Spc Kort )RT 1 11 'T Voor Teekenbehoeften bij J. VAN DAM VRIJDA'G 27 SEPTEMBER '1935 HAARDE M'S D A 'G B E A D' lï L_ mwwiiiiiii;;! Competitie-voetbal in België; De Union St. Gilloise slaat een poover figuur; De Engelsdie profs; Williams blijft in Engeland; Viljoen kent geen woord Hollandsch; Het hardste schot en de snelste goal; Amerikaansche boksers in Londen; Ted Phelps verdedigt zijn roei-titel tegen Bert Barry. We mogen niet mopperen. Menigmaal is in1 deze rubriek gewezen op het minder goede spel van het gemiddelde Hollandsche clubelftal, doch vergeleken met de kwaliteit van het Belgische competitie-voetbal, zijn de presta ties op onze velden verreweg superieur, zoowel wat techniek als tactiek aangaat. Op het fraai gelegen terrein van de Union St. Gilloise te St. Gilles, een voorstadje van Brussel, kwam de Anderlecht F. C. op bezoek cm te trachten de Belgische kampioenen van het vorige seizoen in eigen huis een nederlaag toe te brengen en daar geheel sportief Brus sel reeds dagen tevoren omtrent het resultaat van deze poging in spanning verkeerde, waren ook wij nieuwsgierig naar het spel in de Bel gische eere-afdeeling geworden, De Union had zeker niet over belangstelling te klagen, want ondanks het minder goede weer waren er naar schatting een 12 a 1500'.) toeschouwers aanwezig, toen scheidsrechter Charlier met een pet in de hand, het aan- vangssignaal gaf. Bij de kampioenen troffen we vele bekende gezichten aan, want de ach terhoede werd gevormd door Van de Wever, Pappaert en Smellinckx, terwijl Welkenhuy- zen en Claessens in de middenlinie en Van den Eynde in den aanval herinneringen aan het Belgische elftal opwekten. De Union, ge kleed in blauwgele shirts, was onmiddellijk in het voordeel en reeds na zeven minuten nam zij door haar rechtsbinnen de leiding. Het spel was het aankijken niet waard; op het smalle veld werd uitsluitend short-passing gespeeld, waarbij alleen het binnentrio der Union-voor- hoede eenige handig- en zuiverheid aan den dag legde. De overige 19 spelers vertoonden een opmerkelijk gebrek aan balcontröle en positiebegrip, waardoor de vreemdste situaties ontstonden en meermalen zes of zeven spe lers in een melée om den bal vochten. Hoewel de Anderlecht-verdediging op een zeef geleek en de keeper Mertens geen bal klemvast kreeg, wist de peuterig-spelende Union-aanval geen succes te boeken, terwijl de linksbuiten totaal niet in het spel werd betrokken. De halfbacks van beide partijen bleven geregeld op één lijn, als waren zij door een touw onderling verbon den, zoodat de backs met verre trappen moes ten trachten hun voorhoede te bereiken. Er werd uitsluitend in de lengte gespeeld met het gevolg dat het leder steeds hoog door de lucht heen en weer vloog. Beide ploegen volg den dit „happy go lucky" systeem en de voor- waartsen wachtten met den rug naar 't vijan delijk doel, dicht op elkaar staande, gelaten af, wat voor verrassingen de backs hun zou den brengen. Van onderlinge samenwerking tussclien halfbacks en achterspelers of open spel naar de vleugels geen spoor, terwijl de twee spillen als zoutpilaren in het midden van het veld bleven staan. Een kwartier voor het einde van de eerste helft begon het te stort regenen en daarna was het zoo mogelijk een nog hopeloozsr vertooning. Anderlecht had na de pauze den wind mede en de doorschietende bal gaf haar voorwaartsen eenige opgelegde kansen op twee meter van het doel, doch de middenvoor miste alles, zonder dat iemand daarover verbaasd scheen te zijn. Ook