1 V K IJ D 'A' G 25 Ö'CTOBE R 1935 HSA'EL'E M'S 0 'A' 'G B E A D" T® Wapenembargo voor Italië. Uitvoerverbod in Indië afgekondigd. BATAVIA, 25 October (Aneta) Het uitvoer verbod voor wapenen, munitie en oorlogs- materieel naar Italië is thans ook in de „Ja- vasche Courant" afgekondigd. Dit verbod is uitgevaardigd bij K.B. van 16 October. Bemiddeling in het Britsche mijnconflict mislukt. Half November algemeene staking? LONDEN, 25 October (A.N.P.) De gisteren door de regeering ondernomen poging tot be middeling in het loonconflict in de mijnin dustrie heeft geen resultaat gehad. In den avond heeft de vertegenwoordiger der mijn werkers een verklaring afgelegd, waarin hij zeide dat de voorstellen van de regeering vol komen onvoldoende zijn. Het bestuur der mijnwerkersorganisatie is genoodzaakt de stemming der mijnwerkers over de vraag of in Engeland de algemeene mijnwerkerssta king moet worden afgekondigd half Novem ber te doen houden. ïtaliaansche voorposten aangevallen. Ras Seyoem's troepen zouden met zware verliezen teruggeslagen zijn. ROME. 25 Oct. (Reuter). De correspon denten der bladen melden, dat duizend krij gers van Ras Seyoem de ïtaliaansche voor posten ten Westen van Aksoem hebben aange vallen. De aanval mislukte en de Abessyniërs werden met zware verliezen teruggeslagen. De aanval werd afgeslagen, doordat de aangelegde wegen het mogelijk maakten artillerie tot bij de voorposten te brengen. De vijand werd achtervolgd door de ïtaliaansche luchtmacht en de vliegers zagen, dat de troepen van Ras Seyoem zich concentreerden nabij de Ghera- rivier. De vreedzame penetratie voorbij de voor postenlinie gaat voort. Deze wordt bewerkstel ligd door patrouilles van twintig askari's onder commando van een onderofficier. Deze patrouilles worden vergezeld van civiele com missarissen, die zoo zonder tegenstand verder in het gebied kunnen doordringen. Uit vlieg tuigen worden van te voren proclamaties ver spreid. Veertig stamhoofden uit Tigre, dat nog in handen van de Etiopiërs is, hebben boden ge zonden naar de Italianen om te zeggen, dat zij wenschtcii dat de Italianen spoedig hun gebied bezetten. ïtaliaansche vliegtuigen hebben Gabradare gebombardeerd. HARAR, 25 Oct. (Reuter). Vier ïtaliaan sche vliegtuigen hebben Gabradare gebombar deerd en meer dan. 200 bommen, laten .vallen, waarbij 7 soldaten gewond werden. Oorlogsschepen naar Kreta. Te Athene 450 republikeinsche leiders gearresteerd. ATHENE. 25 Oct. (A.N.P.) In verband met den republikeinschen opstand op Kreta zijn oorlogsschepen naar het eiland gezonden. Te Athene zijn 450 republikeinsche leiders gear resteerd. Nederland houdt contact met België. Ten aanzien van de te nemen sanctie- maatregelen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen acht de Nederlandsche regeering zich gelukkig ge volg te geven aan het ednkbeeld van de Bel gische regeering, dat ten aanzien van de te nemen sanctiemaatregelen tusschen beide re geeringen voeling zal worden gehouden. (R. P. D.) A. J. Meijerink 70 jaar. De heer A. J. Meijerink, oprichter, oud- voorzitter, thans eere-lid van de Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen en nestor van den Ned. Bond tot het redden van Dren kelingen, viert vandaag zijn 70sten verjaar dag. Zooals te verwachten was mocht hij heden morgen reeds talrijke blijken van belang stelling ontvangen, zelfs zooveel, dat zijn woning aan de Cruqüiusstraat No. 10 in een waren lusthof herschapen was. En toen was het pas twaalf uur. Prachtige bloemenman den ontving de grijze jubilaris o.a. van de Haarlemsche en Bloemendaalsche Reddings brigade. Verder fruitmanden, taarten en si garen; brieven entelegrammen uit binnen- en buitenland. Vanmiddag half vijf zou het bestuur van de Haarlemshce Brigade met den eere-voor