1 D T N S T> A a 5 NOVEMBER 1935 H X A R t E M'S D A G B E A D 9 LAATSTE BERICHTEN Italië verontwaardigd over Egypte's houding. Itaiiaansche gezant protesteert bij den premier. LONDEN. 5 November (A. N. P.) De Times meldt uit Cairo, dat naar verluidt de Itaiiaansche gezant Chlgi in een onderhoud met den Egyptische minister-preisdent Nessim Pasja krachtig heeft geprotesteerd tegen het besluit der Egyptische regeering, in principe de sanctiemaatregelen tegen Italië te onder steunen. De gezant heeft herinnerd aan den steun, dien Italië Egypte heeft verleend bij de kwestie der Egyptische openbare schulden. Tenslotte verklaarde de gezant, dat Italië zich in de toekomst de tegenwoordige houding van Egypte zal herinneren. De Times meldt ver der. dat de Itaiiaansche consul-generaal in Alexandrië heeft verklaard, dat het de plicht der Italianen was een krachtige boycot van Engelsche waren door te voeren. Engelsche gezinnen verlaten Italië. Uit vrees voor boycot. LONDEN. 5 Nov. (A. N. P.) Uit Rome wordt gemeld, dat een aantal Engelsche ge zinnen uit angst voor een boycot en voor ge brek aan levensmiddelen in verband met de sanctiemaatregelen zich genoodzaakt heb ben gezien Italië te verlaten. De Engelsch- Acuerikaansche vereeniging te Rome heeft haar werkzaamheden gestaakt door gebrek aan leden. De Times meldt uit Milaan, dat op een kcrfc.Kar «Idaar Zondag het monument, opgericht in Mei 1917 voor 290 Britsche sol daten, die met een getorpedeerd schip om het leven waren gekomen, een groote krans was neergelegd met een lint in de Itaiiaansche kleuren met het opschrift: Ondanks de on dankbaarheid der levenden. Fokkerfabrieken onder scheiden. Grand Prix der Brusselsche tentoonstelling. AMSTERDAM, 5 Nov. (A.N.P.) Ofschoon het feit, dat de geheele ruimte, welke aan de gezamenlijke deelneming van de Nederland- sche industrie op de wereldtentoonstelling te Brussel ter beschikking stond het onmogelijk maakte, dat de fabrikanten groot materiaal tentoonstelden, heeft onze industrie geen slecht figuur geslagen. Vooral op het gebied van vliegtuigbouw viel ons een groote eer te beurt. Aarr de Fokkerfabriek werd de hoogste on derscheiding, de Grand Prix, toegekend. De jury ging niet uit van de ruimte en het aantal vliegtuigen, doch nam uitsluitend de geschiktheid van de diverse typen in aan merking. Dat de Nederlandsche vliegtuigen- fabriek de hoogste onderscheiding verwierf, mag als bewijs worden aangenomen van de goede reputatie, welke zij in het buitenland heeft. Verduistering van 48 mille. Jeugdig procuratiehouder gearresteerd. AMSTERDAM, 5 Nov. (A.N.P.) Een jonge man van 24 jaar, die procuratiehouder is op een effectenkantoor te dezer stede, is gearres teerd verdacht van verduistering van onge veer 48.000 gulden. Hij heeft gespeculeerd in effecten en toen die manipulaties mislukten, heeft hij om de verliezen te dekken, de gelden van de firma, over welke hij beschikken kon, aangesproken en daarvoor gefungeerde boe kingen gedaan. Dit is geruimen tijd goed ge gaan, zonder dat men iets bemerkte. Echter dezer dagen werd een staat, die hij had ge maakt gecontroleerd. Het bleek, dat hij niet klopte met de werkelijkheid en de directie kwam tot de ontdekking, dat er een groot be drag verduisterd was. De jongeman heeft een bekentenis afgelegd. ALLES WEL. GEEN BIJZONDERS!! Bijna een jaar nadat de groote tocht van de K XVIII werd aanvaard is het boek „Alles wel. Geen bijzonders!! Gedenkboek ter her-' innering aan de vermaarde wereldreis van Hr. Ms. Onderzeeboot K XVIII van 