QUAKER Quaker Havermout DE GROOTE KINDER VRIEND h. o. v4. EEN KWAJONGEN ALS HUWELIJKSMAKELAAR. MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 H A A R L E M'S DAGBCAD 11' STADSNIEUWS Oud-leerlingen van de Handelsschool bijeen. Zaterdag heeft de Haarlemsche Handels school Vereeniging een reünie van oud-leer lingen gehouden in de bovenzalen van café restaurant Brinkmann. De oud-leerlingen waren hier in de gelegenheid vroegere vriend schapsbanden weer aan te knoopen. Er heerschte des middags dan ook reeds een fees telijke stemming in de muziekzaal, waar de reünisten het eerst ontvangen werden. De herinnering aan de oude school en de oude vrienden blijkt wel sterk te zijn, waar zooveel oud-leerlingen aan de roepstem van de feest commissie gehoor gaven en Zaterdag te Haar lem aanwezig waren. Ook de directeur van de Handelsschool, de heer ir. M. Voorzanger, was aanwezig, als mede vele leeraren en oude- leeraren. ,Ruim honderd personen vereenigden zich aan het groote diner, dat in de voorzalen van restaurant Brinkmann was aangericht. Het is onnoodig te zeggen, dat de stemming ten top was gestegen, toen te ongeveer 10 uur het bal begon, dat tot diep in den nacht voort duurde De feestcommissie had voor verschillende attracties gezorgd. Zoo voerde een danspaar eenige Tirolsche dansen uit. De jazz-band ..The Queries" zorgde voor pittige dansmuziek. Ongetwijfeld mogen de organisatoren van dit feest, dat op veler aandrang op touW gezet is. met voldoening op een geslaagden dag te rugzien. En de groote schare reünisten zal het op hoogen prijs gesteld hebben, weer eens in de gelegenheid geweest te zijn oude school kameraden terug te zien. Rehoboth bouwt een tweede kleuterschool. De eerste steen is gelegd. Afscheidspreek van Ds. C. J. van Paassen. Avondbijeenkomst in de Groote Kerk. In de Groote Kerk hield Zondagavond ds. C. J. van Paassen voor een volle kerk zijn af scheidspreek. Nadat de gemeente eerst vers 3 en 4 van psalm 43 gezongen had en ds. van Paassen uit den Bijbel had gelezen en in gebed was voorgegaan, zong het Oosterkerk-koor psalm 138 Daarna begon ds. van Paassen zijn afscheids preek. Met weemoed in mijn hart ga ik van hen scheiden, van wie ik zooveel weldaden ondervonden heb. Nu ik mijn ambt moet neerleggen, doe ik dat in dankbaarheid en in de hoop, dat er iets achterblijft. God kent mijn arbeid en ik hoop, dat Hij ook in uw geweten is geopenbaard. In en na den oorlog heb ik vaak gespro ken over de vervreemding van God, die zich bij velen heeft voorgedaan. Doch ik heb ook van God's genade kunnen getuigen. Veel menschen zijn voor het Evangelie verloren gegaan en er zijn vele teleurstellingen ge weest. Ik hoop voor de waan van onmisbaar te zijn te worden bewaard, maar ik heb de komst van God's koninkrijk verkondigd en ik hoop, dat blijken mag, dat dit iets beteekend heeft: - „God heeft me", zoo vervolgde ds. Van Paassen, „in mijn standplaatsen rijk gezegend. Vanavond geef ik vol vertrouwen alles aan God over. Zijn koninkrijk zal zeker komen, want gelijk in den Bijbel staat, ten tijde van den nacht zal het licht worden". Vervolgens richtte hij zich tot zijn ambt- genooten in Haarlem en omgeving, wien hij dank bracht voor wat ze voor hem geweest waren. Eveneens dankte hij het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland, den kerke- raad, kerkvoogden, ouderlingen en diakenen, de afgevaardigden van kerkbesturen en ge meenten. Bijzondere dank bracht ds. van Paassen aan de verschillende vereenigingen op