DE MATCH EUWE—ALJECHIN CRICKET IN ENGELAND. in Weenen. Sport-Varra. WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1935 HAARLEM'S D A G B E A D 10 SPORT EN SPEL. SCHAKEN. Een voorbeschouwing door S. Landau, secondant van Aljechin. Terwijl de menschheid onder vele tragische gebeurtenissen van den laatsten tijd gebukt gaat en de Europeesche cultuur een groote crisis doormaakt, hebben zich twee uitver koren geesten, twee grootmeesters in hun vak twee schaakkunstenaars geïsoleerd, om in een reeks van matches het beste van hun kunnen het diepste van hun wezen te openbaren. Deze groote strijd, die in Nederland wordt gevoerd, zal gaan zooals men weet om 15V2 winstpunten, waarbij 6 volle winstpun ten. Men kan den strijd op ongeveer 30 par tijen taxeeren, wanneer tenminste een der spelers al niet vóór dien tijd door een serie nederlagen uitgeschakeld wordt. Hier volgen eenige biografische bijzonderheden van de kampioenen. Dr. A. A. Aljechin. Aljechin. De wereldkampioen dr. Alexander Alexan- drowitsj Aljechin werd 19 October 1892 te Moskou geboren. Reeds in zijn prille jeugd kwam hij onder de bekoring, die het schaak spel zoo dikwijls op begaafde geesten oefent, en toen hij in 1909 op zestienjarigen leeftijd te St.-Petersburg deelnam aan een sterk be zetten wedstrijd van hoofdklasse-spelers, welke tegelijk met het bekende meestertour- nooi van dat jaar werd gehouden, bleek hij ever voldoende kennis van het spel, wed- strijdervaring en uithoudingsvermogen te be schikken om in een goeden stijl den eersten prijs te winnen. In de jaren 19101913 had Aljechin wei nig gelegenheid aan tournooien deel te ne men. Waar hij echter verscheen (Hamburg 1910, Karlsbad 1911) sloeg hij een goed fi guur. Steeds speelde hij eenige zeer opmerke lijke partijen. In 1913 kwam hij voor het gerst in Holland om deel te nemen aan een "gemengd tournooi te Scheveningen. Hij won onbedreigd den eersten prijs. Intusschen had Capablanca zich met één slag. te San Sebas tian 1911. een eereplaats onder de meesters veroverd. Rubinstein vierde in 1912 ongeken de triomfen. De oude generatie werd tot nieuwe activiteit geprikkeld. Toen deed Alje chin zijn sprong naar het grootmeesterschap. In de eerste, weken van 1914 bezette hij na heftigen strijd naast Nimzowitsch de eerste plaats in een grooten nation alen wedstrijd. Dat resultaat verschafte hem een plaats in het befaamde tournooi te St.-Petersburg 1914. het meest spannende in de schaakgeschiede nis. Eenige maanden later ging hij te Mannheim zonder weifelen op den eersten prijs af. Maar midden in het tournooi brak de oor log uit. Aljechin werd met de andere Russen geïnterneerd, wist echter al heel spoedig te ontsnappen en over Zweden St-Petersburv te bereiken. Hij vertrok onmiddellijk naar het front als vrijwilliger bij het Russische Roode Kruis- en verdween uit den gezichts kring. Na de revolutie van 1917 rekende men hem niet meer onder de levenden In den zomer van 1921 dook Aljechin plot seling in Berlijn op. Hij kwam uit Moskou, dat hij eindelijk, na er vier jaren te hebben ge werkt, verliet. Hij vond bij zijn terugkeer de schaakwereld danig veranderd. Eenige maanden tevoren was Lasker, die meer dan 25 jaren zijn titel zoo schitterend had verdedigd, in een onder zeer ongunstige omstandigheden gespeelde match, door Capablanca verslagen. Rubinstein stond nog steeds op den voor grond. maar naast hem blonken nieuwe ster ren. Bogoljubow had in Zweden groote suc cessen behaald. Réti