ONZE EERSTE-KLASSERS IN 'T VELD KON. NED. VOETBALBOND RANGLIJSTJES. TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE MAANDAG NOVEMBER 1935 HAARD EM'S DAGBEAD S Van de vijf eerste-klassers in Haarlem en Omstreken wint alleen Stormvogels. V. S. V. behoudt nog de leiding. R. C. H. zakt naar de derde plaats. Kin- heim lijdt op eigen terrein een groote nederlaag tegen U. V. V. E. D. O. neemt zonder te spelen de leiding. AFDEELING 1. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. gem. V.S.V. 7 5 1 1 11 17—12 1.57 Sparta 6 3 2 1 8 14—11 1.33 R.C.H. 7 4 1 2 9 14—10 1.29 H.B.S. 6 3 1 2 7 19—17 1.17 Ajax 7 4 0 3 8 21—15 1.14 A.D.O. 7 4 0 3 8 17—18 1.14 Haarlem 7 2 1 4 5 13—15 0.71 K.F.C. 7 1 3 3 5 7—12 0.71 Xerxes 7 1 2 4 4 11—17 0.57 Hermes-D.V.S. 7 1 1 5 3 9—17 0.43 Tweede klasse A: E.D.O. 6 3 2 1 8 16—14 1.33 Vriendenschaar 7 3 3 1 9 13—10 1.29 't Gooi 6 3 1 2 7 14—13 1.17 Alcm. Victrix 7 3 2 2 8 21—18 1.14 Zeeburgia 7 3 1 3 7 18—15 1.— A.F.C. 7 2 3 2 7 20—20 1— D.O.S. 6 2 2 2 6 14—10 1.— Bloemendaal 6 2 2 2 6 14—12 1.— U.V.V. 7 2 2 3 6 15—22 0.86 Kinheim 7 0 2 5 2 10—21 0.29 AFDEELING II. Eerste klasse: Blauw Wit 6 4 2 0 10 11—2 1.67 Stormvogels 7 5 1 1 11 23—11 1.57 D.F.C. 7 5 1 1 11 12—7 1.57 Feijenoord 7 4 1 2 9 18—8 1.29 Z.F.C. 7 2 3 2 7 8—11 1.— Excelsior 7 1 3 3 5 11—17 0.71 D.H.C. 6 1 2 3 4 17—16 0.67 D.W.S. 6 0 3 3 3 9—19 0.50 H.F.C. 5 0 2 3 2 7—14 0.40 V.U.C. 6 0 2 4 2 10—20 0.33 Iersche VrijstaatNederland. Uit Dublin wordt gemeld, dat de interland voetbalwedstrijd Iersche VrijstaatNederland, die daar op 8 December gespeeld wordt, door den bekenden Duitschen scheidsrechter Dr. Bauwens geleid zal worden. KinheimU. V. V. (27) Het loopt de Velsenaren dit seizoen wel tegen. In tegenstelling met alle vorige wed strijden, waarin de achterhoede het steeds heeft weten te houden, was zij in dezen wed strijd juist zwak. Vooral Rozemeijer, de rechts back, die reeds zoo menigmaal op die plaats mooi speelde, was na een fout, die een doel punt kostte, zijn zelfvertrouwen geheel kwijt. In de voorhoede waren de buitenspelers niet bijzonder op dreef; sporadisch werd eens een behoorlijke voorzet gegeven. Van Heijst pro beerde het wel, doch kon niet door de U.V.V.- achterhoede heen komen. Eenmaal lukte het hem, doch toen faalde zijn schot. De beide binnenspelers speelden voor de rust behoorlijk, doch zakten daarna heel wat af. Toen Michel Jr. even voor het einde in duel was met een U.V.V.-speler, viel hij en bleef liggen. Het bleek, dat hij zijn scheen been had gebroken. Van ruw spel was ge lukkig geen sprake. Het was louter een onge lukkige samenloop van omstandigheden, waar door Michel zoo zwaar getroffen werd. We wenschen hem van harte een spoedig en alge heel herstel toe. Hij is in het Roode Kruis Zie kenhuis opgenomen, waar het hem aan be langstelling zeker niet zal ontbreken. Over het verloop van den wedstrijd kunnen we kort zijn. U.V.V. zit er direct goed op en heeft door zwakke momenten in de Kinheim- achterhoede na 25 minuten reeds een 30 voorsprong. Direct na het derde doelpunt scoort Ellen tegen; als men hem bij een voor zet van rechts niet afhoudt, is hij er juist even vóór den keeper bij en weet den bal over hem heen in het doel te tippen (13). Kort hierna benut Krooshof een kans en even voor de rust kopt Stals een corner goed is (24) Na de rust hetzelfde spelbeeld. Als na 20 minuten U.V.V. nogmaals doelpunt, speelt Kinheim een verloren wedstrijd. Een