I „HEKO" Turfmolm ADVERTENTIES UIT HAARLEM-NOORD Voor Winterjassen en Ulsters H. Schindeler HMËM C®. vNr;i: W. H. ENDENBURG Rijksstraatweg 6 •*AVe A> 1.85 per H.L. BOUMA's Amsterdamsche Bazar iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiia Voor nuttige en practische huishoudelijke artikelen, KLOMPENCENTRALE DONDER DAG 7 NOVEMBER 1935 H A A R E E M'S DAGBCAD 12 LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL Liefdadigheidsvoorstelling EX-KONINC PETER. De Rederijkerskamer ..Pius" uit Amster dam. heeft hier in het vorige seizoen een uit stekenden indruk achtergelaten met haar opvoering van De Privé-Secretaresse en het was dan ook geen wonder dat onze Stads schouwburg gisteravond stampvol was. nu deze vereeniging ten bate van het zelfde doel „De Kleine Theresia-Stichting" met Ex-Koning Peter te Haarlem kwam. Dit stuk van A. den Hertog is wel een der aardigste blijspelen, welke in de laatste jaren in ons land zijn geschreven. Dit is nu eens een comedie. die niet zwaar Hollandsch- of bur gerlijk aandoet. Den Hertog heeft er iets van den lichten Weenschen geest in weten te brengen en het is werkelijke geen wonder, dat de Haagsche kritiek met dit stuk er inge vlogen is en onmiddellijk heeft geaccepteeerd dat de auteur var. Ex-Koning Peter in Hon garije of Oostenrijk geboren was. De vereeniging Pius deed met 'dat biijspel een uitstekende keuze en er was ook nu weer zeer veel in de opvoering te waardeeren. maar toch stond zij als geheel beneden die van de Privé-Secretaresse. Deze Amsterdammers zijn te ernstige amateurs dan dat ik voor hen omdat het hier een liefdadigheidsvoorstelling geldt den bekenden mantel der liefde uit mi.in kast zou behoeven te halen. Zij zouden dan misschien gaan meenen. dat ik hen niet au sérieux nam en daar is dat clubje spelers veel te goed voor. Juist, als men enkele rollen van gisteren eens vergelijkt met rollen uit De Privé-Secretaresse, blijkt, het, over welke goede spelers Pius beschikt. Wie zou bijvoorbeeld in Peter den zoo voortreffelijk gespeelden Markkum van de vorige opvoering hebben herkend, of in den joligen liftboy uit De Privé-Secretaresse den stotterenden hoteldirecteur van gisteren. Wanneer deze amateurs zulke totaal ver schillende rollen zóó weten te spelen, dat zij er absoluut niet in te herkennen zijn, is het wel het beste bewijs dat zij als spelers wat in hun mars hebben. Wat wij gisteren wel eens te veel hebben gemist, was de lichte Weensche geest. Over het algemeen werd er vooral in I wat te zwaar en te Hollandsch gespeeld. Het tempo was nu en dan voor zoo'n luchtig ge val ook te langzaam en het spel had al thans van sommigen meer 'fantasie kun nen verdragen. Zoo zagen wij in den pre sident den heer Jan Meijer te weinig den oud-komediant, waardoor de satirieke spot van den schrijver wel wat verloren ging'. Deiila Valona Leny Kleybocker was uiterlijk een charmante filmdiva, maar haar spel was toch voor zoo'n diva wat te gema niëreerd. Prüep Jos Togni was in I zeer goed. maar wist de rol in XI niet op het zelfde peil te houden, wat misschien ook kwam doordat hij al heel weinig steun kreeg van den heer Henk Soeting, die de figuur van Graaf Borotianu niet wist te vatten en van de spelers dan ook verreweg de zwakste broeder was. Henk Josso daarentegen speel de den eersten minister rustig en goed in toon en wist ook wel relief aan deze rol te geven. Het aardige rolletje van den kamer dienaar kwam door het spel en de typeering van Ton Beving geheel tot zijn recht en uitstekend bepaald was de heer Piet Raas- sen als de hoteldirecteur. Hoe geestig was zijn stotteren en hoe wist hij telkens weer het teanpo aan te zetten. Van alle spelers vorv. ik den heer Raassen eh