MELK DINSDAG 24 SEPT E-M B ER 1933 HAARLE M'S DAGBLAD 9 Minister Colijn spreekt in de Tweede Kamer. Aan de orde is het wetsontwerp tot ver laging der openbare uitgaven. Minister Colijn dankt de Kamer voor de spoedige hervatting der beraadslagingen. Spreker zal eerst de reeds gemaakte opmer kingen beantwoorden en daarbij gelegenheid vinden aanvullingen te geven op de troon rede. Wat betreft de in Juli jl. in tweede termijn gemaakte opmerkingen, de vraag van den heer Aalberse betreffende stuiting van executies moet de i\ :ering beantwoor den aldus: dat niet alle executies kunnen vervallen. Wel echter is de regeering bereid maatregelen te nemen tot het stuiten van onredelijke executies. Ze zullen ongeveer overeenstemmen met de maatregelen, inzake landelijk hypotheekwezen. Wat betreft de opmerking van den heer Albarda inzake het capitulantenstelsel acht de regeering een redelijke oplossing mogelijk. Spreker is geenszins geprikkeld geworden dooi de critiek van den heer Aalberse. De regeering is steeds bereid hetgeen door de Kamer wordt geWenscht in ernstige overweging te nemen. Aan de regeering mag ook geen veranderlijk heid in haar houding worden verweten. Men moet haar houding zien in het licht der om standigheid. Dit geldt ook die betreffende de Londensche conferentie. Te groote haast kan soms heel wat bederven. Meent men voorzich tig te werk te zijn gegaan, aan kan nog wel blijken dat men zich in de uitwerking heeft vergist. Dit zou zoo bijvoorbeeld kunnen zijn met het vaste-lasten-ontwerp blijkens de critiek in het voorloopig verslag. Spreker deelt mede, dat binnen enkele weken een wetsontwerp zal verschijnen om de industrialisatie fi nancieel mogelijk te maken. Wat het bezuinigingsontwerp be treft, blijft het Nederlandsche volk rustig dan zal (buitengewone om standigheden daargelaten) devalua tie kunnen worden voorkomen. Gaat Griekenland zijn weer macht uitbreiden? ATHENE, 24 September (A.N.P.) De Hooge Raad voor landsverdediging heeft de laatste dagen verscheidene zittingen gehouden onder voorzitterschap van minister-president Tsal- daris. Aan de beraadslagingen werd onder meer deelgenomen door de ministers van oor log, marine en economische zaken en den president van den Senaat, benevens den mi nister van buitenlandsche zaken en de geheele leiding van den generalen staf. De Raad heeft naar verluidt zeer belangrijke besluiten ge nomen, dié streng geheim worden gehouden. Uit altijd welingelichte bron verluidt echter dat onder meer is besloten tot: versnelde be wapening der strijdkrachten met modern oorlogsmateriaal, o.a. aankoop van 75 nieuwe vliegtuigen, eenige destroyers en onderzeeërs. Bovendien is de termijn voor aflevering van een hoeveelheid reeds besteld materiaal ver kort van een jaar op drie maanden of nog minder. Voorts zou zijn besloten tot een betere uit rusting van het leger in verschillende opzich ten. Om deze redenen zou het tijdstip voor het naar huis zenden van de reservisten, dat onder normale omstandigheden reeds zou zijn aangebroken voor onbepaalden tijd zijn uitgesteld. JOURNALISTENKRING VRAAGT EENHEID VAN SPELLING DEN HAAG, 23 Sept. (A.N.P.) Het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring heeft tot den raad van ministers een schrij ven gericht in zake de spelling. Strekking van dit adres is: er bij de regeering op aan te dringen zoo spoedig mogelijk tot eenheid op het gebied der spelling te komen. Het kring- bestuur is van oordeel, dat er op het oogenblik een toestand van verwarring