zitter, Burgemeester Maarschalk komen com plimenteeren. Ook op het verdere gedeelte van den dag zal het den heer Meijerink wel. duidelijk ge maakt worden, hoezeer zijn menschlievend en humaan werk gewaardeerd wordt. MOTORDIENST. Bij beschikking van den Minister van Defensei zijn in verband met de opheffing van het Vooroefeningsinstituut van den Vrij- willigen Landstorm de vrijkomende onderof ficieren nader bestemd voor verschillende korpsen en zijn voor den Motordienst be stemd: sergeant majoor instructeur C. J. L. Lemlijn, in afwachting dat hij te Haarlem of elders in een vacature kan invallen; sergeant majoor instructeur R. A. Ran; sergeanten T. W. L. Suk, J. P. Graggaar, W. L. Verschragen, W. M. D. Brink, J. W. Bastiaanse. H. Drenth en K. Brandes. Voorts wordt overgeplaatst de sergeant hulpschrijver J C. Bartman met bestemming werkzaam te worden gesteld ten bureele van den korpsadministrateur. OSS FOR EVER. OSS, 25 Oct. (A.N.P.) In den afgeloopen nacht is door de politie gearresteerd de 45- jarige P. van H. uit Heesch, die ervan verdacht wordt inlichtingen te hebben verstrekt in ver band met den roofoverval gepleegd bij Van Sleeuwen te Din ter. De man heeft een volle dige bekentenis afgelegd. HET „VLIEGVELD DEN HAAG" KOMT TOT STAND. De Haagsche Aero-club. die zich sedert haar oprichting steeds ten doel heeft gesteld in de onmiddellijke omgeving van den Haag een vliegveld in te richten, is hierin geslaagd. Het heeft ongeveer anderhalf jaar geduurd voordat de Haagsche Aero-club een geschikt terrein had gevonden en een gedeelte van het benoodigde kapitaal bijeen had gebracht. Thans is de club, in samenwerking met de bankiersfirma Heldring en Pierson, de Na tionale Luchtvaarschool, de Rotterdamsche Aero-club en met den steun van eenige par ticulieren, overgegaan tot de oprichting van de Grondmaatschappij Ypenburg N.V. en van de N.V. Exploitatie Maatschappij „Vliegveld den Haag". De eerste maatschappij zal het geheele complex aankoopen, gereedmaken, de gebou wen zetten en daarna alles verhuren aan de N.V. Exploitatie Mij. „Vliegveld den Haag". De gronden. d:e door de Haagsche Aero- club voor dit vliegveld bestemd zijn. bevinden zich nabij de hoeve Ypenburg. gelegèn aan den Rijksweg. Hoornbrug te Delft. De afmetingen van het terrein bedragen 1825 x 750 M., ongeveer 60 H.A. Een aparte polderbemaling is noodzakelijk om een goed landingsterrein te verkrijgen. VERGADERING SCHEIDSGERECHT UITGESTELD. Hedenavond zou het Scheidsgerecht, bedoeld in art. 140 van het Ambtenarenreglement voor de gemeente Haarlem, een zitting houden ten Stadhuize, ter behandeling van de beroepen, ingesteld door de heeren H. Hollaar en R. G. Veenenbos tegen hun overplaatsing bij een ander bedrijf. Naar wij vernemen is deze vergadering echter uitgesteld tot 31 October a.s., eveneens ten Stadhuize, te 8 uur. DE HANZE IN HET BISDOM HAARLEM. Donderdagavond heeft de 54e vergadering van den Centralen Raad tevens 28e jaarlijk- sche vergadering van de Hanze in het bisdom Haarlem, plaats gehad. De vergadering werd gehouden in Am:citia te 's Gravenhage en stond onder leiding van den heer E. J. M. Stumpel. voorzitter van het hoofdbestuur, lid •van de Tweede Kamer. De bondsbegrooting voor 1936 is vastgesteld. De drie aftredende leden van het hoofd bestuur. de heeren P. Klaver. (Hillegom) en P. Th. Luyckz (den Helder) en H. G. Rohe (Amsterdam) hadden zich herkiesbaar ge steld. De afdeelingen 's Gravenhage en Am sterdam hadden ieder één en denzelfden can- didaat gesteld voor de vacature-Klaver, n.l. den heer B. I. Terheyden te 's Gravenhage, oud-voorzitter van de K.J.M.V. en bestuurs lid van de Hanze. Hierdoor was het hoofd bestuur genoodzaakt twee neven-candidater) te stellen. Gekozen werd de drie aftredende bestuursleden de heeren