Sanctieontwerp aangenomen. DE BILT Zo onpreiii g 1 MAANDAG 28 OCTOBER 1935 HAAR HEM'S DAGBEAD 2 EERSTE KAMER. Geen hoofdelijke stemming. DEN HAAG Zaterdag. Mmister de Graeff betuigde namens de Re geering zoowel den voorzitter als den overigen leden hartelijk dank voor de medewerking tot snelle afhandeling van dit ontwerp. Dat Nederland zich in de sanctie-kwestie al te zeer op den voorgrond zou hebben ge plaatst kon Minister de Graeff terstond weer leggen door er o.a. op te wijzen, hoe hij, on danks 't feit zelfs, dat hij zich door allerlei vooraanstaande figuren ..belegerd" had gezien, halsstarrig geweigerd had 't voorzitterschap der zgn. coördinatie-commissie (de commissie van 18) te aanvaarden. Naar aanleiding van de hi 't v. V. geuite kritiek op wat er met het besluit in zake een uitvoerverbod van benzine gebeurd zou zijn, stipte de Minister aan, dat er daarbij geen schending van de Rijnvaart actie had plaats gevonden. Overigens was be doeld besluit niet bij wijze van sanctie-maat regel genomen, doch louter om der wille van nationale belangen. Na deze mondelinge M. v. A. bepaalde Prof. v. Embrien (v.d.) er zich in hoofdzaak toe nog eens de instemming zijner fractie te betuigen met het te Genève door de Regeering gevolg de beleid. Overigens gaf deze senator te kennen, dat men te Genève met invoering der economische sancties thans niet meer lang moet dralen. De justitie van den Volkenbond mag z.i. ook niet marchxnde,eren met de middelen tot handha ving der rechtsorde. Mr. Knottenbelt (lib.) constateerde, dat de machinerie van den Volkenbond niet heel snel werkt, zoodat een natie, die niet onder de voet geloopen wil worden, wel degelijk voor goede bewapening zorg heeft te dragen. Hoe men overigens over de beteekenis van den Volken bond denkt, dit wetsonwerp moet aanvaard worden, aangezien het ten doel heeft nako ming onzer verplichtingen uit hoofde van art. 16 van het Handvest mogelijk te maken. Prof. Lohman (c.h.) verklaarde, dat men het wetsontwerp moet bezien in het licht van het „een man, een man, een woord, een woord". Niet twijfelachtig nu is het z.i., dat Italië als staat-misdadiger is opgetreden, en dus economische sancties tegen dat land in werking moeten treden. Spr. achtte het een bedenkelijk teeken des tijds. dat men hier en daar ook in Nederland en dat doet nog wel een beweging die zich als „het geweten" van ons volk wenscht voor te doen, de Italiaansche houding „rechtvaar digt" op grond van 't argument, dat het land van Mussolini wegens zijn overbevolking be hoefte heeft aan expansie. Dit noemde de c.h. senator „de rechtsopvatting van den struik- roover". Toepassing van art. 16 van het Handvest is thans geboden. Maardit dient te geschie den met de grootst mogelijke voorzichtigheid. Te snel handelen brengt het gevaar van een grooten „kladderadatsch" met zich mee te langzaam optreden vergroot de ka.ns op ge brek aan effectiviteit: ziet daar het dilemma, waarin zich de Volkenbond bevindt, ziet daar tevens de verklaring van het bedachtzaam op treden van Engeland en Frankrijk. Indien het werkelijk mogelijk zou zijn via den Volkenbond een internationale rechts orde te scheppen zou spr. dit van harte toe juichen, doch hij kan zich in verband met wat thans geschiedt niet zoo lyrisch uitlaten als anderen wel gedaan hebben. Mr. Briet (a.r.) zong hierna ongeveer het zelfde liedje als zijn c.h. medelid, o.m. er op wijzende welk 'n grooten rol tenslotte het be lang bij de Volkenbondspolitiek speelt. Aan gezien deze senator het een nationaal belang acht, dat Nederland zijn verdragsverplichtin gen nakomt, zou hij vöör dit ontwerp stem men. Intusschen achtte hij o.a. een waar schuwing op haar plaats niet aan onze histo rische rechten te laten tornen. Mr. v. Lan- schot (R.K.i wees er op. dat Nederland