WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1935 H A A:R L E M'S D A G'B: E A D 9 Jf LAATSTE BERICHTEN Financiëele moeilijkheden in Italië. Oost-Afrika eischte 387 millioen lire op. ROME, 25 Sept. De door het departement van financiën gepubliceerde cijfers over Augustus geven een tekort aan van 504 mil lioen lire. Voor Qost-Afrikaansche uitgaven ^kaal be^téed 387 millioen, terwijl het deficit sedert 1 Juli is gestegen tot 946 mil lioen. Wat de uigemeene financieele toestand des lands betpeft: uit Milaan wordt gemeld dat de beurs aldaar voor groote moeilijkheden is ko men t$ staan, daar in den loop der laatste paar 'weken groote verliezen zijn geleden, ter wijl verschillende groote firma's niet meer aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Schip in nood bij T ér schel ling. J Bij Vlieland een vaartuig vergaan? TERSCHELLING, 25 September. Het lichtschip Terschelling rappor teert cfat op 5 mijl van het lichtschip een Zweedsche stoomboot noodseinen geeft. De sleepboot „Holland" van de firma Doeksen in Terschelling, is ter assistentie vertrokken. Door de kustwacht van Vlieland is aan de redding^commissie van Ter schelling gerapporteerd dat er een mast van een of ander vaartuig bo ven water uitsteekt ten Zuidoosten van Vlieland. Men vreest voor een on geluk. Er waait hier een stevige Noordwester storm. De reddingsboot „Brandax-is" is onmiddellijk voor een onderzoek uitgevaren. Een acrobaat-motorrijder. Een motorrijder stelde zich als acrobaat aan te Heemstede. Hij reed o.a. terwijl hij met zijn voeten op het zadel stond. Het is niet erg onbegrijpelijk dat er een on geluk gebeurde, althans dat de motorrijder bijna viel. Hij sprong van de motorfiets af, die alleen doorreed, het trottoir opvloog, waar eenige kinderen speelden, en vernielde een hek. A.ls door een wonder werden de kinderen ntet geraakt. Toch meende de ambtenaar van het O.M. dat de motorrijder blijk heeft gegeven een gevaarlijke mentaliteit te bezitten. Hij eischte derhalve f 30 boete, of 18 dagen hechtenis en een voorwaardelijke straf van 1 jaar ontzegging om motorrijtuigen te bestu ren, met twee jaar proeftijd. Daar de verdachte in zijn beroep gehinderd zou kunnen worden, indien hij geen rijbewijs had, eischte de ambtenaar een voorwaarde lijke ontzegging. De kantonrechter veroordeelde den verdach te tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis, en een half jaar voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar. Indische tentoonstelling in De Kerkuil. In de toonzalen van De Kei-kuil aan de Nieuwe Gracht 23 wordt tot en met Maan dag een tentoonstelling gehouden, die uit gaat van de Section hollandaise van het Maison des intellectuels. De vereeniging Boeatan heeft aan deze expositie van Nederlandsch-Indische Kunst nijverheid door verscheidene inzendingen medegewerkt. Ook particulieren hebben bijgedragen door diverse voorwerpen in te sturen. Behalve snij- en koperwerk kan men batik- arbeid bewonderen, benevens enkele zeer speciale voorwerpen, zooals een Balineesch beeld en een fraaie dolk. De wethouder van onderwijs, de heer A. G. Boes zou hedenmiddag de tentoonstelling openen. Hedenavond zou een rijsttafel zijn in Brinkmann en daarna een kunstavond aangeboden door „Oost en West", waar mej, Annie Prins, voordrachtkunstenares en de he,er Hans Hagen, pianist, zouden optreden De opbrengst van de tentoonstelling is ten Ibate van artisten. De bovenzalen zijn ingericht om thee te ge bruiken. ALG. NED. METAALBEWERKERSBOND. Dinsdagavond vergaderden de eiectriciens aangesloten bij den Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond. Het