Abessynische guerilla aan de Webbe Sjebeli. November. Uit Abessynië. Hei Befakfeijüsèe 53e Jaargang No. 16060 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 31 October 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: I'. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post Z3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0 65, franco p. post f 0.72J4. Bureaux: Grcote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames /0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag ea aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Ann-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 31 October. Uit den Raad. Na een langdurige ongesteldheid keerde de heer Peper (communist) in 'sRaads midden terug. Hij werd door den burgemeester geluk- gewenscht met zijn herstel, hij werd beëedigd als lid, en daarna bleken zijn. twee nieuwste moties, n.l. voor verhooging van den steun aan werkloozen met 15 en voor het nemen van maatregelen tegen prijsstijging, voldoende ondersteund te worden om in behandeling te komen. Dit lokte een levendig debat uit, waarin de heer Peper steun vond bij de hee- ren Castricum (R.-K.) en Van Engelen (Kath. Dem.) en het aan den stok kreeg met den fractieleider der S. D. A. P., den heer Rei- nalda, die hem verweet dat hij 1100 werkloo zen een adres had laten teekenen voor de uit voering van voorstellen die financiëel onuit voerbaar zijn en de werkelijkheid negeer en Voor aandrang bij de regeering op maat regelen tegen prijsstijging voelde de heer Reinalda wél. Wethouder Van Liemt (R.-K.) had inmiddels de financiëele gevolgen van een 15 %-verhooging ook al in het licht ge steld en verscheidene beweringen van den voorsteller bestreden, en de leider der recht- sche raadsfractie, mr. F. A. Bijvoet, interrum peerde hevig tegen zijn fractielid Castricum, omdat deze betoogde dat van dit college van B. en W. voor de werkloozen niet veel te wach ten was. Het eind van de zaak was de verwer ping der beide moties-Peper met telkens 296 stemmen. De heeren Schaafsma, v. d. Veldt, Noordewier, Van Engelen en Castricum steun den hem bij de stemming. Na deze gedachtenwisseling bij de ingeko men stukken verkortte des voorzitters „hamer revue" het verdere programma met een heel stuk, kreeg de heer Van Engelen per amende ment gedaan, dat de korting van 50 pCt. op de belasting voor waakhonden bij de kleinste in komens gehandhaafd blijft en belandde de Raad opnieuw bij de uitbreiding der Veilig heidsmaatregelen voor besloten bijeenkomsten, die eenige weken geleden waren aangehou den. Gelukkig zijn In die weken alle besloten bijeenkomsten zonder rampen afgeloopen. De heer Visser deed nog een poging om bruiloften en bijeenkomsten van minder dan 50 personen te vrijwaren van de gestrenge voorschriften. Maar Mr. Drilsma, spiekend na mens de rechtsgeleerde commissie, wou niet aan dit amendement. Hij bezong de soepele toepassing door de politie, hij legde er den na druk op dat men vrij vergaderen kan mits men geen film- of tooneelvertooning of kin derfeest geeft, en het amendement-Visser be zweek met 306 stemmen. Daarna werd het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. Voor tienduizend gulden zal de gemeente Haarlem deelnemen in het te vormen waar borgfonds voor de Wereld-Jamboree der pad vinders, te houden (waarschijnlijk) te Vo gelenzang in het jaar 1937. Dit voorstel van B. en W. kwam er niet door zonder vrijwat bestrijding. De heer Reinalda wou eerst meer van den financleelen opzet der onder neming weten en merkte op dat er nog een mogelijkheid bestaat dat de Jamboree niet in de gemeente Bloemendaal maar ln