zen- dings-, verplegings- en maatschappelijk ge bied. Ook sprak hij een dankwoord tot de kosters en organisten der kerken, zijn vrouw en kin deren en verdere familieleden. Tenslotte richtte hij zich tot de gemeente en eindigde met de woorden: „Ik beveel u Gode aan. die machtig is u op te bouwen en u plaats te geven onder de geheiligden in het licht". Namens den kerkeraad sprak ds. Beker hierna den afscheid nemenden predikant toe. ,.U hebt het ons gemakkelijk gemaakt bij dit afscheid. Wij weten wat voor moeite het u heeft gekost". Spr. gaf hem de verzekering dat hij de gemeente veel laad gegeven. „De kerk in het Oosterkwartier, voor den bouw waarvan gij u zoo beijverd hebt, zal in de toekomst spreken van uw trouw en liefde" Hierop sprak mr. N. Mulderije uit Amster dam namens het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland. In de twintig jaar, dat ds. Van Paassen zit ting had in het provinciaal kerkbestuur, was hij naar spr., immer een raadgever. Het was voor het kerkbestuur dan ook een voldoening dat hij heeft toegezegd de benoeming, tot secretaris te aanvaarden. Tenslotte sprak nog de heer J. Roggeveen, die namens de gemeente Haarlem den schei denden predikant dankte. Nadat het Oosterkerk-koor nog had gezon gen, was de afscheidsbijeenkomst ten ein de. Op de plaats van het vroegere Parkherstel lingsoord aan den Rijksstraatweg komt een kleuterschool, gesticht door de vereeniging voor voorbereidend lager onderwijs op Gere formeerden grondslag „Rehoboth". Deze kleuterschool is de tweede dezer ver eeniging en wordt gebouwd door den heer Han Smits, architect. Er komen twee leslokalen, een groot speellokaal en er is plaats voor hon- der twintig kinderen, die geleid zullen worden door een hoofd van de school, twee leerkrach ten en ongeveer zes assistenten. Het gebouw wordt van gele gevelsteenen, blauwe pannen en is aanbesteed voor f 9835, buiten de verwarming, electriciteit en het meubilair. Zaterdag was de eerste steenlegging, een steen die zich onderscheidt van de andere steenen. Later zal er een gedenksteen worden aangebracht. De heer K. Bakker, bestuurslid van Rehoboth zeide dat een eerste steenlegging geen buiten gewone plechtigheid is. Het is een oud gebruik waarvan zelfs reeds in het Oude Testament gewag wordt gemaakt. Bij een plechtigheid als deze is er gelegenheid vrienden en kennis sen bijeen te roepen om uiting te geven aan de vreugde en de dankbaarheid. Bij déze eerste steenlegging vooral voor de bijzondere hulp die Rehoboth heeft mogen ondervinden van hen, die liever niet genoemd wenschen te wor den. Zeven jaar geleden werd Rehoboth opge richt. Toen bestonden er al plannen om drie kleuterscholen te bouwen. De crisis kwam echter, het subsidie werd verminderd en pas nu kon men tot den bouw van de tweede school overgaan. De heer Bakker sprak er zijn vreugde over uit dat de heer Johs. J. van Schuylenburg. voorzitter van Rehoboth en oud-inspecteur der volksgezondheid te Groningen de eerste steen legging wilde verrichten. Want de heer Van Schuylenburg heeft bij de aanvaarding van het voorzitterschap van Rehoboth te kennen gege ven dat hij hoopte drie kleuterscholen te zul len bouwen. Vroeger heeft hij ook drie lagere scholen mee helpen tot stand komen. Het is te hopen dat de heer Van Schuylen burg zijn wensch in vervulling zal zien gaan. Wij weten dat er vage plannen zijn in het Oosten van de stad. naast de Ae. Mackay- school een kleuterhuis te stichten. De heer Van Schuylenburg heeft na het ge