BEÜICHT Witte spatborden. Hei Befakyeijkste 53e Jaargang No. 16027 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 23 September 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM, UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13G82 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer I 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag ea aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zia hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. Sterfte aan tuberculose. Een zeer sterke daling te Haarlem. Maar het aantal ziekte-gevallen stijgt. Nu het verslag van den Gemeentelijken Ge neeskundigen en Gezondheidsdienst van Haar lem over 1934 verschenen is, zijn wij, aange vuld met de cijfers uit oude jaarverslagen van dien dienst, in staat een statistiek te geven van de sterfte aan tuberculose over de laatste 12 jaar. Wij geven de cijfers voor Nederland en Haarlem afzonderlijk. 1923 1924 1924 1926 10.4 10.05 9.9 9.7 10.7 9.9 12.3 16.0 Nederland Haarlem 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 9.5 8.4 8.6 7.4 7.3 6.4 6.7 5.45 13.0 9.1 8.4 7.2 6.6 5.6 3.82 3.86 Uit deze cijfers blijkt wel een zeer sterke daling. Vergeleken bij 1926 bedraagt de sterfte thans nog geen vierde. Het sterftecijfers is genomen per 10.000 in woners. Dit wil dus zeggen dat te Haarlem in 1926 per 10.000 inwoners 16 sterfgevallen aan t.b.c. voorkwamen tegen in 1933 en 1934 nog geen 4. Het opvallende is, dat in de jaren 19231928 het Haarlemsche cijfer hooger was dan het algemeene cijfer voor ons land. Daarna is de keer gekomen en nu zijn de Haarlemsche cij fers het gunstigst. Vooral over 1933 en 1934 zijn deze cijfers zeer gunstig. 1934 was wel 0.04 hooger dan 1933 maar dit verschil is toch van zeer weinig be- teekehis. Haarlem had over 1934 het laagste cijfer op Tilburg na, daar was het 3.3. Verdere cijfers zijn: Amsterdam 4.88, Rotterdam 5.6, den Haag 4.7, Utrecht 5.5, Groningen 4.3, Arnhem 5.1, Nijmegen 6.7, Leiden 5.4, Dordrecht 6.6. Leeuw arden 4.7, Emmen 4.3 en Eindhoven 5.9. Wij hadden over deze aangelegenheid een kort telefonisch onderhoud met Dr. S. G. van Siooten, directeur van het Consultatiebureau voor tuberculosebestrijding te Haarlem. Deze deelde ons mede, dat men geenszins uit deze daling van het sterftecijfer mag concludeeren dat eenige verslapping in de bestrijding der tuberculose gerechtvaardigd zou zijn. In tegendeel. De directeur van het Haarlemsche Consultatiebureau voor tuberculose bestrijding deelde ons mede. dat naast deze daling van het sterftecijfer een stijging van het aantal ziektegevallen aan tuberculose staat. Men ziet daaraan dat het absoluut nood zakelijk is, dat de tuberculosebestrijding met evenveel kracht wordt voortgezet. Hoe verklaard u zoo vroegen wij dat het sterftecijfer afneemt, terwijl het aantal ziektegevallen toch gestegen is? Dr. van Siooten antwoordde daarop: de vermindering van het aantal sterfgevallen is een gevolg, van de tuberculose-bestrijding, de verbeterde verpleging en natuurlijk ook van de verbeterde sociale omstandigheden. De ziekenhuisverzekering te Haarlem. Aantal deelnemers weer 'stijgend. Blijkens het jaarverslag van den Gem. Ge neeskundigen dienst te Haarlem bedroeg het aantal inwoners dat op 31 Dec. 1934 door de bekende ziekenhuisverzekering gedekt was tegen de financieele gevolgen die uit zie- kenhuisverpleging voortvloeien. 