heerscht, welke bevorderd wordt door het feit, dat de nieuwe spelling alleen is voorgeschreven voor het onderwijs, terwijl aan den anderen kant voor andere organen der overheid nog de spelling- De Vries en te Winkel moet worden gevolgd. Deze verwarring veroorzaakt moeilijkheden op verschillend gebied, ook op dat der journalis tiek en niet minder in het gezinsleven. Het kringbestuur dringt er daarom bij de regee ring op aan zoo spoedig mogelijk regelingen te treffen, welke de noodzakelijke en ge- wenschte eenheid van spelling, in welke rich ting dan ook, kunnen bevorderen. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.27 1/4—7.28 Berlijn 59.49—59.56 Parijs 9.75 3 4—9.76 1/4 Brussel 24.99—25.03 Zurich 48.C848.12 Rome 12.10 New-York 1.481.48 1/4 Voorbeurs te Amsterdam. TOESTAND VAN AFWACHTING. De ochtendbeurs had hedenmorgen een uiterst stil verloop. De koersschommelingen bleven beperkt. De vaste stemming, die giste ren in Wallstreet bestond, miste haar uitwer king op onze markt volkomen, hetgeen moet worden toegeschreven aan het voortduren van de onzekerheid met betrekking tot den binnen- en buitenlandschen politieker» toe stand. De tegenvoorstellen van Mussolini zijn zoo goed als afgewezen en thans moet worden afgewacht of zij toch nog een nieuwe basis vormen voor nieuwe discussies. Met spanning wacht men voorts op de verklaring die dr. Colijn heden in de Tweede Kamer zal afleg gen en waaraan men groote beteekenis hechtte. Philips waren iets vaster. Naar verluidt zou het in de bedoeling liggen een voorloo pig dividend van 6 pet. in contanten uit te keeren en omtrent het restant'later een be slissing te nemen. Aku en Unilever vertoon den nagenoeg geen koersverschillen, evenmin als H. V. A. en Amsterdam-Rubber. Young- leening bleef eveneens op peil. De wisselmarkt was zeer kalm. Het pond was iets vaster op 7,27Vé- De Fransche franc verbeterde tot 9.76 1/8, de dollar steeg tot J.,48 1/8 op welken koers onder normale om standigheden goudexport mogelijk is. Door de verhooging der molestverzekering is het goud- punt evenwel veel hooger gekomen, zoodat thans geen goudverschepingen plaats vin den. Dr. Posthuma richtte zich tot de jongeren. Veehouderij basis van het bestaan van den boer. „Bezuinigd zal moeten worden/' Dr. F. E. Posthuma heeft Maandag op den landbouwdag voor jongeren te Hoorn een rede gehouden, waarin hij zeide, dat Neder land zich op landbouwgebied moet aanpas sen aan de structuurverandering in maat schappij en wereld. Daarbij moet uitgegaan worden van de melk, omdat de veehouderij geacht moet worden de basis te zijn van het bestaan van den Nederlandschen boer. Ook pacht en hypotheekrente moeten zich aan passen, zoo noodig met wettelijken dwang. Het is in het belang van volk en staat dat verdere inzinking van land- en tuinbouw voor komen wordt. De inzinking moet in een op heffing worden omgezet. Dit kan echter niet geschieden door allerlei kunstmiddelen, hoe goed bedoeld ook en hoe noodig voor een overgangstijd. Het binnenlandsche afzetge bied van den boer moet vergroot worden. Spr. bepleitte ook staatscontrole op de mar- garinefabricage. Ten slotte wendde dr. Posthuma zich meer in het bijzonder tot de jongeren: Gij zij t thans geroepen om het leven in te gaan en daarbij moet ge deze wereld aanvaarden, al is deze ook een groote chaos. U wordt tot eisch gesteld daarin orde te maken en om dat te kunnen doen, zult ge weer moet- ten bouwen! Landbouwkundig door als basis ts nemen voor den opbouw van onze geheele structuur