de scheidsrechter deelde in de malaise en zijn zonderlinge beslissingen verwekten eenige hi lariteit. De middenlinies trokken zich geheel op het doel terug, waardoor het middenveld bijwijlen volkomen verlaten lag en de bui tenspelers het leder moesten ingooien. Dat er onder deze omstandigheden niet meer ge scoord werd, zal niemand verwonderen, even min als het feit, dat het Belgische elftal in de laatste paar jaar geen successen meer kon behalen. Nogmaals, vergelijken we hierbij het Hol landsche eerste klasse competitie-voetbal, waaraan toch ook nog wel het een en ander hapert, dan mogen we zeer zeker niet mop peren. Waarin de Union onze clubs echter overtrof, dat was in de accomodatie van het publiek op de staantribunes, die steil omhoog liepen, zoodat men op een beperkte breedte zeer veel toeschouwers een uitstekend uitzicht kon geven, gelijk dat in Engeland het geval is. In ons land komt het herhaaldelijk voor, dat men op de tweede of derde rij van de beroem de „vlonders" op de teenen staande, hoogstens kuitkramp krijgt, doch van het spel niet rus tig kan genieten. In de Engelsche ranglijsten begint thans eenige teekening te komen, doordat de clubs, die door enkele gemakkelijke overwinningen een te hooge plaats op de competitieladder innamen, langzamerhand -sterker tegenstan ders ontmoeten, hetgeen de verwachte neder lagen tot gevolg heeft. Zoo werd Southampton in de tweede divisie Zaterdag j.l. voor de eer ste maal verslagen, en zij duikelde van de eerste naar de derde plaats, welke daling nog wel verder zal worden voortgezet. Ook voor de andere topclubs in deze afdeeling was het een slechte dag, want Blackpool (4) verloor van Swansea (8), terwijl Manchester United (2) het op eigen veld slechts tot een puntloos gelijk spel tegen de Spurs (9) kon bréngen. Het pas gedegradeerde Leicester profiteerde hiervan door de leiding te nemen, hetgeen een goede aanmoediging kan zijn voor het her overen van het eerste klasserschap. Met de Spurs uit Tottenham wil het nog lang niet boteren; ofschoon zij een der rijkste clubs van Engeland is, wil de directie geen nieuwe spe lers aankoopen en zij heeft integendeel tal van erkende krachten op de transfer-lijst geplaatst. Ook Newcastle gaat het niet naar den vleeze. een 30 nederlaag tegen Port Vale (7) bracht de club op de achttiende plaats. Dat Arsenal er waarschijnlijk niet in zal slagen, haar kampioenschap te continueeren, hebben we de vórige week reeds vermeld en de nederlaag op eigen veld tegen Manchester City geeft daarvan een nadere aanwijzing. Vermel ding verdient de overwinning van Chelsea (10) op het terrein der hekkesluiters West Brom- wich Albion, waar de Londenaars voor de eerste maal sinds 23 jaar zegevierden. Op Li verpool (9) valt geen peil te trekken; thuis overwinningen van 60 op de stadgenoote Everton en 72 op Grimsby worden afgewis seld door een 60 nederlaag tegen Manches ter City en een 10 dito tegen Leeds, dat daar mede haar eerste succes boekte. Middlesbrough verbaast vriend en vijand door de hooge sco res in uitmatches, waarin zij 14 goals tegen 8 doelpunten op eigen veïd fabriceerde, het geen haar op de vierde plaats deed belanden. Slechts I-Iuddersfield, de leiders der eerste divisie en de Noordelijke derde klassers Tran- mere Rovers (1) en Chesterfield (.9.) zijn nog ongeslagen, doch laatstgenoemde heeft van de zes" matches er vijf gelijk gespeeld, hetgeen wel zelden zal voorkomen. In Schotland bestond overgroote belangstel ling voor de match tusschen de twee