ITALIË NEEMT ECONOMISCHE VERDEDIGINGSMAATREGELEN. Wordt Makallé zonder strijd veroverd? Sleur is de oorzaak Een nieuwe verkeersweg van Addis Abeba naar de kust. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Over Verkeersongelukken in Berlijn. Radio-Programma WOENSDAG OCTOBER 1935 HAARLEM'S DAGBtAD 4 BUITENLAND Beperking van het vleeschgebraik en verlaging van de kosten der Staatsbedrijven. Intensiever organisatie van visscherij en jacht. Ter afweer van de voor de deur staande sanctieinaatregelen heeft, naar 't A.N.P. uit Rome meldt, de Ita- liaansche regeering allereerst twee maatregelen genomen, die ten doel hebben het vleeschverbruik te beper ken en de bestuurskosten in de staats bedrijven, met inbegrip van de scholen, zoo laag mogelijk te houden. De gedachte aan een rantsoeneering van de consumptie door middel van een kaartsysteem wordt door Mus solini verworpen, aangezien hij van meening is, dat op de beproefde zelf tucht van het geheele Italiaansche volk gerekend kan worden. In het bij zonder zal geen wijziging worden aan gebracht in den verkoop van brood en meel, aangezien de graanoogst van dit jaar met 77 millioen quintalen het binnenlandsche verbruik vólkernen dekt. De bovengenoemde maatregelen, die gister middag afgekondigd zijn, bepalen met betrek king tot het vleeschverbruik, dat van 5 No vember af voor den tijd van zes maanden de slagerswinkels iedere week des Dinsdags ge sloten moeten blijven en Woensdag alleen andere soorten dan rund-, schaaps- en var- kensvleesch mogen verkoopen. De slagerswinkels, die sinds eenige weken des Zondags gesloten moesten zijn. kunnen des morgens tot 11 uur open blijven. In den zelfden tijd zal in de hotels en andere eet- gelegenheden. evenals in de restauratie wagens op de Italiaansche spoorwegen slechts één vleesch- of vischhotel geleverd worden. De uitvoering van deze tijdelijke maatregelen is opgedragen aan de betrok ken beroeps- en vakorganisaties. Er wordt van speciale wetten afgezien. Daarentegen zal voor de bezuiniging in de staatsbedrij ven aan het Italiaansche parlement een speciale machtigingswet worden voorgelegd, op grond waarvan de Italiaansche regeerings- chef op dit gebied regelend kan optreden bij eigen besluiten. Door een eerste dergelijk besluit worden ter besparing op de papiervoorraden alle staatspublicaties tot een minimum beperkt. Verder moeten bij nieuwe inrichting van bureaux alle aankoopen van nieuwe meube len en bureauvoorwerpen zoo veel mogelijk beperkt worden. Alle staatstelegrammen en voor rekening van den staat gevoerde tele foongesprekken moeten bekort worden. Ten slotte zal ter besparing van steenkolen het bureaubedrijf beperkt blijven van acht uur des morgens tot zes uur des middags, ten einde tijdens den winter zoo zuinig mogelijk te kunnen omspringen met de verwarming, resp. het gebruik van electrischen stroom. Bij zijn afweer tegen de sancties zal Italië naar verder vernomen wordt, principieel wei geren waren te betrekken van die landen, die sancties uitvoeren, resp. den handel in niet onder de sancties vallende producten beperken tot een volkomen evenwichtig clearingverkeer. Tegenover het wegvallen van de steenkooltransporten uit Engeland hoopt men de steenkoolaankoopen in andere landen te kunnen opvoeren. Voor graan en suiker is het binnenlandsch verbruik, naar gezegd wordt, volkomen veilig gesteld. Voor suiker blijft zelfs een overschot ter beschikking. Zonder de in de laatste dagen tot stand ge komen contracten over groote leveranties van bevroren vleesch door Argentinië en Bra zilië zouden voor de rantsoeneering van de vleeschconsumptie reeds nog ingrijpender maatregelen hebben moeten worden geno men. Er is echter pas te Rome een contract onderteekend, waarbij Brazilië 35.000 ton be vroren vleesch naar Italië zal zenden, ter wijl dit land zich reeds in Juni verplichtte tot levering van 22.000 ton bevroren vleesch. Italië. Aloisi naar Genève. Baron Aloisi za lzich dezer dagen naar Ge nève begeven, teneinde deel te nemen aan de