een landbouwproduct en wel het allerbelang rijkste voor ons land: de melk. Maatschappelijk zult ge dienen te bouwen in anderen zin. „Wij hebben het allen te goed gehad en moeten nu weer terug. Dat noemt men in één woord: bezuinigen. Men ziet dan de wanverhouding, die daarin be staat dat de boer 70% krijgt van zijn pro- ductenprijzen van voor den oorlog en het algemeen indexcijfer nog ongeveer 1.4 is. Zal er nu ooit evenwicht komen in deze ver houding, dan moet ook dit indexcijfer omlaag. Allerlei diensten zullen veel goedkooper moe ten worden verricht. Wij hebben er ons aan gewend om allerlei diensten te betalen, die bij eenigen goeden wil v^l om niet kunnen wor den verricht. Gevallen van typhus in Den Haag. DEN HAAG, 24 Sept. (A.N.P.) Onder het personeel van twee werkplaatsen hier ter ste de hebben zich enkele gevallen van typhus voorgedaan, welke gevallen vermoedelijk ont staan zijn door het gebruik van besmet voed sel. De gemeentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst is begonnen een onderzoek naar de oorzaken in te stellen. Medegedeeld kan worden dat bovenbedoelde gevallen geen bedreiging voor den algemeenen gezondheids toestand in deze gemeente vormen. Het eenheidsfront van socia listen en communisten in Frankrijk. Actie om het deflatie-bewind van Laval ten val te brengen. ■PARIJS, 24 Sept. (A. N. P.) Socialisten en communisten hebben besloten een gemeen schappelijke actie te voeren tot het ten val brengen van de .regeering Laval, na de her opening van het parlement. In hun program ma verklaren zij zich tegen een politiek van deflatie, welke den franc in gevaar brengt. Verder houdt het program loonsverhooging voor den ambtenaar en den arbeider in. ter wijl den boer toezegging wordt gedaan van een loonende opbrengst van zijn product. Kassier Schaap had beter bewaakt moeten worden. Oordeel van de regeering. De ministers De Wilde en Van Schaik heb ben naar aanleiding van de vragen van het Tweede Kamerlid D. Wijnkoop eenige mede- deelingen gedaan over den gang van zaken bij de bankdébacle van den kassier Schaap te Wor nier veer. De ministers deelen thans mede, dat de president-commissaris van „Zaanland" ef fecten uit de safe wilde nemen om deze ten behoeve van een der aangesloten gemeenten te verzilveren. Ongeveer èen maand heeft de betrokken kassier de zaak weten te rekken, hetgeen mogelijk was in verband met het vertrouwen, dat. de president-commissaris in hem stelde, tot dat op 12 Juli j.l. wantrou wen rees, waarvan op 13 Juni aan den bur gemeester van Wormerveer is kennis gegeven. Daarna is op 14 Juni het safeloket in tegen woordigheid van den commissaris van politie als hulpofficier van justitie en den burge meester welke laatste als vertegenwoordi ger van Zaanland aanwezig was geopend. Bij de opening bleek, dat de effecten niet meer in het loket aanwezig waren; de ver dachte bekende ze te hebben beleend. Na een door den verdachte onder afgifte aan den commissaris van politie van een cheque tot zekerheid gedane toezegging, dat hij de effecten binnen enkele dagen zou te ruggeven, heeft de president-commissaris verklaard geen aangifte te willen doen. De verdachte is door den commissaris van poli tie, ten einde hem in de gelegenheid te stel len de verduisterde effecten terug te geven, na zijn verhoor op vrije voeten gelaten. Voor de regeling dezer aangelegenheid was het noodig, dat de verdachte zich buiten Wor merveer begaf. Naar het oordeel van de ministers kan het niet wel verantwoord worden geacht, dat