Uittocht uit Addis Abeba. Heé Bdcut$eiikste Uit Abessynië. „WAT K E I iP Cr. Hou(sfr. 137 53e Jaargang No. 16043 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 11 October 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCH.APPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72t4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 e Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, I 1 October. Rima. Rima is niet de naam van een Ethiopische prinses, van de vrouw van Ras Kassa bij voorbeeldvan wien ik overigens tevens ontkennen moet, dat hij de minister van fi nanciën van den Negus zou zijn. Onze zware taak in het distilleeren van de waarheid uit de officieele oorlogscommuniqués wordt slechts verzwaard door dergelijke geruchten. Even onjuist is het verband te zoeken tusschen Haile Selassi en Heil Hitier Maar ik keer alweer terug uit den Dool- hof-van-den-Dag. Rima is de naam van de vrouwenfiguur, door den modernen beeldhou wer Jacob Epstein geschapen als climax van zijn Hudson Gedenkteeken in het Hyde Park te Londen. Dit monument is negen jaar ge leden door minister Baldwin onthuld. Het belichaamt in sterken mate de wonderlijke vormgevingen, die Jacob Epstein dierbaar zijn. De vrouwenfiguur, omgeven door flad derende vogels, heeft vooral hevige critiek uitgelokt. Jarenlang is zij het middenpunt van een verwoeden pennestrijd geweest. En dat zij zelfs tot gewelddaden heeft uitgelokt bewijst opnieuw hoe Kunst niet alleen be koren, maar ook tot woede vervoeren kan. Rima ïs het meest-mishandelde standbeeld in Londen geworden. Zij is met teer besmeerd en met veeren beplakt. Zij is fantastisch be schilderd in groen, in rood en in zwart. Het houdt niet op. Deze week is zij opnieuw, in 't holst van den nacht, belaagd en met een rooae substantie besmeerd en bespikkeld, zoo dat werklieden nu al weer dagenlang bezig zijn, haar met behulp van puimsteen en che micaliën te reinigen. Een wonderlijk geval. Het klopt natuurlijk niet op uw denkbeelden over den Engelsehen volksaard, die algemeen erkend wordt als flegmatisch, en vooral zich uitend in goede manieren. Een verwoed dispuut over een standbeeld is niet flegmatisch vooral niet als het er eenmaal staat en er toch niets meer aan te doen ïs en besmeuringen van kunstwerken zijn op z'n minst baldadigheid, en zeker niet vereenigbaar met het begrip goede manieren, Nog raadselachtiger wordt het -als men be denkt dat de Engelsche volksmassa niet uit blinkt door felbewogen kunstzinnigheid, dat het Angelsaksische ras op het gebied der beel dende kunst slechts weinig groote werken heeft voortgebracht, dat het op muzikaal gebied evenmin in dc voorste rij der scheppende vol ken thuishoorten dat het desondanks zulk een onveilige omgeving kan vormen voor een kunstwerk. Jacob Epstein moet wel zeer irriteeren.de, ja zelfs grievende eigenschappen in zijn kun stenaars-constitutie verbox-gen hebben om het Noordelijke volk met den Noordelijksten aard tot zulke voortdurend-herhaalde uitin gen van fel verzet te brengen. Het is een tikje komisch, en daarom, eerlijk gezegd, schrijf ik er ook over. De menschelijke komedie telt ten allen tijde haar humoristische aspecten. Laten we er ons, zelfs in deze dagen van Abessinische slach ting, Europeesche verwarring, economischen nood, politieke ruzie enz. enz. in blijven ver heugen. En laat ons constateeren dat wij Nederlanders, nimmer geëtiquetteerd met het flegma dat de Engelsche faam zoozeer ken merkt. Rima beter verdragen zouden. Wij hier in Haarlem bijvoorbeeld hebben indertijd wel wat getwist over het beeld .Jn- spix-atie'", toenmaals in de hal ten Stad huize, maar het nooit kwaad gedaan. En als Rima in den Hout stond, op een der vele plaatsen waarop het legendarische Hildebrand-ge- denkteeken sinds ruim twintig jaar had kunnen verschijnen, zouden wij haar ook ongedeerd laten. Als zij de Engelschen wat al te duur mocht worden vanwege al het politieonderzoek en de langdurige reini gingsprocessen, zouden wij dan niet. om hen van deze kwelling te bevrijden, ons vanouds- vermaarde asylrecht doen gelden en deze vei-volgde schoone het leege plaatsje aan bieden? Dan hebben wij er tenslotte toch een monu ment bij. En Henry Hudson, de zeevaarder, voer in dienst van onze Oost-Indische Com pagnie toen hij de rivier ontdekte die sinds dien zijn naam draagt en waaraan New-York gebouwd is. Zou misschien prof. Bronner, als hij deze concurrentie voor oogen kreeg, haast gaan maken? Haast, na ruim twintig jaar? Meelijwekkende tooneelen op het Station. R. P. MOTORDEENST. Op 21 October zullen bij de Schoolcom- pagnie van den Motórdienst worden ingelijfd de dienstplichtigen bestemd voor de offi ciersopleiding en de 2e ploeg 1935. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes) ADDIS ABEBA, Donderdag Wanhopige tooneelen speelden zich af bij het vertrek van een trein met reizigers uit Addis Abeba. Reeds bij het aanbreken van den dag wa ren de straten tusschen de witte huizen en de ronde hut-ten der inboorlingen vol menschen, die zich naar het station spoedden om zich te verzekeren van een plaats in den trein, die hen naar de kust zou moeten brengen. Ik zag ze voorbijtrekken in het licht van de vroege morgenzon, die juist boven de omlig gende heuvels te voorschijn kwam, en die Addis Abeba deed opleven in de glans van den Afnkaanschen dageraad. Grieken, Armenen, Italianen, Egyptenaren, mannen, vrouwen en kinderen van vele nationaliteiten, haastten zich, belast met bagage, duwende, schreeu wende, dringende, sommigen voorthollende in hun zenuwachtig pogen op tijd aan het station te zijn. Het meelijwekkende hiervan was, dat bijna driekwart gedeelte van deze mensehen geen hoop hadden op het vinden van een plaatsje in den trein. Alle beschikbare plaatsen in den trein naar Djiboeti die niet meer dan een honderdtal passagiers kan vervoeren waren reeds den vorigen dag besproken. Twee uren voordat de trein zou vertrekken,, werd het ijzeren hek, dat toegang geeft tot het perron, gesloten en achter het hek stond een beamb te, die mededeelde, dat er geen plaatsen meer beschikbaar waren. Op het perron, aan de andere zijde van het hek, stonden ook de honderd gelukkige reizi gers, van wie velen nog angstig voor het bezit van hun plaats in den trein, te wachten, in een volmaakt overspannen toestand. Buiten het zware hek stond de massa van driehonderd of meer menschen met zware, moeilijk te hanteeren pakken en andei-e ba gage. Velen van hen hielden niet op te vra gen het hek te openen, voordat de trein was vertrokken. Gedurende langer dan di"ie uren was er een helsch kabaal alle talen door elkander, binnen en buiten het station, liet onophoudelijk schreeuwen en huilen van kin deren, het janken van honden, 't geschreeuw van geplaagde stationsbeambten, een mengel moes van geluiden, dat samenviel met het ge wone straat-lawaai van de hoofdstad wanneer de bevolking aan haar werk gaat. Tenslotte arriveerde de trein en drongen de passagiers zich naar binnen. Doch het oor- verdoovende lawaai duurde voort; de trein was nog niet vertrokken. Bijna negentig minuten gingen voorbij, de stationsbeambten wonden zich steeds meer op en toen