De Oostenrijksche regeering gereorganiseerd. CATARRH Radio-Programma THIJS IJS EN DE KONINGSKROON yRIJDAG 18 OCTOBER 1935 HA'AREEM'S DAGBEAD 4 BUITENLAND. Vier ministers, waaronder Fey, keeren niet meer terug. Positie van Starhemberg versterkt Gistermiddag is de Oostenrijksche ministerraad bijeengekomen teneinde een reorganisatie van het kabinet te bespreken. Al spoedig werd bekend dat een aantal ministers vervangen zou worden, waaronder minister Fey, die dezen dag juist gehuldigd werd door de Weensche Heimwehr wegens zijn driejarig landsleider- en minis terschap. Vermoedelijk op grond van de vrees, dat door deze veranderingen en vooral in verband met het uittre den van minister Fey, mogelijk on lusten in Weenen zouden kunnen uit breken, werden des middags laat de openbare gebouwen onder krachtige bewaking gesteld. In het kabinet-Schuschnigg be stond reeds eenigen tijd mceningsver- schil over de buitenlandsche politiek. Fey was voorstander van een regee- ringsbeleid, dat minder afhankelijk van Italië zou zijn en op dit punt ge raakt hij in conflict met den bonds kanselier en prins Starhemberg. Men kan aannemen, dat dit geschilpunt de voornaamste reden van Fey's heen gaan geweest is. Later volgde naar het A.N.P. meldt de volgende officieele meóedeeling: ..Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft he denmiddag den hondspresident, Miklas, een voorstel gedaan allen leden van zijn regee ring volgens artikel 82 van de grondwet van 1934 ontslag te verleenen. Tegelijkertijd bood de bondskanselier den bondspresident vol gens artikel 86 van de grondwet van 1934 zijn ontslag aan. Majoor Fey, die uit de Oostenrijksche regeering verdwenen is. De bondspresident gaf gevolg aan het voorstel met betrekking tot het "ontslag der regeenngsleden, maar nam geen acte van het verzoek van den bondskanselier om ont heffing uit zijn functie. Hij verzocht bonds kanselier dr. Schuschnigg hem zonder ver wijl voorstellen te doen betreffende de nieu we samenstelling van de regeering. Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft deze opdracht ten uitvoer gelegd en zijn voorstel len ingediend, die door door den bondspre sident werden goedgekeurd. Dientengevolge zal in het kabinet honds kanselier dr. Schuschnigg de portefeuilles der bondskanselarij, van het ministerie van landsverdediging en van onderwijs op zich nemen. Bovendien werden door den bonds kanselier de volgende persoon'iikheden be noemd tot leden der bondsregeering op voor stel van den bondskanse"°r volgens artikel 82 van de grondwet van 1934: Ernst Ruediger Starhemberg, vi- ce-kanselier. Egon Berger-Waldenegg, minister van buitenlandsche zaken. Eduard Baar-Barenfels, minister voor zakelijke leiding der aangele genheden van binnenlandsch be stuur en veiligheidswezen. Prof. Dr. ]?-' tsberger, minister voor sociaal beheer. Staatsraad dr. Ludwig Draxler, minister van financiën. Fritz Stockinger, minister van handel en vereker. Procureur-generaal dr. Robert Winterstei" '"uister van justitie. Ir. Ludwig Strobl, minister van land- en boschbouw. Dr. Karl Biiresch, minister zonder portefeuille. In de regeering keeren dus niet meer te rug: majoor Fey. minister van binnenland- sche zaken. Neustadter-Stürmer, sociale za ken, Reither. landbouw. Hammerstein Equard veiligheid en de staatssecretaris van justitie Karwinsky. Succes voor de Burger wacht. Men acht bij de regeeringsconstructie van beteekenis het succes van de Burgerwacht, aangezien alle nieuwe ministers, met uit zondering van den procureur-generaal, Dr Winterstein, als Heimwehrmannen kunnen worden beschouwd. De nieuwe minister van financiën, dr. Draxler, geldt voor een directen vertrouwens man van prins Starhemberg. Zijn kanselarij behartigt ook de belangen van