14 Novem ber 1934 tot 11 Juli 1935 door A. W. P. Ange- nent" verschen. Het werd in beperkt aantal exemplaren uitgegeven door „Onze Marine" in Den Helder. Het boek, dat in smaakvolle, eenvoudige band is gebonden en dat talrijke foto's be treffende de K XVIII-reis bevat, geeft een aardige beschrijving van de voorbereidingen voor den tocht en van de reis zelf. Zoo wordt er in verteld van de St. Nicolaasviering en hoe de Kerstavond aan boord wordt gevierd, in een beperkte ruimte, bij een kerstboom, die door een der leden van de bemanning uit een stok. koperdraad, papier en groene verf is gemaakt. Ook hoe Neptunus bij het pas- seeren van de aequator een bezoek aan boord brengt, hoe groot de belangstelling van vreem delingen en Nederlanders te Pernambuco, Rio de Janeiro, Montevideo. Buenos Aires enz. is. Doch ook hoe zwaar de zeeën kunnen zijn voor 'n betrekkelijk kleine boot als de K XVIII op de oceanen, en hoe men zich moet behelpen in de kleine ruimte. Tusschen het verhaal over den tocht zijn verschillende andere stukken gelascht. We lezen in een artikel van den marconist van de „Snip", S. van der Molen, hoeveel steun de uitzendingen van weerberichten etc. vanaf de K XVni de bemanning van het K.L.M.- vliegtuig gaven. Er staat in het boek een ar tikel over het werk van prof. Vening Meinesz, over den arbeid van de Phohi, terwijl elk der opvarenden van de onderzeeboot een ar tikeltje voor het gedenkboek heeft geschreven. Uit deze stukken van de opvarenden blijkt vooral welk een grooten indruk het ontvan gen van de geschenken uit Nederland heeft gemaakt. Het boek eindigt met een beschrijving van de enthousiaste ontvangst in Soerabaja en Aantal opgelegde schepen vermindert. Verschillende verbeteringen voor de scheepvaart. In aansluiting op een bericht, van enkele dagen geleden, waarin werd medegedeeld dat van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. verschei dene opgelegde schepen weer in de vaart zijn gebracht, kan thans nader worden gemeld, dat van de vloot dezer maatschappij nog alleen de „Amsterdam", het grootste vrachtschip van ons land, opgelegd is. In den hoek van het IJ bij Schellingwoude, waar zoo langen tijd tal van schepen van de K. N. S. M. en de Stoom vaart Mij „Nederland" werkloos hebben ge legen, zijn nog alleen de „Singkep" en de „Scemba" van laatstgenoemde maatschappij overgebleven. De „Amsterdam" heeft ligplaats bij het Hendrikdok van de Amst. Droog dok Mij. Ook in de Coenhaven is het groote aantal „opliggers", dat daar geruimen tijd opgebor gen is geweest, sterk verminderd, zulks ech ter hoofdzakelijk tengevolge van verkoop en sloop. Hier liggen thans nog de mailschepen „Flandria" en „Zeelandia" van de Kon. Holl Lloyd. alsmede de vrachtschepen „Jaar- stroom" en „Zaanstroom" van de Hollandsche Stoomboot Mij., terwijl aan het établissement van de „Nederahid" aan de Javakade de „Jan Pieterszoon Coen" en „Moena". alsmede, bij de Ned. Dok Mij. de „Bengkalis" ligplaats hebben. Laatstgenoemd schip, eveneens van de Stoomvaart Mij „Nederland", zal vermoedelijk ook in de vaart worden gebracht. In de La Plata Vaart is een wat hooger vrachtniveau tot stand gekomen, terwijl het Het 25-jarig bestaan der All. Fran?aise te Haarlem. Twee bestuursleden onderscheiden. Naar aanleiding van het 25-jarig bestaan der Alliance Francaise te Haarlem heeft de Fransche regeering bevorderd tot Officier ae rinstruction Publique mej. J. Berdenis van Beriekom en benoemd tot Officier d'Acadé- mie mevrouw Jessurunvan Eibergen Sant- hagens, beiden