gelukkig slaagde de st-oker er in den machinist te overweldigen en zoolang in be dwang te houden tot hij den trein tot staan had gebracht. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf i 5 - met garantie, pijn- vanar j jj. 1qos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. lngez. Med.) Lloyds zegt de bestaande verzekeringspolissen op. Nieuwe verzekeringen tegen oorlogsrisico. De groote Engelsche zeeverzekerings-onder- neming Lloyds heeft Maandagmiddag be sloten, als voorzichtigheids maatregel o.e polissen met alle verzekerden met een ter mijn van tien dagen op te zeggen. Per 25 September a.s. zal Lloyds dus vrij zijn van het oorlogsrisico der bestaande zeeverzeke- rings-polissen. De verzekerden worden echter in de gelegenheid gesteld, een nieuwe ver zekering af te sluiten tegen een verhoogde premie voor het oorlogs-risico. Welke premie hiervoor zal worden berekend zal pas bekend worden gemaakt nadat de opzegging in wer king is getreden, maar naar verluidt zou het de bedoeling zijn, de bestaande premies met 5 procent te verhoogen. (A.N.P.) Adatsji's opvolger benoemd. Nagaoka lid van liet Permanente Hof. Reuter meldt uit Genève: De Volkenbonds vergadering heeft met 35 van de 51 stemmen gestemd voor de benoeming van den voor- maligen Japanschen ambassadeur te Parijs, Nagaoka. tot lid van het Permanente Hof van Internationale Justitie in Den Haag als opvolger, van wijlen Adatsji. De Volkenbondsraad bracht op Nagaoka 11 en op den Zweed Hammarskjöld, griffier bij het Hof te Den Haag, 3 stemmen uit. Bijgevolg is Nagaoka als rechter in het In ternationale iHof gekozen. DE HAKENKRUIS VLAG OP DE DUITSCHE HANDELSSCHEPEN. De leider van de Duitsche zeescheepvaart heeft bepaald, dat nu de hakenkruisvlag tege lijkertijd handelsvlag is geworden, alle Duitsche handelsschepen de hakenkruisvlag moeten voeren van den gaffel of van den achtersteven Gordon-Bennettballons op Russisch gebied. Duitsche deelnemer bij Riga gedaald. Uit Warschau, 16 September. Alle aan den Gordon Bennett-wedstrijd deelnemende ballons zijn thans de Oostgrens van Polen gepasseerd en bevinden zich grootendeels boven Russisch gebied. Zij zijn waaiervormig uiteengedreven naar het Noorden en naar het Zuiden. Van de meeste' ballons heeft men. behalve van de „Deutschland", onder com mando van den Duitscher Strueber, die als eerste is geland in de omgeving van Riga. nog niets gehoord. De landing geschiedde zonder moeilijkheden. Uit Smolensk in de Sovjet-Unie wordt ge meld, dat men aldaar vanmiddag heeft waargenomen den Poolschen ballon Kos- ciuszko", die op een hoogte van circa 2500 meter in de richting van den Oeral dreef. In de omgeving van Smolensk ontdekte men later on den dag de Belgische ballon „Belgica" en de Poolsche ballon „Polonla". (A.N.P.) „De partijdag der vrijheid" Attolico 's vriendschapsbetuigingen trekken de aandacht. (Van onzen Berlijnschen correspondent.) Het heeft niet alleen bij onze landgenooten de aandacht getrokken, dat de Nederlandsche gezant in Berlijn zoo weinig deelneemt aan het gezelschapsleven der buitenlandsche di plomaten in de Rijkshoofdstad. Onder de na men der vele gezanten, die geregeld verschij nen bij recepties van rijksministers wordt die van onzen gezant nooit vermeld. De een spreekt van „voorname terughoudendheid", de ander prevelt „vanitas vanitatum" met het oog op feestelijkheden bij crisis-misère en ook hoort men in dit verband van ..politieke misère". Het is een zeer délicate