PALMOLIVE DE BILT MAG. NEDERLAND AGENDA BURGERLIJKE STAND STEEDS VOORRADIG ALLE MODELLEN ♦♦♦kan een Fongers rijwiel £.500 waard zijn! en méér dan zeep.... een schoonheidsmiddel! 'TWEEDE KAMER. EERSTE KAMER. VRIJDAG 20 SEPTEMBER T935 H'A'AREEM'S DXGBE'AD De Burgerlijke Stand en de Belastingen. Tijdelijk in het oude Postkantoor. In verband met de aanhangige plannen tot den bouw van lokaalruimte ten behoeve van de 4e en 6e afdeeling der gemeente-secretarie aan de Koningstraat, hoek Jacobijnestraat, hebben B. en W. uitgezien naar tijdelijke kan toorruimte voor genoemde afdeelingen gedu rende den duur der verbouwing. De Directie van de Twentsche Bank heeft zich bereid verklaard het voormalig postkan toor aan de Zijlstraat nrs. 7074. met ingang van 1 October 1935 gedurende den duur der verbouwing doch uiterlijk tot 1 October 1937 in huur af te staan tegen een huurprijs van ƒ.3000.per jaar; de kosten van restau ratie; alsmede die van verlichting, waterver- bruik, verwarming, enz., komen voor rekening der gemeente. In de huur zal niet begrepen zijn de zolder verdieping van het gebouw, welke als archief ruimte bij de verhuurster in gebruik blijft. Het komt B. en W. gewenscht voor het vo rengenoemd gebouw onder de omschreven voorwaarden te huren. Tot zoover het voorstel van B. en W. Het college gewaagt van de.4e en 6e afdee- l_inS van de gemeentesecretarie. Ter verdui delijking merken wij op. dat de 4e de afdee ling belastingen is (thans gehuisvest in de Koningstraat) en de 6e de Burgerlijke Stand (thans aan-de Raaks ondergebracht.). VRIJZINNIG-DEMOCHATISCHE BOND. Woensdagavond hield de afd. Haarlem van den V.D.B. een goed bezochte ledenvergade ring. De voorzitter. Dr. S. Elzinga, besprak in zijn openingsrede den uitslag van de gemeen teraadsverkiezingen en het ontstaan en de oplossing van de kabinetscrisis. Ook wijdde hij eenige woorden aan de groote spanning in Europa. Hij hoopte, dat Italië zich op het laatste oogenblik nog zou bezinnen, zoodat het dreigende wereldonheil voorkomen zou kunnen worden. Vervolgens beschouwde hij de economische moeilijkheden en kwam tot de conclusie, dat de staat tegenover het bedrijfsleven een ander standpunt zal moeten innemen. Een herziening van onzen democratischen regeeringsvorm zal ook aan de orde gesteld moeten worden. In de vacature Mr. M. Slingenberg werd tot bestuurslid gekozen de heer F. B. Sanders. Als candidaat voor lid van het hoofdbestuur van den Bond in de vacature Mr. M. Slingen berg werd de heer G. Ritmeester gesteld, voorzitter der Federatie Friesland. Voor de algemeene vergadering van den Bond werden de volgende voorstellen inge diend: a. De alg. verg. van den Vrijz.-Dem. Bond spreekt als haar onderdeel uit, dat de vrije sollicitatie voor allen, die in vasten dienst bij het lager onderwijs .werkzaam zijn, weer open gesteld dient te worden b. de. Alg. verg,, verzoekt het hoofdbestuur een commissie te benoemen tot herziening van beginselverklaring en werkprogram. Bij de rondvraag werd de propaganda voor de Vrijz. Dem. beginselen besproken en aan gedrongen op een intensievere verspreiding van de Vrijzinnig-Democraat. Op algemeen verlangen van de vergadering zal binnenkort een bijeenkomst belegd wor den. waarop een voor- en tegenstander van devaluatie het woord zullen voeren. MIDD. TECHNISCHE SCHOOL. De voigende afgestudeerden van de Middel bare Technische School te Haarlem wor den geplaatst in de navolgende betrekkin gen- Afdeeling Bouwkunde: W. J. G. Ellens als opzichter-teekenaar bij architect J. van Bleiswijk. Sombeek te Heem stede, J. P. Olivier, als opzichter bij den bouw van het gebouw der Ned. Reis Vereeniging te 's-Gravenhage; N. H. Oudejans, als In specteur der kerkel. gebouwen in het deka- naat Purmerend; A. H. Pompei-, als teeke naar-constructeur bij de stalen stijger" onder neming ..Holland" te Haarlem; J. Schipper, als hulp-teekenaar bij Openbare Werken te Velsen;. N. Schuit, als opzichter-teekenaar bij architect Kropholler. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: J. van der Heyden als assistent bij de uit breidingswerken der Nederlandsche Spoorwe gen te AmsterdamOost: L. W. Heringa, als hulp-opzichter bij de Provinciale Water staat van Noord-Holland te Haarlem; G. v. Marle als hulp-opzichter bij de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland te Haarlem; C. A. M. van den Muijzenberg, als employé bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden. Afdeeling Werktuigbouwkunde: P. J. Bosch als assistent bij de N. V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; H. W. Brouwer als controleur C bij de Gemeen te Duinwaterleiding te 's-Gravenhage; G. J. Hamer als technisch redacteur bij de N. V. Stork Co., te Hengelo (O.), A. Hooft van Huysduynen als assistent bij de N.V. Pope's fabriek te Venlo; J. Janssen, techniker bij de firma Geo Wehry te Ned.-Oost-Indië; A. Kroes, als assistent bij de N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken te Eindhoven; J. Mulder als techniker bij de N.V. Kon. Delftsch aarde werkfabriek „De Porcelijne Fles" te Delft. Afdeeling ElectrotechniekPh. J. Huis, radiotechnisch operateur bij de V.A.R.A. te Hilversum; C. Moree, als assistent bij de N.V, Technisch Bureau Impex te Haarlem; J. P. J Schipper als leeraar bij de R.K. dag- en avondambachtsschool Dhont-Bosco te Am sterdam. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Tentoonstelling van moderne handwerken (Nomotta). 11 uur v.m. 9,30 uur nam. Dreefzicht: Vergadering N. S. B. 8.15 uur. Bakenesserkerk: Kerkconcert door Jo Vin cent (zang) en Anthon v. d. Horst (orgel) 8 uur. Frans Hals Theater: „In naam des konings" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden van onzen tijd". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Dertig jaar wereldgebeu ren." 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Bal in Savoy". Op het tooneel: Dora Gerson, Weensche voordracht kunstenares. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Tentoonstelling van moderne handwerken (Nomotta). 11 uur v.m. 9.30 uur nam. Bioscoopvoorstellingen des middags ea des avonds Mannenkoor „Die Spaerne- Sanghers". Jaarvergadering. In het repetitielokaal aan de Nassaulaan hield Donderdagavond het mannenkoor „Die Spaerne-Sanghers" zijn jaarlijksche alge meene vergadering, bij ontstentenis wegens ongesteldheid van den voorzitter, onder lei ding van den heer Dankelman, die in enkele woorden den algemeenen toestand schetste der vereeniging, welke evenals andere instellingen van cultufeelen aard, ook te lijden heeft onder den druk der tijden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer van Asdonk, werd goedgekeurd. Het gaf een duidelijk beeld van het vele werk dat in het afgeloopen jaar was verricht en het spontaan gezongen slotkoor van „Germinal" was een welverdiende hulde aan het adres van den zoo gewaardeerden secretaris. De penningmeester, de heer Andrée, bracht daarna verslag uit omtrent den financieelen toestand. Dank zij een uitermate zuinig be heer zijn de financiën in evenwicht gebleven. De door den penningmeester ingediende be grooting werd ongewijzigd goedgekeurd. Na afhandeling van enkele minder belang rijke punten werd overgegaan tot verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftre ding der heeren Andréa, van Parreeren en Van der Wateren. Deze bestuursleden werden allen herkozen. De directeur, de heer Lieven Duvosel, wekte in een kernachtig woord de leden op, den aan- genamen