toestuur bracht verslag uit van de be sprekingen met de besturen van de werk geversverenigingen, over een nieuwe over eenkomst betreffende de loonen en arbeids voorwaarden, in verband met het feit, dat de bestaande overeenkomst tegen 1 October door de werkgeversverenigingen is-opgezegd De vergadering droeg het bestuur op, in overleg met de andere werknemersbonden, 't daarheen te leiden, dat de bestaande over eenkomst voor een maand wordt verlengd om de onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst mogelijk te maken. Besloten werd bij een der werkgevers den monteur weg te nemen omdat er een loon werd aangeboden ver onder het overeenge- komene. Tenslotte werden de resultaten van het ge houden loononderzoek behandeld. COÖPERATIE „VOORUITGANG" Dinsdagavond werd een ledenvergadering gehouden van de Coöperatie „Vooruitgang". In verband met het bedanken van den heer W. Koppen werd als bestuurslid gekozen de heer D. J. A. Westerveld, die als commissaris be dankt heeft. In de eerstvolgende bestuursvergadering zullen de bestuursfuncties onderling' verdeeld worden. Thans is dus nog niet niet zekerheid te zeggen, wie als voorzitter den heer Koppen zal opvolgen. RECEPTIE MAISON HARTJE. De receptie van Maison Hartje is een suc ces geworden. Velen gaven van hun belang stelling blijk. Ook de Groote Houtstraatvereeniging feli citeerde den heer en mevrouw Kolderie met hun jubileum. Tot 6 uur was de zaak in de Groote Houtstraat 97 stampvol met bezoe kers, die. hun gelukwenschen kwamen aan bieden. De étalages van den heer Kolderie ble ken zeer de aandacht getrokken te hebben. RAADSVERGADERING. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad van Haarlem. PUNT 1. Beëediging van een nieuw lid. De heer Wolzak die in de vorige zitting door ziekte afwezig was werd nu beëedigd. De voorzitter wenschte hem geluk met zijn herkiezing. PUNT 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer S. Ph. de Vries vraagt eervol ont slag als leeraar in het. Hebreeuwsch aan het Gymnasium. Wordt verleend onder dankbetuiging. Ingekomen waren adressen van verschil lende geheelonthouders- en vrouwenvereni gingen om niet in te gaan op 't verzoek van de directrice van het cabaret La Gaité om haar vergunning te geven op Zaterdagnacht tot 3 uur, Zonder discussie werden de volgende voor stellen aangenomen. PUNT 3. Voorstel van B, en W. tot het verleenen van medewerking voor den verbouw van de bijzondere scholen Jansstraat 83 en Am bachtstraat 1, PUNT" 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het detail 5- van het uitbreidingsplan „Zuid- West" en vaststelling van bebouwingsvoor schriften. PUNT 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strookje grond aan het Stuyvesantplein aan H. Smolenaars. Daarna kwam aan de orde PUNT 6 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van uitstel voor de overdracht van grond aan de Damstraat. De heer Wolzak (A.-R.) meende dat al leen rente berekend mag worden over; den koopprijs verminderd met de waarborgsom. De heer Van Liemt (R.-K.), wethouder, dat is de bedoeling. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. De Burgerlijke Stand in het oude Postkantoor. B. en W. stelden voor van de Twentsche Bankvereeniging te huren het oude Postkan toor in de Zijlstraat om daarin tijdelijk te huisvesten de bureaux van de Bevolking en den Burgerlijken Stand, alsook de dienst der belastingen. De heer Castricum (R.