i VR IJ DAG1 NOVEMBER 1935 HA'AREEM'S DAGBEAD 13 j LAATSTE BERICHTEN Wang-Tsjing-Wei toch overleden? LONDEN, 1 November (A.N.P.) Volgens een bericht uit Tokio is de Chineesche mi nister-president Wangtsjing-wei hedenmor gen aan de gevolgen van de wonden die hij bij den op hem gepleegden aanslag heeft op- geloopen, overleden. De minister-president werd door drie kogels gewond, waarvan een de long doorboorde. Onmiddellijk na zijn overbrenging naar een ziekenhuis most operatief worden ingegrepen. De dader heeft vermoedelijk gehandeld uit nationalistische overwegingen en uit onte vredenheid over de pro-Japansche politiek van den regeering. Twee handlangers wisten in het congresgebouw te vluchten, doch werden achtervolgd door soldaten en politie. Met re volvers hielden zij hun achtervolgers op een afstand, doch nadat hun munitievoorraad was uitgeput, konden er vijf gearresteerd worden. Joodsche namen op oorlogs monumenten. BERLIJN, 1 Nov. (D.N.B.) Buitenlandsche bladen hebben het bericht bevat, dat het mi nisterie van Propaganda aan de betrokken instanties last zou hebben gegeven om de na men van in den oorlog gesneuvelde Joden van oorlogsmonumenten en gedenksteenen te ver wijderen. Officieel wordt medegedeeld, dat een dergelijk bevel niet is gegeven. SCHOOLVOORSTELLING. J'ai tué un homme. Het Fransche gezelschap van Maurice Ros tand zal morgenmiddag een schoolvoorstelling in onzen Stadsschouwburg geven van „J'ai tué un homme", het stuk, waarin Rostand de broederhand uitstrekt naar de vijan den van weleer, een tooneelspel, dat om zijn milden, verzoenenden geest zeer zeker de be langstelling verdient van de jeugd van dezen tijd. Kolenvoorziening in den winter mogelijk? In een conferentie, welke de chef van de afdeeling handelszaken der Ned. Spoorwegen dezer dagen met een aantal persvertegen woordigers heeft gehad, heeft deze gewezen op de gevaren, welke verbonden zijn aan de inkrimping van het bedrijf der Ned. Spoor wegen. Indien er een strenge winter komt, loopt z.i. de kolenvoorziening van ons land grot gevaar. Immers, dan zal het scheep vaartverkeer stil liggen, terwijl de spoor wegen geen menschen en materieel zullen hebben om aan de grote vraag naar vervoer- gelegenheid te voldoen. Naar de meening van genoemden chef hoeft men niet te rekenen op het vrachtautovervoer, daar dit bij lange na niet voldoened capaciteit be zit en ook om andere ï'edenen niet in' staat is dergelijke hoeveelheden te vervoeren als dan vervoerd zullen moeten worden. Het betoog van genoemden chef werd door tal van cijfers pnderstepnd. Indien het-.straks met dp kolenvoorziening- spaak; loopt, zullen de spoorwegen het middelpunt 'van heel wat' critic k zijn, doch zullen zij dan wel zoo schul dig zijn? HET TOONEEL. HET MASKER. „Voorloopige Invrijheidsstelling". De tooneelgroep Het Masker speelt hier morgenavond in den Stadsschouwburg „Voor loopige Invrijheidsstelling", het stuk, waarmee ze bij de première in den Jansschouwburg een zoo groot succes heeft gehad en waarin Ank van der Moer en Dick van Veen voortreffelijk 2 jonge rollen spelen. Liefhebbers van boeiend, sterk tooneel kan ik een be zoek aan deze voorstelling in alle opzichten aanbevelen. J. B. S. WIELRIJDEN. Nieuw wereldduurrecord gevestigd. MILAAN. 1 November (A.N.P.) Gister avond heeft de bekende Italiaansche wielren ner Guiseppo Olmo het wereldduurrecord dat, sedert 29 Augustus 1933 met 44.777 K.M. ten name van den Franschman Maurice Richard stond, aanzienlijk verbeterd en ge bracht op 45.090 K.M. Werkloozencompetitie. Het programma voor 5, 6 en 7 November luidt als volgt: 5 November: Rood Wit I—V.V.T. II, V.S.V., M. J. van Toorenburg. Rood ZwartV.V.M.. Stormvogels, N.N. V.V.C. ISteenzetters, Haarlem, R. C. Kremer. 