DE BILT SITTERS 6%KAR MAAW DAG 11 MO VEM BEK 1935 H AARLEM'S DAGBLAD LAATSTE BERICHTEN Wapenstilstandsdag. De herdenkingen in het buitenland. PARIJS, 11 November (Reuter). Alle openbare gebouwen hebben de vlag uit hangen, evenals tal van particuliere woningen. Parijs viert vandaag den verjaardag van den wapenstilstand op bijzondere wijze, indien men de belangrijkheid in aanmerking neemt van de optochten, die voorbij den Are de Triomphe zullen defileeren. Om 9 uur vanmorgen werd het défilé ge opend door de delegaties van de Croix de Feu, met hun leider, kolonel de la Rocque, aan het hoofd. Nadat deze een krans had neergelegd, trok ken de afdeelingen in gesloten gelederen voorbij. Na de Croix de Feu kwamen de oudstrijders- vereenigingen, deel uitmakende van den Na- tionalen Bond van Oud-Strijders, waaronder zich talrijke zwaarverminkten bevonden. LONDEN, 11 November (Reuter). Overal in Engeland en in de overige deelen van het Britsche Rijk is vanmorgen om 11 uur nauwgezet een minuut stilte in acht genomen, ter herdenking van den wapenstilstand. Vanaf 6 uur vanmorgen werden ten bate der oorlogsverminkten collecten gehouden door meisjes, die in ruil door oud-strijders ver vaardigde klaprozen aanbieden. Bij de Cenotaaf had een herdenking plaats waar de hertog van York als vertegenwoordi ger van den koning een krans neerlegde. De koningin en andere leden van de koninklijke familie waren hierbij tegenwoordig. Duitsche ballons in Groningen gedaald. GRONINGEN, 11 November. Zondag morgen zijn te Düsseldorf veertien Duitsche ballons, elk met vier inzittenden, opgestegen voor een sr.elheidsvlucht. Van deze ballons zijn er vier afgedreven naar de provincie Groningen. Zij zijn tegen den avond of in den loop van den avond alle behouden in de provincie gedaald. Om 5 uur landde een bal lon bij Nieuweschans. om half zes een bij Houwerzijl (gemeente Ulrum), om zes uur een tusschen Nieuw-Wolda en Oostwold (ge meente Leek), en om tien over half zeven een onder Hornhuizen. Overal werd de schade, aan de landerijen toegebracht, door de ballonvaarders onmiddellijk in contanten vergoed. De ballon, die te Hornhuizen is geland, is op een vrachtauto geladen en des avonds half twaalf te Groningen gearriveerd, alwaar de vier Duitschers, die ook met de auto mee kwamen. den nacht hebben doorgebraciht. Onder hen bevond zich de bekende ballon- vaarder Karl Götze. Fransch vliegtuig neergestort. MARSEILLE, 11 November (Reuter). Het vliegtuig van de lijn MarseilleBarcelona, aan boord waarvan zich drie personen bevon den. is vanmorgen om half zes bij Istves neer gestort. De drie inzittenden werden gedood, terwijl het toestel volkomen vernield werd. Nederlandsch schip dreigde op klippen te loopen. Met defecten motor nabij de Mexicaansche kust. NEW YORK. 11 November (A. N. P.) Volgens hier ontvangen berichten heeft het Ned.erlandsche schip ..Semiramis", op weg van Britsch Honduras naar Florida, in de Golf van Mexico met moeilijkheden te kampen gehad. Het schip heeft eenigen tijd met onklaren motor rondgedreven ter hoogte van Yucatan en ernstig gevaar geloopen op de klippen te loopen. Ofschoon geen nadere bijzonderhe den worden gemeld, moet volgens de be richten het gevaar reeds zijn opgeheven. DE HEER W. KNOOP ZEVENTIG JAAR. De heer W. Knoop herdenkt vandaag zijn zeventigsten verjaardag. Reeds vanmorgen vroeg ontving