I VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 V R IJ D A G 27 SEPTEMBER 1935 7 LAATSTE BERICHTEN Abessyrsië viert feest. Reorganisatie van de luchtmacht wordt inmiddels voortgezet. ADDIS ABEBA, 27 September (Reuter). Niemand in de Abessynische hoofdstad denkt vandaag aan de dreigende vijandelijkheden. Alle Abessyniërs vieren het groote Maskal- feest, dat samenvalt met het einde van het regen-seizoen. De luisterrijke plechtigheden bereiken hun hoogtepunt in den namiddag met het défilé van meer dan 10.0"0 soldaten voor den keizer. De stad is vol soldaten en stamhoofden, die hun legers hebben meegebracht. Ofschoon dit door niets gerechtvaardigd schijnt, kan de laatste twee dagen een zeker optimisme wor den waargenomen. Niettemin wordt voortgegaan met de reor ganisatie van de luchtmacht. Vanmorgen zijn drie vliegtuigen opgestegen. Alle Abessynische vliegtuigen, die nog onlangs onbruikbaar wa ren, zouden thans in orde gemaakt zijn. FILMSTUDIO'S BIJ BRAND IN DE ASCH GELEGD ROME, 27 September (Reuter) In den af- geloopen nacht is een hevige brand uitgebro- keh in de gebouwen van een filmmaatschappij waardoor twee studio's geheel werden ver nield. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandweerlieden, die op het eerste alarm onmiddellijk waren uitgerukt, zich moesten beperken tot het beschermen van de belen dende perceelen. In de vroege ochtenduren is de brand ge- bluscht; de schade is zeer aanzienlijk. DUITSOH-NEDERLANDSCHE IONDERHANDELINGEN OVER ARBEIDS MARKT GEëINDIGD. DEN HAAG, 27 September. De medio September te Den Haag aangevangen onder handelingen tusschen een Nederlandsche en een Duitsche delegatie nopens vraagstukken der arbeidsmarkt zijn op 26 September be ëindigd. De uitslag van deze onderhandelingen, die een verlenging beoogden van de voornaamste bepalingen van de bestaande regeling tot 31 (Maar 1936, zal aan de goedkeuring der weder zij dsche regeeringen onderworpen worden. Belgische wapenlevering aan Abessynië Het embargo zou zijn opgeheven. LONDEN, 27 September (A.N.P.) De cor respondent van de „Thnes" in Addis Abeba 6eint aan zijn blad: Het is thans duidelijk dat het wapenenbargo difinitief is opgeheven en dat de Abessynische regeering een zending wapens uit België iederen dag verwacht. Deze zending wapens was twee maanden geleden door de Belgische regeering tegengehouden en uit een schip, dat te Antwerpen lag, verwij- derdl, ofschoon de Abessynische keizer de be taling reeds had verricht. De zendingg omvat 1700 geweren, 2300 karabijnen en zeven mil- lioen patronen. TWEE DOODEN BIJ VLIEGTUIGONGELUK IN PALESTINA. JERUZALEM, 27 Semptember Een Engelsch militair vliegtuig van het luchteskader te Sarphent is in een sinaasappeltuin neergestort De piloot en zijn metgezel werden gedood. Honderden deserteurs over de Oostenrijksche grenzen. INNSBRUCK, 27 Sept. Volgens alhier ont- vangen berichten zijn in Zuid-Tirol verschei dene deserteurs aangekomen, die opgeroepen waren om naar Oost-Afrika te worden gezon den. Elf deserteurs die de Oostenrijksche grenzen hadden overschreden zijn hier Woensdag door de politie in arrest gesteld. Het aantal sedert Juli in Oostenrijk aangeko men deserteurs wordt officieel geschat op 600. 