het Gooi zal worden gehouden. De heer Peper vond alle padvinderij sol- daatjespelen, de heer Klein houdt niet van deelneming aan garantiefondsen omdat de gemeente er geen plezierige ervaringen mee heeft, de heer v. d. Veldt dacht dat Haarlem geen dubbeltje aan de Jamboree verdienen zou, maar wethouder Roodenburg wees op de werkverschaffing die een plan, waarbij 20.900 jongens hier zouden komen, zal opleveren, 'en mr. Bijvoet steunde hem. Ik moet zeggen dat uitlatingen als die van den heer v. d. Veldt mij ook wel buitengewoon onzakelijk leken. Laat men toch in den Raad zakelijk rede neeren en inzien dat overal en altijd in zaken de cost voor de baet uytgaat. Natuurlijk, als de Jamboree te Bloemendaal komt, zit er een groot belang voor Haarlem in. Ik dacht weer eens aan de verwaarloozing van het hoofdstuk Vreemdelingenverkeer (f 250 subsidie voor de V.V.Vdie ik altijd blijf zien als proeve van dorpspolitiek.) Enfin, tenslotte werd dit Jamboree-voorstel van B. en W. toch met 2214 stemmen aan genomen. Daarna benoemingen als slot. R. P. Het Haarlemsche Gemeente- personeel. De Centrale commissies voor georganiseerd Overleg zijn tegen Vrijdag 8 November a.s. bijeengeroepen om advies uit te brengen over het voorstel, dat B. en W. den Raad dezer gemeente willen voorleggen, om het moge lijk te maken, dat aan personeel van 60 jaar of ouder en aan hen, die 40 pensioengerechtig de dienstjaren hebben, ongevraagd eervol ontslag kan worden verleend. Wij vernemen, dat reeds aan verschillende 60-jarigen :s medegedeeld, dat zij zich aan een keuring door gemeentelijke geneeskun digen moeten onderwerpen. Parkherstellingsoord Kruis. Roode Opening door Prinses Juliana. Onderscheidingen voor Dr. F. A. v. d. Breggen en Zuster Windhouwer. Hedenmiddag drie uur zou het nieuwe Parkherstellingsoord van de afdeeling Haarlem en Omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis aan den Zijl weg 223 door Prinses Juliana officieel worden geopend PRLNSES JULIANA. Rede van Prinses Juliana. Prinses Juliana zou de volgende rede uit spreken: „Dames en Heeren, Toen op 30 November 1928 te Haarlem een Parkherstellingsoord kon worden geopend, was dat een gebeurtenis van beteekenis, een groote voldoening voor allen, die den voorbereidenden arbeid met hunne beste krachten hadden ondersteund. Mijn Vader heeft zich destijds dan ook gaarne bereid verklaard de opening te verrichten en nu mij thans, na zeven jaren, het verzoek be reikte het in nieuwe gedaante herboren her stellingsoord in te wijden, heb ik gemeend mij aan die taak niet te moeten onttrekken. Op een dag als heden ligt het weer voor de hand deii blik terug te wenden. Dr. Land, wiens naam aan de geschiedenis van het Parkherstellingsoord met de namen van an deren zoo nauw verbonden is. gaf ons reeds een schets van het verleden. Ook het Hoofd bestuur kan niet nalaten terug te denken aan den ijver, waarmede wijlen mevrouw Leven kampFlanten, in wier persoon het Roode Kruis zulk een trouwe arbeidster heeft verlo ren, de verwezenlijking der eerste plannen steeds heeft bevorderd. Tezamen met freule Van der Wijck verwierf zij zich niet minder groote verdiensten bij de huishoudelijke in richting van het Parkherstellingsoord. Zooals de jaarverslagen het met een kort woord vermelden, bleek reeds aanstonds uit de vele verpleegden, dat inderdaad het pas gestichte Parkherstellingsoord in een be staande behoefte voorzag. Dat evenals alle Farkherstellingsoorden ook het jonge Haar lemsche door de ongunst der tijden met exploitaüemoeilijkheden had te kampen, be hoeft geenszins verwondering te wekken. Evenmin, dat zich in de practijk