6 November: V.V.T. IGazelle I, Transport, G. L. Dres ser. 7 November: Metaal—V.V.B. II. HF.C, F. J. Wempe. Gazelle IIRood Wit II, Transport, H. C. de Wit. V.V.B. IV.V.C. II, Vergierdeweg, J. Hen driks. De stand luidt nu: Rood Wit I 4 3 0 1 6 15—10 1.50 Metaal 4 3 0 1 6 19—16 1.50 Rood Zwart 3 2 0 1 4 11—8 1.33 Rood Wit II 3 2 0 1 4 10—8 1.33 V.V.T I 4 2 1 1 5 15—7 1.25 V.V.C. I 4 2 1 1 5 13—11 1.25 V.V.C. II 4 2 1 1 5 7—8 1.25 V.V.B. n 4 2 0 2 4 17—10 1.00 Gazelle I 4 1 1 2 3 19—13 0.75 Gazelle II 4 1 1 2 3 6—20 0.75 V.V.M. 3 1 0 2 2 8—15 0.66 Steenzetters 2 0 1 1 1 5—8 0.50 v.v.t. n 4 1 0 3 2 12—15 0.50 v.V.b. I 3 0 0 3 0 9—11 0.00 Komt „Volk en Vaderland" toch uit? Volgens verschillende bladen worden door de leiding van de Nat. Soc. Beweging verschil lende pogingen in het werk gesteld om Volk en Vaderland toch deze week nog te doen ver schijnen. Hierbij worden ook de namen van verschillende drukkers genoemd. De heer van Geelkerken deelde aan de Tel. mede, dat, wat de inbeslagneming betreft, de toestand nog precies dezelfde is als Woensdag avond. De pers in de drukkerij der firma L. E. Bosch en Zoon is nog verzegeld en men ver wacht, dat voorloopig tijdens het verder jus titieel onderzoek tegen den hoofdredacteur mr. F. A. van Lunteren en de redacteuren mr. H. Reydon en J. Hollander de drukkerij en zetterij voorloopig niet meer beschikbaar zullen zijn. Twee van de gewraakte artikelen waren uit Het Amsterdamsche kringblad De Daad en het IJmuidensch kringblad De Victorie overgenomen. Hevige gevechten bij Makallé? Italianen zouden zware verliezen lijden. Woensdag speelde op het terrein aan den Vergierdeweg V.V.C. II tegen V.V.B. II. Direct na het begin ondernamen beide partijen eenige snelle uitvallen, zoodat de doelverde- digers hun talenten konden toonen. Bij een goed opgezetten aanval maakte VV.B. het eerste doelpunt (01 Dit was het sein voor V.V.C. om extra aan te pakken. Het werd spoedig 11. Voor rust werd door beide par tijen nog éénmaal gescoord (22). Na rust wist V.V.C. het doel nog éénmaal doorboren en won met 32. ADDIS ABEBA. 1 Nov. (A.N.P.) Terwijl tot nog toe in de van het Noordelijk front ontvangen berichten slechts sprake was ge weest van nachtelijke overvallen en patrouil legevechten, wordt thans bij geruchte bekend dat zich ten Noorden van Makalle groote ge vechtsbewegingen ontwikkelen. Met gebruik making van tanks zouden de Italiaansche troe pen pogen verder voort te dringen. De Abessy- niërs, die zich in het gebergte in een goede verdedigingspositie hebben verschanst, laten de Italianen hun stellingen naderen en brengen hun zware verliezen toe. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 1 NOVEMBER 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTKKl)AAKSCHJ BANKVEREENÏGING KANTOOR HAAR' FV /l te i Staatsl. Binnenl. 4 y2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 96% 4 y2 pCt. Nederl. 95*4 Indië 1930 II Staatsl. Buiten]. 5y2 pCt. Duitschland 24 1930 (Youngleen.) 21 Vg 24 (Youngleening) met verklaring 4 pet. Engeland 4y2 pCt. Frankrijk S'eftatk. 1932 Scheepv. Mijen. Oude Boot 9 Scheepv. Unie 43*4 Stoomv, Mij. Ned. 35% 35% ïndustr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie - A. N. I. E. M. (Nat, Bezit) 159 I 1 v. 'feerkèïs' 'Pateilt - -j!