ter en de beste. En nu de twee hoofdrol'en. de ex-koning en Mara Boiaga! Ik zou niet durven beweren, dat de heer Wim Rademaker voor de rol van dezen charmanten, luchthartigen koning uiterlijk alles meebracht. Hij bleef heel den avond meer een Hollandsche mijnheer, dan dat wij in hem een jongen Balkan-vorst, die in Parijs en Londen even thuis is als in zijn residentie, konden zien. En zijn spel had nu en dan ook lichter, zijn toon ironischer kun nen zijn. Ik wil hiermee niet zeggen, dat hij voor een dilettant de rol niet verdienstelijk speelde zoo was hij uitstekend bijvoorbeeld in het tooneel met Mara aan het slot van II maar deze rol verlangt wel een andere per soonlijkheid en meer charme. De costumier heeft er ook schuld aan. dat deze koning aan het slot een te weinig vorstelijken indruk maakte Had hij geen goed passend wit uni form. waarom hem dan niet een ander uniform gegeven? Geen koning zou ooit zoo'n slobber- jas hebben geaccepteerd, 'n Kleinigheid0 zal men misschien zeggen. Allerminst, want op zulke uiterlijkheden komt het in zoo'n stuk wel degelijk aan. En nu wij het toch over de costuums heb ben, zoo had ook Mara Boiaga in II een veel voyanter kleed moeten dragen. Niemand in de zaal geloofde, dat het staatsbudget door dit eenvoudige japonnetje zou worden op gedreven. zooals toch de eerste minister meen de te moeten opmerken. In I en III waren haar costuums veel meer passend bij de rol. Lena Togni was in I ook op haar best. Die par ticuliere secretaresse speelde zij zeer geestig. Dat was wel volkomen de vogelverschrikster, de kordate man-vrouw, ook in haar scherp, kort-af sprekeri. haar staan en haar soldatesk loopen. Met bijzonder veel genoegen heb ik in I haar spel gevolgd. In II en III heeft zij ook veel goeds gedaan, maar zij had daar toch nog meer „dame du monde" kunnen zijn. Het spel miste ook te veel nuance, het bleef voor deze groote rol in de laatste bedrijven wel wat te vlak. Al heb ik dus nog al wat aan te merken, als geheel gaf toch ook deze opvoering het bewijs, dat Pius over uitstekende krachten beschikt. Alleen eischt dit stuk van de spelers veel meer dan De Privé-Secretaresse. Het blijspel is uit een heel anderen een veel lichterengeest geboren, en dit genre ligt ons Hollanders, en zeker de dilettanten minder goed. Dat deze Amsterdamsche dilettanten ook gisteren een uitbundig succes hadden, con stateerden wij met genoegen Peter kreeg 'n apart open doekje voor zijn opmerking over zijn collega, koning Constantijn van Grieken land, een geestigheid, die dan ook zeer ad rem was. Ten slotte een woord van hulde aan deze Amsterdamsche dames- en heeren, die ook nu weer de Haarlemmers aan zich verplicht heb ben door hier voor een liefdadig doel op te treden. J. B. SCHUIL. Seizoen-opening Kennemer Kunstkring. In de bijna uitverkochte tuinzaal van de Gemeentelijke Concertzaal opende de Kenne mer Kunstkring Woensdagavond het tooneel- seizoen. De keuze voor dezen avond was ge vallen op een spel in twee bedrijven, getiteld ..Om den grand Prix de Paris" v. Langeveld.Met groote belangstelling werd dit stuk van idealis me tegen materialisme gevolgd, waarbij het tenslotte groote voldoening schonk, dat de jeugdige idealist .een literator ondanks zijn innerlijken en Huiselijken strijd, zijn plaats in deze maatschappij wist te veroveren. De spelenden oogstten een luiden bijval, wat zeker verdiend was voor hun goede rollen- kennis en uitbeelding. Hoewel enkele bijfigu ren over een te zwak stemgeluid beschikten. Na de pauze ging de bekende klucht van Van der Meer „De WeddenschapDeze zeer vermakelijke intrige bracht het publiek in een zeer vroolijke stemming, wat men juist in deze duistere tijden zoo noodig