alras eenige desiderata deden gevoelen. Niettemin, door liefde en toewijding bleef de inrichting drij vende, totdat de ure kwam. waarop de af deeling Haarlem bericht ontving, dat het terrein, waarop het Parkherstell'lingsoord stond, moest worden ontruimd. Men heeft echter, de volhardende tradities van de Haarlemsche burgerij niet verloochend, de handen ineen geslagen en van den nood een deugc' weten te maken. Het is niet gebleven bij een verhuizing, doch de verandering is geworden tot wat men zou kunnen noemen een wedergeboorte. Indien ergens, dan kan hier met recht het oude woord worden toegepast: ..Niet het oude is nieuw geworden het is alles nieuw ge worden". Alles is nieuw, behalve de persoon derge nen, die aan het Parkherstellingsoord hun trouwe diensten plegen te wijden en dan denk ik behalve aan Dr. Van der Breggen. zeer in het bijzonder aan de verpleegster, die haar taak nu reeds zoovele jaren eiken dag weder met dezelfde opgewektheid en toewijding ver vult. Als teeken van de waardeering van uw arbeid is het mij een genoegen u dr. Van der Breggen, het Kruis van Verdienste en u. Zus ter Wmdhouwer, tic medaille van Verdienste in zilver van het Nederlandsche Roode Kruis op dezen gedenkwaardigen dag te kunnen uitreiken. Moge het u gegeven zijn- nog vele jaren in dit nieuwe gebouw werkzaam te zijn tot heil van allen, die hier komen om verloren krachten te herwinnen! Dit nieuwe Parkherstellingsoord verklaar ik hiermede geopend." Voor het verdere verslag van deze pleehtig- heid zie men pag. 2). Opmarsch van Graziani's troepen er zeer door gehinderd. PERSONALIA. Mej. J. M. ten Broeke te Haarlem slaagde voor het examen apothekersassistent. Reuter meldt uit Adigrat, 30 Oct.: Van het Italiaansche leger aan het Zuide lijk front is telegrafisch bericht ontvangen, dat de troepen van generaal Graziani bij hun opmarsch langs de Webbe Sjebeli thans op krachtigen tegenstand stuiten. De Italianen worden voortdurend bestookt door benden, die zich speciaal op den guerilla toeleggen. Daardoor is het. naar Graziani in zijn tele grammen zegt, uiterst moeilijk, de politiek te volgen, die op het Noordelijk oorlogstooneel is gevolgd, waar men er naar streeft het ver trouwen der bevolking te winnen en haar er toe te brengen, zich vrijwillig aan het Itali aansche gezag te onderwerpen. Hervatting der operaties verwacht. ADDIS ABEBA. 30 October (Reuter-A.N.P. In de provincie Tigré hebben de Italiaan sche legerafdeelingen vandaag nieuwe posi ties betrokken in de laatste door de troepen bezette streken. Het groote hoofdkwartier van generaal De Bono is vooruitgeschoven en be vindt zich thans eveneens op Abessynisch grondgebied, hetgeen spoedige operaties doet voorzien. Italiaansche verkennersafdeelingen zijn tot dicht bij Makallé genaderd, na tijdens schermutselingen hier en daar Abessynische groepjes te hebben teruggedrongen. Activiteit der Abessyniërs. De 'Abessyniërs schijnen een geweldige acti viteit te ontplooien. Zij zenden groote troe- penafdeelingen naar den rechtervleugel dei- Italianen. welke zich op krachtige wijze langs de rivier Setit en haar bijrivieren installeert om het hoofd te kunnen bieden aan een mo gelijken Abessynischen aanval. Ondanks de vandaag gesignaleerde aan wezigheid van Abessynische troepen bij Makallé, meent men dat zij de stad zullen ontruimen zoodra de Italianen hun opmarsch zullen hervatten, ten ejnde geen gevaar te loo- pen te worden omsingeld. Concentratie bii Harar. De correspondent van ReuterA. N. P. te Harar seint, dat Abessynische troepen worden samengetrokken onder bevel van Dedzjasmalsj Amde. 6000 man zijn reeds in de streek