was grootmeester ge worden. Met een schitterende overwinning in het tournooi te Tnberg zette Aljechin zijn na- oorlogsche carrière in. Boedapest volgde, waar hij Euwe leerde kennen. In Den Haag kreeg hij de gewenschte gelegenheid, zich met Rubinstein te meten. Hij won evenals in genoemde tournooien zonder veriiespartij den eersten prijs en versloeg den Pool in grooten stijl. Daarna won hij nog vele tour nooien. Deze prachtige prestaties gaven hem boven alle anderen het recht, een match met Capa blanca te spelen. Op een schaakreis in Zuid- Amerika wist hij de noodige gelden te verza melen en na moeilijke onderhandelingen werd de tweekamp gespeeld in 1927. In het na jaar had te Buenos Aires het treffen plaats. Na een harden strijd in vier en dertig par tijen behaalde Aljechin de vereischte zes winstpunten, waartegenover Capablanca er slechts drie kon stellen, de overige 25 partijen werden remise. Ook na het behalen van het wereldkam pioenschap zette Aljechin zijn reeks succes sen voort. Ook buiten het schaakspel toonde Aljechin buitengewone capaciteiten. In 1914 verwierf hij den meestertitel aan de Hoogeschool voor Rechtswetenschappen te Petersburg en in 1929 zette hij na zijn vestiging te Parijs zijn s: udies voorts, om in een zeer korten tijd aan de Sorbonne tot doctor in de Rechtsweten schappen te promoveeren. Aljechin liet zich als Franschman naturaliseeren. De uitdager, dr. M. Euwe, werd 20 Mei 1901 te Amsterdam geboren. Reeds op 12-jarigen leeftijd toonde hij een voorliefde voor scha ken en wiskunde te hebben. Hij werd toen lid van de grootste Amsterdamsche schaak verenigingen en spoedig bleek hij tegen de sterkste spelers opgewassen te zijn. In 1919 kwam Richard Réti naar Amster dam, waar hij zich voor een korten tijd ves tigde. In hem had Euwe een goeden leermees ter. Hij maakte kennis met de moderne op vattingen van het schaakspel. In 1920 ging Euwe naar Gothenburg om deel te nemen aan een sterk bezet-B-tournooi. Hij won claar den tweeden en derden prijs. Belangrijk was, dat hij door dit succes het recht- had veroverd, aan gewone meestertournooien deel te nemen. Het volgende jaar bezette hij te Weenen achter Samisch de tweede plaats. On der de deelnemers waren o.a. Breyer en -Tar- takower. In den zomer van hetzelfde jaar legde hij te Nijmegen beslag op den natio- nalen kampioenstitel. Hij heeft hem sinds dien niet meer afgestaan. Intusschen eindigde hij zijn mathemati sche studies en promoveerde in 1926 tot doc tor in de wis- en natuurkunde. Van 1921 tot 1925 nam hij deel aan ver schillende tournooien met wisselend succes. In Boedapest 1921 en Pistyan 1922 maakte hij in wedstrijden een behoorlijk figuur, in Den Kaag 1921 en Londen 1922 stelde hij teleur. In kleine tournooien in Engeland had hij veei succes. Onder meesters gold hij reeds toen als een van de beste jonge talenten van Europa. Er volgden Scheveningen 1923, Hastings 1924. een mooie overwinning Am sterdam 1924 (nationaal kampioenschap) en Wiesbaden 1925(No. 1 vóór Spielman en Sa misch). In 1928 legde hij beslag op den door den Wereldschaakbond ingestelden titel van amateur-wereldkampioen. In 1931 won hij den eersten prijs te Hastings vóór Capa blanca en werd te Bern 1932 tweede en derde met Flohr, direct achter Aljechin. Dr. M. Euwe. In den zomer van 1930 maakte Euwe een reis door Nelerlandsch-Indië, waar hij in de groote plaatsen voordrachten over het schaax spel hield en simultaanséances gaf. Pogingen om het tot den