den verdachte algeheele vrijheid van beweging is gelaten. Zoo al geen inverzekeringstelling had behooren plaats te hebben, hadden in ieder geval zijn gangen zoo nauwkeurig mogelijk moeten zijn nagegaan. Door de betrokken autoriteiten is na de vlucht van den verdachte alle moeite gedaan om hem in handen te krijgen, in het bijzon der door den commissaris van politie te Wor merveer. die met grooten ijver aan de op sporing heeft deelgenomen en wien het ten slotte persoonlijk is mogen gelukken hem te Parijs aan te houden. met NATUUR- BOTE R KAAS MELK- BROOD (Adv. Ingez. Med.) GEEN ACUTE VOEDSELNOOD IN DE RESIDENTIE CHERIBON. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Roestam Effendi (C.P.H.) betreffende voedselnood onder de inheemsche bevolking van de afdeeling Che- ribon, deelt minister Colijn mede, dat van acute voedselnood voor de inheemsche be volking in de residentie Cheribon niet kan worden gesproken. Wel wordt, aklus de minister, als gevolg van den slechten padi-oogst, in enkele desa's van het district Candanghaoer. regentschap Indramajoe, een voedseltekort verwacht. Ge vallen van voedselgebrek met doodelijken afloop hebben zich, voor zoover aan de Indi sche regeering bekend, niet voorgedaan. Teneinde in het te verwachten tekort aan voedsel voor de inheemsche bevolking in de residentie Cheribon afdoende te kunnen voorzien, doet de Indische regeering voorra den padi opslaan, teneinde deze te gebruiken zoodra zulks noodig mocht worden. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 24 SEPTEMBER '35 OPGEGEVEN DOOK DE RÜTTEKDAMSCHt BANKVEREENIGING KANTOOR HAARI.FV 1.30 2. Staatsl. Binneul. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 0 1 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II 88%-H eg Staatsl, Buitenl, 5 1/2 pCt. Duitschl. 17% 1930 (Youngleen 17% Youngleening) met 20 $4 verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 6V4 Oude Boot Scheepv. Unie 40 y2-x 40 Vi Stoomv. Mij. Ned. 33V* Industr. Binnenl Alg. K.zijde Unie 26 259* A. N. 1. E. M. (Nat v. Berkei's Patent t v— Cert, Calvê Delft 58 Nederl Ford 275 - Ned. Ind. Gas (Nat. •-* Gem. Bez. Philips 232V* 232-230W 983y4 98i* h Industr. Buiteul. Anaconda Copper 12% 12% 12V* Am Smelting 21\ 10 v* Bethlehem Steel 23% 23% Cities Service 5 pCt. Cities per 19 6 G - Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation -- Intern. Nickel I8K2 North Amer. Cy Standard Brands - 47/f U. S. Steel 27% 27V* Banken Binnenl, Koloniale Bank 34 Cert. Handel Mij. - 73 Banken Buiteul. Deutsche Reich&b, Petrol. Mij. Binl, Kon. Petroleum 1S8V*~V* 1879, SI Petrol. Mij. Buiten:. Continental Oil 5% Cultuur Mijen. 176V* 90 N. I. S. U 86 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 186 - 30 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 134 152 153V* - 155 Rubber Mijen. 101V* 102 Deli Bat. Rubber 5994 Ned. Ind, Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. 101 Spoorwegen Buitenl. 20V* Comma Milwaukee 2H 5 pet. Adj. Milwaukee - - Missouri Kansas Texas 61 Prolongatiekoers - MAIS ON HARTJE JUBILEERT. 30 jaar bestaat Maison Hartje. 