117 ENGELSCHE VLIEGTUIGEN IN AFRIKA AANGEKOMEN ALEXANDRIë, 27 Sept. Sedert Vrijdag j.l. zijn 117 Engelsche vliegtuigen op weg naar Aboekir alhier aangekomen. Het lot van de „Poolster". De „Insulinde" opnieuw uitgevaren. In verband met de ongerustheid over het lot van de „Poolster" waaromtrent men elders in dit blad kan lezen, verneemt het A.N.P. nader, dat de reddingboot „Insulinde" van morgen opnieuw uitgevaren is naar de plaats, waar men de masten boven 't water heeft zien uitsteken. Aan boord bevinden zich eenige personen, die de „Poolster" kennen om te trachten vast te stellen of 'het gevonden wrak inderdaad dat van genoemd schip is. De „Poolster" is een driemastschoener met een 150 P.K. Deutz Compressorlooze Diesel motor en meet bruto 223 ton. Het schip is in 1917 bij de Scheveningsche Scheepsbouw Maatschappij gebouwd en had een certificaat van den Germanischen Lloyd voor de Atlan tische vaart. Het schip was alleszins zee waardig. Wanneer de „Poolster" inderdaad in de Waddenzee is gebleven, dan moet dit wel toegeschreven worden aan het feit, dat door het plotseling uitschieten van den Noord westerstorm de zee ter plaatse zoo hol is ge weest als sinds menschcnheugenis niet is voorgekomen. De „Poolster" kwam van En geland, zonder lading en was op weg naar Groningen om nieuwe lading te halen. Behalve de kapitein, de 22-jarige J. Kajui- ter, ongehuwd, uit Groningen, bevonden zich nog aan boord de 27-jarige stuurman H. Wo- ries, uit Groningen, de 24-jarige gehuwde matroos Z. Veenstra, eveneens uit Groningen, de ongehuwde 18-jarige motordrijver M. Vol lenhoven uit Zuidbroek en de eveneens onge huwde 18-jarige kok-lichtmatroos Th. Haima, uit Anjum. Allen werden op 3 September van dit jaar te Groningen gemonsterd. OSSENAREN 17 OCTOBER VOOR DE RECHTBANK. 's-HERTOGENBOSCH, 27 Sept. Op Don derdag 17 October zullen voor de rechtbank in Den Bosch de volgende strafzaken worden be handeld: tegen den 24-jarigen arbeider A. J. O. en den 19-jarigen schoenmaker P. A. S. beiden uit Oss als verdacht van inbraak bij L. van Bergen te Oss op 6 Januari 1934; tegen J. F. A. den 40-jarigen wielerbaandirecteur bij genaamd Jan Bol als verdacht van brand stichting in het sporpark, althans uitlokking, te Oss in Juli 1933; tegen den 29-jarigen ar beider A. H. den B. en den 30-jarigen arbeider M. van O. beiden te Oss als verdacht van in braak bij R. Weiöeman te Heeswijk in den nacht van 14 op 15 Juli 1934; tegen den 31- jarigen arbeider C. H. den B. uit Oss eveneens verdacht van inbraak bij K. Weideman te Heesv/ijk, althans heling, en tegen den 44- jarigen arbeider N. H. S. uit Oss. als verdacht van brandstichting in het paviljoen van het sportpark te Oss op 3 Juli 1933. AUTO OP OVERWEG ONDER TREINWAGONS GERAAKT; NIEMAND GEWOND. EINDHOVEN, 27 Sept. (A.N.P.) Gister avond reed de auto, bestuurd door den heer Van 't Hof, waarin drie dames waren gezeten, namelijk mevr. Van 't H. en een andere dame met haar dochter, op de Fellenoord, komende uit de richting St. Oedenroode. Op het oogen- blik, dat de wagen den Woenselschen overweg moest passeeren werd het verkeer vrij gegeven. Toen de auto midden op den overweg was, zagen voorbijgangers, dat de drie voorste wagons van den rangeerenden trein, die aan de achterzijde door een locomotief werden op geduwd in de richting van den overweg rol den. De auto van den heer Van 't H. werd ge grepen en een eind verder ernstig beschadigd tusschen de rails geworpen. De rangeerder had inmiddels de losgeraakte wagons weten te remmen. Als door een wonder bleek geen van de vier inzittenden eenig letsel te hebben ge kregen. Zij moesten evenwel in overspannen toestand naar hun woning worden vervoerd. De over weg wachter heeft aan de politie ver klaard. dat hij meende een sein te hebben gekregen, waarop