verscheen een afdeeling soldaten, spe ciaal ontboden om de onrustige massa in be dwang te houden; zij kozen hun weg door de stationshal en verspreidden toen de menigte die voor de hekken bleef samenscholen. Onder den druk van de soldaten werd het station ontruimd, en. tenslotte, meer dan an derhalf uur te laat. stoomde de trein met een lang gefluit ten afscheid, weg door de bergen en de bosschen naar de kust. Den meesten indruk maakte een wagen, ge heel gevuld met jonge Amerikaansche kinde ren van de Amerikaansche missie in Addis Abeba, die met hun moeders naar Egypte ver trokken. Terwijl hun ouders schreiden, lach ten deze kinderen, wuivende naar een man. die fotografeerde en nu en dan spelende de hoofddeksels afrukkende van de Ethiopische soldaten, die op het perron patrouilleerden. Vooi-dat tenslotte de trein vertrok had bijna elk volwassen lid van de Missie tranen in de oogen. Tot hen, die zoo gelukkig waren met dezen trein te kunnen vertrekken behooirden 25 Egyptenaren, vijf Italianen, zes personen, die onder Italiaansch protectoraat stonden en on geveer een dozijn Amerikanen. De straten van Addis Abeba waren nog een groot gedeelte van den ochtend vol teleurge stelde reizigers, die afdi-open naar hun wo ningen om te wachten op de aankomst van een volgeladen trein enkele dagen later. (Copyright Morningpost - A.N.P.) De nieuwe operaties der Italianen. Vertrouwen bij de Abessyniërs. (Van onzen specialen correspoiadent W. F. Deedes) ADDIS ABEBA, Donderdagavond Hedenmorgen ontving de regeering hier de mededeeling, dat een sterke Italiaansche troe penmacht infanterie uit het Zuiden optrok. Dit bericht, dat door den Keizer en zijn mi nisters langdurig werd besproken, kwam niet heelemaal onverwacht. Tot nu toe hebben de Italianen in het Zuiden nieuwe vorderingen gemaakt. De ministers hebben de veronder stelling geopperd, dat de vijand zal probeeren op beide fronten tegelijk op te rukken. Het laatste nieuws schijnt dit te bevestigen. Toen ik hedenmorgen een bezoek aan het paleis bracht, deelden Abessynische militaire deskundigen mij mede. dat zij verwachten, dat ae Italianen een hevigen aanval :n het Noor den voorbereiden. Tezclfder tijd zal ae strijd in het Zuiden zich uitbreiden en de Italiaan sche legers zullen door uit tegenovergestelde richting naar elkaar toe te marceeren, trach ten het geheele Abessynische leger in te slui ten. Deze methode zal bovendien de gevechts mogelijkheden beperken en de Abessyniërs be letten hun tactiek van guerilla toe te passen, die hun de laatste dagen zooveel succes heeft gebracht. Ik verneem, dat de Italianen uit het Zuiden langs de rivier Fafan optrekken. De legers van Ras Seyoem, Ras Kassa en de schoonzoon van den Keizer, waarover ik gisteren schreef, stuiten op weinig tegenstand. Hun legers trek ken steeds verder Noordwaarts. Meer zuidelijk heeft de krachtige tegenstand van de Abessyniërs de Italianen verrast. Een aantal vooraanstaande personen hier gelooft, dat de opmarsch in het Zuiden niet zoozeer een vooropgezet plan is. dan wel een wanhoopspolitiek. Een snelle opmarsch is noodig. Dat is duidelijk. Nu generaal de Bono's leger in het Noorden onverwacht schaakmat is gezet, moeten de Zuidelijke troepen zoo snel mogelijk oprukken. De voorsprong, die zij in het Noorden hebben verloren, moet in het Zuiden ingehaald wor den. Fransche beambten hier berichten dat de Italiaansche opmarsch uit Assab is afgebro ken. Dit kan vermoedelijk slechts beteekenen, dat de verschillende secties van het Italiaan sche leger terugtrekken naar hun bases voor een hernieuwden grooten