hij ettelijke brieven en tele grammen van vrienden en kennissen die dezen dag in gedachtenis hadden genomen. Ook was er in de ochtenduren reeds eenig bezoek, doch zooals gebruikelijk is zal de groote stroom van gelukwenschen pas van middag komen. Natuurlijk hebben de vrienden van den heer Knoop hem ook danig in de bloemetjes gezet en deze dag zal ongetwijfeld een onvergete lijke voor hem worden. GRAFMONUMENT VOOR FRANSCHE VLUCHTELINGEN ONTHULD. Te Soesterberg en Weert is Zondagmiddag het monument onthuld, dat is opgericht op de beide gemeenschappelijke graven van een aan tal tijdens den wereldoorlog naar ons land ge vluchte en hier overleden Franschen. Te Soesterberg werd o m. het woord gevoerd door den heer Judas, consul van Frankrijk te Amsterdam en te Weert door den heer R. Binet, consul-generaal van Frankrijk te Rotterdam. Ir. JURRIAN STROINK. Te Bentveld is in den ouderdom van 78 jaar overleden Ir. Jurrian Stroink. oud-ingenieur van Publieke Werken te Amsterdam. De begrafenis heeft Woensdag te \\z uur op de begraafplaats aan den Bergweg te Bloe- mendaal plaats. WIELRIJDEN. De Parijsche Zesdaagsche. Hedenmorgen luidde de stand: Aan den kop: 1. MagnePelissier. 272 p. 2. GuerraBattesini 220 p. 3. R. en S. Maes 56 p Met één ronde achterstand: 4. Le GrèvesLe Drogo, 268 p. 5. OlrnoPiemontesi 249 p. 6. De CaluwéBonduel. 235 p. 7. PellenaarsValentijn 209 p Op twee ronden achterstand: 8. Archambaud—Lepebie. 305 p. De overige koppels hebben van 3 tot 2J ronden achterstand. Aerts heeft den strijd opgegeven. Een roeibaan bij de Nieuwe Meer? Uitvoering in werkverschafing. Omtrent de groote werken, die binnenkort, als de Amsterdamsche gemeenteraad er zijn goedkeuring aan gehecht zal hebben in de hoofdstad in werkverschaffing zullen wor den uitgevoerd, heeft de directeur van Pu blieke Werken Ir. W. R. de Graaf ons een aantal bijzonderheden medegedeeld. Daar is in de eerste plaats de groote inter nationale roeibaan bij de Nieuwe Meer en omgeving. Zij maakt een onderdeel uit van het groote boschplan, dat zich mettertijd hier zal ontwikkelen. Daardoor zal deze roeibaan beschermd worden tegen krachtige winden, want zij ligt in een kuip van groen en men zal wel nimmer bij wedstrijden last hebben van sterken tegenwind. Deze roeibaan zelf krijgt een lengte recht uit rechtaan van 2206 meter en is nergens overbrugd. De breedte zal 60 meter bedragen zcodat zeker vier en zoo noodig vijf ploegen gelijktijdig kunnen roeien. Bij de start zullen inrichtingen worden gemaakt waardoor een valsche start bijna niet meer mogelijk is. Bij de finish komen tribunes en bergplaat sen voor booten. Dit wordt, zeide ons de heer De Graaf, de best geoutilleerde roeibaan van geheel Euro pa. Men hoopt dat daar in 1937 deEuropeesche roei kamoioenschappen zullen verroeid worden. Wat de omgeving van de roeibaan betreft, zullen langs de Zuidzijde ervan wegen aan gelegd worden voor autoverkeer, voor wielrij ders en voetgangers. De weg voor auto's wordt zeven meter breed en zal 1,70 meter boven het wielerpad en den wandelweg komen te liggen, zoodat bij wedstrijden de auto's over alles heen de wedstrijden kunnen volgen. Dan zal ook het wandelpad door de wielrij ders gebruikt kunnen worden en zal het wandelende publiek naar de overzijde (de voorzijde) worden verwezen. Ook daar komen wegen langs de baan uitsluitend voor wande