WOENSDAG 30 OCTOBER' 1935 HA'AREEM'S D'A'GBEAD 7 Italianen bombardeeren de stad Magalo. Vluchtende soldaten met machinegeweien bestookt. ROME. 30 October (A.N.P.) Uit Mogadis cio wordt gemeld, dat ee nescadrille Caproni- bombardementsvliegtuigen gisteren de ver sterkte Abessynische stad in het Zuidoosten van Abessynië Magalo heeft gebombardeerd en in brand gestoken. De vliegtuigen wisten het vuur van het luchtafweergeschut te ont wijken en kruisten voortdurend boven de stad. waarop zij een ware bommenregen lieten val len, totdat de in de versterkingen gelegerde Abessynische strijdkrachten uit de stad vlucht ten de bergen in. Tijdens een luchtaanval op Gabron-Darre vloog een munitiedepot in de lucht. Nadat de loopgraven rondom Magalo waren gebombardeerd en de Abessynische soldaten aldus waren gedwongen hun dekking te ver laten, vlogen de Italiaansche machines laag over de vluchtenden, die door machinegeweer vuur uit de vliegtuigen bestookt werden. Tenslotte wordt nog van Italiaansche zijde gemeld dat een afdeeling Doebats uit Ita- iiaansch-Somaliland tusschen Scialave en Gorrahei een Abessynische afdeeling heeft verslagen en 732 geweren heeft buitgemaakt. ASMARA 30/10 Reuter. Inlandsche troe pen van het legercorps van generaal San- tini hebben verkenningstochten uitgevoerd in de hoogvlakte van Tigre De soldaten werden hier door de landbou wende bevolking goed ontvangen. Deze actie is niet zoozeer een opmarsch. als wel een technische voorbereiding, tot de organisatie van transporten en diensten ten einde verder op te rukken Wederom hebben vele notabelen uit nog niet onderworpen gebieden zich bij het leger corps Maravigna gemeld om hun onderwer ping aan te bieden. In het gebied voor Adoea heeft de lucht vaart verkenningstochten uitgevoerd tot Ma- kalle, de sterkte van de troepen hier h<-%ft men nauwkeurig kunnen vaststellen. De afgeloopen dagen hebben de Abessyni sche troepen herhaaldelijk getracht de Se tit- rivier te overschrijden, doch de Italiaansche troepen hebben dit weten te verhinderen. Om Ager aan de grens van Soedan hebben hovige gevechten plaats gehad. De Abessy- "s moeten zware verliezen hebben ge- 1 n, de verliezen van de Italianen zijn be- :elijk gering, opmarsch naar Entiscio van gisteren -t van groot belang geacht, aangezien 1 door de bocht in het Italiaansche front weggewerkt, en het de Abessyniërs onmo gelijk wordt gemaakt zich hier vast te zet ten. In militaire kringen rekent men erop dat de opmarsch naar Makalle binnenkort aai worden begonnen. Tecle Hawariate in Addis Abeba. ADDIS ABEBA 30/10 Reuter. De voor malige gezant van Abessynië te Parijs en Abessynisch gedelegeerde bij "den Volkenbond, Tecle Hawariate. en de beide zonen van Dr. Martin, den Abessynischen gezant te Londen zijn te Addis Abeba aangekomen. De trein, waarmede zij reisden, heeft den afstand Djiboeti naar Addis Abeba in 27 uur afgelegd, hetgeen bijna een record beteekent. In denzelfden trein bevonden zich 60 leden van het Egyptische Roode Kruis. Aan alle stations, waar de trein stilhield, waren de hoofden van de bevolking aanwezig om den Abessynischen gedelegeerde bij den Volkenbond bij zijn terugkeer in zijn vader land te verwelkomen. Nieuwe directeur-generaal van den Rijkswaterstaat. DEN HAAG, 30 Oct. (A.N.P.) Naar wij ver nemen zal als opvolger van den heer ir. Ringers tot directeur-generaal van den Rijks waterstaat worden benoemd ir. Van Vlissingen thans hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat. RAADSVERGADERING. Hedenmiddag vergaderde de raad der ge meente Haarlem. PUNT 1. Beëediging en installatie van een nieuw lid. De heer Peper legt de beloften af. Hij wordt