sprokene van den voorzitter van Rehoboth den eersten steen gelegd, waarbij, hij eraan herin nerde dat acht en dertig jaar geleden, de nu groot geworden vereeniging Groen van Prin- sterer, de vereeniging voor de lagere scholen, begon op dezelfde basis als nu Rehoboth. Ongeveer vijftig personen woonden de plech tigheid bij. CREMATIE S. DE GROOT. Onder zeer veel belangstelling heeft Zater dagmiddag in het crematorium op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer S. de Groot, oud onderwijzer aan de Tweede Doopsgezinde school te Haarlem, oprichter van de Haarlem sche Onderwijzers Zwemclub. Aanwezig waren Ds. C. B. Hylkema, predi- I kant bij de Doopsgezinde gemeente, de heeren J L. Tadema, H. D. Tjeenk Willink, uitgevers alhier, Koopman en Overbeek, hoofden der Doopsgezinde scholen, onderwijzers aan deze scholen, de heer Joh. M. Schmidt, voorzitter der Haarlemsche Reddingsbrigade en vele leden van de Haarlemsche On derwij zerszwem- club en van de Haarlemsche Zwem- en polo club H.V.G.B.. waarvan de overledene eerelid was. Allereerst sprak Ds. Hylkema, die aan den trouwen werker een woord van afscheid bracht namens de Doopsgezinde gemeente, waarvan de overledene een belangstellend lid was. Ook namens de Doopsgezinde scholen, waaraan de overledene 30 jaar lang werkte sprak Ds. Hylkema en namens het Doopsgezind zangkoor, waarvan de heer de Groot bestuurs lid, bibliothecaris en tenslotte eerelid was. Spr. zeide dat met den overledene een rijk leven is heengegaan. Hij had niet alleen be langstelling voor zijn vrienden, doch ook voor het geheel, want hij had een warm, sociaal voelend hart. Hij had een gesloten karakter, doch de ware zijde van zijn wezen leerde men kennen, als men hem bezig zag met de kin deren. En nimmer had spr. met zooveel liefde over den onderwijzer hooren spreken, dan over hem. Vele vrienden had hij rondom zich verzameld die hem een warm hart toedroegen. De heer Bongertman zeide dat de besturen van den Haarlemschen Zwembond en van de Haarlemsche Zwem- en poloclub H.V.G.B. hem verzocht hadden een woord te spreken. Spr., die 20 jaar met den overleden mocht samen werken. herinnerde er aan, dat toen de heer de Groot begon, er weinig of niets aan de zwemkunst gedaan werd. Nu is dit heel anders, thans kunnen bijkans alle kinderen zwemmen. Een groot deel van de propaganda voor het zwemmen hebben we aan den heer de Groot te danken. Hij deed dat werk niet voor eer of roem, maar alleen omdat hij wist, welk een vreugde het zwemmen voor de schoolkinderen is. Dat hij van zijn arbeid in zijn leven schit terende resultaten zag, moet een groote vol doening voor hem geweest zijn. Ook voor H.V.G.B. is hij veel geweest. Har telijk danken wij hem voor alles, wat hij voor de zwemkunst deed. Wij, zwemmers, zullen hem niet vergeten. - Tenslotte heeft de heer K. Burghout als jeugdvriend gesproken. Nadat de kist onder het spelen van het Largo van Handel was gedaald, heeft de zoon dank gezegd voor de groote belangstelling. Moeders weten her. Quaker is vanouds de groote kindervriend. Quaker Havermout, van de beste zongerijpte haver, thans in Nederland gemaakt, bevat alles wat kin deren noodig hebben. Ze houden ervan en ze groeien ervan! Nu kost het slechts 22'h ct. per pottdspak netto 500 gram). Moeders, geeft uw kinderen het beste, geeft hun De wereldjamboree te Vogelenzang? In padvinderskringen zekere voorkeur te bemerken. (Adv. Ingez. Med.) Bij de Padvinders van „De Grijze Driehoek". Een welgeslaagde feestavond. Dat