penalty wegens hands brengt den stand op 2—6, waar na bovengenoemd ongelukkig moment plaats heeft. In de resteerende minuten, die het aanzien nauwelijks waard zijn, doelpunt U.V.V. nog eenmaal, zoodat Kinheim een geweldige nederlaag kreeg te slikken. HillinenS. V. C. (2—3) De aanvallen der Hagenaars zijn veelval- diger dan die der thuisclub, maar toch is het Hiliinen, dat door v. Engelen met een on houdbaar schot de leiding neemt. Lang duurt deze vreugde niet, want de middenvoor van S. V. C. maakt op fraaie wijze gelijk. Het spel wordt dan vrij forsch met als gevolg vele vrije trappen, waaruit even voor de rust Braam de thuisclub de leiding hergeeft. Na de rust hebben de partijen om beurten de overhand, maar het duurt een half uur eer de linksbinnen van S. V. C. via den paal gelijk maakt. Kort voor het einde wordt het pleit beslist, wanneer een vrije schop goed voor het Hillinen-doel komt en door den rechtsbinnen in een derde doelpunt wordt omgezet. ZandvoortDe Kennemers (13) De eerste aanval was voor Zandvoort. doch de bal wordt door den middenvoor juist over de lat gekopt. Na een mooi opgezetten aanval mist de linksback van Zandvoort den bal; de middenvoor der Kennemers maakt, er zonder dralen gebruik van (01). Als de linksback van Zandvoort voor de tweede maal den bal onder zijn voet laat door gaan, schiet de rechtsbinnen van De Kenne mers onhoudbaar in (02). Het derde doelpunt ontstaat uit een boog- balletje, dat de keeper loodrecht omhoog stompt, waarna het keurig wordt ingekopt (0—3). Onmiddellijk na de rust gaat de linksbui ten J. v. d. Bos er met den bal vandoor en brengt den stand op 3. Hiermee kwam het einde. D. I. O—T. H. B. (2—2) T. H. B. is het eerst in den aanval, maar zij vindt de D.I.O.-aohterhoede op haar post. D.I.O. scoort het eerste doelpunt als de bal over den uitloopenden keeper stuit en in het verlaten doel wordt geschoten (1—0). De aanvallen der Boys worden nu talrijker zoodat de D.I.O.-achterhoede alle zeilen moet bijzetten om verdere doelpunten te voorko men. Toch blijft de gelijkmaker niet uit. De rechtsbuiten zegt hoog voor en de linksbuiten kopt mooi in (1l). Na de rust heeft D. I. O. het eerst succes (21). De Boys komen nu meer in het of fensief; spoedig weet de linksbinnen van T. H. B. met een mooi schot gelijk te maken (2—2). Wel weet D.I.O, dan nog te scoren, maar de scheidsrechter geeft buitenspel. Hoe beide elftallen zich verder ook inspannen, in den stand komt geen verandering meer. AmstelRipperda (23) Op een zeer slecht terrein heeft Ripperda met twee invallers kans gezien om beide pun ten mee naar Haarlem te nemen. Na een half uur belandt de bal bij Kops, die met een mooien kopbal in den bovenhoek scoort. Na de thee speelde Ripperda beter. Na vier minuten lost Riethoff een hard schot, dat via den keeper in het doel verdween (02). Am- stel zwoegt dat het een lust is; een minuut na het tweede doelpunt van Ripperda verkleint de Amstel-linksbinnen den achterstand (1—2). De spanning nam steeds toe. Ripperda maakte er 13 van. Amstel kwam er steeds beter in, en toen Langeveld vergat aan te val len. werd de stand 23. In dezen stand kwam geen verandering meer. BeverwijkHollandia (30) In haar nieuwe opstelling is Beverwijk er in geslaagd het Hoornsche Hollandia te verslaan. Scheidsrechter Blankenstein laat precies 2 uur aantreden. Beverwijk wint de toss. De bezoe kers doen direct een paar goede aanvallen. De Wijkers doen nog wat onwennig, maar