Glasgow- sche clubs Rangers en Celtic, welke op Hampden Park werd gespeeld. Celtic slaagde er zoowaar in, de kampioenen en bekerhouders met 12 te kloppen, waardoor zij thans met één punt voorsprong op Aberdeen en twee op Rangers aan het hoofd gaat. Reeds werden er wedstrijden voor de F. A. Cup gespeeld, na de extra-voorronde kwam thans de eerste voorronde aan de beurt en het zal iedereen verheugen te vernemen, dat de Birmingham Tramvogels zich door een 21 overwinning op Hednesford wisten te hand haven. Of zij het echter tot de finale op Wem bley zullen brengen, mag worden betwijfeld. De reserve wicketkeeper van de Zuid-Afri kanen, R. J. Williams, heeft een betrekking ge kregen bij een firma in electrische artikelen en zal in het begin van de volgende maand in Engeland zijn arbeid aanvangen. Hij heeft als fuil-back voor het rugby-elftal van Natal ge speeld en als zoodanig zal hij voor een club in den omtrek van Birmingham uitkomen. Waar hij als cricketer zijn kunsten zal vertoonen, is nog onbekend, maar de zomer is dan ook wel heel ver af. Men zal zich waarschijnlijk hebben afge vraagd, of de Zuid-Afrikaansche cricketers bij hun bezoek aan Den Haag van de gelegenheid hebben gebruik gemaakt om Hollandsch te spreken en in dit verband zal men het eerst aan hem hebben gedacht, wiens naam een Ne- derlandschen klank had. Het grappige feit deed zich echter voor, dat juist Viljoen de eenige was, die „geen stom woord" Hollandsch ken spreken. Doch het wekt nog meer verbazing te vernemen, dat de fast- bowler Crisp, een puur Engelsch type met een dito naam al zijn teamgenooten de loef afstak door een vlotte conversatie in onze taal. Waar uit blijkt, dat Shakespeare destijds gelijk had, toen hij de vraag stelde: „What's in a name"? Af en toe ontstaat er discussie omtrent de schutters kwaliteiten van bekende voetballers en de club-supporters vliegen elkaar in de haren over de wapenfeiten van hun favorie ten. Er worden inderdaad soms doelpunten ge scoord met dermate hardé schoten van een zoo grooten afstand, dat dit onwillekeurig in her innering blijft. Wij denken aan een doelpunt van den rechtsbinnen van Notts County, Hill, in 1919 op Highbury tegen Arsenal gescoord. De Londenaars behoorden toen tot de zwak ste clubs in de eerste divisie en Notts County is inmiddels naar III Zuid afgezakt. Fred Pag nam, Arsenal's middenvoor, die later eenigen tijd als trainer bij H. V. V. en elders in ons land verbonden is geweest, gaf zijn club een 20 voorsprong uit afgemeten voorzetten van den beroemden veteraan Jack Rutherford, waarna Hill van de middenlijn af een zoo ge weldig hard schot loste, dat de bal over Wil liamson's handen in het neten er weer even snel uitvloog. De touwen werden dooi de kracht van het schot zoodanig gespannen, dat het leder als door een racket in het veld werd teruggeslingerd, hetwelk den scheids rechter echter niet ontging. Voor de volledig heid zij vermeld, dat Arsenal met 32 won. Doch het hardste schot, dat wij in een ruim 25-jarige voetbalervaring hebben zien afvu ren, werd gelost door een landgenoot en wel door den vroegeren Haarlem-rechtsbinnen Martien Houtkooper. Dat gebeurde in een degradatiewedstrijd van de Roodbroeken tegen Ajax in het oude Stadion. Hoewel Haarlem in geen geval zou degradeeren, moest zij toch aan de promotie-degradatie competitie deel nemen, tezamen met Ajax, Blauw-Wit en het toenmalige D. V. S. De twee Amsterdamsche clubs hadden tevoren reeds gelijk gespeeld, waarbij linksbuiten Jan Grootmeyer