EENDELIJK THUIS. FEUILLETON Roman, door JOE LEDBRER. Vertaling van ELSA KAISER. 21) „Waarom ben je ertegen, Har aid?" ^Dmdat jijach het geeft niets of ik het Je uitleg". Maar hij legde desondanks uit: „Hij houdt van je. Misschien houdt hij voor het eerst van zijn leven van iemand, tenmin ste hij heeft zoo volkomen zijn hoofd verloren als het iemand alleen bij een eerste liefde kan gebeuren. Begrijp je wel goed wat je voor hem beteekent? Het wonder dat van den hemel is gevallen, het sprookje van de prinses en den zwijnehoeder, zijn toekomst, de achting voor zichzelf, alles, alles ben je voor hem Eens zal hij te weten komen waarom je met hem bent getrouwd en op dien dag zal hij ten onder gaan". Als je dan voor hem geen achting hebt. heb die dan voor zijn liefde voor jou". Jeannine vroeg wanhopig: „Moet ik dan altijd aan andere denken? Nooit aan mezelf? Mathieu en ik zullen goede vrienden worden, wij gaan naar Londen ik mag niet blijven, begrijp je het dan niet, men mag mij niet hier in de stad houden". ,,Tk weet teveel", vervolgde zij na een oogen- blik. .,Ik heb gisteren iets gezien dat Andy naar mij zal terugbrengen. Ik moet enkel een kleine gemeenheid doen". Hij vroeg niet wat haar gisteren overkomen was. Als zij zoo als nu, onbewegelijk in het aiet staarde, was er geen woord uit haar. te „Ais je niet hier blijven wilt, kunnen wij beiden toch weggaan, vandaag, morgen zoo als jij wilt". Zij scheen erover na te denken en Harald ademde verlicht op. „Na.ar Zwitserland, Jeannine? Of verder, in de zon, misschien naar Algiers?" Hij had zich te vroeg verheugd. „Neen, mompelde zij. Neen, het heeft, geen nut. Ik zou toch weer terug komen. Ik zou geen rust hebben. Maar als ik met Mathieu trouw, dan kan ik niet terug komen, dan heb ik zelf den weg versperd. Dan was ik in veilig heid!" „Je moet zelf weten wat het beste is en wat je kunt verantwoorden". Zij gaf geen antwoord, haar gezicht was bleek en moe. Harald stond op en ging naar het raam. Een goede vriend was hij voor haar, ja een uitstekend kameraad. Nu verbrandde hij nog het eenige schip dat zij voor zichzelf in elkaar had getimmerd en waarvan zij geloofde dat het haar zou kunnen redden. Wie weet wat het haar had gekost tot dit besluit te komer en voor de toekomst niets anders te verlangen dan een beetje rust. En inplaats haar daar bij te helpen, haar moed in te spreken, be laadde hij haar met gewetenswroeging en nieuwe verwarring. Wat ging hem tenslotte Mathieu aan, er waren wel beter mannen dan hij verraden en ten gronde gegaan. Als hij Jeannine's vriend was, dan moest hij het ook heelemaal zijn. Op een onrechtvaar digheid meer of minder kwam het in deze wereld niet aan. En was het hem werkelijk om rechtvaardig heid te doen? Dreef hem niets anders dan de angst voor Jeannine's toekomst en mede lijden met Mathieu? Harald keek zwijgend naar de straat beneden. De vlokken vielen gelijkmatig, wit en licht. Waarschijnlijk was hij niet beter dan een egoist die haar aan niemand anders gun de. -Haratö", aeüe zij aacfrfe Hij keerde zich om en kwam langzaam op het bed toe. Jeannine vergeet den onzin die ik gekletst heb. Ik had mij er niet mee mogen bemoeien. Bekommer je niet om mijn raad, ik ben ,3eschuldig je nu maar", zeide zij.„ Wat ben jij voor een oude dwaas". Lachen en tranen waren in haar stem, en Harald zou zich het liefste in een donkeren hoek verstopt hebben. Jeannine zeide: „Ik zal met Mathieu pra ten. Ik was onoprecht. Tegen hem en tegen mezelf was ik onoprecht. Ik heb mijzelf wat voorgelogen omdat ik er zoo graag aan wilde gelooven. Maar jij hebt gelijk, ik zou hem maar ongelukkig maken en hem zijn rust ont nemen". Harald keek haar zwijgend aan. „De rust". Altijd weer hetzelfde woord. Hoe vermoeid moest zij zijn. hoe opgejaagd, dat al haar gedachten slechts om dat eene woord draai den. In den vroegen middag van dezen dag maakte Andy zijn gebruikelijk bezoek in de huize Heydt. Mijnheer Heydt was uitgegaan, maar Ulla zat in de huiskamer met een stapel kranten voor zich. Het meisje bracht de koffie en trippelde met klapperende hakjes de kamer uit. Andy luisterde en zweeg. Deze kleine kamer met de ouderwetsche meubelen scheen hem de talis man van een vreemden kostbaren vrede. Daar leefde zij, zijn allerliefste, de zachte ster aan den hemel van zijn leven. Ulla leunde in haar hoekje als een klein onverschillig schoolmeisje. De