forcee- ren toch de eerste corner. Deze wordt door den Hoornschen keeper opnieuw corner gewerkt. Het spel gaat gelijk op met wederzijdsche goede aanvallen, maar het schieten laat bij de bezoekers veel te wenschen over en van Be ver wij k's zijde wordt van te verren afstand geschoten. De nieuwe opstelling van de Wij- kers begint spoedig resultaat te hebben. Hun aanvallen worden talrijker, maar ook de be zoekers doen gevaarlijke aanvallen, zoodat de achterhoeden om beurten handelend moeten optreden. Enkele minuten voor de rust zendt Maenhout van Beverwijk een schot in, dat doel treft (1—0). Direct na de rust zet Hollandia eenige goede aanvallen op, maar het resultaat is corner, welke wordt achter geplaatst. Van den uittrap af neemt Beverwijk den bal over. Koning zet voor en W. Kuyer loopt den bal in het verlaten doel 20. Daarna volgt een serie aanvallen der Wijkers zonder succes. De bezoekers laten zich evenmin on betuigd, maar de Wijker keeper redt eenige malen schitterend. Plotseling krijgt Beverwijk eenige corners te nemen waarvan de laatste succes oplevert als Maenhout vrij opgesteld den bal keurig inkogelt (3—0). De gasten trachten de eer te redden, maar hun schieten is zonder gevaar. Nog eenige vergeefsche aan vallen van Beverwijk en onder groot gejuich van de Beverwijk-Supporters wordt inrukken geblazen. Haarlem 2Ajax 2 (11) In een sipannenden en goed gespeelden wedstrijd hebben Haarlem 2 en Ajax 2 de punten gedeeld, wat goed de verhouding weergeeft. Bij Haarlem speelde Verhappen een zeer goeden wedstrijd; hij was meermalen een groot struikelblok voor de rappe Ajax-voor- hoede. Haarlem miste Urban, maar had Huysmans in de gelederen, terwijl kort voor het einde Hartog uitviel, voor wien Kornmaim in de plaats kwam. De opstelling was als volgt: Kaan, Stammes, Verhappen. Cornet, Goedhart. Huijsmans, Hartog, Best, Dankelman, De la Mar, Visser. Het begin is voor de bezoekers, die na eenige aanvallen succes hebben als de mid denvoor profiteert van een misverstand in de Haarlem-achterhoede. (0—1). Het spel van Ajax is in deze periode veel beter; de Haarlem-achterhoede moet dan ook veel werk verzetten om scoren te voor komen. Na eenigen tijd komt Haarlem er beter in, waardoor de strijd meer gelijk op gaat. Na een goeden aanval gelukt het Dankel man, de partijen op gelijken voet te bren gen. (11). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. In de tweede helft gebeuren niet veel vermeldenswaardige dingen; beide partijen spelen goed voetbal, maar tot gevaarlijke momenten voor de doelen weten de voorhoe den het niet te brengen. Tegen het einde komt Ajax geweldig op zetten en schept zich eenige vrijwel niet te missen kansen, die echter toch gemist wor den, waardoor Haarlem tenslotte met het gelijke spel tevreden mag zijn. E. D. O. 2—R. C. H. 2 (2—3) Na een gelijk opgaanden strijd waarin beide doelen in gevaar geweest zijn volgt een E.D.O.-aanval. Nottrot geeft na een snellen, ren een hoogen voorzet. Bij de scrimmage, die hierbij volgt, belandt de bal in het R:C. H.-doel. (1—0). Meijer weet een hoekschop te forceeren, dien Van der Meulen goed neemt; Ruygxok kopt den gelijkmaker langs Van Roon. (11). Door slordig plaatsen gaat menige aanval verloren. De thuisclub is iets in de meerder heid, maar de uitvallen van R.C.H. zijn zeer gevaarlijk. Bij een dezer uitvallen weet Van der Meulen aan R.C.H. de leiding te geven. (1—2). Na de hervatting is eerst R.C.H. geruimen tijd in de meerderheid. Maar zooals het meer gaat, komt juist een doelpunt aan den an deren kant. Na een voorzet van Nottrot scoort Koene voor ED.O. (22). Er ontspint zich nu een vinnige strijd om de leiding, welke in het R.C.H.