WOENSDAG 13 NOVEMBER 193.' HAARDE M'S DAGBLAD Ook een Italiaansche nota aan Duitschland. Berlijn toont zich gereserveerd. BERLIJN, 13 Nov. (Reuter)De Duit- sche regeering heeft de Italiaansche nota mee betrekking tot de sancties ontvangen. In politieke kringen toont men zich echter zeer gereserveerd te dien opzichte. Men verklaart dat Duitschland kennis nam van de als be leefdheid aan de niet-leden van den Volken bond 'overhandigde documenten. De Duitsohe regeering is echter van meening dat zij er geenerlei belang bij heeft zich par tij te stellen in de discussie, waarbij zij in geenendeele is betrokken. Frankrijks vriendschap voor Italië ongeschonden. PARIJS. 13 Nov. (A.N.P.) De inhoud van de Italiaansche protestnota wordt in de Paiijsche pers uitvoerig besproken. In poli tieke kringen gelooft men niet, dat zij ver andering in de houding der sanctiestaten zal veroorzaken. Men wijst er op, dat de Vol kenbond Italië als aanvaller heeft aange duid waarop Frankrijk zich voor de noodza kelijkheid zag geplaatst in de uitvoering van art. 16 toe te stemmen. Overigens heeft Frankrijk ten gunste van Italië matigend ge werkt. De vriendschap tusschen Frankrijk en Italië heeft niet geleden. Engelsche pers over de protest nota. Italië uit den Volkenbond? LONDEN. 13 Nov. (A.N.P.) De Ita liaansche protestnota aan de staten, die de sancties zullen toepassen, wordt wat haar argumenten betreft, door de Londensche pers niet ernstig opgenomen. De Times schrijft dat 't Italiaansche protest geen invloed kan uitoefenen op 't besluit dat na lang en zorgvuldig onderzoek is genomen. De bewering dat Italië zijn Volkenbonds verplichtingen niet geschonden heeft, be hoeft niet uitvoerig beantwoord te wor den, want het Volkenbondsstatuut is duide lijk. De diplomatieke medewerker van de Mor ning Post verklaart, dat men niet verwacht, dat de Britsche regeering zal antwoorden, al zullen ook bepaalde punten later ter sprake moeten komen. Volgens een telegram uit Ge neve is men daar algemeen van meening. dat de kwestie van het lidmaatschap van Italië van den Volkenbond spoedig acuut zal worden. Inmiddels laat de officieuze inter pretatie van de nota geen twijfel over, dat de Italiaansche repressaillemaatregelen met de beëindiging der sanctiemaatregelen niet zullen ophouden. Men hoopt, dat het geheele conflict spoedig bijgelegd zal worden, doch daarmee is niet gezegd, dat Italië de normale handelsbetrekkingen zal hernieuwen met de landen die tot de sancties hebben beslo ten. Twee dagen ep een rots. Thans vijftig opvarenden van de „Silver Hazel" gered. MANILLA, 13 November (Reuter). Vijftig opvarenden van het vergane vrachtschip „Silver Hazel", zijn na 48 bange uren op een kleine rots aan de Zuidpunt van het eiland Lugon, onbeschut tegen den hevigen storm, te hebben doorgebracht, opgepikt door den Ame- rikaanschen torpedoboot jager „Peary", die inmiddels te Manilla is aangekomen. Toen de geredden zagen, dat de te hulp ge snelde schepen door de hooge zee niet nader bij konden komen, vervaardigden zij van de wrakstukken van het schip vlotten, waarmede zij in kleine groepen in zee staken, waarna zij werden opgepikt. Tot dusver is bekend, dat een passagiere, mevrouw Williams uit Los Angeles, en de lichtmatroos Bernard Macpherson, bij de ramp het leven hebben gelaten. Kapitein Leonard en een ander lid der be manning worden vermist. Melrose vermist en terug gevonden. Weinig hoop op redding van Kingsford Smith. SINGEPORE, 13 November (A. N. p.) Mel rose, de jeugdige Australische vlieger, die deelnam aan het zoeken naar Kingsford Smith, is na eenlgen tijd vermist te zijn geweest weer gevonden aan de Zuidkust van Siam, waar hij een noodlanding had moeten maken. De