- y, Cert. Calvé Delft Nederl. Ford - Ned. Ind, Gas (Nat Gem. Bez. Philips 239 239% 100 98*4 Industr. Buitenl, Anaconda Copper 12% 12% 34% 12% - Bethlehem Steel 23% 23% IV. 5 pCt. Cities per 19 G 6 - Am. Glanzstoff (gew.) - General Aviation - 18% North Amer. Cy Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel 27% 27 V* Banken Binnenl. Koloniale Bank 43% 45% - 45 Cert. Handel Mij. 124% Indische Bank b2% 81-83 Banken Buitenl. Deutsche Reichsb, - Petrol. Mij. Binnenl, Kon. Petroleum 204*4 Perlak /^T Petrol. Mij. Buitenl, Continental Oil 14% Shell Union 7%-H 14%-*4 Cultuur Mijen. H. V. A 215 214% 122 N. I. S. U 108% 108 Vorstenlanden 22-% 22-% Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Redjang Boeton 25 Tabak Mijen. Deli Batavia ^Tabgk. - 142% Deli Mij 163*4 16 4 Besoeki Rubber Mijen. A'daxn Rubber IC8 108% Deli Bat. Rubber - Xed. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Wilwaukee - 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas f Union Pacific Prolongatiekoers SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.j DE HEER TUSENIUS GEROYEERD. Naar de N. Rott. Crt. verneemt, is de heer K. H. Tusenius te IJmuiden als lid van de N.S.B. geschorst. Van de zijde van de N.S.B. werd dit bericht bevestigd. De heer Tusenius zelf deelde mee, dat hij het niet in het be lang van de beweging achtte zich over deze aangelegenheid uit te laten, geleerd door de ervaringen bij afwezigheid van den algemee- nen leider, den heer Mussert, verleden jaar, ook maar iets over dergelijke zaken te zeggen. HEEMSTEDE Feiten en cijfers. Grepen uit het jaarverslag der gemeente. Heden verscheen het bereweneerd verslag der gemeente Heemstede over 1934. Daaruit zijn vele bijzondere feiten en cijfers te halen. Jubilea. De burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn werd 8 Augustus 1916 geïnstalleerd. 8 Augus tus 1936 zal de burgemeester zijn 20-jarig jubilé vieren. Jhr. R. W. P. F. von Mühlen trad 16 Juni 1906 in functie als gemeente-ontvanger. Hij zal dus in het komende jaar zijn 30-jarig jubilé vieren. Toeneming der bevolking. In 1934 vermeerderde de bevolking van 16407 tot 17097. Bij de annexatie in 1927 daal de het inwonersaantal van 16827 tot 12179. Het aantal van het moment der annexatie is dus in 1934 overschreden. Het percentage der toeneming was in 1934 4,04, tegen 3.98 in 1933 en 6.18 in 1932. Dc schuldenlast. De' schuldenlast der gei^eente bedroeg op 1 Januari 1934 4.919.600, of"jT 300' per inwoner. Deze hoofdelijke schuld- was in 1906 nog slechts.... .f3.65! Branden. In 1934 moest de brandweer 7 keer uit rukken. Er waren gelukkig geen ernstige branden. Besmettelijke ziekten. Geconstateerd werden slechts 9 gevallen van roodvonk, tegen 19 in 1933 en 44 in 1932. Verkeersongevallen. Er kwamen in totaal 88 verkeersongevallen voor, waaronder er 76 waren die veroorzaakt werden door fouten van bestuurders van vervoermiddelen. Bij de ongevallen zijn 2 personen overleden, 33 werden er gewond. Verdeeling der gronden. Heemstede heeft een oopervlakte van 945 H.A. Daaronder zijn 143 H.A. grasland. 251 H.A. tuingrond. 151 H.A. bosch, 3 H.A. riet en bieaenland, 37 H.A. vergraven grond, moeras en water. 27 H.A. veld- en spoorwe gen. 195 H.A. onbelastbare eigendommen en 137 H.A. gebouwen en lustplaatsen. Onder de 251 H.A. tuingrond waren 118 H.A. voor bloembollencultuur bestemd. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN C. SLUITER. Na de officieele huldiging van gistermorgen op het kantoor van het gasbedrijf, werd de viering van het jubileum in huiselijken kring voortgezet. Hier wachtten den jubilaris tal rijke verrassingen. Vele bloemstukken o.a. van zijn directen chef, en van vele vrienden en kennissen, benevens zeer vele aardige cadeaux waren gestuurd. En dat de jubilaris ook bui ten den kring van zijn chefs en collega's vele vrienden heeft, bleek wel uit het groote aan tal personen dat den jubilaris in den loop van den dag kwam feliciteeren. De avond bracht het fanfarecorps „Excel sior", directeur de heer R. van 't Hoff, een serenade, welke zeer