was een jolige feestavond, die van „De Grijze Driehoek", groep 4 van de afd Haar lem der Ned. Padvindersvereeniging, Zater dagavond in de Tuinzaal van het Gem. Con certgebouw! Natuurlijk was het begin eenigszins offi cieel: met het vaandel voorop kwamen Wel pen, Verkenners en Leiders de zaal binnen- marcheeren en toen daarna allen op het po dium geschaard stonden en het Padvinders lied „Hoort, zegt het voort", dat door alle aanwezigen (de zaal was stampvol) staande werd aangehoord, gezongen was, sprak Oubaas Haccou een openingswoord, waarin hij Mr. Julius Hoog, voorzitter der afdeeling Haarlem van de N. P. V. en den D. C. (districts-commissaris) welkom heette voorts uiteenzette, waarom deze feestavond eigenlijk^p touw was gezet. „De Grijze Drie hoek" heeft n.l. maar een klein Troephuis en nu willen leiders en verkenners met vereende krachten een nieuw en grooter bouwen. Om dit doel nader te komen, daarvoor was deze avond georganiseerd en daarvoor dienden ook een verloting en een grabbelton, met dezelfde bedoeling mochten de bezoekers van den feest avond den naam van een pop raden en een bij zondere tentoonstelling bezoeken. Maar al deze attracties kwamen in de pauze aan de orde en wij zijn pas aan 't begin. Het eerste nummer van het eigenlijk pro gramma gaf ons een troepmiddag bij de Wel pen. Wij zagen, hoe deze „leerling-padvinders" niet alleen spelletjes doen, maar hoe op de troepmiddagen het nuttige met het aangena me wordt vereenigd en de welpen leeren allerlei huiselijke bezigheden te verrichten, tot het weer „zoet" maken van een huilende baby toe! Ook voerden een paar welpen eenige korte eenbedrijfsspelletjes op en dat zóó goed. dat een enthousiast handgeklap na hun op treden klonk. Weer een andere welp gaf een proeve van „declamatie", die ook zeer goed slaagde. Toen kwamen de ouderen aan de beurt.. Eenige verkenners zongen zeer verdienstelijk liedjes bij het kampvuur, waarna „The Croa king Nightingales" door uitstekenden samen zang met verschillende bekende Engelsche liedjes bewondering afdwongen. Hoe goed wa ren ook die imitaties van Yehudi Menuchin en Maurice Chevalier! De „Welpenhorde Jazzband" gaf, niet het minst door de uitmuntende leiding, de illusie van een échte band. Bewonderenswaardig was de wijze waarop met allerlei primitieve middelen de instrumenten van zulk een band waren nagebootst. Daarna volgden drie nummers, die er uit sluitend op berekend waren, de lachspieren in beweging te brengen en daarin zeker niet faalden. Of was de vermakelijke boksmatch „Om den wereldtitel" niet van een groote ko mische kracht; was Flip in de bekende „Artis- tenrevue" niet onbetaalbaar (hoe goed werd hij ook door de andere medespelenden ter zijde gestaan!) en was de woordenrijke juf frouw, die bij de school-inspectrice ontboden was, niet om „dubbel te slaan" van den lach? Het succes van alle artisten, groot en klein, was in alle nummers van het rijke program ma groot en welverdiend. De voorbereiding van dezen zoo welgeslaagden avond zal heel wat tijd en moeite hebben gekost, maar met groote toewijding en geestdrift hebben allen samengewerkt, om dit goede geheel tot stand te brengen. ij Te half 12 werd de avond door den Oubaas gesloten; het programma was toen afgewerkt. Maar daarna zou nog een gezellig samenzijn volgen, waarbij het wel „jolig-op-z'n-Pad- vinders" zal zijn toegegaan En nu wachten wij op de uitnoodiging voor de opening van het nieuwe Troephuis PARKEEREN ZONDER LICHT ONDER EEN STRAATLANTAARN IS