met woord en daad een belangrijke rol had ge speeld. D. V. S. had Ajax en Blauw-Wit had Haarlem geklopt en het kwam er dus voor Ajax dubbel op aan, wilde zij haar promotie kansen handhaven, om de club van den Scho- terweg te verslaan. Zij nam "al spoedig de lei ding, doch op een gegeven moment kreeg Houtkooper een voorzet van den rechtsbuiten, staande op de middenlijn op zijn schoen en zonder dat de bal den grond had geraakt, vloog er een kogel recht over den verbaasden Zieg- Ier, die er niets van zag, in het Ajax-doel. De referee onthield Haarlem even later een „ge heide" strafschop en toen geloofden de Rood broeken, voor wie van den uitslag niets af hing, <een der merkwaardige regelingen van de K. N. V. B. op het gebied van promotie) het verder wel, waardoor de Amsterdammers met 51 konden winnen. Dat was in 1916 of '17 en Blauw-Wit deed toen haar intrede in de eerste klasse. Waarschijnlijk tengevolge van de daling van den dollar, is Engeland thans bij de Ameri kaansche boksers zeer in trek. Roy Lazere, een zwaargewicht, Jack „Spider" Armstrong, een bantam en de ex-cowboy Eddie Wenstob zijn zoo juist in Londen gearriveerd. Met den Zuid-Afrikaan Ben Foord, den Nieuw-Zee- lander Maurice Strickland, den Australischen kampioen Ambrose Palmer en den Spanjaard Pancho Villar is er dus gelegenheid genoeg voor het organiseeren van interessante zwaar- gewichtmatches. Reeds hebben Villar Foord de handschoenen gekruist, doch de meeste belangstelling bestaat voor de op 5 November te Wembley te houden match tus schen Palmer en den Amerikaanschen ex- wereldkampioen halfzwaargewicht Tommy Loughran. Laatstgenoemde is een ervaren bokser met groote capaciteiten, die hij dan ook tegen zijn zwaarderen tegenstander wel noo- dig zal hebben. Ted Phelps, Engelsch Professional Sculling- kampioen, zal Zondag a.s. zijn titel verdedi gen tegen Bert Barry, die vroeger wereldkam pioen is geweest. De baan voor dezen roeiwed- strijd is dezelfde als voor de Oxford-Cambrid ge boat-race en loopt over een afstand van ruim i'/> mijl van Putney naar Mortlake. Als men bedenkt, dat de skiff-wedstrijden voor amateurs over een traject van hoogstens 2000 Meter worden gehouden, valt het licht te be grijpen, dat de twee rivalen reeds maanden lang in training zijn, daar er veel van hun uit houdingsvermogen zal worden gevei-gd. IERHAN DEL GED. OUDE GRACHT 103 TELEFOON 11723 Tusschen Groote en Kleine Houtstraat, Haarlem (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. De match Euwe-Aljechin. Karakter en stijl van beide spelers, door S. Landau, secondant van Aljecliin. Het wereldkampioenschap schaken is in de laatste 75 jaren achtereenvolgens behaald door: Wilhelm Steinitz, Emanuel Lasker, Ca- pablanca en Aljechin. Het karakter van Aljechin en Euwe is zeer verschillend. Eerstgenoemde is de brillante, fantasie-rijke, bewegelijke nerveuse; Euwe de kalme bedaarde, rustige. Ook de partijen toonen het karakterverschil der spelers. Euwe streeft naar het kla-ssieke, naar het wetenschappelijke, naar het alge meen als-goed-erkende. Aljechin speelt zooals zijn persoonlijkheid is: origineel maar ris kant. Hij speelt „Zonneschaak", schreef dr. Tartokower eens. Het geheim van de Alje- chinsche kunst ligt misschien in de enorme italiteit, waarvan zijn geheele persoonlijk heid spreekt. Zijn stijl wordt voorts gekenmerkt, door hooge intelligentie en groote arbeidskracht. Hij bezit een onuitputtelijke energie. De sou plesse van geest, welke Aljechin eigen is. en zijn ijzeren