NIEUWS Rubriek voor Vragen. SITTERS KAR WOENSDAG 20 NOVEMBER '1935 H A' A R E E M'S DAGBEAÜ 8 „Ravowiso" viert feest. Dinsdagavond heeft de buurtvereeniging „Ravowiso" (Raamgracht, Voldersgracht, Wil- sonsplein, Sophiaplein) haar zesden feest avond gehouden in het gebouw van den H. K. B. in de Tempeliersstraat. De voorzitter, de heer A. H. de Bruyn Sr., heette de aanwezigen welkom. Hij gaf ver volgens het woord aan den voorzitter van de feestcommissie, den heer P. Brussé, die hoopte dat de avond de vooral in dezen tijd, zoo noodige vreugde zal brengen. Het optreden van den bekenden humorist conférencier Louis Contran waarborgde al bij voorbaat een vxoolijke stemming. Zijn aardige liedjes en anecdotes hadden dan ook een groot succes. Het muzikale gedeelte werd op verdienste lijke wijze verzorgd door de jazz-band „The Musical Boys". De vereeniging had ook, en met succes, ge speculeerd op de goklust van de menschen. Er was het welbekende rad van avontuur met talrijke fraaie prijzen, die voor het meerendeel door de leden beschikbaar waren gesteld. De dames-leden hadden gezorgd voor een sma kelijke uitstalling van de prijzen. Nadat het programma was afgewerkt, gin gen de stoelen aan den kant en de beenen van de vloer. Tot drie uur 's nachts duurde het bal. Een bijzondere attractie was een rou lette-dans uitsluitend voor de jongelui van de leden der vereeniging. De vereeniging „Ravowiso", die al heel wat voor de buurt tot stand heeft gebracht en die stellig onder het huidige, actieve bestuur nog veel in het belang van haar leden zal doen, heeft weer een geslaagden feestavond achter den rug. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Handschoenen en ceinturen, een tasch. touw, Politiebureau, Smedestraat; hondenhalsband, van Huis, Westerhoutpark 2, hond en katten, Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt; hond en kat, Asyl Ridderstraat 11; medaillon, Groene- veld, Emosstraat 2; muts, Dmstra, Lekstr. 26; manchetknoop, M. Rotenske, Damaststraat 15, portemonnaie, v. d. Meulen, Zuid-Brouwers straat 15; rijwielplaatje, Koedijk, Kanariestr. 86; idem Balmaeker, Raamsingel 18a; idem, Regelink, Infiischestraat 48; rozenkrans, Swaanswijk, 2e Vooruitgangstraat 14: auto sleuteltje. Econoom, Gr. Houtstraat 48; hee renhandschoen. Goedhorst, Waldeck Pyrmont- straat 54; werkpak, de Laat, Nassaulaan 74. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat. Boek (Duitseh): Nolet, Staring straat 16. Collier: Bruining, Gen. Joubert- straat 74. Wollen das: Boeree, Zuid Polder straat 120. Hond: de Boer, Kerkhofstraat 10. Honden: Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt. Hond: Funkel, Waalstraat 1. Hondenpenning: Vrenegoor, Acaciastraat 52. Overjas: Koper, Spoorstraat 28. Kat: Bouwer, Wagenweg 34. Katten: Kennel Fauna, FT'. Varkensmarkt. Muts: Klaver, Molukkenstraat 36; Buse, Van Egmondstraat 33. Portemonnaie: Broekman, L. Heerenstraat 48; Laatsch, Stuyvesantstraat 81; Moerkerk, Perseusstraat 35; Nijenhuis. Velserstraaó 72. Rentekaart: Raad van Arbeid, Staten Bolwerk. Rijwielplaatje: Jansen Hen driks, Krelagestraat 32. Ringetje: Langerak, Verspronckweg 91. Gymn. schoen: Politie bureau Smede/.h'aat. Sleutels: Sleuders, Lelie straat 7a. Tasch: Schouten, Wouwermanstraat 32; Politiebureau Smedestraat. Vulpen: Bruin, Pegasusstraat 61. VERGADERING VAN W ONIN GBURE AU - HOUDERS. In café-«restaurant 't Bolwerk, hield de bond van Woningbureauhouders in Haarlem en omgeving Dinsdagavond een vergadering. De heer J. A. Meijer, voorzitter der af deeling Den Haag en lid van het hoofdbestuur hield daarop een rede over het doel en .de strek king van den bond. Er heeft den laatsten tijd groote verwarring geheerscht op het gebied van het huren en verhuren, begon spr. Allerlei bureaux werken de zaak der huiseigenaren en woningbureau- houders tegen. Er zijn nu stemmen opgegaan om een betere verhouding tusschen huurders en huiseigenaren te bereiken. De beëedigde makelaars zijn echter nog niet bereid tot samenwerking met de woningbureauhouders. Het is dus logisch dat men zonder deze make laars een resultaat wil zien te bereiken. Daar om is de bond voor woningbureauhouders ODgericht, die zich ten doel stelt op betrouw bare wijze de belangen der beide partijen te behartigen, een goede onderlinge verstand houding te bevorderen en wantoestanden te bestrijden. Uitvoerig zette spr. de werkwijze van den bond en het centrale kantoor ervan uiteen. Daarna deed hij een beroep op de medewer king van de huiseigenaren en bouwers, die naar zijn meening de woningbureauhöuders noodig hebben. Tot slot vroeg hij de beëedigde makelaars om samenwerking in het belang der huiseigenaren. Hierna sprak de algemeen secretaris van den bond, de heer C. Fonkert uit Voorburg. Allereerst sprak hij over de bestaande mis standen op het gebied van verhuur en verkoop van vaste goederen, die afbrokkeling der huren en waarde-daling van het onroe rende goed ten gevolge hebben. Tot zijn spijt moest spreker erkennen dat er van de zijde der woningbureauhouders vaak een verkeerde handelwijze was gevolgd, onder meer gestimuleerd door de slechte tijds- toestanden. Doch ook de huiseigenaren zijn er ten deele schuld aan, naar spr. betoogde. Vervolgens behandelde hij de vraag of de woningbureaux een maatschappelijke en eco nomische noodzakelijkheid zijn, welke nood zakelijkheid hij bevestigde. Hij achtte de aanwezigheid van woningbureaux in het be lang van huiseigenaren en publiek. Verbete ring achtte hij mogelijk mits men van de huiseigenaren medewerking kreeg. Ook wees hij ophet groote belang van een hechte orga nisatie der woningbureauhouders, teneinde een juistere verstandhouding en waardeering te bevorderen. Met nadruk wees spr. op de noodzaak, dat de woningbureauhouders het publiek juist inlichten, hetgeen alleen mogelijk is wanneer het bureau behoorlijk is ingericht en vak kundig wordt geleid. Deze vakkundigheid wordt niet door den eed gewaarborgd. Spr. meende, dat toezicht van een college van autoriteiten, als notarissen, kamers van koophandel etc., op een organisatie van wo ningbureauhouders. waardoor het vertrouwen der belanghebbenden kan terugkeeren, te wen- schen is. Na deze inleiding volgde gedachtenwisse- ling over de behandelde kwesties. BAZAR GEREF. JEUGDWERK. De commissie, die tot taak heeft de vorming en het beheer van het fonds tot uitbreiding van het Geref. Jeugdwerk te Haarlem, hoopt op 26, 27, en 28 November a.s. een bazar te organiseeren in het gebouw St.