vlie gers die van het zoeken te Singapore terug gekeerd zijn, hebben de hoop vrijwel opgege ven, dat Kingsford Smith zal worden terugge vonden, tenzij hij op een afgelegen plek in het oerwoud is geland. Australische overheid steunt opsporingen. SYDNEY, 13 November (Reuter) De re geering heeft 1000 pond en de regeering van New South Wales 500 pond beschikbaar ge steld als bijdrage in de kosten van het zenden van een vliegtuig om deel te nemen aan het zoeken naar Kingsford Smith. Hevige gevechten aan de Abessynische fronten. Italiaansche patrouille vernietigd? ADDIS ABEBA, 13 Nov. (A.N.P.) Van het front in Ogaden en van het Noordelijk front worden hevige gevechten gemeld, die klaarblijkelijk de inleiding tot groote slagen vormen. In de provincie Ogaden hebben de Italianen met sterke stormeskaders en ge motoriseerde troepen aangevallen.. Volgens de Abessynische lezing hebben de Abessy- niërs, die slechts met geweren en schilden gewapend waren, verbitterden tegenstand ge boden en zou het, gelijk elders in dit nummer gemeld, gelukt zijn vier tanks te veroveren en eenige troepentransportauto's terug te slaan. De Italianen zouden groote verliezen hebben geleden en eenige blanke officieren en vele inlandsche soldaten zouden zijn ge dood, terwijl ook velen gevangen zouden zijn genomen. Ook aan het noordelijke front zouden de Abessyniërs bezig zijn aan te vallen. De aan voerder Gubre Hiyot zou een Italiaansche voorhoedepatrouille hebben aangevallen. Ver schanst in de bergen zou het den Abessyniërs zijn gelukt deze patrouille tot den laatsten man te vernietigen. Italiaansche actie ten Westen van Somaliland. DJIBOETI. 13 Nov. (Reuter). De Ita liaansche actie ten westen van de Fransche kolonie en aan de Zuidkust van Somaliland neemt toe. In het district Aoessa trachten de Italianen den plaatselijken sultan, die het bewind voert over de gebieden der Danakil- woestijn «en wiens strijdkrachten den op mar,sch naar Aisja en Harar belemmeren te bewegen naar hen over te loopen. Tentoonstelling van arbeids producten. Van patiënten van het Provinciaal Ziekenhuis. Voor den derden keer wordt in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond een ten toonstelling gehouden van arbeidsproducten die door patiënten van het Provinciaal Zie kenhuis nabij Santpoort vervaardigd zijn. Wanneer iemand mocht- meenen, dat voor werpen, die door deze patiënten gemaakt werden, geen eerste klas kunnen zijn, dan moet hij op deze tentoonstelling vooral eens een kijkje gaan nemen want dan krijgt hij meteen niet alleen een andere meening maar dan zal hij er stellig wel iets vinden, dat hen zal willen koopen. En daar is het de leiders van de zegen rijke arbeidstherapie in dit ziekenhuis juist om te doen. Dit werk kan alleen worden voort gezet, wanneer voor de vervaardigde voor werpen een ruim afzetgebied gevonden wordt. Daarom wordt deze jaarlijksche tentoon stelling in het gebouw aan de Tempeliers straat gehouden. De quantiteit en kwaliteit der artikelen zijn, vergeleken bij de laatste exposities, aan merkelijk vooruit gegaan, vooral in de speel- goed-afdeeling. Maar we zagen ditmaal ook voor het eerst schitterend gelakte tuin- en rieten serre meubelen, die blijk geven door bekwame vak mannen vervaardigd te zijn. De afdeeling Kunstweefwerk is ook goed vooruit gegaan; men vindt er stukken van den meest verschillenden aard. Verder zijn er raff ia-mandjes en -tasschen; rietvlecht werk, handwerkjes, cartonnagewerk, hout snijwerk, cocosmatten, enz. Het doel van deze tentoonstelling is, het publiek kennis te laten maken met de mo derne methode van krankzinnigenverpleging. De arbeidstherapie is een schakel in deze ver pleging geworden, dien men niet meer mis sen