DE BILT FRANS HALS THEATER MP* MAY WIST WOENSDAG 30 OCTOBER 1935 H A A R L' E M'S D A G B E A D Z Kappers bespreken den toestand van hun vak. Vestigingsregeling aan den minister verzocht. Maandagavond waren de kappers ter openbare vergadering bijeengeroepen door de afdeeling Haarlem van den Nederland- schen Kappersbond. in hotel De Leeuwerik. De heer J. Cornax, secretaris van den bond, zeide dat hij niet zou probeeren om een weergave te doen van den nood, welke er in het kappersbedrijf heerscht. Dit'te pro beeren, zou een flauw beeld doen ontstaan van de omstandigheden waaronder de kap pers leven. De onzekerheid van het bestaan vertoont zelfs demoraliseerenden invloed. Wij hebben, aldus spreker, onze gedachten en ons streven in te stellen op den „Nieuwen tijd", die een groote tegenhanger is van den tijd, die verdwijnende is. Deze tijd toch is een van vrijheid-blij heidsgedachte, welke aan iedereen het recht geeft om een zaak te beginnen. Ongeacht of deze zaak ter plaatse noodig is of dat de nieuwe ondernemer voldoende deskundig is om een beroep naar behooren uit te oefenen. Deze tijd maakt het mogelijk dat iedereen les geeft. Iets wat practisch niets anders is dan dat er wat geld van eigenaars ver wisselt en er weer een persoon is bijgekomen die denkt dat hij kapper is. Deze tijd heeft een chaos over de geheele wereld geschapen, door de ordeloosheid en regelloosheid van het thans nog heerschende stelsel. Den nieuw entijd, daarentegen, stellen wij ons voor als een van orde en regel. Vooral de kappers zijn daar niet bang voor. Reeds voor meer dan vijf en twintig jaar ijverden wij voor wettelijke winkelsluiting, wat ook een vorm van ordening is. Nu ijveren wij voor maatregelen welke wij door overheidssteun tot uitvoering wenschent ee brengen. Uitvoerig behandelde spreker hierna de eischen voor het kappersbedrijf zooals deze gesteld zijn op het congres in 1933 in Den Haag gehouden. Aan het slot werd een motie met algemeene stemmen aangenomen die naar den minister van Economische Zaken werd gezonden. Daarin werd er vooral op aangedrongen dat er ten spoedigste zullen komen bij de wet ge stelde bepalingen en eischen voor de vesti ging als zelfstandig kapper. Vergadering van de Unie der Bellamyanen. VOLKSONDERWIJS. De afdeeling Haarlem van Volksonderwijs hield Dinsdagavond een algemeene leden vergadering onder voorzitterschap van Mr. L. G. van Dam. De agenda voor de op 2 en 3 November a.s. te Amsterdam te houden, algemeene vergadering gaf aanleiding tot geanimeerde besprekingen. Omtrent het vraagstuk van de invoering van bijbelsche geschiedenis als leervak bij 't openbaar lager onderwijs was de vergadering van meening, dat dit onderwijs niet door de onderwijzers, doch binnen de lesuren door de godsdienstleeraren der verschillende gezind ten moet worden gegeven. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren Mr. L. G. van Dam, E. Geerts Wzn., en P. Voogd. MOTORDIEN ST Ter vervulling van de op 1 Januari 1936 bij het Korps Motoraicnst komende vacatures worden met ingang van genoemden datum bij het korps overgeplaatst de le luitenant H. G. Hagens van het 18e Regiment Infanterie en de 2e luitenant C. O. Weekhout van het 4e Regiment Infanterie, thans reeds bij het sorps gedetacheerd HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN VEREEN IGING. Op den werkavond van Donderdag 31 Octo ber a.s. zal in den cursus: „Het maken van goede vergrootingen" worden behandeld „Het afwerken en opplakken der foto's". Tevens zal er dien avond gelegenheid zijn tot het inleveren van foto's voor den H.A.F.V.