46410. Dit aantal was op 31 Dec. 1932 46202. Op 31 Dec. 1933 was" het tengevolge van de crisis gedaald tot 46114. Deze achteruitgang is weer tot staan gekomen door den crisismaatregel die de gemeente getroffen heeft (een ver laagde contributie voor werkloozen)Deze crisismaatregel heeft tengevolge gehad, dat in 1934 het aantal aangeslotenen weer met 204 vooruitgegaan is. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat in de eerste 7 maanden van 1935 een nieuwe stijging van verzekerden is geconstateerd en wel van ongeveer 900. Litausch vlieger over den Oceaan. In uitgeputten toestand in Ierland gedaald. De Litausche piloot luitenant Felix Waitkus, die Zaterdag met zijn vliegtuig van Long Is land bij New-York vertrok om te trachten een non-stopvlucht naar Litauen te maken, zag zich Zondagmorgen gedwongen, nabij Bal- linrobe in het Iersche district Mayo te landen. Zijn toestel werd daarbij gedeeltelijk vernield doch Waitkus zelf bleef ongedeerd. Hij hoopi zijn vlucht voort te zetten zoodra zijn machine gerepareerd is. Waitkus was uitgeput van den langen tocht en verklaarde, dat hij boven den Atlantischen Oceaan zeer slecht weer had ontmoet. Slecht* dank zij de elk uur uitgezonden radio-berich ten van den Iersehen zender Athlone had hij Zijn koers kunnen houden. (A.N.P.) Auto, motorfiets, alcohol: botsing. Ernstig ongeluk in de Kruistochtstraat Reed de auto te snei? Een motorrijder is zeer ernstig gewond. Op den hoek van de Kruis tochtstraat en de Van Keulenstraat. Slechts twee biertjes en een Voor- burgje zouden er de schuld, van zijn Een achttienjarige automobilist uit Olden- zaal reecL Zondagmiddag namelijk van de Nagtzaambrug de Kruis boch'tstraat in, volgens getuigeverklaring met een snelheid van on geveer zestig kilometer, volgens eigen ver ver klai*ing met Vijf en dertig kilometer Uit de Van Keulenstraat kwam een motor rijder, de 33-jarige heer Wijts, wonend in de Betje Wolff straat 2. die voorrang had. On danks het toch wel goede uitzicht reden auto en motor tegen elkander op. De motorrijder smakte tegen den grond en bloedde uit het oor De Ongevallendienst verleende de eerste hulp en per ziekenauto werd de aangeredene naar het St. Elisabeths- gasthuis.gebracht. Het bleek dat hij een schedelfractuur had gekregen. De achttienjarige Oldenzaler, die naar drank rook, zei dezen Zondagmorgen slechts twee biertjes en een glaasje Voorburg" te hebben gedronken. De remmen van de auto waren uitnemend, omstanders horden remgeknars, waaruit de gevolgtrekking is gemaakt, dat de chauffeur ongetwijfeld snel heeft gereden. De politie heeft den autobestuurder tot 's avonds half negen verhoord. Het ongeluk geschiedde des middags even voor half twee. De auto had een gedeukt rechterspatbord, de motorfiets was geheel vernield Auto en motor zijn beide in beslag geno men Tegen den autobestuurder is proces-ver baal opgemaakt De toestand van den heer Wijts was heden morgen nóg teer ernstig Hedenmiddag half een was de heer Wijts nog steeds buiten kennis. Zijn toestand is zeer levensgevaarlijk. Voor zijn leven wordt gevreesd. AVONDSCHOOL VOOR HANDELS ONDERWIJS. B. en W. doen den Raad een voorstel tot benoeming van den heer L. J. F. van der Heu len tot definitief leeraar aan de Gemeente- lijke Avondschool voor handelsonderwijs en tot herbenoeming voor den cursus 1351936 van de tijdelijke leeraren aan genoemde school: de heeren A. J. Hekkelman, J. W. Schotman, J. L. Nanninga en J. Kal. Het drinkwater te Velsen wordt te hartig. Nieuwe prise d'eau langs de spoorbaan VelsenSantpoort. Uit de geregeld verrichte chloorbe- palingen van het water uit de ver