DE FAAM" DE BILT 53 DINSDAG 24 SEPT. 1935 HSARLE M'S D A G B EA D FALCON-REGENJASSEN voor DAMES, HEEREN en KIN DEREN, verkoopt, tegen fabrieks-detailprijzen, De VOLLEDIGE sorteering Falcon-regenjassen vindt U bij „DE FAAM" en bovendien een veelzijdige sorteering in andere gabardine-, loden en gummi jassen. - Als U nu een regenjas koopt, hebt U er dit jaar nog het langst plezier van. ANEGANG39 jaai iiug net ictngbi piezier van. BIJ „DE FAAM" ZIJN NU REGENJASSEN GEËTALEERD. Zandvoort had een slecht jaar. Hotel- en pensionhouders bespreken de oorzaken. „Er moet wat gedaan worden!" IA .de jaarvergadering, van de Hotel- en Pensiönhoudersvereeniging die gehouden werd in Hotel Stein aan den Boulevard de Favauge, gaf de voorzitter, de heer H, A. Klein Sr.. in zijn openingswoord een kort overzicht van de resultaten van het afge- looperi seizoen Het beeld, dat. de voorzitter van den toestand in de badplaats gaf. was reeds zeer somber maar dit werd bij de al gemene besprekingen door verschillende op merkingen en ter tafel gebrachte cijfers steeds scherper geaccentueerd. Vrijwel een parig was men het er over eens, dat de toe stand voor zeer vele zaken en voor nog meer particulieren onhoudbaar werd. Slechts in dien er spoedig ingrijpende veranderingen kwamen, zou Zandvoort van een totalen ondergang gered kunnen worden. Bij de besprekingen over hetgeen er ge daan kon worden om verbetering van den besfcaanden toestand te verkrijgen, kwam eerst de reisbelasting ter sprake. Uit de cij fers, die dezer dagen door de douane werden gepubliceerd kon worden berekend, dat ge durende de maanen Juli en Augustus dage lijks gemiddeld minstens honderdduizend Nederlanders in België vertoefden. Indien men 't aantal Nederlanders, dat naar Duitschland Schotland. Engeland. Noorwegen enz. trok gelijk stelt met het. aantal vreemdelingen, dat naar Nederland kwam, blijft er toch een „nadeelig saldo" van 1CO.OOO. Als deze 100.000 personen in eigen land gebleven waren, zou den niet alleen de hotel- en pensionhouders maar ook vele andere zakenlieden een be teren zomer gehad hebben. Het zou dan niet noodig geweest zijn, dat de tuinders groen ten .en fruit bij duizenden kilo's op de mest vaalt deponeerden. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het request, dat door verschillende bonden gezamenlijk aan den betrokken minister zou worden gezonden, terwijl speciaal gevraagd zou worden de belasting voor een week-end minstens op f 1.50 a f 2 per dag te stellen. Bij de bespreking op welke wijze de lasten ln het algemeen verminderd konden wor den. kwam ook de personeele belasting ter sprake. Het bleek hierbij, dat bij de heffing van deze belasting zeer groote onbillijkheden plaats vonden, die alleen weggenomen kon den worden door een algemeene hertaxatie van de bestaande perceelen. Besloten werd een request aan de bevoeg de instantie-te zenden met het verzoek een hertaxatie te doen plaats hebben van alle bestaande perceelen te Zandvoort. De geza menlijke lasten zouden hierdoor misschien weinig verminderen, doch 2ij zouden zeker billijker verdeeld worden. Verder werd besloten een request aan den raad te zenden met het verzoek de heffing van de Straatbelasting op billijker grondslag te doen plaats hebben, dan óp het oogehblik geschiedt. Hoe ernstig de heffing van de Straatbe- lasting den financieelen toestand in een be drijf kan beïnvloeden, moge blijken uit het feit, dat een der grootste zaken van Zand voort waarschijnlijk het volgend seizoen niet geopend, wordt, indien de grondslag voor de heffing van de Straatbelasting niet gewij zigd wordt. Wegens het geringe aantal Duitschers dat dit