wil. De leider hoopt, dat heel veel men- schen zullen komen kijken (de toegang is vrij) en dat deze tentoonstelling weer mag bij dragen om misverstanden bij het publiek ten aanzien van de krankzinnigenverpleging uit den weg te ruimen. Iedereen is natuurlijk-niet in de gelegenheid om een kijkje in het Ziekenhuis te Santpoort te nemen. Daarom is het goed gezien, hier drie groote foto's op te hangen, waarop men de ruime werkplaats, de weverij en de show room kan zien. In de weverij werken o.a. 45 vrouwelijke patiënten. De tentoonstelling wordt hedenavond van zeven tot elf uur voor het publiek openge steld. Donderdag en Vrijdag is de expositie geopend van 912 uur v.m., 26 uur n.m. en 's avonds van zeven tot elf uur. Een bezoek loont alleszins de moeite. Haarlemsche belasting ontvangsten. Lagere ontvangsten dan de kohieren aanwezen In de Statistische Gegevens der Gemeente Haarlem worden mededeelingen gedaan over de belastingontvangsten. Daaraan ontleenen wij; Grondbelasting. Op het kohier der rijksadministratie is uit getrokken als aandeel der gemeente voor de hoofdsom der grondbelasting f 177.560 Aan de gemeente is reeds uitgekeerd f 103.680, terwijl vermoedelijk nog f69 000 ont vangen zal worden. Blijkt deze laatste raming juist, dan wordt het totaal dus f 172.680, of ongeveer f 5000 minder dan op het kohier was uitgetrokken. Voor de opcenten op de grondbelasting zijn de cijfers: Uitgetrokken op het kohier f397.264. Reeds is uitgekeerd f232.680, terwijl vermoedelijk nog f 155.000 ontvangen zal worden. Totaal wordt dit dan f387.680 of f 10.000 beneden dit kohier. Pei'soneele belasting. Als aandeel der gemeente voor de hoofd som der personeele belasting was op het ko hier uitgetrokken f 177491. Er is reeds uit gekeerd f 102.360, terwijl nog op f 68000 ge rekend wordt. Het totaal zou dan f 170.360 zijn of f 7000 beneden het cijfer van het kohier. Opcenten personeele belasting: kohier f 1.210.902, reeds ontvangen f 696 000, ver moedelijk nog te ontvangen f 464.000. Totaal wordt dit dan f 1.160.000, of ruim f 50.000 be neden het kohier. Opcenten Fondsbelasting. Uitgetrokken op het kohier 1934—1935: f 1.229.109. Reeds uitgekeerd f 1.159.190, ver moedelijk nog te ontvangen f 61.000. Totaal f 1.220.190 of f 9000 beneden het kohier. Uitgetrokken op het kohier 19351936 f 343.239. reeds uitgekeerd f 115.500, vermoe delijk nog te ontvangen f 654.500. Totaal f 670.000, waaruit blijkt dat het kohier nog niet was bijgewerkt. Wij herinneren er aan dat de gemeente over 1934—1935 80 opcenten hief. maar in 19351936 slechts 55. omdat 25 opcenten aan het Werkloozensubsidiefonds worden afge dragen. Vermogensbelasting. Uitgetrokken voor opcenten op de Vermo gensbelasting kohier 19341935 f 88.556. Aan de gemeente is reeds afgedragen f 76.000, ter wijl vermoedelijk nog f 4000 ontvangen zal worden. Totaal f 80.000 of 8.500 beneden het kohier. Kohier 19351936: uitgetrokken f 45.615. Er is reeds uitgekeerd f 9000. terwijl vermoede lijk nog f 51.000 ontvangen zal worden. Totaal dus f 60.000. zoodat ook dit kohier nog niet bijgewerkt blijkt. HAARL. AMATEUR-FOTOGRAFEN VEREEMGING. Op den werkavond van Donderdag 14 No vember as. zal door de Commissie voor de werkavonden der H. A. F. V. een begin worden gemaakt met het onderricht in het retouchee ren van negatieven, welk onderdeel der foto grafie van zulk een groot belang is voor ieder amateur-fotograaf. Aan de wanden zullen hangen de foto's, in gekomen in den door de H. A. F. V. uitgeschre ven Vereenigingswedstrijd „Licht en Scha duw". over welke foto's de voorzitter der ver- eeniging, de heer B. Schaap, na de pauze een critische bespreking zal houden. Tot het bij wonen van dezen interessanten avond, welke