Voikenbonds-besprekingen. De datum van zijn reis is nog niet vastgesteld. Spanje. Een nieuwe regeering Chapaprieta; Lerroux en Rocha verdwenen. De regeering Chapaprieta is gisteren, ge lijk wij reeds in het grootste deel van onze vorige oplaag hebben gemeld, afgetreden. De president heeft daarop Chapaprieta opnieuw tot kabinetsformateur benoemd. Hij stelde de volgende regeering samen: Minister-president: Chapaprieta (onafhan kelijk). Buitenlandsche zaken: Martinez de Ve- lasco «Agrarische partij). Justitie en arbeid: Salmon (Katholieke Volksactie, Ceda). Oorlog: Gil Robles (Ceda). Marine: Rahola (Catalaansche liga). Financiën: Chapaprieta (onafhankelijk). Binnenlandsche Zaken: Pablo Blanco (ra dicaal). Onderwijs: Bardaji (radicaal) Openbare werken en verkeer: Lucia (Ceda) Landbouw, handen en industrie- Usabiaga (radicaal). De nieuwe regeering verschilt slechts weinig van haar voorgangster. De verhouding tus- schen de vertegenwoordigde partijen is de zelfde. nl. 3 radicalen. 3 Ceda-leden, 1 agrariër, 1 onafhankelijke en 1 lid van de Ca talaansche liga. De door de affaire der speel banken gecomprotitteegrde radicale ministers J Lerroux en Rocha zijn vervangen door twee 1 leden van dezelfde partij. In plaats van Ler roux, die de portefeuille van buitenlandsche zaken had. is Martinez de Velasco benoemd tot dusverre leider der agrariërs minister voor landbouw, handel en industrie. In plaats van Martinez de Velasco aan genoemd depar tement komt Usabiaga. De minister van on derwijs is vervangen door den voorzitter der parlementaire commissie van financiën, Bardaji. Het kabinet zal zich reeds vandaag aan het parlement voorstellen. De buitengewoon snelle oplossing van de regeeringscrisis heeft, aldus het A. N. P., overal verwondering ge wekt. aangezien het de eerste maal is, dat in Spanje een crisis binnen enkele uren bezwo ren is. In politieke kringen ziet men in de snelle afdoening van de speelbankaffaire een bewijs voor den werkwil van het regeerings- blok. Nog steeds gevechten bij Adoea ADDIS ABEBA, 29 October (Reuter-A.N.P.) De „militaire wandeling" der Italianen in Tigre, zooals men den opmarsch met het oog- op het uitblijven van Abessynischen tegen stand rustig noemen kan, wordt langzaam voortgezet over een breed front. De Italianen zijn thans doorgedrongen in vruchtbaarder streken, waar geen gebrek aan water heerscht, hetgeen hun voorzieningsdiensten zal verge makkelijken. Het is vrijwel zeker, dat Ras Seyoem op bevel van den Keizer zal voort gaan zich terug te trekken en Makallé zon der strijd zal laten schieten. De stad is trou wens al voor een groot deel geëvacueerd. Men gelooft, dat de enorme hoeveelheden man schappen. die de Abessyniërs blijven samen trekken in de streek van Dessie zich noord waarts in beweging zullen stellen, zoodra de keizer zal zijn aangekomen. Men verwacht de Haile Selassie zich in de eerste dagen van November naar Dessie zal begeven. Te Addis Abeba aangekomen koeriers, die uitgezonden waren door het hoofdkwartier van Ras Seyoem. hebben den correspondent van ReuterA.N.P. verteld, dat de vorige week een fel gevecht geleverd is in een klein dal ten Zunden van Adoea. Italiaansche ver- kenningstroepen ter sterkte van verscheidene honderden manschappen, zoo vertelden de koeriers, bemerkten krijgslieden van de stam men. die onder bevel staan van Dedzjasmatsj Kingfoe. Zij meenden slechts met een afdee- ling van de achterhoede der Abessynische troepen te doen te hebben, zoodat zij hun opmarsch voortzetten. Plotseling werden zij echter bestookt door een goedgevoed vuur van een belangrijke legerafdeeling van Ras Seyoem. die op de beide hellingen van het dal verborgen lag. De Italianen verspreidden zich in tirailleurslinie, waarbij zij zooveel mogelijk gebruik maakten van de oneffen- beden van het terrein en beantwoordden het Abessynische vuur. waarbij aan beide ziiden belangrijke verliezen werden geleden. Ten slotte trokken de Italianen zich terug. Ten paleize wordt dit verhaal slechts ge deeltelijk bevestigd. De correspondent van Reuter-A.N.P. voegt hieraan toe. dat het niet altijd mogelijk is zich geheel te verlaten op de door koerier.