jaar in de gelegenheid was. Nederland te be zoeken. zal tot de regeering een request ge richt worden, met 't verzoek pogingen in het werk te stellen om van bevoegde instanties in Duitschland de toezegging te krijgen, dat in het volgend seizoen een grooter bedrag zou worden vrijgegeven voor reisdoeleinden. Nog een zeer belangrijk punt kwam daar na ter tafel, nr. een vergelijking tusschen Zandvoort en eenige andere badplaatsen. Uit vele cijfers bleek, dat de toestand in Zand voort belangrijk slechter was. dan in andere badplaatsen. Daarvoor moest natuurlijk een oorzaak zijn. Deze kon niet gevonden worden in de prijzen of de bediening in de hotels en pensions. De vergadering was van meening, dat het mindere bezoek aan Zandvoort in de eerste plaats te wijten was aan de vele ..verboden" en het optreden van de politie. Vele voor beelden werden genoemd, waaruit bleek, dat de politie lankmoedig was. doch ook vele waaruit het tegendeel bleek, 't Gevolg van dit optreden was. dat de gasten zich nooit veilig voelden. Vele klachten waren er over de marechaussees, wier verschijning alleen reeds onsympathiek aandoet, doch die bo vendien dagen achtereen alle auto's contro leerden, om te zien of de vereischte papieren wel in orde waren. Besloten werd een onderhoud met den burgemeester aan te vragen, om te spreken over de gehoorde klachten betreffende het optreden van de politie, over de parkeerver boden, over den slechten toestand van de twee toegangswegen, enz. enz. Aldus hoopte men te bereiken, dat aan de klachten van de bezoekers zooveel mogelijk tegemoet gekomen zou worden. Wegens het vergevorderde uur werd be sloten de plannen, die genoemd werden om de badplaats aantrekkelijker te maken, en den gasten meer verstrooiing te bieden in de volgende vergadering te behandelen, zoodat zij eerst in bestuursvergadering nader uitge werkt konden worden. AGENDA DINSDAG 24 SEPTEMBER Groote Kerk: Laatste avond-orgelconcert. 8.159.15 uur. Broederkerk: Conferentie Evangelist J. Se ven sma. 3 en 8 uur, Geb. Protestantenbond: Coué-avond B. v. d. Meer, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „In naam des konings 2.30, T en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden van onzen tijd". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Dertig jaar wereldgebeu ren." 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „Bal in Savoy". Op het tooneel: Dora Gerson. Weensche voordracht kunstenares. 2.30, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER PrinsenhofGemeenteraadsvergadering, 1.30 uur. Jansweg 52: Buitengew. aand.h verg der N.V. Mij tot expl. van onroerende goederen „Door Eendracht Sterk". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. De Crisis-Comité Collecte. Werkt mee op Zaterdag 12 October. Op 12 October a.s. zal het Haarlemsche Cri sis-Comité weder een beroep doen op de Haar lemsche burgerij. Misschien wel voor de laat ste maal. want de mogelijkheid is groot, dat na de opheffing van het Nationaal Crisis Co mité de Haarlemsche afdeeling haar arbeid zal beëindigen. Maar zoover zijn wij nog niet. De komende wintermaanden zal er veel van het Comité gevergd worden. De nood is eer der gestegen, dan afgenomen. Het aantal bin nenkomende aanvragen wijst daarop. Teneinde zooveel mogelijk steun te kunnen verleenen is versterking van de geldmiddelen van het Comité gebiedende eisch. Naast di vele pogingen die wij aanwenden om daartoe te geraken, is de jaarlijksche collecte zeker de belangrijkste. Reeds eenige weken is ons vol ledige apparaat in werking gesteld om deze collecte zoo goed mogelijk voor te bereiden. Weinigen weten, wat daaraan vast