het huis Habsburg bij de onderhandelingen over het vermogen der Habsburgers met den staat. De nieuwe minister van Landbouw, Ing. Strobl was een vriend van den vermoorden bondskanselier. Dr. Dollfuss. Hoewel hij geen burgerwachter Is, zou hij toch met de Burgerwacht «vmnathiseeren. Hetzelfde geldt voor prof. Debretsberger. De nieuwe minister van Binnen la ndsche Zaken, v. Baar-Barenfels, is een getrouw aan hanger van Starhemberg. De nieuwe minis ter van *T"1 - j.c de per soonlijke vertrouwensman van Dr. Schusch nigg. De persoonlijke posjtie van bondskanselier Schuschnigg blijft door de kabinetsrecon structie onaangetast, veeleer gelooft men in sommige kringen zelfs, dat zijn positie ver sterkt is. Alle richtingen, die niet onvoor waardelijk achter Schuschnigg en Starhem berg staan, zijn niet in het kabinet verte genwoordigd. Het succes van de Burgerwacht meent men vooral duidelijk te kunnen opmaken uit de omstandigheid, dat h;t nieuwe weercorps „Vrijwillige-Militie - Oostenrijksche Heimat- schutz" zal heeten. Dr. Büresch zal belast worden met het be heer van alle economische aangelegenheden en met het voorzitterschap van economische ministerieele commissies. Voorts werden op voorstel van den bonds kanselier in overeenstemming met artikel 92 par. 1 van de grondwet van 1934 door den bondspresident benoemd tot staatssecretaris sen: afdeelingschef dr. Hans Pertner bij het ministerie van onderwijs; generaal der infan terie, Wilhelm Zehner, bij het departement voor landsverdediging; Theodor Znidario. tot dusverre leider van de metaalbewerkers organisatie bij het ministerie voor sociaal beheer voor de aangelegenheden van wette- lijken steun der arbeiders en bedienden en tenslotte zal een staatssecretaris voor de be handeling van aangelegenheden der boeren uit den boerenstand worden benoemd. De aangelegenheden van den staatscommis- saris voor buitengewone maatregelen ter be strijding van staats- en regeeringsvijandig streven in 't particuliere bedrijfsleven zijn zoo als reeds bekend is, met een wet van Septem ber j.l. geplaatst onder de leiding van den bondskanselier en minister van binnenland- sche zaken. Zij zullen behandeld worden door minister Baar-Barenfels. De in de landen aangestelde economische commissarissen, die tot dusverre direct ressorteerden onder den staatssecretaris-generaal zullen onder de veiligheidsdirecteuren komen te staan. Reorganisatie der weer-organisaties. Tegelijkertijd is de samenstelling der weer- organisaties in den door den bondsleider van het Vaderiandsche Front en leider van het Wehrfront, Ernst Ruediger Starhemberg, in overeenstemming met bondskanselier dr. Schuschnigg reeds voor eenigen tijd aange- kondigden vorm, ten uitvoer gelegd. De nieuwe, gemeenschappelijke weer-organisatie draagt de naam „Vrijwillige militie Oosten rijksche Heimatschutz" en zal de eenige draag ster zijn van de vrijwillige afweerbeweging in Oostenrijk. Teneinde de doelmatige aan eensluiting en samensmelting van alle weer krachten van het volk mogelijk te maken, zal voor een nauw en voortdurend contact tus- schen weermacht en militie zorg gedragen worden. De bondskanselier en bondsmïnister voor landsverdediging, dr. Schuschnigg. heeft den vice-kanselier en leider van het Weerfront Starhemberg, alle desbetreffende noodzake lijke volmachten verleend, welke noodig zijn om de doelmatige en wrijvinglooze samen werking van de weermacht en de vrijwillige militie te waarborgen Verder wordt tegelijkertijd ook de samen stelling van dc in een arbeidsgemeenschap reeds samengevatte jeugdorganisaties in een ..staatsjeugd" o.iaer volkomen waarborging van bestaande rechten der afzonderlijke or ganisaties, in het bijzonder met het oog op de in het concordinaat overeengekomen grondbe