plaats heeft in het Vereenigingslokaal aan de Gedempte Oude Gracht 104, worden belang stellende amateur-fotografen uitgenoodigd. NED. HERV. KERK. Dr. K. H. Miskotte, Ned. Herv. predikant alhier die op het drietal stond te Amsterdam in de vac. die ontstond door het overlijden van Ds. Briedé verkreeg bij de beroeping 28 stem men, Ds. Luteyn te Groningen verkreeg er 41 en Ds. L. G. W. Gregory te Wageningen 76 stemmen, zoodat laatstgenoemde werd beroe pen. P. ZEEMAN OVERLEDEN. Dinsdag is, naar wij in een groot deel onzer vorige oplage meldde te Alkmaar, in den ouderdom van 54 jaar overleden het sociaal democratisch statenlid de heer P. Zeeman. De heer Zeeman is langen tijd lid geweest van den Gemeenteraad te Zuid-Scharwoude, ddch toen hij eenmaal gekozen was als Statenlid vestigde hij zich te Alkmaar. De heer Zeeman heeft in de Provinciale Staten het enkelvou dig stemrecht ingevoerd en is verder bekend door het z.g.n. plan-Zeeman, dat een mogelijke oplossing bevat voor de treurige tuinbouw- toestanden in den Langendijk. De heer Zee man is verder van 1928 tot 1932 hoofd ingeland geweest van Noord-Holland's Noor derkwartier. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAC 13 NOV. 1935 OPGEGEVEN DOOR UE ROTTERDAMS* H BANKVF.REENIGÏNG KANTOOR HMPiFv Staats). Binnen), 41/2 pGt. Neder). 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4Y2 PCt. Nederl. Indlë 1930 II Staats). Buiten), 51/2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pet. Engeland 41/2 PCt. Frankrijk S'chatk. 19 32 Scheepv, Mi.jen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv, Mij. Ned. Industr Binnenl. Alg. K.zijde Unie A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v. Berkels Patent Cert. Calvé Delft Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Banken BuitenL Deutsche Relchsb. Petrol. Mij. Binnenl Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Buiteni. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur N I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton n Redjang Industr. Buiteni. Anaconda Copper Am. Smelting Am. En ka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern Nickel North Amer. Cy Standard Brands U S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Boeton Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. Deli Mij Besoeki Senembah Rubber Mijen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buiteni. Atch Topeca Comm. Wllwaukee 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 97# - Vs 967/e 97 22 25# 47# H 25% H 60# 24 1# 242# 1C6 210!*— 83-84 15% 219 109 21 12%—12% 34# 22# 1% 20% 27# 44# 84# >49# 174 lC9# 210** 211 7% 219# -# 123 109 21# 12% 1% 45 84% 149# 173 174# De firma J. Schaap Lzn. te Wormerveer heeft een accoord aangeboden. De raadsheer der firma J. Schaap Lzn. te Wormerveer. de accountant J. H. M. H, d- Rode en mr. J. de Vrieze te Amsterdam hebben den schuldeischers een ontwerp accoord aan geboden en het ter griffie der Haarlemsche rechtbank gedeponeerd. Volgens het aangeboden accoord zullen de huidige bewindvoerders, mr. L. V. Hoog en de accountant J. v. Kreeken te Haarlem de zaak liquideeren alsof het een faillissement ware. De schoonvader van den firmant J. Schaap Lzn. doet afstand van de hem toekomende uitkeering ter zake eener vordering van f 123.000 en stort bovendien een bedrag van f 150.000 ten bate der crediteuren op voor waarde dat van allen kwijting en décharge zal worden verkregen. De rechtbank zal nu een dag vaststellen, waarop de stemming over dit accoord zal plaats hebben. Als twee derden van het aantal schuld eischers, vertegenwoordigend drie vierden van de totale schuld, voor het aangeboden accoord stemt, is het aangenomen en zijn alle credi teuren