-voordeel ein digt. Bij een aanval van rechts komt de ba! bij Meijer, die van dichtbij scoort. (23). E.D.O. geeft nog lang niet op; goede aan vallen worden ondernomen, maar steeds is er een R.C.H.'er aanwezig, die weet te red den. De tijd verstrijkt zonder dat er in den stand verandering komt. RESERVE TWEEDE KLASSE B. O. S. V. 2—H. F. C. 2 (2—2) In de Zaansche klei hebben de HE.C.-re- serves het eerste punt laten liggen. De opstelling luidde: Jonker, Van Baasbank, Langendam, Van OLphen, Beets, J. ten Have, v. Zwijndrecht, Twiss, de Haan, ZurMühlen, Cihapon. O.S.V. is in het begin in de meerderheid, zij is aan het gladde veld gewend, terwijl de H.F.C.'ers danig loopen te schutteren. Wel dra ligt de eerste goal achter Jonker door middel van den linksbuiten. (10). Het is weer O.S.V. dat scoort. (20). Langzamerhand raakt H.F.C. ingespeeld, het blijkt echter, dat O.S.V. haar geheele halflinie in de verdediging teruggetrokken heeft. Toch scoort uit een goeden aanval Zur Mühlen tegen (21). Na de hervatting is H.F.C. voortdurend in de meerderheid. Er is echter geen doorkomen aan. De O.S.V.-keeper moet verschillende malen optreden. Tenslotte moet hij zwich ten voor een schot van Twiss. (22). Verder brengt H.F.C. het niet. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de wedstrijden van Zater dag luiden als volgt: ArsenalDerby County 11 Birmingham—Brentford 21 Blackburn RoversHuddersfield Town 21 Chelsea—Middlesbrough 21 Grimsby TownWolverhampton W. 21 Leeds UnitedSheffield Wednesday 72 LiverpoolAston Villa 32 Manchester CityEverton 10 Stoke CityBolton Wanderers 12 SunderlandPreston North End 42 West Bromwich Albion—Portsmouth 20 H. F. C.-BIauw Wit (0-1) Wie dezen wedstrijd als een walk-over voor Blauw Wit beschouwd heeft, is wel bedro gen uitgekomen. De Amsterdammers hebben er de volle twee maal drie kwartier voor moeten zwoegen om dezen wedstrijd te win nen en hun leidende plaats te handhaven. Bij H.F.C. was Kruyer veel beter, dan wij hem den laatsten tijd zagen, en ook Van der Togt, Dorsman en Drijver onderscheidden zich terwijl Ten Have, vooral in de verdediging, goed werk verrichtte. Wepster is er nog niet heeiemaal in. H. F. C v. d. Togt, Wittebol, Dorsman, Jongeneel, Kruyer, C. ten Have, Hagenaar, Drijver, Koper, Kremer, Wepster, Blauw Wit: Bergmann, Westphal, van Nol, Deene, Pais, de Lange, de Boer, Hellingban, Weerman, Wilders, Ferwerda. Onmiddellijk na den aftrap onderneemt H. F. C. een snellen aanval; kort achter elkaar ontstaan eenige critieke momenten voor Blauw Wit. Een kogel, door De Boer gelost, springt van de lat in het veld terug. Het spel gaat snel op en neer; de Blauw Wit voorhoede, die fel op de bal zit, weet het Van der Togt eenige malen geducht moeilijk te maken. Vooral van de buitenspelers, die keurige voorzetten produceeren dreigt gevaar. Hagenaar lost aan den anderen kant een hard schot, maar Ferwerda staat op de goede plaats. De Blauw Wit-backs verdedigen wel wat forsch. Blauw Wit krijgt eenige corners te nemen; spannende momenten ontstaan wel, goals blijven echter uit. Aan beide zijden komen vele aanvallen tot een ontijdig einde door buitenspel, waarbij de scheidsrechter zich echter eenige malen ver giste. Voor de rust is verder nog vermeldens waard een fraai hard schot van Kermer, dat rakelings naast den paal gaat. De halve speeltijd is dus verstreken, zonder doelpunten. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld, maar na een kwartier komt het eenige doelpunt van den wedstrijd; op den rand van het penalty- gebied krijgt Westphal den bal; een hoog hard schot volgt en voordat men het beseft is Van der Togt onhoudbaar gepasseerd (0—1). De H.F.C.'ers zetten er alles op, doch Fer werda en zijn backs weten de vele goede voorzetten van H.F.C.'s voorhoede onschadelijk te maken. Een uiterst critieke periode beleeft Blauw Wit, wanneer Koper uit lastige positie een laag schot lost, dat ternauwernood corner gewerkt kan worden. Deze door Wepster genomen, kogelt een van de halfbacks over zijn eigen doel. De nu door Hagenaar genomen corner levert een felle scrimmage op, die haar einde vindt in een vrijen schop tegen H. F. C. Bergmann wist een kans om de leiding te vergrooten en ook schoten van v. Nol en Westphal gaat naast. De tijd verstrijkt; de Amsterdammers trek ken zich wat terug. De Boer valt uit en wordt vervangen. Bij H.F.C. wisselen Wepster en Hagenaar van plaats. De laatste vijf minuten is H.F.C. geheel in het offensief, maar er is steeds een Blauw Witbeen, dat resultaat voorkomt. Midden in zoo'n scrimmage kondigt scheids rechter Van der Spek het einde aan. R. C. H.-K. F. C. (0-1) R. C. H. is er niet in geslaagd, om ook den schijnbaar gemakkelijken thuiswedstrijd tegen K. F. C. te winnen, al dient direct gezegd dat het resultaat voor de Koogers wel wat al te gunstig is, in verhouding tot het gepresteer de. Niet dat K.F.C. een poover spel te zien gaf, integendeel, dikwijls demonstreerden de bezoekers een aardig spel, waartegen de hech te Racing-defensie. al was deze dan niet ge heel compleet, zich echter voldoende wist te handhaven. Een doelpunt, een halve minuut voor de rust gemaakt, bleek echter voldoende, om de overwinning te behalen. Het was intusschen een aardige wedstrijd, vol spannende momenten, die het nog vrij talrijke publiek wel geboeid zal 'hebben, en die door scheidsrechter Schlüter uitstekend geleid werd. Precies 2,15 liet hij de volgende ploegen aan treden: R. C. H.- Mette, Kors, Pre vost Geutskens, Ruis, v. d. Gevel, Paape, Slot, Van der Horst, Hoogen doorn. Lenselink K. F. C.: Kruiver, Visscher, Mol, Bouthoorn, Stroo, Bley, Nieuwenhuizen. Kaayk, Mol, Veen, Veen R. C. H. trapt tegen wind en zon in af, doch heeft dadelijk het beste van het spel, waarbij de Koogsche verdediging zich al aanstonds van haar beste zijde laat zien. Vooral Veen staat zijn mannetje, hoewel Lenselink eenige malen kans ziet. goede voorzetten te geven, die echter onbenut blijven. Van der Horst verdeelt het spel oorspron kelijk goed; de aanvallen van R. C. H. zijn doorloopend gevaarlijk zonder nochtans tot eenig resultaat te leiden. De aanvallen, ondernomen door de Koog sche voorhoede, leveren de R. C. H.-verdedi- ging weinig moeite op, te meer daar het zelden tot een goed schot komt. De weinige schoten die Mette te behandelen krijgt, zijn meèstal van Jaap Mol, den Koogschen centervoor, doch alle van zóó grooten afstand, dat de R. C. H.