- wedstrijd „Licht en Schaduw" welke wedstrijd zooals bekend, op 31 October a.s. sluit. Belangstellende amateur-fotografen zijn, als altijd welkom. De avond wordt gehouden in het Vereenigingslokaal der H.A.F.V., Ge dempte Oude Gracht 104. LEZING VOOR VROUWEN. De Syndicalistische Vrouwen Beweging houdt Donderdagavond 31 October een lezing ln het Concertgebouw, alleen toegankelijk voor vrouwen bóven de 18 jaar. Dr. Tuyt zal spreken over: Geboorte en miskraam. In de pauze is er gelegenheid tot vragen stellen. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Weekbericht Afdeeling eieren. Aanvoer 150000 eendeieren 1.80—2.20. 5000 Kippeneieren 70/80 K.G. 5.40- 5.50 65/66 K.G. 5.10—5.20. 63/64 K.G. 5 a 5.20. 60/62 K.G. 4,30—5,10. 58/59 K.G. 4,60—4,9'.) 56/57 K.G. 4,50—4,70. 53/55 K.G. 4,104,50. 50/52 K.G. 3,60—4.—. 45/49 K.G. 2.80—3.70. Afdeeling pluimvee. Prijzen per stuk. Oude kippen 0.351.25. Jonge hanen 0.351.10. Oude Eenden 0.22—0.35 Konijnen 0.70—1.25. Kilo prijs oude kippen 0.28—0.40. Kiloprijs jonge hanen 0.400.55. ACENDA Heden: WOENSDAG 30 OCTOBER. Gebouw Protestantenbond Haarlem-Noord. Ned. Vereen, van Spiritisten .Harmonia". Lezing met lichtbeelden. 8.15 uur. Frans Hals Theater. „Nachten in China town", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in „De Bonte Sluier". 2.30 uur en doorloopende voor stelling van zeven uur tot half twaalf. Cinema Palace: „In de macht der geheime politie". Op het tooneel: Kalil Agra Trio, Oriëntal Pantomime act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Amphitryon", uit de wolken komt het geluk. Op het tooneel: The Flying Banvards. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 31 OCTOBER. Stadsschouwburg. 8.15 uur. Vlaamsch volks- tooneel: Thy'l Uilenspiegel. Gem. Concertzaal. Openbare debatvergade ring van den Nieuw Malthusiaanschen Bond. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede: 8 uur. Raadsvergadering. Dr. Koek en de heer Th. Kruyt spreken. In het gebouw van den Nederlandschen Pro testantenbond was Dinsdagavond een open bare vergadering belegd door de Nederland- sche Unie van Bellamyanen, waarop zouden spreken dr. Koek uit Leiden over het onder werp: „Brengt het plan van den arbeid uit komst?" en de heer Th. Kruyt, voorzitter van de Unie over: „Een nieuwe wereldorde!" Het eerst sprak de heer Kruyt. Hij begon met de huidige orde te veroordeelen, wegens haar streven naar winst en privaten eigendom uit individual istisc he e igenbe langso ve r we - gen. Spreker besprak de volgens zijn meening, zich zelf uiteindelijk ver nielende productiewijze van de kapitalistische orde en het funeste winst- en concurrentie systeem. Het winstsysteem heeft moeilijkheden ge schapen, die geweten worden aan de schuld van het buitenland, doch die tot oorlog kun nen voeren, omdat expansie voor den afzet nagestreefd wordt. In dit verband wees spr. op den inval in Abessynië door Italië, dat naar sprekers nieening zijn ondergang tegemoet gaat. Het was zijn overtuiging, dat bij het kapi talistische stelsel geen hei-stel van den wel vaart mogelijk is. Geen der toegepaste en toe te passen middelen als verkorting van den ar beidstijd en arbeidsverruiming kunnen baten of brengen slechts een tijdelijke oplossing voor een beperkt aantal menschen. Om Nederland te redden zal er een regee ring moeten komen, die zich ten doel stelt de waarachtige behartiging van allen door de afschaffing van den privaateigendom en het winstsysteem. „Er is op aarde brood genoeg, er is overvloed" zeide spr., „doch de meerder heid krijgt er niet van". Wij eischen van de regeering, dat dit probleem wordt opgelost of dat zij dat aan anderen, die de verantwoor delijkheid op zich willen nemen, overlaat." Vervolgens besprak spr. na eenige levensbij zonderheden van Bellamy te hebben gegeven 't Bellamyaansche stelsel. De hoeksteen van dit stelsel zal zijn gelijkheid van economische rechten. De staat zal de productiemiddelen bezitten, terwijl ieder tot arbeiden ten bate