veel belangstelling trok. Raadsvergadering. Discussie over de aanstelling van een Zuster aan het Gezondheids huis. Er komt een brug over de Bronsteêvaart. De Heemsteedsche Gemeenteraad verga derde Donderdagavond onder voorzitterschap van wethouder Jhr. A. v. d. Poll. die den burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn, die wegens ziekte was verhinderd, verving. De heer Disselkoen (S.D.) was met kennisgeving afwezig. De heeren R ij k e s (V.L.) en V a n L e n t (R.K.) waren tegen het advies van B. en W. om afwijzend te beschikken op een verzoek om schilderswerkzaamheden te mogen ver richten in een bergplaats aan het Raadhuis plein Zij vinden dat de omgeving er niet door ontsierd wordt. Zoo oordeelde ook de heer v. d. Erf (R.K.). De heer Audretsch (Vrijz.) daarentegen wilde aan de bestaande verordening vasthouden. De heer De Tello 'S.D.) acht het ook geen bezwaar als van de bergplaats een werk plaats wordt gemaakt. Het bedrijfsleven gaat in ieder geval voor. ..En in een bergplaats moet toch ook gewerkt kunnen worden", meende hij. De heer C. A.M. Jo n c k b 1 o e dt (R.K.) was ook tegen het voorstel van B. en W. Mr. C. von Meyenfeldt (AH..) wilde ook toestemming geven om in de bergplaats werkzaamheden te verrichten. Wethouder Dr. Droog herinnerde aan de regeling die vroe ger is gemaakt om het karakter van het Raadhuisplein te behouden. De heer Meeu wenoord R.K.) had eveneens geen be zwaar tegen het' verleenen van toestemming. De raad besloot toestemming te verleenen m de bergplaats een schilderswerkplaats in te richten. Er was een adres van chauffeurs om het taxibedrijf te binden aan een vergunning van B. en W. Besloten werd hierop afwij zend te beschikken, zoolang in de omgeving niet iets dergelijks tot stand is gekomen. Verder was er een adres om op de looneti van enkele taxichauffeurs weer een toeslag door Maatschp. Hulpbetoon te verleenen. Op voorstel van den heer R ij k e s wordt de kwes tie eerst in een raadscommissie behandeld. De heer R ij k e s maakte de opmerking bij de vaststelling der vergoeding krachtens art. 101 der L.O.-wet dat f 0.50 kosten voor de ad ministratie hoog is. De voorzitter zei dat met de opmerking van den heer Rijkes wel reke ning gehouden kan worden. Er was eenige discussie over het feit, dat door een schoolbestuur f 1000 was gevraagd. Tenslotte bleek dat dit op een vergissing be rustte. Voor den bouw van een transformatorsta tion aan de Johan Wagenaarlaan bij de Wag- ncïkade en het leggen van een kabel werd een crediet van f 8500 toegestaan. De heer VanUnen achtte het niet juist aan een nog aan te stellen ambtenares (zus ter van het Gezondheidshuis) een aanvangs salaris te geven van f 1000 terwijl de minimum grens f 900 is. Ook de heer R ij k e s vroeg nog eenige in lichtingen over de salarieering. voornamelijk betreffende het vrij-wonen, dat niet in een bedrag was uitgedrukt. De heer De Tello had graag een raadscommissie ingesteld, die adviezen kan geven betreffende zaken van den Gezond- heidshuis. Wethouder Dr. Droog beantwoordde de vragen. Omdat de zuster toch reeds in een lage klasse is ingedeeld, heeft men een aan- vangsalaris van f 1000 aangenomen. Het vrij wonen wordt op f 275 gesteld. De wethouder meende dat de commissie voor openbare werken voor een adviescom missie in aanmerking kan komen. Voorloopig achtte hij dit echter nog niet urgent. Ook werd nog van gedachten gewisseld over de vraag of de zuster door een oproeping moet worden aangesteld, dan wel dat de tij delijke zuster, aangesteld door de wijkver pleging, een vaste benoeming zal krijgen. De heer Van U n e n bleef erbij dat een oproeping dient te geschieden met aanduiding van de klasse f 900f 