De gezant in den kelder. Neeltje Pater. Uit Abessynië. Hel BeêattQtiiksle 53e Jaargang No. 16045 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 14 October 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72S4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.- Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk f 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-. Verlies Duim ƒ75.- Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. Wil graaf Vinei zelfmoord plegen Jactisch optreden der Abessynische regeering. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes.) ADDIS ABEBA, Zondagavond. Addis Abeba heeft gedurende de laatste 24 tiren hardnekkig getracht een situatie op te lossen, zooals in de geschiedenis der diplo matie nog niet is voorgekomen. Deze situatie was geschapen door de weige ring van den Italiaansehen gezant, graaf Vinei, om het bevel van de Abessynische regeering op te volgen en het land te verlaten. Graaf Vinci is nog steeds te Addis Abeba. Hij is thans feitelijk gevangen sinds hij gis teravond geweigerd heeft de stad te verlaten. Gisteravond te ongeveer 5 uur is hij uit het consulaat verwijderd en sedertdien onder strenge bewaking en voortdurend toezicht overgebracht in het huis van Ras Desta. De Abessynische regeering vreest voorname lijk, dat graaf Vinei zelfmoord zou kunnen plegen om zich op die manier tot martelaar te maken. Alles wordt in het werk gesteld om dit te verhinderen, en men hoopt dit bereikt te heb ben, nu men hem uit het consulaat heeft ver wijderd en geen Abessynische troepen in de buurt van het huis toe te laten. Het gezantschapspersoneel vertrokken. Dramatische en komische scènes speelden zich gisteravond af bij het vertrek van het personeel van het consulaat. Een sterke be wakingstroep zorgde er voor, dat de Italianen zouden vertrekken volgens de bevelen van de Abessynische regeering en een trein stond aan het station voor hen gereed. Een uur verstreek vóór een gedeelte van het personeel arriveerde. Zij brachten wagonladingen bagage mede en een luipaard, die de lieveling van het con sulaat was geweest. Graaf Vinei bleef echter op het consulaat achter en beriep zich opnieuw op een besluit, dat hij de stad niet zou verlaten zonder den Italiaansehen consul van Magalo. Een uur ging voorbij. Er werd druk heen en weer geloopen tusschen het consulaat, het paleis en het station. Men hoopte, dat graaf Vinci in zijn vertrek toe zou stemmen, maar ten slotte werd mij medegedeeld, dat hij zich in den kelder van her. consulaat had opgesloten. Het huis zelf verkeerde in een staat van beleg. Daarna was weer een oponthoud aan het station. Signor De Grenet, de tweede secretaris van de legatie, was aan zijn bewakers ontsnapt. Hij werd achtervolgd en ten slotte gevonden met een geladen revolver in zijn hand. Hij werd ontwapend en terug naar het sta tion gebracht en daar op den trein gezet. Ten slotte vertrok de trein met drie uren vertraging, maar graaf Vinei bleef opgesloten in het legatiegebouw. Vanmorgen stond een nieuwe trein gereed om den gezant naar de kust te brengen. Men deelde mij mede, dat Graaf Vinei zich van het douanekantoor naar den trein zou begeven. De trein stond stoomend gereed, maar vari graaf Vinci was geen spoor te ontdekken. Later op den dag werd mij medegedeeld, dat de reden waarom graaf Vinei vanochtend niet was vertrokken, een plotselinge verandering in de plannen van de Abessynische regeering was. Ik verneem, dat men thans heeft besloten het vertrek van den Italiaansehen gezant voor