geest in het koor te helpen besten digen. Hierna werd de zeer geanimeerde en druk bezochte vergadering gesloten. PUZZLE-WEDSTRIJD LOTERIJEN „JOODSCHE INVALIDE". De Joodsche Invalide heeft als bij haar vorige loterij-campagne, aan de thans geor ganiseerde loterijen een puzzle-wedstrijd met belooningen verbonden. Degene, die de oplos sing van de puzzle aan de Joodsche Invalide inzeldt en tegelijkert'jd één of meer loten van de J. I. Loterijen bestelt, dingt mede naar deze extra toegevoegde belooningen. Ieder besteld lot geeft recht op één kans. Voor twee be stelde loten dus twee kansen enz. Dank zij de medewerking van diverse firma's zijn als be looningen voor de oplossing der puzzle be schikbaar gesteld: een fraaie complete Gero zilverkast met mahoniehouten ombouw; een eikenhouten salon- of Mahoniehouten slaap kamer-ameublement of een Juncker motor rijwiel en verder vele waardevolle geschenken w.o. een gouden dames- of heeren-armband- horloge, een dames- of heerenrijwiel, een foto toestel enz. OVER SPAARNDAM. Verleden week werd in een artikel over Spaarndam beschreven hoe de zich steeds uit breidende stad Haarlem het landelijke gedeel te der gemeente Spaarndam bedreigt', en hoe jammer het. zou zijn, indien dit historische ge deelte zou' moeten opgaan 'in dehuizenmassa van de 'stad, waarbij het ongerepte karakter van Spaarndam met. zijn aangename dorps- huisjes verloren zou gaan. Ook aan. de palingen werden eenige regels gewijd, waarbij werd geschreven dat de pa lingen, die in de Spaarndamsche wateren wor den gevangen in de twee rookerijen worden gerookt Zooals bekend is worden in deze roo kerijen behalve de in Spaarndam sevangen palingen, ook palingen gerookt, die" van el ders worden aangevoerd. De verkoop van bloemen. Concurrentie der straatventers voor de winkels? Naar aanleiding van het door de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Bloemenwin- keliersvereeniging tot den raad gericht adres, aeelen B. en W. het volgende mede, dat de verkoop van bloemen op Zondag door bloe- men venters zich beperkt tot een 10-tal per sonen; een aantal hetwelk verdeeld over de standplaatsen op het Stationsplein en het Plein, alsmede nabij de begraafplaatsen en ziekenhuizen, voor een gemeente als Haar lem zeer gering is te noemen. De ver koop geschiedt uitsluitend gedurende de uren, daarvoor volgens de bepalingen der Ver ordening ter uitvoering der artt. 6 en 9 der Winkelsluitingswet voorgeschreven. De aangevoerde motieven van het adres achten B. en W. zoo niet met den werkelijken toestand in strijd, dan toch zeer overdreven. Met betrekking tot hetgeen verder in het adres wordt te berde gebracht, merken B. en W. op, dat bij de aanwijzing van standplaat sen voor den verkoop van bloemen op den openbaren weg steeds rekening wordt ge houden met de aanwezigheid van bloemen winkels ten einde concurrentie zooveel moge lijk te voorkomen, Zoowel door de politie als door de contr61eeren.de ambtenaren der be lastingen wordt toegezien, dat de standplaats houders hun bloemen niet buiten de hun toe gewezen standplaats te koop aanbieden. Uit het oog mag niet worden verloren, dat door meerdere pachters van standplaatsen pachtsommen worden betaald, die in evenre digheid minstens zoo zwaar drukken op den pachter als de exploitatiekosten op den win kelier. Voorts vestigen B. en W. de aandacht er op dat de standplaatsen meerendeels sinds tal van jaren bestaan en reeds werden verpacht voordat ter plaatse een bloemenwinkel was gevestigd. De concurrentie, die volgens adressante door de bloemenwinkeliers van de bloemen- venters wordt ondervonden, komt B. en W. op grond van een ingesteld onderzoek, fictief voor. Het gedeelte van het publiek, hetwelk prijs stelt op