-- hierheen gebrachte inlichtingen. Verder zijn er talrijke schermutselingen en gevechten van minder belang in de bergstre ken van Tigre. die zich uitstekend leenen voor hinderlagen, geleverd. In Ogaden is vooral de Italiaansche lucht- strijdmacht actief met name op den linker vleugel van het Italiaansche front. dat nog vele moeders hun kinderen dagelijks suggereeren dat levertraan lekker Breek met die sleur nu U weet dat reeds vele doktoren 't smakelijke vischpoeder DIOPHA aanbevelen! OIOPHA Nederl. Fabr. In alle Apoth. en Drog. (Diopha N.V. IJ m u i d e n (Adv. Ingez. Med.) Ter ontlasting van de Dzjiboetilijn, Opleving van den handel te Addis Abeba. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, Dinsdagavond. De aanleg van een nieuwen weg van de kust naar Addis Abeba veroorzaakt hier veel opge^ wondenheid. Tot nu toe is de hoofdstad steeds afhankelijk geweest van een enkelen spoorweg, de Dzjiboeti-lijn. Slechts één succesrijke aan slag op de lijn is noodig om de hoofdstad van Abessynië van de buitenwereld af te snijden De regeering heeft zich daarover natuurlijk zeer bezorgd gemaakt, maar zoodra de nieuwe weg voltooid is, zal dit probleem vermoedelijk eindelijk zijn opgelost. Vandaag heeft men ten paleize medegedeeld, dat inderdaad binnen een maand alle verkeersverbindingen tusschen de hoofdstad en het Noord Oosten van Abes synië grooten deels onafhankelijk van d< spoorlijn zullen zijn. Deze toestand zal zeer vermoedelijk tot het a.s. voorjaar gehandhaafd worden, d.w.z. gedurende de meest critieke periode van den oorlog. De voortgang van het werk is natuurlijk van buitengewone beteeke- nis en vandaag werkten alleen reeds honder den arbeiders aan de korte sectie aan dit eind deel van den weg, dat nog steeds niet voor gebruik gereed- is. Ik verneem, dat niet alleen een versterking van cte brug over de rivier Awasj zal worden aangebracht. De weg is natuurlijk ruw en waarschijnlijk onbegaanbaar gedurende de zware Abessynische jregens Zware vrachtauto's zullen er echter over kunnen rijden en de be- teekenis er van is voor de Abessynische troe pen onmetelijk. Deze nieuwe mogelijkheid om goederen per vrachtauto te vervoeren, bevrijdt de hoofdstad van haar voortdurende angst voor de even- tueele -verwoesting van den spoorweg, wat tot nu toe de isotatie van de stad zou hebben be- teekend. Op het oogenblik wordt de spoorlijn tot het uiterste benut, wat ernstige opstop pingen veroorzaakt. Troepentransporten, ge regelde passagierstreinen en boottreinen rijden steeds met vertraging, ten gevolge van de zware belasting van de wagons en goederen treinen, die meestal hun maximumgewicht vervoeren. De ontwrichting van den dienst wordt steeds ernstiger. De situatie wordt nog verergerd door de plotselinge opleving van den handel. De re geering, die de opbrengst uit in- en uitvoer rechten dringend noodig heeft, heeft bevolen dat alle huiden, koffiezendingen en diverse andere voorraden onmiddellijk uit het binnen land moeten worden opgezonden. Dank zij de stijging der wereldprijzen ma ken de verkoopers van deze artikelen goede zaken. De handelaars, die Addis Abeba niet hebben verlaten, ondervinden nu dientenge volge, dat zij voorspoedige tijden beleven, die nu wel eenigen tijd kunnen voortduren. De vraag naar sterling van de zijde van de exporteurs heeft de waarde van den daalder versterkt, die thans schommelt tusschen 12 en 13 in het pond. (Copyright Morningpost-A.N.P.