Wedstrijden der Kon. Militaire Sportvereeniging. a* EINDELIJK THUIS. Luitenant Pahud de Mortagnes tijdens de dressuurproef op de najaars-military van de Koninklijke Militaire Sport Een koninklijke baby. De nurse ver- Vereeniging, welke in de omgeving van Amersfoort wordt gehouden laat met den kleinen Prins, zoon van den Hertog en de Hertogin van Kent de vorstelijke woning op Belgraya Square te Londen Beschut tegen de regen. Bovenstaand kiekje werd genomen tijdens de najaars-military van de Koninklijke Militaire Sport Vereeniging, welke in de omgeving van Amersfoort wordt gehouden De ontvangst van den Belgischen oud-minister van Landbouw en Visschery, Henri Baels, op het in structievaartuig .Prinses Juliana' te Vlaardingen bij gelegenheid van zijn bezoek aldaar Op de plaats waar de nieuwe beurs te Rotterdam zal verrijzen is men bezig proefpalen op hun be lasting te toetsen met een gewicht van 300 ton. Het vullen van de grintkist, die men daartoe gebruikt Een nieuwe tweemotomge vliegfcoot, bestemd voor den Transatfantiseken postdienst, is te F-riednie-hskate-n in dienst gesteld De fourageering van het Abessijnsche leger eischt omvangrijke maatregelen en geschiedt onder dikwijls moeilijke omstandigheden. Vrachtauto's passeeren een riviertje in het district Makalé op weg naar het front Engeland is zuinig op zijn molens. Een in on geschonden staat verkeerend exemplaar uit de zeventiende eeuw te Brill FEUILLETON Roman, door JOE EEDERER. Vertaling van ELSA KAISER. 22) Terwijl hij luisterde dacht hij: dat Jeannine mij gisteren niets heeft gezegdhoudt zij van dezen vreemden man? Jeannine gaat en trouwt een vreemde comediant, waarom. waarom.... „Waarom? dacht Mathieu toen Jeannine zachtjes haar hand uit de zijne losmaakte en wij zullen elkander terugzien", zeide zij. „Ja, herhaalde Mathieu met een arm leven loos lachje. „Wij zullen elkander eens terug zien". Hij keek haar van uit het raam na, zooals zij door den tuin liep. Een vreemde dame, schuw en heel mooi. Er was een oogenblik geweest dat hij voor het eerst haar gezicht had gezien. Er was een ander oogenblik geweest waarin hij haar gekust had. Er was een derde oogenblik ge weest waarin hij geloofd had eer gelukkig mensch te zijn. En nu was het voorbij! HOOFDSTUK 8. Toen Harald in de hall zijn hoed en jas ophing zag hij Jeannine's grijzen bontmantel en daarnaast een bruingekleurd avondman teltje. Eendrachtig hingen zij naast elkaar. Harald trok zenuwachtig voor den spiegel zijn zwarte das recht. Een mooie avond zou het. worden. Andy's idee om Jeannine en Ulla Heydt, kennis met elkaar te laten maken was een merkwaardige onnoozele inval. Het kamermeisje deed de deur van den salon open. Een mooie, vredige ruimte vol gedempt licht. De twee vrouwen leunden tegen den vleugel, de kleine bladerde in een boek, Zij had het hoofd gebogen maar haar roodblonde krullen kwamen Harald bekend voor. Andy kwam hem tegemoet en schudde hem met verlegen hartelijkheid de hand. in lang niet gezien". „Twintig jaar lang", zeide Harald. „Een aardig stuk tijd". Het jonge meisje keek op. Harald herkende haar dadelijk. Hij staarde haar als voor het hoofd geslagen, aan. Opeens was het heel stil in de kamer. Andy keek innig gelukkig naar Ulla. Hij was trots op haar. Wat een gloed ging er van haar uit dat zij zelfs dezen lompen kerel den adem benam. Hij stond daar als een pilaar en scheen niemand anders dan Ulla te zien. „Harald, wil je ons absoluut niet goedendag zeggen?", vroeg Jeannine. Haar stem was toonloos en haastig. Harald zette zich mechanisch in beweging Andy zeide iets dat hij niet verstond. Een hand werd naar hem uitgestrekt, ijskoud. Hij voelde dat Jeannine hem vorschend en ontsteld aankeek en plotseling, een oogen blik, kruisten zich hun blikken. Harald begreep: Jeannine weet het! Jean nine heeft het allang geweten! Zijn gedach ten rolden door elkaar. Jeannine die bij Corodi op bezoek gaat„Ik heb iets gezien dat. en een meisje dat uit een huisdeur stormt met den mantel los, den hoed in de hand alsof men erop aangedrongen had dat zij vlug weg zou gaan. Nu begreep hij den samenhang: zij moesten elkaar ontmoet hebben, die twee, en Mathieu, nadat hij de kleine eruit gezet had. had de domheid begaan om bij Jeannine te biechtenHoe was het ook weer: „Ik weet te veel", had Jeannine gezegd. Mathieu had gisteren toen Jeannine kwam, zijn kleine min- narij