onbepaalden tijd uit te stellen, vermoedelijk totdat de regeering zich op de hoogte zal heb ben gesteld van zijn weigering de stad te ver laten. De Abessynische regeering heeft zich ge durende alle moeilijkheden, veroorzaakt door het vertrek van het legatiepersoneel en de weigering van den gezant de stad te verlaten, zeer tactisch gedragen. Noch tegenover het personeel, noch tegen over graaf Vinci is eenig geweld gebruikt. De regeering heeft al het gebruik van geweld strikt vermeden. De situatie in het Noorden. De regeering blijft volharden in een vreemd stilzwijgen ten opzichte van de gebeurtenissen in het Noorden. Ik verneem, dat men van plan is deze poli tiek voort te zetten, totdat de Volkenbond de finitief sancties tegen Italië gaat toepassen. (Copyright Momingpost—A.N.P.) Wapenuitvoer naar Italië. Nederlandsche regeering bereidt verbod voor. DEN HAAG. 14 October (A.N.P.) Naar wij vernemen is op het oogentolik bij de Neder landsche regeering in voorbereiding een rege ling van het verbod van wapenuitvoer naar Italië. Naar men zich zal herinneren heeft minis ter Colijn in de Eerste Kamer reeds mede gedeeld dat een wetsontwerp inzake uitvoer verboden in gereedheid gebracht zou worden. De indiening hangt echter af van den loop der besprekingen in Genève. Abessyniërs levend begraven. Poor bombardement van Italiaansche vliegtuigen. ADDIS ABEBA. 13 October (Reuter) Naar uit Harrar wordt gemeld, werden 36 Abes syniërs levend begraven in een onderstand toen Gerlogubi door elf Italiaansche vliegtui gen werd gebombardeerd. De Abessyniërs hebben een zevental Somali - hoofdlieden als spionnen doodgeschoten toen men Italiaansche munten op hen vond. Naar wordt gemeld, zijn bij het bombarde ment door Italiaansche vliegtuigen van de Da- nakil-dorpen aan de grens vele slachtoffers gevallen. Van gezaghebbende Abessynische zijde wordt volgens het A. N. P. verklaard, dat voorberei dingen worden getroffen om het hoofd te bie-i den aan een groot Italiaansch offensief, dat binnenkort aan alle fronten wordt verwacht. De Italianen zullen dit offensief uitvoeren, voordat de economische en financieele sanc ties die door den Volkenbond worden toege past effectief zullen worden. Naar verluidt is gisteren heftig gevochten langs de rivier Ta- kaze. Schepen met Italiaansche gewonden De „Morning Post"' meldt uit Port Said, dat daar acht troepentransportschepen met in totaal 9000 man aan boord, die op weg zijn naar Oost-Afrika zijn aangekomen. Uit Eri trea zijn Zaterdag en Zondag t.wee schepen aangekomen met 600 gewonden, die bij Adoea hebben gevochten en vervoerd zullen worden naar den Dodekanesos. Italiaansch vliegtuig neergeschoten DZJIBOETI, 14 October (Reuter). 11 Oc tober j.l. hebben de Abessyniërs te Afdem aan de spoorlijn Dzjiboeti-Addis Abeba een Ita liaansch vliegtuig omlaag geschoten. De inzit tenden, twee officieren en een piloot, werden gedood. DZJIBOETI, 14 October (Reuter). Het personeel van de Italiaansche legatie te Ad dis Abeba is hier aangekomen. De uittocht, van Europeanen, Hindoes en Arabieren uit Abescynië duurt voort. Militaire versterkingen in Yemen en Acre. ADEN. 14 October (Reuter). De Iman van Yemen heeft de militaire bewaking aan de kust versterkt, vooral de havensteden Ho- deida en Sjech Said zijn aanizenlijk versterkt. Dit wordt in verband gebracht met de weige ring van den Imam om Tsjech Said beschik baar te stellen voor Italiaansche zieken en gewonden. HAIFA, 14 October (A.N.P.) De Britsche militaire autoriteiten gaan voort met het ver sterken van