UIT HET BUITENLAND THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Radio-Programma. I VRTJ DAT. 20 SEPTEMBER '193? IIA AR EEM'S D' A"G B E AD Mededeelingen van de Ternes over de voorstellen van de Commissie van Vijf. Ook Abessynië heeft bezwaren. De Amerikaansche neutraliteitswet treedt in werking. Washington maakt geen bezwaar tegen een eventueele 1.1A I. I. .-J n i.^M blokkade van Italië. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De correspondent van de Temps te Genève verklaart te hebben vernomen, dat de voor stellen der commissie van vijf uit drie docu menten bestaan. Het eerste, dat namens den Volkenbonds raad is opgesteld, houdt in groote trekken het Abessynië aangeboden plan inzake inter nationalen bijstand in. De beide andere documenten zijn Fransch- Engelsche overeenkomsten. In het eerste dezer beide andere documen ten erkennen Engeland en Frankrijk de bijzondere economische belangen van Italië in Abessynië onder voorbehoud van de waar borging der Fransche en Engelsche belan gen. Het andere document houdt territoriale concessies in, welke Abessynië in Fransch- en Britsch Somaliland worden aangeboden, waartoe behoort een uitweg naar zee via Zeila, op voorwaarde, dat Abessynië zijner zijds territoriale concessies aan Italië doet. In geval Italië, hetgeen verwacht wordt, weigert, aldus vervolgt de correspondent, kan men er op rekenen, dat de Voikenbondsraad zal overgaan tot de opstelling van het slot- rapport overeenkomstig artikel 15 van het Volkenbondsstatuut. Dit slotrapport zou Dins dag gereed kunnen zijn en den betrokkenen worden overhandigd in een zitting van den Volkenbondsraad, waarin de zetel van Italië onbezet zou blijven. Voor het verdere beloop bestaan 'dan twee mogelijkheden. Of de Volkenbondsraad zal in afwachting van het uitbreken der vijan delijkheden onafgebroken verder beraadsla gen, hetgeen in overeenstemming zou zijn met de Britsche wenschen, hoewel tal van delegaties van meening zijn. dat de Assem- iblée in dit geval ook verder zou moeten vergaderen. In het tweede geval is het mogelijk een beroep te doen op een commissie, zooals in het Japansch-Chineesche conflict op de permanente commissie van 19 werd gedaan. Hoewel men in officieele klingen te Abessy nië over het algemeen gunstig oordeelt over de door de commissie van vijf gedane compro mis-voorstellen, zijn er groote bezwaren tegen het punt, dat betrekking heeft op de econo mische ontwikkeling van het land, aldus een United- Press-bericht aan de Tel. Dit punt laat namelijk onzekerheid bestaan over het aan deel. dat Italië feitelijk zal hebben in de ver betering van den economisohen toestand in Abessynië. Men acht deze zaak van zeer groote betee- kenis, of Italië wel veel belang heeft bij ver betering en moderniseering van Abessynië's economische leven. Men vreest, dat Italië van zijn eventueelen overwegenden invloed zal ge bruik maken, om de medewerking van andere staten geheel uit te schakelen. De openstelling van Abessynië zou dan binnen de door Italië gewenschte grenzen blijven, zoodat aanvaar ding van dit punt voor Abessynië gelijk zou staan met zelfmoord. Direct, nadat de telegrafisch overgeseinde voorstellen te Addis Abeba waren ontvangen, is de regeering met de bestudeering daarvan be gonnen, met de bedoeling zoo spoedig moge lijk. antwoord te geven. De Amerikaansche regeéring heeft, in ver band met het dreigende oorlogsgevaar in Oost-Afrika, voor het eerst gebruik gemaakt van de neutraliteitswet meldt Reuter uit Was hington. Op grond van deze wet heeft minis ter Huil voor a.s. Dinsdag de commissie van controle op de vervaardiging en den uitvoer van munitie bijeengeroepen. Deze commissie bestaat uit de