schillende putten van de waterleiding- bleek in de laatste jaren bij bijna alle putten een stijging van het chloorge- halte welke op een omhoog komen van de zoiitgrens duidt, en ongetwijfeld samenhangt met de toeneming van het debiet, dat in 1926 456.000 M3. be droeg, tegen 702.000 M3. in 1933 en 782.000 M3. in 1934. Aanvulling van den zoetwatervoorraad ter plaatse van den watervang direct door den neerslag is, ingevolge de bebouwing en riolee- ring niet mogelijk, zoodat de putten op water, dat b.v. van het zuiden af horizontaal en, voor een belangrijk deel, van beneden toestroomt, zijn aangewezen. Een uitbreiding van de capaciteit op het be staande terrein is dan ook niet mogelijk, al dus schrijven B. en W. aan den gemeente raad. Daarnaast is het. gezien het voorgaan de, onontbeerlijk, uitbreiding voor een ver dere toekomst reeds nu te overwegen en de noodige maatregelen te treffen om een snel le uitvoering daarvan te verzekeren, indien dit noodig mocht blijken. Een aanvullende watervang zal bij voorkeur buiten de bebouwde kom moeten worden ge zocht: hij dient echter zoo dicht mogelijk bij den bestaanden te liggen, daar de machines en zuiveringswerken op het pompstation voor- loopig van voldoende capaciteit zijn en de concentratie daarvan op één punt uit een be drijf stechnïseh oogpunt in elk geval aanbeve ling verdient. Een mogelijkheid voor een goe de watervoorziening kan worden gezien in de terreinstrooken langs de spoorbaan Velsen— Santpoort, eigendom der Nederlandsche Spoorwegen. Benoodigd zou zijn een rij putten ter lengte van b.v. 1000 M., welke doelmatig in een smal le strook grond zouden kunnen worden on dergebracht. Alvorens een definitieve beslissing te ne men zal het noodig zijn, een onderzoek' in te stellen naar de geschiktheid van den bodem ter plaatse. De kosten van een en ander worden ge raamd op f 10.000. B. en W. stellen voor. tot de uitvoering van dit werk te besluiten en daarvoor een crcdiet toe te staan van 10.000.—. De Commissie, voor gas en water adviseert gunstig. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Russisch schip reeft zeven Nederlanders. Hun boot op de Noordzee gekapseisd. Tijdens den hevigen storm van Zondag. Blijkens ontvangen telegrafisch be richt van het Russische stoomschip „Lensovet" is Zondag op de Noord zee op 51 gr. 19" NB. en 2 gr. O.L. tijdens een hevigen storm het Ne derlandsche motorschip „Minna" gekapseisd en gezonken. Be uit zeven koppen bestaande be manning onder commando van kapi tein de Ruyter is door het Russische stoomschip gered. De „Minna", die kort geleden gebouwd is en haar 5en tocht maakte was volgens het A.N.P. Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur uit Briton Ferry nabij Swansea in Wales ver-, trokken met een lading Wales -An thraciet bestemd voor de Rotterdamsche Kolen-cen trale te Rotterdam. De geredden op Nederlandselien bodem Vannacht om drie uur is het Russische stoomschip „Lensovet" met de geredden van de op de Noordzee vergane „Minna" in de Rotterdamsche ha verf aangekomen. De zeven geredden werden door een boot van de rivierpolitie naar het bureau van de rivierpolitie gebracht, waar zij den nacht konden doorbrengen. Op het bureau hadden wij een onderhoud met den kapitein van* de „Minna", den heer G. de Ruyter uit Scheve- ningen, aldus het A. N. P. Hij vertelde ons, dat de „Minna" Vrijdag middag Briton Ferry had' verlaten en aanvan kelijk de reis onder zeer gunstige weersom standigheden plaats vond. Aan boord bevond zich een