Acre. Zondag is kustverdedigings- gesehut van zwaar kaliber in stelling ge bracht- Ongerustheid over Vinci's gezondheids toestand. De gezondheidstoestand van den Italiaan sehen gezant, graaf Vinei baart de Abessyni sche regeering eenige ongerustheid. De negus heeft gelast, dat hem iederen dag uit het keizerlijk paleis zal worden gebracht, wat hij verlangt en dat alle mogelijke zorg aan hei- wordt besteed. .'et Borgstellingsfonds te Haarlem. Bijdragen voor het Stichtingskapitaal. Op óe vergadering welke hedenavond ten Stad huize wordt gehouden ter oprichting van het Borgstellingsfonds 'op dezeifs basis zoo als dit in Leiden bestaat) zal worden mede gedeeld, dat het Plaatselijk Crisis Comité een bedrag van f 20.000 hierin zal storten. Voorts zal door B. en W. aan de raad een voorstel worden gedaan om een bedrag van f 10.000 als renteloos (voorschot te verleenen. terwijl bovendien reeds van verschillende zijden bedragen werden toegezegd voor het stichtingskapitaal. De oudroest-markt. De oude plaats teruggevraagd. De Lompenventersvereeniging „Door Een dracht Saamgebracht" heeft een adres gericht aan clen gemeenteraad, waarin verzocht wordt de z.g. oudroestmarkt, die onlangs ver plaatst is van de Botermarkt naar de Nassau- laan (zuidzijde) weer naar haar oude plaats op de Botermarkt terug te brengen. Belanghebbenden voelen het n.l. als een on billijkheid. dat zij hun plaats hebben moeten afstaan aan standplaatshouders, waarvan de meesten niet-ingezetenen van Haarlem zijn. Met wat overleg zouden, zoo meenen adres santen. de genoemde standplaatshouders even goed een plaats op de Botermarkt kunnen krijgen. De Nassaulaan wordt niet bezocht door koopers van oudroest. Als ingezetenen van Haarlem, die aan hun verplichtingen voldoen, hopen adressanten, dat de oudroestmarkt haar oude plaats terug zal krijgen. De collecte voor het Crisis Comité. Opbrengst 3400. Naar wij vernemen heeft de collecte voor het Crisis Comité, die hier ter stede Zaterdag gehouden is, een bedrag van 3400 opge bracht. Het geschil bij de Haarlemsche coöperaties. Vernieuwing der collectieve arbeids overeenkomst? In het vakbondsorgaan van den Alg. Ned. Bakkersgezellenbond deelt de Bondsvoorzitter, de heer A. Hillebracht inzake het geschil met de Haarlemsche Coöperaties mede. dat ge noemde Bond den Coöperatie-Raad heeft medegedeeld, bereid te zijn een scheidsrech terlijke uitspraak te aanvaarden, mits de samenstelling van het scheidsgerecht aldus werd Eén scheidsrechter, aan te wijzen door de Coöperaties en één aan te wijzen door de vake- ■-n, en als voorzitter een lid, uit en door Coöperatie-Raad aan te wijzen. Ms:i cp dit voorstel ingegaan. De Coöperatie-Raad heeft als' voorzitter aangewezen den heer A. van Geuns te Gro ningen, lid van Ged. Staten, voorzitter der coöperatie „De Toekomst", aldaar. Voor de vakbonden werden aangewezen: J. W. de Vries. resp. F Jurgens. hoofdbestuur ders van de Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders en voor de coöperaties Th. Brieaé. Intusschen werd onder de aandacht van de besturen der beide coöperaties gebracht, dat de collectieve arbeidsovereenkomsten niet onge wijzigd kunnen worden voortgezet. Al loopen die overeenkomsten formeel tot 31 December van dit jaar, de verlenging zal in zekeren zin een hernieuwing moeten beteekenen. Partijen zijn het er met elkander over eens geworden, dat zonder inmenging van derden gepoogd zal worden, overeenstemming te bereiken. Mocht dit onmogelijk blijken, dan zal nader overwogen worden, langs welken weg de oplossing