van de gemeenschap verplicht is. De produc tie zal naar de consumptie geregeld worden, terwijl de arbeidstijd zal afhangen van de nood zakelijkheid bij de technische ontwikkeling. Na uiteenzetting van eenige details besloot spr. zijn rede met een aanhaling uit een werk van Stanley Jones. Daarna sprak dr. Koek. In een groot deel van de ners, zoo zeide hij, wordt druk gespro ken over het plan van den arbeid. Daarom wil de hij dit pian in het kort bepreken. Nadat hij de bedoeling van de besteding van zeshon derd nnlhoen gulden aan groote werken had uiteengezet, behandelde spr. de vraag: Wat zullen geldbezitters krijgen". Hierbij bleek dat de geldschieters en de bankiers aan disagio, veertig jarige rente en winst op te leveren grondstoffen over veertig jaar ruim 392 millioen gulden verdienen, zonder eenig werk te verrichten. Rekening houdende met samengestelde in terest kwam spr. bij zijn berekening op een winstsom voor de geldschieters van 892 mil lioen gulden. „Dit zou", zeide spr., „de eerste schrede naar het socialisme moeten zijn." Bovendien zou dit bedrag bij den heden ten dage geldenden rentevoet van vier percent 1200 millioen be dragen. Dit zou betaald moeten worden om gedurende dirie jaar vijf en vijftig duizend ar beiders aan werk te helpen. Daarom achtte spr. 't pian van den arbeid niet geschikt om de crisis te verhelpen. besprak spr. de plannen van den ar beid in België en Zweden, waaruit, naar spre kers meening, blijkt, dat de weg naar uitvoe- rïng van het plan van den arbeid onoverko melijk over devaluatie gaat. Er moet thans iets gedaan worden. Het geld, dat voor het plan van den arbeid noodig is! is er in Nederland. Het wordt helaas, zooals ook dr. Colijn zeide, vaak gebruikt voor spe culatie tegen den gulden. Een goed middel zou naar sprekers meening zijn tijdelijke in beslagneming van deze bedragen ten bate van de financiering van het plan. Tenslotte pleitte hij voor opheffing van het bankgeheim in het belang van een ruime controle van de banken Na deze rede werd gelegenheid gegeven vra gen te stellen, waarvan ruim gebruik werd gemaakt. Hetih^a MutlmtU JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) VOORLOOPIGE INVRIJHEIDSTELLING Zaterdag 2November geeft de Tooneelgroep Het Masker (Dir. Ko Arnoldi) in den Stads schouwburg de tweede voorstelling van „Voor- loopige Invrijheidstelling", tooneelspel van Michel Duran, dat bij de première hier ter stede op 1 October j.l. met bijval door pers en publiek is ontvangen. De rollen worden vervuld door: Ko Arnold! Louis Gimberg, John Gobau. H. Kemler, Ank SIS** Moer- Georgette Reyewsky, Anna Sa- k «l-6-3, Em!le van Stuwe, Dick van Veen, Bab Wijsman. De regie is van Louis Gimberg. „HAARLEM'S TOONEEL". Donderdag, 7 November zal de tooneelver- eeniging „Haarlem's Tooneel" in den Stads schouwburg haar eersten schouwburgavond geven. Zij voert dan op Virginia's Husband 7 December zal een St. Nicolaaskinderfeest worden gegeven. Aan den nationalen wedstrijd van „Nicolaas Beets in Utrecht doet Haarlem's Tooneel mee met het stuk „Dat wat je niet hebt" van B. Ranucci—Beekman. Voor den Stedenbeker speelt het als verplicht stuk „Santa Lucia" van A. de Hertog. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat: Actetasch. v. Andel, Billiton- straat 23: Bril, Boeser, Transvaalstraat 22; Bezem, Verhoeven, Vreaenhofstraat 16; Hee rendas. Molenaars. Brakenburghstraat 5: Etui met inhoud; v. Roon, Ged. Raamgracht 19 b.. Handwarmer, Smit. Eemstraat 16: Hor loge, v. OOosten, A. de Jongestraat 7 zwart; Horloge, Bijnagten, Gijsb. v. Amstelstraat 14: Horloge, v. Kampen, Raamsineel 18a: Hond, Schreuder, Lombardsteeg 12: "Hond, Kennel Fauna. Fr. Varkensmarkt; Halssnoer, Boo gaard, Teijlerplein 17; Regenjas, Derogee, Ter Haarstraat 17: Kat, Donker, Pijnboomstraat 108; Konijn, Spierings, De Clercqstraat 160; Portemonnaie, Vorrer, Pijnboomstraat 118; Portemoninaie, Reimstra, Spionkopstraat 14; Autopomp, Harre, Rollandspad 6; Portemon naie, Strijbosch, Vooruitgangstraat 110; Rij wielplaatje, Peper, Vrouwenhekstraat 6; Rij wielplaatje, Stammeijer, Koudenhorn 78; Rozenkrans, Zwaanswijk, Hasebroekstraat 11, Svheerapparaat, Tiggelmn, Ged. Raamgrcht 54; Tasch. Politiebureau, Smedestraat; Tasch v. Abs, Molijnstraat 38; Tompouce, Strenger, Camphuisstraat 16; Tasch. Honkoop, Witte Heerenstraat 35; Vulpen, Kuipers, Diederik- straat 16; Vliegende Hollander. Vermeer, Grebberstraat 8; Rekeningen; Koeyers. A. L. Dyserinckstraat 78; Zegels, Vink, Bakker straat V7. meldt: Hoogste barometerstand 768.6 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 728.7 m.M. te Thorshavn. en voorspelt: Storm uit het Zuidwesten, later ruimend. Betrokken met regen, later tijdelijk opklarend. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Nog steeds storm en regen. Nog steeds nemen de snelheid en de diepte van de depressie toe. Het gisteren vermelde daalgebied, dat gisteravond storm bracht hier te lande, vormde een kern van 735 m.M. in Zuid-Zweden. Een omvangrijke, nieuwe de pressie onder 730 m.M. tusschen IJsland en Schotland vertoont een gebied van dalingen van acht m.M. per drie uur, dat in onze om geving opnieuw storm zal brengen. In Scan dinavië nam de vorst af, in het Noorden valt nog sneeuw, evenals op IJsland. In Duitsch- land is de temperatuur gestegen, in West- Europa sterk gedaald. Op de Britsche Eilan den begint het weer uit het Zuidwesten te stormen. In Ierland en Schotland valt regen. Frankrijk heeft tijdelijk opklaringen met krachtigen wind in het Noorden. In Duitsch- land stormt en regent het nog in het Noor den, evenals in Denemarken. In de Oostzee stormt het uit het Zuidoosten. Zware regens worden uit Zwitserland ge meld. Voortduren van het stormachtige en regen achtige weer moet worden verwacht. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen te 9 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Zuid westen. Barometer Hedenmorgen 10 uur 744 m.M. Vorige stand 755 m.M. Neiging: Achteruit. Opgaven van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 30 October. Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 48 F. Hoogste heden tot 12 uur 53 F. W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM. Leveranciers van ALLE ZIEKENFONDSEN. (Adv. Ingez. Med.) TELEFOON 17456 IEDEREEN SPREEKT VAN EEN VROUW VAN DE WERELD Zorgt U dat U over haar kan meepraten (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 30 October. Ondertrouwd 29 October: N. M. Roetman en P. H. M. M. E. Hogenbirk; J. L. Koningsveld en H. Peters. Bevallen 26 October: P. J. JoostenHoek stra, d.; 28 October: N. Brassinnev. d. Hart, z.; A. A. M. VerhagenMens, z.; 29 October: W. Icke—Spoor, z. Overleden 26 October: D. G. Muntinga, 73 j„ Delftlaan; 27 October: A. Rijsdijk, 70 j., Pie terstraat; W. Boosmanv. d. Horst, 79 j„ Ja- vastraat; 28 October: A. BreekManders, 76 j., Kamperlaan. HEEMSTEDE OndertrouwdJ. W. Vogel en C. A. G. v. der Veldt; W. H. Verkes—M. H. Houber; G. J. N. Lammensen J. J. Schornagel; G. H. Muller en E. E. Finke. Getrouwd: W. A. van Zadel en H. Rikkerink; P. Schelling en C. J. H. Verstraten. Bevallen: S. J. JorritsmaKupers. d.: J. C. MenteBoljet, d.: K. Domv. Pel, d.; M. E. WenninkBoerkamp, z,; A. M. H. den Duik v. Duijne, d. OverledenJ. P. Poelman, 75 j. (Adv. Ingez. Med.) Afscheid H. Kingma Jzn. Als Hoofd van de Opleidingsschool aan de Parklaan. Morgen, Donderdag, legt de heer Kingma, hoofd van de opleidingsschool aan de Frie- sche Varkensmarkt, zijn betrekking neer. 19 October 1870 te Oude Biltzijl geboren, was hij van 1889 tot 1897 