- doelman daarmede weinig of geen moeite heeft. Daarentegen heeft K. F. C .geluk als bij een scrimmage voor haar doel de bal door een der Racing-voorwaartsen wordt ingeschoten. Keeper Veen is reeds gepasseerd, doch de rechtsback voorkomt een bijna zeker doelpunt, door den bal van de doellijn weg te trappen. Reeds denken we dat met gelijken stand gedraaid zal worden, als vlak voor de rust K. F. C. een corner krijgt te nemen, die we derom een corner oplevert, waaruit Visscher onhoudbaar scoort (01). Na de rust is R. C. H. vrijwel regelmatig in de meerderheid geweest. Aanval op aanval werd op het Koogsche doel ondernomen, ech ter werd het spel van de Racing-middenlinie toen teveel in het midden van het veld gehou den, hetgeen Nieuwenhuizen gelegenheid gaf. zich van zijn beste zijde te laten zien. Telkens weer dook deze Koogsche veteraan met den bal oo en al had in sommige momenten R. C. H. werkelijk over pech te klagen (een on verwacht schot van Slot tegen den paal had bijv. beter lot verdiend) er was geen doorko men aan. Wel kwamen de Koogers tot enkele, zelfs gevaaxdijke aanvallen, doch R. C. H. bleef toch meerendeels in de meerderheid, zonder het verdiende tegenpunt te scoren. Zoo ein digde deze wedstrijd in de grootste spanning met een 10 nederlaag voor R. C. H. Ajax-Haarlem (5-4) Het is een emotie-volle wedstrijd geworden tusschen Ajax en Haarlem en dat Ajax ten slotte met de overwinning ging strijken had zij te danken aan het minder gelukkige spel van den Haarlem-doelwachter. Aan Haarlem ontging het verdiende gelijke spel, doordat de scheidsrechter een doelpunt annuleerde. Onder leiding van scheidsrechter Van Wel- zenes kwamen de elftallen als volgt in het veld: Ajax: Keizer, Diepenbeek, Blomvliet, Gischler. Anderiesen. Schubert Fischer, Distelbrink, v. Reenen, Volkers, Roeg, Haarlem De Vries, v. Polanen, Smit, De Winter, Oldenburg, Vx-eeken, Kammeijer, De la Mar, Van Gooi. Van den Berg, Voogd Als Smit voor Haarlem afti'apt, gaat de Haarlem-voorhoede onmiddellijk ten aanval doen Diepenbeek onderbreekt. Dadelijk daar na gaat de Ajax-voorhoede er van door. Foeg geeft een voorzet en als Van Gooi den bal laat glippen is Van Reenen er vlug bij om in de eerste minuut aan Ajax onhoudbaar de lei ding te geven (1—0). De roodbroeken trappen opnieuw af, maar voorloopig weten Diepenbeek en Blomvliet het gevaar te keeren. Een hoekschop is dan Haarlem noodlottig, als Distelbrink in de zevende minuut met een zacht balletje over Voogd inkopt. (2—0). Dan is het de beurt aan Haarlem. Met goe de centers van Smit naar de vleugels wordt het doel van Ajax steeds in gevaar gebracht. Ook Kammeijer en De la Mar brengen de voorhoede steeds tot den aanval. De Vries en Oldenburg geven goede voorzetten, en even snel als Ajax een 2—0 voorsprong verkreeg is het Smit. die met twee goede doelpunten gelijk maakt. (2—2). Bij Ajax valt Diepenbeek uit; dan gaat Schubert in de verdediging en Philips valt in, Er volgt dan een periode, waarin Haarlem veiTeweg het beste spel speelt, maar de rood broeken zijn niet fortuinlijk als vijf minuten voor rust Roeg na enkele mislukte schoten aan Ajax opnieuw de leiding geeft (32). De tweede helft begint Ajax met den aanval en reeds na drie minuten is een fout van Voogd Haarlem noodlottig (42). Hardnekkig vallen dan de Haarlemmers weer aan; Ajax wordt geheel op eigen helft teruggedrongen. Vooral Smit is doorloopend gevaarlijk voor Ajax; als hij na een hoekschop mooi tegen de lat kopt is het De Winter die den bal inkopt (43). Het gaat er dan donker uitzien voor Ajax, want steeds komt de Haarlem-voorhoede te rug. Opnieuw is een fout van Voogd oorzaak dat Van Reenen van grooten afstand kan doelpunten, als Voogd