I laatste berichten amsterdamsche beurs ijmuiden santpoort. heemstede bloemendaal ingezonden s. i. m. a. v. i. VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1935 H A A R L' E M'S D A "G B E A D Het vermiste De Havilland- toestel. Zoeken wordt met kracht voortgezet. AMSTERDAM. 2o September (A.N.P.) Hedenmiddag tegen half twee heeft de directie van de K. N. I. L. M. een tele gram ontvangen van kapitein Koppen, waarin wordt gemeld, dat het zoeken naar het vermiste De Havilland Dra gon Rapide vliegtuig met kracht wordt voortgezet. Men heeft daarvoor ook een watervliegtuig gecharterd, waar mede de Irawaddi-delta ten zuiden van Rangoon wordt afgezocht. Petroleumvoorziening, Italië's zwakke punt. Hoe Engeland den toevoer zou kunnen afsluiten. PARIJS, 20 Sept. (N. A. P.) De correspondent van de „Echo de Paris" in Londen seint aan zijn blad, dat leiding" der Engelsche marine ervan overtuigd is, dat Italië door het vast snoeren van de petroleumleverantie schaak mat kan worden gezet. De vlootbewegingen zijn in overeenstemming met bedoelingen in deze richting. Het sluiten van het Suezkanaal zou het onmogelijk ma ken petroleum uit den Perzischen golf van de petroleumleiding van Abadan naar Italië te verzenden. De bewaking van de kust van Palestina en van Haifa zou de toevoer van petroleum af snijden. Teneinde voor de Italianen de leve ring van olie uit de Kaukasus onmogelijk te maken, zou op het oogenblik worden onder handeld met de Turksche regeering over het sluiten van de Dardanellen. Door het sluiten van de straat van Gibraltar zou Italië geen petroleum uit Amerika kunnen krijgen. En zou alleen nog over het vasteland via Zwitserland, Duitschland en indirect over Roemenië petroleum voor Italië verkrijgbaar zijn, voorondersteld dat de leveranciers in deze landen ondanks eventueele voorschriften van den Volkenbond aan Italië zouden leveren. Volgens de meening van bevoegde Engelsche kringen zou Italië dus binnenkort geen petro leum meer tot zijn beschikking hebben. Ballonvaarders door vlieg tuigen bedreigd. WARSCHAU, 20 Sept. (D.N.B.) Naar de bemanning van de op Russisch gebied gelande ballon „Polonia II" telefonisch uit Moskou aan de Poolsche pers heeft medegedeeld, heb ben Russische militaire vliegers om de „Polo nia" en de zich in de nabijheid bevindende ballon „Belgica" gecirkeld, en uit machine geweren waarschuwingsschoten gelost, om de ballons tot landen te dwingen. Pas na geruimen tijd hadden de Russische vliegers zich weer verwijderd. NOG MAAR 31 PCT. GOUDDEKKING IN ITALIë ROME, 20 Sept. (A.N.P.) De goudreserve van de Bank van Italië is gedaald tot 4.563 millioen lire, zoodat de dekking der bankbil jetten thans nog slechts 31 pCt. bedraagt. De goudreserve loopt nog steeds achteruit. GEEFT SPANJE ENGELAND STEUN IN GIBRALTAR? heeft de Spaansche regeering een aanvang steun aan de strategische positie van Enge land te Gibraltar. LANDGOED „DE BOEKHORST" OPENGESTELD 1928 gerangschikt en daarmede voor het pu- pliek opengesteld. TREEDT HET KABINET-LERROUX AF? MADRID, 20 Sept. (A.N.P.) In den af- dag af zou treden. STEUNEN DUBLIN, 19 Sept. (A.N.P.) G< O'Duffy, de leider der Iersche blauwhemden, die gisteravond is teruggekeerd van zijn be- zoek aan het fascistisch congres te Genève, bevestigt dat Iersche blauwhemden diensten aan Italië hebben aangeboden. De zaak J. Schaap Lzn. WORMERVEER, 20 September (A. N. P.) - Door de raadslieden der bewindvoerders var de firma J. Schaap Lzn. is aan de crediteurer een machtiging gevraagd, teneinde op de doo: de rechtbank te Haarlem vastgestelde verga dering d.d. 28 September a.s., een korte, defi nitieve surseance van betaling te verkrijgen om in dien tijd een accoord met de schuld- eischers te treffen. een accoord samen te stellen, de daarvoor be- noodigde gelden te fourneeren en de stemming voor te bereiden. Van