15 jaar heb ben de heer en mevrouw Kolderie er de lei ding van gehad. En tijdens die 15 jaar zijn niet alleen de hoeden van Maison Hartje van verm, kleur en afmetingen veranderd, doch is de heele dameshoedenzaak Groote Hout straat 97 aanmerkelijk gemoderniseerd en uitgebreid. Ter gelegenheid van dit jubileum, zijn de étalages van het moderne pand van Maison Hartje op buitengewoon smaakvolle wijze in gericht. Met simpele tegels, najaarshoedjes en verdere étalage-artikelen is een zeer artis tiek geheel verkregen. Hedenmiddag wordt van 35uur recep tie gehouden, daar de eigenlijke jubileum dag, Zondag, zich niet ieende tot het hou den van een receptie. Hedenmorgen prijkte de winkel van den heer Kolderie in een schat van bloemen. De meeste stukken waren afkomstig van cliënten van Maison Hartje. Zonder twijfel zullen zeer velen de receptie van hedenmiddag bezoeken. VRACHTVERVOER PER AUTOBUS. Ingaande 6 October' zal het vervoer van stukgoederen van en naar Vogelenzang. Ben- nebroek, Hillegom, Lisse. Sassenheim. Noord- wijkerhout. Voorhout en Warmond door de Nederlandsche Spoorwegen voortaan per da- gelijkschen vrachtautodienst in samenwer king met de N.V. A.T.O. te Utrecht, plaats vinden. Voor vervoer van wagonladingen, levende dieren, stukgoed in afzonderlijke wagens en expresstukgoederen blijven de stations Voge lenzang-B, Hillegom. Lisse, Noord wij kerhout en Warmond geopend. HET CONFLICT TE TILBURG. De Haarlemsche Hengelaarsvereeniging ..Sport na Strijd" heeft een motie aangeno men, waarin de houding van de hoofdbestu ren der vakorganisaties (waarvan deze hen gelaars lid zijn) inzake het conflict te Til burg wordt afgekeurd en waarin wordt mede gedeeld, dat zij deze kwestie in hun vakorga nisaties aan de orde zullen stellen, en dat zij de actie te Tilburg zoowel financieel als mo- ï-eel zullen steunen. NIEUWE INTERNUNTIUS. Tot internuntius te 's-Gravenha-ge is noemd mgr. Paolo Giobbe. Vrijheidsbond wil doelbewuste liberale politiek. De Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" heeft te Amsterdam een buitenge wone algemeene huishoudelijke vergadering gehouden Aan het hierover uitgegeven com muniqué ontleenen wij: Bij .de besprekingen bleek de vergadering in de in uitzicht gesteldé actie vertrouwen te stellen en overtuigd te zijn. dat deze zal lei den tot liet voeren van een doelbewuste libe rale politiek, waarbij de tegenwoordige econo mische en sociale vraagstukken in net licht van het liberale beginsel zullen worden be zien. De vergadering Vereenigde zich met de door het hoofdbestuur genomen maatregelen om op korten termijn te komen tot verwezen lijking van datgene, dat op het oogenblik on der de liberalen als dringend noodzakelijk wordt gevoeld, en gaf blijk van ernstig te willen meewerken aan het verlevendigen van de liberale actie. In de plaats van prof. mr. C. W. de Vries, die zijn zetel in het hoofdbestuur ter be schikking had gesteld voor een jongere, werd gekozen mr. N. A. Stempels te Utrecht. HEEMSTEDE Rooien van boomen. B. en W. stellen den Raad voor, te beslui ten tot het doen rooien van: le. 23 zieke iepen, staande langs het, ge deelte van den Heerenweg gelegen tusschen de Koediefslaan en de grens der Gemeente Haarlem, 2e. 2 iepen, staande op den hoek van de Koediefslaan en den Heerenweg. Het rooien van eerstgenoemden boom zou volgens de meening van den Hoofdingenieur der Rijks waterstaat den uitrij van de Koediefslaan ten goede komen, terwijl het rooien van den an deren boom een zichtbaren inrij zou geven voor een te bouwen garage naast het perceel Heerenweg 144; 3e. 2 zieken beuken, staande aan de Zuid zijde van de Kerklaan; 4e. 2 zieke iepen, staande in de Manpads- laan; 5e. enkele sparren, staande in de Van Mer- lenlaan 6e. 4 platte linden, staande voor de percee- len Bronsteeweg nrs. 94, 96 en 98. Deze boo men beletten de toetreding van licht en lucht tot de achtergelegen perceelen en zijn hin