ginselen uitgevoerd. De leden van de bondsregeering zijn gis terenavond door den bondspresident beëedigd Reither is benoemd tot Landeshauptmann van Beneden-Oostenrijk. Fey heeft er in een order aan de af- deeling Weenen van de Heimatschutz op aan gedrongen, dat deze manschappen zich rustig moeten gedragen en de discipline moeten handhaven wordt gewoonlijk gebaat door de dampen van VOOR ALLE VERKOUDHEDEN (Adv. lngez. Med.) Italië in Afrika. Mitchell voegde eraan toe. niet te gelooven dat het Amerikaansche volk neiging zou toonen aan een buitenlandschen oorlog deel te nemen. Gemève. Wederzijdsche steun bij de economische sancties. De algemeene besprekingen over het weder- zijdsch hulpverleenen der aan de economische sancties deelnemende staten zijn Donderdag middag door de betrokken commissie van de sanctieconferentie beëindigd, meldt het A.N.P. Men kwam tot overeenstemming over een Fransch plan, althans tot een overeenstem ming in groote trekken; dit plan bepaalt, dat nieuwe afzetgebieden moeten worden ge schapen voor de lacunes, die ontstaan en dat bovendien die staten, die in 't bijzonder getrof fen worden door het verbod van uitvoer naar Italië, een financieele ondersteuning in den vorm van credieten of leeningen zullen krij gen. Een redactiecommissie zal op deze basis een ontwerpresolutie uitwerken. In Engelsche kringen is men niet geheel tevreden over het tempo van de onderhande lingen. Men houdt er aan vast, dat deze eer ste étappe der sanctieconferentie, d.w.z. het nemen van besluiten over de economische en financieele maatregelen, deze week moet wor den beëindigd. Het voornemen bestaat heden avond de plenaire conferentie bijeen te roe pen en eventueel in een nachtzitting het ge- heele problemencomplex aan te nemen. Eden zal Zaterdag voor eenige dagen naar Londen gaan. Tegelijkertijd zullen de beslui ten van de sanctieconferentie aan de niet- leden worden medegedeeld. opdat zij hun standpunt zullen kunnen bepalen. De Negus verheugd over Engeland's houding. Italië. Gerucht over de Brenner-grens tegengesproken. Men ontkent te Rome formeel, dat Italië aan Frankrijk zou hebben doen weten, dat het ingeval van oorlog niet meer in staat zou zijn de Brenner-grens te verdedigen, en Frankrijk zou hebben verzocht indien gevaar dreigt, militaire hulp te willen verleenen. (Reuter). Amerika. Wordt Morgenthau gezant te Parijs? Volgens de „Agence économique et finan- cière is men in politieke kringen te New- York van oordeel, dat wellicht binnenkort zal worden overgegaan tot een versterking van Roosevelt's kabinet. Morgenthau, de huidige minister van Financiën, zou benoemd worden tot gezant te Parijs en vervangen worden door Kennedy, den voormaligen voorzitter der beurscommissie. Men gelooft, dat Morgenthau voor den post, te Parijs gekozen is ten einde de mone taire politiek der regeering te steunen welke er naar zou streven tezamen met andere lan den te komen tot een stabilisatie. Veronder steld wordt, dat de officieuze besprekingen welke Morgenthau in Frankrijk heeft gevoerd ten doel hebben den grondslag te vinden voor een accoord in zake stabilisatie, ij Neger-afgevaardigde keurt anti-Italiaansche agitatie af. Het eenige negerlid van het Congres, Mit chell (een democraat uit Illinois), heeft, naar Reuter uit Washington meldt, een waarschu wing gericht tot zijn rasgenooten om in Amerika niet tegen de Italianen te demon- streeren wegens den oorlog in Abessynië. De monstraties, zooals deze zijn voorgekomen in New-York en Chicago, zeide hij. zijn onge- wenscht en doen mijn volk meer kwaad dan goed. Ik geloof met. zoo vervolgde hij. dat wij de Italianen in dit land verantwoordelijk mogen stellen voor den oorlog in Abessynië niettemin veroordeel ik het optreden van Wordt