door den voorzitter gelukgewenscht met zijn herstel. PUNT 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer Peper (communist) betreurde het, dat B. en W. niet reeds nu preadvies hebben uitgebracht op de verzoeken van de markt kooplieden, inzake veranderingen op de Maandagmarkt. De nood der kooplieden dringt tot spoed. De voorzitter, de zaak is bij B. en W. in onderzoek, er zitten evenwel verschillende moeilijkheden aan. B. en W. hoopten, dat de zaak in de volgende zitting aan de orde kan komen. Dl ":eer Peper vroeg hoe het staat met het ingekomen adres van het Werkloozen Strijd- comité. Een ingekomen adres van adhaesie met 1100 handteekeningen bevindt zich niet onder de ingekomen stukken. De voorzitter: in dit adres staat geen woord van aanbeveling, het zijn alleen hand teekeningen. De heer Peper wees voorts op het belang van het adres van het Strijdcomité. Er is een belangrijke prijsstijging van artikelen. Die duurte is niet aan hamsteren te wijten. Uit een statistiek van de coöperaties te Amsterdam blijkt, dat vele artikelen in prijs gestegen zijn. Die duurte moet blijkbaar geweten worden aan de regeeringsmaatregelen. Er is gezegd dat de Levensmiddelenraad te Haarlem zal toekijken, maar met toekijken komt men er niet. De ge meenteraad moet maatregelen nemen. De raad kan hulp aan de werkloozen verleenen. Vaststaat dat de gemeente niet alles doet wat de regeering in deze toestaat. Vooral bij het verleenen van duurtetoeslagen worden moei lijkheden gemaakt. Het zelfde geldt voor de toepassing van de verlaagde premie voor de ziekteverzekering. Sommige werkloozen heb ben moeite hun recht te doen gelden op die verlaagde premie. Ook kan de gemeente ge makkelijker kleeding verstrekken. Zelden wordt een aanvraag voor kleeding toegestaan. Het is ook mogelijk aan werkloozen een uit- keering in natura te geven. De nood in de ge zinnen der werkloozen is zeer groot. B. en W. hebben verleden jaar bij de be grooting toegezegd, dat zij zouden overwegen aan werkloozen goedkooper gas en electrici- teit te verstrekken. Die belofte kan worden nagekomen. De gemeente zou ook voor de minst bedeel den goedkoopere levensmiddelen kunnen in- koopen. In den oorlogstijd is ook wel zoo iets gedaan. Spreker hoopt dat de moties die spreker over deze zaken heeft ingediend door den raad aangenomen zullen worden. De moties werden voldoende gesteund. De heer Van Liemt (R.K.), wethouder, zei, dat zich uit het communiqué der contact commissie voor de levensmiddelenvoorziening is gebleken, dat het juist is dat enkele prijzen stijgen. Gedeeltelijk door het hamsteren, hoe wel dit gelukkig al weer aan het afnemen is. Wat de heer Peper in zijn moties gevraagd heeft is niet in te willigen. Als de regeering aan Haarlem zou toestaan de werkloozenuit- keering te verhoogen. zou dit millioenen kos ten. Wat te Haarlem gedaan kan worden, wordt gedaan. Als er geen bijzondere redenen zijn (gezinsinkomen, knoeien, enz.) wordt het maximum bedrag voor steun gegeven. Er zullen wel eens enkele fouten gemaakt wor den, maar er wordt gestreefd naar een bihijke toepassing. Als er geschillen tusschen de organisaties en de gemeente bestaan, kan er in beroep ge komen worden bij dc commissie. Er zijn inder daad eenige beroepen ingesteld. Die zullen worden behandeld. Er is inderdaad in menig gezin een tekort aan kleeding. Het geld dat beschikbaar is wordt zoo goed mogelijk besteed. De beschik bare middelen zijn evenwel zeer beperkt. Waar absoluut kleeding noodig is wordt die gegeven. De heer Peper zegt altijd dat hij opkomt voor werkloozen, maar als hij namen noemt, blijken het in het algemeen geen valide werk loozen te zijn. De