UIT HET BUITENLAND THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Engeische Geleerden tegen Luchtaanvallen. Tweehonderd jaar officieele straat. Radio-Programma WOENSDAG 25 SEPTEMBER' 1935 HA'ARTEM'S DA'GBEAB Mussolini besprak in den ministerraad de Italiaansche houding „bij verdere ontwikkeling van den toestand". Nieuwe militaire besluiten. Abessynië kan niet als de andere Volkenbondsleden behandeld worden, zegt de Italiaansche pers. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ITALia De Italiaansche ministerraad werd Maandag verdaagd tot Zaterdag a.s. De zitting van gis teren was hoofdzakelijk gewijd aan loopende regeeringszaken. Mussolini heeft nog een ver klaring afgelegd over het Italiaanseh-Abes- synisch geschil, waarover het officieele com muniqué het volgende mededeelt: „Mussolini bracht een kort rapport uit óver de ontwikkeling van den politieken toestand van Zaterdag tot vandaag, waarbij hij con stateerde, dat Italië in Genève geen tegen voorstellen heeft gedaan, maar alleen monde ling de motieven heeft doen uiteenzetten op grónd waarvan de voorstellen van de commis sie van vijf onaanvaardbaar waren. Alles wat sedert Zaterdag gebeurd is, vormt er een be wijs voor, dat de houding van de Italiaansche regeering niet anders kon zijn, In aansluiting daarop besprak Mussolini eenige artikelen van het Volkenbondspact met betrekking tot de mogelijkheden van de verdere ontwikkeling van den toestand en de houding, 'die Italië al naar omstandigheden zal aannemen" Het A.N.P. meldt nader, dat de besluiten, die de Italiaansche ministerraad heeft ge nomen grootendeels betrekking hebben op militaire aangelegenheden in verband met de troepenzendingen naar Oost-Afrika. Een der voornaamste besluiten is, dat alle dienstplichtigen van de lichtingen 1&01 tot 1914, die tot nog toe uit gezondheids- of andere overwegingen niet moesten opkomen, zich aan een nieuwe keuring moeten onder werpen. Een ander belangrijk besluit is, dat de dienst in de naar Oost-Afrika gezonden zwarthemden-öevisies gelijk wordt gesteld met die van het gewone leger. De hoogere officieren der fascistische militie krijgen al len automatisch den rang van reserve-offi cier. Voorts worden de tractementen der naar Oost-Al'rika gezonden reserve-officie ren gelijk gesteld met die der beroeps-offi cieren. Onder de wetten die betrekking hebben op de luchtvaart is er een. die bepaalt dat de leden der regeering en van den Grooten Fascistischen Raad reserve-vliegerofficier kunnen worden. Bovendien wordt een be drag van een millioen lire gevoteerd voor den bouw van bomvrije schuilplaatsen op Messina. Tenslotte is besloten, dat de subsidies, die particulieren tot nog toe konden krijgen bij de aanschaffing van een sportvliegtuig, ook zal worden toegestaan aan vereenigingen, die de luchtsport beoefenen. De Italiaansche pers acht de aankondiging van een nieuwe kabinetszitting op Zaterdag a.s. van groote beteekenls. en onthoudt zich in het algemeen van een beoordeeling van den huidigen stand van zaken en van de ver moedelijke perspectiven. Het „Giornaie d'Italia" bespreekt voorna melijk het toestemmende antwoord van Abessynië aan Genève en verklaart, dat Abessynië de voorstellen van-de Commissie van Vijf slechts accepteert, omdat deze in wezen het dubbele spel van Abessynië be vorderen en gericht zijn tegen de belangen en rechten van Italië. Na de Abessynische voorbehouden te hebben becritiseerd wijst het blad nogmaals eiken uitweg voor Abes synië naar zee beslist af. ,.Het Abessynische antwoord, dat voor het oog van geheel Europa met duidelijke spitsvondigheden