bloemen van fijnere kwaliteit en grcotere duurzaamheid en zich daarom in den regel bepaalt tot aankoop in winkels, gaat niet dan bij uitzondering over tot aan koop van bloemen bij venters. Ook in omge keerden zin blijkt, dat zij die gewend zijn, hun bloemen bij venters te koopen. alleen in speciale gevallen hun inkoop&n doen in een bloemenwinkel. Hierbij komt nog, dat verre weg het grootste deel der standplaatsen alleen des Zaterdagsavond wordt ingenomen, zoodat indien sprake zou zijn van concurrentie, deze zich slechts ln hoofdzaak beperkt tot een en kelen avond per week. Vermits bij de aanwijzing van standplaat sen voor den verkoop van bloemen, gelijk tot dusver, ook in de toekomst zooveel mogelijk met de belangen der bloemenwinkeliers re- rekening zal worden gehouden, achten B. enW. wijziging van het ten deze gevolgde systeem niet wel verdedigbaar. Zij adviseeren den raad derhalve aan het verzoek van adressante geen gevolg te geven. meldt: Hoogste barometerstand 769.3 m.M. te Zuerich. Laagste barometerstand 733.7 m.M. te Hernösan. en voorspelt: Matigen tot krachtigen tijdelijk afnemen- den Zuidwestelijken tot Westelijken wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk wat regenbuien. Iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur 759 m.M. Neiging: Vooruit, Uit het Buitenland Na opklaring weer buiig weer. De depressie, die gisteren hier storm bracht trok naar Zweden en wordt niet da delijk door een volgende daling gevolgd, of schoon ten Zuiden van IJsland nog een se cundaire aanwezig is. De hoogedruk heeft zich over Midden-Europa uitgebreid en neemt in het Westen nog toe. In Scandinavië is het buiig weer met storm over Denemarken en de Oostzee. Over de Britsche Eilanden valt eveneens regen en is het iets kouder geworden. Op het vasteland is de temperatuur ge stegen. In onze omgeving valt nog regen. In Zuid-Frankrijk en Oostenrijk is het rustig weer. In Zuid-Frankrijk en Oostenrijk is het rustig weer. Onregelmatigheden is de drukverdeeling in het Westen maken het waarschijnlijk dat na tijdelijke opklaring en windverzwakking weer buiig weer zal volgen. Barometer 762 m.M. 756 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 20 September: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 64 F. 57 F. 62 F. HAARLEM. 20 September, Ondertrouwd 19 September: P. A. de Jong en G. A. C. van Vliet; J. A. A. van Meeteren en M. M. v. d. Mijle; J. M. de Haas en K. Wolf; J. van Ooijen en W. C. van Weert. Getrouwd 19 September: C. P. Jordaans en A. E. v. d. Hoeden; R. Beukenkamp en M. J. Burghoorn. Bevallen 17 September: M. T. de Witvan Berkel, d.; 19 September: J. C.-Weidema 'Eist, d.: Overleden 17 September: C., 1 mnd., z. v. J. Damming, Gasthuisvest; 18 September: M. Boereevan Waard, 72 j„ Prinsessekade; C. A. van MeursBrinkman, 79 j„ Keizer Karei- straat; J. F. Vlekke, 50 j., Spaanschevaart- straat. OOK VOOR JONGENS GR. HOUTSTRAAT 36 (Adv. Ingez. Med.) SYNAGOGEDIENSTEN Nederl. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 6.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 7.43 uur. Werkdagen: Zondag, ochtenddienst te 7 uur. Andere dagen te 6.30 uur. Vrijdag te 6 uur. Zondag, middags-dienst te 1.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De avonddiensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. AU; overig diensten vinden plaats ter Sy nagoge. Lange Begijnestraat 11. Het Kerkbestuur der Ned. Isr. Gemeente al hier deelt mede, dat de Begraafplaatsen op Zondag 24 Elloel 22 September e.k. ge opend zullen zijn: te Akendam van 8.3012 u. te Haarlemmerliede en Spaarnwoude van 9 uur1 uur. Door de Leeraar der Godsdienstige Instel ling Gemieloeth Chasadiem zal op de Be graafplaats te Haarlemmerliede en Spaarn woude een- Godsdienstvoordracht worden ge-' houden en wel te circa 11.15 uur. In den grooten Palmolive-wedstrijd moet dagelijks een Fongers- rijwiel ter waarde van f 39.50 (of in contanten f 35.