TOEGESTAAN. Nadat reeds is bepaald dat auto's en andere motorrijtuigen des avonds niet meer verlicht hoeven te zijn, wanneer zij parkeeren binnen een straal van vijftien meter van een licht gevende lantaarn of op een parkeerterrein, door het gemeentebestuur aangewezen, is nu een gelijk besluit genomen voor stilstaande rijwielen op meer dan twee wielen (bakfiet sen) en voor alle andere voertuigen, die stil houden op een afstand van niet meer dan vijftien meter van een lichtgevende lantaarn. HAARLEMSCHE SUCCESSEN IN HET ZANG CONCOURS TE OVERSCHIE. De mannenzang-vereeniging Electrisch Ma teriaal van de Centrale Werkplaats, dirigent de heer G. Zeilmaker, voorzitter de heer J. Knape, heeft in het te Overschie gehouden achtste najaarsconcours in de vierde afdee ling den eersten parijs behaald met 306 pun ten. In de hoogste afdeeling dubbelmannenkwar- tet behaalde het koor „Aurora" uit Haarlem met denzelfden dirigent vóór zes andere deel nemers den eersten prijs, benevens den directeursprijs. TOT DE EVANGELIEBEDIENING TOEGELATEN. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid- Holland is tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer F. H. v. Aalst, te Haarlem, cand. aan de R. U. te Leiden. Wr Omtrent de plaats, waar in 1937 de wereld jamboree van padvinders zal worden gehou den, is nog niets bekend. Ten aanzien van het Gooi of Vogelenzang is :nog geen beslissing genomen. In padvinderskringen wordt het meest voor Vogelenzang gevoeld, omdat dit door zijn ligging het meest ideale Hoilandsche landschap nabij komt. Vlak tegen de duinen, met de Noordzee op korten, afstand, is dit voor de buitenlandsche deelnemers de grootste attractie. Van de buitenlandsche jpadvindersorganisa- tles is tevens reeds nu de opmerking gehoord, dat men het haast als 'ïanaelfsprekend be schouwt, dat de wereldjanuboree in de nabij heid der Noordzee plaats heeft.. Nederland en de Noordzee acht men zoo [nauw saam verbon den, dat men, gezien ook de oppervlakte van ons land, natuurlijk denkt' dat alles vlak bij de Noordzee ligt. HAARLEMSCHE TRACHT AMSTERDAMMER OP TE LICHTTEN. Een Haarlemsche uit hert woonwagenkamp heeft in Amsterdam geprobeerd de bekende wisseltruc toe te passen. Zïij kocht een pakje thee in de Kinkerstraat, betaalde met een briefje van tien en ging hieen met thee, wis selgeld n het briefje van tien. Dat laatste had ze nu niet moeten doen, maar hierop berust juist de wisseltruc. De winkelier was echter niet -van gisteren, greep de vrouw mitsgaders thee, klem en groot geld en gaf de politie het beele geval ter be handeling over. ZUSTER A. A. BREDA KLEYNENBERG. Donderdag 14 November a.s. zaï het 40 jaar geleden zijn, dat Zuster Ai. A. Breda Kleynen- berg, thans rustend Zuster in Den Haag, vroe ger vele jaren besturend zuster van de Stich ting Bethesda Sarepta, alhier, aan genoemde Stichting verbonden werdL Het ligt in de bedoeling het jubileum hier ter stede, in Bethesda Sareptat, te vieren. Van half vier tot half vijf zal de jubilaresse daar re ceptie houden. JUBILEUMCONCERT VAM NOORDERKERK KOOR. Het Noorderkerkkoor geeft Dinsdagavond 12 November een jubileumaoncert ter gelegen heid van het tienjarig bestaan, in de Noorder- kerk aan de Velserstraat. Medewerking verieenen mevrouw J. P. BarettaVan der Ley. uit; Bergen (sopraan) en de heeren S. P. Visser, uit Heemstede (orgel), H. Schouten (püano) en C. Kool (orgel). Het programma vermeSdt een openings woord van den eere-voorzitter. Ds. P. W. Foe- ken, koorzang en soli. Tsjechische