de zijde der schuldeischers is echter eer comité gevormd met als raadsman mr. Mul- derije te Amsterdam, welk comité adviseerde, voorloopig de volmacht tot het verkrijg* definitieve surseance niet te teekenen. standpunt in deze nader zou uiteenzetten. Van vaart om de Kaap geen sprake. Geen aanleiding tot ongerustheid. Eenige bladen bevatten berichten over ge ruchten als zouden maatregelen worden ge troffen de vaart op Nederlandsch-Indië via Kaap de Goede Hoop mogelijk te maken, in verband met de oorlogsdreiging in de Middel- landsche Zee. Naar aanleiding hiervan heeft onze Haag- sche correspondent zich tot een der leidende figuren van de Rotterdamsche Lloyd gewend, die hem verzekerde, dat op het oogenblik van een om-de-Kaan-varen geen sprake is. Zou het Suezkanaal worden afgesloten, dan ware het vanzelfsprekend, dat men tot een dergelijken maatregel zou overgaan, doch in de kringen van de Rotterdamsche Lloyd acht te men alle geruchten hierover voorbarig. Men had den indruk dat hier te lande velen al te zeer denken aan ernstige militaire ma ritieme verwikkelingen, die, naar onder meer uit allerjongste inlichtingen uit Londen bleek, geenszins te verwachten zijn. In dit verband wees men hem nog op de zoo pas afgekomen molestpremies. die wel zoo laag zijn, dat men ook daarin geen aanwij zing kan zien dat tot ongerustheid als hier bedoeld momenteel aanleiding bestaat. PRINSES JULIANA STEUNT DEN ZOMER- POSTZEGELVERKOOP Naar wij vernemen heeft Prinses Juliana van het algemeen comité voor de zomerpost- zegels een belangrijk bedrag aan zomerpost- zegels gekocht, zulks als beschermvrouwe der vereeniging Arbeid voor Onvolwaardigen. die voor de helft in de extra opbrengst der zomer- postzegels deelt. VR1JDAC 20 SEPTEMBER '35 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTEKÜAMSCH! BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2. Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCi. ld. 1933 II 91X 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 19 30 II S8X 88s/g Staatsl. Bnitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 17%-18 1930 (Youngleen Youngleening) met 21k verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Scliatk. 1932 Scbeepv. Mijen. Oude Boot 6 Scheepv. Unie 37^-38 Stoomv. Mij. Ned. 32 Industr. Binnenl Alg. K.zijde Unie 26 26 k A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) I r- 152 v. Berkei's Patent *■- Cert. Calvé Delft 59k Nederl Ford 270 Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips 223 224y2 2:8k Unilever 95 X 95 6/s Industr. Buitenl. Anaconda Copper 11 Vf U7/g 11% Am Smelting 28k 10H Bethlehem Steel 23 23% Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 18Vs North Am er. Cy - Standard Brands 5 U. S. Steel 27 Banken Binnenl. Koloniale Bank 35k Cert. Handel Mij. - 112 Indische Bank 75 Banken Buitenl Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 1S4 H-X 1S4 k-M Perlak Petrol. Mij. Buitenl, Continental Oil 117/8-% 117/P-% 56/a 5% "/a Cultuur Mijen. H. V. A 158—170 169 90 N. I. S. U 88 Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 168 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 138H 150k 151 Rubber Mijen. 98 9S-k Deli Bat Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. 104 Spoorwegen Buitenl. 