-K.). wees er op dat het noodig is, dat de verkeerstoestand bij de Raaks zoo spoedig mogelijk verbreed zal worden. Het is ook noodig, dat de Burgerlijke Stand een beter onderdak krijgt. De archieven moe ten veiliger opgeborgen worden. Als nu het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, wil dit evenwel nog niet zeggen, dat in dit voorstel meteen opgesloten lig.t dat de verbreeding van de Raaks wordt uitge voerd. De heer Van Liemt (r.k.), wethouder, zei dat beide zaken afzonderlijk hekeken moeten worden. Het oude Postkantoor wordt gehuurd voor 2 jaar, langer huur was trouwens niet mogelijk. In dien tijd moet dus een oplossing gevonden worden voor een definitieve huis vesting van den Burgerlijken Stand. De heer Rein al da (S.D.A.P.) drong op spoed aan, opdat in. detoekomst geen moei: lijkheden zullen ontstaan. - Het voorstel van Br en W. werd aangeno-^ men. Veiligheidsvoorschriften. Door B. en W. werd voorgesteld de Alg. Politieverordening aan te vullen met veilig heidsvoorschriften die ook voor besloten bij eenkomsten gelden. De heer Castricum (r.k.) vond veilig heidsmaatregelen goed, maar gaat men nu niet al te ver? Zijn er voor de houders van besloten bijeenkomsten groote kosten aan verbonden, o,a. van brandwachts? Als men een besloten vergadering uitschrijft waarop 50 personen verwacht kunnen worden, zou men al onder de termen van deze nieuwe vei ligheidsmaatregelen vallen. En misschien ko men er dan bij lange na geen 50 personen. Ook kan mon minder dan 50 bezoekers ver wachten, terwijl dan tenslotte toch blijkt, dat het bewuste aantal bereikt wordt. De voorzitter: voor een besloten ver gadering heeft men geen politievel-gunning noodig, dus ook geen brandwachts. Alleen het lokaal moet goedgekeurd worden. De heer Drilsma (S.D.A.P.) meende uit den tekst der verordening op te maken, dat ook de besloten bijeenkomsten er onder zul len vallen. Als de raad nu verordeningen gaat maken voor besloten bijeenkomsten, gaat hij zijn bevoegdheid te buiten. Het recht van vergaderingen mag niet beknot worden. Een school waar 2 klassen worden samengevoegd, zou onder de verordening vallen. Want dan is het een bijeenkomst met meer dan 50 personen. Zelfs een receptie die door meer dan 50 personen bezocht wordt, zou men slechts mogen houden in een goed gekeurd lokaal. Men heeft in Haarlem veiligheids maatregelen willen nemen voor filmvertoo- ningen en nu betrekt men alle andere bij eenkomsten in de beperkingen. De cultu- reele verenigingen zouden daaronder lij den. De raad zou door deze verordening on gemotiveerd tagrijnen in het vereenigingsle- ven van de burgerij. Bovendien heeft de minister het voornemen om deze aangelegenheid bij wet te regelen. Laat Haarlem dus niet overijld handelen.Voor de verhuurders van zalen zou het veel geld kosten om hun zalen aan de verordening te laten voldoen. Zij zullen tegen deze uitgaven opzien en de uitvoering van het werk uit stellen. Daardoor zou het kunnen gebeuren dat Haarlem zonder vergaderlokalen komt te zitten. Als de raad deze verordening wil zal toch in elk geval bepaald moeten worden dat er alleen de voorstellingen zullen onder vallen waarbij films vertoond worden. Bovendien zou een overgangstijd gesteld moeten worden. De heer B ij vo e t (r.k.) had den indruk, dat er bij den vorigen spreker eenig misverstand in het spel is. Alles wat hij nu gezegd heeft over de besloten bijeenkomsten geldt reeds lang voor de openbare bijeenkomsten. Men zou ook kunnen zeggen dat daardoor het vereenigingsrecht der burgers wordt aangerand. Spreker is het daarmee evenwel niet eens. Als een zaal gevaar oplevert voor een openbare vergadering, blijft het gevaar bestaan voor een besloten vergadering. Het gaat om de bescherming