eersten candidaai voor het wereldkampioenschap te brengen faalden voorloopig. In Hastings 1934 deelde Euwe den eersten prijs met Flohr en Thomas vóór Capablanca, Botwinnik en Lilienthal. In het groote tournooi te Zürich kwam hij wederom twee en drie aan met Flohr achter den wereldkampioen, maar vóór Bogoljubow Lasker en Nimzowitsch, terwijl hij ook daar toen de individueele partij van Aljechin ge wonnen heeft. In 1927 bracht hij het er in zijn match tegen Aljechin goed af. Hij verloor slechts met 4 1/25 1/2. Daarentegen verloor hij tweemaal tegen Bogoljubow. zij het met een klem verschil, eveneens verloor hij tegen Capablanca in 1931 met 46. Zeer interessant was ook later de match tegen Flohr, die in den laatsten tijd zoo kwam opzetten. Het resultaat bleef onbeslist. Ziehier dus een opsomming van de presta ties van deze grootmeesters. Veel is er nog te zeggen over hun stijl, over het individueel karakter van hun spel,, enz. doch hierover in een volgend artikel. HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP. Dinsdagavond heeft het Haarlemsch Schaakgezelschap in een ledenvergadering de prijzen, bij den zomerwedstrijd behaald, uitgereikt. De heer R. A. G. Davidson mocht als winnaar van het clubkampioenschap een fraaien wisselbeker in ontvangst nemen; voor de andere groepen waren vergulde plaquettes beschikbaar gesteld. Het voornaamste punt van bespreking vormde de komende winterwedstrijd. Het be stuur stelde voor. dien op dezelfde manier te spelen als de vorige twee jaar, nl. volgens het systeem Liket. Hoewel ook aan dit systeem bezwaren zijn verbonden, werd na eenige discussie besloten, hiertoe over te gaan. Deze wedstrijd zal reeds op 1 October beginnen. DE RESULTATEN VAN DEN NIEUWEN L.B.W. REGEL. Zooals men weet is in het afgeloopen sei zoen m Engelsch county-cricket bij wijze van proef de nieuwe l.b.w. regel toegepast. Een vergelijking van het seizoen 1935 met vooraf gaande jaren levert interessante bijzonder heden op en laat zien in welke mate de invoe ring van den nieuwen l.b.w. regel van invloed geweest is op de gescoorde totalen en de in dividueele prestaties van de batsmen en bow lers. De voorstanders van de handhaving, waartoe ook de Zuid-Afrikanen behooren. ach ten het evenwicht tusschen batsman en bow ler thans voldoende hersteld. Wally Hammond staat aan het hoofd van de battinglijst met een gemiddelde van 49.35. Wij moeten 25 jaren teruggaan om een lei dend batsman te vinden, die het seizoen met een gemiddelde lager dan 50 besloot. Zeven spelers scoorden in 1935 meer dan 2000 runs tegen 19 in 1934, een belangrijk verschil. 76 batsmen sloegen meer dan 1000 runs bijeen, tegen 85 in 1934. Het battinggemiddelde van 12 spelers bedroeg meer dan 40, gevolgd door 45 boven 30. ,Tich" Freeman, de kleine Kent-bowler, nam ook in dit seizoen weer de meeste wickets, n.l. 212. In 1934 was hij de eenige bowler, die 200 of meer wickets nam. Freeman's gemid delde in 1935 bedraagt 21.51. In 1935 waren het Verity (Yorkshire) en Goddard (Glouces ter) die eveneens meer dan 200 wickets namen. In 1935 haalden in totaal 27 bowlers de 3 cij fers tegen 18 in 1934. Verity gaat met slechts 1 wicket minder dan Freeman aan het hoofd van de bowling gemiddelden. Nichols (Essex) Hopwood (Lancashire) Parks (J) en Langridge (James) Sussex, Wel- lard (Somerset) en Davies (E) Glamorgan, toonden de beste all-rounders te zijn. door meer dan 100 wickets te nemen en 1000 runs of meer te scoren. Het afgeloopen seizoen heeft de Engelschen niet veel wijzer gemaakt wat betreft de samen stelling van een aanval, waarmede Engeland in 1936 met eenige kans op succes naar Austra lië kan trekken. De verrichtingen van den Essex-amateur H. D. Read, die deel uitmaakt van het M.C.C.