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zoo zwerft de gestrafte raadsheer den geheelen nacht in de buurt van het kasteel rond. Opnieuw aan de poort aankloppen durft hij niet, want de belofte van den soldaat ligt hem nog versch in het geheugen. De man voelt heel goed, dat hij nu zwervend door het leven moet gaan, net zooals de koning, die hij zoo juist van den troon gestooten heeft. Uren dwaalt hij rond, totdat de zon boven de boom toppen komt uitkijken. Opeens merkt hij, dat de ongelukskroon hem nog als een bittere spot op de wilde haardos prijkt. Woedend rukt hij het gouden voorwerp van het hoofd af en smijt het weg. Dan verlaat hij voorgoed dit gebied. Niemand heeft hem er ooit teruggezien. En over de Anti-Lawaai Campagne. «Door onzen correspondent). BERLIJN, October. Het abnormale is zoo normaal geworden, dat we bij het lezen van onze krant, geïnteresseerd kennis nemen van het berichtje eener circus-opvoering of van een inbraak en heelemaal niet meer denken aan het dagelijksch bericht over ver keersongelukken met doodelijken afloop, dat we zoo juist in de zelfde kolom lazen. Het cijfer der maandstaatjes is in elk land al jarenlang voort-durend in stijgende lijn. In Amerika U.S.A. kwamen verleden jaar 35000 menschen om bij auto-ongevallen, in de laat ste 10 jaren 300.000, wat meer is dan Amerika aan dooden verloren heeft in de verschil lende oorlogen, die het sedert 1775 voerde. In Berlijn kwamen in 1925 bij 11.000 verkeers ongevallen 140 menschen om het leven, ter wijl 4800 zwaar gewond werden. In 1934 waren deze cijfers gestegen tot 26400 ongelukken, 377 dooden en 11057 zwaar gewonden. De cijfers van de eerste negen maanden van het lopende jaar zijn ook nu weer regel matig gestegen. De rijksminister voor het verkeer, baron von Eltz Riibenach, zegt in een .openbaar schrijven aan zijn Volksgenossen" wel, dat de beteekenis der ongelukken in verhouding tot den groei van het verkeer en in 't bijzonder van het verkeer met auto's, motorfietsen en rijwielen, niet overschat mag worden, maar geeft toch ondubbelzinnig te kennen, dat de hooge overheid verontrust is door de berich ten over het aantal ongelukken. De schade aan gezondheid en leven en het verlies van volksvermogen dat zij veroorzaken, noemt hij „ernstig en zwaar". Hij schrijft den verkeers politie verscherpt toezicht voor, doch waar schuwt tegen onbezonnenheid. Maatregelen ter verhindering van ongevallen mogen de verkeerspolitiek in haar streven geen afbreuk doen. In geen geval mogen maatregelen ge troffen worden, die de motoriseering van het verkeer belemmeren. De volksgenooten, inge deeld in motorrijders, wielrijders en voetgan gers krijgen per categorie elk een vaderlijke vermaning, waaruit niets leerrijks te putten valt en worden tenslotte allen te samen aan gespoord, zich te gedragen als ware nationaal socialisten! Het eenige waar zij een houvast aan hebben in dit ministerieel schrijven, is, dat allen die er zich in het verkeer niet naar gedragen, er met al de scherpte der wet toe gedwongen zullen worden. De hoofdcommis saris van Berlijn, graaf von Helldorff liet nu in de pers aankondigen: „de strijd tegen de verkeersonzekerheid begint". Hij dreigde alle zondaren in het verkeer met verzwaarde straffen, met hooge boeten en inbeslagneming van hun voertuig. Hij, die zich herhaaldelijk, ook aan kleinere zonden tegen het verkeer schuldig' maakt, krijgt aan zijn vehikel een opvallend kenteeken: een geel kruis, dat hem voor geruimen tijd zal brandmerken tot een voorwerp der verachting zijner Volksgenos- Sen en een mikpunt der politie. Misbruik van signaalhoorns werd streng verboden! Hoeveel misbruik daarvan is gemaakt, viel al direct te 'bespeuren. Het lawaai nam plotseling zoo opvallend af, dat heel de Berhjnsche be vol king met dankbaarheid dit succes van het nieuwe politievoorschrïft begroette. Het gaat dus ook zóó. Maar bij dit eene succesje is het voorloopig nog gebleven. Het is 14 dagen geleden, dat de Ukaze van graaf von Helldorff verscheen en nu brengt de politie haar rap port uit over het verkeer gedurende deze twee weken. In dien tijd moest zij in Berlijn tien duizend maal direct beboeten bekeuren er- voertuigen in beslag en delinquenten in hech tenis nemen. Het aantal ernstige verkeers ongevallen bleef in „normaal stijgende lijn". Toch zou er al een begin van meer disci pline in het verkeer melkbaar zijn. Het gele kruis, waar;.'