er aan gebonden. Men vermoedt, dat de uitkeering ongeveer 20 pet. zal bedragen. Het aan de crediteuren toegezonden ontwerp is vergezeld van een schrijven onderteekend door de heeren J. de Rode en mr W de Vrieze Daarin wordt er op gewezen, dat de familie niet verplicht is fi nancieel bij te springen en dat de crediteuren in hun eigen belang handelen door voor 't ac coord te stemmen aangezien de toegezegde hulp niet wordt verleend als 't accoord wordt afge stemd en omdat de Ned. wet voorschriften om vat ten gunste van de echtgenoote van den firmant, welke het mogelijk maken gelden, die later aan genoemde echtgenoote mochten ten deel vallen, aan de crediteuren der firma Schaap te onthouden. Men' zal zich herinneren dat aan de firma surseance is verleend tot 3 Januari a.s. TENTOONSTELLING KÖNST S. O. S. Het Comité van aanbeveling voor de Kunst S. O. S.-tentoonstelling, die Zaterdagmiddag in het Frans Halsmuseum zal geopend worden bestaat uit de volgende dames en heeren: Jhr. Mr. Dr. A. Röell. Commissaris der Ko ningin. C. Maarschalk. Burgemeester van Haarlem. H. van Alphen. Burgemeester van Zandvoort, J. v. d. Ban, Dr. J. D. Bierens de Haan, Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den. Mevr. A M. BührmannLe Gras, Mr. L. All Cohen, Mevr. A. Del Baere—Jiskoot, Jhr. J. P. W. van Doorn. Burgemeester van Heem stede, B. F. Enschedé. J. A. Fontein, Dr. Tjebbo Franken, Mr. J. Gerritsz. Prof. Dr. A. W. de Groot, Ds. A. H. Haentjes, K. Baron van Har- denbroek, Burgemeester van Bennebroek, Me vrouw Dre. Gravin van Heerdt tot Eversberg Quarles van Ufford, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Notaris N. J. Hoeflake, J. M. C. Hoog, F. W. Hudig, A. D Huysman, C. C. M. van Hees, J. P. Josselin de Jong, Mevr. Wed. P. de Josse- lin de Jong-Kappeyne v. d. Coppelo. Mevr. F. Koenigs,Gravin von Kalkreuth( Pasteur F. Ch. Krafft, Mevr. J. Mendlik-Mijnssen, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Mevr. J. Mouthaan—Zimmerman, J. J. van Noppen, Mr. D. F. Pont, Burgemees ter van Hillegom, J. H. Sauveur, Dr. J. B. Sche pers. H. W. Schollens, Burgemeester van Be verwijk. Mej. A. Serphos. J. H. Simons, Burge meester van Halfweg, Mr G, Sluys, Deken H. C. J. Sondaal Pr.. Dr. J. F M. Sterck, J. L. Tadema, Ir. J. H. Telders, E.H. Tenckinck Com missaris van Politie. Mr. C. W. Thöne, Mr. P. Tidejnan, Mevr. G. WalbrinkOud, Mr. Th. A. Wesstra en L. M. Weterlngs. BLOEMENDAAL JAARVERGADERING B. G. V. De Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeni- ging houdt op Zaterdagavond 16 November in hotel „Roozendaal" te Overveen haar alge- meene jaarvergadering. Aan de orde komen jaarverslagen van secre taris en penningmeester, verkiezing van be stuur en diverse commissies, bespreking win- teruitvoeringen enz. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: J. Dhaene, Sparrelaan la, Aerdenhcut, een schooltasch: C. Zijp, Oranjeboomstraat 4. Haarlem, een dekzeil, geel met zwarte stre pen; mej. Dames, Dompvloedslaan 3 Over- veenu. een damesportemonnaie met inhoud; van Giffen, Kleverlaan 85, Bloemendaal, een rijwïelbelastingmerk; F. Molenaar, Noorder straat 7, Zandvoort, een portemonnaie met inhoud: P. J. Roele, Margrietenlaan 1, Vo gelenzang, een portemonnaie met inhoud; van der Pol, Brederodelaan 33, Santpoort (Station), een heeren peau de suède- en een wollen handschoen; filiaal Van Amerongen, Bloemendaalscheweg 18, een heerenrijwiel; H. J. Nijland, Graaf Florislaan 35, Vogelen zang, een paar regenpijpen; B. van 't Land, Boschlaan. een paaA nappa dameshand schoenen: Tjaden. Zuider Stationsweg 33. Bloemendaal, een band van auto; D Ploeg, Bentveldsweg 108, Aerdenhout, een dames- parapluie; Z wane veld, Groot Heiligland 