laars. Het terrein wordt daar glooiend. ïjodat duizenden zich in het gras kunnen zetten, want tot goed begrip van de uitgestrektheid van dit terrein werd ons erop gewezen, dat het driemaal zoo groot is als het Vondelpark. Om dit terrein van de aanstaande groote rociwedstrijden te bereiken worden wegen aangelegd van den Amstelveenschenweg af bestemd voor voertuigen en wandelaars. Echter ook voor de watersport in het alge meen wordt gezorgd. Van de Nieuwe Meer af zal dit terrein door een sluis te bereiken zijn. Dit geldt in het algemeen voor vaartuigen van eenige grootere afmeting. Kano's en klei ne roeibooten zuilen via een „Overtoom" die electrisch zal bediend worden, vlugger gehol pen kunnen worden. We hebben tot nu toe de inrichting slechts bezien met het oog op de oorspronkelijke bedoeling: de roeisport. Zij opent echter nog meer mogelijkheden. Waarom zou zij niet gebruikt worden voor zwemwedstrijden op de lange baan of 's winters voor het houden van schaatsenrijderswedstrijden, want zeker is het. dat het water hier veel eerder bevroren zal zijn dan op de tegenwoordige ijsclub. Deze geheele outillage moet einde 1936 ge reed zijn, om in 1937 in gebruik te worden ge nomen. NEDERLANDSCHE ZIONISTENBOND. De afd. Haarlem van den Ned Zionisten bond houdt Dinsdagavond 12 Nov. een open bare vergadering in café Brinkman. Houtplein, waar Mr. Abel J. Herzberg, voorzitter van den bond, zal spreken over „Tweeërlei burgers". Het koor van Macbi zal zingen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken. geplaatst of niet aeplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Brokkenhuis-collecte te Bloemendaal c.a. Met toestemming van B. en W. zal op Zater dag 16 Nov. a.s. te Bloemendaal, Overveen, en Aerdenhout een huis- en straatcollecte worden gehouden, ten bate van het Brokken- huis voor Haarlem en omstreken. Het doel van deze vereeniging kan als bekend worden verondersteld, zbodat volstaan kan worden met mede te deelen, dat versterking der fi nanciën, mede in verband met den a.s. winter, dringend gewenscht is, wil het bestuur zijn werkzaamheden kunnen blijven vervullen. Om de noodlijdende gezinnen zoo goed mogelijk te helpen is aankoop van nieuwe ondergoederen, dekens etc. ter aanvulling van de verkregen gedragen kleeding onvermijdelijk. Hiervoor is echter geld, zéér veel geld noodig, vandaar dat een beroep op de offervaardigheid der ingeze tenen zal worden gedaan. Het comité doet dan ook een vriendelijk beroep op alle ouderen en jongeren die bereid zijn voor dit zoo goede doel op dien datum mede te helpen collectee ren, zich op te willen geven aan een der on derstaande adressen van het Comité van Uit voering. Het comité herinnert nog eens aan den bij zonderen nood van deze tijden en aan de beproevingen van zoovelen, die hulp en steun noodig hebben en verdienen. Het spreekt de hoop uit, dat zeer velen het daarom in zijn laak zullen willen terzijde staan. Het comité van aanbeveling bestaat uit de navolgende dames: jonkvrouwe A. den Tex-Bentinck, Bloemendaal. mevrouw J. S. Barbas-Blaauw, Overveen. A. E. H. Baronesse van Dedem-Zubli Aerdenhout, mevrouw C. L. van Dijk-van Vriessen Trip, Bloemendaal. jonkvrouwe L. W. Elias-Del Baere, Overveen. mevrouw E. A. Har- kema-Verhaar Overveen. mevrouw G. H. Kaars Sypesteyn-Stap. Aerdenhout. mevrouw A. van Marselis Hartsinck-Schuyt van