alhier. BAZAR. De officieele opening van den bazar ten bate van de „Comité Winterhulp" heeft plaats op Vrijdag 8 November 1935. des avonds 8.30 uur. in het gebouw „Sint Bavo", Smede- straat. De openingsplechtigheid zal geschieden door Deken H. C. J .Sondaal. P. F. VAN SLIJPE. t Op 71-jarigen leeftijd is overleden de heer P. F. van Slijpe, oud-directeur van het Stads Armen- en Ziekenhuis, die reeds eenigen tijd lijdende was. De heer van Slijpe is gedurende vele jaren directeur geweest van het Stads Armen- en Ziekenhuis thans Tehuis voor Ouden van Dagen, aan den Schotersingel. Bij zijn af scheid. in Februari 1925, bleek hem op on dubbelzinnige wijze, hoezeer hij daar door ver pleegden en personeel werd gewaardeerd. De heer van Slijpe was ook een zeer belang stellend lid der Rem. Gemeente: hij was vele er volgens de Tel. naar uitziet, dat soortgelijke jaren bestuurslid en had daarvóór zitting in pogingen in de houtvaart en de kolenvaart het Vertegenwoordigend College dier Ge- voorloopig niet geheel zullen mislukken. Vooral in de trar.povaart zijn de pogingen, om in onderlinge samenwerking het vracht- peil op de open markt te verbeteren, niet zon der succes gebleven. FILM VAN JOHN FORNHOUT BEKROOND. Op het filmfestival, dat korten tijd geleden ter gelegenheid van de Brusselsche Tentoon stelling heeft plaats gehad, is de film „Drie master Mercator", van een Nederlander n.l. van John Fornhout, met de gouden medaille bekroond. De bekroonde film is één uit een drietal n.l.: .Faaseiland, „De steven naar het Zui den" en „Driemaster Mercator De films ,De steven naar het Zuiden" en „Driemaster Mercator" werden gemaakt aan boord van een Belgisch opleidingsschip. De film „Paascheiland" werd gedraaid op het eiland van denzelfden naam. Laatstgenoemde film is in Juni in talrijke Belgische bioscopen met groot succes uitgebracht. Alle drie films worden binnenkort in Neder land verwacht. Bazar Wijk II. Het Bazarcomité, dat in het Wijkhuis aan de Leidschestraat 20 een bazar georganiseerd heeft ten bate van de kas van Wijk II der Ned. eHrv. Gemeente, heeft reden te over om te vreden te zijn, want het lijkt wel een waren huis in het klein, waarin de bezoeksters en bezoekers van alles kunnen vinden en koopen (want dit laatste is de hoofdzaak), wat van hun gading is. En ht Comité heeft niets behoeven te koopen. Alles is gekocht of zelf verv-aardigd. Er zijn heel wat handen in de weer -geweest om al deze fraaie en nuttige voorwerpen voor het goede doel te maken. Zoo is ea* een krans van twaalf dames van boven de zestig jaren één is er zelfs bij van diep in de tachtig! die eiken Donderdag middag in een vertrek van dit Wijkgebouw te zamen komen om met veel liefde voorwerpen voor dezen bazar te maken. En die dames zit ten blijkbaar niet stil, want ontelbaar Is het aantal jurkjes, hemden, pyjama's dat zij dit jaar hebben ingezonden. Een meisje, dat nu al zeventien jaar ziek is, heeft wel een bijzonder treffend blijk van mee leven met dit wijkwerk gegeven. Hoewel ze haar handen, waarvan de vingers door de rheumatiek krom getrokken zijn. bijna niet gebruiken kan, heeft zij (de dames van het comité kunnen niet begrijpen dat haar dit mogelijk was) toch kans gezien, een mooi, fijn kleedje te vervaardigen, waarover zij een jaar lang gedaan'heeft. Met groote vreugde heeft zij het voor dezen bazar afgestaan, verheu gend dat zij ook iets heeft kunnen bijdragen. Een bakker in deze wijk heeft ook iets bij zonders willen doen en dat is hem volkomen gelukt. Hij maakte een taai-taai-pop van