van de deelnemers aan de vergadering. De gemeente, heeft de bevoegdheid voorschriften te geven voor de veiligheid. Het is evenwel aan te bevelen in de verordening vast te leggen dat B. en W. bevoegd zijn voor localiteiten een doorloo- pende goedkeuring te geven. Dan wordt veel onnoodige overlast voorkomen. Dit amendement van den heer Bijvoet werd voldoende gesteund. Een voorstel van den heer Drilsma- om het voorstel van B. en W. aan te houden en op nieuw ter bestudeering to zenden aan de rechtsgeleerde commissie werd ook voldoende gesteund. Mevrouw Scheltema (V.B.) vroeg hoe het moet gaan met het vastzetten der stoelen voor besloten vergac eringen? Wat zullen B. en W. doen met de onbrandbare smalfilm. zullen daar nog uitzonderingen voor gemaakt worden? De heer -Van Tetering (r.k.) pleitte voor het amendement Bijvoet, waarvoor de meeste bezwaren ondervangen worden. De comman dant van de Brandweer is te Haarlem opper machtig. Als hij voorschriften aan B. en W. voorstelt en B. en W. zijn daartegen, zegt de commandant dan is het voor uw verantwoor- dni'g. Dan denken B en W.: dek je door je vo orm a ngelach Gelukkig heeft Haarlem evenwel een goede en bezadigde commandant. De heer Noor de wier (communist) vreesde ook onnoodige overlast van de nieuwe bepalingen. Daarna is het goed om ze nog eens te bekijken. Zal ook het gebouw Olympia onder de be palingen vallen, zoodat er geen besloten bij eenkomsten meer gehouden mogen worden. Ook vereenigingen, die een eigen gebouw hebben, zullen in moeilijkheden komen. Eerst moet er een tijd gesteld worden, waar in het mogelijk zal zijn zalen te maken, die aan de eischen der verordening voldoen. De heer Visser (C.H.) vreesde ook over- last. Voor besloten bijeenkomsten met betrek kelijk weinig bezoekers kan men eischen, dat de stoelen vastgezet worden. De voorzitter: Niemand zal dit eischen. De heer Van Dam (V.D.) wees er op, dat de nu ontworpen bepalingen een uitvloeisel zijn van de bioscoopramp te Hilversum. Waar om moet men te Haarlem wachten met het dempen van de put tot het kalf verdronken is? De voorgestelde artikelen schenden niet het vereenigingsrecht..Het zijn immers maatrege len voor de veilighei d. Ook bijeenkomsten waar geen films ver- toond worden, kunnen brandgevaar opleveren. Het is voorgekomen, dat 300 kinderen samen- AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 25 SEPT. 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTKRDAMSCHi BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 1.30 2.- Staatsl. Binneiil. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 923$ 925/a ¥i 4 1/2 pCt, Nederl. 89H Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 18H 1930 (Youngleen (Youngleening) met verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv. Mijeu. Oude Boot - Scheepv. Unie 4lk 41H Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnenl Alg. K.zijde Unie.... 26 A. N. I..E. .M. (Nat. - v. Berkei's Patent Gert. Calyé Delft 59?$ Nederl Ford 278 - Ned. Ind. Gas (Nat. Gein. Bez. Philips 238 238 H— 100 99 -H Industr. Buitenl. Anaconda Copper 13 13 12% 281$ Bethlehem Steel 23 H 23% Cities Service 5 pCt. Cities per 19 60 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation - Intern, Nickel 187/e North Amer. Cy - Standard Brands - 5 U. S. Steel 2S1$ Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 194 193H—193 81 84 Petrol, Mij. Buiten:. 12 H Shell Union 6 Cultuur Mijcn, H. V. A 17SH N. I. S. U 18% Mijnbouw Mij en. Alg. Exploratie 169 148 32 Tabak Mi jen. Deli Batavia Tabak.. 