ministers van buitenlandsche zaken, oorlog, marine, financiën en handel. De commissie zal een lijst moeten opstellen van alle artikelen, die als oorlogstuig moeten worden beschouwd, voor het geval president Roosevelt bij het uitbreken van een oorlog een uitvoerverbod voor oorlogsmateriaal uit vaardigt. Volgens de „Washington Times" overweegt de regeering in geval van oorlog zich van han del in het gebied der Middellandsche Zee te onthouden. Mocht de Volkenbond een blok kade tegen Italië afkondigen, dan zal Amerika hiertegen geen bezwaar maken, zelfs indien er niet alleen sprake is van oorlogsmateriaal. Deze houding is in overeenstemming met den wensch der Amerikaansche bevolking, dat de Vereenigde Staten niet opnieuw gewikkeld worden in een Europeeschen oorlog. de. rechten van het oerwoud. Hij zeide, dat volgens zijn meening economische sancties niet behoeven te leiden tot een oorlog. Ver volgens zei hij, dat de vraag of Zuid-Afrika verplicht is met Engeland samen te gaan, wanneer dit laatste land oorlog zal voeren, niet behoeft te worden gesteld. „Wanneer wij partij hebben gekozen, zal dit zijn aan de zijde van den Volkenbond", aldus Smuts. Amerika. Ford aanvaardt geen candida- tuur voor het presidentschap. Naar aanleiding van de desbetreffende plannen in het Republikeinsche kamp heeft de automobielmagnaat Henry Ford ver klaard, dat hij bij de komende verkiezingen voor het presidentschap der Vereenigde Staten in 1936 geen candidatuur zal aanvaar den. Hij verklaarde, dat hij, hoewel hij het niet eens was met vele plannen der tegen woordige regeering, niet geloofde dat het land of in het bijzonder de industrie daar ernstige gevolgen van te vreezen zouden heb ben. Gibraltar's bevolking koopt kaarsen. Voor het geval de electrïsche lichten gedoofd moeten worden Volgens een Reuter-bericht uit Gibraltar werd daar vandaag ae volgende officieele proclamatie aangeplakt: Hiermede wordt ter algemeene kennis gebracht, dat het in geval van zekere omstandigheden noodzakelijk zal zijn in geheel Gibraltar alle lichten te dooven. Dit zal mogelijk geschieden door het stopzetten van de electrische centrale. Der halve wordt de bevolking aangeraden voor raden kaarsen op te doen. Daarbij wordt er de aandacht op gevestigd, dat dergelijke lichtbronnen zorgvuldig gemaskeerd moeten worden. Overtredingen zullen worden ge- staraft. Hokkaido door aardbeving geteisterd. De verbindingen verbroken. Uit Tokio: Volgens berichten uit Hakodate op het eiland Hokkaido is de streek door een hevige aardbeving geteisterd. De verbindingen zijn verbroken. Nadere bijzonderheden ontbreken. Zuid-Afrik a, Trouw aan den Volkenbond. Reuter meldt uit Kaapstad, 19 Sept.: In een vergadering van de Vereenigde Partij heeft generaal Smuts het volgende gezegd: Zuid-Afrika zal den Volkenbond in woord en daad getrouw blijven. Indien de Bond niet blijft bestaan, vallen wij weer terug op Sensationeel bericht van l'Information. Wil Duitschland oorlog met Litauen? PARIJS, 19 Sept. De Berlijnsche corres pondent van het financieele dagblad „L'Infor mation" meldt, dat de buitenlandsche diplo maten in de Duitsche hoofdstad ernstig ver ontrust zijn door een reeks betrouwbare ont hullingen over Duitsche voorbereidingen voor een oorlog tegen Litauen. De minister van oorlog, aldus de correspon dent, heeft een vertrouwelijk schrijven ge zonden aan alle groote wapenfirma's waarin hij binnen acht dagen inlichtingen vraagt over het aantal arbeiders, dat noodig wordt geacht voor het goed functionneeren der be drijven in geval van oorlog. Rijkskanselier Hitier, aldus voegt de cor respondent er aan toe, was voornemens het verbreken van de diplomatieke betrekkingen tusschen Duitschland en Litawen in zijn rede van Zondag te Neurenberg aan te kondi gen. Hij zou deze rede hebben uitgesteld op dringend verzoek van het departement van buitenlandsche zaken. De Hoangko zet groote gebieden onder water. 