aan de deur gezet. Zoo moest het geweest zijn. Dat behuilde gezicht en „Een manhattan?", vroeg Andy. Harald dronk haastig. Het meisje nipte enkel. AIS zij bang was dan gelukte het haar buitengewoon goed dit te verbergen. Blank en zeker stond zij naast Jeannine. Nu legde zij haar hand op Jeannine's arm en pratte met haar. Een physieke tegenzin rees in Harald Zij moest haar hand wegnemen, zij mocht Jeannine niet aanraken, deze.... Jeannine keek hem aan, maar hij had het gevoel dat zij hem niet zag. Desondanks probeerde hij haar moed toe te glimlachen. Hij meende dat hij Jeannine liever in een negerkraal zou hebben gezien dan hier in dezen empire salon, naast Ulla en Andy Maran. ,A.ndy heeft mij heel veel van u verteld" zeide Ulla. „O, hij bewondert u zoo! En ook Andy's vriendenallen vereeren u. Vaak ben ik erg jaloersch op u". Naïef gekunsteld gepraat. Vermoedde deze kleine huichelaarster niet hoe gevaarlijk dit uur voor haar was? Kwam zij niet op het idee dat men haar dubbelzinnig spel zou ontdekken en verraden? „Ik geloof dat Andy doodongelukkig ise om dat u gaat trouwen. Toen hij het gisteren in de krant las werd hij doodsbleekNietwaar Andy?" Zij greep vroolijk haar glas en nipte op nieuw. Zij was hen allen de baas, deze minderjarige met het krullende poppenhaar en de ijskoude oogen. „Een fantasievol krantenbericht", zeide Jeannine zonder op te zien. „Men heeft het mij verteld". Andy zweeg verlegen. Dan probeerde hij het gesprek een andere richting te geven. „Jeannine kun je je indenken dat dit Ulla- kindje nieuwsgierig is als een oude vrouw, neen, als een dorp vol oude vrouwen? Je kunt je niet voorstellen hoe verlangend zij was om kennis met je te maken. Hoe ziet Jeannine er uit, hoe praat zij, wat leest zij, hoe was zij als kind?Ik geloof dat zij den geheelen nacht niet heeft geslapen van louter verwachting". „Dan is het dus nu een soort Kerstmis cadeautje?" merkt Harald op. Ulla zeide: „Jeannine is precies zooals ik mij haar had voorgesteld". En na een kort oogenblik voegde zij eraan toe: „Soms ver beeld ik mij dat wij elkander al eerder heb ben gezien Harald sperde zijn oogen wijd open. Is zij gek geworden? dacht hij Heeft zij van angst het verstand verloren? „U vergist u", zeide Jeannine na een oogen blik. „Wij hebben elkaar nooit ontmoet De witgekalkte gang voerde van de kleed kamers, langs de ijzeren tooneeldeuren, naar den uitgang. Mathieu liep langzaam door de smalle gang den hoed in het gelaat getrokken. Tegen den witten muur hingen de mededeelingen van de directie. De leden van het stadstheater worden ver zocht, vóór het verlaten der kleedkamers de lampen uit te draaien. Maandag negen uur. Eerste costuum- repetitie: de heeren Arens, Keiler, Kramer. Rohan. De dames: Elvig, Harden.... Hij liep vermoeid verder. De echo van zijn sleepende stappen klonk hem in de ooren. Een paar seconden lang deed hij zijn best stevig en gelijkmatig te stappen. Dan vergat hij dit weer. De atmosfeer rook naar verf en verdroogde stof. De inspecient rende voorbij en riep „Veer tien maal halen vanavond! Tevreden kerel?" Mathieu gaf geen antwoord Toen hij de. portiersloge voorbij kwam rukte de oude Zienow het glazen raampje omhoog. „Een telegram, mijnheer Corodi". „Geef hier", zeide Mathieu heesch. Hij rukte het papier open. Van Jeannine? Van De letters sprongen wild door elkaar. Ein delijk zag hij woorden: „Kan ik u nog een keer spreken? Ulla". Hij kneep het papier in elkaar. Niet van Jeannine, niet Hij begon plotseling te lachen, luid en met open mond. Toen merkte hij dat Zienow hem ontsteld aankeek Ook een blond meisje, een figurant je bekeek hem met belangstelling. Mathieu scheurde het telegram in kleine stukjes. „Daar, weggooien. Zienow. "n Avond!*' Achter zich hoorde hij het zachte klappe ren van hooggehakte schoentjes dichterbij komen. Waarschijnlijk was het de blonde figurante die daarstraks bij de portiersloge had rondgehangen. Toen hij bij zijn wagen kwam, dreef een groep kijkers haar een oogenblik vlak naast hem. „Pardon", fluisterde het meisje. Grijze mantel, helgekleurd haar. Mathieu greep bevend naar haar arm. „Stap in!" Het meisje nam zwijgend plaats. Zij glim lachte met groote glanzende oogen. De motor zette aan, langzaam reed Mathieu over de bevroren straat. Op het kruispunt verscheen het onveilig signaal. Hij stopte. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9