lading van 471 ton anthraciet. Zondagmorgen stak een Zuidwester bries op. die steeds sterker werd. Om één uur was nog alles normaal. Vijf mi nuten later merkte men. dat het schip slag zij over bakboord begon te maken. De oor zaak hiervan was dat de lading kolen is gaan werken door het slingeren van de boot. Po gingen om het schip zoo te manoeuvreeren, dat de slagzij zou verminderen, mislukten. Reddingboot juist bijtijds neergelaten De slagzij nam steeds toe. De zee werd steeds ruwer en de golven steeds hooger, waardoor de positie van de „Minna" steeds ge vaarlijker werd. Aanvankelijk zag men geen kans de red dingsboot te strijken. Nadat echter het schip was omgedraaid, zoodat de lage kant aan lij kwam, kon men de reddingboot neerlaten. Dit gebeurde 10 minuten, nadat de slagzij was ge constateerd. Nog .10 minuten later, toen men zich in de reddingboot had begeven, verdween de „Minna" in de diepte. Inmiddels had het Russische schip „Lenso vet" reeds opgemerkt, dat er met het motor- scheepje iets niet in den haak was. Men zond een roeiboot uit naar de boot met de beman ning van het gezonken schip en deze werd evenals haar reddingboot aan boord van den Rus geheschen. De kapitein verklaarde zich zeer voldaan over de hartelijke ontvangst aan boord van het Russische schip Het is niet mogelijk geweest iets van de per soonlijke eigendommen van de bemanning te redden. Zelfs de scheepspapieren heeft de ka pitein niet 'neer kunnen meenemen. PRECARIORECHTEN VOOR AANSLUITING AAN GEMEENTERIOOL. Naar aanleiding van het adres van het be stuur der vereeniging „Vereenigde huiseige naren voor Haarlem en omstreken", betref fende de heffing van precariorechten voor het hebben van een aansluiting aan het ge meenteriool, deelen B. en W. den Raad het volgende mede. Artikel 2. sub. j. letter d der heffingsver ordening Precariorechten bepaalde aanvan kelijk. dat voor het hebben van een aanslui ting aan het gemeenteriool voor elk perceel, waarvoor die aansluiting dient, verschuldigd was f 1.20 per jaar. Op grond van de over weging, dat, indien meer perceeis gedeelten (woningen) door middel van één aansluiting op het gemeenteriool loozen. de kans op ver stopping door het uiteraard grooter gebruik wordt vergroot en bijgevolg de geemente ten einde een onbelemmerde loozing op het riool te waarborgen meer diensten heeft te verstrekken, werd het billijk geacht, om met inachtneming van het bepaalde in artikel 275. Ie lid, der gemeentewet, ter vergoeding dier meerdere diensten voortaan voor elke woning, waai voor de aansluiting dient, rech ten te heffen. Bij besluit van den Raad van 1 December 1933. in werking getreden op 1 Januari 1934. werd dan ook dedesbetreffen- de bepaling dienovereenkomstig gewijzigd. Voldoening aan het verzoek van adressant zou neerkomen op borekenine der rechten volgens de oude bepaling en das in strijd zijn met de laatstelijk vastgestelde verordening. B. en W. stellen deswege voor aan het ver zoek geen gevolg te geven. Straks, op den eersten Maandag van October Betaamt den braven fietser weer eens iets, Dan mag hij zich niet zonder reden vragen: O help. wat hangt er nu weer aan mijn fiets. Dan moet zijn spatbord witgelakt verschijnen. Dan krijgt zijn stalen ros een watten staart, Opdat hij niet door 't duister wordt verzwolgen En hem een achteraanval wordt bespaard Ik heb wel zelden in mijn heele leven, Iets leelijkers dan dezen staart ontmoet, Maar als het ons meer veiligheid kan geven, Wordt zooiets leelijks zelfs weer schoon