17, Haarlem, een heeren handschoen; Admiraal. Zandvoortschelaan 157, Heemstede, een ver moedelijk gouden armbandje; Schuttevaer, Klapheklaan 5, Aerdenhout, een zadeldekje; F. Bremer, Zuidertuindorplaan 4, Haarlem, een halsketting; Daey Ou wens Nicolaas Beetslaan 3, Aerd-enhout, een poes; v. d. Bosch, Bloemendaalscheweg 291, Overveen, een taschje met inhoud; G. Brouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1, Bloemendaal, een paar handschoenen; aan den politiepost te Aerdenhout, een portemonnaie met inhoud; een muts; aan het bureau van politie Over veen, een rijwielpomp; een schoolétui; een hondenpenning; een heeren handschoen; een armband; een bruine glacé handschoen; een mantelceintuur. DE KLEVERLAAN. Dezer dagen is een begin gemaakt met het opruimen van de overbodig geworden tram rails van de oude trambaan Haarlem-Bloe- mendaal. De vrijgekomen trambaanruimte wordt met puin volgestort, waaruit blijkt, dat het vrijgekomen gedeelte bij de Kleverlaan zal worden getrokken VECHTPARTIJ. Dinsdagmorgen half twaalf ontstond op den Bloemendaalscheweg een vechtpartijtje tus schen twee jonge venters, omdat de eene den ander had uitgescholden, waarop deze hem een paar blauwe oogen had geslagen. Door een agent werden zij naar het bureau gebracht. Toen de gemoederen weer bekoeld waren, werden de jongens heen gezonden HEEMSTEDE D. GOLDS('H.MEDING t Op 75-jarigen leeftijd is heden, Woensdag morgen, overleden de heer D. Goldschmeding, vroeger directeur van de N.V. G. A Gold schmeding, piano- en orgelhandel, gevestigd te Amsterdam en Haarlem. De heer Goldschmeding was een der vier zoons van den stichter der firma en was vroe ger directeur en in den laatsten tijd commis saris der N.V. Met hem is op één na de laatste heengegaan van de generatie, die vroeger de zaak leidde en tot bloei bracht. Ook op kerkelijk gebied was de overledene een bekende figuur. Hij was vele jaren ouder ling der Geref. Kerk en tot zijn overlijden pen ningmeester van de Ouderlingen-Conferentie dier Kerk Hij verzorgde ook den „opmaak" van het Kerkblad. De begrafenis is vastgesteld op Zaterdag a.s. te 12 uur. op de Alg. Begraafplaats te Heem stede. BLOEMBOLLENCULTUUR. Dinsdagavond hield de afd. Heemstede van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur een vergadering in café-restaurant ..Hof van Heemstede", onder leiding van den heer Jos. M. J. Braam. Medegedeeld werd o.a. dat door het hoofd bestuur aan den wensch der afd Heemstede, om een drietal leden toe te voegen aan de controlecommissie tot het nazien der boeken en bescheiden van de gehouden tëntoonstel- ling.ls voldaan en dat de afdeelingen Hillegom Lisse en Sassen hei m verzocht is elk iemand daarvoor aan te wijzen. Uit niet-officieele inlichtingen blijkt dat de sierteeltcer.trale geen rekening zal houden bij de a s. Inlevering van bloembollen ter sa- neering. met hen die ernstige hagelschade hebben geleden, waarvoor vroeger door de afdeeling door bemiddeling van het hoofd bestuur stappen zijn gedaan. Men was het er niet mee eens dat de Ned. Sierteeltcentrale deze actie negeert, en aan het bestuur werd opgedragen, zoodra het officieele afwijzend antwoord zou komen, het hoofdbestuur te verzoeken, er zich niet bij neer te leggen. Ter vergadering waren ter bezichtizing de gouden medaille van de Koningin en de verg. zilv. medaille van den burgemeester van Heemstede, behaald op de gehouden ten toonstelling. In verband met deze successen dankte de voorzitter allen die aan dit succes hebben bijgedragen. Vervolgens had de candidaatstelling plaats voor de as hoofdbestuursverkiezir.g. Voor de vacature van voorzitter werd met vrijwel algemeene stemmen Dr. A. J. Verhage candidaat gesteld: in de