avond op Dinsdfcig 12 November. Het ledenconcert van Dinsdag a.s„ waaraan de Haarlemsche pianist Felüx de Nobel zijn medewerking verleent, is geheel gewijd aan de Tschecho-Slowaaksche school. De avond wordt geopend niet de eerste uit voering van een meditatie c»ver het oud-Bo- heemsche Koraal „Svaty Va clave" van Josef Suk, vervolgens Fragmenten nit een Siowaak- sche Suite van Vitezslav Novak, daarna een cencertino voor piano en kamerorkest van Leos Janacek en als laatste Kiummer voor de pauze ,,Aus Bóhmens hain lind flur" van Friedrich Smetana. Na de pau:se de Symphonie No. 5 ,Aus der neuen Welt" van Antonin Dvorak. (Adv. Ivgez. Med.) DE COLLECTE VOOR HHT PARK HERSTELLINGSOORD. Opbrengst 1025. De collecte, die Zaterdag door het Roode Kruis voor het Parkherstelling.soord werd ge houden, heeft een bedrag van) f 1025 op gebracht. FEUILLETON Naar het Engelsch van JEFFERY FARNOL. 1) HOOFDSTUK I. Ik zat te visschen. Ik had niets gevangen, dat spreekt ik vang zelden iets en ik ben ook heelemaal niet dol op visschen. maar toch vischte ik volhardend en ijverig, om dat de omstandigheden het eischten. Dat was allemaal gekomen door Lady War- burton, Lisbeth's tante van moederszijde. Wie Lisbeth is zult gij vernemen, wanneer gij de moeite neemt dit op waarheid berus tende verhaal te lezen voorloopig zij het voldoende te zeggen dat zij van haar jeugd af aan wees geweest is met geen andere le vende bloedverwanten dan haar getrouwde zuster Julia en haar Tante (met een hoofd letter T) Lady Warburton voornoemd. Lady Warburton is een kleine en eenigszins grove vrouw met een scherpe kin en nog scherper neus en gebruikt eeuwig een lorgnonook is zij in het bezit van veel aard- sche goederen. Precies een week geleden had Lady War burton mij gevraagd bij haar te komen had mij met vreemde nauwkeurigheid door haar lorgnon aangekeken en mij vriendelijk, doch vastberaden gezegd, dat Elizabeth, of schoon een lief kind, jong was en neiging toonde om koppig en onafhankelijk te zijn Dat zij (Lady Warburton) van meening was, dat Elizabeth verkeerdelijk de vriendschap, die zoo lang tusschen ons had bestaan, voor iets sterkers aangezien had. Dat. ofschoon zij (Lady Warburton) het feit, dat iemand, die boeken schreef, niet noodzakelijkerwijze onzedelijk was. ten zeerste waardeerde ik toch natuurlijk een vreeselijke Bohémien was en dat de lucht van Bohemia er niet op berekend was te leiden tot dien graad van huwelijksharmonie welken zij (Lady War burton) als Elizabeth's Tante, die voor haar de plaats van moeder bekleedde, wenschen kon. Dat derhalve onder die omstandighe den mijn attenties enz., enz. Hier zou ik tot rechtvaardiging van mij zelf willen zeggen, dat ik ondanks den stort vloed van haar welsprekendheid in den be ginne een schuchtere poging tot verzet ge daan heb; maar wie zou kunnen hopen met succes te strijden tegen een vrouw in het bezit van zoo'n ontembaren neus en kin en die bovendien een met juweelen bezetten lorgnon met zoo'n doodelijke preciesheid richten kon. Toch zouden, was Elizabeth naast mij geweest, de zaken heel anders ge- loopen kunnen hebben; maar zij was naar buiten gegaan dat had Lady Warburton mij medegedeeld. Dus was zij er in geslaagd van mij. die alleen en aan haar genade over geleverd was. een halve belofte af te dwin gen, dat ik voor een tijdsverloop van zes maanden mijn attenties zou staken, „ten einde de lieve Elj^abeth tijd te geven met betrekking tot deze zaak haar eigen hart te leeren kennen". Dat was