zit. Slechts zeer ten deele kan het Comité dit werk ver richten. want wij hebben den steun noodig van tientallen, die niet direct zijn ingeschakeld, maar voor deze bijzondere gelegenheid gje- vraagd worden ons behulpzaam te zijn. Onze wijkbureaux moeien van krachten voorzien worden, maar veel moeilijker is het de beschik king te krijgen over voldoende collectanten. Inmiddels hebben wij ons tot vele particulie ren en instellingen gewend om daarin te sla gen Gelukkig werden reeds vele toezeggingen ontvangen. Wij zijn daarvoor dankbaar, maar geenszins voldaan. Laat- mij. als secretaris van het Comité in aeze eerste oproeping de Haar lemmers uitnoodigen hun diensten op dien 12en October ter beschikking te stellen. Alleen dan zal het mogelijk zijn, op dien Zaterdag verheugde gezichten te zien der Comité-leden alleen dan zal het mogelijk zijn in de komende winterperiode ons werk zoo goed mogelijk te vervullen. Ons adres luidt: Crisis-Comité, Lange Begij nestraat 13rd. Haarlem. De collectedag wordt verdeeld in vier pe rioden n.l. van 9—11 uur. van 11—1 uur, van 13 uur en van 35 uur. Men geve zich op aan ons bureau, met ver melding van naam, voornaam, adres, leeftijd periode (n) waarin men wil werken en even tueel buurt, waaraan men de voorkeur geeft (bij spoedige aanmelding kan met het laatst genoemde het beste rekening worden gehou den). MCLLERUS. Secretaris Crisis-Comité. meldt: NATIONALE CHRYSANTHEMUM TENTOONSTELLING. Behalve de twee zilveren medailles, door de Koningin en Prinses Juliana aan de Nationale Chrysanthemumtentoonstelling, van 29 Octo ber tot en met 3 November te Aalsmeer te houden, geschonken, zijn, ongeacht een 14-tal medailles door de Ned. Chrysanthemum Club voor speciale prijsvragen voor particulieren en tuinbazen, reeds ruim 50 gouden en zilveren medailles door vereenigingen en particulieren aan het Tentoonstellingscomité aangeboden. Onder deze prijzen zijn er enkele met speciale bestemming. Zoo heeft de Ned. Chrysanthe mum Club een zilveren beker beschikbaar ge steld. toe te kennen aan die inzending van vakman-kweeker wiens inzending van eigen gekweekte Chrysanthemums ten ODzichte van sortiment en cultuur het meest heeft bijge dragen tot het welslagen der tentoonstelling. Voorts is er een extra prijs voor die inzending welke het meest decoratief is opgesteld: een extra prijs voor die inzending, zoowel van par ticulier als van vakman welke gedurende de tentoonstelling het best onderhouden is en een extra prijs voor die vaas Grootbl. Chry santen die aan het einde van de tentoonstel ling, zonder van nieuwe bloemen voorzien te zijn. in de beste conditie verkeert. Hun die wenschen in te zenden wordt, in verband met de beschikbare plaatsruimte, ver zocht hun inschrijvingsbiljetten spoedig te zenden aan het secretariaat Stommeerweg 70. PRIJSUITREIKING CONCOURS JOHEZ- HARMONIE. Men schrijft ons: Zondag jl. had in de bovenzaal van café rest. Brinkman, Plein, de uitreiking der prij zen plaats, behaald op het Johez-ooncours. gehouden tijdens en op de terreinen der Int. Bloemententoonstelling ..Flora" te Heemste de, op de Zondagen 5. 12 en 19 Mei 1935 ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan. Van de 33 vereenigingen. welke aan dit concours deelnamen, had een groot aantal door middel van een afgevaardigde aan de oproeping gehoor gegeven. De voorzitter der organiseerende vereeni- ging opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzon der Ir. L. de Weerd. voorzitter van het Cen traal Bestuur der Johez-vereenigingen en lid van het Eere-comité en verder twee leden der jury, den heer J. A. Meng, directeur der or ganiseerende vereeniging en den heer A. L. Hazebroek, gep. luit.