hij de boomen kon openen. Het onderzoek wordt voortgezet. Bedden- en Meubelmagazijn Leeuwin. De firma Leeuwin, die nu al van 1915 af in het bekende perceel Anègang 46 een bedden- en meubelmagazijn gevestigd heeft, zag zich door het toenemend aantal klanten gedwon gen, tot een flinke verbouwing van het per ceel over te gaan. Deze gelegenheid is natuur lijk meteen aangegrepen, om de zaak geheel te moderniseeren en naar de eischen des tijds in te richten. Vroeger had de firma de beschik king over twee smalle étalages. Daarvan is er nu één gemaakt, maar daarmee is een prach tige, ruime gelegenheid voor exposeeren ver kregen. En men behoeft niet meer alleen aan den buitenkant naar de geëtaleerde voorwer pen te kijken, want er loopt nu een portiek om de geheele étalage heen. Bovendien is aan den anderen kant van den ingang nog een lange vitrine aangebracht, waar de dekens en ledikanten ook uitstekend tot hun recht komen. De oppervlakte -. van den winkel, die trou wens groot 'genoeg was, is ongewijzigd geble ven, maar het interieur is in één woord smaakvol ingericht. Er ligt een nieuwe gra nieten vloer en bijzonder fraai doet de celotex betimmering aan. Ook op de eerste en tweede étage, waar de oppervlakte even groot is als •beneden, zijn schitterende.'to.onkamers^inge richt. v In de étalages is alles met glas afgedekt. Overal staan keurige bedden en volledige meu bileering voor salon, eet- en slaapkamers. Boven is ook nog een werkplaats. Ter gelegenheid van de heropening mocht de firma Leeuwin reeds vele bloemen in ont vangst nemen. Begrooting Verkeersfonds. Ingediend is het ontwerp vaststelling van de begrooting van het Verkeersfonds voor 1936. De uitkeering uit de Rijksbegrooting is van f31.185.338 tot f35.629.885 verhoogd. Het tekort op de Spoorwegen is f 6.500.00 hooger geraamd dan het vorige jaar, toen de post op f 30.500.000 werd geraamd. Ten aanzien van den Rijksweg no. 4 Am sterdam's Gravenhage (gedeelte Amster damSassenheim) wordt opgemerkt: Het ligt in de bedoeling het door de Haar lemmermeer loopende gedeelte van den Rijks weg no. 4 zoo spoedig mogelijk te voltooien. Met de uitvoering wordt dan ook krachtig voort gegaan. In 1936 zullen waarschijnlijk alle benoodigde gronden in handen van het Rijk zijn. De dan nog te maken grondwerken lee- nen zich uitstekend om als werkverruiming te worden uitgevoerd, zoodat het voornemen be staat daarvoor te zijner tijd een beroep op het Werkfonds te doen. Op de Verkeersfondsbe- grooting zijn daarom alleen de benoodigde gelden voor het aanbrengen, van verhardingen en den bouw van eenige kunstwerken aange vraagd en wel in totaal tot een bedrag van f685.000. Uitgetrokken is: f 130.000 voor grondaankoop en verbetering doorgangen in Rijksweg HaarlemAlkmaar WieringenHarlingenLeeuwarden; f135.000 voor brug over zuidelijke ringvaart Haarlemmermeerpolder in weg Amsterdam Den Haag; f 135.000 voor brug over Hoofdvaart in weg AmsterdamDen Haag; f 50.000 voor grondaankoop weg Velsen Alkmaar; f 110.000 voor verbetering wegvak onder Heemskerk in weg HaarlemLeeuwarden. Op den kapitaaldienst is uitgetrokken 2.300.000 voor bouw van een schutsluis o.a. te IJmuidcn en verbetering van het Noordzec- kanaal ingevolge de wetten van 2 Januari 1917 (Staatsblad nos. 3 en 4). Dit bedrag is te verdeelen als volgt. Aankoop van grond 235.000. Maken kanaaldijken 350.000. Bag- gerwerk 290.000. Voortzetting kanaalver ruiming 450.000. Nieuwe pontsteiger te Vel sen 300.000. Wijzigen Hembrug en spoorweg brug te Velsen met bijkomende werken 550.000 WIELRIJDEN. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond een trainingsrit over 10 KM. Er verschenen 18 renners aan den start.. Er werd dadelijk een straf tempo ingezet. Verschillen de uitlooppogingen werden ondernomen. Ten slotte wisten de volgende renners uit te loo- pen: Cleei. L. Koekenbier. Hertog, Claaspen én Matze. In een feilen eindspurt wist C'leef zich als eerste te plaatsen, gevolgd met een klein verschil door: 2. Hertog, 3. Matze, 4. L. Koekenbier, 5. Klaassen, 6. Korthals, 7. Cris- pijn, 8. Bos, 9. Borthaus, 10. Kok. De overige renners zijn uitgevallen door pech. De juniores reden eveneens een wedstrijd over 10 K.M. Hiervan was de uitslag: 1. Her- tog, op banddikte Roel Borreman, 3. Hoogland, 4. Schaap, 5. Schouten, 6. Vink. A.s. Zondag derde rit competitie voor den Gies- en Winico-beker, 40 K.M. handicap. Hardnekkige constipatie. Wat zij al innam, niets hielp. Hoe zij tenslotte beter werd. „Sinds heel lang was ik lijdende aan storin gen in mijn spijsvertering, in die mate dat het mij onmogelijk was, wat ik al innam, om mijn constipatie kwijt te raken. Sinds ik aan de Kruschen Salts-kuur begonnen ben, gaat het veel beter en daarom wil ik mijn bewondering uitspreken over de goede werking van Uw Kruschen Salts Ik zal Kruschen Salts dan ook aan al mijn kennissen en familie aan raden." Mej. P. S. te A. De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de afvoerorganen goed te laten werken om eiken dag zachtjes maar zeker alle vergiftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen Zoodoende wordt Uw organisme vrij gehouden van alle onzuiver heden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen den algeheelen gezondheidstoestand schaden. Begin morgen met de „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee de eerste stap op den weg naar volmaakte gezondheid. Stil lende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let. op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) VERWACHTE VISCHAANYOER. Thnisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Rotterdam IJM 112; vangst 70 manden schelvisch, 80 manden braadschelvisch, 20 manden gul. 70 manden koolvisch, 40 man den varia, 770 manden makreel, totaal 1050 manden AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCH1 B ANK VEREENIGIN G KANTOOR HAARLEM 1.30 2.- Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 n 95 95k 4 1/2 pCt. Nederl. 92k-6/8 Indië 1930 II 93k Staatsl. Builenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met 20 h 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. Oude Boot 6h 39Vs Stoomv. Mij. Ned. 32 Lndustr. Binnenl Alg. K.zijde Unie.... 26H A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft 59k 280 Ned. Ind, Gas (Nat. r -~ Gem. Bez. Philips 239k 238^ 997/g - H 99k lndustr, Buitenl. 12k 12% Anaconda Copper 12% 28k 10k Bethlehem Steel 22% 22% 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (sew.) General Aviation Intern. Nickel 18 s? North Anier. Cy. Standard Brands 5 U. S. Steel 27% Banken Binnenl. Koloniale Bank 35 Cert. Handel Mij. 13 74 Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 188k 189k 81 Petrol. Mij. Buitenl. 12k 5% CuJtnur Mijen. H. V. A 176 S9 N. I. S. U Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 168 Billiton II 30 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 136 Deli Mij 151 152k 40 155 - Rubber Mijen. 103 102k Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver, Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. 