verleden Maandag. Toen ik den daaropvolgenden Woensdag doelloos langs Piccadilly wandelde het niet eens zijnde met het lot en met mij zelf maar speciaal met mijzelf zag mijn oog de hertogin van Chelsea. De hertogin heeft onder haar kennissen den bijnaam „Cor.versatie-boek" en dat ten gevolge van het feit. dat zij, wanneer zij een maal begint, steeds doorgaat. „Zy is dus weg?" was haar begroeting, terwijl ik mijn hoed afnam ..Lisbeth", knikte zij „Ik heb toevallig iets van haar gehoord, zie je". Het is misschien vreemd, maar de hertogin „hoort toevallig" gewoonlijk iets over alles. „En jij hebt je laten overbluffen om die belofte te doen Dick! Dick! Ik schaam me over je". .Maar wat kon ik er tegen doen? begon ik. „U moet begrijpen „Arme jongen!" zeide de hertogin, terwijl zij me met den knop van haar parasol tee- derlijk streelde. „Dat was natuurlijk niet te verwachten. Je moet weten, ik ken haar vele. vele jaren geleden ben ik met Agatha Warburton op school geweest". „Maar toen gebruikte zij waarschijnlijk geen lorgnon en „Haar neus was anders toen al even scherp „spits" zei ik indertijd", knikte de hertogin. „En zij heeft nu feitelijk Lisbeth wegge stuurd het lieve kind en dan nog wel naar zoo'n afschuwelijke, stille plek ook, waar zij niemand heeft om mede te praten dan den jongen Selwyn „Pardon, hertogin, maar ..Horace Selwyn van Selwyn Park een neef van Lord Selwyn van Brankesmere. Agatha heeft daar al lang voor geïntrigeerd, maar dat zeg ik je natuurlijk onder de roos Natuurlijk zou het in zeker opzicht een goed huwelijk zijn rijk en al die dingen maar ik moet zeggen, dat hij mij vreeselijk ver veelt zoo erg ernstig en precies!" „Heusch!" riep ik uit. ..Wilt u zeggen „Ik vermoed, dat zij ze in het huwelijks bootje zal hebben vóór zij het zelf weten Agatha is vreeselijk beslist en vastberaden. Haar karakter ligt in haar neus en haar kir.". „Maar Lisbeth is geen kind zij heeft haar eigen wil en „Zeker, volkomen waar", knikte de her togin. ..maar is die wel een tegenpartij voor Agatha's kin? En bovendien is het mogelijk, neen meer dan waarschijnlijk, dat je thans het voorwerp van haar diepste minachting geworden bent". „Maar lieve hertogin „O. Agatha is een geboren diplomaat. Na tuurlijk heeft zij reeds lang geschreven en zonder het feitelijk te zeggen lts zij er in ge slaagd bij haar de gedachte irtgang te doen vinden, dat jij een monster van trouweloos heid bent; en Lisbeth, het arrae kind. dat waarschijnlijk haar oogen uithuilt of zich inbeeldt, dat zij je haat, is in stjaat alleen uit spijtigheid het eerste huwelijksaanzoek, dat zij krijgt, aan te nemen". „Wat ter wereld kan ik doen?*" riep ik uit. „Je zoudt kunnen gaan visscihen". stelde de hertogin peinzend voor. „Visschen!" herhaalde ik. ..Zelcer. maar „Riverdaie is een heel aardig püaatsje. naar ik hoor", ging de hertogin op denzelfden pein zenden toor. voort „Ér is daür een huis, een mooi oud huis. Fane Court genaamd Het staat tegenover de rivier naast Selwvn Park, geloof ik". „Hertogin", nep ik uit. terwijl ik vlug het adres noteerde, „ik heb teger.Cwer u een schuld van dankbaarheid die ik nooit kan „Tut. tut", zeide de hertogin. „Ik geloof, dat ik vandaag nog gaan zaL en „Dat Is heusch het beste want ie doen kunt" knikte de hertogin. En zoo gebeurde het. dat ik op dier. Augus tusmiddag onder de elzen zat te, visschen, terwiji de rook van myn pijp ae zonneschya in dwarrelde. (Wordt vejrvolgd).

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7