-team, dat binnenkort naar Nieuw-Zeeland vertrekt en ook in Australië een aantal wedstrijden speelt, zullen met bij zondere' belangstelling gevolgd worden. Aan goede jonge batsmen heeft Engeland geen gebrek. BOKSEN De Boksmatch Joe Louis Max Baer. Baer in de vierde ronde knock-out geslagen. Max Baer. NEW YORK, 25 September (A.N.P.) Voor bijna 100.000 toeschouwers vond in het Yan keestadion bij New York de boksmatch tus schen Joe Louis (die eigenlijk volledig Joseph Louis Barrow heet) en den vroegeren wereld kampioen Max Baer plaats. Louis woog 198 1/4 pond en Baer 210 14. Het gevecht heeft nog geen vier volle ronden geduurd. Joe Louis. In de eerste ronde trad Louis aanvallend op, doch in de tweede was er geen sprake van meerderheid van een der beide boksers. In de derde ronde was Louis veel sterker; Max Baer ging twee maal down, waarbij de gong hem van een knock out redde. De vierde ronde bracht het einde door een k.o. zege van Joe Louis. WANDELSPORT. DE VIJFDE JAARLIJKSCHE DUDOK DE WIT- HERDENKINGSTOCHT. Omtrent dezen tocht die dit jaar op Zon dag 13 October a.s. van Utrecht uit wordt ge houden, kunnen wij nog melden dat de opgave tot deelneming reeds zóó groot is uit alle deelen des lands, dat met het oog op de rond wandeling in de Parken, ook het gedeelte, dat anders niet voor publiek toegankelijk is, met speciale toestemming van Baronesse van Zuy- len van Nyevelt voor hen, die zich nog voor deelneming opgeven, gegarandeerd kan worden Bijzonder fraaie extra prijzen zijn voorts beschikbaar voor verst komende dames en gymnastiekgroepen alsmede de Baron van Zuylen-Beker voor de organisatie, die met de meeste groepen uit komt. Het secretariaat is gevestigd Aibr. Thaerlaan 49, Utrecht. Een Oostenrijker, die drie ribben brak en een Italiaandie den scheidsrechter te lijf ging. Zeventien minuten van heftige emoties. (Van. onzen correspondent.) Weenen, 19 September. De Weeners houden wel van wat spanning en van een vechtpartijtje, waar het wel eens wat ruw toegaat. Dat is dan ook wel een van de voornaamste redenen, waarom het altijd zoo stampvol in een bepaald bioscoopje aar. de Wollzeile in de binnenstad is, waar steeds van die versehikkelijke draken van Ameri kaansche films vertoond worden, waarbij om de haverklap geschoten wordt en waarbij in iedere rolprent minstens vijf of zes, maar lièver nog véél méér dooden moeten vallen! Een van mijn Amerikaansche collega's in het gewone dagelijksche leven een kalm en rustig man, draaft er ook tweemaal in de week naar toe. zijn grooten breedgeranden cow boyhoed als een enorm schip op zijn hoofd la- veerend. Meestal slaagt hij er in een paar jongere Oostenrijksche aanhangei-s, tot het zelfde vak behoorend, als trouwe volgelingen met zich mee te sleepen. Met van opwin ding schitterende oogen komen zij anderhalf uur later de bioscoop weer uit. Geen „Kino" in heel Weenen is voortdurend zóó goed bezet- als dit sensatie „Lichtspieltheater"! De Wee ners houden ook van bokswedstrijden. Ook daar zit vaak veel spanning in en bij zulke matches kan dikwijls heet en verwoed ge vochten worden. De Weeners, die thans naar de groote En- gelmann-arena getogen zijn om daar .een avond vol vansboks-,,vermaak" bij te