an- derhalven meter lang en flink dik. Het baksel zag er bijzonder smakelijk uit, zoodat het zijn weg wel vinden zal. Op ongeveer elk gebied heeft het Comité medewerking verkregen. Een bewoner van deze wijk heeft deze groote zaal belangeloos keurig versierd; de plantjes, die hij daarvoor ge bruikt heeft, mogen zelfs na afloop van den bazar voor het goede doel verkocht worden. Een andere bewoner heeft met veel artistie- ken smaak een tent vervaardigd, waarin de bezoekers mogen trachten een verborgen schat in dit geval zelfs vier schaten te vinden. Deze tent zal terecht wel veel belangstelling trekken, want wat deze wijkvriend gemaakt heeft, getuigt van veel vernuft. In een prach tige rotspartij met bruggetjes en prieeltjes staat ook een waterput met een wiel. Dit wordt in beweging gebracht door de straal uit de waterleiding en op die manier wordt een spoortreintje weliswaar niet in snel treinvaart op gang gebracht. De cezoekers hmogen hier op voor een luttel bedrag trach ten de plaats aan te wijzen, waar de vier be looningen verborgen liggen. Verder heeft iemand een Smyrnatapijt in bruikleen afgestaan, met de bedoeling dat de deeelnemers voor een gering offer mogen ra den, hoeveel steken er noodig zijn geweest- om dit fraai stuk werk te maken. Hij die er het dichtst bij komt, wint een prachtig Smyr na kussen. Zooals men ziet heeft men op dezen bazar wel heel bijzondere attracties. Ook de gebrui kelijke zijn natuurlijk aanwezig, zooals touw trekken, rad draaien een draaimolen, door een zieken jongen vervaardigd, enz. Ook is er een groot aantal stands met baby- goed, handwerken, comestibles, boeken, toi letartikelen, speelgoed, zeeppoeder, galante rieën, etsen, albums, enz. Een groote inzen ding van bloemn, vazen en groote en kleine fruitmanden geeft aan het geheel een feeste- lijken indruk. Van deze gelegenheid hebben de Christ. Jongensclub „Samuel" en de Christ. Pad vin - dersgroep gebruikt gemaakt, om een dankbare propaganda voor hun werk te maken. Voor de Christ. Bewaarschool in de Oranjestraat wordt eveneens een pakkende reclame ge maakt. Ei* zijn vele fraaie voorwerpen om te ver loten o.a. een poppenwieg en -ledikant, en de firma Van Nelle schonk weer koffie, theq en suiker. De bazar, die hedenmiddag half drie door Ds. W. J. van Elden geopend zou worden, is heden Dinsdag, Woensdag en Donderdag van half drie tot vijf en 's avonds van zeven tot meente. De teraardebestelling heeft plaats Donder dag 7 November a.s. te 12 uur, op de Alg. Be graafplaats aan de Kleverlaan. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 5 NOVEMBER '35 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMS!'H BA NKVEREENIGING K A NTOOR FM .4 R FV defensie en den commandant Hetterschij. nen een bezoek ten zeerste aanbevelen. 1.30 1 2* Stnatsl. Binnenl. 41/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 97-96*/, 4y2 pCt. Nederl. Indië 1930 II 96*4 Staatsl. Bultenl. 5Vfe PCt. Duitschland 21 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pet. Engeland 41/2 pCt. Frankrijk S'chatk, 1932 Seheepv. MIjen. Oude Boot 12 Seheepv. Unie 45*$ k - Stoomv. Mij, Ned. - 37 Industr, Binnenl. Alg. K.zijde Unie.... 26 26 A. N. I. E. M. (Nat. 161 v. Berkels Patent - Gert. Calvé Delft 60*4 Nederl. Ford Ned. Ind, Gas (Nat 247 Gem. Bez, Philips 238«i 238*4 1C4H - Industr, Buiten!. Anaconda Copper 12%—12% 127/, Am. Smelting 36 Bethlehem Steel 24 24 1% 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation - Intern Nickel 19Vf 19'A North Amer. Cy - Standard Brands - U. S. Leather U. S Steel 27% 27% Banken Binnenl. Koloniale Bank 44*$ 45 - 45*$ Cert. Handel Mij. 129 Indische Bank 84 H 83 - 84*$ Banken Buiten], Deutsche Reichsb. - Petrol. Mij. Binnenl. Kon. Petroleum 209-208*4 86 86-*$ Petrol. Mij. Buiten], Continental Oil 15% Shell Union 7% 7% Cultuur Mijen. H. V. A 216*$—217 217 N. I. S. U Vorstenlanden 21*$ Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 172 Billiton II 150 - 25 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 148 148 175 50 173 173 Rubber Mijen. A'dam Rubber 109 108*4 109*» Deli Bat. Rubber 67 H - Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondom. - Spoorwegen Buitcnl- 29 H Atch. Topeca Comm. Wllwaukee 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers FEESTAVOND. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot bevordering der gezondheid in de Gra fische vakken in Nederland, zal op Zaterdag 16 November haar jaarlijkschen feestavond houden in het gebouw „St. Bavo", Smede- straat. 1935 is het jubileumjaar der afdeeling. In 1910 opgericht heeft zij gedurende 25 jaar ge werkt op het gebied der tuberculosebestrijding en ter voorkoming daarvan. Daarom is een extra mooi programma samengesteld. Medewerking wordt verleend door het Haarl. Revue- en Cabaiet gezelschap onder leiding van den heer Mart. v. Delden. met een zeer gevarieerd programma; de tooneel- vereeniging „Vriendschap zij ons Doei" zal een blijspel in één bedrijf opvoeren, getiteld „De Kleine". WIJDINGSSAMENKOMST. Evenals vorige jaren wordt ter gelegenheid „van de week der gebeden" uitgescheven door de Wereldbonden van de Christelijke Jongevrouwen- en Christelijke Jongemannen- Vereenigingen, door de Haarlemsche Christe lijke Jeugdcentrale een Wijdmgssamenkoms georganiseerd in de Groote Kerk te Haarlem op Zondag 17 November des avonds half acht. Als spreekster hoopt op te treden me vrouw Reigersberg—Versluys te Velp en als spreker Prof. Dr. Berkelbach van den Spren kel te Utrecht. Voorts zal het Oosterkerk- k- v enkele liederen zingen. Een groote opkomst van alle Jeugdverenigingen op Christeiijken grondslag uit Haarlem en om geving wordt verwacht. VERGADERING N. S. B. Naar aanleiding van het verzegelen van de pers van Volk en Vaderland houdt de N.S.B. t-e Haarlem een openbare vergadering in den Janwegschouwburg op Vrijdagavond a.s. Het woord zal worden gevoerd door de heeren G. F. Vlekke. lid van de Prov. Staten van Noord- Hclland en Tj. O. v. d. Weide, Gewestelijk commissaris der N.S.B. PERSONALIA. Geslaagd voor het diploma voor costumière de dames: A. Melker, W. Zijp en M. van Ko ningshoven. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Voor de afdeeling Haarlem van de Vrij zinnig Democratische Jongeren Organisatie zal Woensdagavond in restaurant Köhlinger. Jansstraat 55, de heer C. J. E. Dinaux, secre taris van de afdeeling Haarlem der Vereeni ging voor Volkenbond en Vrede spreken over het onderwerp ..De Volkenbond en het Italiaansch-Abessynische coflict". POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN Bij den heer Smink, Schalkwijkerweg 149, is heden, Dinsdagmorgen een postduif komen aanvliegen, met een ring om de poot, waarop de letters en cijfers N.M.32P.726. De eigenaar van de duif kan zich aan bO' venstaand adres vervoegen. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE WIJDINGSMIDDAG De afdeeling Heemstede-Bennebroek van den Ned. Protestantenbond houdt Zondag 10 November des middags te half drie een wij dingsmiddag waarin medewerken het dames koor der afdeeling onder leiding van mej. Cor Igesz, mevrouw Suze Roelofsen Tak viool, me juffrouw Rie Tuyl Schuitemaker, xalt, de heer Piet Zwaanswijk, orgel en de heer Dick Wei man, declamatie. De toegang is voor belangstellenden vrij. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bijBouwmeester, Meer weg 9, rijwielbelastingmerk; Kersten, Suma- trastraat 19, rijwielbelastingmerk; bureau van politie Raadhuisstraat, blauwe alpinemuts en nappahandschoen; van Schie. Molenwerfs- laan 16, handschoen; J. W. Kulk, Drieheeren- laan 12, rozenkrans; Bureau van politie Raadhuisstraat, damesrijwiel; M. Admiraal, Zandvoortschelaan 157, gouden armband; G de Raad, Sumatrastraat 23. gouden ring; C. W. Schimmel, Glipperweg 91e, zwarte wollen das; Veen, Achterweg 14, schaar; A. Huise- bosch Zuid Schalkwijk '26. vier kano's. BEVERWIJK NAAR DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Een van de meest verdienstelijke leden van onze plaatselijke krachtsportvereeniging D.O.T-~ -ereeniging reeds vele mooie uccessen bezorgde, de heer G. Tabak, is de eer te ■?urt gevallen door den Ne 'rlandschen Krachtsport- jnd te worden uitgezon- en naar de wedstrijden m de Europeesche kam- ioenschappen te Parijs, eze internationale wed- trijden worden Zaterdag 9 •n Zondag 10 November te 'arijs gehouden. De heer Tabak zal de ederlandscne kleuren ver- edigen. A.s. Donderdag zal de jer C. G. Tabak naar de ansche hoofdstad ver- ekken. Behalve door de ificials van den N. K. B. al hij vergezeld worden .oor zijn medeclublid, den eer A. J. Burger, die als ^rzorger van den Bever- jkschen athleet het urnooi zal bijwonen. Wij hopen, dat de heer ;bak de eer van zijn land i daarmede die van Be- rwijk en van zijn club jo goed mogelijk tegen e zware concurrentie zal Grdedigen. Zijn serieuze :ning wettigt het ver- XABAK. moeden, dat hij in Pa-1 rijs tot een goede pres- statie In staat moet zijn. SANTPOORT ZANG. Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet, dirigent Henk Arisz, neemt deel aan het kwartetten-concours te Beverwijk. Het komt uit in de hoogste afdeeling. Uit het dubbei- kwarter heeft zich ook een enkel kwartet gevormd, dat eveneens op dit concours uit komt. NIEUW GUINEA. Voor de afdeeling Santpoort van Volks onderwijs houdt onze plaatsgenoot de heer Van Millingen op 20 November een lezing over Nieuw Guinea. De heer Van Millingen, die hier eenige jaren vertoefd heeft zal onge twijfeld van dit voor velen zoo geheel onbe kende land veel interessans te vertellen heb ben. VERKIEZING KIESCOLLEGE. Zondag a.s. vindt in de Ned. Herv. Kerk de verkiezing plaats van 4 leden van het kiescollege, zulks wegens periodieke aftre ding van den heer Ertsen en het overlijden van den heer J. v. Donselaar. BLOEMENDAAL FIETSEN ONTVREEMD. Zaterdagavond zijn twee fietsen ontvreemd één ten nadeele van mevr S. aan de Prins Hendriklaan de andere ten nadeele van mej. De H. aan den Vogelenzangscheweg alhier. BEURZEN UIT EEN KEUKEN GESTOLEN. Zaterdagmorgen zijn uit de keuken van een perceel aan de Mollaan gedurende een korte afwezigheid van het personeel twee portemonnaie's ontvreemd met f 15 en f 9 inhoud. De politie stelt een onderzoek in. DIEFSTALLEN. Tusschen Zaterdagmiddag 3 uur en Maan dagmiddag 5 uur zijn uit een tuin aan den Oosterduinweg te Aerder.hout een partij roode en witte kooien en een hoeveelheid bieten on - vreemd, ten nadeele van den metselaar T. D. te Heemstede. Tusschen Woensdag en Maandag is eveneens een 30-tal kooien ontvreemd uit den tuin van Th. van H„ bloembollenkweeker te Vogelen zang. IJMUIDEN