Casiricum, Haarlem, mevrouw J. Ch. Sanders-Knotten- belt, Aerdenhout, mevrouw D. Schieferdecker- Stibbe, Bloemendaal. mevrouw Scholten-Stor- tebeker, Bloemendaal. mevrouw E. Schultz van Haegen-Ypey, Aerdenhout. In het Comité van Uitvoering hebben zit ting: mevrouw L. van Dijk-van Lieshout Oran jekade 11 Haarlem, presidente, Tel. 16i)46, me vrouw O. B. Benit-Musch, Eindenhoutstraat 17, Haarlem, secretaresse, tel. 10825, mevrouw A. Steenhuis-Polman, Kleverparkstraat 16, Haarlem, penningmeesteresse. tel. 14211. Mej. M. Breitenstein, Nic. Beetslaan 5. Aerdenhout. mevrouw J. E. v. d. Bunt-Boer.'Joh. Verhulst- weg 33, Santpoort-station, mej. E. Gunning, Vijverweg 8, Bloemendaal, mei. T. van Hall, Bentveldweg 2, Aerdenhout, mevr. T. Hessen- Heek, Spaarne 77, Haarlem, mej. B. Hobijn, Zandvoortscheweg 55, Aerdenhout, mevrouw E. A, Prinsen Geerlings-Blaauw. Platanenlaan 6, Bloemendaal, mevrouw Rhodius-Bunge, Heemstede, „Dennenheuvel", mevr. H. C. Sin- necker-Kraanstuyver, Hoofmanstraat 66, Haarlem meldt: Hoogste barometerstand 769.3 m.M. te Memel en Boedapest. Laagste barometerstand 741.1 m.M. te Vestmanoer. ert voorspelt: Matigen tot zwakken Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Het zachte weer blijft aanhouden. Het luchtdrukverval over het vaste land blijft van Oost naar West gericht. Ten Westen van de Golf van Biscaje is het van Zuid naar Noord gericht. Deze luchtdrukverdeeling ver oorzaakt over geheel West- en Centraal- Europa een strooming van warme luchtmas- sa's met hooge temperaturen tot aan den Poolcirkel. Een depressie in de Golf van Lyon veroorzaakte gisteren zwaren regen in Mar seille en geheel Oost-Frankrijk. In Schot land en Engeland veroorzaakt de laatste rest van de depressie nog zwaren regen. Waar de nacht helder was vormde zich grondmist en bleef de ochtendtemperatuur laag. Behalve plaatselijk in Noord-Scandinavië komt geen vorst van beteekenis voor Aanvankelijk is aanhouden van het zachte weer waarschijnlijk met later af en toe regen buitjes. Thermometer 11 November: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgaven van: CAREL VAN HUIZEN, 52 F. 44 F. 49 F. 758 m.M. 756 m.M. Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 November. Ondertrouwd 9 November: H. Roeland en A. Reus. Bevallen 8 November: K. Schrijnemaekers Kerzaan, z.; J. M. HartmanRademaker d.; 9 November: C. van der SteltHuijsman, d.; A. J. van DamWallekers, d.; Overleden 7 November. E. J. OxsenerVring, 74 j„ Jan Steenstraat; 8 November: W. A. Sportel, 40 j., Hazepaterslaan; M. W. Huij- boomDraaisma, 61 j., Leidschevaart. ASCHVERSTROOIING. Indien door de nabestaanden gewenscht, bestaat de mogelijkheid de asch van een ge cremeerd stoffelijk qverschot op een wille keurig daarvoor te kiezen plek aan de ver strooiing prijs te geven. Veelal worden daarvoor de stille plaatsen in duin of bosch of wel de kop van de Zui- derpier gekozen. Thans heeft het hoofdbe stuur der Ned. Vereen, voor facultatieve lijk verbranding de gelegenheid opengesteld tot het verstrooien der asch in zee door middel van een verkeersvliegtuig der K.L.M. of door een der sleepbooten van Bureau Wijsmuller N.V., welke schepen voor dit doel dan spe ciaal naar buiten zullen stoomen. INFORMATIESKOERSEN. ^Medegedeeld door de Rott. Bank. Ver.) Londen 7.25 3 8—7.25 7/8 Berlijn 59.18—59.27 Parijs 9.69 1 4—9.70 1/4 Brussel 24.87—24.91 Zurich 47.87—47.91 New York 1.47 3/16—1.47 3/8 SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 11 NOVEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: afd. Haar lem en Omstreken Mij. tot bevordering der Toonkunst: Sonatenavond Raphael Lanes (cello) en Theo van der Pas (piano). 