heeft. Daaraan waren de heel goede prestaties van de Frans Hals Boys niet vreemd, want zij zorg den voor goed aangepaste, opgewekte entre- act muziek. Te half twaalf begonnen „The Harlem Rythm Sellers" met hun muziek voor het bal. dat uitmuntte door gezelligheid en intimiteit. De Provinciale ziekenhuizen. Wij ontvingen het verslag der afdeelingen van de Prov. Staten van Noord-Holland be treffende de balansen en rekeningen over 1S34 en de begroetingen voor 1933 der Pro vinciale Ziekenhuizen nabij Santpoort, te Bakkum en te Medemblik. Enkele leden zouden nauwer contact wen- schen tusschen de drie Gestichts-Directeuren onderling, terwijl zelfs de vraag werd gesteld, of het niet mogelijk zou zijn, een gezamenlijk directorium over de drie gestichten in het leven te roepen. Voorts werd met voldoening geconstateerd dat de financieele resultaten, voor elk der drie gestichten over 1934 de Provinciale bij dragen beneden die van het jaar 1933 hebber, doen blijven, gelijk dan ook de kosten per patiënt van 1933 op 1934 voor elk dezer ge stichten gedaald zijn. Bij de beide andere gestichten trok de ver mindering van het aantal patiënten de aan dacht en vroeg men zich af, wat hiervan de reden is en of de verlaging der kosten voor de Gemeentebesturen per patiënt 3de klasse on f 750 wel voldoende is geweest, hetgeen door enkele leden werd betwijfeld. Verlaging der verpleegkosten zou, naar enkele leden meenden, een gunstigen invloed oefenen en tenslotte ook aan de exploitatie ten goede komen. Door sommige leden werd de vraag gesteld, of ook maatregelen in voorbereiding waren tot opheffing van het gesticht te Medem blik. Sommige leden vroegen zich af, of, nu f 10.000 wordt aangevraagd voor de verbete ring van de watervoorziening te Bakkum, het wel efficiënt was een eigen waterwinning te onderhouden en zelfs, zooals thans wordt voorgesteld, deze te vernieuwen of uit te breiden, terwijl de Provincie zelve over een waterleidingbedrijf beschikt. Aan een ander lid kwam ter oore, dat het aan het personeel der Provinciale Zieken huizen verboden zou wezen, lid te zijn van bepaalde politieke organisaties. Volgens de meening van dit lid, zouden in dit geval Prov. Staten aan een dergelijken toestand een einde moeten maken. In het algemeen werd voorts gevraagd, welke afschrijvingspolitiek door Ged. Staten gevolgd wordt. Blijkens de exploitatie-rekening is over 1934 voor de geneeskundige boekerij uitge geven in het gesticht Santpoort f 1.220.55. te Bakkum f 591.85 en te Medemblik f 171.57. Men verwonderde zich er over. dat niet een centrale geneeskundige boekerij voor de drie gestichten werd aangelegd met regel matige circulatie van boeken Ter besparing van kosten zou men dit denk beeld gaarne overwogen zien SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 4.15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Midaagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.05 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur De diensten op Sabbath worden verricht ter Synagoge. Lange Begijnestraat 11. Alle overige diensten vinden plaats in het Gemeentegebouw. Lange Wijngaardstr. 14. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN TAXI. Woensdagmiddag ongeveer twee uur had op den Rijksstraatweg een aanrijding plaats tus schen een autobus en een taxi. Ter hoogte van de Sillemstraat verminderde de bestuur der van de autobus snelheid om te stoppen, teneinde een passagier op te nemen. De be stuurder van de taxi, de 24-jarige chauffeur B. uit Amsterdam, reed te dicht achter de autobus en verzuimde bovendien vermoede lijk te remmen, zoodat zijn wagen tegen de bus botste. Twee dames uit Amsterdam, die in de taxi zaten, werden gewond. De 46-jarige mevrouw D. kreeg een gescheurde bovenlip en verloor twee kiezen. De 78-jarige mejuffrouw Van D. kneusde haar neusbeen. Een dokter en leden van den Ongevallendienst verleenden de eerste hulp, waarna de dames met een andere taxi haar reis vervolgden. Tegen den taxi-chauffeur werd proces-verbaal opge maakt. De remmen bleken in orde te zijn. Beide wagens werden beschadigd. Vrijz.