en goed. Ik weet niet wat de fietser moet beginnen Wiens racemachine nooit een spatbord had, Krijgt hij straks bij de wet soms een wit voetje, Of wordt zijn rug met witte verf beklad? Hoe dit ook zij. u mag er wel aan denken, Dat zich uw fiets straks in den staat bevindt, Vereischt bij wet, zoodat de autorijder U 's avonds eert als graag „geziene" vrind. Die witte staart mag dan niet sierlijk wezen- En weer een last om aan te brengen maar Gij hebt ook voortaan niet zooveel te vreezen En bijna (witte) lak aan het gevaar. P. GASUS. Tegenvoorstellen onaanvaard- baar voor den Negus. En niet in overeenstemming met het Volkenbondshandvest. Zie eerst pag. 4. LONDEN, 23 September (A.N.P.) Naai de „Times" uit Genève meldt, zou Ab-essynië volgens de laatste Italiaansche eischen in den vervolge nog slechts bestaan uit de „beide Amharïsche districten". Alle gebieden met een niet-Amhariscihe bevolking zouden onder Italiaansche controle worden gesteld. De speciale correspondent van de „Times" merkt in dit verband op, dat men in Geneve van opvatting is, dat de Italiaansche tegen voorstellen ver uitgaan boven alles waf de keizer van Abessynië vrijwillig zou aanvaar den en wat in overeenstemming zou kunnen worden gebracht met de principes van het Volkenbondshandvest en de rechten van Abessynië als lid van den Volkenbond Het gaat om oorspronkelijke Italiaansche eischen en er kan niet worden aangenomen, dat de Vclkenbondsraad in de krachtige positie, die hij in den laatsten tijd is gaan innemen, meer neiging zal vertoonen, ze als rechtvaardig te erkennen Flauwe hoop te Parijs PARIJS. 23 Sept. De speciale correspon denten van de groote Fransche bladen in Genève verklaren algemeen dat men in Vol kenbondskringen er weliswaar niet aan ge looft dat Egeland aan de Italiaansche eischen zal toegeven, maar men acht den stap van Aloisi van dien aard, dat hierop een antwoord van de commissie van vijf moet volgen, zoodat de besprekingen practisch worden voortgezet. Slechts in dit feit ziet men een flauwe hoop, al is die ook gering. „Niet ongunstig teeken" zegt de Londensche pers. LONDEN, 23 Sept. (A.N.P.) Het bericht uit Genève, dat de Italiaansche vertegenwoor diger Aloisi den voorzitter van de commissie van vijf De Madariaga een uiteenzetting heeft gegeven van de Italiaansche bezwaren tegen het laatste plan wordt door de Londsche ochtendbladen beschouwd als een niet ongun stig teeken, aangezien Mussolini thans voor de eerste maal niet zijn eeuwig „neen" her haalt, maar neiging toont tot onderhande lingen. Intusschen wordt echter gemeld dat de Ita liaansche eischen zoover gaan dat de com missie van vijf ze moeilijk kan aanvaarden als basis voor besprekingen. Stamhoofden willen al beginnen Abessynische voorposten twintig mijl teruggetrokken. ADDIS ABEBA. 22 September f Reuter). De correspondent van Reuter bericht, dat de jongere stamhoofden moeilijk in bedwang zijn te houden. Zij verlangen zelf aan te vallen in plaats van af te wachten tot de Italianen hen aanvallen. Dit is de reden dat de voorposten twintig mijl terug zijn getrokken. Uitbreiding der Britsche vloot? De kosten zouden 200 millioen pond bedragen. LONDEN 23 Sent (A.N.P.) Het Zondags blad der oppositie, „People", schrijft te heb ben vernomen, dat minister-president Baldwin op de conservatieve partijconferentie te Bournemouth op 4 October bijzonderheden zal meedeelen over het bewapeningsplan der Engelsche vloot, waarvan de kosten omstreeks 200 millioen pond zullen beiragen. In een