aanval in de provinr cie Aussa. Het eerste officieele nieuws uit het Noorden werd hier vandaag bekend en veroorzaakte veel enthousiasme. Het bericht luidt, dat min stens duizend inboorlingen uit Eritrea uit het Italiaansche leger zijn gedeserteerd. Ver wacht wordt, dat zij binnenkort in Makale zullen aankomen met een Italiaansche tank. die zij uit Eritrea hebben medegebracht. Zij bewegen zich slechts langzaam voort in de richting van Makale door een moeilijke land streek en onder voortdurend vuur uit Italiaan sche vliegtuigen, die hun gedurende den ge- heelen tocht volgen. Naar aanleiding van het verzoek aan den Italiaanschen gezant in Addis Abeba om de stad te verlaten wordt medegedeeld, dat deze Rome heeft bericht, niet eerder te zullen ver trekken voordat de Italiaansche consul uit Magalo in Hariama is aangekomen. Dit zou zijn vertrek acht dagen vertragen, doch men verwacht, dat hij toch Zaterdag zal vertrek ken. (Copyright Morningpost - A.NP.) Abessynische tegenaanval op Adoea. Vreeselijk gevecht van man tegen man. 2500 Italianen gedood? ADDIS ABEBA, 11 October (Reuter) Naar men hier vandaag verklaart, hebben de troepen van Ras Seyoem gisteren om 18 uur een tegenaanval op Adoea gedaan. Zij omsingelden de stad en vermoord den de verdedigers, ongeveer 2500 in getal. Zij maakten zich daarop mees ter van duizenden geweren, mitrail leurs en stukken licht geschut, alsme de een aanzienlijke hoeveelheid muni tie. De aanvallers zouden daarbij zelf ook zware verliezer hebben geleden. Men verwacht zeer spoedig een Ita liaanschen tegenaanval. ADDIS ABEBA. 11 October (Reuter) De tegenaanval op Adoea was een volkomen ver rassing voor het Italiaansche garnizoen en voordat de Italianen goed en wel wisten wat er gebeurde, waren groote contingenten Abes syniërs onder bescherming der duisternis di rect tot de Italiaansche linies gekropen, Naar fnen zegt volgde hierop een verschrikkelijke strijd van man tegen man. Aan geen van beide zijden werd om genade gevraagd of ver leend. De Abessyniërs waren tegenover de Italia nen numeriek eenigszins in de meerdex'heid en aangemoedigd door de herinnering aan hun overwinning te Adoea in 1896 streden zij als duivels met bajonetten, lansen en dolken. Verwacht wordt dat de Italianen zonder dralen een tegenaanval zullen doen. ofschoon na het hevige gevecht dat den ganschen nacht duurde, aan beide zijden wellicht be hoefte aan een oogenblik pauze bestaat. Volgens een bericht van den oorlogscor respondent van het D.N.B. aan het Noorde lijke front rukt de onder generaal Santini staande linkervleugel der Italianen van Endagamoes op naar Magale, waar Ras Se lassie Koeksa met zijn troepen werkloos staat. Men is van meening. dat de aarzelende houding van dezen Abessynischen veldheer een politieken achtergrond heeft Ras Koeksa is vijandig gezind jegens Ras Seyoem die den Italiaanschen troepen tegenstand blijft bieden. De onder aanvoering van generaal Mara- vigna staande Italiaansche troepen hebben de hoogten en dalen rondoiai Adoea bezet. De Inlandsche troepen onder bevel van Pirzio Biruoli bevinden zich achter den berg Amba Augher. Overal hebben gevechten tus schen de voorposten plaats. In het gebied van de Setit. aan de grens van Erythrea. komen herhaaldelijk botsin gen voor tusschen de oorlogszuchtige be woners en inlandsche Italiaansche troepen. Over de verliezen valt nog niets met stel ligheid te zeggen, daar sinds de laatste ge vechten verscheidene afdeelinger. nog ver mist worden. Het aantal van 60 dooden en 200 gewonden aan de zijde der Italianen lijkt echter niet te