13S '137$$ Deli Mij. 15 153 40 156 Rubber Mijen, l05J/2 105 Deli Bat Rubber 62 Ned. Ind, Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. 105 Óndern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comma Milwaukee - - 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific 62 Prolongatietkoers gestampt werden in een kleine zaal, waar tooneelstukjes werden opgevoerd. De meeste bestaande lokaliteiten te Haarlem voldoen aan de voorgeschreven eischen. Slechts enkele zalen zullen verbouwd moeten worden. En dat is heel goed. De heer de Braai (a.r.) vroeg precies te zeg gen, wat onder de nieuwe bepalingen begre pen zal worden. De voorzitter: „Wat stelt de raad toch wei nig vertrouwen in het college van B. en W. De burgemeester is maar gestuurd, maar er zit ten hier toch ook vier wethouders, die de raad zelf heeft gekozen. Men moet toch vertrouwen stellen in het college. Het is niet te zeggen. Bij zooveel bezoe kers moeten de stoelen vaststaan. Een grens is niet te stellen, het hangt van vele omstandigheden af. Spr. heeft enkele maanden geleden een waarschuwend schrijven van den comman dant van de brandweer ontvangen, waaruit bleek, dat een vereeniging in een zeer brandbaar gebouw elke week 200 a 3CO kin deren bijeenbracht. Er waren toen geen wet telijke maatregelen te nemen. Toch heeft spr. toen ingegrepen door de vereeniging' te waarschuwen. De raad moet evenwel overtuigd zijn, dat B. en W. de rege ling soepel zullen uitvoeren. (De zitting duurt voort.) (Ongecorrigeerd.) Massamobilisatie ging niet door. ROME. 25 September. Geheel Italië heeft „isteren in afwachting geleefd van de mobili satie der tien millioen. De sirenes en klok ken, die het sein tot de mobilisatie moesten geven bleven echter zwijgen. Algemeen neem', men thans aan^ dat Mussolini besloten heeft de mobilisatie voor onbepaalden tijd uit te stellen. Als motief noemt men dat Mussolini een groote redevoering voordien zal houden welke een belangrijk moment in zijn strijd tegen Genève zal vormen. BOKSEN Hoe Louis Max Baer versloeg. Bloedige vertooning. Zie eerst pag. 10. Over de match LouisBaer meldt het A. N. P. nader: De belangstelling voor dezen bokswedstrijd was, zooals reeds geruimen tijd tevoren ge constateerd kon worden, buitengewoon groot. Men moet in de geschiedenis terug grijpen tot 1927, in welk jaar de match Dempsey— Tunney plaats vond, waarvoor eveneens enor me belangstelling had bestaan en waarvoor fabelachtige toegangsprijzen zijn betaald. Tus- schen de 90.000 en 100.000 toeschouwers heb ben de match bijgewoond. De vraag naar kaarten was zoo groot, dat zitplaatsen in de nabijheid van den ring grif weg gingen voor 200 en meer dollars. Intussehen wist Louis zijn tegenstander in vier ronden knock out te slaanDe recette bedroeg 1.200.000 dollar. Beide boksers kregen hiervan 30 pCt. en voor de organisatoren bleef ook nog voldoende over. Baer heeft in dit gevecht geen moment een leans op een overwinning gehad. Van den eersten gongslag af was Louis in den aanval en bestookte hij zijn tegenstander zoowel met linkschen als met rëchtschen. Met beheerschte geestdrift en met een vasten wil zocht de jonge neger zijn weg naar de zwakke punten van Baer en voor Joe Louis was er slechts één taak: Baer moest door knock out verliezen. In de derde ronde werd de strijd beslist. Baer bloedde uit neus en mond en op een linksehe van dichtbij ging Baer neer. Hij stond echter spoedig weer op, doch direct daarop ging hij voor de tweede maal in deze ronde naar de planken, De gong redde hem echter voor de knock out. Doch het bleek uit stel van executie te zijn. In de vierde ronde kwam het einde. Met linksehe en rechtsche op de maagstreek en andere gedeelten van Baer's lichaam, slagen die als het ware uit de schouders geslingerd werden, werd Baer murw gemaakt en tien se conden, voordat de gong zou luiden voor het einde van de vierde ronde, trof Louis zijn te genstander met een geweldige rechtsche, zoo hard, dat Baer als een blok op den grond viel en uitgeteld werd. Wel kwam hij bij vijf weer op de knieën, doch bloedend uit mond, neus en ooren, kwam hij niet meer overeind, en oorverdoovend gejuich toonde aan, dat Louis k.o.