gemeente past den ruimeren armslag ook toe op gesteunden der gemeente.Dit kost weer f 12.000 per jaar. De gestelde grenzen mogen evenwel door de gemeente niet over schreden worden. De heer Roo de nbu r g (C.H.), wethou der, besprak de voorstellen van den heer Kuiper van verleden jaar. De heer Castricum (R.K.)die waren niet serieus bedoeld. De heer Roodenburg kan dit niet aan nemen. De heer Kuiper is niet aanwezig om zich tegen dezen aanval te verdedigen. Wat de voorstellen zelf betreft, deze kunnen, met de praeadviezen van B. en W. in de a.s. begroo- tingszitting behandeld worden. B. en W. heb ben de voorstellen zeer serieus behandeld. De heer Peper kwam er tegen op, dat hij alleen optreedt ten gunste van baliekluivers. Een enkelen keer loopt hij er wel eens in, maar veel grooter is het aantal van de gegronde klachten. De gemeente instanties hebben dit herhaaldelijk toegegeven door het brengen van hun beslissingen. Het kan invloed hebben als de raad van Haarlem, gesteund door andere gemeentera den, aan de regeering vraagt om den steun te verhoogen. Als de gemeenten niets doen, is te vreezen, dat de regeering op den duur komt met nieuwe verlagingen. De heer Castricum (r.k.'jk noemde de voorstellen van den heer Peper zeer redelijk. Wie het college van B. en W. in de afgeloo pen periode heeft meegemaakt, weet, dat daarvan in dit opzicht niet veel te verwachten was (Protesten). Nu is er eenige verandering in den raad gekomen. Daarom hoopt spreker, dat het eenige uitwerking zal hebben ten- gunste van de zwaar getroffen werkloozen. Spreker heeft reeds lang geleden er voor ge pleit om aan de werkloozen goedkooper gas en electriciteit te verstrekken. Na de steunverlaging is de prijs van veel levensmiddelen belangrijk gestegen, o.a. ook van wit brood. Een steunverhooging van 15 percent i,s echter te rechtvaardigen. Het is onbillijk, dat de werkloozen 22 cent per K.W.U. voor electriciteit betalen en voor gas 10 cent, terwijl de fabrieken het voor veel minder krijgen. De heer R e i n a 1 d a (S. D. A. P.) vroeg, wat de heer Castricum bedoeld heeft met zijn wonden „wij mogen toch voor deze dingen re kenen op den steun der S. D. A. P." Wie zijn die wij? Als er redelijke voorstellen komen, zal onze fractie die onderzoeken, maar dan moe ten wij eerst weten, wie die „wij" zijn. De heer Castricum, die eenige weken gele den, meegewerkt heeft aan de samenstelling van het college van B. en W., heeft geen recht tegen dit college te spreken zooals hij nu ge daan heeft. De heer Castricum: „Daarover zal ik bij de begrooting spreken". De heer Reinalda zei, dat hij zich ver wonderd heeft over de welwillendheid van zijn voorzitter tegenover den heer Peper, die een begrootingsrede gehouden heeft. Daarin zijn zaken aangeroerd, die geheel onvoorbe reid waren. (De zitting duurt voort.) (Ongecorrigeerd.) De Wereld-Jamboree. Mede namens de afdeeling Haarlem van de Vereeniging „De Nederlandsche Padvinders" heeft het bestuur van de Vereeniging tot ver fraaiing van Haarlem en omliggende gemeen ten en tot bevordering van het vreemdelingen verkeer zich tot het College van B. en W. ge wend met het verzoek te willen bevorderen, dat de gemeente Haarlem deelneemt in het garantiefonds ten behoeve van de in 1937 eventueel in Bloemendaal (Vogelenzang) te houden Internationale Bijeenkomst van Pad vinders (Wereld-Jamboree 1937). Dit fonds is door toezeggingen van particu liere zijde tot een bedrag van 30.000.en van de gemeente Bloemendaal tot een bedrag van 20.000.inmiddels tot een totaalsom van 50.000.