hoog geschat. Diplomatieke betrekkingen thans definitief verbroken. ROME. 11 Oct. (A.NP.) De diplo matieke betrekkingen tusschen Italië en Etlopie worden Donderdag ver broken. Het ministerie van buiten- Filmjubileum. De film viert thaxos haar jubilé. Ik wijd haar een verheugd gedicht, Want heden veertig jaar gelee. Zag haar Lumière en zij het licht. Hoe is zij. in die spanne tijd. Gegroeid in omvang en in kracht. Met energie en durf geleid. Is zij voorspoedig groot gebracht. Van een gebrekkig kex-misspel, Genaamd cinematografie. Ontplooide zij zich schoon en snel. Tot kunst en grcotsche industrie. Nu. lang ontwassen aan de kraam. Zij steeds van schoon nog schooner wordt. Draagt zij niet meer den langen naam, Maar heet zij film, vol kracht, maar kort. Zij is niet meer voor het publiek. Dat eens haar met verbazing zag. Het wónder uit een rarekiek. Zij is een ding van allen dag. Zij werd een doodgewone zaak. Voor rijk en arm, voor groot en klein, Tot een ontspanning en vermaak. Zooals er haast geen andre zijn. Het past ons, heden stil te staan. Bij 't grootsche dat zij heeft bereikt. En dankbaar even na te gaan, Hoe zij ons leven heeft verrijkt Ik hef mijn glas op dezen dag En ledig 't u ter eer met smaak, O film 't ga u voorspoedig, mag 'k U even zienen nog heel vaak? P. GASUS. landsche zaken overhandigde den Etiopischen zaakgelastigde zijn pas poort. Als reden hiervan werd aan gegeven de uitwijzing van den Ita liaanschen gezant uit Addis Abeba wegens schending der diplomaieke privileges en spionnage. Bemiddeling van den Paus in het conflict? Interventie niet uitgesloten geacht. VATICAANSTAD. 11 Oct. lA.NP.) In officieele kringen werd Donderdag de mogelijkheid niet uitgesloten ge acht, dat paus Pius XI op verzoek van Mussolini bij den Volkenbond zou in- tervenieeren in het Italiaansch-Etio- pische geschil. Borgstellingsfonds. Vergadering ten Stadhuize. Maandag zal ten Stadhuize een vergadering gehouden worden van afgevaardigden van de verschillende instanties die betrekken zijn bij een borgstellingsfonds, om maatregelen te overwegen om tot de stichting van zoo'n fonds te Haarlem te geraken. In Griekenland is de regcering-Tsaldaris af getreden; Kondylis neemt het bewind in han den tot het referendum over de monarchie pag. 4 Tc Gcnève wordt een sanctiecommissie ge vormd uit alle leden van den Volkenbond. pag. 4 De Assemblee veroordeelt Italië, pag. 4 De Italiaansche troepen voeren actie op twee fronten in Abessynië, een belangrijk stra tegisch punt werd bezet. Dag. 4 Op de Brusselsche tentoonstelling heeft weer brand gewoed. pag. 4 Dc Eerste Kamer verwerpt het wetsontwerp tot invoering van den Midden-Europeeschen tijd. pag. 3 Dc storm heeft op verschillende plaatsen groote schade aangericht. pag. 3 Een auto is Donderdagavond in het Merwe- dekanaal gereden; twee inzittenden zijn vérdronken. pag. 6 De vierde partij Euwe-Aljechin is in onvoordee- ligen stand voor Euwe afgebroken. pag. 13 Laatste berichten. pag. 11 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Rima. pag. 1 W. F. Deedes: Uittocht uit Addis Abeba. pag. 1 W. F. Deedes: De nieuwe operaties der Ita lianen. pag. 1 A. A. Matris: Studenten-Studiën. pag. 3 Bekende Haarlemmers: de heer D. Noordewier pag. 3 Sport in 't kort pag. 13 Dam rubriek. pag. 13 K. dc Jong: Liederen en Duettenavond. pag. 6 Voor de Jeugd. pag. 7 en 8 STRATEGISCH PUNT. De Italiaansche ti'oepen zijn er in geslaagd den berg Edaga llamus, een belangrijk strategisch punt. te be zetten. UITTOCHT. De uittocht uit Addis Abeba duurt nog voort, hierbij spelen zich wan