-winnaar was geworden. Joe Louis Barrow is geboren op 13 Mei 1914 in Alabama, yan zijn 24 wedstrijden had hij tot nu toe twintig door knock out gewonnen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLANDAMERIKA LIJN. Leerdam, Rotterdam naar New-Orleans 24 van Antwerpen en p. Vlissingen. Veendam 24 van New-York te Rotterdam Lochmonar Vancouver naar Rotterdam 23 te Southampton. Volendam, Rotterdam n. New-York p. 22 Lizard. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitreis) 24 van IJmuiden. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 23 van Saloniki n. Vavalla. Amazone 23 van Kopenhagen naar Gdy nia. Amor 23 v. W.-Indië te New-York. Berenice 23 van Danzlg n. Kopenhagen Boskoop, Chili n. Amsterdam via Liver pool 23 (8 nam.) 3.20 mijl N.-W. van Flo- res. Euterpe 24 van Bordeaux te Amsterdam. Fauna 23 van Barcelona n. Vinaroz. Helder 23 van Amsterdam naar Santan der. Odysseus 23 van Belize n. Pto. Barrios. Orion 23 van Lissabon n. Amsterdam. Perseus 23 van Kopenhagen te Stettin. Telamon 23 van Gibraltar n. Malta. Nereus 24 van Stettin te Amsterdam. Costa Rica Barbados naar Amsterdam via Plymouth 24 van Ponta Delgada. Pluto 24 van Uddevalla te Amsterdam. Venus 24 van Oran naar Afc>iers. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis) 24 van Marseille. Kota Baroe (thuisreis) 23 v. Singapore. STOOMVAART-MIJTTEDERLAND Johan de Witt (thuisr.) 26 (6 v.m.) te IJmui den en (10 v.m.) te Amsterdam verw. Tajandoen 24 v. Batavia te Amsterdam. Saleier (uitr.) 24 v. IJmuiden. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) p. 23 Gi braltar. Poelau Bras (uitreis) 24 van Port Said. UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL OUDERAVOND BORNWATERSCHOOL. Op bovengenoemde school wordt een ouder avond gehouden op Donderdag 26 September. Het hoofd der school, de heer J. B. Klein Poelhuis, houdt een inleiding. Verder moet een oudercommissie worden gekozen. De leden der vroegere oudercommis sie: mevr. Noordhoff en de heeren H. Strang, L. van Essen, C. J. Dhont en D. Klay zijn be reid een eventueele benoeming te aanvaarden. Bovendien zijn er nog 2 vacatures. EERSTE VERGADERING VAN TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. De afdeelingen Bloemendaal en Overveen van de Kon, Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde hield Dinsdagavond de eerste winter vergadering in café Rusthoek. De voorzitter, Mr. D. van der Plaats deelde mede, dat de heer Koebrugge den heer Beun der als lid van de keuringscommissie zou op volgen. Hij spoorde de leden aan te werken voor een mooie en interessante expositie van Kerst- artikelen ter gelegenheid van de vergadertag op 24 December. De secretaris deelde mede, dat de alge- meene vergadering zal gehouden worden op 21 October te Aalsmeer, tijdens de Nat. Chry- santhemum^tentoons telling. Het voorprogramma voor den winter ver meldt vakbesprekingen, lezing en filmverto ningen. Bij de bestuursmededeelingen kregen de leden de onaangename tijding, dat de Flo- ralia-tentoonstelling, waarin de afdeeling zoo'n werkzaam aandeel