31 Atch. Topeca Comma Milwaukee 26/a - 5 pet. Adj. Milwaukee - Missouri Kansas Texas Union Pacific 63 Prolongatiekoers Rheumatische pijn in beide beenen. Alle pijnen nu geheel verdwenen. Deze dame uit het noorden van ons land had hevige pijnen in de beide beenen na gebruik van twee flacons Kruschen Salts waren de pijnen totaal verdwenen. Lees slechts haar brief „Begin Juni kreeg ik plotseling veel pijn in beide beenen, zoo zelfs, dat ik soms geen vijf passen kon loopen. Verschillende middelen heb ik geprobeerd, o.a. smeersels, een natuur lijke geneeswijze en verder in Augustus veel zonneoaden. Niets heeft eenige verlichting gegeven. Toen werkelijk teneinde raad, heb ik een potje Kruschen Salts gekocht en ge regeld volgens voorschrift gebruikt. Nu kan ik U na nog geen twee flacons te hebben ge bruikt, laten weten, dat alle pijn absoluut ver dwenen is. Zeer gaarne zend ik U dan ook dit schrijven, om ook anderen te overtuigen, dat Kruschen Salts schitterend is." Mevr. S. te W. Stijfheid, rheumatiek, ischias, enz., vinden bijna altijd hun oorzaak in een min of meer sterke onzuiverheid van het bloed door opge hoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere onzuiverheden worden verwijderd en aldus de oorzaak van het lijden wordt weggenomen. Binnen korten tijd zullen de pijnen verdwenen zijn, en voor goed, want de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen is het natuurlijk recept voor een volkomen inwendige zuiverheid. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) ADHAESIE BETUIGD. Onlangs werd door Ged. Staten aan de N.V. Alkmaar Packet concessie verleend tot het onderhouden eener autobus-verbinding Santpoort, Hembrug. Tegen deze beslissing zijn de Ned. Spoorwegen bij de Kroon in be roep gegaan. „Santpoorts Bloei" nu heeft adhaesie be tuigd aan het verzoek van de Alkmaar Packet. INBRAKEN. Dezer dagen is op een tweetal plaatsen in gebroken. In een woning aan de Velserbroek straat, waar de inbreker vermoedelijk door het forceeren door middel van een beitel door een raam naa.st de keukendeur is binnengedron gen, wordt eenig geld vermist. In een perceel aan den Rijksweg, waar men door middel van verbreking van een knip van een keukenraam binnenkwam, wordt ook eenig geld vermist. VEILINGEN. Donderdagavond werden in het Notaris huis geveild: No. 1. Huis Hoofdstraat 102 te Santpoort. Kooper Ch. Hamann q.q, 3500. No. 2. Winkel KI. Houtstraat 115 zwart en rood. Kooper Jansen 6500. No. 3. Winkel Gen. Cronjéstraat 102. Kooper G. P. Geukers q.q. 9750. No. 4 Woonhuis Jacob van Campenstraat 49 te Heemstede. Niet geveild. No. 5 en 6. Twee Landhuizen Bloemendaal- schestraatweg 20 en 22 te Santpoort. Kooper A. de Maaker q.q. 10.595. No. 7. Heerenhuis Westerhoutstraat 26. Kooper L. Brunsting 6200. No. 8. Een winkel-woonhuis en erf Soenda- plein 39, hoek Schoterboschstraat. Kooper J. D. Rigbers q.q. 15.600. No. 9. Een huis en erf. Baljuwslaan 18. Kooper Mr. B. E. van Tijn q.q. 855. No. 10. Huis met bovenwoning, Esschilder- straat 8, zwart en rood. Niet geveild. No. 11. Huis en erf. Leidschestraat 144. Kooper D. Groenendaal 1975. No. 12. Huis met bovenwoning. Ged. Schalk- burgergracht 13, zwart en rood, Mr. B. E. van Tijn q.q. 2630. No. 13. Garage met bovenwoning en èrf. Zijlvest 41. H. Bredeveld q.q. f 4940. No. 14. Villa „In de Bonte Gaarde", te Sant poort, Duinlustparkweg 27. Kooper P. Broers- ma. q.q. f 7725. No. 15. Heerenhuis, de Genestetweg 20, te Bloemendaal. Kooper J. Offenberg f'5000. No. 16. Huis, Havenstraat 32, Heemstede. Kooper A. Th. L. Joosten f 3900. Nos. 17 en 18. Café met woning, Hoofdstraat 134, Santpoort en een perceel grond naast jenoemd perceel. Gecombineerd. Kooper P. F. Bulters q.q. f6110. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0.82—f 0.72 Griet per K.G. f 30—f 20 Tongen per K.G. f 1.60f 0.96 Middelschol per 50 K.G. f 26 Zetschol per 50 K.G. f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 22f 0.50 Schar per 50 K.G. f 13 Rog per 20 stuks f 15—f 12 Vleet per stuk f 0.70 Kleine poon per 50 K.G. f 7.50—f 6.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 2-5—f 21.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22 f 17.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16.50f 9.