door zijn toetreding tot den Volkenbond en z'n oude neutraliteitspolitiek heeft geofferd, doch daar voor collectieve veiligheid terugkreeg, waarbij juist een land als 't onze zeer veel baat zal kunnen vinden. Minister de Graeff is z.i. uit stekend te Genève opgetreden. De heeren Briet en Lohman deden met hun te ver gaande onderschatting van de collec tieve veiligheid als waarborg voor Nederland's eigen onafhankelijkheid bepaald verkeerd. Hun scepticisme ondergraaft hun eigen systeem van waarborgen. Aldus de heer v. Lanschot, die de econo mische sancties voor Italië buitengewoon ge vaarlijk acht, zelfs al doen eenige landen niet mee. Bij onze tegenwoordige economische constellatie kunnen dergelijke sancties sterker zijn en werken door 't sterkste leger. En hoe valt trouwens Italië's neiging tot terugkrab belen op dit oogenblik anders te verklaren dan door het feit, dat Juist de economische sancties, reeds vóór ze werken, veel krachti ger effect blijken te kunnen uitoefenen dan men zich bij de oprichting van een Volken bond heeft voorgesteld. Nadat Jhr. v. Citters (a.r.) nog even voor een goede defensie had gepleit, constateerde Mr. Mendels (s.d.) dat niemand tot dusverre vrijwel over den tekst van dit ontwerp iets gezegd had. Zelf maakte hij de opmerking, dat noch in den considerans noch elders in de wet gerept wordt van het Handvest van den Volkenbond. Dit had toch wel met een enkel woord mogen gebeuren. Betalingen het normale wisselverkeer vallen geheel buiteD dit wetsontwerp; het gaat dus heusch niet zoo overdreven ver als sommigen hier in de Kamer wel zeer overdreven hebben voorge steld. Op geestige, levendige wijze toonde Mr. Mendels aan hoe Prof. Lohman's rede, wat het wezen der zaak betreft, heelemaal niet zoo doordrongen was van de lust om het in ternationale recht hoog te houden. Overigens kon hij in het betoog van den c.h.-senator menige tegenstrijdigheid aantreffen, bijv. het vermaan aan de Regeering om uiterst voor zichtig te zijn terwijl nota bene de heer Lohman zelf het had gedurfd Italië's beleid met „struikrooverspolitiek" te vergelijken. Toen de Utrechtsche hoogleeraar interrum peerde, dat men zich van zijn woorden in het land van den Duce heusch niets zou aan trekken, riposteerde Mr. Mendels onder al gemeen gelach dat deze afgevaardigde de be scheidenheid niet te ver moet drijven! Scherp laakte de s.d.-spreker het z.i. van kleinheid getuigende optreden van het duo Lohman— Briët, anders juist zulke „draufganger" die onzen Minister wilden veroordeelen perma nent con sordino in 't Geneefsche concert te spelen. Voor het hoogtepunt van het debat zorgde wat op zichzelf al een kunststuk mag heeten de hekkensluiter. Prof. Anema (A.R. i Ineen rede. die allerminst uit „champagne-geest drift" voortsproot, schetste deze senator in groote, duidelijke lijnen het beeld der historie en daarmee tevens van het wereldhistorisch gebeuren, dat wij thans beleven. Ook al moge het eigenbelang der staten mede een belang rijke factor uitmaken in de houding, die men nu aanneemt en al laat de huidige stand van zaken een onmiddellijk doeltreffend ingrijpen met behulp van militaire sancties niet toe (waardoor nl. zeer groote gevaren zouden ontstaan), is volgens Prof. Anema scepticisme geenszins gerechtvaardigd. Vergeleken bij slechts een goede dertig jaar geleden, toen men vlak na de eerste Haagsche vredescon ferentie machteloos stond tegen Engeland's actie ter onderwerping van de Z. A. boeren republieken, valt er een enorme vooruitgang waar te nemen. Thans zien wij tegen het on recht de Geneefsche samenwerking in den vorm van economische en financieele sancties in actie komen. Euwenlang hebben we een wereld gekend waarin de staten, ongeordend naast elkaar leefden en heden ten dage aan schouwen wij het