180.000 menschen dakloos. NANKING, 19 September. Uit de provincie Kiangsoe wordt gemeld, dat bij Hsiaoszet- soean, dat op 15 K.M. ten Oosten van Peih- sien is gelegen, een nieuwe dijkdoorbraak groote schade heeft aangericht. De Hoangho heeft enorme gebieden onder water gezet. Het water is reeds tot de stads muren van Peihsien genaderd. Sedert eenige dagen werken 12.000 man on der gloeiend heete zonnestralen aan dijken, welke nu reeds over een lengte van 25 K.M. zijn aangelegd. Men hoopt op deze wijze een verdere uit breiding van den watersnood in de provincie Kiangsoe te kunnen verhinderen. Niettemin stroomt het water nog met aanzienlijke snel heid in Zuidelijke richting. De doorbraak bij Hsiaoszetsoean, zoomede één op een Noordelijker plaats van deze stad, hebben in het district Peihsien ontzettende verwoestigen aangericht. 180.000 menschen zijn dakloos. Tien dagen voor den oogst zijn de te velde staande gewassen in hoofdzaak boonen geheel verwoest. (A. N. P.) De Gordon Bennettrace. De Polonia legde een afstand van 1650 K.M. af Ook Cripps verlaat het Labourbestuur. WARSOHAU, 19 September. Volgens de laatste berichten heeft de ballon Polonia, welke in het district Stalingrad is gedaald niet 1500, doch 1650 K.M. afgelegd. (A.N.P.) (De Warschau, de andere Poolsche ballon, legde 1560 K.M. af, zoodat de Polonia den beker dus gewonnen zou moeten hebben. Red.) Heden vervroegde bestuurszitting. LONDEN. 19 September (A.N.P.) Sir Stafford Cripps heeft voor bestuurs functie in de Labourpartij bedankt. Volgens een in de Daily Herald gepubliceerd schrij ven zijn de motieven voor zijn aftreden de zelfde, als die welke Lord Ponsonby tot af treden hebben bewogen. Beiden zijn evenals Lansbury het niet eens met de offcieele po litiek van de partijleiding in de kwestie van eventueele sancties. Het plotseling bijeen roepen van het bestuur der partij op heden moet in verband worden gebracht met het aftreden der drie leidende figuren. Oorspronkelijk zou de bestuurszitting eerst volgende week Vrijdag in Brighton aan den vooravond van het jaarlijksch congres van de Labourpartij worden gehouden. Het A. N. P. meldt nader uit Londen: De Nationale Uitvoerende Raad van de La bour Party is Donderdag te Londen in verga dering bijeengekomen. Deze Rsad heeft, naar verluidt, gesproken over de ontslagaanvrage van Lord Ponsonby als leider van de Hooger- huis-fractie der Labour-party en de ontslag aanvrage van Sir Stafford Cripps als lid van den Nationalen Uitvoerenden Raad, omdat zij het niet eens zijn met steunverleening aan een politiek, welke gebaseerd is op het Volksn- bondspact. Besloten werd de ontslagaanvrage van Cripps te aanvaarden, waarbij betreurd werd. dat deze het niet eens is met de verklaarde politiek der Labour-party. Lord Arnold deelt het standpunt van Ponsonby. Wij vernemen, dat ook Lord Arnold zich, heeft uitgesproken voor het standpunt van' Lord Ponsonby, JULES CAMBON OVERLEDEN. PARIJS, 19 Sept. (Reuter). De bekende Fransche diplomaat Jules Camfoon, die in April zijn negentigsten verjaardag vierde, is vannacht de Vevey aan het meer van Ge nève, waar hij sinds Juni vertoefde, overle den. Hij was van 19071914 Fransch ambas sadeur te Berlijn. Een nieuw hoofdstuk in de Joodsche ballingschaps geschiedenis. De „Jüdische Rundschau" over de Duitsche Jodenwetten. De Zionistische „Jüdische Rundschau" van 17 September j.l. drukt op haar eerste pagina de te Neurenberg uitgevaardigde wetten, het Jodenprobleem betreffende, af