dient te worden gezocht. Twee weken hechtenis voor een borrel en twee biertjes. Haarlem's kantonrechter legt automobilist zware straf op. Een zware straf is Maandagmid dag opgelegd door den Haarlemschen kantonrechter aan een automobilist die op de Amsterdamsche Vaart in niet nuchteren toestand met zijn wagen van den weg is geraakt. De verdachte had, volgens eigen ver klaring, een glaasje jenever gedron ken en twee glazen bier. Het was gebeurd bij de kistenfabriek „De Phoenix. Een makelaar uit Amsterdam, die achter den verdachte had gereden, dorst de voor hem rijdende auto niet te passeeren, omdat deze slingerend over den weg reed. alhoewel de linkerzijde van den weg niet bereikende. Plotseling kwam de auto in het zand aan den rechterkant terecht, reed een klein ob stakel omver doch arriveerde op den rijweg en werd daar tot stilstand gebracht. Een juffrouw die op het fietspad reed, was zoo geschrokken door de rarer gedragingen van de auto dat zij van haar fiets viel. De makelaar, die als getuige werd gehoord, zei den indruk te hebben gekregen dat de verdachte niet nuchter was. Waaruit hij deze opvatting kristalliseerde kon hij echter niet duidelijk maken en na eenig gevraag van den kantonrechter en den ambtenaar van het openbaar ministerie zei de. getuige: „Ik begrijp niet dat u mij niet begrijpt", hetgeen algemeen hilariteit veroorzaakte, vooral op de publieke tribune. Uit het proces-verbaal van de politie uit Halfweg bleek echter maar al te goed waar uit opgemaakt kon worden dat de autobe stuurder niet nuchter was. Ook andere in zittenden van de auto waren waarschijnlijk niet geheel bij hun positieven. De verdachte stemde toe alcohol te heb ben gebruikt. Eerst had hij bij zijn verhoor toegegeven twee borrels te hebben gedron ken. ter terechtzitting meende hij dat het één glas jenever en twee glazen Pils waren geweest, benevens een kop koffie en een bal gehakt, die hij gegeten had. Hij hield vol niet zoo dronken te zijn ge weest, dat hij geen auto had kunnen bestu ren, hetgeen volgens den ambtenaar niet ter beoordeeling was van dengene die wegens niet nuchteren toestand wordt aangehouden. In het requisitoir, waarin de ambtenaar op scherpe wijze het besturen van motrrijtuigen in staat van dronkenschap hekelde, vestigde hij er de aandacht op dat bij de totstandko ming van de nieuwe verkeerswet waarschijn lijk zal worden bepaald dat dronken autobe stuurders, of niet geheel nuchtere autobe stuurders, niet meer zullen worden vervolgd voor een overtreding, zooals tot nog toe het geval is, doch wegens een misdrijf, dat alleen 'met gevangenisstraf wordt bestraft. Ongeacht het feit of het bezit van een rij bewijs de broodwinning van den verdachte beteekent ja dan nee, eischte hij een hechte- nisstraf van vier weken met de intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. De kantonrechter halveerde de eisch bij zijn uitspraak en veroordeelde den verdachte tot twee weken hechtenisstraf met ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor c'fit tiïd van zes maanden. (De „erfgenamen" van Neeltje Pater die in 1789 te Broek stierf en vele Noord Hollandsche lande rijen had bezeten, hebben een ver eeniging gesticht om te trachten de op 300 millioen geschatte erfenis te veroveren. Zevenhon derdvijftig personen hebben de stichtingsver gade) '.ng bijgewoond.) Een som van driehonderd millioen, Dat is, speciaal in deze tijden. Een kluif om wel wat voor te doen, En zelfs juridisch voor te strijden. Haast anderhalve eeuw gelêe Is Neeltje Pater (Broek) gestorven. Hoe