-Bavo aan de Smedestraat, teneinde het fonds te verster ken. Er wordt reeds druk aan de organisatie van dezen bazar gewerkt. Gehoopt wordt, dat velen dit werk zullen steunen. De bazar is geopend van 's middags 2,305 uur en 's avonds 710.30 uur. Deze bazar wordt door een 20-tal dames aanbevolen. MARKTNIEUWS PURMEREND. Kaas. Aanvoer 36 stapels kleine f 18 a f 18,50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 967 K.G., prijs f 1,45 a f 1,55 per K.G. Vee. 565 runderen, waaronder zijn 342 vette en 33 stieren. 5 paarden f 60 a f 130 per stuk. 116 Vette kalveren f0,35 a f 0.45 per K.G. 219 nuchtere dito, f 5 a f 13 per stuk. 226 Vette varkens f 0,38 a f 0.41 per K.G. 34 magere dito, f 15 a f 28 per stuk. 346 biggen f 8 a f 16 per stuk. 977 schapen f 9 a f 20 per stuk. Kuikens f0,50 a fl,75 per stuk. 358 Ganzen f 1,75 a f 3 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 5 a f 5,50. Vette koeien, prijshoudend. f 0,38 a f 0,48 per K.G. Gelden koeien, prijshoudend, f 80 a f 135 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 110 a f165 perl 5tuv TOONEELVEREENIGING „DOOR INSPANNING UITSPANNING". Bovengenoemde Vereeniging geeft Zater dag 23 November in den schouwburg Jans- weg haar tweeden tooneelavond in dit sei zoen, een opvoering van „Petroleum", Ame- rikaansch blijspel in drie bedrijven van Larrie Johnson. Na afloop is er bal. Donderdag 23 Januari 1936 komt de Leidsche Tooneelvereeniging „Nut en Ver maak" een opvoering geven van „Frans Knapt 'c op", een oorspronkelijk blijspel in drie be drijven door A. J. van Lokven en Piet Mos- sinkoff. D. I. U. zal in den Schouwburg te Leiden voor de leden van „Nut en Vermaak" opvoe ren „Het Ohineesche Landhuis", spel in dne bedrijven van Marion Osmond en James Cor bet. De regie hiervan is in handen van mevr. Joh. Opdam. Op Donderdag 13 Maart wordt deze voor stelling voor haar eigen deden in den schouw burg Jansweg herhaald. Het jaarlijksche balmasqué heeft plaats Zaterdag 15 Febr. De titel van het stuk dat op de slotvoorstelling van dit seizoen zal worden opgevoerd, zal nog nader worden be kend gemaakt. GETUIGENISAVOND. Vrijdag 22 Nov. a.s., 's avonds 8 uur wordt in het Boazlokaal te Hoofddorp een getuige nisavond gehouden van de Chr. Dem. Unie. Als spreker treedt op de heer Fedde Schurer. lid der Prov. Staten van Noord-Holland, met het onderwerp „In dienst van God en vader land". en alleen GOED NIEUWS Nieuws over eten en drinken, nieuws over kleeding, nieuws voor de gezondheid, een nieuwe methode om geld te besparen, een nieuw spel, nieuw speelgoed voor de kinderen, nieuws over toilet artikelen, nieuws over prijzen. Al dit nieuws vindt U niet onder de nieuwsberichten, maar in de advertenties, die in dit blad voorkomen. Het is altijd goed nieuws, nooit slecht - vaak voordeelig voor U en ook t ij d b e s p a r e n d. Vooral in deze dagen, die het St Nicolaasfeest voorafgaan. Het bespaart U noodeioos ge zoek en het brengt U goede ideeën. Wie deze weken de adverten ties in dit blad doorziet, behoeft werkelijk niet verder te zoeken, - hij vindt hierin alles wat de moeite van het adverteeren waard is. FAILLISSEMENTEN. Faillissementen uitgesproken door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 19 November 1935: 1. C. Spaargaren, timmerman, wonende te Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 525. Curator Mr. A. van Leyenhorts te Haar lem 2. H. J. Hilleger, bakker, wonende te Hille- gom, Meerstraat 21. Curator: mr. M. van Giffen te Haarlem. 3. Mej. Mary I. Fleischmann, zonder be roep, wonende te Haarlem, Zijüweg 22. Curator: mr. W. Veniet te Haarlem. 