en verbindt daaraan een uitvoerige beschouwing. Het spreekt vanzelf aldus het blad dat de schok, aan onze levensbasis toegebracht, die thans is gefixeerd, ons Joden ten diepste heeft beroerd. Voor ons komt alles er thans op aan, in bezonnenheid de nieuwe situatie te overdenken. De Jodenwetten in Duitsch land openen een nieuw hoofdstuk in onze ballingschapsgeschiedenis. Wij hebben wat gebeurd is niet van een politiek standpunt te beschouwen, doch in zijn werkelijke ge volgen en in zijn historische beteekenis; als een gebeurtenis van groote draagwijdte, waaruit wij leering moeten trekken inzake de eigenaardigheid van het Joodsche bestaan en de positie van ons volk onder de volken. Een belangrijk deel van de geschiedenis der Joden in Duitschland is thans ten einde. In het geestelijk en politiek proces, dat wij emancipatie noemen, is de Jood in de loop van de 19e eeuw volledig burger geworden van den staat, waarin hij leefde. Thans is in Duitschland een principieele verandering voltrokken, doordat onderscheid is gemaakt tusschen „staatstoebehoorenden" en „rijles- burgers". waarbij de kwaliteit van rijks burger niet wordt verworven door geboorte doch wordt verleend en voorbehouden blijft aan menschen van Duitsch bloed. Een Jood kan derhalve de nieuw geschapen waardigheid van rijksburger niet ontvangen. Geen Duitscher, die zelf de rechten en. plich ten van den staatsburger hoog houdt, zal het den Joden ten kwade duiden, dat deze nieuwe onderscheiding hen smartelijk treft. Het betreft hier een consequentie van het beginsel van den rassenstaat, dat ook reeds vroeger in wetten tot uitdrukking kwam. Dit wetgevingsprincipe is een novum in de ge schiedenis der wetgeving en brengt derhalve gevolgen met zich mede, die niet meer kun nen worden ondergebracht binnen het kader der begrippen, waarin men tot nu toe heeft gedacht. Een speciale beschouwing wijdt de „Jüdi sche Rundschau" aan de wetsbepaling be treffende het huishoudelijk personeel. Aan deze bepaling iigt blijkbaar de meening ten grondslag, dat Duitsche dienstboden in Joodsche huishoudingen in zedelijk opzicht gevaar loopen. Wij gelooven, aldus het blad dat dit voor de overweldigende meer derheid der gevallen niet opgaat. Deze be paling zal vele menschen ten schérpste tref fen, in het bijzonder daar, waar gelijk in on telbare gevallen een echte verhouding van, trouw bestaat. Wat de gevolgen der nieuwe wetgeving in bijzonderheden betreft, zullen de uitvoeringsbepalingen nog veel 'aanvullen, Wij Joden in Duitschland aldus vervolgt het blad hebben onder moeilijke omstan digheden getracht, ons leven met het nieuwe kader, dat men ons heeft gesteld, in over eenstemming te brengen. Wij wenschen op recht een dragelijke verhouding tot onze om geving. Wij wenschen dit terwiile van ons zelf. doch ook omdat wij niet willen, dat het Joodsche vraag vraagstuk conflictstof wordt tusschen Duitschland en het buitenland. Wanneer wij thans voor het feit dezer wet ten zijn gesteld, willen wij ons om der wille van onze eigen toekomst niet overgeven aan gevoelens, die deze gebeurtenissen in iederen Duitschen Jood wekken, doch weten, dat men thans niet terug moet zien doch vooruit en dat de onvermijdelijke nieuwe vorm van het Joodsche leven onze geheele energie in beslag neemt. Evenredige verdeeling van grondstoffen. Voor bevordering van den vrede. (Van onzen Londenschen correspondent). Een belangrijk wereldvraagstuk heeft voor het eerst officieele aandacht gekregen in de rede van Sir Samuel Hoare voor het forum van de wereld te Genève. De Britsche staats man sprak over koloniale grondstoffen en over de wenschelijkheid van een vrije distri butie dezer grondstoffen tusschen de