werkt en de Italiaansche belangen driest over het hoofd ziet", zegt het blad, is gegeven op het laatste oogenblik voor de beslissing over den strijd. Het „levert het definitieve bewijs, dat het voor Italië onmogelijk is. met Abessynië te onderhandelen en een formule te accep teeren. die als comoromis tot stand is geko men. Deze onmogelijkheid moet thans dui delijk aan het licht worden gebracht. Abes synië. dat door zijn antwoord zelf toegeeft, niet op hetzelfde peil als de overige Volken bondsstaten te staan, geeft Italië op alle in wezen belangrijke punten een afwijzend ant woord en bevestigt daardoor de onvermijde lijkheid van een conflict". 'Het blad besluit, dat een Geneefsche op lossing niet mogelijk is, zoolang Genève niet besluit, over het starre formalisme van het Volkenbondsverdrag heen te stappen. Zoo lang Abessynië behandeld wordt als andere Volkenbondsleden, ontbreekt de feitelijke basis bij elke poging tot het vinden van een oplossing. Zamora aan Chapaprieta heeft gegeven iets ruimer is dan die van Alba. Bovendien heeft president Zamora den nieuwen formateur doen weten dat, alhoewel een ontbinding van de Cortes voorloopig zeer ongewenscht is, zij onvermijdelijk zou kunnen worden, in welk geval het hoofd van den staat van zijn prero gatief gebruik zou maken. (Reuter). Genève. Engeland. Kabinet keurt de houding van Hoare en Eden goed. Het Britsche kabinet heeft naar Reutel meldt in zijn gisteren gehouden zitting zijn volle goedkeuring gehecht aan alles, wat Hoare en Eden met betrekking tot het Itali- aansch-Abessynische conflict hebben gedaan sedert den op 22 Augustus gehouden minister raad. Het kabinet behandelde tevens het ant woord, hetwelk de regeering van Groot-Brit- tannië zal geven op de door Frankrijk gestelde vraag, welke houding Engeland in geval van eventueele conflicten in Midden-Europa zal aannemen. Het Britsche antwoord zal ver moedelijk eind dezer week worden gepubli ceerd. Spaoje. Alba slaagt niet in de opdracht; Chapaprieta thans formateur. De voorzitter van de Cortes, Santiago Alba. heeft zijn opdracht tot vorming van een ka binet op zoo breed mogelijke basis teruggege ven. Thans is Chapaprieta, de minister van fi nanciën in het vorige kabinet, dat van Ler- roux, belast met de formatie van een nieuwe regeering. Chapaprieta. die tot geen partij behoort, en die als onafhankelijke in de Cortes zitting heeft, was een van de meest vooraan staande figuren in het afgetreden kabinet. De bezuinigingsdecreten, die zouden leiden naar een financieel herstel van de begrooting, wa ren voornamelijk zijn werk. Hij heeft de op dracht gekregen een regeering te vormen die geen situatie zal scheppen welke ontbinding van de Cortes noodig maakt, daar nieuwe ver kiezingen in het belang van het land onvoor waardelijk vermeden dienen te worden. Men doet. opmerken dat de opdracht welke De mislukte bemiddelings pogingen van de Commissie van Vijf. De commissie van vijf heeft gistermorgen, na twee uur beraadslaagd te hebben, het rap port goedgekeurd, dat aan den Volkenbonds raad zal worden voorgelegd met betx-ekking tot het mislukken van de bemiddelingspogin gen in het coxiflict tusschen Italië en Abessy nië. Dit rapiport zal hedenavond of morgen gepubliceerd worden. De Bondsraad zal Don derdag a.s. bijeenkomen, ten einde kennis te nemen van het rapport. Men schijnt zich op het standpunt te stel len, dat het stadium van verzoening thans voorbij is. Vermoedelijk zal de Volkenbonds- raad zich dan ook in de eerste plaats uitspre ken over de procedure, welke tot oplossing van het geschil toegepast zal moeten worden. Men