nieuwe, het collectief op treden der statengemeenschap tegen den siaat-misdadiger. Voor wie de historie van het nationale èn het internationale recht kent, moet het duidelijk zijn. dat aldus in luttele jaren de ontwikkeling op interna- ticnaal rechtsgebied geweldige, hoopvolle vorderingen heeft gemaakt. Een applaus, viel den a -r. spreker ten deel. De Minister wees er nog eens op, dat een land als Nederland niet alleen wegens de aangegane verdragsverplichtingen, maar ook wegens het hooge doel, dat met het optreden van den Volkenbond beoogd wordt, de aan het uitvaardigen van sancties verbonden of fers moet aanvaarden. Hij achtte ,de collectieve veiligheid een hoog goed. dat o.m. voor ons land zeer reëele waarde zal blijken te hebben, en stipte o.m. nog aan, dat, Nederland zoo het zich thans aan plichtsverzuimschuld schuldig zou maken, alle moreele aanspraak zou verbeu ren om later, als het eens noodig mocht we zen, zelf den bijstand van anderen in te roe pen. Scherp trad hij op tegen Prof. Lohman. Toch meende Excellentie de Graeff over voldoende zelfbeheersching te beschikken om tenslotte rustig zakelijk in te gaan tegen den c.-h. woordvoerder, wiens optreden hem aanvankelijk even in de verleiding had ge bracht dien senator te negeeren. Eer Minister Gelissen in een kort. helder speechje zou aantoonen. dat heel het z.g.n. benzine-drama werkelijk niets had betee- kend. wilde Prof. Lohman al het spreekge stoelte bestormen. Nu moest hij nog even geduld hebben om tenslotte als eenig repli- ceerend Kamerlid Minister de Graeff van onbehoorlijk optreden tegen hem te betich ten. Zonder hoofdelijke stemming ging na deze slotscène het sanctie-ontwerp er door. E. v. R. LAATSTE BERICHTEN Beide partijen zijn gereed. Italië voor een nieuw offensief ROME, 28 Oct. (A.N.P.) Van officieele zij de te Rome wordt bevestigd dat de Italiaan sche legers zoowel aan het Noordelijk als aan het Zuidelijk front gisteren geheel gereed wa ren voor een nieuw offensief, dat vermoedelijk heden zal worden ingezet, aldus samenvallen de met den dertienden verjaardag van den fascistischen marsch naar Rome. Men heeft alle hoop opgegeven, het conflict langs di- plomatieken weg te kunnen oplossen en men deelt mede dat de legers thans weer in de bes te conditie verkeeren. Naar verluidt zijn de re gens, die de bewegingen van het Zuidelijk le ger tot nog toe hebben beelmmerd, thans op gehouden,, Abessynië om zich te verdedigen. ADDIS ABEBA, 28 Oct. (A.N.P.) De Abes- synische regeering heeft gisteren verklaard dat de Abessynuische legers in het Noorden thans sterk genoeg zijn om de aanvallen dei- Italianen te kunn en weerstaan en dat hun bewapening met den dag toeneemt en beter wordt. De versterkingen te Makalle zijn sterk genoeg om een Italiaanschen aanval het hoofd te kunnen bieden. Uit Diredaoea wordt gemeld dat met groote spoed voorzorgsmaatregelen zijn genomen aan den spoorweg van Addis Abeba naar Djiboeti om dezen in geval hij ge bombardeerd wordt, onmiddellijk te kunnen herstellen. Dedzjamatsj Nassiboe, de Abessyni- sche opperbevelhebber van het Zuidelijk leger, heeft alle beschikbare, strijdvaardige mannen aan het Zuidelijk front geconcentreerd. De presiters in het geheele land hebben een be roep gedaan op allen, die niet in staat waren deel te nemen aan den strijd aan het front, om zich eveneens te laten mobiliseeren tot het verrichten van werkzaamheden aan de wegen en het verrichten van transportdiensten. Ver der zou de Abessynische regeering de stam men uit het Amhara-gebied hebben gemobili seerd. Eerste dagen nog geen offensief? MASSOEA, 28 October (Reuter). Naar men meent te weten hebben Badoglio en Les- sona alvorens Oost-Afrika te verlaten, met maarschalk de Bono een plan opgesteld voor den a.s. Italiaanschen opmarsch. Deze opmarsch zou vertraagd zijn als gevolg van den wensch der Italiaansche militaire autoriteiten de dooden en gewonden tot een minimum te beperken en ook niet het minste of geringste aan het toeval over te laten. Er zouden nog eenige dagen verloopen alvo rens tot het offensief zou worden overgegaan. m Indien U zich onbehaaglijk voelt. Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-iabletten U weer fit maken: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v. 20 tabl. 70 cfe. en oranjezakjes v. 2 (abl. 10 eis. (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 779.8 m.M. La Coruna. Laagste borometerstand 740.3 m.M. Grimsbby. Ierland definitief los van het Britsche Rijk? DUBLIN. 28 October (A. N. P.) Naar ver- luidt zou de Iersche regeering een grondwet wijziging overwegen, om thans over te gaan tot definitieve opheffing van de betrekkingen t tot den Koning van Engeland en van de instel- j ling van een gouverneur-generaal van het Britsche Rijk in den lerschen Vrijstaat. Vijf personen in een auto verbrand. PARIJS, 28 Octobr (A.N.P.) Bij een auto- ongeluk, dat in den afgeloopen nacht tus- schen Amiens en Parijs is'gebeurd, zijn vijf personen verbrand. Door onbekende oor zaak reed de wagen tegen een boom en stond in een oogwenk in lichte laaie, zoo dat de inzittenden zich niet meer konden bevrijden. en voorspelt: Aanvankelijk matigen tot zwakken Noord westelijken tot Westelijken wind. Opklarend. Weinig of geen regen. Kouder. Later weer toe- nemenden Westelijken tot Z.W. wind. Toe nemende bewolking met kans op regen. Wei nig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Na opklaring weer meer bewolking en regenkans. De depressiekern, welke Zaterdagmorgen over IJsland lag heeft zich met vrij groote snelheid Oost-Zuidoostwaarts bewogen en be vindt zich thans over de Oostzee, Secundairen trokken over de Noordzee en veroorzaakten hier te lande vrij harden wind. Thans bevindt zich nog 'n daalgebied over Midden- en Zuid- Duitschland en Zwitserlland stormachtig weer brengt. Verder waait het nog flink langs de kust van de Noordzee en het Kanaal. De hoogedruk in het Zuidwesten hield stand, die over Scan dinavië verdween bijna geheel. Bij IJsland be vindt zich reeds weer een nieuw lage drukge- bied. Onder invloed van de depressie is het weer over bijna geheel Europa vrij slecht. In Duitschland valt zware neerslag, over de Britsche Eilanden, ons land, Noord- en Mid del-Frankrijk is het buiig, terwijl het in Zuid- Scandinavië en de randstaten ook regenachtig is. De krachtige invoer van warme lucht deed over Duitschland en Frankrijk de ochtend- temperatuur veel stijgen. Blijkens vliegtuig waarneming uit Zuid-Duitschland is de tem peratuur daar in de bovenlucht zeer hoog. Uit het Noord-Westen komt echter weer koudere lucht van polairen oor sprong. In Schotland daalde de temperatuur, terwijl op 4000 Meter de temperatuur te Ham burg bijna tien graden lager is dan in Frank furt. Ten onzent is aanvankelijk opklarend weer met vrij kouden nacht te wachten. Hoogst waarschijnlijk zal zich later de IJslandsche depressie weer met "toenemende bewolking en toenemende regenkans doen gelden. Barometer Stand van heden 756 m.M. Vorige stand 754 m.M. Neiging: Vooruit. Opgaven van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 52 F. Hoogste heden tot 12 uur 55 F. Voor moderne optiek en billijke prijsberekening is uw adres: CAREL VAN HUIZEN, Opticien. KI. Houtstraat 13 - Telefoon 14112 Leverancier van alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 28 October. Bevallen 24 October: p. a. H. Rijbroek— Seerden, z.; 25 October: H. M. v. d. BergKoe- lemij, d.; J. Schous—v. Zeist, d.; M. Uljee— Bosch, z.; A. EelmanEenkhoorn, z.; H. J. M. CoeberghVerpalen, z. Overleden 24 October: G. Freni, 79 j.. Scho tersingel: H. Boting, 42 j., Vrouwenhekstraat; P. Groen, 65 j., Ged. Raamgracht; 25 October: T. Klaje—Haverschmidt, 62 j., Zijlweg. Dansjubileum. (Ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de Dans Academie J. G. Martin en Zn. te Haarlem wordt Dinsdag van half drie tot vijf uur receptie gehouden). De mensch is van nature niet zoo bijster elegant, Veel minder, al of niet in rust, dan menig dier of plant. Wanneer je hem begaan laat, zooals hij of zij verkiest, Gebeurt het, dat hij 't laatste sprankje gracie nog verliest. Met kromme ruggen loopend en een schuifelenden pas, Alsof het voeten lichten zulk een krachtsinspanning was; Met doorgezakte heupen en een scheefgetrokken hoofd. Alsof het heele lichaam van zijn veerkracht is beroofd; Zoo loopen vele menschen, zelfs veelal de jeugd van thans, Voor hen is heil te vinden bij de meesters van den dans. Zij leeren de figuren van den dans van het moment, Zij onderwijzen passen, die men zonder hen niet kent; Maar niet op platte voeten. niet het moede hoofd geknakt, Niet met gebogen schouders en de heupen uitgezakt. Zij leeren frissche gracie en de gracie is nooit slap, Hun stijl is rechte houding en veerkrachtig lichte stap. En daarom breng ik hulde, die zij weieens hebben mag, Aan een roemruchte firma op haar jubileumsdag. Die reeds het dansen leerde aan geslacht en nieuw geslacht, Die nu reeds zestig jaren elegance heeft gebracht Aan moeders, zoons en dochters, ja, aan hoofden des gezins, De altijd jonggebleven oude firma der Martins. P. GASUS. Auto schept fietser. Men moet niet gelooven dat er tegenwoor dig geen auto's met schandalige reminstalla- ties rondrijden. Het volgende verhaal1 zal dit wel duidelijk maken. het verkeer van rechts voorrang té verleenen. omdat een voor hem rijdende fietser stopte, van den grond geschetpt. Met fiets en al kwam hij op het rechterspatbord van c* terecht. Het ongeluk liep nog goed af. want de fiet ser liep slechts wat ontvellingen aan het lin kerbeen op. De fiets werd echter totaal ge kraakt en nog vijftien meter meegesleurd. Natuurlijk werden de remmen van den vrachtwagen gekeurd. De voetrem had32 meter noodig eer de wagen bij een snelheid van 30 K.M. tot stilstand kwam, de handrem deed het liefst in het geheel niet! Wat er met de auto en den bestuurder is gebeurd hoeft wel geen betoog, maar voor den laatste is het nog niet afgeloopen. HEEMSTEDE Het Gemeentelijk Gezondheidshuis. gebouw aanwezig zijn. In den nog slechts kor- Wijkzusters van genoemde Vereeniging gelei delijk meer tijd aan de bediening der appara- leiding gevonden aan B. en W. mede te deelen, dat zij met ingang van 1 Januari a.s. van deze bemoeiingen ontheven wenscht te worden. Een gevolg hiervan is, dat de gemeente nu rechtstreeks deze zorg voor hare reken:' - moeten gaan nemen. Gemelde Vereeniging heeft echter tevens te kennen gegeven, dat zij daardoor in hare werk zaamheden zoodanig ontlast zal worden, dat zij geen tijdelijke verpleegster meer in dienst behoeft te nemen. Zij heeft medegedeeld, dat de haar voor 1936 toe te kennen subsidie, kan verminderen van f 2500.— tot f 1000.dus met f 1500.— per jaar. Er zal nu een zuster in dienst der gemeente aangesteld moeten worden, welke in het ge bouw moet wonen en welke de werkzaamhe den der Wijkzusters moet overnemen. B. en W. meenen dat het salaris van een zuster gesteld kan worden op dat, voorkomen de in de 2e salarisklasse van de jaarwedde- regeling voor de ambtenaren n.l. f 900.f 1500 met 6 jaarlijksche verhoogingen van f 100. Daarboven behoort de zuster in het genot te worden gesteld van vrij wonen en vrije ver warming, benevens gebruik van gas, water en electriciteit. Dit laatste kan beperkt worden tot een bedrag van ten hoogste f75.