rijk ook, nam de dood haar mee. Heeft niemand toen van haar geörven? Het lijkt zoo, want vandaag den dag Komen er drommen menschen samen, Verbonden -gaand achter één vlag, Als Neeltje Pater's erfgenamen. Zij hielden een vergadering. Met zevenhonderdvijftig menschen. En stichtten een vereeniging. Met een statuut vol vrome wenschen. Bij zooveel hoofden met één zin, De zin in het milïioenen krijgen. Kan die vereeniging-wel in Vertrouwen aan den arbeid tijgen. Het blijft een raadselachtig feit. Waar ik me niet in zal verdiepen, Waarom in Neeltje Pater's tijd. Haar erven niet tezamen liepen. Maar Neeltje is tot stof vergaan. Zij is niet meer van deze aarde, Men denkt nog slechts aan haar bestaan, Voor wat zij achterliet aan waarde. En 't is niets nieuws, in dezen trant, Naar een fortuin of landerijen Van een gestorven bloedverwant Uit lang vervlogen tijd, te vrijen. Totnutoe bleek het steeds in 't end, Verloren inspanning te wezen, Veel tijd, veel zorg en dan geen cent, Dit lijkt mij ook weer hier te vreezen. Er zal, wanneer het weer zoo gaat, Na zeer langdurig procedeeren, Slechts hier en daar een advocaat, Den naam van Neeltje Pater eeren. P. GASUS. De diefstal te Weert geheel opgehelderd. In de zaak van den diefstal van circa 6000 gulden in contanten. 6000 gulden aan effecten en een aanzienlijk bedrag aan waardepapieren, gepleegd in den avond van 15 September j.l. bij den bakker H. Boeken aan de Maaspoort te Weert zijn verschillende bekentenissen ge daan. De onderzoekingen onder leiding van den inspecteur van politie Horck hadden tot resultaat, dat Vrijdag enkele aanhoudingen werden gedaan, met name de 22-jarige P. H. en de 21-jarige C. S., beiden te Weert woon achtig. Ofschoon talrijke aanwijzingen tegen hen spraken, bleven beiden hardnekkig ont kennen den diefstal met braak te hebben ge pleegd. Zondag echter vielen zij bij herhaald ver hoor door de mand en legden een volledige bekentenis af. Zij gaven het volgend relaas van het geval: Nadat zij denzelfden avond eerst een inbraak pleegden bij P. Bos aan het Kanaal, waar zij slechts een paar handschoenen, twee vulpen houders en een horloge vonden hebben zij zich naar de woning van Boeken begeven en hebben daar uit de winkellade een klein be drag aan geld genomen. Aangezien deze vondst niet groot- genoeg bleek, hebben zij de woning doorzocht en op een zolderkamer vonden zij een brandkastje. Met een beitel hebben zij een raam geforceerd, waarna zij met het kastje naar buiten zijn geklauterd. Achter de woning zijn zij een steegje doorgegaan en hebben het kastje verder, her land in, tusschen enkele strcomijten neergelegd. Met eer. groote hamer hebben zij het daarna geforceerd. Terwijl de een het. deksel stuksloeg, stond de ander op den uitkijk. De jongelieden, die naar zij verklaarden, een klein bedrag dachten buit te maken, ten einde kermis te kunnen vieren, hadden niet op zoo'n 'groote vondst gerekend. Zij gingen met dit groote bedrag naar den caféhouder H. in de Maasstraat, die het voor hen in bewaring nam. De dieven hebben van dit bedrag slechts 350 gulden gehad, die door hen te Brussel en el ders zijn verteerd. Naar aanleiding van deze verklaringen en mede wegens het feit, dat reeds Vrijdag een bedrag van 3300 gulden in een schuur nabij de woning van den caféhouder H. werd ge vonden, ging de politie Zondag over tot de arrestatie van H. In diens woning werd de rest van het geld aangetroffen en in een groote kist naar het politiebureau vervoerd. H. heeft tijdens het verhoor, dat hem werd