— gestegen. B. en W. is echter medegedeeld, dat aan vankelijke plannen uitgaande van de vereeni ging ,,De Nederlandsche Padvinders" tot stij ving van het garantiefonds niet kunnen door gaan, met het gevolg dat een bedrag van /25.000.alsnog moet worden bijeen gebracht. Aangezien de vestiging van het kamp. waar vele duizenden bezoekers verwacht worden, in de onmiddellijke omgeving van Haarlem, van groot belang geacht kan worden ook voor onze stad, stellen B. en W. den Raad voor tot een bedrag van 10.00.in het fonds deel te nemen. Een daartoe strekkend ontwerp-besluit is hierbij gevoegd, waarin na overleg met het gemeentebestuur van Bloemendaal een voor waarde is opgenomen met betrekking tot het openen van werkgelegenheid voor Haarlem- sche werkloozen bij de kampinrichting. Voorbeurs te Amsterdam. De tendens op de ochtendbeurs was lichte lijk verdeeld doch over het algemeen niet on gunstig, ondanks de ongeanimeerde houding van Wallstreet. De Amerikaansche soorten golden meeren- deels een kleinigheid lager. Van de locale waarden kwamen Koninklijke Olie weer boven 200 percent. Philips stonden onder druk en de noteeringen daalden beneden de laagste I "v tristeren, Unilever waren flauw. 3 beneden 26. Amsterdam-Rubber en B V -V gaven slechts weinig verandering te I zien. da( bo«t W» - f I I Hie, moet een i öSST VIJFTIG JAAR EERELID Naar het Maandblad der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" meldt, is mevr. J. An- tonisse—Hansen, Gaelstraat alhier, reeds 50 jaar eerelid van „Zang en Vriendschap" n.l. sedert 4 September 1885. De heer Antonisse was indertijd een geest driftig werker voor „Zang en Vriendschap". GEBOUW „ZANG EN VRIENDSCHAP" In het Maandblad der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" lezen wij o.m.: Dezer dagen had de algemeene vergadering plaats van de leden van de vereeniging „Ge bouw Zang en Vriendschap". De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A. Joustra, werden goedgekeurd. In de vacature door het overlijden van den heer K. van Eden ontstaan, werd tot bestuurs lid gekozen de heer J. E. Voet, die als verte genwoordiger van de Liedertafel de vergade ring bijwoonde. De heer Voet hield deze be noeming nog in beraad. Al is de crisis ook van invloed op de exploi tatie, deze mag niet onbevredigend genoemd worden. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 30 OCT. 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMS! tt; BANK VEREENIGING KANTOOR flAARÏ FIV Staatsl. Biunenl. 4% pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 51/2 PCt, Duitschland 1930 Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pet, Engeland 4Yz PCt. Frankrijk S'chatk. 1932 Sclieepv. Mijen. Oude Boot Sclieepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. Industr Binnen!. Alg. K.zijde Unie.... A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v. Berkels Patent Cert. Calvé Delft Nederl. Ford Xed. Ind, Gas (Nat Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Industr. Buitenl. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt, Cities per 19 GG Am. Glnnzstoff (gew.) General Aviation Intern Nickel North Amer. Cy Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank 1.30 2. 97 96h 42M Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binnenl Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur N 1. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Redjang Boeton Taltak Mijen. Dell Batavia Tabak.. Deli Mij Besoeki Senembah Rubber Mijen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Wilwaukee 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas linion Pacific Prolongatieboers 240 19S34 12%-% 34H 12)4 23Vs 18% 27% 42»/b mi 2004-200*4 79 6% 2064 .16 104 20'/g 140 161 50 96% 96% 204 23% 9 424 36 154 58 2404 1984 12% 2V/, 42% - V, 1214 200 2C04 79 144 6% 2064 117 1404 604 294 24 2% VOLKSONDERWIJS Onder voorzitterschap van Mr. L. G. van Dam kwam Dinsdagavond de afdeeling Haar lem van Volksonderwijs bijeen. In zijn ope ningswoord wees de voorzitter op de moeilij ke tijden die het onderwijs doormaakt en verdedigde het bestaan van Volksonderwijs. De aanwezigen werden opgewekt pal te staan voor de belangen der openbare school, de nationale school bij uitnemendheid. Bij het punt mededeelingen werden verschillende interne zaken besproken. Hoofdpunt van de agenda was behandeling van den beschrijvingsbrief voor het congres van Volksonderwijs. Bijzondere wenschen had de vergadering niet. ze vereenigde zich met de ingekomen voorstellen of met de daarop uit gebrachte prae-adviezen; amendementen wer den niet ingediend. Tot afgevaardigden naar het congres werden benoemd de heeren Mr. L. G. van Dam, E. Geerts Wzn. en P. Voogd. Na een geanimeerde rondvraag kon de voor zitter onder dankzegging voor de betoonde belangstelling de vergadering te ruim 10 uur sluiten UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE Dr. M. COLENBRANDER 40 JAAR ARTS. Vrijdag 1 November a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat Dr. M. Colenbrander, alhier, het artsdiploma verwierf. Dr. Colenbrander werd 24 Februari 1867 te Wynaldum (Fr.) geboren. Hij bezocht het gymnasium te Arnhem en studeerde aan de Universiteit te Utrecht, waar hij, na zijn arts examen op 1 November 1895, in 1896 den doctorstitel behaalde. Na gedurende IV: jaar assistent aan het Burger-Ziekenhuis te Amsterdam te zijn ge weest, vestigde Dr. Colenbrander zich 1 De cember 1897 te Heemstede, waar hij spoedig een uitgebreide practijk kreeg en zich de ach ting en de genegenheid verwierf van zijn pa tiënten. zooals duidelijk bleek bij zijn afscheid, toen hij op 1 Januari 1932 de practijk had neergelegd. Dr. Colenbrander richtte te Heemstede de wijkverpleging op, was eenigen tijd voorzitter van den Geneeskundigen Kring voor Haarlem en Omstreken, had zitting in den Afdeelings- raad van dien Kring (voor Haarlem en Om streken) en later in den Raad van Beroep (het hoogste rechtscollege van den Kring voor het geheele land). Dr. Colenbrander vervult thans nog de functie van controleerend gemeente-arts. Naar wij vernemen ligt het niet in de be doeling, het 40-jarig arts-jubileum officiëel te vieren. AANBESTEDING VERBOUWING VER- VERSCHINGSHÜIS. Hedenmorgen had ten Raad huize alhier de aanbesteding' plaats van het verbouwen van den linkervleugel van het Ververschingshuis in Groenendaal. Er waren 13 inschrijvingen: B. J. M. Jonckbloedt. Haarlem f 2857. H. Klaassen. Heemstede f 29 31. A. Veraonschot Jz. idem f 2385. Gebr. v. d. Putter., idem f 2687. C. Boman en Botbij! idem f 2500 R. Jorritsma. idem f 2850 A. v. Deutekom idem f 2641.40 G. Kreuning idem f 2175. J. Verheul, idem f 2896. N.V. Bouwhandel en Exploitatie Mij. Ba- silca, Heemstede f 3809. A. v. Huysstede, idem f 2437 v. d. Walle's Timmer- en Metselbedrijf 2333 E. v. Woudenberg, Haarlemmermeer f 2666. IJMUIDEN. BESOMMINGEN. Trawlers: Mary IJ 189. 945 manden f 3740. Sumatra IJM 253. 280 manden f 2320. Beatrice IJM 118, 115 manden f 1560. IJselmond IJM 76 575 manden f 2290. Vios 5 IJM 102, 115 manden f 1160 Witte Zee IJM 127, 700 manden f 2920. Zwaluw IJM 90. 40 manden f 1520. Bloemendaal IJM 71. 420 manden f 3250. De Hoop IJM 16. 