wil er vóór alles op bedacht zijn, het hoofd te bieden aan de komende gebeurtenissen. Afrika. Fransche militairen verdedi gen den spoorweg Addis AbebaDzjiboeti. De laatste twee dagen heeft het in Abes synië niet meer geregend, zoodat men kan veronderstellen, dat de regentijd achter den rug is. Naar verluidt zal de Abessynische regeering het verzoek van den Franschen gezant Fran sche militairen te ontbieden voor de bescher ming van den spoorweg Addis-AbebaDzji boeti, in williger) Reddingboot met doode bemanning spoelde aan. Ramp met Amerikaansch stoomschip. Reuter meldt uit Halifax 24 September: Aan de kust van Nieuw. Schotland, nabij het plaatsje Judique, is een reddingsboot aange dreven, waarin zich zes zeelieden bevonden, waarvan vijf reeds dood waren, terwijl de zes de spoedig daarop stierf. Volgens de onsa menhangende verklaringen van den sterven de behoorden de matrozen tot de bemanning van een schip, dat nabij Kaap Breton vergaan was. Het ongeluk heeft vermoedelijk tijdens den laatsten zwaren, vele dagen aanhouden den storm plaats gehad. De reddingsboot had sedert dien -als een speelbal op de golven ge dreven. De toestand, waarin de dooden werden aangetroffen, getuigde van de vi-eeselijke ont beringen, waaraan de matrozen blootgesteld waren geweest. Nader is gebleken, dat de sloep afkomstig was van het Amerikaansche s.s. „Hurry On", dat ter hoogte van Henry Island is vergaan. Het schip was met twaalf koppen bemand Een later bericht uit Judique meldde, dat daar in de buurt ook de tweede sloep aange- dreven is. De vijf inzittenden leefden nog. Zij waren volkomen uitgeput en hadden vreese- lijk geleden van de kou-de. BIJ HET MÜNCHENER OCTOBERFEEST GEEN JODEN. In een gemeentelijke verordening van de leiding der politie en den burgemeester van München is bepaald, dat personen van niet- Arische afstamming onverschillig van welk •land zij staatsburger zijn „in het belang van de handhaving der openbare rust en orde" niet zullen worden toegelaten tot het October- feest. Deze uitsluiting zoo deelt de Frank furter Ztg. van 2-2 September j.l. mede, strekt zich ook uit tot de tewerkstelling van personen van niet-Arische afstamming als vertegenwoordigers, bedienden, medewerkers, artisten, personeel of medespelers Regen teistert Japansche districten. Te Tokio 40.000 huizen onder water. De diensten der spoorwegen, telefoon en telegraaf in de Japansche districten Sjikokoe en Kioesjioe zijn gestaakt wegens den aan houdenden regenval, meldt het A.N.P. Men vreest, dat ernstige materieele schade is aangericht, speciaal aan de te velde staande gewassen. Te Tokio zijn 40.000 huizen onder water gezet, terwijl men voorts een verschrik- kelijken taifoen verwacht in Kioesjioe. Het Amerikaansche stoomschip Seattle haast zich om hulp te bieden aan het Chineesche vrachtschip Loehsjing, dat van 31' 30" N.B., 132' O.L. noodseinen heeft uitgezonden. SCHOOLREISJES IN DÜITSCHLAND. Joodsche kinderen mogen niet mee. Overeenkomstig een besluit van den Beier- scheix minister van Onderwijs mogen naar de Frankfurter Ztg. van 22 Sept. mededeelt niet-Arische mannelijke en vrouwelijke scholieren (ook indien slechts één hunner ouders of grootouders niet Arisch zijn) niet meer worden meegenomen naar de school- vacantiehuizen e.d. De Joodsche kixxderen. die daix als eenigen van hun klasse achter blijven, moeten, terwijl hun medeleerlingen' op reis zijn, aan het onderwijs in een anöv^e klasse deelnemen Een waardig protest. Londen, 18 September. Tusschen de pagina's nieuws over oorlogs voorbereiding, grootsche militaire manoeu vres in Engeland en speeches