4. P. M. Roosenhart, handelaar in aard appelen, groenten en fruit, wonende te Haar lem, Marnixstraat 59. Curator: Mr. W. Briët te Haarlem. 5. de Naamlooze Vemxx .schap N.V. Kerk- mans Consumptie IJsfabr.ek, gevestigd en kantoorhoudende te Zandvoort. Curatrice: Mevr. Mr. C. L. VisSanders te Haarlem. 6. Joh. W. de Vos, kapper, wonende te Haar lem, Wilhelminastraat 19. Curator: mr. D. de Jong, te Haarlem. 7. Walter Seher, koopman, wonende te Heemstede. Rembrandtlaan 20, thans verblij vende vermoedelijk in Duitschland; Curator: mr. Jhr. W. A. Baud te Haarlem. 8. L. P. Boers, aannemer, wonende te Haar lem, Leldschevaart 564. Curatrice: mej. C. H. Deknatel te Haarlem. 9. J. BoerRoekhuizen, timmerman, wo nende te Haarlem, Adriaan Loosjesstraat 17. Curatrice: mej. C. H. Deknatel te Haarlem. 10. D. Rookhuizen, machinaal houtbewerker wonende te Haarlem, Adriaan Loosjesstraat 17. Curatrice: mej. C. H. Deknatel te Haarlem. 11. J. Th. de Mik. winkelbediende, wonen de te Haarlem. Wilhelminapark 21. Curate" J. G. Bettink te Haarlem. 12. J. Bijwaard, stalhouder, wonende te Hil- legom, Meerstraat 77. Curatrice: mej. mr. D. M. 't Hooft te Aals meer. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten is: Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. 13. Na afgewezen verzoek van surseance van betaling is op 16 November 1935 failliet verklaard: J P. Moljaars, begrafenisondernemer, wonen de te Haarlem, Brouwerskade 17. Curator: Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief: 1. J. P. Water, annemer, wonegnde te Zand voort. Curator mr. A. Bruch te Haarlem. 2. F. de Vries, garagehouder, wonende te IJmuiden. Curator: Mr. F. M. Hagemeyer te Haar lem. 3. A. L. J. de Vries, vroeger planter, wo nende te Heemstede, Bosboom Toussaint- stvaat 35. Curator mr. A. Beets te Haarlem. 4. H. Rovers, Bloembollenhandelaar, wo nende te Hillegom, Curator mr. O. H. jan Wijk te Heemstede. 5. S. Opgelder, bloembollenkweeker, wonen de te Wijk aan Zee en Duin. Curator mr. P. Tideman te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelïngslijst van: 1. de nalatenschap van wijlen H. G. Reizi ger, in leven behanger en stoffeerder, wonen de te Haarlem. Curator mr. J. Deenik te Haarlem. 2. P. Vonhof'f, winkelier In chocolade-arti kelen wonende te Haarlem. Curator Mr. A. C. F. I-Iendrikse te Haarlem. 3. de firma Boogaard en Co., gevestigd en kantoorhoudende te Heemskerk. Cuartor: mr. E. van Tuinen te Driehuis- VeLsen. 4. C. van Splunter, wonende te Santpoort. Curator: Mr. L. V. Hoog te Haarlem. 5. C. J. J. de Wit, schilder, wonende te Purmerend. Curator mr. H. H. Riepma te Edam. 6. J. Wiedenhof „Het Patronenhuis", des tijds Kinderhuissingel 28. Curatrice mevr. mr. E. A. J. Scheltema- Conradi te Haarlem. 7. A. Boogaard, bloemlbollenhandelaar, wo nende te Heemskerk. Curator mr. E. van Tuinen, te Driehuis- 1 Velsen. 8. W. Beus, aannemer te Haarlem. Cur. mr. A. van Leyenhorst to Haarlem. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad ivorden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantiooord. De vragen moeten ivorden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en xvoon- plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn. worden tevens in ons blad ge plaatst. BELASTING ZAKEN VRAAG: 1. Hoeveel bedraagt de hoofdsom der gem. fondsbelasting te Velsen bij een inkomen van 2200.