den bal in het doel laat vallen (53). Ondanks deze tegenslagen blijft de Haar lem-voorhoede, goed gesteund door de mid denlinie, doorzwoegen, weer is het De Winter die scoort. (54). De spanning stijgt. Haarlem is steeds in de meerderheid. Het harde werken wordt ten slotte beloond na prachtig werk van Smit, maar de bal komt tegen de lat; de Winter loopt toe en scoort den gelijkmaker, maar tot veler verbazing geeft Van Welzenes buitenspel. Het laatste gedeelte van den strijd moet Ajax zich op verdedigen toeleggen; de zoozeer verdiende gelijkmaker komt niet. Het einde brengt Ajax een geflatteerde over winning. Stormvogels-Excelsior (3-1) Ondanks het feit, dat Stormvogels op beide punten beslag legde, heerschte er na afloop niet bepaald een vreugdevolle stemming. En geen wonder: De thuisclub had maar een zeer middelmatigen wedstrijd gespeeld, een wed- strijd, welke de hooge plaats op de ranglijst niet rechtvaardigde. Stormvogels Hollenberg Haak Sr. Haak Jr. Fijen Tol Prins v. d. Steen, Effern, v. d. Lugt, Wey, v. d. Laan Excelsior: Manssen, Niehoff, Bouter, Engelsman, Wigman Andernach, Smaal Sr., Smaal Jr. Hoogesteeger, Achterberg Lindeman Excelsior loopt hard van stapel, zoo hard zelfs, dat Hollenberg in de eerste minuut reeds een schot van Bouter slechts met de grootste moeite uit den hoek kan houden. Reeds bij deze eerste Rotterdamsche aanvallen blijkt, dat er nog geen verband in de IJmuider verdedi ging zit. Dit wreekt zich in de 5de minuut als Bouter na stevig doorzetten Niehoff een kans biedt, welke deze onberispelijk accepteert (0—1). Stormvogels schijnt even wakker geschudt te worden. Er komt nu wat gang in den aanval en een omhaal vaxx Van der Lugt had beter lot verdiend dan half door den doelman ge stopt en daarna door Achterberg van de doel lijn weggetrapt te worden. Het spel gaat nu vrij gelijk op, doch de Rot terdamsche aanvallen zijn stukken gevaarlij ker, deels door goed combinatie-spel, deels door de groote gaten in de IJmuider verde diging. Na 25 minuten denken we Stormvogels te zien gelijk maken. Van der Lugt lost dan een geweldigen kogel, maar Lindeman stopt phe- nomenaal, doch in 't volgend oogenblik boft hij, als een kopbal buiten zijn bereik op de lat komt. De Rotterdamsche aanvallen zijn nu niet meer zoo gevaarlijk als in den beginne. De I-Jmuider verdediging heeft er nu wat beter 't oog in exx de omzetting ManssenNiehoff is geen verbetering. Alleen de wing Engelsman— Wigman blijft gevaarlijk en alleen Hollenbergs voortreffelijk werk voorkomt doelpunten, zoo dat met de rust de stand nog 0—1 is. Pas is de strijd hervat, of v. d. Lugt wordt een lastige kans geboden, welke hij schitte rend benut (11). Door dit succes aangemoedigd, blijft Storm vogels in de meerderheid en reeds 3 minuten later krijgt Wey zoo'n eenvoudige kans, dat hij het beneden de waardigheid van een eerste klasser vindt haar te benutten Het gaat nu overigens heel wat beter in de Stormvogels-gelederen, voor een groot deel het gevolg van de omzetting FijenTol, daar beiden op hun oude plaatsen heel wat beter voldoen. Na 13 minuten spelen krijgt Tol op 2'5 M. afstand wear eens 'n vrij exx trap te ne men en als reeds zooveel malen dit seizoen, verdwijnt ook nu de bal hoog in de touwen (2—1). Direct hierna geeft Van der Steen zoo'n scherpen voorzet, dat Smaal den bal, die bij na reeds op de doellijn ligt, er nog verder over werkt (31). Stormvogels gaat nu de zaken wat kalmer aanpakken, doch dit beteekent niet, dat Ex-' celsior het spel in handen neemt. Daaxwoor is het aanvalsspel van Excelsior te zwak gewor den. Hollenberg krijgt dan ook zoo goed als niets te doen, in tegenstelling met Lindeman, die er eenige schoten van Wey fraai uithoudt, doch wien het meezit, als Van der Lugt hard tegen de lat schiet. Sparta-V. S. V. (5-1) Sparta nam op Spangen tegen V.S.V. geen halve maatregelen. Zij boekte op het totaal uit vorm zijnde V.S.V.