wonen, zijn zeer zeker wel „auf ihre Rechnung ge- kommen". D.w.z. ze hebben waar voor hun geld gehadEr bestond een gróóte belang stelling voor dezen boksavond. Elfduizend menschen waren komen opdagen. Dat is een hééle-boel! Probeert u maar eens elfduizend Nederlanders bij elkaar te krij gen om naar een concert van laten-we-zeggen moderne Russische muziek te luisteren. Of u dat lukken zal. Velen hunner hadden tien shillingen en méér voor hun plaatsen betaald. Dat is.... dat kan ik u wél zeggen!voor Oostenrijk sche begrippen geweldig veel geld! Reeds het voorprogramma was niet van opwinding en van spanning ontbloot. Een Pcolsche bokser, die naar den mooien naam Wysocky (spreek uit: ..Wiesósjkie") luistert, werd door den Oostenrijker Wiesner k. o. ge slagen en een Tsjechoslowaak, Kaderabek geheeten, heeft van den Weener Hermann op zijn kop gekregen. Dan vocht er een jongen, Putz uit St. Pöl- ten in Neder-Oostenrijk, tegen den neger Cli- ville. Men heeft het den arrangeurs van den wedstrijd ten hoogste kwalijk genomen, dat zij den veel te zwakken St. Pöltenaar tegen den veel sterkeren kroeskop in het krijt heb ben laten treden. Dit hebben zij waarschijnlijk gedaan omdat Putz een paar honderd schil lingen goedkooper was dan Neubauer, de bekende bokser, die beslist een veel beter ge vecht zou hebben laten zien. De arme Putz weerde zich dapper. Tot de vierde ronde hield hij het uit. Toen dolf hij het onderspit.. Met drie gebroken ribben werd hij per auto naar een station van den eerste-hulpdienst ge bracht. Waarschijnlijk zal zijn carrière als bokser nu wel voorgoed ten einde zijn. Al deze gebeurtenissen speelden zich in het korte tijdsbestek van zegge en schrijve zeventien (17) minuten af. Er gingen heftige deiningen door de groote zee van elfduizend toeschouwers, die herhaaldelijk door schril gefluit en door het luide brullen van ..Pfuï! Pfui!" uiting aan hun gevoelens van misnoe gen gaven. Maar nu kwam het hoofdnummer van den avond: de strijd var. den Weener Heinz La- zek tegen den Italiaan Preciso Merlo. Het ging oni het kampioenschap van Europa half-zwaargewicht. Merlo had het Euro peesche kampioenschap pas kort geleden, op den negenden Augustus, van den Duitscher Witt gewonnen. Merlo is iets ouder dan Lazek en heeft veel meer groote wedstrijden, vooral in het bulicniand tegen vreemde tegenstan ders. meegemaakt dan Lazek. Lazek woog vóór het betreden van den ring 78,60 K.G. en Merlo was één K.G. lichter. De Italiaan nam In den beginnen een af- wachtende nouding aan en bleef meer in een verdedigende positie, terwijl de Oostenrijker zijn aanvallen telkens herhaalde. Lazek was bijna voortdurend in het voordeel, maar ook Merlo's slagen kwamen af en toe goed aan. In de vijfde ronde verwondde de Oostenrij ker de.i Italiaan boven een der wenkbrau wen. Bloed kwam te voorschijn. Een dokter onderzocht de wond en verklaarde, dat de Italiaan gerust dóór kon vechten. Merlo was echter buitengewoon zenuwachtig geworden. Later sloot zich de wond, maar het scheen, dat Merlo zoo spoedig mogelijk een einde aan den strijd wilde maken en zoo spoedig moge lijk een overwinning wilde behalen. In ds dertiende ronde wérd het gevecht dan ook beëindigd, maar op een andere wijze dan Merlo gedacht en gehoopt had. Bij een „infight" verzocht de scheidsrechter Tlapak, een Tsjechoslowaak uit Praag, de twee bok sers uit elkaar te gaan. Merlo met zijn zui delijk temperament ontbrandde daarover in zulk een toorn, dat hij zich