300 manden f 3300. Motorioggers: KW 134 f 560: KW 41 f 710: KW 78 f 1470: SCH 42 f 500; KW 60 f 530. Kotter: E 404 f 940 MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 0.75f 0 46 Griet per 50 K.G. f 27—f 15 Tongen per K.G. f 0.82—f 0.72 Middelschol per 50 K.G f 26 Zetschol per 50 K.G. f 17.50 Kleine schol per 50 K.G f 19—f 5.30 Schar per 50 K.G. f 11.50—f 3.90 Tongschar per 50 K.G. f 28 Rog per 20 stuks f 15f 10 Vleet per stuk f 3—f 1.25 Kleine poon per 50 K.G. f 7—f 3.60 Groote schelvisch per 50 K.G. f 24 50—f 21 Middelschelvisc'n per 50 K.G. f 25.50f 19.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50 f 19.50 Kleine schelvisch per 50 K G. f 19—f 8 Kabeljauw per 125 K.G f 55.50f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 17.50f 14.50 Kleine gullen per 50 K G. f 15.50f 5.90 Wijting per 50 K.G. f 5—f 2.60 He'llbot per K.G. f 1—f 0.46 Leng per stuk f 1.40f 0.65 Koolvisch per stuk f 0.85—f 0.17 Versche haring per kist f 3.40f 2.20 VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 5 November 1935. des namiddags 2 uur. ten Gemeentehuize (voortzetting op 6 Novem ber 1935. de namiddags 7 uur en eventueel op 8 November 1935). BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. Koelemijerv. d. Kolk,, d., Hei- destraat 17, IJmuiden; E. T. C. Schouten Kempe, d„ Beecksanghlaan 6a. Velsen N.: H. J. C. Ter Horstvan Velzen, d., Groeneweg 22, IJmuiden. A. v. d. Wel—Wcsemann, d.. Hof- geest 16a, Santpoort. G. I. RosDekker, d.. Bik en Arnoldkade 34, IJmuiden: W. C. Griek- spoorBak, d Hobbemastraat 13. IJmuiden. Overleden: L. Poorter, 87 jaar. weduwnaar vrn D. Klein, Wilhelminakade 74, IJmuiden; W. van Asselt, 79 jaar, echtgenoot van G. Ham, Wijkerstraatweg 43, Velsen N.; C. C. Hommes,, 1 jaar, dochter van R. Hommes, Pr. Kruger- straat 29, IJmuiden; C. J. v. d. Kamp, 76 jaar, weduwe van R. Pauw, Duinvlietstraat 51, Vel sen N.; W. M. de Wolff, 69 jaar, echtgenoot van H. Machielse, Hoofdstraat 23, Santpoort, poort. BLOEMENDAAL RIJWIEL ONTVREEMD. Een bewoner van de Rustenburgerlaan dié zijn heerenrijwiel Dinsdag voor de kappers zaak van den heer v. d. Ende, op den Bloemen- daalschenweg had geplaatst, merkte bij zijn terugkomst dat de fiets verdwenen was. EEN OUDE DIEFSTAL ONTDEKT. Een paar jaar geleden vestigde de heer P. zich in het Kinheimpark. Nadat de inboedel in de nieuwe woning was overgebracht, miste de heer P. eenige stellen gordijnen. Hij heeft daarvan loen geen aangifte gedaan. Thans is gebleken dat de schilder, van V., die in het perceel werkzaam was geweest, zich de gor dijnen had toegeëigend en ze in zijn woning had opgehangen. Heden werd dit ontdekt. Bij verhoor door de politie heeft de schilder bekend.Nadat pro ces-verbaal was opgemaakt werd hij op vrije voeten gesteld. AERDENHOUT VEREENIGING ..BUURTBELANG AERDEN HOUT—BENTVELD". Bovengenoemde vereeniging noodigt in het winterseizoen bekende persoonlijkheden uit, die interessante lezingen houden en organi seert in voor- en najaar fraaie excursies in de omgeving. Thans staan reeds op het programma: 31 October 1935: Lezing met lichtbeelden van den heer Portielje, onder-directeur van Artis, over Roofdïerjeugd en -opvoeding. 2 November 1935: Excursie op de buiten plaats Elswout. 14 November 1935; Lezing van den heer Justus Meyer over het wereldkampioenschap schaken, welke lezing zoo zal zijn samenge steld, dat zij ook voor niet-schakers zeer in teressant is. In Januari 1936: Voordracht van den heer Mr. P. Tideman over de oude geschiedenis van Bloemendaal en Aerdenhout-Bentveld. In Februari 1936: Lezing van den heer de Booy over het Reddingwezen, speciaal de N.Z.H. Redding Maatschappij. Aan het hoofd van den stoet begeleidt Halle Selassi, op een muilezel gezeten, een leger van 75.000 man ongeregelde troepen, die in Addis Abeba waren aan gekomen en thans op weg zijn naar het front, tot buiten de hoofdstad.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11