30 Atch. Topeca. Comma Milwaukee 2%-6/e 2% 5 pet. Adj. Milwaukee - Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers HET FRANS HALS MUESUM IN 1934. Aan het verslag van den toestand van het Frans Hals Museum in 1934 ontleenen wij dat het aantal bezoekers van het museum in 1934 aanzienlijk grooter was dan in 1933. Er waren 8.663 betalende en 8881 niet be talende bezoekers, totaal 17.544. In de expositiezaal werden velschillende ten toonstellingen gehouden en enkele geschen ken zijn het museum ten deel gevallen. Ruim 80 officieele rondgangen wei-den in 1934 in het museum gehouden. De uitgaven over het jaar 1934 bedroegen f 21.028.92, de inkomsten f 3.179.17. Hierbij zij vermeld, dat bij de berekening der uitgaven, evenals in vorige jaren, alle kortingen op de salarissen, benevens het be drag. hetwelk door de ambtenaren voor het pensioen werd bijgedragen, zijn afgetrokken. Dit laatste bedroeg f 1.685.93, terwijl de ge meente Haarlem in totaal f 3.524.53 in 1934 ten behoeve van het Frans Halsmuseum aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds heeft afgedragen. Het ligt in de bedoeling ook in volgende jaren opgave te doen omtrent de pensioens- gelden, wat tot op heden niet geschiedde. Het ongeluk in de Kruistochtstraat. De heer Wijts na 5 dagen nog bewusteloos. De 35-jarige heer Wijts, die Zondagmiddag het slachtoffer werd van een botsing in de Kruistochtstraat, waarbij een auto hem aan reed, terwijl hij per motor uit de Van Keulen straat kwam, is na vijf dagen nog steeds be wusteloos. Onrustige en rustige oogenblikken wisselen af, doch in den algemeenen toestand is nog steeds niet de minste verandering gekomen, zoodat nog voortdurend voor zijn leven wordt gevreesd. Padvinders Wereld Jamboree 1937. Te Vogelenzang? Ons wordt medegedeeld, dat het gemeentel bestuur van Bloemendaal zich reeds aan stonds bereid had verklaard tot een bedrag van f 20.000 in een benoodigd garantiefonds te participeeren, indien de Padvinders Jam boree in Augustus 1937 te Vogelenzang zal worden gehouden. Het gemeentebestuur heeft zich daarbij ook laten leiden door het groote belang voor het Kemiemerland, dat zoowel als typisch Hollandsch landschap, alsook door de gunstige ligging der groote bevol kingscentra, uitermate geschikt gelegen is om hier dit wereldkamp te doen houden. Maar vooral ook heeft de overweging voorge zeten dat in elk geval moest worden zorgge dragen, dat Nederland er niet van zal behoe ven af te zien, de wereldorganisatie inder daad uit te noodigen, dit kamp in ons land te doen houden. NED. REIS VEREENIGING. „Reizen en Trekken", het officieel orgaan der Ned. Reisvereeniging, maakt melding van het winterpfogramma der afd. Haarlem. De voorzitter der afd. de heer J. Panman, zal Woensdag 13 October een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp: „Dwars door Oostenrijk". Zaterdag 2 November is als datum vast gesteld voor den kienavond in den Haarl. Kegelbond en Vrijdag 15 November komt er een interessante avond op wintersportgebied. Zaterdag 4 Januari is de datum voor den jaar- lijkschen cabaretavond. Andere avonden zijn in voorbereiding. BEVERWIJK Aardappelfraude voor de tuchtrecht-commissie. Zware geldboeten geëischt. Een aardappelenhandelaar hier ter plaatse S. genaamd, had zich voor de Commissie voor Crisistuchtrechtspraak te Alkmaar te verantwoorden wegens meermalen gepleegde overtredingen van het Aardappelenbesluit. (Ongedekt vervoer van aardappelen). De