cirkelend om de eene kwestie: nadereiid oorlogsgevaar, brengen de Engeische kranten vandaag een kort bericht van groote moreele beteekenis. Een uitgelezen schare vaxi Engeische geleer den heeft in een duidelijke verklaring ge protesteerd tegen de onlangs gepubliceerde regeeringscirculaire inzake de verdediging der burgerbevolking togen luchtaanvallen. Onder hen bevinden zich geleei'den van we reldvermaardheid, mannen wier wetenschap- nelijk werk hen de titel van „Fellow of the Royal Society" heeft gebracht, de hoogste onderscheiding die hier de wetenschap kent. Om enkele namen te noemen: Sir F. Gowland Hopkins FR.S.. professor in orga nische scheikunde te Cambridge. Julian Huxley, bekend bioloog en schrijver, Sir Daniel Hall, vroeger adviseur aan het mi nisterie van Landbouw, Bertrand Russell, en R. M. MoKinnon Wood, leider van de afdee- ling aei-odunaanisch onderzoek der Konink lijke Luchtmacht, an vele anderen. Zij verklaren kennis genomen te hebben van het groeiende streven in officieele klin gen in Engeland en andere landen, om de luchtvloot te gebruiken voor het onbeperkt bombardeeren en „gassen" der burgerbevol king. „Wij beschouwen dit, aldus de' verkla ring, „als de meest barbaai'sclie veiiaging van wetenschap en industrie, die de geschie denis kent, en we zijn er van overtuigd, dat als dit in de practijk wordt gebracht de ondergang der beschaving een feit wordt. Alleen de volledige afschaffing vaix lucht aanvallen en bombardementsvliegtuigen, kan dit naar onze meening verhinderen". Na er op gewezen te hebben, dat de me thode die de Engeische regeering in haar uitbreidingsplan voor de luchtvloot heeft ge volgd bestaande in het bestrijden van lucht aanvallen door tegen-luchtaanvallen haar eigen veroordeeling inhoudt en na er de aandacht op te hebben gevestigd, dat ver- dediging tegen luchtaanvallen door middel van afweergeschut hoogstens slachtoffers kan maken, onder de aanvallers, zonder meer dan eeix gering deel der aan te brengen schade te verhinderen, bestrijden zij de door de regee ring voox-gestelde beschermende maatrege len tegen luchtaanvallen. Zij doen dit als vakkundigen, en als vak- kun digen alleen en hun standpunt sluit zich geheel aan bij gevolgtrekkingen gemaakt in de brochure „Poison Gas" en in het boek van Genei-aal Groves, waarvan vroeger in dit blad melding is gemaakt. De maatregelen voor verdediging der bur gerbevolking, die de regeering heeft voorge steld gereed maken van gasdichte schuil plaatsen. die echter niet bom- of brandvrij zijn. het aanschaffen van goedkoone gas maskers en de organisatie van verplezings- en hulpdiensten zijn volkomen onvoldoen de, hoewel ze de bedoeling hebben een ge vaarlijke illusie van veiligheid te scheppen". Deze maatregelen, meenen de onderteeke- i naars,, kunnen-:hoogstens het aantal slacht offers met een verhoudingsgewijs -miniem getal verminderen. „De eenige verdediging, die technisch van waarde zau kunnen zijn, zou moeten be staan in het maken van gepantserde gas dichte schuilplaatsen, van gasmaskers met een gesloten oxygeen circuit, en van volko men isoleerende kleedïng voor de geheele bevolking. Dit zou niet alleen onuitvoerbaar zijn, vanwege de geweldige kosten er aan verbonden, het zou bovendien een ondrage lijke last leggen op de bevolking en alle mo gelijkheden vernietigen voor een beter leven, dat de wetenschap kan brengen, indien juist toegepast". Het is vooral in deze laatste woorden, dat de wetenschap zich in volle waardigheid richt tegen het misbruik, dat van haar ge maakt dreigt te worden. Het is bij monde van vele harer waardigste