derlijk voor het tramverkeer 7e. enkele doode boomen, die hier en daar in de gemeente staan. CONTRÓLEEREND GEMEENTEARTS. B. en W. stellen den Raad voor, den tijd van één jaar, te rekenen met ingang van 1 Januari 1936, aan te stellen op arbeidscon tract, als contróleerend gemeentearts dr, Mattheus Colenbrander te Heemstede. KASGELDLEENING 1935. B. en W. stellen den Raad voor, het raads besluit van 13 December 1934 inzake het aan gaan van kasgeldleeningen ten bate van den dienst 1935. zoodanig te wijzigen, dat daarin in de plaats van „een millioen gulden" ge lezen wordt „een millioen vijfhonderdduizend gulden". VERKOOP GROND TERREIN „MEER EN BERG". B. en W. stellen den Raad voor. te besluiten voor de gemeente te verkoopen aan den heer G. J. Smit, makelaar te Heemstede, een perceel bouwterrein, groot pl.m. 835 M2, ge legen aan de oostzijde van den Glipperweg, tegen den prijs van f 5600. Het stuk grond is bestemd voor den bouw van drie woningen. EEN SPEELTULNVEREENIGING IN HEEMSTEDE? Het voorloopig comité voor het oprichten van een speeltuinvereeniging in Heemstede verzoekt ons het volgende te willen publicee- Het was in de maand Januari van dit jaar dat in den gemeenteraad van Heemstede werd aangenomen het voorstel tot het laten maken van" een speeltuin door jeugdige werkloozen. De voortschrijdende bebouwing en het ver dwijnen van braakliggende terreinen maken het noodig dat een stuk grond wordt inge richt waar de jeugd veilig voor de gevaren van de straat, zich naar hartelust zal kunnen vermaken. Het zijn niet alleen de verkeers middelen die de straat ongeschikt maken voor speelplaats. Menig ouder kan ervan mee praten, dat. waar hij doet wat hij doen kan om de kinderen een goede opvoeding te geven, ze dikwijls thuis komen met manieren, die nergens op lijken, met een conversatie toon en met een woordenkeus, die thuis nooit gebezigd worden. Hoe komt het kind er aan? Van de straat! Het is een feit. dat de levensdrang in het kind een uitweg zoekt, temeer als het uren lang op school heeft gezeten. Na schooltijd is er geen controle, geen leiding en geen toe zicht. Zeker, er zijn een aantal remmen. Een ervan is b.v. de politie, een andere is de reactie van vader of moeder op uitgehaalde streken. Wij gelooven niet dat de jeugd bal dadig is van nature. En toch, lazen we niet onlangs, dat in Rotterdam een paar prachtige beeldhouwwerken van een brughoofd waren vernield? Het zou ons te ver buiten het be stek van dit artikel voeren over de oorzaken van dezen dingen te spreken. Wij gelooven. stellig, dat als de niet te breidelen levens wil van het kind wordt gericht naar het goede en nuttige, vernielzucht zal uitblijven. Laat ons daarvoor gebruik maken van de gunstige gelegenheid, die spel onder bekwame leiding biedt, om goede eigenschappen en deugden bij onze kinderen op te wekken en te ont wikkelen. Eerlijkheid, ridderlijkheid, onder ling hulpbetoon, het blijmoedig dragen van verlies en tegenslag, worden door spel onder goede leiding opgewekt. Een goed ingerichte speeltuin is daarvoor een misbaar middel, solide en goed be veiligde speelwerktuigen geven gelegenheid om de vaardigheid van armen en beenen te beproeven. Een goed clubgebouwtje behoort op geen. speeltuin te ontbreken; op de dagen dat het weer er zich niet toe leent cm buiten te spelen, is een gebouwtje noodig, om de clubs voor handenarbeid onderdak te verschaffen. De kinderen leeren daar eenvoudig gereed schap hanteeren en allerlei materialen be