achtereenvolgens te Oir- schot, Lobith, Zeddam, Wirdum en Amster dam als onderwijzer werkzaam. Toen kwam hij naar Haarlem bij het Lager Onderwijs; van 1 Mei 1900 tot 11 Juli 1907 was hij ver bonden aan het Instituut Prins. Na twee jaar hoofd der school te Velser- oord te zijn geweest, kwam hij als zoodanig op 1 September 1909 weer in Haarlem. In voortreffelijke samenwerking met zijn leer krachten wist hij te bereiken, wat hem voort durend als stelregels voor oogen stond: „Maak van de kinderen bruikbare leerlingen voor het Middelbaar en Voorbereidend Hoo- ger Onderwijs" en bovenal: „Leer ize wer ken". Ongetwijfeld zullen vele oud-leerlingen en ouders Zaterdagmiddag in Lion d'Or aan wezig zijn, om met de Oudercommissie van zijn school uiting te geven aan de groote waardeering, die ze voor het scheidend schoolhoofd gevoelen. DE H.O.V. VOOR DE RADIO. Op Zondag 3 November concerteert de Haar- lemsche Orkest Vereeniging onder leiding van Piet Tiggers voor de V.A.R.A., terwijl mede werking verleend wordt door Marinus Komst, oud-trompettist van het V.A.R.A.-orkest, thans solo-trompettist bij het Concertgebouw-orkest. Het programma van het concert, dat om 6.00 uur aanvangt, is als volgt: 1. Jachtsymphonie. Mozart. 2. Concert voor trompet en orkest Mozart a. adagio. b. allegro moderato. (Solist Marinus Komst) 3. Ballet- en tusschenspelmuziek uit „Rosamunde" Schubert. TWEE JUBILEA AAN DE PROV. GRIFFIE. Vrijdag 1 November a.s. zullen twee ambte naren ter Prov. Griffie, de heeren C. C. Mon- touban en J. J. C. van Elten, beiden commies, den dag herdenken, waarop zij vóór 40 jaar in dienst der Provincie traden. LEO STRAUS VOOR HAARLEMSCHE SCHOLEN. In den Stadsschouwburg te Haarlem geeft Maandagmiddag 4 November voor de leerlin gen van Gymnasium en H. B. Scholen Leo Straus een voordrachtmiddag. Lessing (Nathan der Weise) Schiller (W. Tell) Heine, v. Wildenbruch (Hexenlied) v. Hofmannsthal (der Tor und der Tod) Wildgans (Armut) e.a. staan op het programma. Uitbreiding van het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort. De financiering van het plan. Bij besluit van Prov. Staten van Noord- Holland van 17 Januari j.l. tot vaststelling van de le Suppletoire Begrooting van Ont vangsten en Uitgaven van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, werd een crediet van f 300.000 beschikbaar gesteld voor den bouw van nieuwe vleugels voor de B-afdee- lir.gen der hoogere klasse dames en heeren. De commissie van bestuur van het Zieken huis heeft voorgesteld dezen bouw te finan cieren uit de middelen van de eigen pensioen fondsen der inrichting en te dien einde het ten name van bedoelde fondsen in het Groot boek der Nationale Schuld belegde kapitaal, voor zooveel noodig te verkoopen. Ged. Staten deelen thans mede, zich met dit voorstel te kunnen vereenigen. Aangezien voor den beoogden verkoop in- t.usschen een besluit van Prov. Staten noodig is, hebben Ged. Staten het ontwerp-besluit. aangeboden, dat strekt tot verkoop van het geheele grootboekkapitaal van de vorenver- melde fondsen, nominaal groot f 632,450. Ged. Staten meenen nl„ met de Commissie van Bestuur, dat het aanbeveling verdient ook het restant van dit kapitaal te verkoopen, zcodra en voorzooveel de opbrengst daarvan zal kunnen dienen, om in verdere behoefte aan leeningsgeld van het ziekenhuis te voor zien. Wordt door Prov. Staten overeenkomstig hec aangeboden ontwerp besloten, dan zullen Ged. Staten aan dit besluit, naar gelang van de behoefte, geleidelijk uitvoering geven. Weer verpachting van vergunningen? Regeering dient wetsontwerp in. De regeering heeft een wetsontwerp tot wijziging van de Drankwet-1931 ingediend, waardoor de mogelijkheid wordt geopend, dat een vergunninghouder zijn bedrijf voor tijde lijke uitoefening aan een