-kapelmeester der Kon. Marine te Den Helder. Spr. hield een korte beschouwing over het zoo schitterend geslaagd concours en dankte allen, die hieraan medegewerkt hebben en wel in de eerste plaats het Flora-comité, dat de schitterende terreinen beschikbaar stelde. Verder de schenkers der diverse prijzen w.o. van de Koningin, Prinses Juliana en de Provincie Noord-Holland. Ook het Centraal Bestuur der Johez-vereenigingen had een zeer gelukkige keus gedaan door het benoo- digde aantal oorkondes te schenken, waar van de uitvoering op zeer hoog peil staat. Vervolgens dankte spr. het Concours-co mité voor het vele wat het voor dit con cours gedaan heeft en wel in het bijzonder den Concours-secretaris, die veel werk heeft moeten doen. Na nog enkele mededeelingen over het fi- nancieele gedeelte gedaan te hebben, ging de voorzitter tot de uitreiking der prijzen over. Met eenige toepasselijke woorden overhan digde de voorzitter aan eiken afgevaardigde de door zijn vereeniging behaalde lauweren. Bij het overhandigen van den prijs voor „Crescendo". Spaarndam. zeide de voorzitter dat het op zeer hoogen prijs wordt gesteld, dat deze vereeniging door aan dit concours deel te nemen, blijk heeft gegeven van haar medeleven met de jubileerende vereeniging. Enkele afgevaardigden maakten van de gelegenheid gebruik hulde te brengen aan het Uitv. Comité. Bij de uitreiking der oorkonde sprak de voorzitter de hoop uit, dat zij een waardig plaatsje in het repetitielokaal zal krijgen. Nadat nog Ir. L. de Weerd het woord ge voerd en gewaagd had van de goede ver standhouding en kameraadschap, die er on der de muziekverenigingen heerschit, werd de bijeenkomst gesloten. Hoogste barometerstand 768.6 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 745.0 m.M. te Karlstadt. en voorspelt: Matigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Waar schijnlijk regen. Aanvankelijk warmer. Uit het Buitenland Weer regen en iets zachter. De depressie die gisteren zwaren storm over Denemarken en de Oostzee bracht, trekt Noordoostwaarts af en de hooge drukking verplaatste zich naar onze omgeving, ge volgd door een nieuwe diepe depressie, die in geheel Ierland en Engeland regen brengt. In Zweden valt nog veel regen bij krachtigen tot stormachtigen Zuidwestelijken wind, in het Noorden sneeuw. In Duitschland klaart het weer op. In Zuid-Duitschland en Frankrijk was de nacht zeer koel en is waarschijnlijk vorst voorgekomen. Zuid-Frankrijk heeft nog warm en droog weer. Na eenige opklaring zal de nieuwe depres sie ook in omgeving weer regen brengen, aan vankelijk met zachter weer. Barometer 764 m.M. 768 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 24 September: Hoogste gisteren 64 F. Laagste heden nacht 55 F. Hoogste heden tot 12 uur 61 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 24 September. Bevallen 19 September: G. E. Moore Czepanski, z.; G. JansenKroon, d.; 20 Sep tember: M. C. v. d. BergMarcelis, 2 z.; 21 September: A. H. SpeeLammers, d.; M. J. van WesterhovenDuineveld, d.; 22 Septem ber: E. HarkmansSegsa, d.; J. H. Vonken- bergv. d. Moolen, d.; H. BekkemaBleij en- berg, z.; G. M. Witkampv. Dam, d.; 23 Sep tember: C. SingelsKleinloog, z.; Overleden 20 September: M. H. de Leth Terhoeve, 27 j., Harmenjansstraat; M. Otger, 83 j., K. Wijngaardstraat: 21 September: T. F. J. Snoeks, 61 j., Vinkenstraat; M J. van Al phen. 78 j., Mohjnstraat: G. R. Meinsma, 75 j., Hyacinthenlaan. Partij „Gelderland" won. Maandag is een begin gemaakt met de marine-oefeningen. De eerste dag eindigde volgens het A.N.P. met een overwinning van de partij „Gelderland", die er in slaagde, de duikbootgroep te verschalken. NATIONALE AVOND NATIONAAL JONGEREN VERBOND. De afdeeling Haarlem van het Nationaal Jongeren Verbond organiseert op 15 October een nationalen avond in café Brinkman-li, Groote Markt. De heer M. J. Leendertse, se cretaris van de Oranjefederatie boven het IJ en redacteur van het nationaal gedenkboek De Hechte Band, zal een rede houden over ons Vorstenhuis. TOONEELVEREEN GING „HERMAN HEIJERMANS". De tooneelvereeniging „Herman Heijer- mans" opent het speelseizoen op Maandag 30 September a.s. met „Van Ouds de Morgen ster", tooneelspel in 3 bedrijven van Her man Heijermans, in den schouwburg aan den Jansweg. Verder zijn nog de volgende speel avonden vastgelegd: 12 December, 9 Maart en 12 Mei en tusschen deze data in zal nog een „bonte avond" worden georgani seerd. Van het Spaarfonds voor een te hou den boot- en autotocht in Augustus 1936, wordt een druk gebruik gemaakt. INGEZONDEN de Voor den Inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Oorlogsreportage. Naar aanleiding der actie van bepaalde vredes-instanties hier te lande, tegen de maatregelen van buitenlandsche radiozend stations om van 'n veldslag reportages te ver zorgen, wil ik verklaren, dat als door hun toedoen een verbod tot stand komt de vredes beweging daarmede niet gediend wordt. Ik meen juist dat een heusche oorlogsreportage een enorme waarde zal hebben voor de vredesactie! Hoe goed ook bedoeld zal de actie van de vredesinstanties toch de strekking hebben de oorlogswaarheden te bedekken. Waarom wil de vredesbeweging de verschrikkingen verdoezelen, passen de kreten van de gewon den niet in onze huiskamer? De strijders voor den vrede mogen ons geen werkelijke documentaire klanken over den oorlog onthouden. Hun plicht is juist alles te voorkomen wat maar eenigszins gelegenheid geeft die ellende te verdonkeremanen. Of acht men het beter dat tijdens het oor logsgebeuren een wals van Strauss door de kamer schalt. Laat hooren hoe verschrikkelijk het op het oorlogsveld toe gaat! Laat de mensch inzien dat een parade iets anders is dan een oorlog! Dan bestaat er kans dat er een algemeene vredesdrang komt. Of denkt de vredesbeweging iets te bereiken met haar eigen standpunt individueel te ver klaren. Men heeft toch te maken met de wereldmassa die individueel nog nooit be reikt is geworden. Wij zijn door de mogelijkheden van de tech niek in staat groote verwoestingen aan te richten; maar door diezelfde techniek zijn we tevens in staat den mensch een juisten indruk te geven van hetgeen in de wereld gebeurt. Wij hebben nu tot heden genoten van de radiotechniek, wij hoorden niets dan pret tige waarheden, laat ons in vredesnaam de waarheid ook hooren over den oorlog en zijn ellende. Juist door de menschen dit alles te -doen meeleven zal er een reactie komen. De groote massa zal géén oorlog meer willen als ze alles weet. Hoogachtend, C. J. STOETE. Aelbertsbergstraat 85. Bloemisten, steenhouwers en eigen beheer. Geachte redactie, Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte naar aanleiding van uw beschrijving van het adres van den Haarlemschen Middenstand aan den gemeenteraad. Het meest frappeerde ons bloemisten en steenhouwers de voorlaat ste alinea over 't niet langer in eigen beheer uit voeren van onderhoudswerk. Natuurlijk den ken wij dan onmiddellijk aan de gemeente lijke begraafplaats en aan de honderden klanten die de gemeenteverordening ons ontnomen heeft. Waarom mogen wij bloe misten en steenhouwers toch ons beroep daar niet ten opzicht-e van alle graven uitoefenen? Wij weten dat de begraafplaats bij den dienst der Plantsoenen is