1500. Dr. Droog zag het liefst dat de tijdelijke zuster bleef. Zij voldoet en ontslag zou grie vend wezen. De heer Van Unen stelde voor: openbare oproeping en aanstelling op f 900. De heer v. d. Erf maakte een aanmerking op een zinsnede van den heer Van Unen, dat „er wel iemand is te vinden die het voor dit bedrag wil doen". Dr. Droog zei dat het salaris van de zuster, met vrij wonen e.d. toch nog ver be neden den norm blijft. De heer Van Unen weerlegde de opmer king van den heer v. d. Erf en bleef bij zijn voorstel. De raad besloot met 86 stemmen het aanvangssalaris der zuster te bepalen op f 1000. Met 95 stemmen werd besloten een open bare oproeping te houden. De heer Kromhout (C.D.U.) vond het billijk dat aan de venters een kleine vergoe ding zal worden gevraagd voor een ventver gunning, zulks wegens de redelijkheid tegen over den handeldrijvenden middenstand. Hij wilde echter de f 5 voor een jaarvergunning in vier gelijke termijnen betaalbaar stel len. Goedgekeurd werd de overschrijving van de verhuring van een stuk grond aan den Glip- perweg ten name van een nieuwen eigenaar. Ook werd een crediet toegestaan van f 26.500 voor de Bronsteebrug over de Bronstee vaart bij de Pieter de Hoogstraat ep de Wag- nerkade. De heer Meeuwen oord vestigde bij de rondvraag de aandacht van B. en W. op radiodistributie voor de Glip. De heer Van Lent vroeg of het niet mo gelijk was een gemeentelijke stortings- en ophaaldienst in te stellen. De Voorzitter zei dat vroeger reeds is uitgemaakt dat dit niet wenschelijk is. De heer Kromhout vroeg waarom de schilderwerken aan huizen van een woning- bouwvereeniging niet aanbesteed zijn. Deze opmerking zal worden onderzocht. In de toekomst zal er rekening mee worden ge houden. De heer Van Unen zei, dat enkele plaatsen op de Heemsteedsche Dreef bij de Jeroen Boschlaan voor het verkeer gevaar lijk zijn. De heer v. d. Erf noemde ook an dere plaatsen op de Heemsteedsche Dreef. Voor het punt „Comptabiliteitsbesluiten" ging de raad in besloten zitting. DR. COLENBRANDER 40 JAAR ARTS. Zooals wij meldden is het heden 40 jaar geleden, dat Dr. Colenbrander het artsdiploma behaalde. Dr. Colenbrander ontving hedenmorgen reeds vele bloemstukken, o.a. een van de Maatschappij tot bevordering der Genees kunst Hedenmiddag was de jubilaris thuis voor degenen, die hem wilden gelukwenschen Kon zijn schoenen niet dichtrijgen. Rheumatische pijnen nu volkomen verdwenen. Hier hebt ge het voorbeeld van een rijk man, wiens been gezwollen en uiterst pijnlijk was. In een maand waren zijn klachten volkomen verdwenen. Ziehier zijn brief „Uw Kruschen Salts heeft mij meer goed gedaan dan eenig ander middel. Mijn rechter been deed mij steeds pijn, soms meer. soms minder en dat bleef zoo gedurende de laatste 5 jaren. Mijn been was gezwollen en steeds pijnlijk, maar na één maand Kruschen Salts gebruikt te hebben voelde ik mij een ander mensch. De pijnlijkheid verdween, tegelijk met de zwelling. Voordat ik met Kruschen Salts begon, kon ik mijn schoenen niet dichtrijgen, terwijl ik er nu, na een maand, niet de minste last meer mee heb. Ik schrijf U om U te zeg gen. dat ik Kruschen Salts als het beste mid del beschouw, dat ik ooit genomen heb." G. A. P. Wanneer ge snelle en afdoende verlichting van Uw rheumatische pijnen wenscht, begin dan morgen, of beter nog vandaag, met Kru schen Salts. De 6 verschillende zouten, waar uit Kruschen Salts bestaat, zorgen door de aansporende werking op lever, nieren en in gewanden, dat urinezuur en andere opge hoopte afvalstoffen, die het bloed verontrei nigen en de oorzaak der pijnen zijn, langs de natuurlijke kanalen volkomen uit het lichaam worden verwilderd Met het wegnemen