vacature van den heer Volkering werd gesteld de heer F. Seig- nette te Beverwijk, in de vacature v. d. Meer de heer G v. d. Marei te Wassenaar en in de vacature J. Roes de heer A. J. Braam, te Heemstede. Bij de rondvraag voor de algemeene ver gadering kwam nog eens ter sprake een in 1931 door de algemeene vergadering aange nomen voorstel der afd. Heemstede om een bedrag te voteeren voor de verbetering van het Weekblad voor Bloembollencultuur. Algemeen was men van oordeel dat. al was er geen extra geld voor die verbetering uit gegeven. dit orgaan veel beter was dan vroe ger. Thans gingen er stemmen op, een eco nomisch bureau aan de Algemeene Vereeni ging te verbinden. Het volgende voorstel zal voor de eerst volgende algemeene vergadering worden in gezonden. „De afdeeling Heemstede stelt voor, aan het bureau der Algemeene Vereeniging on der afzonderlijke leiding te verbinden een economische afdeeling waar alle leden indien noodlg tegen vergoeding voorlichting, inlich tingen en adviezen kunnen verkrijgen in zaken betreffende bedrijfsbeheer; op belasting- en op juridisch gebied". Een voorstel der afd. Bovencarspel om bij de regeering stappen te doen tot opheffing der saneering werd voor kennisgeving aan genomen. IJMUIDEN. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 13 NOV. Tarbot per K.G. f 0.95—f 0.82 Griet per 50 K.G. f 28—f 16 Tongen per K.G. f 0,95f 0.78 Groote schol per 50 K.G. f 25 Middelschol per 50 K.G f 26—f 20 Zetschol per 50 K.G. f 23f 20 Kleine schol Der 50 K.G. f22.50—f7 Bot per 50 K.G. f 11 Schar per 50 K.G. f 9—f 2.10 Tongschar per 50 K.G. f 31f 21 Rog per 20 stuks f22f 11.50 Vleet per stuk f 4—f 1.70 Kleine poon per 50 K G. f5.20f 1.90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 31f 19 Middelschelvisch per 50 K.G L 28f 14 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 22,50f 13 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 7,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 32 Groote gullen per 50 K.G. f 14,50f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 10,50f 4,70 Wijting per 50 K.G. f4.60—f 1.90 Makreel per 50 K.G. f6,20—f2,70 Heilbot per K.G. f 1— f 0.45 Leng per stuk fl.20f 0.55 Koolvisch per stuk f 1,15f 0,15 Versche haring per kist f 4.80f 1,70 BESOMMINGEN. Trawlers Sumatra IJM 253 Mary IJM 189 Alma IJM 44 Uiver IJM 384 Bergen IJM 16 Dirkje RO 53 Roode Zee IJM 41 IJselmond IJM 76 En Avant IJM 8 Maria IJM 95 Zwaluw IJM 90 Eendracht IJM 117 Zeehond IJM 70 Kotter: f 1650. Loggers: RO 9 f 1440, KW 78 f1170. Versche haring: KW 65 f670; KW 56 f610. Besommingen van drie haringschepen nog niet bekend. manden 300 700 445 200 800 1010 60 '235 650 260 150 420 55 f 2000 f 3340 f 2890 f 1540 f 4220 f 4470 f 1030 f 1680 f 2890 f2600 f 2000 f 2650 f 1620 VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: D F. Klepper-Scheffer. z.. de Weerdstraat 28. IJmuiden. S. Lanser- Goes. z. Napier dwarss'raat 13. IJmuiden. A. Coomans-Raket. zP. C. Hooftlaan 27, Velsen. J de Lee-Bas, d„ Rijksweg 422, Santpoort. A. van Buuren-var. der^Plas, z., James Wattstraat 37r IJmuiden. C. van Osnabrugge-Dekker. d.. Conradstraat 5rc.. IJmuiden. A. A. de Meere-van der Meer. z.. Klutskenslaan 13. Scnrpport. Overleden: E P. M. ten Brink, 45 jaren, echtgenoote van A. W. Rijr.cers, Feifchlaan 22 Velsen. L H. N L. Franchlmont 65 iaren, echtgenoot van J. Costeris. Zeeweg 311, IJmuiden. J. Nlehof. 62 jaren, weduwe van A. v. d. Steen. 2e Torricellidwarsstraat 5, IJmuiden. K. J Zahn, 60 jaren, weduwe van J. A. Asselmar IJmuiderstraatwee 68, IJmuiden. G. A. P J. Koedijk, 58 jaren, echtgenoote var. C. Tuin. Bloemendaalsche straatweg 147. Santpoort

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7