vertegenwoordi gers. waaronder verscheidene professoren, belast met de taak de wetenschap over te dragen aan een jonger geslacht, in wier han den haar ontwikkeling wordt gelegd, dat dit protest wordt gemaakt. Moge het daarom weerklank en navolging vinden. Vr. S. Kent U den HAAS'- Azijn y •- HAAS' mosterd nét zoo fijn! (Adv. Ingez. Med.) 143 JOODSCHE BIOSCOOPDIRECTEUREN MOETEN VERDWIJNEN. Op de tweede samenkomst van de Vak school voor Bioscoopbezittei's in Duitschland heeft „Oberregierungsrat" Raether een redevoering gehouden, waarin hij volgens het verslag van de „Angriff' van 21 September j.l. mededeelde, dat bij het, verhuren van films SO a 90 pet. der zakenlieden Joden waren. Thans echter is de situatie zoo, dat de verhuur en de pro ductie van films bijna geheel vrij van Joden zijn, terwijl zich onder de bezitters van bioscooptheaters nog 143 Joden bevinden, Op 31 December a.s. zal ook dit grondig zijn veranderd. In de corporatie van het filmwezen treft men thans geen enkelen Jood meer aan; een zuiver Duitsch type van filmacteur is reeds ontstaan. Jubileum van Downing Street 10. Onze Londensche correspondent schrijft: Aan zijn uiterlijk is niet te zien dat het huis No. 10 Downing Street een van de be langrijkste historische gebouwen van Lon den is. De voorgevel is naargeestig van aan blik en vaal van klem* en de bouwer moet zich indertijd hebben uitgeput er allen stijl aan te onthouden. De eenvoud, welke het huis in zijn uiterlijk kenmerkt, is die welke samengaat met gebrek aan fantasie en schoonheidszin. In vervallen buurten heeft Londen honderder, huizen van het slag van Downing Street 10. Daar staan ze te wach ten op afbraak, tegen den tijd dat de ter mijn van de grondpacht is afgeloopen. Wie het huis niet kent zou het willen vereenzel vigen met de genoemde soort huizen. Maar Downing Street staat niet op pachtgrond maar op kroonland, dat den staat behoort. De ambtswoning van den Premier van Groot-Brittannië kan er blijven staan tot ze in stof ineenvalt. Ze heeft er als officieele woning van den hoogsteii functionaris des lands juist 200 jaar gestaan en in dien tijd meer dan 40 Premiers geherbergd. Hun por tretten prijken aan de wanden van de eet zaal op de eerste verdieping. Er zijn namen bij, slechts een twaalftal, die de wereld nooit zal vergeten, zooals Walpole, Pitt, Disraeli, Lloyd George. De andere namen mogen be waard blijven in de archieven van Whitehall en op de kopei*en plaatjes op de lijsten van de doeken in de ambtswoning, de wereld kent ze nauwelijks of niet. Lang niet alle Premiers van Engeland hebben de persoon lijkheid gehad en de daden verricht die deel uitmaken van de sleep waarmede het mensch dom voorttrekt door zijn tijden. Het is begrijpelijk dat men even verwijlt bij den dag. die 200 jaar van 'Downing Street 10 vol maakt. Het zijn 2-00 jaren politieke ge schiedenis van het Britsche volk. Vele ge slachten van staatslieden zijn door deze sim pele deur met haar lantaarn gegaan. Achter die triestige ramen van vergroend glas zijn besluiten genomen, die van den grootsten invloed zijn geweest op het lot van de we- i*eld. Wat al botsingen van meeningen heb ben er plaats gehad, hoeveel veranderingen, die langzame omwentelingen wei*den, zijn er beklonken, hoeveel besluiten die in naaste omgeving en aan den anderen kant van de wereld een nieuwe wending gaven aan den loop der dingen, zijn er genomen tusschen de jaren 1735 en 1935! Alleen het huis zelf. dit wereldvermaarde Downing Street 10, bleef een tempel van het behoud en de onvei*an- derlijkheid. waarop men nauwelijks een verf kwast durfde te leggen