-elftal een verdiende ovei"winning. Over alle linies speelde Sparta beter; zoowel aanvallend als verdedigend wa ren de Rotterdammers V.S.V. verre de baas. De eenige, die niet in de malaise deelde was keeper Michel en aan hem is het te danken, dat de nederlaag niet grooter werd. Sparta beschikt over een uitstekende voor hoede, al dient gezegd, dat de V.S.V.-verdedi- ging Ixet haar in dezen wedstrijd al heel ge makkelijk maakte, over een prima middenlinie met den spil de Korver als uitblinker en over een uitstekend backs tel. De elftallen waren: Sparta: Cohen Heshof Verheul Wilson, De Korver Blommendaal v. Duijn, Oostlander, Voormolen, Papenhove, Seton. V.S.V. Hillekamp, Sterk, G. Michel, U. de Wolf, H. de Wolf. Broek de Koning, de Boer v d. Griendt, v. Zutphen N. Michel Reeds van den aftrap wordt de Sparta-voor- hoede een mooie kans geboden, als de al zeer zwak spelende v. d. Griendt mis trapt'. Doch resoluut grijpt v. Zutphen nog bijtijds in. Steeds weer komt de Sparta-aanval op het V.S.V.-doel af, waarbij v. d. Griendt en Broek blijk geven er slecht in te zijn. Steeds weer breekt de rechtervleugel van Sparta door dit deel van de verdediging heen: zoo verwekt geen verwondering, dat als van Duijn v. d. Griendt weer te vlug af is, Voormolen fraai doelpunt (10). Direct hierna weer een Sparta-aanval. De verdediging van V.S.V. blijft staan voor een vermeend buitenspelgeval en nauwelijks kan keeper Michel het schot van Seton tot corner verwerken. Voormolen krijgt den bal goed voor de voeten en met een hard schot passeert hij wederom Michel (20). Vergeefs tracht V.S.V. het spel te verplaat sen. Alles wat de V.S.V.-ers ondernemen mis lukt. Bij Sparta vlot echter alles en na 20 minuten spelen benut Oostlander een voor zet van Seton (30). Kort hierop blijft de V.S.V.-verdediging weer staan voor buitenspel; Oostlander voert den stand op tot 40. Het dreigt voor V.S.V. op een débacle uit te zullen loopen: Gelukkig herstelt V. S. V. zich eenigszins en weet door een strafschop den achterstand te verkleinen (41). In de tweede helft is Hillekamp door Heins vervangen. Sparta speelt thans ook veel min der dan voor de rust. Het spel is dan ook nau welijks het aankijken meer waard. Aan beide kanten wordt dikwijls onbenullig gespeeld. Van Zutphen toont dan, dat hij 't wel kan. Hij brengt den bal tot voor het Sparta-doel op doch dan blijkt G. Michel buitenspel te staan. In hoofdzaak wordt de strijd op het mid denveld gestreden, voor zoover er nog van „strijd" gesproken kan worden. Sterk krijgt dan nogmaals een strafschop te nemen als G. Michel in het beruchte gebied „genomen" wordt. Hij schiet recht op Cohen aan, die den bal dan ook netjes uit zijn doel houdt. Hoe weinig het spel meer beduidt bewijst, dat velen reeds voor het einde het terrein ver laten en zoodoende het vijfde doelpunt van Sparta niet eens hebben bijgewoond, vaxx welk doelpunt Papenhove de maker was. Met 51 komt het einde.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10