eisch was f 2500 boete, namelijk f 1000 wegens niet betaalde rechten en f 1500 wegens het omkoopen van een ambtenaar. De uit spraak volgt later. Wij vernamen nog, dat een controleur uit Beverwijk van wien des tijds geruchten de ronde deden, als zou hij in de frauduleuze handelingen de hand heb ben gehad, in deze zaak als getuige optrad, evenals een knecht van den aardappelen handelaar. ZANDVOORT ZEILEN OP 'T STRAND Nu het strand weer ontruimd is en het door de laatste stormen vlak en hard is ge worden, worden de zeilwagens weer voor den dag gehaald. Donderdag zagen we de eerste weer op het strand. De wind was echter niet gunstig, zoodat de wagen geen groote snelheid bereikte, maar toch was het een genot het ranke voertuig over het zonbeschenen strand te zien zeilen. MEVROUW JELLEMA TER AARDE BESTELD Donderdagmiddag wterd onder groote be langstelling op de Algemeene Begraafplaats het stoffelijk overschot van Mevrouw Jellema echtgenoote van den gemeente-secretaris ter aarde besteld. Een groot aantal bloemstukken, waaronder die van den burgemeester, den heer Van Alphen, van het personeel der gemeente bedrijven, en van het personeel der secretarie, dekten de baar. Onder de aanwezigen zagen we o.a. den loco-burgemeester, wethouder Siegers, wethouder A. Elffers, alle leden van den raad, oud-burgemeester Beeckman, den heer Loggers, burgemeester van Barsinghorn het personeel van de secretarie en van de be drijven, den heer Brokmeier en den heer Rin kel, voorzitter van de Zandv. Handelsvereen. Ds. Tromp sprak aan de groeve. De heer Jellema dankte voor de belangstel ling. Inbraak te Zandvoort. Ruim 1400.gestolen. Woensdagmorgen ongeveer half zes verliet de heer K.. Haarlemmerstraat te Zandvoort, zijn woning en begaf zich per fiets naar zijn paardenstal met het doel te gaan schelpen- visschen. In den tijd die noodig was om de paarden te verzorgen, werd het weer steeds ongunstiger, het water kwam te hoog en de zee werd te ruw om met paard en kar naar het strand te gaan Nadat de heer K. nog enkele bezigheden in den stal had verricht, keerde hij tegen 8 uur naar huis terug. Hier kwam hij tot de ont dekking, dat een onbekende zijn huis was bin nengedrongen. die zijn werkkamer en zijn bu reau aan een grondig ondervoek had onder worpen en het aanwezige geld tot den laatsten cent had meegenomen (ruim f 1400). In ver band met uitbetalingen voor de Grit-centrale was het bedrag, dat de heer K in huis had nog al hoog. De dief (of dieven) moet op de hoogte zijn geweest met de gewoonten van den heer K. Als deze 's morgens vroeg wegging, zette hij steeds door de zijdeur zijn fiets bui ten. Daarna sloot hij deze zijdeur aan de bin nenzijde weer af, om vervolgens door de voor deur zijn huis te verlaten. De voordeur, die eenvoudig dichtgetrokken en niet weer op het nachtslot werd gedraaid, was met een eenvou- digen looper te openen. Of de dief door de voordeur is binnengeko men staat niet vast. Toen de echtgenoote van den heer K. beneden kwam. vond zij de voor deur op een kier en de keuken-buitendeur en de tusschendeur van het slot gedraaid. De politie, die onmiddellijk gewaarschuwd werd. stelde een onderzoek in. Nader vernemen wij Het genoemd bedrag aan geld werd wegge nomen uit een geldkistje in het cylinderbu- reau. De sleutels lagen er naast, zdodat het zeer gemakkelijk te openen was. f 800 van de f 1400 behoorden aan de Schelpen Centrale en diende voor uitbetaling aan de schelpen- visschers; de rest was eigendom van den heer K. De politie