-Dem. Bond. Moet de goudwaarde van den gulden worden gewijzigd? Debat tusschen Mr. Van Dam en Dr. S. Elzinga. De afdeeling Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond hield Dinsdagavond 5 November een le denvergadering in Hotel Lion d'Or. Het punt der agenda: ..Moet de huidige goudwaarde van den gulden worden gewijzigd" bleek de belangstelling van zeer veel leden te hebben, zoodat de vergadering druk bezocht was. De eerste inleider, Mr. L. G. van Dam achtte het groote probleem de wanverhouding tusschen productiekosten en geldelijke op brengsten. De rentabiliteit van het bedrijfsle ven kan slechts worden hersteld door deva luatie. Spr. achtte de deflatie-politiek niet doorvoerbaar. Deze stuit op te groote weer standen. brengt groote onzekerheid en twijfel en werkt ontwrichtend op het economisch le ven. Voor consequente deflatie zou men iemand moeten hebben met de macht van een dicta tor. de onpartijdigheid van een heilige en de greep van een genie. In vrijwel de geheele we reld behalve in de goud-landen, voltrekt zich een krachtig economisch herstel, overal daalt de werkloosheid, stijgt de bedrijvigheid, stijgt de export, verbetert de rentabiliteit der be drijven en stijgt dé omzet van den kleinhandel. Alleen Nederland, Frankrijk en Zwitserland vormen een uitzondering. Er is een groot onderscheid tusschen infla tie en devaluatie. Inflatie beteekent vergroo ting van de geldcirculatie en het gevolg daar van is een evenredige prijsstijging. Devaluatie daarentegen is slechts een wijziging van de goudwaarde. d.i. van de buitenlandsche ruil waarde, van de munt. De prijsstijging blijft daardoor beperkt tot enkele geïmporteerde artikelen en nog lang niet alle. In het buiten land blijkt, dat de prijsstijging niet is inge treden. Alleen Belgie heeft eenige prijsstij ging, n.l. het indexcijfer der kosten van le vensonderhoud steeg van 621 in April tot 682 op 15 October j.l., dus met nog geen 10 pCt. Deze prijsstijging komt echter vooral door en kele producten (aardappelen, varkensvleesch, boter en eieren), waarvan de prijzen in België niet waren gesteund. Bij ons is het prijspeil van vele dezer artikelen kunstmatig en stij ging daarvan is bij devaluatie zeker niet te verwachten. Na devaluatie zullen wij weer beter kunnen concurreeren op de buitenlandsche markten; de ervaring van alle landen, die gedevalueerd hebben, toont dit. Een groote stijging van de kosten van levensonderhoud is daarentegen niet te verwachten. Ook dit blijkt uit de er varing elders. Wil men geen devaluatie, dan moet de deflatiepolitiek een nog veel grooter afbraak van sociale instellingen en loons- en salarisverlagingen brengen. Wil men dit niet, dan is devaluatie onafwijsbaar. Spr. acht het onwaarachtig, dat men de regeeringspolitiek bestrijdt en tegelijk devaluatie afwijst. Wie geen devaluatie wil, moet integendeel meenen, dat de regeeringspolitiek nog lang niet ver genoeg gaat. De wereld heeft behoefte aan internationa le stabilisatie der valuta. Deze is niet denk baar, als niet te voren de goudlanden hebben gedevalueerd. De internationale stabilisatie kan pas komen, als de devaluatie der goud landen haar uitwerking volledig heeft gede monstreerd. Devaluatie acht spr. noodig, opdat Neder land mede. deel zal kunnen krijgen aan het economisch herstel, dat zich buiten de