<-.ur döor de categorie voetgan gers zoo ve. ang-nd wordt uitgezien schijnt Og niet ie zijn verleend. De politie klaagt over chauffeurs, die in het drukst verkeer, zich gezellig met hun gasten onderhouden en vooral over de vele motorfietsen, die met hun geraas ook het sterkste straatrumoer blijven overstemmen. Zoo'n enkele motorfiets maakt meer lawaai dan een dozijn omnibussen. Het blijft dus als eenig resultaat van den slag tegen de ver- keers-onzekerheid bij de vermindering van het straat-rumoer, dat trouwens nog hinder lijk genoeg is gebleven. Daarvoor schijnt bij het publiek meer belangstelling te zijn dan voor de gevolgen van verkeersongelukken voor zoover het aan den lijve of irl eigen omgeving er nog niet door te lijden heeft gehad Het lawaai zegt Schopenhauer is de impertinentste van alle storingen, omdat het zelfs onzen eigen gedachten onderbreekt. De oude Frits had ruzie met den eigenaar van den molen naast 't slot Sans-Souci, om het lawaai der draaiende wieken. De oude Ro meinen, die het zich veroorloven konden, trokken zich terug in hun landhuizen voor het rumoer in de eeuwige stad. En in de eerste eeuw klaagt Juvenal over het lawaai in de huurwoningen der groote stad, die den sluimer onmogelijk maken. Al dat „rumoer" zou voor ons grootestads- menschen der twintigste eeuw eerder een sluimer-lied zijn dan een kwelling. We heb ben kennis gemaakt met den z.g. „lawaai- meter", waarmee elk geluid in zijn verschil lende sterkten kan worden gemeten, zooais de warmte met den thermometer. Een geluid graad heet phon. Een suizende wind doet dezen meter stijgen tot 10 phon, een gezel- schaps luidsprekende menschen tot 60 phon. woedend leeuwengebrul tot 101 phon. En het geknal van de vliegende motorfiets 110 tot 120 phon. Een professor liet zes gezonde studenten na een goed maal 4 uren rusten in een zaal met 10 phon geruisch, waarna hij met Rönt gen- en andere apparaten hun magen en in gewanden onderzocht. Allen voelden zich .'risch en wel, ae spijsvertering was verloopen ..ordelijk en volkomen naar de regelen der wetenschap". Den volgenden dag werden zij na een gelijk middagmaal opgesloten in een zaal met 50 phon geruisch. Het bleek na 4 uren rust. dat de spijsvertering geheel van de wijs was en de studenten niet dat meer konden presteeren. wat hun den vorigen dag met zooveel élan was gelukt. En, zooals uit de „opmetingen" blijkt, leven de menschen in de groote steden in een ru moer van gemiddeld 89 phonAlleen de tech nische wetenschap zal ons te eeniger tijd misschien kunnen verlossen van deze kwel ing. Het voorkomen van verkeersongelukken is een nog moeilijker op te lossen probleem, waartoe vermaningen van een minister en dreigementen van een politieman maar wei nig kunnen bijdragen. De middelen, die dit probleem kunnen op lossen zijn zoo radicaal en lijken ons nu zoo fantastisch, dat wij het niet eens wagen als leek er over te schrijven. H. L. Binnen-Mongolië onafhankelijk. Proclamatie van den Politieken Raad. Naar het agentschap Rengo meldt hebben de voorzitter van den politieken raad van Binnen-Mongolië, Vorst Jcen, en de secre taris-generaal van den Raad, Vorst Dé. de onafhankelijkheid van Binnen-Mongolië ge proclameerd. EEN' DUITSCH DEVIEZENPROCES VAN GROOTEN OMVANG. BERLIJN, 29 October. Voor de strafka mer van het „Landgericht" is vandaa een aanvang gemaakt met het grootste deviezen- proces, dat tot dusverre tegen leden van ka tholieke orden gevoerd is. Aangeklaagd is de procuratiehoudster der „Genossenschaft der Schwestern Unserer Lieben Frau G. m. b. H." Anna Schroers uit Mühlhausen bij Kempen aan den Rijn. Zij wordt er van beschuldigd een bedrag van 825.G00 R.M. aan deviezen naar het buitenland te hebben gesmokkeld. Volgens de dagvaarding is 645.000 RM. naar Nederland gesmokkeld, terwijl de rest via de Universum Bank te Munster naar de Universmu Bank te Amsterdam werd ge bracht. Het eld diende in hoofdzaak voor het terugloopen van obligaties der buitenland sche leeningen van de Orde. Het proces zal waarschijnlijk twee dagen in beslag nemen. Dal goed en goedkoop samen kan, Toont BOOG AxIJn- U duid'lijk an! (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 31 OCTOBER. HILVERSUM I 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2 00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. P. de Groot. 