quaestie, hiermee de houding van andere gezanten te vergelijken. Wij willen dan ook, bijvoorbeeld alleen maar vermelden het eerste lijstje van gezanten, die de uitnoodiging hadden aangenomen, als gas ten van den „Flihrer"-persoonlijk, den rijks partijdag in Neurenberg bij te wonen. Het waren de gezanten van Venezuela, Bolivia, Peru, Uruguay, Haïti, Ivanië. Guatemala, Pa nama, Afghanistan, Nicaragua, Chili, die Do- minicaansche Republiek, Japan, China. Hon garije en Bülgarije. Toen kwam Maandag re gelrecht van Meskou, waar hij zijn land had vertegenwoordigd, de nieuwe Italiaansche ge zant bij het Derde Rijk, Attolico. den Führer zijn geloofsbrieven aanbieden. Zijn korte toe spraak tot Hitier heeft opzien gebaard en on rust in het diplomatieke leven rondom het conflict ItaliëAbessynië, daarentegen stille bevrediging in Duitschland. Hitler is er in zijn antwoord niet al te zeer op ingegaan. En geland had ook al reeds zijn verlangen uit gesproken naar een oplossing in Duitschland's belang van de mandaten-quaestie door den Volkenbond. Zou het nu door de „dreigende" vriendschap met Italië wat vlugger weer in het bezit kunnen komen van zijn verloren Afrikaansche kolonie? Het is volstrekt geen hartelijk verlangen naar vriendschap, dit hartstochtelijk streven naar een rélatie, die van belang kan zijn voor het slagen van den veldtocht. De nieuwe Italiaansche gezant zei, door drongen te zijn van het bewustzijn van de buitengewone beteelcenis, die de Italiaansch- Duitsche betrekkingen voor den vrede en het evenwicht onder, de volken hebben en in de toekomst in nog grooter mate verkrijgen kun nen. Italië verlangt voor alles van allen eerbied voor zijn principiëele belangen, zooals het dien ook hebben 'zal voor de belangen van anderen. Voor deze goede verstandhouding tusschen beide staten zal hij een getrouw strijder zijn, want hij is er van overtuigd, dat uit de har telijke, vriendschap en het oprecht samenwer ken van Italië en Duitschland, die beide geleid worden door deze gedachten der. rechtvaardig heid, zonder welke niets in de wereld vast en duurzaam kan zijn, slechts voordeelen voor de beide landen kunnen ontstaan. Deze enkele woorden hebben die onrust gewekt en bij de Duitschers die stille tevredenheid. En Dins dagmorgen is Attolico ook nog in den diplo maten-trein gestapt, die de gezanten naar Neurenberg bracht. Tenslotte hebben zich nog' de gezanten van Polen en Spanje bij het ge zelschap aangesloten. Hitier koos Neurenberg als stad voor zijn partijdagen, om haar groot historisch ver leden. Het keizerrijk der middeleeuwen hield er zijn rijksdagen. Vorsten, ridders en veld- heeren kwamen naar Neurenberg, om er het symbool der rijkseenheid en hun keizer te huldigen zooals er nu de grooten der partij en hun volk hun Führer huldigen. Aan groote demonstraties namen hoofdzakelijk deel de leden der partij, waarbij Arbeidsfront en „Reichsnahrstand". die niet tot de partij hoo- ren, gemobiliseerd werden. Zestien duizend soldaten der weermacht met de modernste strijdmiddelen demonstreer den hier voor het eerst „den wil en de macht van het volk, zijn zelfstandigheid te verdedi gen". Daarom noemt Hitier dezen derden par tijdag „de partijdag der vrijheid". De beide eerste partijdagen in 1933 en '34 waren die „der overwinning" en „van den zege van den volkswil". Op bevel van Hitier zijn 120 vaandels waarbij er eeuwenoude waren. van dezen partijdag getuige geweest. „Elk volk bepaalt zelf zijn lot in vrijheid of