landen van het goudblok in vrijwel de geheele wereld begint te voltrekken. De tweede inleider. Dr. S. Elzinga, be streed de meening, dat devaluatie een deugde lijk middel zou zijn om de noodzakelijk ge achte aanpassing te bereiken. Spr. begon met eenige voorbeelden uit de historie te geven, die aantoonden, dat ingrij pen in de waarde van de munt door overheid of particulieren steeds ten strengste veroor deeld is. In Nederland streven de devaluïsten naar een actief ingrijpen in de muntwaarde. De voorstanders van devaluatie zijn het echter verre van eens over de grootte van de vermin dering der goudwaarde. Ook loopen de verwachtingen, die zij van deze operatie koesteren, uiteen. Maar allen zien een belangrijke factor over het hoofd, n.l. de psychologische. Spr. wees hierbij op de ervaringen bij de jongste kabinetscrisis, toen veel Nederlandsch kapitaal naar het buiten land vloeide en de rentevoet omhoog vloog. Als men de goudwaarde van den gulden met een bepaald percentage b.v. 30 pCt. vermindert, moet dit theoretisch ten gevolge hebben, dat de goederenprijzen met hetzelfde percentage stijgen. Alle vaste inkomens worden dan prac- tisch met 30 pCt. verlaagd. België heeft voor 28 pCt. gedevalueerd. In Haarlems Dagblad van 12 Oct. en in de N. R. C. van 26 Sept. j.l. wordt aangetoond, dat de stijging der prijzen aanzienlijk is en zelfs van 20 tot 50 pCt. bedraagt. Een vermindering van de werkloosheid ver wachten de devaluïsten en een algemeene eco nomische opleving. Tsjecho-Slowakije is een waarschuwend voorbeeld, dat deze verwach tingen ook teleurstellend kunnen zijn. Hoewel dit land gedevalueerd heeft, zijn de toestanden er veel slechter dan in ons land. Er is in den laatsten tijd aan de devaluatie veel wind uit de zeilen genomen door de stij ging van de goederenprijzen. waardoor de dis pariteit tusschen deze en het ruilmiddel min der geworden is. Ook zonder devaluatie zal de economische opleving komen. In Ned. Indië is deze reeds duidelijk waar te nemen. Misschien zal de opleving in ons land iets la ter intreden, maar daar behoeven we ons geen zorgen over te maken. Spreker bracht nog een zedelijk en politiek bezwaar naar voren tegen devaluatie. Een ernstig ingrijpen van overheidswege in de waarde van het ruilmiddel zal gevoeld wor den als een onteigening ten laste van bepaalde groepen, die door hun positie en door misver stand machteloos zijn. Later als de devaluatie plaats 2eh~ri zou hebben, zou het besef wak ker worden, ''-f men van den wal in de sloot geraakt is en men zou een gevoel krijgen, als of men bedrogen was. Na deze twee inleidingen, die informatorisch van strekking waren, werd de beschrijvings brief behandeld. Verschillende voorstellen v er- den uitvoerig besproken. De heer Geerts uitte ernstige bezwaren tegen verschillende onderdeelen van het aanhangi ge wetsontwerp tot bezuiniging op de onder wijsuitgaven. De afd. besloot deze bezwaren ter kennis van de Vrijzinnig-Democratische Tweede Kamerfractie te brengen. Tot afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergadering te Arnhem werden gekozen de heeren: E. Geerts. A. Koreman en H. Schuur man. Mr. G. J. Bettink werd aangewezen als lid van de kascommissie. Mededeeling werd nog gedaan van de spreek beurt, die Minister Mr. P. J. Oud op 16 No vember a.s. zal vervullen in de Concertzaal te Haarlem voor leden van de Federatie Haar lem van den Vrijz. Dem. Bond. De Provinciale bedrijven. Aan het algemeen verslag der afdeelingen van de Provinciale Staten van Noordholland, omtrent de balansen en verlies- en winstreke ningen over 1934 en de begrootingen voor 1936 der Provinciale Bedrijven is het volgende ont leend. Instemming werd betuigd met het gevoerde