wilskracht hebben hem wereld kampioen gemaakt. Het ligt in Aljechin's ka rakter, zich zooveel in te spannen als noodig is om te winnen en niet meer. Hij gaat niet meer dan noodzakelijk is, in op combinaties van de tegenpartij, wanneer hij gevoelt, dal, hoe groot ook de waarde der combinatie zelf mag zijn, zij volgens hem onjuist is, en hij dus overtuigd is in de praktijk te winnen. Het spreekt vanzelf, dat Aljechin de tech niek volkomen, beheerscht. Het persoonlijke element in zijn spel is zijn combinatiever mogen. Réti heeft.eens getracht het typische karakter dier combinaties te ontleden. Zijn conclusie was, dat bij Aljechin de verrassing niet in de eerste maar in den laatsten zet der combinatie zit. Een andere typeering van zijn speelwijze biedt het volgende: Eerst eenige simpele zetten en dan schiet de aan val plotseling door de verdediging heen als een steekvlam door een stuk blik. Aljechin's zwakke punt is een gebrek aan economie, een verspilling van denkkracht- en tijd, welke hem juist tegen Euwe in vroegere partijen parten spelen. Maar na de serie remises tegen Capablanca kan men hem dit eigenlijk óok niet meer verwijten. Eeuwe's kracht. Euwe's grootste kracht ligt meer in de ope ning, onze, landgenoot speelt de opening niet zoo dogmatisch als de „Wiener Schule"; hij heeft een fijn gevoel voor de opening. Bij de bepaling der zetten gaat Euwe systematisch ze werk, en weegt de zetten tegen elkaar af zijn beoordeeling der stelling is veel objectie ver. dan die van Aljechin; ook zijn tijdver- deelen is goed. Zeer zelden komt het voor, dat Euwe in tijdnood verkeert. De reden hiervan is, dat hij het niet in de diepte zoekt en het strategische meer la,at gelden dan het tacti sche. Zijn spel is dus economisch. Men kan niet beweren dat Euwe niet goed combineert, want dat zou onjuist zijn. Doch bij Alje chin zijn de combinaties zeer nauwkeurig berekend, terwijl Euwe dikwijls op zijn ge voel afgaat- De beoordeeling is ook meer aan den pessimist-ischen kant. wat niet altijd een voordeel hoeft te zijn. Euwe ziet het verlie. gevaar vroeg aankomen en neemt dikwijls pionverlies, om zich niet langzaam te laten oooddrukken. Het gevaar vroegtijdig inzien is een goede eigenschap in schaken. Evenals bij Rubinstein het geval is, is ook bij Euwe de behandeling van het toreneindspel een factor van groote kracht. Daarentegen be handelde Euwe de gewone eindspelen vroeger minder goed, maar in den laatsten tijd heeft hij een bijzondere studie hieraan gewijd. Zijn zwakke zijde is het uithoudingsvermo gen. De finishing touch ontbreekt, hetgeen overigens in den laatsten tijd ook verbeterd Het bewijs daarvan heeft hij geleverd in de 8sle matchpartij met Flohr. Ook de eind spurt in Bern en Zurich verdient in dit ver band bijzondere aandacht. Het Comité heeft een goede keus gedaan door Flohr als trainer te engageeren, vooral omdat Euwe vlagen van geschokt zelfvertrouwen en inzinkingen heeft. Deze keuze maakt het Euwe mogelijk ook tijdens de match in training te blijven en de aanwezigheid van Flohr zal hem ook het noodige zelfvertrouwen geven. Volgens Euwe is de Tsjech Flohr de éénige die hem dit kan geven. Uit het bovenstaande valt te concludeeren. dat,e hoewel de beste kansen meer aan Alje chin's kant zijn, onze voorvechter dr. Euwe, die op den hoogsten schaaktitel loert, ge vaarlijk voor hem kan worden. DAMMEN. HOOFDKLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND. Woensdagavond speelde de Damclub „Haar lem" I te Haarlem voor bovengenoemde