-) worden gewonnen. Bovendien worden 50 waardevolle extra prijzen per dag toegekend. Koop 3 stukken Palmolive zeep en schrijf ons op gewoon briefpapier of op een speciaal inschrijf-formulier met niet meer dan 30 woorden waarom U Palmolive zeep verkiest I Deze wedstrijd heeft tot doel nieuwe verbrui kers voor Palmolive zeep te winnen - de schoonheidszeep die bereid wordt uit olijf- en palmoliën. Deze oliën zijn de beste natuurlijke cosmetische middelen. De drie stukken zeep die U gebruikt om aan den wedstrijd mee te doen zullen er aanmer kelijk toe bijdragen dat Uw teint haar natuur lijke schoonheid behoudt. Bovendien kan Uw inzending één van de dage lijks beschikbaar gestelde Fongers rijwielen of extra prijzen winnen en ééns per maand een Hoofdprijs van f 500.- Is dit niet de moeite waard? Dagelijks 51 winnaars. Stel dus niet uit - koop nu Uw 3 stukken Palmolive en beantwoord boven staande vraag. Zend zoo dikwijls in als U wenscht. doch voeg bij ieder antwoord 3 zwarte banden van de Palmolive zeep verpakking. (Adv. Ingez. Meel.)' FILMVOORSTELLINGEN VOOR WERKLÓOZEN. De heer Bakker had Donderdag weder het Cinema Palace Theater ter beschikking van het Centraal Comité voor Werkloozen. ge steld. Het volledig programma dat deze bioscoop- week in dit Theater wordt vertoond, werd afgewerkt. De hoofdfilm „Hartedief" met Shirley Temple in de titelrol had zeer veel succes. Na de vertooning klonk een luid ap plaus. Op het tooneel werkten mede de Weensche komieken Meller en Wagner, die een uitbun dig succes mochten oogsten. Een applaus, ciat aangroeide tot een ovatie, was hun be looning. Ook het orkest verleende weer zijn gewaardeerde medewerking. De heer H. H. Luijken dankte namens het Centraal Comité directie medewerkenden en personeel. OVERIJSELSCHE ONTSPANNINGS- VEREENIGING. De Overijselsche Ontspanningsvereeniging gaf Woensdag haar eersten gezelligen feest avond in dit seizoen voor een geheel bezette zaal in café-restaurant Brinkmann. De voorzitter opende de bijeenkomst met een toespraak in dialect, waarin hij de aan dacht vestigde op den sterken vooruitgang der vereeniging. Het programma voor het a.s. seizoen is tot Mei 1936 vastgesteld en is rijk van inhoud en zeer bijzonder van samenstelling. De too neel ver eenighig „de Liester" zal in October en November een tooneèlstuk opvoeren o.a. „Onder één dak", regie van den heer Dam- miaans. Besprekingen zijn gaande met zus- 'terafdeelingen om gezamenlijk, als reeds eerder is gedaan, een groot bal-masqué te houden, terwijl mooie excursies reeds zijn ge organiseerd, waarvoor de belangstelling groot is. De oprichting van de reisclub is een gevolg van den zeer succesvollen toch der leden per autocar naar België, van 10 tot en met 12 Augustus j.l. De tennisclub (plm. 20 per sonen) zal dezen winter doortennissen, een bewijs van goede verstandhouding. Voor dezen avond waren geëngageerd mej. Out en J. van Tongeren, die de aanwezigen zeer aangenaam hebben bezig gehouden. Een dansje werd natuurlijk niet vergeten. BETALING VAN ZIEKENFONDSPREMIEN DOOR WERKLOOZEN. Het Plaatselijk Arbeids-Secretariaat te Haarlem heeft zich tot B. en W. gewend met een adres, waarin aan het college verzocht wordt te bevorderen dat de kortingen van be talingen der premien voor de ziekenfondsen der leden, direct bij het begin hunner werkloos heid worden toegestaan. In de toelichting op dit adres wordt het volgende opgemerkt: „Door uw college zijn maatregelen genomen waardoor werklooze leden vermindering krij gen van premiebetaling der