PHILIPS ZOMERPRIJZEN G. v. d. HAAK Jr. Het merk dat hierneven staat waarborgt Neerlandsch fabricaat aan Europa's grenzen »©CTODYl^E« 525s WIE VAN DE MAGGIS Bouillon 29 24 24 VRIJDAG 27 SEPTEMBER 193S H A A R E E M'S D A G B E A D S DOE MEE! MAQGIS K.L.M. PRIJSVRAAG is begonnen. F. 2500. 20 vliegtochten, 2000 troostprijzen voor de goéde oplossingen. - Vraag Uw winkelier eén formulier. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. De Raad stelt zich met B. en TV. tegenover den minister van binnenlandsche zaken ten op zichte van de salarissen van het politiepersoneel. Dr. Colen brander weer controleerend ge meente-arts voor een jaar. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, op Donderdagavond, onder lei ding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heerenAudretsch. Rij lt e s en van Unen. Ingekomen stukken. Ingekomen is het besluit van Ged. Staten van 11 September 1935 tot handhaving van het raadsbesluit van 20 Maart 1935 inzake ter beschikbaarstèlling van gelden ten be hoeve van het betegelen van een gedeelte der speelplaats behoorende bij de St. Aloysius- school en tot ongegrond verklaring van het daartegen ingestelde beroep. Wordt- voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is voorts een adres van J. J. M. Dickmann alhier houdende verzoek te willen bevorderen, dat het café-restaurantbedrijf in de personeele belasting wordt gelijk gesteld met de bedrijven van winkeliers. B. en W. adviseeren in verband met de in de vorige vergadering genomen beslissing op dit verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Rangen en salarissen politiepersoneel. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen, den minister van Binnenland sche Zaken te berichten dat ae Raad zich geheel kan vereenigen met het standpunt van B. en W. dat de verlagingen der sala rissen van het politiepersoneel niet verder kunnen gaan dan: Inspecteur f 3550f 4250, hoofdagent f 2300f 2600; agent le klasse f 17C0f 2200; agent 2e klasse f 1600—f 2100. De heer De Tello (S.D.A.P.) heeft dit raadsstuk met vreugde begroet. Alles is blijk baar gedaan om zooveel mogelijk overleg te plegen. De bereidheid van het gemeentebe stuur en ook van de betrokken organisaties is zeer groot geweest. Vele concessies zijn ge da aai. Zou het gemeentebestuur ook aan de laatste wenschen van den minister heb ben voldaan, dan zou de zaak waarschijnlijk nog niet aan haar eind zijn. Spr. is het met B. en W. eens dat als de verlagingen die de minister wil, zouden worden aanvaard, alle verhouding tot de salarissen van het overig gemeentepersoneel zoek zou zijn. Wij moeten niet terug naar vroegere toe standen op politioneel gebied. Het is hier een welvarende gemeente en de uitgebreide villa wijken hebben een goede bewaking noodig. Wat de Raad heeft vastgesteld is wel de uiterste grens. En de meening van B. en W. wordt geheel gedekt door het georganiseerd overleg. De heer Kromhout (C.D.U.) zegt, dat B. en W. op zijn vollen steun in dezen kun nen rekenen. Spr. stelt voor. dat de Raad z h.s. het voorstel van B. en W. zal aanvaar den. zonder verdere discusssie. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aan genomen. Benoeming controleerend gemeente-arts. B. en W. stellen den Raad voor, vóór een jaar te benoemen tot controleerend gemeen te-arts Dr. M. Colenbrander, te Heem stede, ingaande 1 Januari 1936. Den heer D iss el ko e n tS.D.A.P.) spijt het dat B. en W. in een raadsstuk persoon lijke argumenten voor aanbeveling van een bepaalden medicus hebben geschreven. Een vertrouwelijk schrijven aan de raadsleden was beter geweest. Spr. wenscht voor niemand in persoonlijke waardeering van den betrokkene onder te doen, maar is van meening, dat niet iemand moet worden benoemd, die den pensioenge rechtigden leeftijd heeft bereikt. Het is nu de tijd om plaats te bereiden aan jongeren. Laten B. en W. dit voorstel terug nemen. De heer Voors OC.H.) zegt dat inderdaad voldoende aanleiding is in de tijdsomstan digheden om rekening te houden met den leeftijd van de personen die in overheids dienst genomen worden. Spr. is dan ook met het voorstel niet volkomen ingenomen, maar zal afwachten wat van de tafel van B. en W. wordt gezegd. Wethouder Dr. Droog iR.K.) zegt dat hetzelfde onderwerp ook verleden jaar aan de orde is gesteld door den heer Disselkoen. Maar men moet in dezen niet te sterk generali seeren. Specaal voor het ambt van contro leerend geneesheer is noodig onafhankelijk heid, levenservaring en prestige. Dr. Colenbrander beschikt over dit alles. Spr. weet niet wie hem in die opzichten zou evenaren. Bij het opmaken van de aanbe veling heeft uitsluitend het gemeentebelang voorgezeten. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) is door den wethouder wel overtuigd van de wen- schelijkheid der benoeming van Dr. Colen brander, maar niet van de noodzakelijk heid. De heer Voors (CE) deelt mede, dat hij na wat de wethouder heeft gezegd, zijn stem kan geven aan het voorstel van B. en W. Benoemd wordt Dr. Colenbrander met 9 stemmen (1 stem blanco, 1 stem (met het woord tegen), ongeldig). Bijslag loonen Bloembollenbedrijf. B. en W. stellen den Raad een nieuwe re dactie voor voor de regeling van den bijslag op de loonen in het bloembollenbedrijf. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) acht nu de redactie van het voorstel veel beter. Tot de nu voorgestelde maatregelen dwin gen regeeringsmaatregelen. Spr. herinnert er aan dat hij indertijd en dergelijk voorstel heeft gedaan ten opzichte van de bouwbe drijven. Toen zou de regeering dat voorstel, was het aangenomen, hebben vernietigd. Nu zijn de rollen omgekeerd en spr. hoopt dat B. en W. nu eenzelfde maatregel ten opzichte van de bouwbedrijven in overweging zullen nemen. De heer v. d. Erf (R.K. meent dat nu wel alle bezwaren zijn opgeheven. Spr. kan zich nu volkomen met het voorstel vereenigen. Het voorsel van B. en W, werd z.h.s. aan genomen. Rondvraag. De heer De Tello (S.D.A.P.) vestigt er de aandacht op dat in den laatsten tijd nog als eens rijwielplaatjes worden gestolen bij scholen Kunnen de rijwielbewaarplaatsen niet tijdens de lesuren worden afgesloten? De Voorzitter geeft toe, dat er inder daad bij de scholen wel rijwielplaatjes ver loren gaan. Afsluiten van de bewaarplaatsen zal ook moeilijkheden opleveren. Maar er zal aandacht aan de zaak geschonken wor den. De heer Van der Erf (R.K.) zegt dat een der (des avonds verlichte) klokken in de ge meente soms wel een kwartier scheelt met de andere klokken. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna gaat de Raad in besloten zitting. Zonder hoofdelijke stemming- werden in den loop der zitting nog aange nomen de in ons blad vermelde voorstellen betreffende: het aangaan van een kasgeld- leening 1935 van anderhalf millioen gulden in plaats van één millioen gulden; verkoop van 'n perceel bouwterrein aan den Glipper- weg aan den heer G. J. Smit. makelaar te Heemstede; het geven van den naam van Vaartbrug aan de nieuwe brug over de Bleekersvaart, en vet rooien van verschillende boomen. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus Adrianus. z. van A. van Rooijen en V. Gerritsen; Doris, z. van P. J. Suij en D. Verwers; Hendrik Nanne, z. van C. Gutter en H. Lever; Bastiaan Lambert, z. van L. van Ginkel en H. Rijken; Aartje, d. van W. de Haan en C. Olivier; Tine Mathilde, d. van A. van der Zwaard en T. de Groot; Aaltje Andriesje, d. van C. van Iperen en H. Entho ven; Wilhelmina, d. van G. Café en A. Noord- hoek; Johanna, d. van L. van Kuijk en A. Terlouw; Siegfried, z. van K. Koopmans en H. K. Döring; Margaretha Johanna, d. van M. Olivier en K. Bras. Ondertrouwd: Gijsbert J. van der Wiel en Johanna Heijstek; Arie van den Heuvel en Sietje E. Hartman; Willem L. H. Nagel en Ja- coba J. E. van Haaff; Jouke Posthuma en Catharina van Tilburg; Martinus T. Mooije- kind en Justin a F. H. Teeuwen; Hendrik J. Heblij en Arina van Bergen; Maarten C. Ver-, kuijl en Maartje M. Kroon; Adam Griekspoor en Franske bij de Leij; Marinus J. Kramer en Gerdina G. Huiskens; Jan van 't Hul en Antje Bulk; Petrus J. van der Lugt en Anna M. C. Veldt; Jacobus de Kuiper en Jeltje Flobbe; Machiel Overdorp en C. Vlugt. Gehuwd: Th. Bontenbal en Jacoba C. van Halm. Overleden: Roelof Russcher, 55 j.. geh. met S. Drijfhout; Derk Pierik, 62 j., geh. met A. ter Stege; Philippus Kroes. 68 j., geh. met E. van Vliet. Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van A. van der Zwaard en T. de Groot. BLOEMENDAAL OUDERAVOND BORNWATERSCHOOL. Donderdagavond werd voor de eerste maal een ouderavond gehouden in de nieuwe Born- waterschool, welke aan zakelijke besprekin gen gewijd was, terwijl de ouders tekens ge legenheid hadden, om met het personeel ken nis te maken. De bijeenkomst werd geopend door den heer A. H. Bennewitz. Tot leden der Oudercommissie werden be noemd mevr. Noordhoff, mevr. Talsma, en de heeren H. Strang, L. v. Essen, C. J. Dhont, D. Klay en Dieserink. Het hoofd der school de heer J. Klein Poel huis besprak de wenschelijkheid van een eigen gymnastieklokaal en bracht dank aan de h.h. Dr. T. Popma en K. Tinholt voor de medewer king bij de verhuizing ondervonden. In een volgenden ouderavond zullen quaesties het onderwijs betreffende behandeld worden. JAARVERGADERING VOLKSZANG. De afdeeling Bloemendaal van de Ned. Ver. tot verbetering van den Volkszang hield Don derdag haar jaarvergadering in het Jeugd huis. De kascommissie bestaande uit mevr. Don kervoort en den heer Baak had de rekening en verantwoording van de penningmeesteresse over het vorig boekjaar in orde bevonden. Het jaarverslag van den secretaris vermeld de een goed geslaagd seizoen. De lust tot zin gen was er en de zangavonden waren flink bezocht, terwijl het aantal leden toenam. Het verslag memoreerde voorts den propa- ganda-avond, Kerst- en Lenteavond. Het aantal donateurs en begunstigers der Ver. liep evenwel achteruit. Mevr. Cassee bracht het financieel verslag1 uit. Het jaar sloot met een klein nadeelig saldo. Tot leden der kascommissie werden benoemd mevr. Donkervoort en de heer Schipper. Mevr. Dolk, mevr. Cassee en de heer Kra nenburg werden bij acclamatie tot bestuurs lid herkozen. De zangavonden zullen worden hervat op Dinsdag 1 October in het Jeugdhuis onder leiding van den heer P. de Nobel. Bij de rondvraag werden verschillende mid delen besproken, om de financieele positie der Vereeniging te versterken. EEN GECOMBINEERD CONCERT De R.K. Harmonie Vereeniging „Euphonia" te Óverveen, de R.K Mandolineclub „Sancta Lucia" te Haarlem en het R.K. Mannenkoor St. Caecilia te Haarlem, hebben het plan op gevat medio October voor hun donateurs een groote gecombineerde uitvoering te geven. Er worden voorbereidingen getroffen, om on danks crisis en ongunstige tijden, aan het muzieklievende publiek een avond van voor naam en ontwikkelend kunstgenot te bieden. Teneinde het volledig slagen te waarbor gen, zal na afloop van het vocaal en instru mentaal gedeelte het programma worden voortgezet met een ..Bonten Avond", waarna tot besluit een bal volgt. HILLECOM VERKOOPING. Donderdagavond had de veiling bij afslag plaats van 10 burgerwoonhuizen in de Meer straat nos. 86104. Geen der perceelen, resp. in bod staande op f3600 (no. 84) f3500, (nos. 88102) en f 4300 (no. 104) werd gemijnd. Van de diverse combinaties werden gemijnd: de nos. 8694, in bod staande op f 17600 of f 1 door J. J. en P. van Beuten te Amsterdam; de nos. 96102, in bod staande op f 14000 op f 25 door J. Wijnders te Haarlem; de nos. 96104, in bod staande op f 18325 op f 1 door de hee ren van Beuten te Amsterdam, die ook de eind- combinatie van alle 10 woningen, in bod staande op f35927 mijnde op f 110. De perceelen werden gegund. NOG GEBRUIK WIL MAKEN moet nog deze maand bestellen. Na 1 October de verhoogde winterprijzen BURGWAL 9 TELEFOON 10770 Ecil GEFLUISTERD WOOTcÏ met den Philips' 525A hoorbaar gemaakt, dank zij de Octode-Menglamp PRODUCT. VAN'DÈ GROOTSTE RADIO-INDUSTRIE IER. WERELD, UW EIGEN NATIONALE INDUSTRIE., Radio heeft met dit toestel een nieuwe stem, een nieuwe beteekenis gekre gen! Selectiviteit, gevoeligheid en zui verheid van weergave voldoen aan de hoogste eischen! Kiest Uw station op de groote, van duidelijke namen voorziene afstem- schaal! De krachtige luidspreker geeft hooge en lage tonen even fraai weer! Wie dit toestel probeert, blijft er uren mee bezig! 13Ï.50 Zephir wol alle kleuren Koordwol 100 gram Camisole wol 100 gram Gewerkte wol 100 gram Zephir wol 50 gram B B wol 50 gram Barteliorisstraat 8, Haarlem "Kom, Fred, bedien je nog's "Graag, zeg. Je weet, dat ik een dolle liefhebber ben van een kop Maggis Bouillon en ook van groenten, stamppotten, sausen en andere ge rechten, die met dit vleesnat zijn klaar gemaakt. De smaak wordt er voller door, in één woord "af"." "Ook ik als huisvrouw profiteer ervan, want ik bespaar me met Maggis Bouillon niet alleen veel werk, maar ook menige toevoeging als vlees e. d. Daarom blijft mijn merk: Zwarte sajet 100 gram Wol met zijd 50 gram Sokkenwol 50 gram

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8