beleid ten aanzien der bedrijven. De watervoorziening. Erkentelijk voor de wijze, waarop de water voorziening in deze provincie is doorgevoerd, vroegen enkele leden eene opgave van de ge bieden, welke thans nog van leidingwater ver stoken zijn, en van de kasten van eene even- tueele aansluiting van deze gebieden. Een lid achtte de tarieven voor de boeren te hoog en drong aan op verlaging. Eene progres sieve heffing naar het inkomen kwam dit lid gewenscht voor. Door één der leden werd erop gewezen, dat op de balans van het Waterleidingbedrijf de post terreinen is gestegen met f 711.785,28, terwijl uit het verslag blijkt, dat de Provincie slechts voor een bedrag van f337.476,50 is ge crediteerd. Gevraagd werd of het verschil tusscnen deze twee bedragen door het Waterleidingbedrijf in de kas van de Provincie was gestort. Door één der leden werd gewezen op het feit, dat binnen het verzorgingsgebied van het Pro vinaal Waterleidingsbedrijf nog zeer vele woningen van aansluiting bij de wa'erleiding zijn verstoken. Hierbij zijn tallooze gevallen, waar wel eene verplichting tot aansluiting be staat, welke echter niet wordt nagekomen. Daar hier de fout ligt bij de gemeentebestu ren, werd er door het aan het woord zijnde lid bij Ged. Staten op aangedrongen, krachtig tegen deze nalatige gemeentebesturen op te treden. Van verschillende zijden werd de toegang tot ons duigebied tea- sprake gebracht.. Een belangrijke overweging bij den aankoop was het scheppen van een recreatieoord; men meende echter, dat dit doel opzettelijk naar den achtergrond wordt gedrongen; o.a. werd betreurd, dat de toegang voor de verschillende deelen niet op uniforme wijze geregeld is. Aangedrongen wordt op de uitbreiding van het aantal fietspaden in de duinen. Door verschillende leden werd ter sprake gebracht de wateronttrekkiijg aan de duinen en de gevolgen daarvan voor de omliggende gronden. Indertijd werd op grond van een hydro-geologisch onderzoek aangenomen, dat de tuinders van die wateronttrekking geen last zouden ondervinden. Thans blijkt dat de klachten en bezwaren van die zijde toenemen de zijn. Het P. E. N. In een der vorige Statenvergaderingen werd eene motie-Visser, waarmede instemming werd betuigd, in praeadvies genomen. Het betrof eene tegemoetkoming op tariefgebied voor de kleinste verbruikers, die, juist wanneer zij tot 't uiterste bezuinigen, den maximum-stroom- prijs moeten betalen. Ged. Staten hebben toe gezegd te onderzoeken in hoeverre hieraan kon worden tegemoet gekomen, maar nog steeds wordt op hun antwoord gewacht. Gaar ne zou men vernemen, wanneer hierin eene wijziging kan worden gebracht. Aangedrongen werd op het invoeren van een vol-automatisch metersysteem als in Am sterdam Anderen drongen aan op het invoe ren van muntmeters. Ofschoon men erkende, dat de positie van het P. E. N. nog geen belangrijke tariefsver laging toelaat, wees men op de verminderde lasten, die op het bedrijf rusten, met name tengevolge van conversies. Enkele leden meen den hierin voldoende motief te zien om toch eenige tariefsverlaging toe te passen. Ook voor werkloozen werd een speciaal tarief be pleit. Door eenige leden werd bezwaar gemaakt tegen het verschil in de tarieven van het P. E. N. Een ander lid sprak zich uit voor afschaf fing of althans verlaging van de meterhuur en derhalve voor het calculeeren van deze huur in den stroomprijs. Men wees op het gevaar van vervanging van electriciteit door petroleum, waartegen alleen eene verstandige tariefspolitiek met succes kan optreden. Komt deze vervanging reeds op eenigszins gröote schaal voor in het provinciaal voorzieningsgebied? zoo werd ge vraagd. Van verschillende zijden werd gewaarschuwd tegen