—? 2. Hoeveel bij 2300 3. Wanneer beeft de laatste wijziging plaats gehad in het tarief der gem. fondsbelasting? ANTWOORD: 1. Voor gehuwden 43.voor ongehuwdan 48. 2. Resp. 48.— en f 51.—. Bij samenwoning met andere belastingplichtige personen zijn deze bedragen hooger. 3. Met 1 Mei 1935. VRAAG; 1. Ik woon te Velsen; inkomen 1650. Hoeveel ink.bel. moet ik betalen? 2. Hoeveel pers.bel. bij een belastbare huur waarde van 250 p. j.? ANTWOORD: 1. Rijks Inkomstenbelasting 28.50, Gem. fondsbelasting 54. 2. 27.50; waarbij aangenomen wordt dat de verkoopwaarde van het meubilair 300 a 400 bedraagt: voorts, dat geen kinderaftrek te pas komt en geen samenwonen met andere gelasting- plichtige personen plaats heeft. VRAAG: 1. Is men verplicht van steunuitkee- ring belasting te betalen? Zoo ja, hoeveel pCt.? 2. Ik woon te Heemstede, ben gehuwd en heb 1 kind. Ik ontving naar een inkomen van 1200 een aanslag van 20.74. Is dat juist? ANTWOORD: 1. Ja. De inkomstenbelasting wordt niet naar een vast percentage berekend, maar is progressief, d.w.z. hoe hooger het bedrag van het inkomen, hoe hooger het percentage der belasting. 2. Ja, de berekening is juist. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Hoelang mag des avonds na slui tingstijd publiek in den winkel aanwezig zijn en geholpen worden? 2. Laat de wet, regelende de werktijden van winkelpersoneel, toe. dat practisch dagelijks de werktijd met circa een half uur wordt over- sohreden? ANTWOORD: 1. Reeds vóór den sluitingstijd aanwezig publiek mag bediend worden tot ten hoogste een half uur daarna. 2. Neen, PLANTEN VRAAG: Hoe moet ik mijn uitgebloeide cycla- me behandelen? Er zitten nog eenige knoppen in. ANTWOORD: De waterhoeveelheid langzamer hand verminderen tot de bladeren verwelkt zijn. Den knol in de pot laten staan en gedurende den winter droog en vorstvrij bewaren. In het voorjaar versche aarde geven en weer beginnen te kweeken. RECEPTEN VRAAG: Hoe verwijdert men harsvlekken uit een donkerblauwe pantalon? ANTWOORD: De vlek eerst tusschen de nagels der duimen breken en dan stevig afschuieren met. een nagelborsteltje, gedoopt in perchlooraethy- leen. Met een zachten doek weer zoo droog mo gelijk wrijven en dan bedekken met een laagje magnesia. Na een uur het poeder verwijderen. VRAAG: Hoe verwijdert men vlekken van witte verf uit een kameraren rokje? ANTWOORD: Als de verf hard en oud is de vlek eerst insmeren met boter; een nacht laten liggen en dan de boter met den rug van een mes afkrabben. Vervolgens stevig afborstelen met een laagje magnesia .Een uur stil laten liggen en dan afborstelen. VRAAG: Hoe kan men een witte tafzijden avond japon. waarin vetvlekken zijn. wasschen? ANTWOORD: In zuivere wasebbenzine goed wasschen en dan, zonder wringen, glad ophangen in den wind, zoodat de japon steeds beweegt. Deze behandeling huiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid. VRAAG: 1. Hoe bakt men krentenbrood? 