Klaver, Luyckz en Ruhe. Collecte voor het nieuwe Parkherstellingsoord. En voor de ambulance naar Abessynië. Het Roode Kruis zal binnenkort om onzen steun vragen. Op Zaterdag 9 November zal namelijk een groote collecte in Haarlem worden gehouden. Zoowel op straat als langs de huir zen en men verzoekt ons een en ander te willen -toelichten en aan te bevelen. Tot goed begrip van het doel dezer collecte diéne voorop gesteld te worden dat deze in zameling voornamelijk is bestemd voor het nieuwe parkherstellingsoord aan den Ziilweg, dat Donderdag dcor de prinses zal worden be zocht. Dit herstellingsoord van het Roode Kruis is niet voor lijders aan tuberculose, zoo als wel wordt gemeend, doch is. zooals de naam aanduidt, een oord waar van ziekten herstellenden nieuwe krachten kunnen on- doen. De patiënten komen 's morgens en gaan tegen den avond weer naar huis, nadat zij een geheelen dag in het herstellingsoord zijn ver zorgd en van de frissche lucht hebben kunnen profiteeren. Voor dit herstellingsoord is de collecte in de eerste plaats, terwijl een zeker percentage wordt afgestaan aan het hoofdbestuur van het Roode Kruis <op zijn verzoek), opdat een bedrag beschikbaar gesteld kan worden voor de ambulance, die naar Abessynië wordt uit gezonden. Het eerste doel is echter het parkherstel lingsoord. Men ga op 9 November de collectebussen dus niet voorbij en zij. die zelf een bus willen hanteerenzijn welkom, want collectan ten kunnen ook nog worden geplaatst! 25 JAAR BIJ DEN MOTORDIENST. Donderdag was het vijf en twintig jaar ge leden, dat de heer J. S. van Schalie als schrij ver bij den motordienst in Haarlem kwam. Hij werd bij deze gelegenheid op zijn werk kamer gecomplimenteerd door den comman dant, majoor A. M. M. van Loon. Zijn col lega's gaven den jubilaris een stoffelijk blijk van hun genegenheid. Voorbeurs te Amsterdam. Op de ochtendbeurs heerschte heden och tend een opgewekte stemming. Er ging wel iswaar niet veel om. doch de koersen konden over de geheele linie verbeteren, als gevolg van de berichten omtrent de pogingen om het conflict in Oost-Afrika te regelen en voorts door de vaste houding, die Wallstreet gisteren vertoond heeft. Aandeelen Koninklijke Olie waren gezocht en konden bijna 2 pet. ver beteren. Suikerwaarden werden gunstig be ïnvloed door de verders prijsstijging van het product te New York. H.V.A. stegen 2 pet. Ook cultuurbankaandeelen werden hooger ge noemd. Philips stegen tot het hoogste peil van gisteren. Unilever verbeterden fractioneel. Aku waren onveranderd. Amsterdam-Rubber trokken ongeveer 1 pet. aan. Youngleening was nauwelijks prijshoudend. Op de w::selmorkt waren de ncteeringen van de buttérilandfche valuta lager. Latn volgde een licht herstel. De dollar fluctueerde omstreeks 1.471/4. Leed aan hevige rheumatiek. Tot zijn vrouw het middel vond. De oude geschiedenis, van alles geprobeerd, eerst dit, toen dat, maar geen verbetering, de pijnen bleven. „Tenslotte." schrijft deze dame, „besloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen en inderdaad, het heeft wonderen voor mijn man gedaan." Het zou voor rheumatiek- lijders heel wat verstandiger zijn om direct met Kruschen Salts te beginnen. Lees slechts haar brief „Mijn echtgenoot leed aan hevige rheuma- tisclie pijnen in den rug. Eenigen tijd geleden moest hij zelfs twintig weken achtereen thuis blijven. Ik vreesde dat hij nooit meer zou kunnen werken. We probeerden ieder denk baar middel ,maar niets hielp. Tenslotte be sloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen. Het heeft ons bewezen zijn gewicht in goud waard te zijn. Mijn man kan nu weer werken als voorheen. Ik beveel Kruschen Salts aan een ieder aan, zoo gauw ik van rheuma- tische pijnen hoor. Voor mijn man deed het wonderen." Mevr. B. F. te S. Rheumatiek, jicht en ischias ontstaan bijna altijd doordat urinezuur en afvalstoffen zich in het lichaam hebben opgehoopt, waardoor het bloed verontreinigd wordt. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de giftige stof fen volkomen uit het lichaam verwijderd wor den en de pijnen snel en voor goed ver dwijnen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 25 OCTOBER 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSUHJ BANKVFRF.EMGING KANTOOR HAARIFV 1.30 2.- Staatsl. Binnenl. 4 y2 pCt. Nederl. 1917 1 pCt. id. 1933 II £6% 96H 412 PCt. Neder!, Indië 1930 II K'X X 95 l/s Staats!. Buiten], Sy2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleen.) 19X (Youngleening) met verklaring 22H 4 pet. Engeland 41/A pCt. Frankrijk S'chatk. 1932 Sclieepv. Mijen. Oude Boot IX Scheepv. Unie 43K-43 Stoomv. Mij. Ned. - 34^ Inclustiv Binnenl. Alg. K.zijde Unie 26Ji 26V8-*i A. N. I. E. M. (Nat. n+- 154 v. Berkels Patent oi Cert. Calvé Delft 59 252 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 243»a 242V* 1003/4-h 110H Industr. Buitcnl. Anaconda Copper 12% 12V? Am. Smelting 57H 12% 127/f Bethlehem Steel 23 VI 1% 5 pCt. Cities per 19 66 Am. Glanzstoff (sew.) General Aviation - Intern. Nickel 18% North Amer. Cy - Standard Brands U. S. Leather U. S Steel 28 Vg 28 Banken Binnenl. Koloniale Bank 42 42 Cert. Handel Mij. 121 Indische Bank SOH Banken Buiten], Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binnenl. Kon. Petroleum 196 197 196^ 793/8 Petrol. Mij. Buitenl, Continental Oil 143/8-% 6% Cultuur Mijen. H. V. A 205V4 205 H 116 116 N. I. S. U 1C4 105 Vorstenlanden 214-^ Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II 150 25 Tabak Mijen, Deli Batavia Tabak.. 139 I38H Deli Mij 159 159*i 48 164 164H Rubber Mijen. A'dam Rubber (05^-107 Deli Bat. Rubber 67 - Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondem. 140 Spoorwegen Buitenl. Atch Topeca 29^ Comm. Wilwaukee - - 5 pCt. Adj. Milwaukee - Missouri Kansas Texas t'nion Pacific 56 Prolongatiekoers Werkloozencompetitie. Aanvang der wedstrijden 2 uur: 29 October: V.V.M—V.V.T. I, Vergierdeweg, F. J. Wempe. V.V.C 1Gazelle 1-Haarlem, Joh. Hendriks. R. Wit 2Steenzetters, V.S.V., A. P. v. Gent, 30 October: V.V.C. 2V.V3. 2, Transport, G. Th. Hee- ring. 31 October- R. Wit 1V.V.B. 1. Vergierdeweg H. C. de Wit. MetaalR. Zwart H.F.C., G. L. Dresser. V.V.T. 2—Gazelle 2, Transport, R. C. Kre- mer. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Dames: Hebe—Concordia te Zaandam. AalsmeerRapiditas te Aalsmeer (2 uur). Heeren RapiditasConcordia (10.30 uur); terrein Van Oosten de Bruynstraat. Deze laatste wedstrijd, die een plaatselijke ontmeoting is. zal wel zeer spannend zijn, daar beide clubs nagenoeg van gelijke kracht zijn. DAMMEN. HOOFDKLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND. Voor bovengenoemde competitie speelde te Hilversum het Hilversumsche Damgenoot- schap tegen de Damclub „Haarlem". De uit slag luidt als volgt: Hilvers, Damgenootschap,—DamcL G. RumpH. W. Zitman M. FlinkChr. F. Visse. H. G. Rump-F. R. Berkemeier C. J. Nobels-W. Stroo. afgebr. C. J. de VriesW. van Da alen A. F. Ates—G. P. Heek W. HoviusJ. Lycklama E. van DijkTh. van Wamel B. F. M. Keilman— C. v. d. Werff M. Pè RonnerH. A. van Abs Voorloopige uitslag De einduitslag wordt: HOOFDKLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND. Donderdagavond speelde de Haarlemsche Damclub I te Wormer voor bovengenoemde competitie tegen de Damclub „Wormer" I, De uitslag luidt als volgt: Damclub Wormer Haarl. Damclub. G. BeetsJ. B. Sluiter Jr. 11 J. FritzP. J. van Dartelen 02 J. DemmendalJ. W. van Dartelen 02 W. v d. KapellePh. F. Amelung Sr. afgebr. D. KuiperA. de Jong 11 P. MooiboerJ. Poppen 11 C. van HattumH. Greeuw 11 *P. WaalJ. van Looij 