tariefsverlaging; de toestand van het bedrijf laat verlaging niet toe; vooraf moet gaan eene krachtige reservevorming. Volgens dit lid is het P. E. N. langzamer hand topzwaar geworden en hij vreesde, dat dit nog in sterker mate het geval zal worden, wanneer men voortgaat, gemeentelijke be drijven over te nemen. Indien hierin geen ver andering komt, zou dit lid genoodzaakt zijn tegen de begrooting van het P. E. N. te stemmen. Andere leden spraken de hoop uit, dat de reeds bij herhaling mislukte pogingen om de Staten er toe te bewegen de overneming van gemeentelijke electriciteitsbedrijven te staken, nu eindelijk achterwege zouden blijven. Zij waren van meenirig, dat te dezer zake 'n rus tig en vast beleid dient te worden gevoerd, en dat van ongerustheid geen sprake behoeft te zijn. Gevraagd werd of het P. E. N. maatregelen zou kunnen nemen tot verlaging van den prijs der gloeilampen. DE BILT'S KLEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. d. Kloppersingelkerk Winterjassen, reeds vanaf 10. Kleedingmagazijn HET ADRES! Door bijz. chique coupe en afwer king verheff>«h onze jaseen zich tot eerste klas Jassen. Waarom een gewone winterjas te koopen als men voor weinig geld zoo'n eerste klas jas kan hebben! Prijzen IS.50 f 21.50 enz. Winterjassen n. maat vanaf 29.00 Costuums n. maat met 2 pant. vanaf 40.00 Vraagt eens stalen. Gen. Cronjéstraat lb Haarlem Xrd. Tel. 16045 EVASTE BEURZENE Koopen en Verkoopen van Effecten ALLE INLICHTINGEN KOSTELOOS EFFECTENKANTOOR Schoterweg 3, HAARLEM, Telef. 13370 KANTOOR GEOPEND TOT 8 UUR NAMIDDAG Wz KEUKENSTOELEN EN TAFELS KLOMPENCENTRALE Op 't pleintje, Reitzstraat 1 en Dr. Leydsstraat 10, Telef. 11784 De nieuwste PHILIPS RADIOTOESTELLEN vanaf 97.50, 6 p. maand. Oude toestellen worden ingeruild. An tenne gratis. Rijwielen en Radio- lampen vanaf 1.per week. Radio EXCELSIOR Ivleverlaan 30 filiaal Fabriciusstraat 4, Haarlem Telef. 10313 Apothekers-Assist. Meest uitgebreide en goed koope Drogisterij Tel. 16658 Haarlem „JULIA" Huisbrandnootjes afm 20|;o Brandstoffenhandel Saenredamstr.48,T&l.13028 per baalf 2.50 BOUMA's Brauditoffenhandil SAENREDAMSTR 48. TEL. 13021 llllllillllllllllllliaiillllllBillllllllllllMllilIl Voor beter speelgoed Voor Isagste prijzen Voor grootste lortteriof moet u in den Poppewagens vanaf Kinderfietsen Schoolborden m. ezel Kinderstoeltjes en tafeltjes vanaf Poppestoeltjes Celluloid Baby's 100 soorten van 1 cent tot 10.per Hobbelstoelen Autopeds vanaf Babyboxen vanaf Kinderstoelen Pracht sorteering gekleede en ongekleede poppen vanaf Sporen op rails vanaf 0.2Ï 0.38 Gen. Cronjéstr. 134-136-138 Telefoon 16627 Amsterdamstraat 32 Telefoon 16336 ku nnen wij U de aanbevelen op 't PLEINTJE - REITZSTR. 1 - Dr. LEIJDSSTR. 10 TEL. 117 8 4 DEBUT'S KLEEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. <L Kloppersingelkerk Pantalons, reeds vanaf f.— DEBUT'S KLEEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. d. Kloppersingelkerk Costuums vanaf 12.50 DE BILT'S KLEEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. d. Kloppersingelkerk Heeren lekkers, reeds vanaf ƒ8. DE BILT'S KLEEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. d. Kloppersingelkerk Ratiné Kinderjekkers 4.50 in bruin en blauw (ook v. meisjes) SB$E-V DE BILT'S KLEEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. d. Kloppersingelkerk Geweldige sorteering Regenjassen en Mantels reeds v.a. 13.75 DE BILT'S KLEEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. d. Kloppersingelkerk longeheeren Ulsters reeds vanaf 5.25 DE BILT'S KLEEDINGMAGAZIJN PRES. STEIJNSTRAAT 1 b. d. Kloppersingelkerk Jongeheeren Costuums, reeds vanaf 7.50

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8