aan gekomen. terwijl duizenden anderen, welke uit Hadama moeten komen, er ieder oogenblik kunnen worden verwacht. De streek van Harar is vol troepen, doch zoodra een afdeeling te Harar arriveert, vertrekt een andere naar Dzjidzjiga. Harar en Dzjidzjiga beheerschen de wegen, waarlangs wapens en munitie uit Britsch Somaliland worden ontvangen. Ter- zelfdertijd beschermen deze troepenafdeelin- gen den Dzjiboeti-spoorweg. ten einde de ravitailleering der Abessyniërs en den aan voer van oorlogsmateriaal, dat thans vrij over vloedig aankomt, te verzekeren. De oorlogscorrespondent van het Duitsche Nieuws Bureau seint Van het Noordelijk front van het Noord- Afrikaansche strijdtooneel is. met uitzonde ring van den verderen langzamen opmarsch der Italiaansche troepen, zoomede van de voortzetting der militaire voorbereidingen, niets bijzonders te vermelden. Van het front in Somaliland wordt gemeld, dat de inheemsche troepen zijn opgetreden in de buurt van Sjiwale. Een in deze buurt ge legen klein Abessynisch fort werd bij verras sing aangevallen en bezet. De aftrekkende be zetting werd over een grooten afstand achter volgd. V eiligheidsvoorschrif ten. Ook voor verschillende besloten bijeenkomsten. De Haarlemsche gemeenteraad heeft Woensdagmiddag de veiligheidsvoorschriften tegen brandgevaar uitgebreid. In de toe komst mogen ook besloten bijeenkomsten slechts in een door B. en W. goedgekeurd lokaal gegeven worden voor zoover het be treft filmvertooningen. tooneelvoorstelünaen en kinderfeesten. Andere besloten bijeen komsten, zooals ledenvergaderingen, vallen dus buiten die controle. Alleen als er op zulke bijeenkomsten meer dan 50 personen komen, mag er niet gerookt worden, tenzij dat aan de veiligheidsvoorschriften van B. en W. voldaan is. Wij herinneren er aan dat deze voorzor gen een uitvloeisel zijn van de bioscoop ramp te Hilversum. Voor verbetering van het verkeer. Besluiten van den Haarlcnischen Raad. De gemeenteraad van Haarlem nam Woens dagmiddag de volgende besluiten die van be- "ang zijn voor de verbetering van het verkeer: Maatregelen om te komen tot onteigening van eenige perceelen in de Esschilderstraat om den verkeersweg van de nieuwe brug over het Zuider Buiten Spaarne naar den Kleinen Houtweg op volle breedte te kunnen brengen. Vaststelling van een nieuwe rooilijn aan de Zuidzijde van de Raaks ter inleiding van de onteigening van een perceel aan de Raaks, dat de gemeente nog noodig hoeft om dezen weg te verbreeden. Aankcop van de perceelen Spaarnwouder- straat 60 en Burgwal 2 om den hoek Spaarn- wouderstraatBurgwal te kunnen verbéteren. Vrienden automobilisten, Hoort me even rustig aan, Nu wij weder bij den aanvang Van de maand November staan. 't Is de maand van spoedig slippen Op het glibberige pad, 't Is de maand der combinatie: Regen en 't gevallen blad. Slippertjes per auto maken Herbergt meestal een gevaar. Maar vooral als 't onbedoeld is En in dezen tijd van 't jaar. Het is ook de maand van misten. Rijdt met extra overleg. Weest speciaal voorzichtig bij den Onbewaakten overweg. Waar 't in andere gevallen Weieens hinderlijk kan zijn, Als gij met een auto uitgaat, Mis bij voorkeur dan den trein, Slachtmaand heet de maand November, Ook al past die naam niet meer, Laat hem niet weer waarheid worden. Door een slachting in 't verkeer. P. GASUS. Geraffineerde inbraak in sigarenmagazijn. Voor ruim f 600.gestolen. Winkelier ernstig gedupeerd. Een zeldzaam geraffineerde in braak is, naar eerst heden bekend wordt, in den nacht van Dinsdag op Woensdag gepleegd in het sigarenma gazijn van den heer H. J. van Eskert, Houtplein no. 17. Op