02 H. C. BuschH. v. Lunenburg Jr. afgebr. J. BakkerJoh. Fabel 02 Totaal 4—12 UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE Heemsteedsche Speeltuin- vereeniging opgericht. Na openbare vergadering voorloopig bestuur gekozen. Reeds eenigen tijd geleden werd in Heem stede een comité gevormd dat zich ten doel stelde een speeltuinvereeniging op te richten Dit comité wist zich de medewerking te ver zekeren van vele ouders en van de ter plaatse bestaande afrieeling van den Volksbond tegen drankmisbruik. Donderdagavond werd een openbare verga dering gehouden in café-restaurant „Wapen van Heemstede", waar als sprekers optraden de heer T. W. H. Vliegen, oud-hoofd eener M.U.L.O.-scliool in Ned, Indie en de beer W. Klaren, secretaris der Speeltuinunie. beiden uit Haarlem. Na een korte inleiding van den voorzitter van het voorloopig comité, den heer S. de Jong sprak, allereerst de heer Vliegen met als onderwerp „Waarom is speeltuinwerk nuttig en noodig". Zeer uitvoerig zette spreker het nut ervan uiteen. Spr, behandelde eerst de gezinsopvoeding en vervolgens den schooltijd. Vooral wijdde spr. aandacht aan de school vrije uren. Tenslotte wees spr. op de groote plicht van alle leden, om het bestuur te hel pen en zoo mee te bouwen aan de toekomst, waarin de tegenwoordige jeugd leiding zal moeten geven. De heer Klaren als tweede spreker schet ste de gevaren der straat. Spr. bracht hulde aan den Volksbond tegen drankmisbruik die hier zoo ijverig mee wil werken. Uitvoerig zette spr. de werkwijze van de vereenigingen uiteen. Speeltuinen met het noodige materiaal, in de toekomst een goed clubhuis, goed toezicht, en vooral personen, die zich de moeite willen geven het spelen te leeren, zijn noodig. Tenslotte gaf spr. een uitvoerige uiteen zetting van een organisatie, zooals hij zich die na jarenlange ondervinding als de beste voorstelt. Spr. besloot zijn lezing met den wensch dat in Heemstede een vereeniring moge ko men, die op verschillende plaatsen in Heem stede speeltuinen zal aanleggen. Op de openbare vergadering volgde een huishoudelijke bespreking. Met algemeene stemmen werd besloten tot oprichting der „Heemsteedsche Speeltuinver- eeniging". Het voorloopig comité, dat bestond uit de heeren S. de Jong. voorzitter, W. Hofstee, se cretaris. G. Kerkman, J. Koper, Th. Mooye- kind. W. Kulk en H. C. Kramer werd als voorloopig bestuur benoemd, dat werd aan gevuld met den heer D. Kikkert, hoofd der Dreefschool en .raej. S. B. J. Jorritsma, on derwijzeres. SANTPOORT 12 uur 11.30 12 uur R. C. BREDERODE Het 1ste elftal moest Zondag j.l. zijn eerste nederlaag boeken, doch komt a s Zondag met een sterk elftal uit tegen Kenau. Het programma voor Zondag luidt: Kenau 2—Brederode 1 Vertrek van Santpoort-St. 11 uur Brederode 2—T. H. B 3 R. C. H. 11—Brederode 3 A.s. Zaterdag 2.15 uur: V. V. B. adsp.—Brederode adsp. RIJ WIEL-VARIA In den laatsten tijd komen weer tal van diefstallen van rijwielplaatjes voor. Dezer da gen werd wederom aangifte gedaan van ver missing van twee dezer begeerde aanhangsels. LAND- EN TUINBOL'WBOND. De afdeeling Velsen van den L.T.B., ver gaderden Woensdag in café „Rozenstein". In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Heeremans. op de belangrijkheid dezer ver gadering in verband met de algemeene jaar vergadering binnenkort te houden in Haar lem. Spr. gaf een overzicht van het afge loopen jaar en sprak zijn voldoening uit over de wederinstelling van het ministerie van landbouw. Hij verwacht hiervan een betere orde inzake de crisisaangelegenheden. Een aanfluiting noemde hij het voorkomen van tusschentijdsche hypotheekopzegging. Het re sultaat der commissie, ingesteld tot voor koming van onvrij willigen verkoop, over het eerste kwartaal, gaf te zien dat in veertig gevallen