periode van zes jaar zouden zes slagschepen, 36 kruisers, 100 destroyers en 30 duikbooten worden gebouwd. Mussolini heeft zijn eischen kenbaar gemaakt aan de Commissie van Vijf; deze behelzen o.a. ontwapening en reorganisatie van het Abes synische leger. pag. 4 De Italiaansche ministerraad verwierp de voorstellen van de Commissie van Vijf. pas. 4 Oss blijkt nog steeds niet gezuiverd te zijn. pag. 3 De heffing op oliën en vetten is tot 30 cent per K.G. verhoogd. pag. 3 De noodlanding van het De Havilland Dra gon Rapide-vliegtuig is uitstekend gelukt. pag. 3 Te Wormermeer is een pakhuis door brand vernield. pag. 3 Russisch schip heeft zeven Nederlanders, wier boot was gekapseisd, gered. pag. 1 Het aantal sterfgevallen te Haarlem als ge volg van t. b. c. is zeer sterk dalende. pag. 1 In de Kruistochtstraat te Haarlem is bij een ernstig verkeersongeluk een man levensge vaarlijk gewond. pag. 1 Het Spaarne wint den Willem Hultzerbeker. pag. 8 Laatste Berichten. pag. 9 ARTIKELEN. ENZ. Van onzen Berlijnschen correspondent: Ha kenkruis en Zwart-Wit-Rood. pag 4 Van onzen Londenschen correspondent: Een Britsche leening aan Duitschland. pag. 4 A. A. Matris: Studentenstudiën. pag. 3 J. B. Schuil over „Veel heil en Zegen". pag, 11 J. B. Schuil: Filmmaniakken. pag. 11 Bekende Haarlemmers: Dr. A. I. den Hollander pag. 3 Spanje krijgt een nieuwe regeering. Alba krijgt opdracht tot kabinetsvorming. Santiago Alba. MADRID, 23 September. (A.N.P.) Na uitvoerige besprekingen tusschen den presi dent der Republiek en de verschillende promi nente staatslieden heeft de president aan Santiago Alba. den oud-minister van justitie, opdracht gegeven tot het vormen van een nieuwe regeering. waarbij hij als zijn wensch te kennen gaf. dat gestreefd zou worden naar een concentratie-regeering op zoo breed mogelijke basis, waarin zoowel de Katholieke party als de socialisten vertegenwoordigd zouden zijn. Het eerste bericht omtrent de benoeming van Alba als kabinetsformateur wekte groote verrassing, aangezien men verwachtte, dat hij op buitengewoon ernstige moeilijkheden zou stuiten. Deze verrassing nam echter nog toe, toen na een onderhoud tusschen Alba en Gil Robles, dat 45 minuten duurde, bekend werd, dat de Katholieke leider zijn loyale steun had toegezegd aan de pogingen tot vor ming van een zoodanige concentratie-regee ring. Het verluidt, dat het voornaamste doel van de nieuwe regeering zal zijn de tegenwoor dige grondwet te hervormen. Gezien het feit, dat Gil Robles beschikt over niet minder dan 114 stemmen in de Kamer van afge vaardigden, acht men het zeer waarschijnlijk, dat Aiba in zijn pogingen slagen zal, tenzij er thans nog moeilijkheden komen met de verdeeling van de portefeuille. EEN HERSENSCHUDDING EN EEN PROCES-VERBAAL Een twintigjarige fietser uit Heemstede reed Zaterdagavond in de Zakstraat uit de richting Bakenessergracht. Met groote snel heid kwam hij bij de Bloemertsteeg, waar de twee meisjes uit kwamen, die links af de Zakstraat wilder, inrijden. Zij kwamen van rechts en hadden dus voorrang. Een botsing volgde, alle drie vielen op den grond Alleen de fietser kreeg een lichte her senschudding en schaafwonden aan de elle- :oog. De ongevallendienst heeft weer de eerste hulp verleend, waarna de man per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis 's gebracht. Bovendien kreeg de Heemstedenaar een proces-verbaal wegens het geen voorrang verleenen aan het verkeer van rechts.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1