ander overdraagt, dus verpacht. Dit wetsontwerp beoogt, eenigermate tege moet te komen aan de moeilijkheden, welke de vergunnings- en verlofsbedrjj ven heden ten dage ondervinden. Principeele punten blijven onaangeroerd, behoudens de genoemde tijdelijke uitoefening van de vergunning door een ander. Dit wordt overigens aan eenige beperkingen onderwor pen. Zoo zal de overdracht slechts kunnen ge schieden met toestemming van B. en W„ in het bijzonder ten aanzien van degenen, aan wien men verpacht, en is zij beperkt tot den wettel ijken duur der vergunning. Ook mag de toestemming tot tijdelijke overdracht door B. en W. niet worden verleend, indien voor het gebruikt der vergunning een hooger bedrag is bedongen dan f750 per jaar, omdat er, volgens de memorie van toelichting, bij de verpachting, welke ook thans geschiedt door middel van schijncontracten, gevallen van woekerprijzen voorkómen, die tot ongezonde toestanden leiden. Deze ongezonde toestanden en de ontdui king door schijncontracten, met de daaraan verbonden moeilijkheden en risico's voor hou ders en vervangers, zijn dan ook de voor naamste motieven voor de voorgestelde wij ziging. Van belang is voorts, dat de bestaande grondslag voor het vergunningsrecht, de huur waarde van het perceel, wordt vervangen door een juistere, den omzet van sterkedrank over het laatst verloopen kalenderjaar. Ook wordt het minimum-recht iets verlaagd, n.l. van f 40 op f 30 gebracht. De gelegenheid tot verhuizing met een ver gunning wordt van eenmaal uitgebreid tot tweemaal per jaar. Het veranderen van een tap vergunning in een slijtvergunning en om gekeerd kan door B. en W. worden toegestaan. De Drankwet mits tot dusverre een bepa ling^ krachtens welke als strafmaatregel het bedrijf enkele dagen kan worden stopgezet, indien dat bedrijf in strijd met het algemeen belang wordt uitgeoefend. De mogelijkheid daartoe acht minister Slingenberg gewenscht. Zoo wordt in volkskroegen jenever verkocht in deciliter-glazen; deze wijze van verkoop acht hij voor de arbeiders gevaarlijk, zij kan met de voorgestelde bevoegdheid worden te gengegaan. Het gemeentebestuur zal den ver koop van alcoholhoudende dranken in het klein gedurende ten hoogste veertien dagen kunnen verbieden. HERVORMINGSHERDENKING GROOTE KERK. Bij de herdenking der Hervorming 31 Oct. des avonds 8 uur in de Groote Kerk, waarbij Ds. Waardenburg en Ds. Beker zullen spreken zal het Chr. Gemengd Koor „Haarlem" (dir. E. van Zoest) medewerking verleenen en liederen ten gehoore brengen van Bach en Sweelinck. PERSONALIA. De heer P. S. J. Abby, te Haarlem, slaagde aan de Leidsche Universiteit voor het econo misch doctoraal examen Indologie. Liefdesdrama liep nog goed af Dienstbode met scheermes gesneden. Dinsdagavond omstreeks half zes speelde zich in een perceel aan de Minervalaan te Amsterdam, op de vierde verdieping, een liefdesdrama af, dat nog tamelijk goed is afgeloopen, doch waarbij een meisje, de 24- jarige dienstbode A. N. een snee over de lin kerwang kreeg. Op genoemd uur werd gebeld en vroeg een 40-jarige arbeider, waarmee het meisje om gang had, haar te spreken. Zij liet hem boven komen en na een korte woordenwisseling trok hij een scheermes uit zijn zak, waar mee hij haar een diepe snee over de linker wang toebracht. Het meisje riep om hulp en onmiddellijk schoten de bewoners toe, zoo dat erger kon worden voorkomen. De politie werd gewaarschuwd en de man, die geen poging tot ontvluchten deed, ging gewillig mee naar het bureau Leidscheplein, waar hij na aan een kort verhoor te zijn onderworpen, is ingesloten. Het meisje is door den Geneeskundigen Dienst naar het Tesselschadeziekenhuis over gebracht. Haar verwondingen zijn niet van ernstlgen aard

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2