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 57.50—f 28 Groote gullen per 50 K.G. f 12.50f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 6.60—f 4.90 Makreel per 50 K.G. f 9—f 5.80 Heilbot per K.G. f 1—f 0.73 Leng per stuk f 1.50—f 0 75 Koolvisch per stuk f 0.70f 0.17 Versche haring per kist f 5.10f 4.60 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 43 BESOMMINGEN. Trawlers: Martha IJM 165 110 manden f 1320 Corrie IJM 21 170 manden f 1820. Henriëtte Jacoba IJM 190 415 manden f 3440. Gerberdina Johanna IJM 38 970 manden f 3850. UITSLAG OPENBARE VERKOOPINGEN. Gisteren werden in het notarishuis te Haar lem eenige verkoopingen gehouden van per- ceelen in Santpoort. Deze hadden het volgende resultaat: Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman te Velsen werd verkocht het café met woning annex woning met afzonderlijken ingang, Hoofdstraat 134. Kooper: de heer P. F. Bul ters. Bloemendaal q.q. voor f 6110. Ten overstaan van notaris J. Wildschut te Haarlem werd verkocht de villa „In de Bonte Gaarde", Duinlustparkweg 27. Gekocht door F. Broersma, Bloemendaal q.q. voor f 7.725. Twee huizen met erven, Bloemendaalsche- straatweg 20 en 22, ten overstaan van notaris W. H. van Arkel te Haarlem werden gekocht door den heer De Maker q.q. voor f 10.595. Het huis met erf en grond Hoofdstraat 102, ten overstaan van notaris B. M. Serné, Haar lem, werd gekocht door den heer A. Hamann q.q. voor f 3500. De N. S. B. vergaderde in Heemstede. Rede van den heer Walraven Gokkel. In café-restaurant „Boekenrode" was Don derdag een vergadering belegd door de N. S. B. Als spreker trad op deze bijeenkomst op de heer Walraven Gokkel. De heer Starink, kringleider te Aerdenhout opende de vergadering, waarna hij het woord gaf aan den heer Walraven Gokkel. Deze begon met te constateeren. dat ieder van welke politieke en godsdienstige begin selen ook. ziet dat de volkswelvaart daalt. Dat vertellen ook zij. die de regeering vor men, doch zij voegen er aan toe. dat het bui tenland. waar het erger is. er schuld aan is. „Het nieuwe kabinet, dat in feite niet nieuw is. naar spreker's meening, zal zijn bewind op dezelfde wijze voortzetten. Men meende, dat de minister-president en zijn kabinet, de toestanden zouden doen ver anderen, doch men ziet thans, dat in alle opzichten de situatie van het land ongunsti ger is geworden. Toch doen zij een beroep op het vertrouwen van het Nederlandsche volk". „Wij, Nederlanders willen niet ondergaan, wij willen een fiere natie opbouwen. Wij zijn met recht ontevredenen genoemd, het tegen woordige stelsel heeft dit veroorzaakt. Doch het heele Nederlandsche volk is ontevreden, omdat na de aanpassing die het reeds door staan heeft, nog geen verbetering is inge treden. Men kondigde in den beginne belas tingverlaging aan, thans moet o.a. door ver keerde ramingen belastingverhooging wor den ingesteld". „Het Nederlandsche volk", zoo zeide de heer Walraven, „begint echter thans te ont waken en begint te zien, dat het anders kan. Gelukkig zijn in en buiten Europa op Neder- landsch gebied nog vele mogelijkheden aan wezig. Deze moeten zoo snel mogelijk worden aange- jrepen. Een ander systeem van het kapitalis tische moet door andere mannen worden ge bezigd". Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting van de beginselen der N.S.B. De nationaal-socialistische beweging wil een groep van nationaal en sociaal voelende Ne derlanders vormen. Zij is overtuigd, dat er al leen een oplossing mogelijk is wanneer de on derlinge strijd der partijen, een uitvloeisel van egoïsme, ophoudt. Daarvoor moet in de plaats een eendrachtige, wilskrachtige natie komen. Wij zijn nationaal, niet omdat wij andere na ties verachten, maar omdat wij liefde hebben voor onze volksgenooten. Daarbij komt het „evoel voor sociale rechtvaardigheid, het so cialisme. Het Marxisme wordt dikwijls voor gesteld als socialisme. Het is door den klas senstrijd echter anti-nationaal en dus anti sociaal. Het is dus geen