nijver- heidslanden, die ze noodig' hebben, zoodat voor alle tijden de vrees voor,monopolie of de vrees van de grondstoffen verstóken te. blijven zou verdwijnen. De uitlating was bestemd voor ge ruststelling van de landen die geen koloniën hebben en onder het gemis ongedurig worden, Italië en Duitschland. Uit de bewoordingen waarin Hoare zijn opmerkingen kleedde kan duidelijk worden opgemaakt, dat Groot Brit- tannië een geruststelling bedoelde in eco- nomischen zin alleen. Dat zou voldoende moeten zijn. Maar er is reden te veronder stellen, dat dit voor de landen, die koloniën of meer koloniën verlangen niet genoeg zal zijn. Misschien verlangen Duitschland en Ita lië de koloniën niet alleen of niet vooral om economische redenen maar om politieke, dat is om redenen van nationaal aanzien. Groot Brittannië is van meening, dat zulke redenen niet kunnen gelden. En afgescheiden daarvan heeft men te doen met een wat los voorstel van de zijde van Engeland, iets om in de toekomst, wanneer het humeur van de wereld er beter naar staat, in behandeling te nemen. Het schijnt, dat de Britsche regeering meer aandacht heeft geschonken aan de voorstel len, herhaaldelijk door de Laboer-partij in het Lagerhuis geopperd, om alle welvaarts bronnen van de wereld te exploiteeren ten behoeve van het gansche menschdom, die van het Britsche Rijk inbegrepen, dan zoo op het oog bleek. Want er is een zekere gelijkenis tusschen dit idee van Labour en de gedach ten, door Sir Samuel Hoare over dit onder werp te Genève geuit. Waar Labour aan neemt, dat internationale wrijving en oor log worden veroorzaakt door economische invloeden, daar wil de Britsche regeering klaarblijkelijk erkennen, dat economische in vloeden er deel in hebben, zoo niet het hoofd deel. Ook in verband met het denkbeeld, dat den laatsten tijd hier en daar in Engeland en in Frankrijk is geopperd, dat men vroeg of laat een herverdeeling van koloniaal gebied onder de oogen zal moeten zien, wordt ech ter in Engeland opgemerkt, dat in dezen tijd de economische invloeden, die tot interna tionale crisissen leiden, niets te maken hebben met het bezit of het gebrek aan koloniën en dat ze indien men blijft volharden in" de economische politiek van het oogenblik ook niét zouden verdwijnen, indien men b.v. Italië en Duitschland naar hartelust liet ko- loniseeren. Integendeel, hoe ijveriger deze landen zouden koloniseeren hoe benarder waarschijnlijk de verschillende nationale economische nooden zouden worden. Deze redeneering zal niet gemakkelijk zijn tegen te spreken in een tijd, die klaarblijkelijk al veel te veel grondstoffen heeft en er veel meer kan opbrengen dan de wereld kan ge bruiken. Mussolini heeft luttele dagen ge leden nog verklaard, dat zijn landgenooten niet langer de vruchten zullen telen, de wegen wegen zullen maken, de huizen zullen bou wen voor anderen en dat zij, wanneer er geen ruimte voor hen is in het vaderland, een nieuw Italië, een overzeesch Italië van hem zullen ontvangen. Afgescheiden van het feit, dat Abessynië niet gemakkelijk in een nieuw Italië zal zijn te herscheppen stellen na denkende menschen hier de-vraag of het wel zin heeft meer land onder cultuur te brengen .en productie te verhoogen, wanneer de gan sche wereld de laatste vier jaren de productie heeft beperkt en producten, die als surplus werden beschouwd, heeft vernietigd? Zoo ge zien lijkt de wensch van koloniaal gebied, op dat men zal kunnen beschikken over de noo- dige grondstoffen, wat ongerijmd. Het effect van een beleid, waarbij Engeland gebied zou afstaan, zou zijn dat -de mogendheden, die er de beschikking over kregen, nog wat hoogere tarieven en nog wat beperkender maatregelen zouden toepassen