com petitie tegen de Damclub „Zaandam" I. De uitslag luidt: Damcl. „Haarlem" Damcl. „Zaandam" H. W. ZitmanB. Maij x Clir. F. VisseH. G. Giskes 02 F. A. BerkemeierP. Beunder 11 W. A. StrooJ. Bos 1—1 W. van DaalenD. K. Jupijn 20 G. P. Heck—J. Kuit 1—1 J. LycklemaD. Onrust 20 Th. van WamelF. v. d. Made 20 C. v. d. WerffN. Dekker 1- H. A. van AbsK. Eldersen 20 Totaal 12— De met- x gemerkte partij werd afgebroken; die wordt arbitrair beslist. Eindresultaat ver moedelijk 137 voor Damclub „Haarlem". OM DEN WERELDTITEL Men meldt ons uit Parijs, dat de Fransche kampioen Marius Fabre momenteel ziek is en dat de doktoren hem minstens drie maanden absolute rust hebben voorgeschreven. Hier door kan de reeds georganiseerde match om den wereldtitel tussche titelhouder Raichen- bach en Fabre niet doorgaan. De Fransche Dambond tracht inplaats hiervan, een match te organiseeren tusschen Raichenbach en den Franschen meester Dr. Alfred Molimard en heeft inmiddels hiervoor reeds toestemming gevraagd aan den Int. Dambond. ATHLETIEK. PAAVO NURMI ALS TRAINER. Blijkens een bericht in het Aig. Hbld. uit Helsingfors heeft Nurmi besloten, niet meer aan athletiekwedstrijden deel te nemen. Hij wordt trainer van de Finsche Olympische ploeg. VOETBAL. Spelers Ned. elftal in training. Donderdagavond is op het V.U.C.-terrein te 's-Gravenhage de training van de Ned, elf talspelers hervat. In de Tel. lezen we daar over het volgende: Van Heel, de nationale aanvoerder, kon wegens training op eigen veld. evenmin als Vrauwdeunt en Paauwe aanwezig zijn. Ook Smit ontbrak, doch Leo Halle, Van Run. Cal- denhoven, Diepenbeek, Weber en Pellikaan, Anaeriesen. Wels. Drok, Vente, Bakhuys, Mijnaers en Van Gelder waren weer present. Onder de jongeren zagen wij spelers als Mul (H.B.S.), Van der Linden (N.A.C.), Van Gooi (Haarlem), Van Houtum (Longa). Mallee (N.A.C.), H. de la Mar (Haarlem). Bool (H.V. V.). Pino (U.V.V.), Van der Boor (O.D.S.). Kammeijer (Haarlem), Voormolen (Sparta) Van Spaandonk (Neptunus), Blomvliet (Ajax), De Korver (Sparta), Loof (A.D.O.) en Van Walsum (R.F.C.), terwijl ook de oud-inter nationaal Breitner weer van de partij was. Deze eerste training werd tot een half uur tempo-training in de frissche avondlucht be perkt, waarna allen zich in de clubtent van V. U. C. vereenigden, waar de voorzitter van de geheel voltallige technische commissie een ieder en den nieuwelingen in het bijzonder een hartelijk welkom toeriep. Spreker deed een beroep op allen om zich evenals gedurende vorige jaren naarstige leerlingen van Glen- denning te toonen en geschraagd door weder- zijdsch vertrouwen deze bijeenkomsten te doen beantwoorden aan het gestelde doel. HAARLEM—V. S. V. Haarlem krijgt de volgende V. S. V.-ploeg tegenover zich: Michel, Van Zutfen, Van der Griendt, Den Boer, De Koning, Broek, Goosse-n, De Wolf, Michel, Sterk, Hillekamp. V. S. V. 2—AJAX 3 V. S. V. 2 komt als volgt uit: Noordman.' Van Os, Van der Linde, De Haas, K. Glas, Kossen. Michel, Karrebelt-, J. Glas, Struys, Maayen. VRIENDENSCHAAR—E. D. O. E. D. O. komt met het navolgende elftal uit: Verhagen. Zandstra, Boeree. J. W. Koene, Koppen. Oomen. S. Spek, Goemaat, v. d. Putten, Perukel. P. Spek. E. D. O. 2—SPARTAAN 2. E. D. O. 2 komt als volgt uit: Van Roon. N. Kollerie. van der Borne, Vreenegoor, Kloos, C. van Esch. Nottrot, Van Geemen, H. Koene, Van dei- Schalie, Kelder. n.B.S.