Ras Koeksa gouverneur van Tigré? Het A. N. P. -meldt uit Addis Abeba: Het bericht, dat Engeland er niet aan denkt zijn vlootstrijdkrachten uit de Middel- landsche Zee terug te trekken, is met groote voldoening door den Negus ontvangen. Hij gaf te kennen, dat dit voor hem bewijst, dat Engeland begrijpt, dat de vrede niet bereikt kan worden ten koste van de vernedering van een ander lid van den Volkenband of door ver deeling van Abessynië. De Negus zeide er thans van overtuigd te zijn, dat dank zij de Engelsche traditioneeie eerlijkheid de rechtvaardige zaak in het eind zou triomfee ren. „Zoolang één enkel Italiaansch sol daat op mijn gebied staat, zal ik niet over vrede onderhandelen", aldus voegde keizer hieraan toe. Van het front in Oost-Afrika zijn gisteren geen belangrijke berichten ontvangen, doch uit Rome wordt ge meld, dat ras Koeksa, de overgeloo- pen Abessynische bevelhebber, uit naam van den koning van Italië benoemd zou zijn tot gouverneur der provincie Tigré. Conflict tusschen Mussolini en de Bono? In de Abessynische hoofdstad wordt het sensationeele bericht verspreid, dat tusschen Mussolini aan den eenen kant en de Ita- liaansche generale staf en generaal de Bono aan den anderen kant over het langzame op rukken van de Italiaansche troepen hevige meeningsverschillen zijn ontstaan. De Bono zou hebben verklaard, dat het langzame op rukken der troepen veroorzaakt wordt dooi de ontzaggelijke terreinmoeilijkheden, op grond waarvan hij. iedere verantwoordelijk heid moet afwijzen. De oneenigheden, zoo wordt hier verder verklaard, zijn zoo hoog geloopen, dat de Bono zijn aftreden zou hebben aangeboden. De Italiaansche koning zou echter bemiddelend tusschen beide par tijen opgetreden zijn. (Het ligt voor de hand, dat dit bericht met alle voorbehoud moet worden opgenomen.) Massaoea wordt versterkt. De speciale Reuter-A. N. P.-correspondent in de Suez-Kanaal-Zone seint, dat de Italia nen de haven van Massaoea in snel tempo versterken tot een fortificatie van den eersten rang. Reeds zouden batterijen met kanonnen "van 380 m.M. wie 30 K.M. dragen, opgesteld zijn op in de duinen verborgen plaatsen, en kele KM. ten noorden van Massaoea. Ka nonnen van 105 m.M. die in staat zijn lichte kruisers en destroyers op een afstand te houden beheerschen de baai terwijl stukken ge schut van 155 en 105 niM. in positie is gebracht van 155 en 105 m.M. in positie gebracht zijn op de strategisch belangrijke eilanden buiten de baai. Deze laatste kanonnen zouden des nachts derwaarts vervoerd zijn. De genoemde correspondent voegt hieraan toe, dat met hun aldus versterkte basis de offensieve kracht der Italianen aan de Roode Zee ont zaglijk is. Op zijn minst vijf onderzeeërs, die gecamoufleerd zouden zijn, zouden zich in de omgeving bevinden. Het aantal hier sa mengetrokken Italiaansche vliegtuigen zoo gelooft men nadert de 500. Assab is het voornaamste vliegveld, maar talrijke toe- stollen zijn toch bijeengebracht in Massaoea, vanwaar zij al naar behoefte naar Assab of Asmara gedirigeerd worden. Vele van deze toestellen zijn bombardementsvliegtuigen met een middelmatig grooten actie-radius Een honderdtal dezer vliegtuigen is uitgerust met twee mitrailleuses elk en zoodanig inge richt, dat zij laag kunnen vliegen boven de Abessynische troepenformaties. Schilderijen-expositie geopend Ten bate van „Het Nieuwe Schouwtooneel". Zooals men weet is ten bate van de tooneel- veree-niging „Het Nieuwe Schouwtooneel" een verloting georganiseerd vaai schilderijen; voor dit doel afgestaan door Hollandsche kunste naars en kunstenaressen. Deze kunstwerken nu zijn in het Frans Halsmuseum geëxposeerd. Donderdagmiddag werd deze tentoonstel ling geopend door mevrouw Jacqueline RoyaardsSandberg, die de leidende