woedend tegen den scheidsrechter keerde en hem twee schop pen gaf, waardoor deze aan het bovenbeen gewond werd. De scheidsrechter blies den wedstrijd onmiddellijk af. Merlo werd ge: disqualificeerd en de Oostenrijker Lazek werd tot Europeesch kampioen uitgeroepen. Het publiek joelde en schreeuwde en schold den Italiaan vanwege zijn unfaire en onspor tieve optreden uit voor alles wat mooi en lee- lijk was. Het is ook wel in de annalen van de Weensche bokssport nog nooit voorgeko men. dat een bokser in het openbaar den scheidsrechter te lijf gaat! Heel de haat van den Oostenrijker tegen den eeuwenlangen aartsvijand den Italiaan ontbrandde in de menigte. Men wilde den Italiaan grijpen en mishandelen, handen werden uitgestoken, vuisten werden gedreigd, scheldwoorden vlo gen in grooten getale door de lucht en de po litie had heel wat moeite om voor den Ita liaan een doortocht te banen. De agenten moesten hierbij hun gummistokken zwaaien en tal van lieden hardhandig op een afstand houden. Onmiddellijk werd een vergadering van het bestuur van het Oostenrijksche Boksverbond. gehouden. Men besloot, dat Merlo gedurende ze maanden géén der bij de Internationale Boks-Unie aangesloten landen zou mogen op treden. en men heeft tevens zijn beurs voor vervallen verklaard. Wel zal aan zijn mana ger Al Francis diens deel uitbetaald worden daar deze onschuldig aan het gebeurde is. Men is het er over eens, dat scheidsrechter Tlapak steeds zeer eerlijk te werk gegaan is en dat Merlo heusch geen reden gehad heeft zich door hem in het ongelijk gesteld gevoeld te hebben. Merlo's gedrag wordt algemeen verregaand onbetamelijk gevonden. W. M. BEKAAR. GYMNASTIEK VERGADERING CONCORDIA. Onder leiding van den heer F. G. J. van den Berg, hield Concordia een ledenvergade ring. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord de successen van de dames-leden M. Roest en Th. van Oorschot in de Vier- daagsche Afstandsmarschen en die van de athleten in het afgeloopen seizoen. De heer A. Roosloot bleek bedankt te heb ben als leider van de afdeelingen Haarlem- Noord. Op voorstel van het bestuur werd de heer Roosloot tot lid van verdienste be noemd. Het bestuur werd als volgt samengesteld: F. G. J. van den Berg, voorzitter, F. Bischot secretaris, W. de Reus penningmeester, mej. Van Damme dames-afdeeling, J. A. Kooijmans heerenafdeeling, G. Gerritsen jongens-af- deeling, mej. B. C. van Huizen meisjes-af- deeling, P. v. Deijl, algemeen commissaris. Voorts treedt in het bestuur een nog te kiezen vertegenwoordigster van de dames senioren. In de T.C. werden herkozen mej. van Huizen en de heer de Reus. Ingetrokken werd het besluit, dat alleen ondersteunende leden en donateurs tot de jaar lijksche uitvoeringen toegang hebben. De mededeeling volgde, dat a.s. Zondag in het Noorder Sportpark onderlinge atletiek wedstrijden voor de dames, heeren en junioren worden gehouden. Gekozen worden als afgevaardigden naar de K.T.K.-vergadering: dames v. Huizen, Smit en Osterthun; heeren Bischot, de Reus, Kooijmans, Pater, Blokker, Jansen, v. Deijl en Cornet. Afgevaardigde K.N.G.V.