overgebracht, alleen om de winst- van de begraafplaats ten gunste van den plantsoendienst te krijgen. Maar wij gelooven dat het publiek daar zeker niet mee gebaat is, wij doen het vrij wat goedkooper. En dan nog een ander bezwaar dat zeker niet het minste is. Door het gemeentelijk on derhoud worden daar jaarlijks duizenden gul dens minder verwerkt dan wanneer wij voor het onderhoud konden zorgen. Wij hebben nl. contact met onze klanten maar wat komt daarvan terecht wanneer de gemeente ons uitschakelt? Iedere bloemist in Haarlem zal het nazeggen dat het werk, voor klanten op de begraafplaats uitgevoerd door ons. miniem is. Wij hopen van harte dat onze gemeente raadsleden inzien dat ook wij in deze druk kende tijden steun behoeven. Geen geldelijke, maar gelegenheid om ons beroep ongehin derd te kunnen uitoefenen. W. ZUURENDONK Lzn. Met dank voor de plaatsing, Bloemenwinkeliers en venters. Geachte redactie, Het afwijzend advies, dat B. en W. op het adres van de afd. Haarlem der Ned. Bloe- menwinkeliersvereenïging aan den Raad hebben meenen te moeten geven (H. D. 'Vrijdag jl.) zal mede door de gebrekkige mo- tfveering van B. en W. in de kringen der Haarlemsche Bloemenwinkeliers groote on tevredenheid hebben gewektr Dat B. en W. kool (venters) en geit (win keliers) willen sparen, kan men als een be hartiging van het algemeen belang aanmer ken, niet echter dat dit geschiedt op een wijze, welke de eene partij «boven de andere bevoordeelt. Duidelijk toch is er hier van zoo al niet bewuste dan toch onbewuste bevoordeeling van de venters sprake. Dat venters des Zon dags mogen verkoopen is en «blijft toch te genover de winkeliers een principieel on recht, ongeacht of dit zich beperkt tot een 10-tal venters gedurende bepaalde uren. B. en W. meenen te kunnen verklaren, dat bij de aanwijzing van standplaatsen met de aanwezigheid van bloemenwinkeliers wordt rekening gehouden, hoewel in het adres een 12-tal gevallen wordt aangegeven waarin hiervan weinig of niets blijkt. B. en W. schijnen den toestand beoordeeld te hebben zonder een nauwkeurig onderzoek ingesteld te hebben. Anders toch zouden zij niet kunnen zeggen dat verschillende pach ters van standplaatsen pachtsommen beta len, die in evenredigheid minstens zoo zwaar op de pachters drukken als de exploitatie kosten op de winkeliers. Wat hier uit het oog wordt verloren is, dat aan de sorteering, service e.d. van een winkelier zwaardere eischen worden gesteld dan aan die van een venter en bovendien iederen dag, terwijl de venters hoofdzakelijk des Zaterdagsavonds hun standplaatsen innemen. B. en W. con- cludeeren hier N.B. tevens uit dat de con currentie zich dus in hoofdzaak beperkt tot „een" enkelen avond in de week alsof de Za terdagavond juist voor den winkelier niet ,.de" avond van de week is en niet vaak over de geheele week genomen voor hem de ver dienste moet inbrengen. Mogen al de venters en ook de winkeliers nog ieder een bepaald deel van het publiek tot vaste klant hebben, het staat evenzeer vast dat een groot deel van het publiek, dat gewoon was geregeld in de winkels te koo- pen, thans door de ongelijke concurrentie in de armen der venters gedreven wordt. Het is te hopen, dat de Raad om al deze redenen tot een betere regeling van den bloe menverkoop op vaste standplaatsen zal be sluiten. Met dank voor de plaatsing, EEN BLOEMENWINKELIER. Het Brokkenhuis. (Donkere Spaarne) Nu de winter langzamerhand weder in aan tocht is en velen door de ongunst der tijden de komende maanden met angst en vreeze tegemoet zien, meent het bestuur van het Brokkenhuis goed te doen, wederom een beroep te moeten doen op de