slavernij", heeft Hitier gezegd. Als Hitier, wij zend op de sterke weermacht, die hij Duitsch land gaf, bij de komende volksstemming vraagt om instemming met zijn weermachtspolitiek, wat kunnen üe brave Germanen dan anders ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Gelukkig houdt Thijs zijn zinnen bij elkaar en hij vraagt „Maar, meneer Abierebom, wat bent u nu eigenlijk van plan met me te doen?" Een valsche grijns trekt over het gezicht van den toovenaar, als hij antwoordt„Daar moet je maar eens goed op letten. Ik verander je eenvoudig in een nevelspook. Zoodra ik op deze flesch hier voor mij op de tafel blaas, is het met je ijsberenleventje voorgoed gedaan. Dan word je een mistgedaante, zooals je er al zooveel hebt gezien en ben je voor altijd mijn dienaar. Dat is meteen een goede straf voor je nieuwsgierigheidAlleen door het noemen van mijn naam zou je weer een beertje kunnen worden, maar ik zal je de spraak ook wel ontnemen." En daar zet hij meteen al de flesch aan zijn mondt doen, dan hun kruisje teekenen achter het ..ja", vooral daar ook nog een „voorloopige koloniale politiek" op dit machtsmiddel zal steunen. „In de lente van dit jaar hebt gij het Duit sche volk door de invoering van den algemee- nen weerplicht. die met geweldige geestdrift begroet werd, de vrijheid weergegeven" zei Neurenberg's burgemeester bij de begroeting van Hit-Ier en met de woorden „Aan den lei der van alle Duitschers. die Duitschland ver- eenigd, sterk en vrij gemaakt heeft, het Duit sche rijkszwaard" overhandigde hij hem een getrouwe copie van het Ceremonie-Zwaard der keizerskroning, bekend als „het zwaard van Karei den Groote". Het behoort tot de beroemde rijksinsignes van de waardigheid en macht van den keizer en werd in de twaalfde eeuw door Saraceen- sche kunstenaars in Sicilië gemaakt. Het naar hem genoemde zwaard heeft dus Karei de Groote, die in de negende eeuw stierf, nooit in handen gehad. Dit zwaard, de gouden kei zerskroon, de rijksappel en het zwaard van den heiligen Mauritius werden aanvankelijk door de Duitsche keizers in verschillende kasteelen bewaard, totdat keizer Sigismund in 1424 de vrije stad Neurenberg de kostbare kleinoodiën te bewaren gaf „voor eeuwige tijden". Deze eer ls nog steeds de roem der oude stad Neuren berg, ofschoon de kostbare schat niet meer hier, maar in Weenen bewaard wordt. Hij werd in 1796 bij de nadering der Franschen onder Napoleon over Regensburg naar Praag ge bracht en in 1817 naar Weenen. Met bewondering, eerbied en geestdrift ver tellen de geschiedschrijvers van de macht der beroemde keizers en van de grooten en edelen des Rijks, die in Neurenberg hun keizer kwa men huldigen in de schitterende praal der middeleeuwen. Het is de schoone stad de eeuwen door blijven omstralen. Op dezelfde plek staat nu Hitier, de Führer met zijn schitterend gevolg van exotische di plomaten en neemt de huldiging in ontvangst van cie partij-grooten en van zijn volk. H. L. WOENSDAG 18 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Orgelspel C. Steyn. 8.50 Gram. pl. 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Orvi tropia olv. J. v. d. Horst mmv. B. van Dongen (zang), S. Sipos (cymbaal), Ir. M. Stam (le zing), J. Lemaire (declamatie) en de Zonne kloppers olv. C ,Steyn. 12.00 Gram. pl. 12.30 De Notenkrakers olv. D. Wins. 1.00 Gram. pl. I.151.45 Eddy Walis en zijn orkest. 2.00 ■Voor de vrouw. 2.15 De Flierefluiters ólv. E. Walis. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. pl. 5.45. VARA-orkest olv. H. de Groot. 6.30 RVU. Dr. G. Stuiveling: De overwinning van de Nieuwe Gids. 7.00 Sportuitzending. 7.20 Ver volgens orkestconcert. 8.00 Herh. SOS-berich- ten, Nieuwsberichten. VARA-Varia. 8.15 Gram. pl. 8.30 Toespraak A. Pleysier. 8.40 Vervolg orkestconcert mmv. E. de Haas (zang) 9.25 „Nachtboot Dover-Calais", spel van W. Ro land. Leiding: W. van Cappellen. 10.10 Gram. pl. 11.20 Dr. B. Premsela: Moeilijkheden in het huwelijk. 11.40—12.00 Orgelspel Joh. Jong. HILVERSUM, 301 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.459.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. I. Groe- nenberg. 11.0012.00 en 12.15 Ensemble Van. der Horst. l.OO Orgelspel R. Parker. 2.00 Gram. pl.. 2.30 Vergadering Zendingsgenootschap Evang. Broedergemeente mmv. sprekers, koor en koperensemble. 5.00 Kinderuur. 6.00 P. v. d. Berg: Plantenluizen. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. pl. 7.30 Gram. pl. 7.40 Causerie Dr. B. A. Knoppers. 8.00 Berichten. Gram. pl. 8.50 Lezing Dr. H. J. Hon- ders. 9.30 Bachkoor en -orkest mmv. solisten olv. A. Schellevis (Uit de Bethlehemkerk, Den Haag). Om 10.05 Berichten. 10.50—11.30 Gra- mofoonmuziek- DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. II.20 Gram. pl. 11.50 Orgelspel Q. MacLean. 12.35 Ch. Manning's orkest. 1.35 Orgelconcert M. Vinden. 2.20 Het Schotsche Studio Orkest. 3.10 Piano-recital C. Dixon. 3.35 Sted orkest Bournemouth olv. J. Clifford mmv. Th. Reiss (cello). 5.05 Gram. pl. 5.35 Het BBC-Dans- orkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Cem balo-recital door E. Lush. 7.10 en 7.25 Le zingen. 7.50 Koor-concert olv. L. Woodgate. 8.20 Brahms-concert door het BBC-Sympho- nieorkest mmv. solisten olv. Sir Henry J. Wood.. 10.00 Berichten. 10.30 Het Parkington kwintet mmv. R. Collignon (sopraan). 11.20 12.20 Het Casani Club orkest olv. Charles Kunz RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert olv. Touche. .610 Gram. pl. 8.20 Piano en zang. 9.05 „Love's labour lost", spel van Shakespeare 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNRBORG. 1261 M. 12.202.20 Concert uit Hotel l'Angleterre. 3.205.20 Concert uit „Wivex" 6.056.35 Gram, pl. 8.20 Symphonieconcert olv. Malko Mmv. E. Schot (zang) 11.0512.50 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 11.10 Zang. 12.20 Con cert uit Bfeslau olv. Schurzer. 2.35 Gram. pl. 4.20 Zang en piano. 5.20 Concert uit Frank fort mmv. orkest en solisten. 7.20 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt. 8.35 Rijkszending: Stunde der jungen Nation. 9.05 „Manöver- freuden", programma voor soldaten. 10.50 12.20 Omroeporkest olv. Kühn mmv. solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Het Constantin- orkest. 5.20 Gram. pl. 5.50 Zang- en hobo recital. 6.35 Gram. pl. 6.50 Zang. 7.05 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Symphonieconcert olv. André. 10.3011.20 Populair concert 484 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest olv. Douliez. 1.50—2.20 Gram. pl. 5.20 Orgel concert. 5.50 Gram. pl. 6.50 Zang en viool. 8.20 Omroeporkest olv. Douliez. 10.3011.20 Gra- mofoonmuziek. DFUTSriTLANDSENDER. 1571 M, 8.35 Rijkszending: Deutsche in fremden Land. 9.05 De Regensburger Domspatzen zin gen olv. Tli. Schrems. 9.35 ..Das Richtefest" spel olv. W. Pleister. 10.20 Berichten. 10.50 Vocale duetten. 11.05 Weerbericht. 11.20— 12.20 Barnabas von Geczy en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6