roodblonde krullen waren verward. „Waarom heb je mij daar niets van ver teld?" zeide zij plotseling, imiï dot* mt t&c dnom cj>. jpa.Sgfe-, ling? Wat moest ik je vertellen". Ulla streek met een zenuwachtige beweging het haar van het voorhoofd. „Dat je nicht gaat trouwen". „Jeannine? Dat Jeannine....?" Ulla zeide zacht: „Heeft zij het jou niet verteld?" Andy richtte zich op. „Ik heb geen idee.... Merkwaardig, zij zeide gisteren nietsEn met wien. Wie?" Ulla gaf geen antwoord. Haar hand beefde toen zij de courant gaf. Berichten uit de tooneelwereld: Naar wij vernemen, zal Mathieu Corodi binnenkort met mejuffrouw Jeannine Maran in het huwelijk worden verbonden. Mejuffrouw Maran be hoort tot de meest bekende Oostenrijkschp famielies. Andy legde de krant neer. „Jeannine is onberekenbaar. Sedert jaren heeft zij elk huwelijksaanzoek afgeslagen. En juist Corodi Ik kan mij niet begrijpen wat zij in dezen man ziet. Je hebt hem zien spelen is hij werkelijk een acteur?" ,Jk weet het niet", zeide Ulla. Haar stem beefde. Zij zwegen beiden en dachten ieder hun eigen gedachten. Zij zaten zoo dicht bij el kander maar er was niets gemeenzaams tus- schen hen dan alleen hun zwijgen. Ulla nam een sigaret. Zij rookte en keek met opgetrokken wenkbrauwen voor zich uit. Andy had eensklaps het gevoel dat haar ge zicht veranderd was. hij wist niet waar het aan lag, maar alle lijnen schenen harder en scherper geworden te zijn. Het was als werkte zich uit het zachte vleesch der kinderwangen 't gezicht van een veel oudere IJlla te voor schijn. Zijn blikken verloren zich in deze vreemde trekken. Even vroeg hij zich af of dit het gelaat van haar toekomst, van. haar vrouwejaren, zou z£n J2q Jrargrênftg* v j Hij keek verward op. „Je hebt mij nooit een foto van haar laten zien", zeide Ulla. „Het is vreemd dat je geen enkel portret van haar hebtdikwijls denk ik dat je heel veel van Jeannnie ge houden moet hebben. Andy lachte onzeker. „Hoe kom je op deze gedachte?" „Dat voelt men, zeide zij met gedwongen onverschilligheid. Maar plotseling, tegen haar wil, brak zij los: „Zooals zij mij verdringt. Maar Zij kneep haar mond samen en zweeg. Een bleek rood steeg naar haar wangen. Andy zeide: „Ik heb eens van Jeannine gehouden. Heel veel! Maar dat was iets anders, men. kan het niet met mijn liefde voor jou ver gelijken". ,Ik begrijp het",zeide zij. Haar stem was zoo vol vijandigheid dat Andy zich ontroerd naar haar toeboog. Ulla, wat scheelt er aan?" Hij trok haar tegen zich aan. Zij bewoog haar lippen alsof zij wilde ant woorden, maar eensklaps trok zij zich wild los. Zij liep zonder een woord de kamer uit. De deur ging open, werd weer gesloten en voordat Andy het begrepen had was hij al leen. Stilte, Er kraakte iets in het eiken buffet. Dan weer stilte. Andy ging naar de deur. Er tegenover, in de nauwe gang, was Ulla's kamer. Hij klopte aan en draaide aan de knop, maar Ulla had de deur gesloten. „Ulla, wees verstandig". Niets bewoog zich. Hij klopte neg eens maal zij gaf geen antwoord. (Wordt vervolgd), Genoodigden bezichtigden Zondag het in aanbouw zijnde Olympische dorp te Berlijn. Het gezelschap tijdens de rondwandeling De Elf Provinciën eten bruine boonen met spek op de tentoonstelling „Voedt U goed en goedkoop", welke Maandag door het Haagsche Crisis-Comité m den Dierentuin te den Haag geopend is Maandagavond werd te Aalsmeer de nationale Chrysanthemumtentoonstelling in het gebouw „De Oud» Veiling" geopend. Overzicht tijdens het inrichten der tentoonstelling Het enthousiasme der Abessijnsche krijgers bij de jongste parade voor den Negus in Addis Abeba was zoo groot, dat velen probeerden de lijfwacht te passeeren teneinde den mantel van den Keizer te kunnen aanraken Zij konden met moeite teruggehouden worden Blaten Gueta Wolde Mariab, de nieuwbenoemde Abessijnsche gezant in Frankrijk, bij aankomst met zijn ge zin te Parijs Prof. R. Fruin, oud-alge meen rijksarchivaris en oud-hoogleeraar aan de Amsterdamsche universiteit is op 77-jarigen leeftijd overleden Tweehonderd taxi-chauffeurs brachten Maandag een bezoek aan de tentoonstelling „De Mensch" in de Apollo-hal te Amsterdam, waar de ex positie met veel belangstelling werd bezichtigd De stranding van den Poolschen logger „Gdynia" nabij Katwijk. Het vaartuig in zijn benarde positie. De bemanning werd gered

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9