kracht is geweest bij de organisatie van de verloting. Mevrouw Royaards bracht dank aan het comité van organisatie, aan den heer Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum voor de keurige wijze, waarop hij de tentoonstelling heeft gearrangeerd en tenslotte ook aan het comité van aanbeveling. De heer Lau Ezerman, die vervolgens het woord voerde, zette de dankzegging voort. Hij dankte den schilders en families van schilders, die zoo welwillend zijn geweest, werken voor dit doel beschikbaar te stellen. De heer Ezer man herdacht de schilders, die gedurende de tentoonstelling (reeds in verschillende andere plaatsen heeft deze plaats gehadgestorven zijn en wier werk hier aanwezig is, namelijk Isaac Israëls, Georgine Schwartze en G. W. van Blaaderen. Spr. wekte allen op, loten te koopen, waar door men zich een groote kans verschaft op één der fraaie werken. De heer Ezerman ver meldde nog .dat de bekende portretschilder Anton van Wely eenige bons ter beschikking heeft gesteld, op vertoon waarvan hij den' gelukkigen winnaar in olieverf portretteert. Ook de voorzitter van het comité van aan beveling, de heer Tjebbo G. Franken, sprak een enkel woord. Hij dankte het gemeentebe stuur van Haarlem, dat een zaal van het Frans Halsmuseum voor deze expositie heeft afgestaan, en den directeur van het museum, den heer Gratama, voor zijn medewerking. Spr. wees erop, hoe mooi het is. dat de een-e groep kunstenaars, in dit geval de schilders, een andere groep, de tooneelspelers, helpt. Tenslotte sprak de heer G. D. Gratama. Hij noemde het een aangename taak deze tentoon stelling in te richten, zoowel door het goede materiaal, als door het sympathieke doel. Spr. deelde mede, dat -de firma van Tuben-gen de bloemen, die de zaal versierden, ter beschik king had gesteld. Hij sprak de hoop uit dat de expositie en de verloting ten volle mochten slagen. Zaterdagmiddag 26 October, des middags om 3 uur, zal op de tentoonstelling een voordracht middag worden gegeven. Mevrouw Royaards Sandberg zal dan eenige sprookjes van An dersen voordragen, terwijl de heer Ezerman met imitaties zijn medewerking verleent. Voor een beschouwing van de tentoonge stelde werken, verwijzen wij naar ons nummer van Woensdag 16 October. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de navolgende personen als makelaars in de achter htm naam vermelde vakken: 1. H. M. Franken Jr., Haarlem. Gr. Hout straat 77 rd., in onroerende goederen en as surantiën. 2. H. H. J. Feitz, Haarlem, Eindenhoutstraat 19, in assurantiën. 3. J. A. Jaeger, Haarlem-N., Zaanenstraat 45, in onroerende goederen en hypotheken. 4. J. Möhringer, Haarlem Duvenvoordestraat 41 zw., in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 5. M. S. Weinberg, Bloemendaal, Rustenibur- gerweg 21, in visscherij-artikelen en bamboe. 6. A. J. B. van Huissteden, Heemstede, Or- chideëenlaan 1, in onroerende goederen. 7. J. v. d. Eerde, Heemstede, Vondelkade 16, in onroerende goederen. 8. D. J. J. Dalhuizen, Haarlem, Nieuwe Gracht 102, in onroerende goederen. 9. P. B. J. Haazevoet, Beverwijk, C. H. Moens plein, in roerende en onroerende goederen. 10. J. Mes, Haarlemmermeer, Akerdijk 285, in onroerende goederen. 11. C. van Steen, Haarlem, Brandtstraat 30, in onroerende goederen. draiswa-vanValkehburq's-- e A -"iLEVERTRA (Adv. Ingez. Med.) „Is dat nou die beroemde hardlooper La- doumègue?" „Nee, dat is minister Ernest Lafont, die zich traint voor de loopende zaken". (l'Oeuvre). ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Hier zie je den raadsheer behoedzaam door de gangen van het paleis sluipen. Denk niet, dat hij zijn vorst aan nieuwe macht wil helpen. Neen hoor, het Is hem er om te doen, zichzelf te verrijken. Daartoe heeft de booze raadsheer een plan uitgedacht. Wat dat voor iets is, zul je gauw genoeg bemerken. Ja, ja, er spelen zich vreemde dingen af aan het hof van Hozomaan. ZATERDAG 19 OCTOBER 1935. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en orkestcon cert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Gram.pl. 5.30 Esperanto. 5.45 Schlagermuziek. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Reportage. 8.20 Gevar. programma (Om 10.30 Berichten). 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr.: Hetty Beck (declamatie), J. Jong (orgel), Coos en Polly Speenhoff (zang), en Gram.pl. 12.00 Trio Sam de Gorter. 12.45 Gram.pl. 1.151.45 Vervolg trio-concert. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Dubbel X, o.l.v. C. Steyn, m.m.v. B. v. Don gen (zang). 3.15 J. Brautigam: De haven van Rotterdam. 3.30 Gram.pl. 4.20 T. Gulden: De concurrentie-positie van Nederland. 4.40 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.00 Oude Nederl. muziek door het VARA- orkest, het Collegium Musicorum, en blok fluitensemble „Viva la Musica", o.l.v. Dr. E. H. Meyer. 7.00 Veluwsche uitzending. 7.40 Fran- cescatti (viool) en D. Wins (piano). 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber., VARA-Varia. 8.15 Gevar. programma m.m.v. Z. Francescatti (viool), Jan Musch (voordracht), Rosa Spier (harp) en andere solisten. 9.55 Gram.pl. 10.15 VARA-Maandrevue, m.m.v. de Flielefluiters o.l.v, E. Walis, en solisten. 11.00 Gram.pl. 11.30 —12.00 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 BBC-Northern-Orkest o.l.v. Morrison, m. m. v. D. Gambell (sopraan). 12.35 Commodore Grand Orkest o.l.v. H. Davidson. 1.35 Gram.pl. 2.20 Berichten. 2.25 Het Coventry Hippodrome Orkest o.l.v. Ch. Shadwell. 3.20 Orgelspel H. Ramsy. 3.50 Report, v. d. Autorennen op de Brooklands Baan. 4.20 Orkestconcert o.l.v. J. Alderson. 5.05 Andrew James en zijn orkest, m.m.v. Ph. Evens (sopraan). 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 Week-end Pro gramma. 8.05 Debat. 8.50 Jack Payne's Radio-" Partij, gevar. programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theaterorkest o.l.v. S. Robinson, m.m.v. N. Gruhn (sopraan). 11.2012.20 Jack Payne en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Operette concert o.l.v. Bigto. 11.1012.35 Dansmuziek. KALI NDBORG, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.50 4.50 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 7.45 Bonte Avond. 10.2011.50 L. Preii's Dansorkest m. m. v. solisten. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Uit Stuttgart: Or kest. harmonica-duo. en zangsolisten. 1.35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma m.m.v. so listen, schrammelkwartet en hoorenspel. Lei ding: G. Kneip. 6.20 Kwartetconcert. 7.30 Ge var. programma m.m.v. solisten, het Omroep orkest, en -kleinorkest. 10.2011.20 Populair concert. ROME, 421 M. 8.10 „La vedova scaltra", operette van Wolf- Ferrari. Orkestl.: F. Calusio. Koorl.: R. Be- naglio. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. Salonorkest o.l.v. Walpot. 1.502.20, 4.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Salon orkest o.l.v. Walpot, en Gram.pl. 8.20 Sym- phonieconcert o.l.v. Fr.André. 10.3012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20, 1.30—2.20 en 4.35 Gram.pl. 5.20 Het Constantin-orkest. 6.20 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.10 Gram.pl. 7.30 Pianorecital. 8 20 Omroep orkest o.l.v. Gason. 9.05 Hoorspel. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Dansmuziek. 11.5012.20 Gra- mofoonolaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Kurz und gut", gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Concert door een fluitkwartet, 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6