voor belemmering van den wereldhandel (die alleen welvaart terug kan brengen) dan Engeland thans reeds bezig is te doen. De oude vrijhandelsgeest laat zich in dit land maar niet verloochenen en wordt thans aangeroepen voor verdediging van den status quo op koloniaal gebied. Men redeneert, dat de recalcitrante politiek van Italië, Duitsch land en Japan een gevolg is van de funeste nationale economische politiek, welke elk land in praktijk brengt. Onder den deprimee- renden invloed van de wijd om zich heen grijpende autarkie ontwikkelt zich een toe stand waarin landen, door hachelijke nood zaak en armoede, door verlies van klanten ontstaan, worden gedwongen onder de ongun stigste voorwaarden en tegen lage loonen de ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. goederen te vervaardigen welke zij voorheen, in ruil voor hun door natuur, aard en om standigheden aangewezen productie uit het buitenland betrokken. Over en weer doet men elkaar afbreuk in wat praktisch een alge meene en onderlinge blokkade is. Zoo worden de expansie-eischen van Italië. Duitschland en Japan de natuurlijke uitkomst van de ta riefpolitiek, welke alle naties in de wereld meenen te moeten voeren. Sir Samuel Hoare kan niet onkundig zijn van dezen staat van zaken. Zal men hem aan zijn woord betreffende „vrije distributie van grondstoffen" mogen houden? Het zou be- teekenen, niet dus een herverdeeling van koloniën (en dat is trouwens al direct duide lijk geworden), maar een nieuwe economische politiek. Het zou beteekenen het vaarwel zeg gen van de politiek, te Ottowa ingeleid, waar mede wordt gepoogd de Britsche koloniën te reserveeren voor de Britsche industrie -én het zou beteekenen initiatief tot een algemeene verlaging van tarieven, tot de opheffing van de blokkade, die verantwoordelijk is voor Japan's intrede in China en voor de aan staande intrede van Italië in Abessynië. Maar ook wat deze zaak betreft zal Groot Brittan nië kunnen zeggen, dat het haar niet alleen kan aanpakken en dat ze collectief moet wor den aangepakt (Adv. ingez. Med.) I Als je dit plaatje goed bekijkt ,zie je, dat Abierebom Thijs dicht op de hielen zit. Die toovenaar kan heusch erg vlug loopen, al is hij ook nog zoo dik. Thijs merkt, dat hij zich nog sneller uit de voeten moet maken om aan zijn achtervolger te ontkomen. Maar heel erg ge makkelijk gaat dat niet, want de gangen van het gebouw zijn nauw en duister. Ineens maakt de gang weer een groote bocht. Waar zal hij toch eindelijk terechtkomen? Zal het hem gelukken aan den toovenaar te ontsnappen? ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1935 HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: De Notenkrakers onder leiding van D. Wins, E. Walis en zijn orkest, C. Rijken (de clamatie). 12.00 Gramofoonplaten, 12.30 Or- vitropia onder leiding van J. v. d. Horst. 1.00 Gramofoonplaten. 1.15—1.45 De Flierefluiters onder leiding van E. Walis. 2.00 Hoe de toon kunst 'groeide. 2.20 P. Tiggers: Beoefening der huismuziek. 3.00 Gramofoonplaten 3.30 F. v. Duin: Taïti. 3.50 Gramofoonplaten 5.00 Zen- derwiss. 5.05 Fantasia onder leiding van E. Walis. 5.40 Literaire lezing C. v. Vessem. 6.00 De Bohemians onder leiding van J. v. d. Horst 7.00 Bont Programma met medewerking van de A. J. C. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten» nieuwsber., VARA-Varia. 8.15 Gramofoonpla ten. 8.40 „Paniek in de studie", muzikale co- medie van M. S. Santcroos, met medewerking van het VARA-tooneel onder leiding van W. v„ Cappellen. 8.55 Dubbel-X onder leiding van C. Steyn. 9.10 J. W. Lebon: Dat denkt U van de scheidingslijn? 9.20 C. Steyn (accordeon). 9.30 E. Walis en zijn orkest. 