afgenomen, bekend, dat hij inderdaad het geld in bewaring heeft genomen. TENTOONSTELLING VAN MODEERNE FRANSCHE KUNST. Baron d'Arnauld de Vitrolles, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister van Frankrijk heeft Zaterdagmiddag de tentoon stelling geopend van moderne Fransche kunst uit het Museum van Grenoble, welke van 12 October tot 17 November in he: Ste delijk Museum te Amsterdam wordt gehou den. SANCTIES. Zaterdagmiddag, zijn te Genève de besprekingen over de economische sanctiemaatregelen begonnen. De financieele deskundigen zijn het eens geworden over een tekst, waarover heden zou worden beslist. OVERLOOPERS. Nu wordt van Abessynische zijde melding gemaakt van een aantal overloopers uit het Italiaansche kamp. Het voorbeeld van Ras Koeksa heeft nog geen verdere navolging onder de Abessynirs gevonden. STEEDS MEER TROEPEN. De troepenverschepïngen uit Italië duren voort. Tevens zijn de man schappen en onderofficieren van de lichtingen 1909, 1910, en 1912 onder de wapenen geroepen. HET GEVAL-VINCI. De Italiaansche gezant Vinei heeft geweigerd Addis Abeba te verlaten en daarmede een situatie geschapen, welke nog niet in de geschiedenis der diplomatie is voorgekomen. Voor verdere berichten over de Abessynische kwestie zie men deze pagina en de pagina Buitenland. Verbetering in de Italiaansch- Britsche verhouding? Generaal Garibaldi naar Londen. LONDEN, 14 October Reuter). De Romein- sche correspondent van de „Daily Telegraph" deelt mede. dat binnenkort generaal Enzio Garibaldi een bezoek zal brengen aan Lon den. Dit is een voorteeken dat de Britsch-Ita- Uaansche betrekkingen binnenkort een wij ziging zouden kunnen ondergaan. De generaal vertrekt heden uit Rome en zal Dinsdag te Londen aankomen. Theoretisch zal het bezoek een privé karak ter hebben, doch het is van beteekenis in ver band met den huldigen toestand. Het zou niet onmogelijk zijn, dat Mussolini die een persoonlijk vriend is van Garibaldi, hem heeft opgedragen officieus de Britsche meening te peilen over het openen van on derhandelingen teneinde den toestand op te helderen In ieder geval zal Garibaldi het Italiaansche standpunt uiteenzetten in Libezrale en parle mentaire kringen. Amerika heeft ruim elf millioen werkloozen. WASHINGTON. 14 October (A.N.P.) De Amerikaansche bond van vakvereenigingen heeft medegedeeld, dat het aantal werkloo zen in de V. S. nog steeds meer dan 11 mil lioen bedraagt. De werkloosheid is grooter dan het vorige jaar. Engeland heeft te Genève voorgesteld den invoer uit en den uitvoer naar Italië te ver bieden. pag. 4 Op de Noordzee is een Duitsche logger ver gaan, waarbij minstens 15 opvorenden om het leven gekomen zijn. pag. 4 De regeering heeft haar standpunt inzake wij zigingen in het vaste lastenontwerp nog niet bepaald. pag. 3 Voor het benzine-uitvoerverbod is een an dere regeling getroffen. pag. 3 Een vrouwelijk hoofdpersoon uit donker Oss is in arrest gesteld. pag. 3 De N. S. B. heeft Zaterdag te Loosduinen een landdag gehouden. pag. 3 De vijfde partij tusschen Euwe en Aljechin is remise geworden. pag. 11 Bij zwemwedstrijden te Rotterdam zijn twee Nederlandsche records verbeterd. pag. 8 Laatste berichten. pag. 9 ARTIKELEN. ENZ. Speciale correspondentie: De gezant in den kelder. Pag. 1 A. A. Matris: Studenten-studiën. pag. 3 J. B. Schuil over de Dei: -Monde door het blijspelensemble. pag. 11 K. de Jong: over den VARA-jubileumavond. pag. 11 G. J. Kalt over de Opera „Uundineö" van Alb. Lortzing. *rt. 11

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1