resultaat werd bereikt en dat hon derd vier en twintig gevallen waren afgewezen Inzake verlaging van vaste lasten is abso luut nog geen gunstig teeken te bemerken. De maximumrente is nog onbepaald.. De voorzitter was het eens met de woorden van baron van Voorst tot Voorst, algemeen voorzitter van den A.B.T.B., die alleen heil ziet in aanpassing aan lager leveftSniveau en devaluatie. De volgende voorstellen werden aangeno men'om via de kring doorgezonden te wor den naar de algemeene vergadering. Er worde een betere bedrijfssteun verstrekt omdat de huidige steun niet voor ondergang behoedt. Verlaging van vaste lasten. Verbod van onvrijwillige Verkoop van bedrijven. Bij de rondvraag werd nog eens gewezen op het feit dat andere streken naar verhouding meer gesteund worden dan de streek Kenne- merland. De voorzitter was hiervan niet overtuigd en zag gaarne bewijzen. Geklaagd werd door een lid dat hij in Sep tember reeds een aanvraag indiende bij de gemeente om steun en hierop eindelijk 1 sden een antwoord ontving, waarin hem een zeer klein bedrag per week is toegezegd. De voorzitter wenschte in dit geval echter geen onderzoek te doen namens de organi satie. Hierna volgde nog een discussie over de wateronttrekking aan den bodem. Als resul taat van deze besprekingen werd een com missie benoemd, die in overleg zal treden met de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en de Ned. Mij. van Landbouw ten einde middelen te beramen om dit euvel te bestrijden. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 25 OCT. Tarbot per K.G. f 0.80—f 0.66. Tongen per K.G. f 1.50—f 0.74. Kleine schol per 50 K G. f 16 50f 5,60. Schar per 50 K.G. f 12.—f 1.60. Rog per 20 stuks f 16.f 13.50. Vleet per stuk f 1.30f 0.90 Kleine poon per 50 K.G. f3.80f2.80. Groote schelvisch per 50 K.G. f 22. Middelschelvisch per 50 K.G. f 18.—f 17.50. Kleine middelschelv, p. 50 K.G. f 17.f 12. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14.f 5.10. Kabeljauw per 125 K G. f60.—f30.— Groote gullen per 50 K G. f 16.f 11. Kleine gullen per 50 K.G. f 12.f 4.90. Wijting per 50 K.G. f3.60—f 1.55 Makreel per 50 K.G. f4.20—f3.05. Heilbot per K.G. f 0.60—f 0.36. Leng per stuk f 1.35f 0.90. Koolvisch per stuk f 0.65f 0.15. Vèrsche haring per kist f 4.20f 2.90. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: Rotterdam. IJM. 112, 970 manden f3790.—. Cornelis. IJM. 15, 900 manden f2780.—. Motorlogers: K W. 114 f670—, Versche haring: K.W. 25. f 1040—. K W. 135, f 670—. K.W. 176. f 59—. K.W. 167, f 1208—. K.W. 158, f 302—. BLOEMENDAAL OPENING FRÖBELSCHOOL. De Fröbelschool van de Vereeniging voor Christelijk Voorbereidend Lager Onderwijs te Overveen. aan den Bloemendaalscheweg, zal plaats hebben op Maandag 28 October a.s. des avonds om 8 uur in de zijzaal van Hotel Pension „Roozendaal", Bloemendaalscheweg 252, te Overveen. Na afloop van de bijeen komst zal de school worden bezichtigd. BENNEBROEK DOOR MIDDEL VAN EEN POLITIEHOND TERUGGEVONDEN. Aan de gemeentepolitie alhier werd ken nis gegeven, dat een patient van de stich ting Vogelenzang kans had gezien weg te loopen. Daar de ontvluchting spoedig was ontdekt werden er terstond maatregelen ge troffen, dat hij het terrein niet kon verla ten. Na overal te hebben gezocht, mocht het evenwel niet gelukken hem te vinden. Ter stond werd door de politie de hulp ingeroe pen van den jachtopziener P. Duivenvoor den te den Zilk met zijn politiehond. De pa tient, die zich verborgen had in een boom. werd door den hond ontdekt, en was spoedig weer in het paviljoen teruggebracht. GEVONDEN VOORWERPEN. Een belastingmerk 1935-1938. Een nikkelen injectiespuit. Een rezenkrans in doosje. Een tabakzak. Een pak inhoudende eenige rollen plakpapier.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11