ingezetenen van Haarlem en Omstreken ter verkrijging van de noodige kleeding, beddegoed, schoeisel en dekking ten behoeve van hen, die hieraan zoo'n groote behoefte hebben. Tal van ge zinnen zijn zelfs niet in staat, ook maar het geringste zelf aan te schaffen. Alles vraagt om vernieuwing. De tientallen brieven om steun, die thans reeds werden ontvangen, ge tuigen van schrijnend leed en bittere ar moede. Hier is gebrek aan een kachel, daar is het beddegoed totaal op en versleten, ter wijl elders soms zelfs geen kleeding aanwezig- is om de kinderen naar school te zenden. Ouden van dagen, die met een gering inkomen rond moeten komen, vragen om verstrekking van warme onderkleeding. jas of mantel en zoo zijn er tal van behoeftigen, die reikhal zend uitzien naar het oogenblik, dat ook zij in aanmerking kunnen komen, het gevraagde in het Brokkenhuis m ontvangt te «s-ièn nemen. Het bestuur zou niets liever doen dan allen te helpen, doch hiervoor is de medewer king gewenscht van allen, die in staat en be reid zijn, om evenals vorige jaren te helpen en te steunen. In de eerste plaats moet ons magazijn, dat thans groote gapingen ver toont, eens goed worden gevuld; in den ko menden winter zal nieuwe aanvoer van klee ding steeds dringend noodig zijn, wil het be stuur zijn taak kunnen blijven vervullen. Alles is welkom, mits het maar geschikt is, of ge schikt gemaakt kan worden, voor de in nood verkeerende gezinnen. Een briefkaartje aan het adres Donkere Spaarne 34, of een tele foontje 23676 en onze wagen komt voor uw deur om uw gaven in ontvangt te nemen. Het bestuur van het Brokkenhuis, A. VAN MARSELIS HARTSINCK, Presidente. P. J. MULDER, Secr.-Penningmeester. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 24 September 1935 Hooge Prijzen f 25000.— 2294 f 1500.— 851 f 1000.— 5049 8877 14722 16181 f 400.— 6638 7908 12599 f 2001216 4875 13709 16567 18433 19087 f 100.— 479 2076 5816 5896 7597 8448 11836 12695 15605 16855 Prijzen van 70. 33 369 487 606 719 765 943 944 961 1323 1352 1353 1506 1531 1576 1771 1934 2056 2172 2239 2241 2316 2323 2433 2500 2507 2526 2556 2634 2740 2747 2780 2856 2940 3179 3222 3237 3246 3347 3592 3609 3754 3783 3949 3963 4010 4200 4207 4252 4288 4540 4569 4730 4764 4820 4889 4932 4996 5006 5202 5304 5305 5345 5415 5461 5673 5697 5724 5820 5863 5975 5985 6C31 6310 6363 6393 6415 6438 6513 6586 6726 6754 6838 6884 7300 7350 7388 7390 7423 7681 7839 7947 7975 8031 8201 8216 8227 8395 8659 8701 8714 3753 8804 8814 8859 8903 8949 8988 9035 9054 9062 9131 9163 9344 9644 9850 9883 10100 10201 10422 10459 10514 10591 10599 10606 10612 10623 10772 10793 10804 11170 11193 11204 11257 11351 11399 11430 11593 11678 11686 11721 11744 11840 11908 11995 12036 12052 12287 12293 12358 12705 12777 12808 32862 12939 13073 13075 13193 13263 13306 13495 13651 13652 13722 13780 13873 13881 13939 13988 14021 14393 14454 14477 14478 14548 14834 14854 14893 15020 15096 15153 15195 15258 15276 15444 15496 15513 15518 15635 15649 15818 15967 15978 16139 16160 16453 16488 16577 16649 16656 16907 16920 16933 16942 17105 17121 17153 17182 17284 17358 17392 17408 17445 17729 17733 17759 17779 17789 17790 17941 18030 18082 18227 18255 18261 18330 18488 18501 18573 18592 18620 18658 18746 19148 19290 19302 19370 19382 19449 19494 19616 19726 19727 19809 19975 19991 20038 20043 20063 20099 20169 20206 20241 20357 20610 20619 20690 20710 20730 20790 20941 20997 Nieten 3 24 105 109 144 273 274 277 282 296 310 319 394 396 451 610 636 706 741 757 825 830 841 877 885 1027 1055 1056 1065 1120 1153 1241 1244 1259 1300 1337 1386 1407 1524 1574 1597 1614 1852 1736 1760 1788 1792 