-vergadering: F. v. d. Berg. Leden van 2: kascommissie mej. A. Tijm, D. Blokker, F. Jansen. At-hletiekcommissie: mej. A. Tijm, C. Pater, D. Blokker. SpelcommissieC. Pater, C. Blazer, dames L. Kaptein en C. Wehrle. POSTDUIVEN. DE HOOGVLIEGER De Haarlemsche Hoogvlieger Vereeniging hield een ledenvergadering. De uitslagen van het afgeloopen vliegseizoen werden bekend ge maakt. De stand luidt: kampioen-generaal: 1. A. Hommerse met 1948 part., 2. G. Sprokkreeff met 1910 pnt. Kampioen oude vogels: 1. A. Hommerse, met 1622 pnt. 2. F. van Gelder met 1444. Kampioen jonge Vogels: 1. G. Sprok kreeff met 311 pnt. 2. H. Kiekens 30 pnt. Het plaquet, uitgeloofd door den heer G. Sprok kreeff voor aangewezen jongen vogel, werd gewonnen door H. Kiekens met 164 pnt., 2. G. Sprokkreeff met 157 pnt. De voorzitter sloot de vergadering met een; woord van dank aan bestuur en leden voor de goede samenwerking, ondervonden tijdens de wedvluchten. DE SNELVLIE GER. Uitslag der wedvlucht van Mons. Afstand 217 KM. P. Dik 1 4 8. J. J. Petri 2 5, P. J. v. Daalen 3 6 7 9, H. V. Roosdorp 10 11, A. Groen 12, W. Petri 13. VOETBAL. LEZING OVER DE SPELREGELS. De heer J. J. Grootmeijer, scheidsrechter van den K. N. V. B.. zal Dinsdagavond 1 Octo ber is café-restaurant Brinkmann voor le den en genoodigden van de Haarlemsche Scheidrechtersvereeniging een lezing hou den over het onderwerp: „De weg naar suc ces". LUCHTVAART. NED. SCHOOL VOOR ZWEEFVLIEGERS De heer R. J. Snellen, leerling van boven genoemde school te Noordwijkerhout maakte een zweefvlucht aan de kust, die een kwartier en 2'5 seconden duurde. De vlucht werd uitgevoerd over 500 meter duinlengte, boven starthoogte, onder moei lijke omstandigheden, met zeven bochten ge vlogen en wegens het hoogwater-springtij; besloten met een perfect uitgevoerde en be- heerschte rugwindlanding op het zeer smalle strand vóór de startplaats. Vele jaren geleden behaalden twee gebrevetteerde motorvliegers hun C aan de kust en nu volgde de eerste 100 pet. zweefvlieger. Te Eeckeren, dicht bij Antwerpen is van daag een wedstrijd voor beroepsrenners ge reden over een afstand van 147 K.M. De Belg van Hassel kwam als eerste aan, terwijl Leemans (België) op de tweede plaats eindig de. No. 3 werd Michielsens (België) De Neder lander Heeren kwam als dertiende aan. in denzelfden tijd als zijn landgenooten Stuyts en C. Bogaert. Zondagmiddag 29 September zullen op de Heemsteedsche wielerbaan wedstrijden wor den gehouden. In de sprint zullen Arie van Vliet, J. v. d. Vijver, H. Ooms, J. van Hal, A. van Kersen, en J. Comelissse elkaar ont moeten. Verder worden een 50 K.M. koppel wedstrijd voor onafhankelijken en een wed strijd voor nieuwelingen verreden. Uit Los Angeles: In de finale dames enkelspel van de wedstrijden om het kam pioenschap van de Amerikaansche Zuid westkust is Miss Stammers (Engeland) met 61, 6—4 door de Amerikaansche Mrs. Burk- hardt geslagen. In het heeren enkelspel ver loor Roderich Menzel van van Rijn, zoodat hij thans Donald Budge zal ontmoeten.' In het dubbelspel won hij met Legeay van Mako en Budge. De competitie-commissie van den Kon. Ned. Amateurs Schermbond, deelt mede. dat de inschrijving voor de schermcompetitie 19351936 tot 1 October a.s. openblijft. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Weekbericht. Afdeeling eieren: Aanvoer 130.000 eendeieren f 1,75 a f 2,40. 60.000 kippeneieren 70 80 K.G. f3,70 a f4,70; 65/66 K.G. f3.50 a f3.70; 63 64 K.G. f3.50 a f3.60: 60 62 K.G. f3.40 a f3,50; 58/59 K.G. f3.30 a f3,50; 56/57 K.G. f3,20 a f3,30; 53 55 K.G. f2,90 a f3,10; 50/52 K.G. f2,70 a f2,80; 40/49 K.G. f 1,80 a f2,60. Afdeeling pluimvee: Oude kippen per stuk f 0,25 a f 0.90 Jonge hanen per stuk f0,40 a f 0,80 Oude kippen per K.G. f 0,20 a f 0,35 Jonge hanen per K.G. f 0.40 a f 0,55

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8