werkelijk socialisme." .De N.S.B. wil geen enkele coalitie vormen, zeker niet met de S.D.A.P.". zette spr. uit een; „zij wil de beginselen niet verkwanselen om in de regeering te komen. Zij wil langs legalen weg aan de regeering komen. ~.De nationaal-socialistische beweging wil geen vreemd stelsel invoeren. Zij wil een stel sel gebaseerd op ware democratie. Die wordt door vele politieke groepen als het hoogste cultureele goed beschouwd. Het democratische beginsel laat door het kiesstelsel de meerder heid beslissen. Ieders oordeel telt hierbij even zwaar. Naar de meening van spr. is dit stelsel van de-helft-plus-een heeft gelijk geen demo cratie. De N.S.B. wil in Nederland de corporatievs staat. De werknemers, georganiseerd volgens hun beroep, kiezen een naar hun meening ge schikt persoon, die voor hun belangen op komt. Uit hun midden worden weer anderen gekozen enz. De corporatieve ordening brengt de deskundigen naar voren. Spr. ontkende het bestaan van den gezonden volksinvloed, waar over men tegenwoordig vaak spreekt." Spr. hekelde hierna het verbod voor ambte naren lid te zijn van N.S.B. en eenige andere maatregelen tegen politieke uitingen der be weging. De N.S.B. is, naar spr. zeide, dankbaar voor die bestrijding, die haar wakker houdt en die haar toont dat zij groeit". Na afloop van de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. DS. G. VOSSERS ZATERDAG 75 JAAR. Naar wij vernemen zal Ds. G. Vossers, eme ritus Ned. Herv. predikant te Heemstede, a.s. Zaterdag den 75-jarigen leeftijd bereiken. Vooral in zeevaartkringen is Ds. Vossers een goede bekend. Zijn arbeid op Terschelling bracht zulks mee. De namen van Ds. Vossers en wijlen Jhr. S. B. Orth in leven (Rotter- damsch Waterschout) zijn nauw verbonden aan den arbeid van den inmiddels opgeheven Zeemansbond, thans voortgezet door de Ned. Zeemanscentrale. Deze grijze oud-leeraar van West-Terschel ling heeft in 1918 zijn noodkreet geslaakt. Onvermoeid trok hij op 57-jarigen leeftijd rond om onze natie wakker te roepen ten aan zien van den nood onzer zeevarenden. En hij heeft gehoor gevonden. Hij is bestuurslid van de N. Z. C. en het zal zeker voor Ds. Vossers een vreugde zijn dat de arbeid, vooral die der Hollandsche zeemanstehuizen en leeszalen wordt voortgezet. AANRIJDING. Donderdagavond kwart voor acht had op de Zandvoortsche laan te Heemstede een aan rijding plaats tusschen een auto en een wiel rijder. Deze reed van den Heerenweg af naar rechts de Zandvoortschelaan in, zonder daar toe een teeken te geven. De bestuurder van een achter hem komende auto maakte daar na een zwenking naar i-echts en reed den wiel rijder aan, waardoor deze bekneld raakte tus schen de auto en het trottoir. Persoonlijke ongelukken kwamen daarbij niet voor. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. Uitslaande brand. Donderdagavond om kwart voor tienen sloe gen plotseling zware rookwolken over den Bloemendaalschen weg en even later schoten vurige vlammen uit de dakvensters van het perceel, waarin de banketbakkerij van den heer De Graaf gevestigd is. Op de zolderver dieping was brand uitgebroken. Het heele huis was in duisternis gehuld en herhaald bellen had geen resultaat. Angstig geroep weerklonk: „er zijn 2 kinde ren in huis". Rammeien op de deur gaf niets, angstige toeschouwers trapten de groote spie gelruit in, die rinkelend op straat viel. Daar klonk de mededeeling, dat de kinderen met. de familie in Amsterdam waren en een zucht van verlichting ging op. Onderwijl was de brandweer gearriveerd met de groote Magirusspuit en even later kwam de Fordspuit uit Aerdenhout. De commandant liet den brand dadelijk krachtig bestrijden, want hij liet zich in het begin dreigend aanzien. Met 10 stralen werd water gegeven. Van het dak der aangrenzende woning werden de vlammen bestreden. Gelukkig had de