heeft gehad, de kas een schadepost van 275 heeft bezorgd. Er waren slechts 240 betalende bezoekers van een dubbeltje geweest, De ouders hebben dus niet veel belangstelling getoond. De pogin gen om een Floralia-vereeniging op te richten met een jaarlijksche contributie van slechts 50 cent zijn totaal mislukt. Voor de puntenlijst waren de volgende in zendingen: 1. Begonia Optima, 9 p. J. Pieterse; 2. Collectie peren, 10 p. met lof van de jury, P. Bulling; 3. Groep Naegelia Orange King 10 p. A. Jager; 4. Bouvardia Humbolti, 9 p. idem. JUBILé. Den len October a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer C, E. J. Peet als ma chinist in dienst trad van het Provinciaal Zie kenhuis nabij Santpoort. De heer Peet zal zich, door afwezigheid, onttrekken aan elke huldiging. IJMUIDEN In een zeilkano de haven uit. Het is lang niét van gevaar ontbloot, des zomers in een kano langs de kust te varen. Zooiets te doen in dezen tijd van het jaar is zeer zeker een gevaarlijke onderneming. Nog gevaarlijker, zelfs roekeloos wordt het wan neer men dit onderneemt in iets, dat nauwe lijks een vaartuig genoemd kan worden. Een plaatsgenoot, zekere W. Duin, sedert geruimen' tijd werkloos en verstoken van steun, heeft het aangedurfd in een zeilkano, waar van alleen het geraamte uit hout, de wand verder uit zeildoek bestond, een geheel onzee waardig notedopje dus, de Noordzee op te gaan. Hij hoopte daarmee, in Zuid Frankrijk te komen om daar gelegenheid te zoeken om naar Zuid-Afrika te gaan om werk te vinden. Zaterdagmorgen half elf is Duin uit de Ha- ringhaven vertrokken. Zijn kano was voorzien van een primitief zeiltuig. Voorts had hij aan boord wat dekens, een liter water en levens middelen voor een dag of vijf. Het weer was toen vrij gunstig. Met de vooreb en een guns- tigen wind koerste hij in Zuidelijke richting. Tot nu toe heeft men niets meer van Duin vernomen, zoodat de kans groot Is, dat hem een ongeluk is overkomen. Want reeds Za terdagavond werd het weer ongunstig. Deze onderneming moet ongetwijfeld als een wanhoopsdaad worden beschouwd. De man was geheel zonder middelen van bestaan en tegenover kennissen had hij gezegd, dat dit het eenige was, wat hem overbleef. Want alle pogingen om werk of steun te krijgen hadden schipbreuk geleden. BESOMMINGEN. Trawlers: IJsselmond IJm. 78 715 manden f 3490 Vios 4 IJm. 96 310 m. f 2720. Olympia IJm, 111 165 m. f 1850 Maria IJm. 95 230 m. f 2840 Roode Zee IJm. 55 f 1630 Odin IJm. 168 970 m. f 3930 Timor IJm, 491 465 m. f 3670 Utrecht IJm. 73 1030 m. f 4596 Eli Chenevière IJm. 161 80 m f 1250. Loggers: KW, 55 f 750: KW. 162 f 700, KW. 95 f 850, KW. 155 f 1720. AANBESTEDING STAATS VISSCHERSH A VENBEDRIJF. Hedenmorgen is door de directie van het Staatsvisschershavenbedrljf aanbesteed het maken van een ijzeren beschoeiing in de Vis- schershaven met bijkomende werken. Ingeleverd waren 35 biljetten. Laagste de heer J. Verhagen te Breda voor f 65.744 AERDENHOUT Motorrijder keek om. Reed met volle vaart tegen vrachtauto op. Een slager uit Haarlem, die Dinsdag per motor in Aerdenhout reed, had de onvoorzich tigheid terwijl hij ter hoogte van het Jacht huis kwam, om te kijken. Uit de richting Zand voort kwam met matige snelheid een vrachtwagen. Toen de motorrij der weer voor zich keek, was hij den wagen reeds te dicht genaderd om een'botsing te kunnen vermijden, zoodat hij met volle vaart tegen de auto opvloog. Hij kreeg een ernstige beenwonde en. werd naar het Diaconessenhuis overgebracht. Zijn toestand was hedenmorgen redelijk wel.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7