ziekenfondsen. Deze maatregel werkt echter zoo stroef, dat weken verloopen voor er bericht komt van den Gem. Werkloosheidsdienst, dat deze verlaging is toegestaan. Gedurende dien tijd moet door het betrok ken lid zijn volle premie worden betaald, ter wijl hij werkloos is. Dit veroorzaakt dat vele leden achterstand krijgen bij hun ziekenfonds, waardoor veel kans van afvoering bestaat. Door o.i. eenvoudige maatregelen zou deze kwestie kunnen worden geregeld, waarvoor ons bestuur gaarne bereid is met uw college te overleggen." De president houdt een rede< President Ruys de Beerenbrouck aanvaard de het voorzitterschap met een speechje, waar in hij de bijzondere beteekenis van de Tweede Kamer in onzen rechtsstaat nog eens onder streepte. In haar bijeenkomsten spreekt het volk tot de Regeermg en omgekeerd noemde de voorzitter die bijeenkomsten de aangewe zen plaats voor de Regeering om tot het volk te spreken. Hield deze opmerking misschien een stille kritiek in op den Premier, welke van den zomer na de vorming van zijn nieuw-oud kabinet geen behoefte had in de Kamer een verklaring te komen afleggen, doch liever zijn toevlucht tot een radio-rede nam? Merkwaar dig was ook de door President Ruys voor de Kamer opgeëischte onafhankelijkheid mede bij het nemen van beslissingen omtrent rege ling van werkzaamheden. Blijkbaar voelt de voorzitter weinig voor eventueele pogingen van de Regeering om daarop eenigen invloed uit te oefenen. En toch kan het soms wel nut tig zijn, dat er op dit punt wat meer rekening met wenschen en plannen van het kabinet wordt gehouden. Na eenige woorden van lof aan het adres van veel goed commissariaal en afdeelingswerk, dus niet in het openbaar, door de Kamer verricht en tevens een waardeering voor den in het algemeen goeden onderlingen toon, kon de voorzitter tot de gebruikelijke benoe mingen van allerlei commissies overgaan en volgde het trekken der afdeelingen. Zonder slag of stoot nam de Kamer het voorstel van den President aan, om reeds a.s. Dinsdag de eenige maanden geleden ge voerde debatten over het bezuinigingsontwerp te hervatten, waarbij men dan ook de oplos sing van de kabinetcrisis zal kunnen be spreken. De Premier komt dus onmiddellijk in het vuur. Want hij moet nog altijd zijn rede in tweede instantie houden! Alleen de com munist de Visser, diens partijgenoot Schal- ker en de rev.-soc. Sneevliet bleken onder deze omstandigheden bereid de Visser's ver zoek om over kabinetscrisis enz. te mogen interpelleeren, te willen inwilligen. Maar 75 anderen stemden voor President Ruys om de interpellatie niet te laten houden. Commissiesamenstelling Een stampvolle tribune (waarop ook eenige rechercheurs voor alle zekerheid aanwezig waren) zat tevergeefs te wachten, hetzij op 'n standje van voorzitter de Vos van Steen- wijk aan den gisteren vlak voordat hij be- eedigd had moeten worden weggeloopen na tionaal-socialist Mr. v. Vessem, hetzij op eenig ander incident. Doch al deze op sensa tie belusten kwamen van een koude kermis thuis. Zij konden alleen zien en hooren, hoe onze senaat een aantal keeren stemde voor de samenstelling van eenige commissies, wat echter, ook al was er eenige politieke mis schien tevens ten deele persoonlijke) strijd niets om het lijf had. Toen trok men naar de afdeelingen met het oog op bestudeering van het ontwerp-adres van antwoord, dat nu in openbare behandeling komt en ver moedelijk wel zonder debat, althans zonder discussie van eenige beteekenis, zal worden aangenomen. E- "V. R. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.267.27. Berlijn 59.4559.55. Parijs 9.73—9.73 »/2. Brussel 24.91—24.95. Zurich 48.91—48.95. New- York 1,47 5.8-J.48.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2