brandweer succes en was de brand na een uur bedwongen. De zolder verdieping brandde uit. Uit den aard der zaak niemand was thuis was omtrent de oorzaak van den brand niets bekend. Met den hevigen wind was het een groot ge luk dat de brand spoedig bedwongen werd. De burgemeester, de commissaris van politie en de directeur der waterleiding waren op het terrein van den brand aanwezig. ONGELUK IN EEN GYMNASTIEKLOKAAL Donderdagavond half negen is de Duitsche dienstbode C. W„ die lid is van de Bloemen- daalsche Gymnastiek-Vereeniging, in het gymnastieklokaal van de school aan den De Genestetweg uit de ringen gevallen. Zij kwam op haar rug terecht en bezeerde zich vrij ernstig. Dr. Immink oordeelde het noodig, haar per ziekenauto naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem over te brengen. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij, voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 24 Sept. in Rusthoek. De agenda vermeldt o.a. vaststelling van het werkprogram 19351936 en verkiezing van twee candidaten voor het hoofdbestuur. Voor de vergadering van 24 December zal een prijsvraag voor Kerstartikelen worden uitgeschreven. SPELDJESDAG „SIMAVI". Naar wij vernemen zal „Simavi" (Vereeni ging voor Steun in Medische Aangelegenhe den voor Inheemschen) Zaterdag 21 Sep tember a.s. in Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout haar jaarlijkschen speldjesdag houden. Daar deze vereeniging op zoo krachtige wijze bijdraagt om het medische werk in onze overzeesche gewesten voor ineenstor ting te behouden, is het zeer te wenschen, dat deze collecte een groot succes mag wor den. f /IUV. tiiye*. ivivix.j de Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantiooordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Evenals vorige jaren komt ook thans S. I. M. A. V. I. een beroep doen op uw medewer king. Op a.s. Zaterdag wordt een speldjesdag gehouden in Heemstede en op de daaraan volgende Zaterdagen resp. in Bloemendaal en Haarlem. Wat Simavi beteekent. behoeft nauwelijks meer gezegd te worden. U weet toch, dat dit wil zeggen: Steun in medische aangelegen heden voor Inheemschen. De medische nood in Indië is nog steeds zeer groot en het groot ste gedeelte der bevolking is te arm, om daar zelf ook maar eenigszins in te kunnen voor zien. De ziekenhuizen, die \oor de Inheem- sche opgericht zijn, beleven door de malaise een zeer moeilijken tijd, daar het Gouverne ment zijn subsidie zeer heeft moeten vermin deren. Dat beteekent dus voor vele zieken: ver stoken blijven van geneeskundige hulp, blij ven doorloopen met schrikkelijke ziekten als framboesia en andere. Alser tenminste geen hulp uit het moederland komt. Die hulp heeft Simavi nu eenige jaren kunnen verlee- nen en wil die graag blijven verleenen. Maar daarvoor hebben we uw aller steun noodig. Simavi heeft geen reden tot klagen, de gif ten en contributies gaan gelukkig vooruit, maar er is ook steeds meer noodig. Wij vra gen geen groote giften van u, maar vele kleine. Helpt ons en wij zullen zorgen, dat uw gave goed besteed wordt. Wie zelf gezond is, toone zijn dankbaarheid en helpe mee, zijn mede- mensch die groote schat te schenken. Nederland heeft in den loop der tijden veel aan Indië te danken gehad, laat Nederland zich nu ook dankbaar toonen. Wij vestigen nog even uw aandacht op het B inden-reddingsplan van Simavi. De vereeni ging hoopt een reizend oogarts naar Indië te zenden, die aan vele blinden het gezicht terug zal kunnen geven. Hoe meer gelden er binnenkomen, hoe meer ongelukkigen er ge holpen zullen worden. Wij danken u bij voorbaat voor uw mede werking. Namens de afd. Kennemerland van Simavi: J. R. SCHENK DE JONG, voorz., Julianalaan 34, Overveen. G. VAN DUINEN, secretaris, Joh. Vermeerstraat 23, Heemstede,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13