uit vrees dat de be- toovering zou worden gebroken. Downing Street 10 xxxoet in zijn aanblik ervan getuigen met hoe weinig ophef en hoe weinig drukte Engeland zijn wereld-bewe gende zaken opknapt. Paraguay en Mexico mogen voor hun kabinetsvergaderingen mo numentale paleizen hebben, Groot-Brittan- nië heeft ze niet noodig. Het is als de mil- lioixnah*. die zich op straat begeeft in een jasje glimmend van slijtage, zonder gevaar voor sjofel te worden aangezien. In Londen valt veel ouds, en nieuw leven bloeit er op uit de ruïnen. De moderne ge bouwen, van alle gemakken voorzien, rijzen er snel uit den .grond door het nieuwe bouw proces van staal en steenbekleeding. Maar geen vernieuwers, geen grond- en bouwspe- culanten kunnen hun handen leggen op Downing Street 10. dat in zijn concessie aan den nieuwen tijd hoogstens bereid blijkt zijn vertrekken zoo nu en dan beschikbaar te stellen voor een mode-show of een theefeest of een muziekavondje. En dat is al heel veel; want het heeft er mee erkend dat het niet langer het onschendbaar politiek heiligdom is dat het vroeger was. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De rollen zijn nu precies omgekeerd. De booze toovenaar heeft niets in te brengen en Thijs is voortaan de heerscher van het eiland. Het eerste, waaraan Thijs denkt, nu hij over zooveel macht beschikt, is het bevrijden van al de gevangen meeuwen, die in de gedaanten van nevelspoken over het eiland ronddolen. Maar daar is ook de koningskroon, die eens aan het prinsje toebehoorde. Ook die zaak wil Thijs in orde brengen. Thijs zet een extra boos gezicht tegen Abierebom en gebiedt: „Ge hoorzaam mij in alles, wat ik je zeg. Volg mij eerst maar eens; naar 'buiten." Ned. Bank moest weer goud afgeven. Voorraad met ƒ21 millioen gedaald. De goudvoorraad van de Nederland- sche Bank daalde in de afgeloopen week van f 562 tot f 541.9 millioen. De totale edelmetaalvoorraad is van f 584.7 millioen gekomen op f 563.7 millioen. De zooveelste op een onbewaakten overweg. Dinsdagmiddag is een personenauto, be stuurd door den ongeveer 35-jarigen gehuw den G. J. Wieringa, wonende te Zuidhorn, tusschen Zuidhorn en Den Hom op deix onbe waakten overweg door den trein, die om 12,08 uur uit Zuidhorn naar Groningen vertrekt, gegx*epen. Het uitzicht ter plaatse is zeer goed. De heer Wieringa werd uit de auto geslin gerd en zwaar gewond. De auto werd geheel vernield. De trein had een kwartier vertra ging. (A.N.P.) UIT DE STAATSCOURANT. CONSULAIRE DIENST. Bij K.B. is de heer Ouang Tcheng erkend en toegelaten als consul van China te Medan, voor de gewesten Atjeh en Onderhoorigheden, Oostkust van Sumatra, Riouw en onderhoorig heden en Tapanoeli; is de heer Far-san T. Sung erkend en toegelaten als consul-generaal van China te Batavia, voor Nederlandsch- l'ndië; zijn de candidaten voor den consulairen dieixst mrs. A. Furnée, J. H. Cramwinckel en H. S. Hallo benoemd tot adspirant-vice-consul der Nederlanden: is aan den consul der Neder landen in algemeenen dienst mr. A. Metbpfer de persoonlijke titel van consul-generaal der Nederlanden verleend. ^1111111111111" lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllffl DONDERDAG 26 SEPT. 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO -uitzendi n g 8.— Gram. platen, 9.Johnny Kroon's En semble. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram. platen. 10.30 Johnny Kroon's Ensemble. 11.- Het Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. B. Lonkhuyzen (voordracht). 1.Ensemble Jet ty Cantor. 2,30 Gram. platen. 2.45 Het Lyra- Trio. 3.45 Gram, platen. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.45 Radio-tooneel voor kinderen. 5.30 De AVROlDecibels o.l.v. Eddy Meenk. 6.15 Gram. platen. 6.30 Sport-praatje H. Hollander. 7.Gram. pl. 7.30 Causerie door dr. Max Euwe. 8.Berichten 8.10 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 9.6e Episode van ,.De blauwe Smaragd", spel van L. Wil link. Leiding: Kommer Kleyn. 9.30 Concert door de Regenburger Domspatzen o. l.: van dr. Th. Schrems. 10.15 Gram. platen. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.Berichten, 11.1512.Kovacs Lajos en zijn orkest. HILVERSUM 301 M. 8—9.15 KRO., 10.— NCRV, 11.— KRO.. 2.— NCRV. 8.9.15 en 10.Gram. platen, 10.15 Mor gendienst onder leiding van ds. B. Hagenaar. 10.45 Gram. platen, 11,3012.Godsdienstig halfuur. 12,15 Gram. platen en orkestcon cert. 2.Handwerkcursus. 3.Vrouwenhalf uur. 3.303.45 Gram. platen. 4.Bijbellezing ds. C. Warmolts. M.m.v. bariton en orgel. 5. Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Zang door R. Ipema (sopraan), Aan den vleugel: C. Veelo. 6.45 Causerie A. Stapel kamp. 7.15 Reportage, 7.30 Journ. Weekover zicht. C. A. Crayé. 8.Berichten. 8.05 Evan- gelisatiedienst uit de Baptistenkerk te Stads kanaal. Sprekers: Ds. J. W. Weenink en Ds. J. Huizinga. M.m.v. de zangvereeniging „Poly- phonia". o.l.v. J. v. d. Baaren, 9.35 NCRV-or- kest o.l.v. P. v. d. Hurk. (Om 10.— Berichten) 1111.30 Gram. platen. DROJTWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Orgelspel M. Croudson. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Rutland Square en New Vic toria-orkest o.l.v. Austin. 12,20 Gram. platen, 2.25 Voor de scholen, 3.20 Vesper. 4.10 Gram. platen. 5.05 Orgelconcert W. Greenhouse Allt. 5.35 Mantovani en zijn Tipica-oi'kest. 6.20 Be- richten. 6.50 D. Scarlatti-concert. 7,15 en 7,50 Lezingen. 8.20 BBC-variété-orkest o.l.v. Long- staffe m.m.v. A. Tracy (zang). 8.35 „Baffles the Amateur Batsman", hoorspel. 9.05 Jazz-pianoduetten. 9.20 „The Use of Man", snel van Lord Dunsany. 10.— Berichten. 10.30 Korte Kerkdienst. 10.50 BBC-orkest o.l.v. B. Walton O'Donnell. 11,35—12,20 Het Casani Club-orkest o.l.v. Charles Kunz. RADIO PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. platen. 12,35 Kamer muziek o.l.v. Doven. 5.05 „Les caprices de Marianne", snel van De Musset. 9.05 Radio- toaneel. 10.05 Nat. oi*kest o.l.v. Inghelbracht. 11.5012.35 Dansmuziek. KALUNDRORG. 1261 M 12,20—2.20 Strijkorkest o.l.v. Thyregod. 3.2C5.05 Concert uit Rest. „Ritz". 8.30 Sym- phonieconcert o.l.v. N. Malko. 10.50 Dansmu ziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Concert, 12.20 Orkestconcert m.m.v. vocaal duo. 2,35 Gram. platen. 4.20 Cello en piano. 5.20 Concei't uit Leipzig. 7.45 Concert deer Mannenkoor. 8.30 „Das Rathaus zu Minister", snel van Wegmann met muziek van Riethmüller 9.20 Omroeporkest o.l.v. Buschkötter. 10.50—12,20 Concert uit Ber lijn. ROME, 421 M. 9.„La damnation de Faust". opera van Berlioz o.l.v. U. Tansini. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 en 1.30—2,20 Gram. plaj£n. 5.20 Dansmuziek. 7.20 Gram. platen. 8,20 Sympho- nieconcert o.l.v. André. 10.50—ril,20 Gram. platen. 484 M.: 12 20 Gram. olaten. 12.50 Omroep orkest o.l.v. Gason. 1,502.20 en 5.20 Gram. platen. 6 50 Accordeonmuziek. 7.35 Gram.- platen, 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gason. 10.30 11 20 Dansmuziek. DEUTSCHE AND8FNDER 1571 M. 8.30 Zang door Karl Erb. a.d. vleugel Hans Rosbaud. 9.2 Barnabas von Geczy en zijn or kest. 10.20 Berichten. 10.50 Koorconcert. 11.05 Weerbericht. 11,2012,20 Juan Llossas en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6