werken, hout, carton, papier, leder, linoleum, metalen, wol, katoen, linnen, zijde. enz. enz. In een rustige, prettige omgeving doen ze handvaardigheid op, allemaal zaken, waarvan ze. eenmaal groot geworden, een onbereken baar nut kunnen hebben, gezwegen nog van het plezier. Wat is daar voor noodig? Het in het leven roepen van een speeltuinvereeni ging. Een vereeniging van ouders, die zich ten doel stelt het verkrijgen en beheeren van een speeltuin als boven geschetst. De contributie, die wekelijks of maandelijks moet worden be taald behoeft niemand'af te schrikken, deze is gewoonlijk niet hooger dan 10 cent. per week. In tal van_speeltuinvereenigingen wordt tegemoetgekomen aan de geldelijke zorgen van werkloozen. Leidsters en leiders voor handenarbeid en voor spel en sport worden gerecruteerd uit de leden der vereeniging. Ge zien het lofwaardige voornemen van het Heemsteedsche gemeentebestuur is het zeker nu het juiste oogenblik om tot oprichting van een vereeniging over te gaan. Daartoe door de medewerking van den Volksbond tegen Drankmisbruik in staat gesteld, zal het voorloopig comité voor oprichting eener speel tuinvereeniging to Heemstede, binnenkort een vergadering beleggen. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Irene IJM. 89 200 m. f 2130. Juliane IJM. 63 65 m. f 1240. Isabel IJM. 14 70 m. f 1880. Protinus IJM. 85 260 m. f 2070. Betje R.O. 16 390 m. f 1620. Zwaluw IJM. 90 45 m. f 1673. I. S. Groen IJM. 130 750 m. f 3030. Amsterdam IJM. 58 1100 m. f 4800. Ommering IJM. 7 905 m. f 4230. Beatrice IJM. 118 95 m. f 1720. Jenny Elsa IJM. 88 75 m. f 1730. Loggers: KW f 410, KW 23 f 627. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 24 SEPT. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.60. Griet per 50 K.G. f 34—f 16. Tongen per K.G. f .1.25f 1. Groote schol per 50 K.G. f 26. Middelschol per 50 KG. f 26—f 21. Zetschol per 50 K.G. f 23—f 17. Kleine schol per 50 K.G. f 20—f 5. Bot per 50 K.G. f 11.50. Schar per 50 K.G. f 11.50—f 8.50. Rog per 20 stuks f 14f 11. Vleet per stuk f 2.50—f 1.06. Groote poon per 50 K.G. f 5.50f 4.10. Groote schelvisch per 50 K.G. f 22.50f 18. Middelschelvisch per 50 K.G. f 22f 17. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 19— f 13.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 8. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—f 34. Groote gullen per 50 K.G. f 20—f 13. Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 5. Wijting per 50 K.G. f 8.80—f 4.80. Makreel per 50 K.G. f 9—f 1.60. Heilbot per KG. f 0.72—f 0.56. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt; Odin IJM. 168. Vangst: 900 m. makreel, 70 m. varia. Totaal 970 m. Timor IJM. 491. Vangst: 30 m. schelvisch, 70 m. piepers. 25 m. piatvisch, 160 m. makreel, 80 m. gul en koolvisch, 30 m. wijting, 25 m. radio, 25 m. makreel, 80 m. gul en koolvisch, 30 m. wijting, 25 m. radio, 25 m. varia. Totaal 445 m., benevens 60 stuks stijve kabeljauw. Utrecht IJM. 73. Vangst: 1000 m. haring. SANTPOORT. NOG EEN INBRAAK. Behalve op de beide in ons blad van Maan- deg vermelde plaatsen is voorts nog ingebro ken in een woning in de Hoofdstraat, waar door vernieling van een glasruit een raam is geopend. De bezoekers hebben voor-, achter- en zij kamer van de. benedenverdieping doorzocht. Ook hier wordt niets vermist. Bij alle inbraken zijn verschillende gouden en zilveren voorwerpen onaangeroerd ge bleven, waaruit blijkt, dat het den daders uit sluitend om geld te doen is geweest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7