10.45 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en orkestconcert. 2.00 Handwerkles. 3.003.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing I. J. Vasseur, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert L. Blaauw. 6.30 Uitz. v. h. Leger des Heils. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Berichten. 8.05 Herdenking der Kerkhervorming in de Evang. Luth. Kerk «Oude Kerk);- te A'dam. Mmv. Ds. L. Schutte, Dr. P. Stegen ga' Az., Ds. J. P. van Heest, en .Ds. W. J, kooiman (sprekers), J. Bonset (or gel), en het Koor „Toewijding", olv. H. v. d. Berg. 9.55 Berichten. 10.0011.30 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 9.00 Mevr. R. LotgeringHille- brand; Het recept van de week. 9.05 Omroep orkest olv. N. Treep. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 1030 Omroeporkest olv. N. Treep. 11.00 Voordracht. J. Lauxtermann. 11.20 Gram.pl. 12.00 Orgelconcert Pierre Palla. 12.30 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest olv. N. Treep en Gramofoonplaten. 3.00—3.45 Kniples. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram.pl. 4.45 Radiotooneel voor de kinderen. 5.30 VPRO. Causerie Ds. E. D. Spelberg. 6.00 Gram.pl. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Concert door het Boedapester Trio olv. Nic. Roth. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Be richten. 8.10 Uit het „Grand Théatre", A'dam: ,Hoe maller, hoe mooier", revue van J. v. Tol, Muziek van Max Tak, de Leur, e.a. M.m.v. so listen, o.a. Louis Davids. 9.20 Causerie G. Czopp. 9.30 Concertgebouw-orkest olv. Prof. Dr. W. Mengelberg, himv. Jo Vincent (so praan). 10.30 Gram.pl. Om 10.45 Berichten Schaakmatch EuweAljechin. 11.00 Berich ten. 11.10—12.00 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.25 Orgelspel H. Croudson. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Rutland Square en New Victoria Orkest oly. Austin. .1.20 Gram.pl. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Voor werk- loozen. 4.30 Gram pi. 5-.05 Orgelconcert A. M. Henderson. 5.35 Jack Jackson en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert. 7.15 Spaan- sche les. 7.50 Causerie. 8.20 BBC-Symphonie- orkest olv. A. Boult. mmv. H. Williams (zang). (Om 9.15 Berichten). 10.20 Korte Dienst. 10.40 Het Parkington Kwintet. 11.35—12.20 BBC- Dansorkest olv. H. Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl 12.35 Orkestconcert olv. Touche. 2.50 Gram.pl. 5.20 „Le menteur", spel van Corneille. 7.20 Gram p„ 9.05 „Euryanfche", opera van Weber. 11.05—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest olv. Magnussen. 2.054.05 Orkest oiv. A. JuhlThomsen. 7.30 Symphonieconcert olv. Malko mmv. solisten. 10.1011.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Weragkamerorkesfc olv. Hagestedt. 1.35 Gram.pl. 3.30 Zang en piano. 4.20 Uit Hamburg: Gevar. concert. 7.30 Vroolijk programma mmv. solisten en het Oin- roepkleinorkest olv. Eysoldt. 10.20 Uit Berlijn: Ferdy Kaufmann's orkest, en mandolinekwar tet. ROME, 421 HL 8.10 „II matrimonio segreto". opera van Ci- marosa. Orkestl.: T. Serafin. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Ga- son. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 6.20 Zang en Gram.pl. 7.35 Gram.pi. 8.20 Salonorkest. 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 1.302 20 Gram.pl. 5.20 Omroep orkest olv. Gason. 6.20 Zang. 6.50 Vervolg Om roeporkest. 8.20 Gram.pl. 8.50 Radiotooneel, 10.10 Gram.pl. 10.3012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLAWDSENDER, 1571 M. 7.30 Vrooüjk gevar. programma uit Keulen. 8.20 „Mensch chne Heimat", hoorspel van H. Stilling. 9.20 Berichten 9 40 Politiek overzicht. 10.05 Weerbericht. 102011.20 Omroepklein- orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6