meer dan brutale wijze hebben de inbrekers hier voor een groot bedrag aan sigaren en si garetten gestolen. De heer v. Eskert, die op het Houtplein zijn winkel heeft, woont sinds acht weken niet meer in de woning, die achter den winkel ligt. Uit de wijze, waarop de inbrekers te werk zijn gegaan zou men kunnen opmaken, dat zij dit wisten. De inbraak is tenminste op zulk een berekende manier uitgevoerd, dat het niet anders mogelijk is of zij wisten, dat ze in hun werk niet zouden worden gestoord. Toen de heer Van Eskert Woensdagmorgen op den gewonen tijd even na half acht zijn winkel kwam openen, zag hij tot zijn groote ontzetting dat alle planken, die den vorigen avond nog wel voorzien van sigaren en siga retten waren geweest, leeg waren en dat een groot pak, dat nog niet was opengemaakt, was meegenomen. Men kan zich zijn stijgende schrik voorstellen, toen hij in het tusschen- vertrek achter den winkel komende bemerkte, dat ook zijn bureau was opengebroken. Na tuurlijk stelde hij onmiddellijk de politie in kennis van het gebeurde en de drie recher cheurs, die gedurende den verderen Woens dagmorgen in het pand zijn bezig geweest met hun speurwerk ontdekten al gauw. dat de in brekers (want dat zij minstens met z'n tweeën moeten zijn geweest blijkt wel uit den grooten voorraad goederen, dien zij hebben wegge sleept) door een keukenraam zijn binnengeko men. Zij zijn hoogstwaarschijnlijk door de Wagenmakerslaan op de binnenplaats van de Amsterdamschc Rijtuigmaatschappij gekomen. Een niet zeer hooge muur scheidt deze bin nenplaats van den diepen tuin, die bij het pand van den heer Van Eskert hoort. Dezen muur zijn de inbrekers overgeklommen en zij hebben daarna met breekijzers het keu kenraam geforceerd en zijn het huis binnen gedrongen. De winkel is. naar mevrouw Van Eskert ons vertelde, des avonds zeer donker en dit is voor de dieven van groot gemak ge weest, want zij hebben daardoor zonder over haasting een groot pak, dat sigaren en siga retten bevatte, weggesleept. Verder hebben zij alle importsigaretten, vooral de duurste soorten, ingepakt in weggeworpen oude verpakkingen, die in het achtervertrek lagen. Voorts hebben zij het bureau van den eige naar van den winkel, waarin deze kaarten van waarde had opgeborgen, opengebroken en de kaarten eruit gehaald. Ook post- en plakzegels achtten zij de moeite van meene men waard Het totale bedrag van de waarde van deze dingen schatte de vrouw van den eigenaar op 21. De waarde van de gestolen sigaren en siga retten schatte zij op ruim 600. Dit is op zichzelf al een aanzienlijk bedrag, maar er komt nog bij dat de artikelen contant betaald moeten worden en dat de winkelier vermoe delijk op zijn hoogst drie weken uitstel van betaling van de leveranciers zal kunnen ver krijgen. Hoe erg hij benadeeld is zal ieder een duidelijk zijn, temeer daar hij niet tegen inbraak verzekerd is. Men zal vragen hoe het mogelijk is dat men niets heeft gehoord. Er is wel wat ge hoord. Om ongeveer tien uur Dinsdagavond hoorde de bovenbuurman geruchten in het huis beneden zich. Hij heeft toen gekeken maar zag niets verdachts. Om vier uur in den morgen hoorden menschen bii de Rijtuigmaat schappij ook eenig gestommel. Zij riepen eeni ge malen doch kregen natuurlijk geen ant woord en zagen ook niets, want de binnen plaats is erg donker en er komt des nachts alleen licht, wanneer er een auto wordt bin nengereden. Het is, ook volgens de meening van de po litie zeer goed mogelijk, dat de inbrekers op den Gasthuissingel een auto hadden staan, waarin zij de gestolen goed aren nebben gedra gen Ook bestaat de mogelijkheid dat zij hun vracht in twee keeren hebben weggehaald. In ieder geval is het geen amateurswerk geweest. ONDERHANDELINGEN. Engeland, Frankrijk en Italië zijn druk in onderhandeling over het ge schil. Aloisi zal Vrijdagmorgen te Genève aankomen en daar Lava! en Hoarc ontmoeten. Men gelooft een basis voor onderhandelingen te heb ben gevonden. SANCTIES. Tot nu toe hebben de regeeringen van 41 landen het secretariaat van den Volkenbond doen weten, dat zij een embargo hebben gelegd op voor Italië bestemde wapenen. 