zet het onderzoek voort. Er zijn vingerafdrukken gevonden. Nog een inbraak. Zondagavond werd in een villa in de Zand- voortschelaan ingebroken tusschen 8 en 10 uur, terwijl de bewoners afwezig waren. De dader kwam binnen door verbreking van een glas-in-lood ruit en opening van een spagno- let Uit een geldkistje werd f 8 ontvreemd. De politie vermoedt hier met denzelfden da der te doen te hebben die ook bij den heer K. en te Haarlem. Bloemendaal en Santpoort heeft ingebroken. SANTPOORT R. C. BREDERODE. Het 1ste elftal voelt zich in zijn nieuwe klas alweer uitstekend thuis en zet zijn over winningsreeks voort. Zondag jl. werd in den wedstrijd tegen V.V.H. een 32 achterstand met rust in een overwinning van 53 om gezet. Voor a.s Zondag luidt het prograinrna: Brederode 1R.C.H. 6 2 uur V.S.V. 5—Brederode 2 12 uur. D.S.K. 3Brederode 3 12 uur. De plaatsbewijzen voor den wedstrijd Hol landDenemarken moeten a-s. Zaterdag avond om 8.30 uur bij den heer Vellinga wor den opgegeven, dus niet op a.s. Dinsdag zoo als aanvankelijk was bekend gemaakt. LAND- EN TUINBOUWBOND. De afd. Velsen van den L. T. B. belegde Woensdag een vergadering in café „Rozen- stein". Het doel dezer vergadering was te komen tot deelneming der leden aan de land en tuin- bouwcursussen. De heer Van Leeuwen, hoofd der R.K. school te Santpoort, in het bezit der vereischte di ploma's als leeraar aan genoemde cursussen, was bereid gevonden deze cursussen te geven. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer F. P. Heeremans, verheugd te zijn, dat de afdeeling thans een bekwaam leeraar in haar nabijheid weet, die bereid is de L. T. B. alhier meer vakkennis bij te brengen. Hij sprak daarvoor zijn dank uit en wenschte den leeraar in beider belang veel succes toe. Na ampele besprekingen besloot men in Novem ber een cursus te beginnen in bemestingleer. Aan de Holl. Mij. van Landbouw zal een ver zoek gericht worden aan de cursussen deel te nemen. Een dergelijk verzoek was reeds ge richt aan den landarbeidersbond „Sint Deus Dedit" Duur van den cursus, tien avonden van twee uur. Zeventien deelnemers gaven zich op. De heer v. Leeuwen uitte zijn voldoening over het voorloopige succes. Hij twijfelde er niet aan, dat een gunstig resultaat zal volgen. De voorzitter zeide, dat ook het hoofdbestuur vol ledig instemt met hetgeen hier verlangd wordt en dat de aanvrage om rijkssubsidie binnen kort wordt verzonden. Hij wekte voorts op tot propaganda voor deelname en sloot hierna de vergadering. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Voorwaarts IJm. 83 145 manden f 1490. Alkmaar IJm. 31 1050 m. f 5310 Zeeleeuw IJm. 29 60 m. f 1230 Ewald IJm. 48 750 m. Drifters: L.T. 53 f 1180 MARKTPRIJZEN Tarbot per kilo f 1.04f 0.86. Griet per 50 kilo f 35—f 17.50 Tongen per kilo f 1.20f 0.95 Zetschol per '50 kilo f 26f 19 Kleine schol per 50 kilo f 22f 8.50 Bot per 50 kilo f 15 Schar per 50 kilo f 6f 2.50 Kleine poon per 50 kilo f 7.50—f 6.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 31 Middelschelvisch per 50 kilo f 32f 27.50 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 26.50—f 19 Kleine schelvisch per 50 kilo f 18f 9.50. Kabeljauw per 125 kilo f 81 Groote gullen per 50 kilo f 25f 20 Kleine gullen per 50 kilo f 15f 9 Wijting per 50 kilo f 9f 7. Makreel per 50 kilo f 5.20—f 3.60 Heilbot per kilo f 0.92f 0.63. Leng per stuk f 1.65f 0.25 Koolvisch per stuk f 0.70—f 0.23. Versche haring per kist f 4.454.05

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9