BEROEPEN ONGEGROND VERKLAARD. Bij K. B. zijn ongegrond verklaard de beroe pen, ingesteld door: a. de N.V. Autobus Exploitatie Stormvogels, te IJmuiden, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord Holland van 30 Mei 1934, voor zoover daarbij is afgewezen haar verzoek om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Haarlem en Zandvoort, gedurende de maanden April tot en met October en b. de N.V. Autobus Onderneming van Geelen en van den Berkhof, te Heiloo, met de N.V. Autobus Exploitatie Stormvogels, te IJmuiden, de N.V. Autobus Exploitatie Stormvogels voor noemd en de N.V. Ned. Brockway-Bus Maat schappij, te Heemstede, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord Holland van 29 Augustus 1934, voorzoover daarbij aan de N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij., te Haarlem, vergunning is verleend tot het in werking brengen van autobusdiensten tus schen Overveen en Bloemendaal en tusschen Haarlem en Zandvoort. DE HEER TUSENIUS GEROYEERD ALS LID DER N. S. B. Naar wij vernemen is de heer K. Tusenius door den alg. leider ir. Mussert als lid van de N. S. B. geroyeerd. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 5 NOV. 1935. Tarbot per K G. f0,80—f0,60 Griet per 50 K.G. f 28—f 13 Tongen per K.G. f 0,94—f 0,70 Groote schol per 50 K.G. f 30—f 18 Middelschol per 50 K.G. f 20—f 19 Zetschol per 50 K.G. f 17,50—f 16 Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 8,80 Schar per 50 K.G. f9—f3,60 Tongschar per 50 K.G. f 30f 26 Rog per 20 stuks f 15fll Vleet per stuk f4,70—f 1,25 Kleine poon per 50 K.G. f 6—f 3,80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 32—f 23 Middelschelvisch p. 50 K.G. f 30f 14,50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 20—f 13 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20f 6.30 Kabeljauw per 125 K.G. f 54—f 39 Groote gullen per 50 K.G. f 20—f 15 Kleine gullen per 50 K.G. f 16,50—f 6 Wijting per 50 K.G. f6.10—f4.40 Makreel per 50 K.G. f 8,20—f 5.50 Heilbot per K.G. f 0,75—f 0,44 Leng per stuk f 1,20—f 0,38 Koolvisch per stuk f0,60f0,15 Versche haring per kist f 3.70—f 2,05 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f35—f27 VERWACHTE VISCH AAN VOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Timor IJM 491. vangst: 50 manden schel visch: 120 manden braadschelvisch; 65 m gul, kabeljauw en koolvisch: 40 m. radio, 10 m. platvisch, 10 m. wijting, 20 m. varia, Totaal 315 manden en 30 stuks stijve kabel jauw. Ewald IJM 48. vangst: 50 manden schel visch: 65 manden braadschelvisch; 100 man den gul, leng en koolvisch; 50 manden wij ting en schar; 95 manden groote makreel; 75manden kleine makreel, 60 manden varia, 5 manden hake, totaal 500 manden. Hercuies IJM 196, vangst: 50 manden schelvisch; 45 m. braadschelvisch; 100 m. gul, leng en koolvisch: 50 manden wijting; aOO manden makreel. 25 manden varia, to taal 770 manden Caroline IJM 26. vangst: 15 manden schel visch: 250 manden koolvisch: 100 manden wijting, 700 manden makreel: 25 manden ha ring, 20 manden varia, 10 manden bake, totaal 1120 manden. BESOMMINGEN. Trawlers Zeeleeuw IJ 29. 90 manden f 168' Reiger IJM 106 85 manden f 1850 Derika 7 IJM 417 430 manden f 3340 Maria R. Ommering IJM 7, 570 manden f 3100. Gloria IJM 37 1070 manden f 5050 Emma IJM 177 65 manden f 1700 Beatrice IJM 118 70 manden f 820. Pekelharing: KW 58 f 1370 Loggers: KW 91 f 470; KW 162 f 390; KW 108 f 523; KW 24 f 470. Besommingen van 8 harlngloggers nog niet bekend.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7