1.00 „Oude kennissen" spel van Nel Bakker, met medewerking van het VARA-tooneel onder leiding van W. v. Cappellen. 10.15 S. Sipos (cymbaal) en I. Rossican (piano). 10.30 Uit het Grand- Theatre, Amsterdam: „Da's wat anders", met medewerking van solisten en orkest onder leiding van E. Beeckman. 11.00 J. Jong (orgel) en N. de Klijn (viool). 11.30—12.00 Gramofoon platen. HUIZEN, 301 M. KRO-programma. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30- 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonplaten. en orkestconcert. 1.50 Gramofoonplaten. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Causerie. 3.00 Kinderuur. 4.15 Gramofoonplaten 5.00 Orkestconcert en lezing. 6.20 Weekoverzicht. Gramofoonplaten 7.15 Lezing Gramofoonplaten. 7.50 Causerie. 8.00 Berichten. Schlagermuziek. 8.50 Solisten- concert. 9.00 Causerie. Schlagermuziek. 9.45 Voordracht. 10.05 Gramofoonplaten 10.30 Be richten, Schlagermuziek, 11.1512.00 Gramo foonplaten. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie 11.20 Gramofoonplaten. 11.50 BBC-Northern Orkest onder leiding van McNair 12.50 Gramo foonplaten. 1.20 Commodore Grand Orkest on der leiding van H. Davidson. 2.20 BBC- Northern Ireland Orkest onder leiding van Godfrey Brown. 3.20 Orgelspel. H. Ramsay 3.50 De Continentals in hun repertoire 4.35 Reg. King en zijn orkest met medewerking v. W. Booth (zang). 5.35 BBC-Dansorkest onder leiding van Henry Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Pianorecital Cl. Lloyd. 7.20 Fred Hartley's Novelty Kwintet met medewer king van Brian Lawrence. 8.00 Programma m. medewerking van straatartisten. 8.20 BBC- Symphonie-orkest met medewerking van so listen onder leiding van Sir Henry Wood. 10.00 Berichten. 10.30 BBC-Theaterorkest onder lei- ding van S. Robinson. 11.20—12.20 Ambrose en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten, 12.35 Orkest concert onder leiding van Doyen. 7.35 Gramo foonplaten. 8.20 Zang. 9.05 Sel. „Le sire de Vergy", operette van Terrasse met medewer king van solisten, koor en orkest onder leiding van Labis. 11.10—12.35 Pascal-orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2.20 Concert uit rest. ..Wivex" 3.20— 5.20 Omroeporkest onder leiding van L. Gröndahl. 8.20 Oude muziek, zang en voor dracht. 9.20 Pianorecital 9.40 Balletmuziek on der leiding van Reesen. li>.40 Trombone-reci tal. 10.55 Omroeporkest onder leiding van Ree sen. 11.2512.35 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Uit Stuttgart: Or kestconcert. 2.35 Gramofoonplaten. 4.20 Vroo- lijk programma met medewerking van solis ten en verst. Omroepkleinorkest onder leiding van G. Kneip. 7.20 Octetconcert. 8.30 Joh. Strauss-concert met medewerking van het Omroeporkest, Keulsche Mannenzangvereeni- ging en solisten. 11.2012.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 „L'inganno feiice", operette van Rossi ni. Lezing. II. „Ciottolino", operette van Fer- rari-Trecate. Orkestleid.: Previtali. Koorleid.: R. Benaglio. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2.20, 4.20 en 4.50 Gramo foonplaten. 5.20 Cellorecital. 6.35 en 7.35 Gra mofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert onder leiding van André 103012.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20. 1.30—2.20, 4.35 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zang. 6.50 Vioolrecital. 7.20 Gramofoonplaten 8.20 Salonorkest onder leiding van Walpot en radiotooneel. 10.30 Dansmuziek, 11.2012.20 Gramofoonplaten. DEUTSUHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Gevar. programma uit Stuttgart. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. 11.05 Weerbe richt 11.201.15 Barnabas von Geczy en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6