der oorzaak verdwijnen tevens de pijnen, terwijl tegelijkertijd Uw geheele gezondheidstoestand enorm zal verbeteren. Weg de rheumatische pijnen en stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) BENNEBROEK ZILVEREN JUBILEUM VAN ZUSTER BLOK. Heden was het 25 jaar geleden, dat mej. M. C. Blok. algemeen bekend als ..Zuster Blok", directrice werd aan de Van Verschuer- Brands-Stichting. tehuis voor ouden van dagen in deze gemeente. Zuster Blok bewoog zich ook jaren lang op het gebied der particulieren verpleging. Het ontbrak haar bij haar jubileum niet aan belangstelling. Hedenmorgen mocht de jubilaresse reeds vele bloemen, schriftelijke gelukwenschen en geschenken ontvangen. Vanmiddag zou mej. Blok van 35 uur receptie houden. ONGEVAL TIJDENS DE DRAVERIJ. Tijdens de laatste korte-baan-course van dit seizoen, welke te Gorredijk (Fr.) werd ge houden, heeft zich een ernstig ongeval voor gedaan, waarbij de in Beverwijk zeer populaire pikeur J. van Leeiiwen Jr. zeer ernstig werd gewond. Hij nam met de dravers Nordeck en Betty Worthy aan de course deel. Met een der paarden is het ongeluk gebeurd. De heer De heer Van Leeuwen blijkt bij het ongeluk vrij ernstige kneuzingen aan den rug te heb ben opgeloopen. Hoewel de patient veel pijn lijdt, baarde zijn toestand geen directe zorg meer. De pikeur wordt verpleegd in het zie kenhuis te Heerenveen. IJMUIDEN. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.62 Tongen per K.G. f 0.94f 0.82 Middelschcl per 50 K.G. f 25—f 23 Zetschoi per 50 K.G. f 20—f 17 Kleine schol per 50 K.G. f 18—f 8.10 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 21 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16—f 9 Kabeljauw per 125 K.G f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 11.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10—f 7 BESOMMINGEN. Versche haring: VL 84 f 530. KW 50 f 450: KW 151 f 1660; SCH 223 f 1270. SCH 39 f 1270; SCH 39 f 500 SCH 201 f 669; SCH 247 f 960; KW 34 f 75; KW 140 f 610. SANTPOORT AFSCHEID Dr. W. G. HARRENSTEIN. Dr. W. G. Harrenstein, die het beroep aan nam naar de Geref. Kerk van Santpoort in de plaats van Ds. W. Breukelaar nam Woensdag avond in de stampvolle Funenkerk afscheid van de gemeente van Amsterdam, na een ambtelijke loopbaan van ruim twaalf jaren. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Ge bouw Dierenbescherming Ridderstraat Haar lem. een Duitsche herdershond; W. J. Tals- ma. Zijlweg 308 Haarlem, een potlood; Prof. van Vlotenweg 3, Bloemendaal, een poesje; Grootenbrecht, Witte Heerenstraat 10 rood. Haarlem, een zware tasch; Hofstee, Zui- der Stationsweg 17, Bloemendaal, een rijwiel- belastingmerk; Oosterhof, Rollandslaan 13, Haarlem; een zilveren manchetknoop; Cassee, Korte Zijlweg 23, Overveen, een rijwielbe- lastingmerk; J. Wolf, Bosch en Duinlaan 3, Bloemendaal, een ketting met slot; Mulder, van 't Hofstraat 77, Haarlem, een bril in étui; Sondaar, Spiegelenburghlaan 7. Aer- denhout, een witte poes; Lütge. Julianalaan 114, Overveen, een postduif; Rutte. Bloemen- daalscheweg 59. Bloemendaal. een groene koralen ketting: Gerritsen. Coltermanstraat 8 zwart Haarlem, een portefeuille met In houd: Sweyen. Delfstraat 4. Haarlem, een Lipssleutel; L. Boorsma. Zandvoorterweg 29, Aerdenhout, een alpinomuts: A. Laduc. Leid- sche vaart 38 Vogelenzang, een nikkelen brocht; G. Droog Oostertuindorplaan 7, Haarlem, een motorhandschoen: Eichhorn, Tuindorplaan 17. Haarlem, een rozenkrans in étui: B de Vreeze. Bloemeridaajscheweg 226. Overveen. een grijs hondje; aan hot bureau van politie. Overveen, een paar kinderhand schoentjes; een R. K. kerkboekje en een ro-

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7