37 landen nemen deel aan de andere sancties. Voor. verdere berichten zie men deze pagina en pagina buitenland. De recherche heeft een uitvoerig onderzoek ingesteld en ook vingerafdrukken genomen. Naar mevrouw Van Eskert mededeelde, be staat er weinig hoop dat zij iets van de ge stolen goederen zal terugzien. Sigaren en si garetten zijn een tamelijk courant artikel en wanneer de kistjes, doozen en blikjes naar Am sterdam of Den Haag zijn gebracht en over een aantal helers zijn verdeeld zal niemand meer zijn eigendom kunnen terugvinden. Thans bewaakt een politiehond het achter huis en worden opsporingspogingen gedaan, maar de winkelier is voor idem zooveel bena deeld. Doordat doortrapte dieven den euvelen moed hebben gehad zich op meer dan brutale ma nier meester te maken van eens anders eigen dom. Uittreding uit de N. S. B. O.a. bedanken ir. Wigersma en mr. Ten Bokkel als lid. Naar wij vernemen, hebben de heeren prof. J. Hessing, Den Haag (voorzitter), ir. B. Wi gersma, Haarlem (onder-voorzitter), M. A. Henny, den 1-Iaag (secretaris) en mr. J. A. P. C. ten Bokkel, Haarlem (penningmeester), vor mende het bestuur, van de Nederlandsche Ver- eeniging tot Studie van het Fascisme, bedankt als leden van de N. S. B. (algemeen leider ir. A. A Mussert). Als reden werd ons opgegeven, dat een opbouwende samenwerking met de in de N S. B. leidende krachten zoovele moeilijk heden opleverde, dat de uitgetredenen zich niet verantwoord achtten om lid van de N. S. B. te blijven. (A. N. P.) Nader wordt ons medegedeeld dat de secre taris van het bestuur van de Nederlandsche vereeniging tot studie van het fascisme zich niet heeft aangesloten bij het besluit van zijn medebestuurders om uit de N.S.B. te treden. De Jamboree te Vogelenzang? Ook Haarlem neemt deel aan het garantiefonds. Op voorstel van B. en W. heeft de gemeente raad van Haarlem Woensdagmiddag besloten om voor f 10.000 deel te nemen aan het ga rantiefonds voor het houden van de Jamboree van padvinders in 1937 te Vogelenzang (Bloe mendaal). Engeland, Frankrijk en Italië in onderhande ling over het geschil. pag. 4 De oppositioneele partijen betwisten de geldig heid der verkiezingen. Dag. 4 De nieuwe Spaansche regeering behaalt een meerderheid in de Cortes. pag. 4 De regeeriiyr heeft de pers. waarop „Volk en Vaderland" wordt gedrukt, in beslag laten nemen. Dag. 3 Regeering wil de Warendiensten behouden. pag. 3 Omtrent het lot van de „Insterburg" is thans zekerheid verkregen. pag. 3 De Zeedijk te Nes-Buren dreigt door te breken. Die. 3 Prinses Juliana zou hedenmiddag het nieuwe Parkherstellingsoord openen. pag. 1 en 2 Verslag van de vergadering van Haarlem's Gemeenteraad. pag. 6 Wie een kans maken bij de emigratie naar Zuid-Af rika. pag. 6 Een anti-vivisectiefilm. pag. 9 Laatste berichten. Dag. 7 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Uit den Raad. •m i Lord Robert Cecil: Genève, Locarno en de Abessynische oorlog. Speciale correspondentie: Abessynië's finan- ceele sterkte. Dag. 4 Voor de Vrouw eng 10 Bekende Haarlemmers: De heer D. L. Staal. Dag. 3

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1