2. Hoe cake? 3. Kan dit ook in een wonderpan geschieden? ANTWOORD: 1. Benoodigd: 3t2 ons bloem: 10 gram gist; 7J/2 gram zout: ongeveer iVi dD. lau we melk: 75 gr. krenten; 75 gr. rozijnen en 25 gr. sucade. Doe het meel in een diepe kom; maak in het midden een kuiltje: brokkel daarin de gist en meng met de helft der lauwe melk aan. Roer er zooveel van het omringende meel door. tot een dik deeg is gevormd. Laat het. dichtgeaekt. op een lauwwarme plaats ongeveer V2 uur rijzen: voeg er dan de overige melk en het zout bij en kneed het zoolang, tot het van de handen loslaat. Roer er dan de schoone krenten en rozijnen en de gesnipperde sucade door. Doe het in een met boter besmeerden vorm, die voor 2/3 gevuld ma; zijn en laat het nog een half uur rijzen. Bak het in heeten oven met onderwarmte bruin en gaar (3/4 a 1 uur). Zoodra de bovenkant bruin wordt, deze met wat water bestrijken, om een glimmen de korst te krijgen. 2. Benoodigd: 2 eieren. 2 ons bloem. 2 ons sui ker en 2 ons boter. Kneed dit tot een stevige mas sa. Doe het in een met boter besmeerden vorm en bak de cake lichtbruin en gaar in tamelijk hc-eten oven met onderwarmte (ongeveer 1 uur). 3. Gij kunt dit ook in de wonderpan doen op een kleine gaspit, waarover een asbestplaatje ge legd is. Aan weerskanten bakken. VRAAG: Hoe kan ik een vuilgeworden beige lederen regenmantel schoonmaken? ANTWOORD: Als het Inderdaad een lederen mantel is, kunt gij hem a.Cboenen met lauw neu traal zeepsop en dan tweemaal met schoon warm water afspoelen. Buiten glad ophangen te dro gen. VRAAG: Hoe verwijdert men een vlek van ad vocaat met slagroom uit een blauw satijnen ja pon? ANTWOORD: De vlek afwrijven met een prop je watten en waschbenzine: dadelijk daarna, ter wijl het nog vochtig is, bedekken met een laagje magnesia. Een uur stil laten liggen en dan af schuieren. Is er dan nog een vlek achtergeble ven, dan de behandeling herhalen, maar in plaats van benzine neemt gij nu lauw water; de natte plek tusschen handdoeken droog kloppen en dan weer bedekken met magnesia. Stil laten liggen, tot het goed droog is en ten slotte het poeder ver wijderen. De benzinebeha ndelins* huiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje In de nabijheid! "VRAAG; 1. Hoe kan ik geroest nikkel weer j mooi krijgen? 2. Hoe maak ik leelijk geworden Suède schoe nen als gewone leeren schoenen? ANTWOORD: 1. Als de roest niet Ingevreten is, afwrijven met grauw papier en een weinig olie; nawrijven met krijt. Is de roest wel Ingevre ten, dan laten vernikkelen. 2. De schoentjes egaal en gelijkmatig afwrij ven met een propje watten en waschbenzine en met een zachten doek droog wrijven. Deze be handeling buiten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje ln de nabijheid! VRAAG: Hoe kan men bloemen prepareeren? ANTWOORD: De bloemen inwikkelen in £11- treerpapier, evenals een bouquet, dus de stelen bij elkaar en de bloemkant open. Hang ze zoo op in een beslist droge, donkere kast. Met anjers oranjebloesem en dergelijke bloemen bereikt men zeer goede resultaten. Als de bloemen en stengels na eenige maanden in en in droog zijn, kunt gij ze weer gewoon in een vaas zetten, natuurlijk zonder water. SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.) LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING T/M. 24 NOVEMBER 1935. Nederiandsch Indië, zeepost via Amsterdam, vliegdienst AmsterdamBandoeng 23 Nov. gewone stukken 3.25. Aruba, Bonaire, Curacao, vliegdienst New- YorkMaracaïbo 21 Nev. gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, Mexico en Canada, via Cherbourg 21 Nov. gew.' st. 19.10; via Liverpool 22 Nov. gew. st. 9.25. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Lis sabon 24 Nov. gew. st. 2.15. Brazilië, via Lissabon 23 Nov. gew. st. 16.45. Argentinië en Chili, via Liverpool 22 Nov. gew. st. 5.45; vliegdienst MarseilleZd. Ame rika 23 Nov. gew. st. 10. China, Hongkong, Philippijnen, Japan, Mantsjoerije en Jehol, via Siberië 21 Nov. gew. st. 18.—. China, Hongkong, Philippijnen, vliegdienst aüs Ned. Indië. Irak (Mesopotamië)via Istanbul 21 Nov. gew. st. 3.25: via Brindisï Alexandrië 22 Nov. gew. st. 10.40; via Istanbul 25 Nov. gew. st. 2.—. Vliegdienst als Britsch-Indië. Britsch-Indië, via Marseille 21 Nov gew. st. 10.via Napels 23 Nov. gew. st. 22.30; vlieg dienst AmsterdamBandoeng 23 Nov. gew. st. 3.25. Palestina, via Brindisi/Alexandrië 22 Nov. gew. st. 9.25; via Napels/Port Said 23 Nov, gew. st. 22.30. Vliegdienst als Britsch-Indië. Ceylon, via Marseille/Aden 21 Nov. gew. st. 12.30. Vliegdienst als Britseh-Indië. Penang en Siam, via Marseille 21 Nov. gsw. stukken 12.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Marseille 21 Nov. gew. st. 14.40. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Brindisi 22 Nov. gew. st. 9.25; via Napels 23 Nov. gew. st. 22.30; via Piraeus 24 Nov. gew. st. 22.30; vliegdienst Amsterdam- Bandoeng 23 Nov. gew. st, 3.25 via Londen OaïroJohannesburg 23 Nov. gew. st. 16.45. Oost-Afrika, via Marseille'Aden 21 Nov. gew. st. 10.via LondenCairoJohannes burg 23 Nov. gew. st. 16.45. Zuid Afrikaansche Unie, via Southampton 21 Nov. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australische Statenbond, via Marseille Aden 21 Nov. gew. st. 10.vliegdienst Am sterdamBandoeng 23 Nov. gew. st. 3.25; vliegdienst LondenSingaporePort Darwin 23 Nov. gew. st. 2.15. Nieuw Zeeland, via Southampton/Cherbourg 21 Nov. gew. st. 19.10. Vliegdienst als Australië. AGENDA WOENSDAG 20 NOVEMBER. Stadsschouwburg: Liederenavond door Jo Vincent, begeleid door Emmy van Eden, 8.30 uur. Gem. Concertgebouw: Buziau in Bouwmees ter^ Revue „Met vlag en wimpel", 8 uur. Gebouw Protestantenbond. Jacobstraat: Dr. Ph. C. Visser over de Vierde Karakorum- expeditie (Volksuniversiteit) 8 uur. In de kleine zaal: Cursus ds. A. R. de Jong, 8.15 uur. Lange Veerstraat 16: Lezing voor de Soefi beweging. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De Kruistochten", 2.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Palace: Evelyn Laye en Fritz Kortner in „Vergane glorie". Op het tooneel Mary Fred and Ree, parodisten. 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Norma Shearer, Fredrïc March en Charles Laughton in „De Barrets van Wimpole Street". 2.30 uur. Daarna door- loopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: „Mijnheer zoekt zijn woning" met Hermann Thimig. Paul Hörbiger, Adèle Sandrock, Leo Slezak. Op het tooneel Paul Gordon, slack wire act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling S.O.S. 10—4 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 21 NOVEMBER. Café-restaurant Brinkmann. Groote Markt. Alg. vergad. Haarl. Bachvereeniging. 4.30 uur. Broederkerk, Parklaan 34. Lezing Ds. B. E. J. Bik, 8 uur. Gebouw Theosophia, Nassauplein. College t. verbr. v. spiritist, beginselen. Lezing mevr. J. K. Alblas—Rutèl, 8 uur. Gebouw De Nijverheid. Ned. Vereen, van Spirit. „Harmoma": Psychometrische avond. 8.15 uur Bioscoopvoorstellingen. (Rembrandt Theater en Frans Hals Theater ook des middags),

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10