1833 1836 1887 1896 1919 1924 1925 1954 2012 2024 2050 2096 2121 2147 2154 2163 2250 2321 2381 2388 2428 2431 2550 2559 2574 2625 2722 2723 2725 2749 2773 2784 2813 2836 2851 2859 2881 2882 2893 2939 2984 2989 3037 3056 3064 3126 3139 3217 3251 3274 3293 3294 3322 3350 3447 3453 3522 3536 3548 3568 3606 3622 3631 3695 3716 3724 3737 3751 3804 3805 3813 3848 3872 3899 3973 4076 4081 4101 4164 4246 4264 4309 4312 4331 4334 4339 4369 4411 4461 4484 4515 4525 4545 4548 4619 4690 4715 4717 4814 4824 4878 4938 4949 4959 5043 5083 5109 5129 5162 5176 5193 5215 5250 5338 5339 5357 5397 5502 5545 5578 5608 5623 5631 5635 5704 5714 5752 5801 5880 5910 5983 5997 6008 6017 6034 6037 6061 6062 6113 6122 6128 6134 6138 6171 6195 6209 6234 6241 6272 6306 6320 6351 6354 6359 6375 6387 6404 6422 6478 6552 6584 6588 6602 6613 6639 6643 6652 6752 6765 6790 6811 6850 6875 6877 6912 6941 7016 7031 7074 7128 7166 7172 7199 7214 7217 7238 7241 7253 7262 7288 7304 7323 7349 7359 7368 7420 7454 7476 7524 7528 7545 7605 7617 7645 7660 7753 7773 7809 7825 7861 7900 7919 7920 7930 7932 7940 7958 8047 8073 8084 8110 8142 8147 8223 8246 8319 8348 3374 8391 8435 8441 8504 8533 8537 8540 8551 8560 8603 8663 8689 8748 8842 8867 8875 3SS5 8935 9012 9088 9123 9135 9206 9221 9235 9303 9375 9332 9403 9438 9463 9478 9513 9518 9550 9612 9641 9672 9683 9718 9750 9751 9756 9759 9786 9798 9803 9836 9855 9915 9943 9948 9953 9986 9990 9998 10024 10027 10042 10052 10139 10223 10273 10274 10276 10347 10387 10391 10414 10416 10475 10506 10520 10525 10527 10559 10568 10582 10611 10632 10751 10798 10811 10330 10836 10889 10916 10926 10957 10963 10967 11001 11122 11155 11201 11214 11241 11299 11393 11401 11419 11427 11495 11516 11534 11596 11641 11709 11743 11830 11878 11939 11993 12019 12044 12070 12073 12075 12101 12179 12263 12286 12294 12317 12356 12384 12385 12456 12461 12462 12502 12603 12656 12703 12710 12738 12759 12763 12851 12852 12378 12894 12903 12921 12948 13016 13036 13045 13047 13049 13082 13089 13180 13187 13212 13320 13222 13323 13334 13378 13390 13432 13487 13551 13602 13614 13637 13736 13890 13899 13905 13950 13953 13967 13971 13989 13995 14027 14072 14107 14138 14180 14317 14374 14396 14442 14466 14527 14549 14595 14614 14653 14673 14720 14812 14828 14839 14929 14943 15046 15067 15103 15130 15146 15172 15178 15199 15259 15304 15339 15348 15352 15373 15400 15490 154S3 15565 15567 15611 15625 15763 35774 15790 15803 15832 15851 15884 15930 16079 16135 16226 16261 16264 16273 16324 16434 16471 16474 16517 16526 16570 16579 16639 16695 16829 1C842 16856 16861 16891 16914 16919 16986 17002 17010 17066 17077 17110 17168 17177 17212 17215 17218 17257 17278 17291 17429 17467 17493 17501 17504 17515 17563 17568 17687 17707 17712 17734 17838 17842 17865 17893 17899 17938 179G3 13076 18137 18155 18213 18246 18248 18306 18327 18360 18461 18470 18543 18596 18639 18678 18679 18727 18741 18776 18788 18806 18813 18829 18858 13888 18941 18972 18973 19070 19122 19142 19192 19198 19223 19229 19266 192S0 19350 19416 19425 19428 19438 19458 19507 19524 19559 195S0 19583 19710 19712 19718 19728 19758 19772 19787 19858 198S0 19866 19880 19888 19889 19900 19915 19943 19952 19958 20014 20040 20041 20042 20044 20051 20093 20109 20134 20147 20181 20193 20195 20275 20314 20355 20359 20365 20404 20433 20468 20507 20567 20587 20639 20655 20677 20688 20700 20749 20768 20769 20779 20833 20904 20912 20927 20994 Verbeteringen 5e klas, 5e lijst: 1010 f70 ver valt: 9321 m. z. 9331; 16663 m. z. 16653; 20964 f 70 m. z. 20946 f 70; 2655 m. z. 12655 niet; 14293 mst niet.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2