—R.C.H. Voor den uitwedstrijd tegen H.B.S. komt R.C.H. met de volgende ongewijzigde ploeg in het veld: Metten, Kors, Prevost- Sr., J. Geutskens. Ruis. Prevost Jr., Pa ape, Slot, Van der Horst, Hoogendoorn, Lenselink R.C.H. 2—AJAX 2. De Racing-reserves verschijnen als volgt: Bergsma, Van Thiel, Kaestner, Hessels, Van Eek, Van den Gevel, Van der Meulen, Kedde, Ruygrok, Van Balen. Meyer. A. I. K.(STOCKHOLM) NAAR ONS LAND. De bekende Stockholmsche club A. I. K. zal in November as. een tournee door ons land maken. Op Dinsdag 12 November a.s. wordt te Den Haag gespeeld tegen een Haagsch elf tal. Op Donderdag 14 November speelt A. 1. K. te Haardem tegen een Haarlemsch elf tal. Een derde ontmoeting heeft te Amster dam plaats en wel tegen Ajax op Zondag 17 No vember. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE De wedstrijden van j.l. Zaterdag hadden, wat afdeeling A betreft, een normaal verloop, echter met uitsondering van den wedstrijd V. V. IJ. 2Kennemerland 1. De bezoekers, die een gemakkelijke overwinning dachten te be halen, verloren met 21 van de V. V. IJ.-re- serves. V. V. IJ. 1. de kampioen van het vorige seizoen, won haar eersten wedstrijd tegen S. I. Z. O. in Hillegom met 40. Kennemerland 2. debutante in deze afdeeling. heeft zich te gen Tweede Jeugd uitstekend geweerd. Tot twintig minuten vóór tijd hadden de reserves der oranjehemden met 10 de leiding. Mooy c.s. hadden voor het eindsignaal den stand echter op 31 in hun voordeel gebracht. Z. S. V"., de andere debutante, had het sterke Telefonia op bezoek. De uitslag 44 wijst op weinig krachtsverschil. In afdeeling B is Johez uitstekend gestart door tegen Ulysses gelijk te spelen. V. E. W. verpletterde Kennemerland 4 met niet min der dan 140. De doelman der Kennemerland veteranen ontbrak op het appèl, zoodat de toch reeds schotvaardige voorhoede van V. E. W. nog meer goals wist te maken, dan ge woonlijk. v. J. B. moest op eigen terrein de meerderheid van Kennemerland 3 erkennen (12). V. V. B., de andere Velser club, zette het seizoen in met een overwinning (31) op KLEEDING NAAR MAAT GED. OUDE GRACHT 78 In onze etalage voor Kleeding naar maat hebben wij een WINTERI AS en 'n COSTUUM tentoongesteld, Moiel 1936 COSTUUMS model 1936 40.. naar maat, met 2 pantalonj v.a. DEMIES en WINTERJASSEN (32.50 Onze STOFFEN. COUPE en afwer king staan onder volle garantie! Vraagt stalen! TEL. 12236 (Adv. Ingez. Medj SIZO 2. Voor morgen zijn de volgende ont moetingen. vastgesteld: Afdeeling A: V. V. IJ. 1—Telefonia Kennemerland 1SIZO Z. S. V.Tweede Jeugd Kennemerland 2V. V. IJ. 2 Afdeeling B' SIZO 2—V. J. B. Ulysses—V. V. B. Kennemerland 3—V. E. W. Kennemerland 4Johez. Afdeeling C: V. V. IJ. 3—Z S. V. 2 V. E. W. 2—Kennemerland 6 S. I. Z. O. 3—V. J. B. 2 V. V. IJ. dat ook dit seizoen weer goed in vorm schijnt te zijn. ontvangt- Telefonia. Hoe wel ook de Haarlemmers over een uitstekend elftal beschikken, zal de homogene IJmuider ploeg wel op beide punten beslag leggen. Ken nemerland moet den strijd tegen SIZO aan binden. Elk jaar zijn de Kennemerlanders ernstige gegadigden voor de bovenste plaats. Of zij ook dit seizoen weer een woordje zullen meespreken, betwijfelen we. De nederlaag te gen V. V. IJ. 2 wijst niet op groote kracht. Toch zullen Lodder c.s. er o i. wel in slagen, van SIZO te winnen, zij het dan met beschei den cijfers. Z. S. V., dat zich tegen Telefonia verdienstelijk heeft geweerd, speelt wederom een thuiswedstrijd, thans tegen Tweede Jeugd. Dat is een ontmoeting, die de ontvangende club kan winnen. De wedstrijd Kennemerland 2V. V. IJ. 2 wordt o.i. door de bezoekers ge wonnen. In de tweede