hopige tooneelen af. VAN TWEE KANTEN. De Italianen willen van twee kan ten van het Noorden en het Zuiden uit de Abessyniërs aanvallen en in sluiten om een einde te maken aan de guerilla, welke hen zooveel scha de toebrengt. GROOTE SLAG. Volgens verschillende berichten zou nabij Adoea een groote slag aan den gang zijn, waarbij van beide zijden groote troepenmassa's worden in gezet. pikant staat haar die bril Geen wonder, het is een KEIP-bril (Adv. Ingez. Med.) De collecte voor het Crisis- Comité. Stadgenooten: geeft! Morgen dus weer oxaze jaarlijksche Crisis- Collecte, In verband met de aanstaande opheffing van het Nationaal Crisis Comité ditmaal voor het laatst? Wij zouden niet eerlijk zijn. wan neer wij daar den schijn van wekten. Na rij"p beraad hebben wij een week geleden immers eenparig besloten, als het even kan. ook na 1 Mei 1936 ons wex-k nog voort te zetten. Wij zijn er ons helder bewust van. dat wij dat niet zullen kunnen, als gij ons niet helpt door daar het geld voor te geven. Maar wij konden ons niet indenken, dat he t u w wen sela zou zijai, dat onze medeburgers, die willen werken maar niet kunnen, eix hun dappere vrouwen, die dag in dag uit de kunst moeten verstaan om van weinig veel te maken en den moed niet te laten zakken, plotseling het bedrag missen, dat wij de laatste jaren beschikbaar hebben kunnen stellen: meer dan tienduizend gulden jaarlijks alleen al aan kleeren en schoenen. Intusschen. deze voortzetting van het werk is van later zorg, Gij hoort, daar tegen 1 Mei 1936 nog wel eens van. Wij moeten eerst nog den winter 19351933 door. En hiertoe dient dan deze collecte. Het spreekt vanzelf, dat het u dezen keer niet zoo gemakkelijk afgaan zal da&raan bij te dragen als de vorige malen, dat wij ze hielden. Uw gift zal nood gedwongen nu misschien wel wat kleiner moeten zijn dan tot dusver. Maar wij vragen ook niet het onmogelijke. Wij vragen .slechts... alles saamgenomen de volgende vier diingen van u: 1. dat ge doet wat ge kunt; 2. dat ge, eer ge weigert iets te geven, een oogenblik denkt aan 't lot der gezinnen, waarvoor de collecte gehouden wordt; 3. dat ge, ook als ge „neen" zegt. onze collectanten, die voor dit doel belangeloos een langen dag hard weiken. welwillend be jegent; en eindelijk: 4. als ge het vorige jaar niet hebt kunnen of willen geven; dat ge als het u eenigszins mogelijk is, u dit maal toch niet onbetuigd laat; omdat wij als een paar duizend menschen dezen keer minder moeten geven natuurlijk een paar duizend invallers noodig hebben cm tot het vereisclïte bedrag te komen Het Crisis Comité Prof. Dr. A. A. van Schelven, vooratter, Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, 2de voorzitter, Jhr. Dr. J. C. Mollerus. secretaris. C. van der yjinden, secretaris, W. Korvinus, penningmeester. J. Ph. H. Castricum J. Engels. H. E. Everard, H. Franken Jr., W. J. B. van Liemt, H. H. Luyken, E. Overbeek. M. A.\Reinalda. Daar er nog dringend behoefte is aan col lectanten. geve men zich op den eollectedag aan één der onderstaande Wijkbureaux op; Wijk I. Gem. Concertgebouw, Lange Be gijnestraat 13 rood, (Bur. Crisis Comité). Wijk II Restaurant Brinkmann Groote Markt. Wijk in. Haarl. Kegelbond, Tempeliers straat 35. Wijk IV. de Sierkan, Zijlweg 2. Wijk V. Hotel Lion d'Or, Kruisweg 36. Wijk VI. Consistorie Noorderkerk. Molenaer- straat. Wijk VII. Oosterkerk. Zomeikade. Wijk VIII. St. Luciaschool, Tugelastraat 8. Wijk IX. Café de Bruine Beuk Rijksstx-aat- weg 97. Wijk X. Restaurant Hildebrand, Fontein-» laan 11,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1