— per jaar. Het is de bedoeling van B. en W. het salaris ben aanstelling te bepalen op f 1000; gas, wa ter en electriciteit worden geschat op f 75.—; De gemeente derft, ingaande 1 Januari 1936 devergoeding, welke thans van de Vereeniging voor Wijkverpleging wordt ontvangen a f 26Ö en een bijdrage a f 15.— per jaar van de zuster, in de kosten van verwarming van hare ver trekken, is tezamen f 275.—. De financieele lasten worden dus voor 1936 geschat op f 1350 B. en W. doen den Raad een hiertoe strek kend voorstel. stortings- en ophaaldienst. Naar aanleiding van het feit, dat een on bevoegde zich heeft uitggeven voor be ambte van den Stortings- en Ophaaldienst en geld heeft geïncasseei"d, vestigt de Directeur van dezen Dienst er de aandacht op dat de geldophalers in het bezit zijn van een legiti- matiekaart waarop hun foto voorkomt, welke kaart op verzoek moet worden getoond. Voorts staat op de kwitantiekaart de waar schuwing dat de deelnemer zich na iedere storting overtuige dat de bode de ontvangst met. zijn handteekening bekrachtigd heeft. LEDENCONCERT H.O.V. Naar wij vernemen zal Dinsdagavond ter herdenking van den lOOsten geboortedag van Camille Saint-Saëns door de Haarlemsche Orkestvereeniging onder leiding van Frits Schuurman een Fransch programma worden uitgevoerd met medewerking van de beroemde violiste Renée Chemet, die als soliste optreedt bij het. viool-concert van den gevierden com ponist. Het programma vermeldt verder werken van Debussy, Roussel en Maurice Ravel. Door ver hindering van den Gezant zal Frankrijk dien avond vertegenwoordigd zijn door den heer Eugène Koely, vice-consul te Amsterdam. het noorder sportpark. De directeur van Openbare Werken heeft heden. Maandag, ten Raadhuize aanbesteed: het normaliseeren van een gedeelte van de Delft, het graven van een vijver, het ophoo- gen van terreinen, enz. met het aanbrengen van verhardingen op rijwegen en voetpaden, alles ten behoeve van den aanleg van het Noorder Sportpark. De laagste inschrijfster voor dit werk, dat in twee perceelen was verdeeld, was de firma J. Nelis te Haarlem voor: a. f 96,875 (2830 manweken) en b. (met hekwerk) f 99.875 (2S6Qmanweken). Er waren twintig biljetten ingekomen waarvan er drie ongeldig waren. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 28 OCTOBER '35 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM (Adv. Ingez. Medj. WIJK AAN ZEE in bewaring gesteld. De Haarlemsche recherche heeft alhier aangehouden mej. E. W., wegens heling. 1.30 2.- Staatsl. Binnenl. 41/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 96% 96% 4 y2 Pct- Nederl. Indië 1930 II 95Va - Vi 95% Staatsl. Buitenl. 5 y2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met 4 pet. Engeland 4y2 pCt. Frankrijk S'chatk, 1932 Scheepv. Mijen. 9 m. Stoomv. Mij. Ned. 35 Industr Binnenl. Alg. K.zijde Unie.... A. N. I. E. M. (Nat. 157 v. Berkels Patent Cert. Calvé Delft 57 251 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 244 244* ÏOOH-IOO ICOJi Iudustr, Buitenl. Anaconda Copper 12%-X Am. Smelting 127/g Bethlehem Steel 238/s 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation North Amer. Cy Standard Brands 23 Banken Binnenl. Koloniale Bank 43** Cert. Handel Mij. 81H Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binnenl. Kon. Petroleum 201** 201-201** 80 1 Petrol. Mij. Buitenl. 14% 6% Cultuur Mijen. H. V. A 2069*-*4 206^-206 N. I. S. U 105 105 215/s Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 170 150 25 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 140 140** 139 Deli Mij 162 161** - 167 - Rubber Mijen. A'dam Rubber 08H - h 108*4 Deli Bat. Rubber 69h Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondem. Spoorwegen Buitenl. 2<m Comm. Wilwaukee - 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas - 57 Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2