afdeeling lijkt ons de match UlyssesV. V. B. niet van belang ontbloot. Het komt ons voor, dat deze elftallen elkaar wei nig in kracht ontloopen, zoodat een spannende wedstrijd kan worden tegemoet gezien. V. E. W. moet op bezoek bij Kennemerland 3. Het vorige seizoen behoorde de thuisclub tot de sterkste teams uit de B-afdeeling, ter wijl V. E. W. met vlag en wimpel kampioen van afdeeling C werd. Dat kan een aardige wedstrijd worden, die den bezoekers misschien een kleine zege oplevert. Johez zal het tegen Kennemerland 4 niet moeilijk hebben. HOCKEY. DE COMPETITIE. Zondag begint dan ook het nu toch werkelijk zeer groote competitie-rad van de hockey- wereld te draaien. De pas gepromoveerde Musschen ontvangen op eigen terrein in het Heemsteedsche Sport park "bezoek van de landskampioenen Amster dam. Nu is M. H. C. op de hockeydagen mee gevallen en Amsterdam juist niet. Wellicht dat Amsterdam na jarenlange hegemonie wat gaat afzakken, maar of zij zich dan ook di rect zal laten slaan door de jongste eerste klassers, staat nog te bezien. De start van de Musschen is echter vol vertrouwen, zoodat in ieder geval een spannende .partij verwacht mag woi'den. Bloemendaal moet dit jaar in de promotie klasse spelen: het spel der Bloemendalers op den hockey-dag te Heemstede deed het ver moeden rijzen, dat zij zich er weer zoo gauw mogelijk zal uitwerken. Maar voor Zondag staat de lastige uitwedstrijd tegen Hilversum 2 op het programma. De thuisclub is ook pas gepromoveerd! Hilversum is echter altijd ge weldig fanatiek. In de tweede klasse speelt M. H. C. 2 uit te gen S. O. S.. een der vele nieuwe figuren in de tweede klasse. Voor de Musschen dus een onbekende strijd, maar daarom des te meer oppassen voor onaangename verrassingen. In de andere afdeeling van de tweede klasse zitten vier Haarlemsche teams. M.H.C. 3 speelt uit tegen Amsterdam 5; haar eersten wedstrijd in de tweede klasse. Bloemendaal 2 zal zich op eigen terrein (achter hotel Zomerzorg) moeten inspannen om zich Oh Kay van het lijf te houden; want de Amsterdammers spelen een vlot en snel hockey-spel. H. B. S. speelt ook thuis (aan den Bergweg) tegen Gooi 2; een lastige tegenstander. Het Beverwijksche Strawberries II speelt thuis tegen H. H. IJ. C. 4; van beide zal eerst een en ander afgewacht moeten worden, voor een oordeel uitgesproken kan worden. In de vierde afdeeling van de derde klasse speelt M. H. C. 4 uit tegen Amsterdam 4; een heel ding voor de jonge vogels. Alliance 2 speelt in diezelfde afdeeling even eens; zij begint op eigen terrein (R.K. Lyceum Zijlweg) tegen Famos. Voor alle wedstrijden geldt dat ze te twee uur beginnen. GOLF DAMESWEDSTRIJD TE ZANDVOORT. Donderdag werd op de banen van de Ken- nemer Golf en Country Club te Zandvoort de dameswedstrijd KennemerDen Haag ge speeld. die all square eindigde (44). Foursomes: Mejuffrouw R. River en me vrouw J. Schiff winnen van mevrouw Buma en mevrouw Gottlieb met 7 en 6. Mevr. C. de Vries en mevr. E. Visser win nen van mevr. Diemer Kool en mej. N, Velt- man met 3 en 1. Mevr. L. Furnée en mevr. L. Hackfoort win nen van mej. E. Veltman en mevr. van Wa- veren met 4 en 3. Singles: MejD. River verliest van mevr. Buma 1 up. mevr. J. Schiff wint van mevr. Gottlieb 2 en 1. Mevr. C. de Vries en mevr, Diemer Kool all sq. Mevr. L. Furnée verliest van mej. N. Velt man 2 en 1. Mevr. L. Hackfoort verliest van mej. E. Veltman 3 en 2. Mevr. E. Visser verliest van mevr. v. Wave- ren 1 up.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11