8 uur. Luxor Sound Theater: „Een wedloop met Amor". Doorloopende voorstelling van zeven uur tot half twaalf. Frans Hals Theater: „Ruggles dient twee heeren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De witte Papegaai". Op het tooneel Mariora, the phenomenal Juggle Girl. In het bijprogramma: de voetbal-wedstrijd Neder landDenemarken. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Eind slecht, alles goed!" en de voetbalwedstrijd Nederland— Denemarken. Op het tooneel: Little Viola en Martin Rose's, sensational dancers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zandvoort: Vergadering van den ge meenteraad, half acht. DINSDAG 12 NOVEMBER. Stadsschouwburg. Abonnementsvoorstelling Tooneelgroep „Het Masker": „Voorloopige In- vrijheidsstelling". 8.15 uur. Volksuniversiteit. Cursus „Dierengedrag, ver gelijken-psychologisch bezien", door A. F. J. Portielje. Bioscoopvoorstellingen. (Rembrandt- en Frans Hals Theater des middag en des avonds: Cinema en Luxor Sound Theater des avonds). Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. HEEMSTEDE JAARFEEST R.K. VOLKSBOND. Zondag vierde de afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volksbond haar 43e jaarfeest. Als gebruikelijk werd dit feest kerkelijk ingezet. Des avonds waren de leden met hun dames in het R.K. Vereenigingsgebouw bijeen. De groote zaal was geheel gevuld. Nadat de Heemsteedsche band eenige num mers ten beste had gegeven, trad allereerst op de Harmonie „St. Michaël" directeur de heer Hofmeester, die een 5-tal nummers ten gehoore bracht, waaronder vooral Thetis" ouverture van J. Wattelle en „Die Meesterzinger" pot pourri van Paul Lincke uitstekend werden ver tolkt, eveneens Czardas" van L. Grossmann, arr. van N. A. Bouwman, behoudens een kleine fout der klarinetten. Hofmeester en zijn corps oogstten zeer veel applaus. Vervolgens hield de voorzitter, de heer Meeuwenoord, een korte propagandareae. De bond is kerngezond aldus spr„ maar wij moeten vooruit, en dat is alleen mogelijk door medewerking ook van de leden. Daarvoor deed spr. een beroep op de vrou wen. die mede profiteeren van het werk der organisatie en vroeg vooral de aandacht voor het werk, dat de besturen hebben gedaan om het leed der werkloozen eenigszins te verzach ten. Verder wees spr. op de stichting der kern. Vervolgens voerde nog het woord de geeste lijke adviseur kapelaan Oud. Het tweede gedeelte van den avond was toe vertrouwd aan de tooneelvereeniging D.E.S., eveneens een onderafdeeling van den bond. die opvoerde het vroolijke spel in 3 bedrijven „Huwelijkskoorts" van Herman Burger. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de Heemsteedsche Jazz band haar muzikale medewerking verleende. IJMUiDEN. MARKTPRIJZEN van Maandag 11 November. Tarbot per K.G. 0.82—0.70. Griet per 50 K.G. 3114. Tongen per K.G. 0.950.70. Groote schol per 50 K.G. 21—17.50. Middelschol per 50 K.G. 18.50—17.50. Zetschol per 50 K.G. 19—17. Kleine schol per 50 K.G. 175.40. Schar per 50 K.G. 8—6.90. Tongschar per 50 K.G. 3225. Rog per 20 stuks 178. Vleet per stuk 8—1.30. Kleine poon per 50 K.G. 7—4.60. Groote schelvisch per 50 K.G. 2215. Middelschelvisch per 50 K.G. 2216. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 21 12.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 169. Kabeljauw per 125 K.G. 51—34. Groote gullen per 50 K.G. 2011.50. Kleine gullen per 50 K.G. 12.505.70. Wijting per 50 K.G. 7—2. Makreel per 50 K.G. 7.303.90 Heilbot per K.G. 0.92—0.42. Leng per stuk 1.200.55. Koolvisch per stuk 0.95—0.25. Versche haring per kist f 2,801.90, Middelhake per 125 K.G. 110. Kleinmiddelhake per 50 K.G. 47. Klein hake per 50 K.G. 3223, VERWACHTE YISCHAANVOER. Thuisstocmende voor de Dinsdagmarkt: Clasina Luther, IJM. 59, vangst: 20 manden briadschelvisch, 65 m. wijting, 30 m. schar, 90 m. koolvisch, leng en witjes, 20 m. radio. 120 m. makreel. 49 m. varia, 10 m. hake, totaal 395 manden benevens 85 stuks stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawlers: Amsterdam, IJM. 58, 685 manden f 4540. Martha, IJM. 165, 120 manden f 1570. Utrecht, IJM. 73, 805 manden f4070. Oentoeng, IJM. 131, 60 manden f 1030. Bloemendaal, IJM. 71, 355 manden f3070. Schoorl, IJM. 30, 1200 manden f 4860. Corrie, IJM- 21. 300 manden f3080. Ancor, IJM. 135, 80 manden f 1670. Limburgia. IJM. 54. 595 manden f 2640. Julie Streiff. IJM. 159, 70 manden f 1370. Flamingo, IJM. 42, 90 manden f 1370. Kotter; E 61 f 660.—. SANTPOORT KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Gisteren vond in de Ned. Herv. Kerk de ver kiezing piaats van 4 leden van het kiescol lege, zulks ten gevolge van het periodieke af treden van de heeren P. Minderhoud en K. Raap, het overlijden van den heer J. v. Don selaar en het vertrek van den heer Ertsen. Aan deze verkiezing werd ook deelgenomen van orthodoxe zijde. Het resultaat was, dat de candidaten der vrijzinnigen, de heeren P. Minderhoud, K. Raap, G. J. Bremerkamp Fzn. en G. J. H. de Vries met groote meerderheid van stemmen werden gekozen. Zij vereenigden n.l. 229 stemmen op zich, terwijl op de heeren H. P. Beyerbach, J. H. v. Dalen, J. C. de Groot en G. J. Rarmsen, de rechtzinnige candidaten 82 stemmen werden uitgebracht. SANTPOORT—D.H.L. (1—1). De Santpoortenaren zijn den laatsten tijd hun vorm kwijt. Vooral in de voorhoede vlot het niet meer. Ook D.H.L. leek ons niet voor uitgegaan, zoodat het geheel een matig par tijtje werd. D.H.L. doelpuntte vlak voor rust, nadat Kockx eerst twee harde schoten had ge stopt. 't Leek er op, dat deze 0—1 stand ook dé eindstand zou worden, toen kort voor het einde de plaatsvervanger van Ninaber gelijk maakte (1—1). BLOEMENDAAL SALARISSEN VAN BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. Bij circulaire van 23 October jl. werden B. en W. door Ged. Staten van Noord-Holland uitgenoodigd. den Raad te hooren omtrent een verlaging met 5 pet., met ingang van 1 Januari 1936, van de jaarwedden van den Burgemeester, den Secretaris en den ontvan ger der gemeente B. en W. zijn van meening. dat een derge lijke verlaging, nu de jaarwedden van de ge noemde functionarissen eerst kortgeleden opnieuw zijn vastgesteld en door de Kroon goedgekeurd, niet gewenscht noch noodza kelijk is. Zij kunnen bovendien niet onder schrijven, dat deze voorgenomen verlaging gerechtvaardigd is door het enkele feit. dat voor het Rijkspersoneel een verlaging van 5 pet. moet werden doorgevoerd. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor, in dezen zin aan Ged. Staten te berichten. BLOEMENDAALSCHE BRIDGE-CLUB. Bovengenoemde club hield Zaterdagavond jl. in hotel-café „Rusthoek" te Bloemendaal een zeer geanimeerde Howell-drive. Deze drive, die onder leiding stond van den heer P. Koster, had een zeer vlot verloop. De volgende resultaten werden bereikt: In de blauwe lijn: 1 Heer en mevr. Germeraad met 66 m.p.; 2 heer en mevr. Cohen met 64 m.p.; 3 heeren v. d. Willigen en Lamour 58V2 m.p. In de blauwe lijn: 1 Heeren Hendriks en Bakker met 65 m.p.; 2 heer en mevr. „Stoutjesdijk met 63 m.p.; 3 mevr. Bakker en de heer Dona met 62 m.p. BEZUINIGING OP BIJSLAG GESUBSIDIEERDE SCHOLEN VOOR M. O. EN V. H. O. B. en W. hebben overwogen, in hoeverre op de bijslagen welke op het schoolgeld voor leerlingen van bijzondere scholen voor M.O. en V.H.O. worden gegeven, kan worden be zuinigd. B. en W. meenen, voor de gesubsidieerde scholen den bijslag belangrijk te moeten en te kunnen verlagen. In een brief van 13 Juli j.l. achtten de be sturen der Lycea een garantie van f 300 vol doende indien een overeenkomst wordt aan gegaan krachtens welke die garantie gegeven werd voor drie achtereenvolgende jaren. Van een overeenkomst is in de verhouding tus schen de besturen der scholen en de gemeente geen sprake. De regeling is een eenzijdige be sluit van den Raad tot toekenning van bij slagen op het door de ouders verschuldigde schoolgeld, waardoor de scholen in de gelegen heid zijn hoogere schoolgelden te heffen. Het komt B. en W. voor, dat een garantie van f 275, per leerling per jaar voldoende is en zij stellen daarom voor, de desbetref fende bepalingen der bij slag ver ordening met ingang van den loopenden cursus en zonder tijdsbepaling in dien zin te wijzigen. Aangezien reeds vier wijzigingen in den tekst hebben plaats gehad, bieden wij den Raad een geheel nieuwen tekst ter bekrach tiging aan. AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARI.EM 1.30 2.- Staatsl. Binnenl. 41/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. Id. 1933 II 97Vs 977/g 41/2 pCt. Nederl, 96% Indtë 1930 II 967/, Staatsl. Buitenl. 5 V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleen.) 22-253/s (Youngleening) met 4 pet. Engeland 41/2 PCt. Frankrijk S'chatk, 1932 Seheepv. Mijen, 11% 46-4514 45K Stoomv. Mij. Ned. 39 Industr Biniienl. Alg. K.zijde Unie.... 25# A. N. I. E. M. (Nat. 163 v. Berkels Patent Cert. Calvé Delft 26 Nederl. Ford 247 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 237H 103& - 102h 103 Industr. Buitenl. Anaconda Copper 12%-123/8 123/8 34 - 12^ Bethlehem Steel 253/8 25^ 1% 1% 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 20% North Amer. Cy Standard Brands 28K 28% Banken Binnenl. Koloniale Bank 41* 41H Cert. Handel Mij. b2K S2H Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binnenl, Kon. Petroleum 205-H 204^ 84 82 Petrol. Mij. Buitenl, Cultuur Mijen. H. V. A 2134* 213 N I. S. U 20^ Ml ju bouw Mijen. Alg. Exploratie - - Ta bak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 147H 147H Dell Mij 172^4 - 171H 171H Rubber Mijen. '08^ 108** - Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buiteul. 30 Comm. Wilwaukee 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas 27^ Prolongatiekoers -

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2