Italianen marcheeren op naar het Tembien-plateau. Italiaansche berichten over het oorlogsfront. THIJS IJS EN DE KABOUTER PIRIMUS PUROL Radio-Programma WÖKN'SDÏ'G 20 NOVEMBER Ï93" HSKREEM'S DAGBL'SD De oorlog in Abessynië. Stamhoofden en notabelen" uit Dankali onderwerpen zich. Abessynische tegenaanval tusschen Anale en Gorrahei. Het 49ste legerbericht, dat maarschalk De Bono van het Abessynische oorlogsfront seint, meldt, dat het legercorps in Eritrea een actie is begonnen bij Tembien. De colonne heeft op 17 November om 12 uur de Abaro-bergpas bezet en zette den opmarsch voort in oostelijk Tem bien. In verband met deze actie aan het front heeft het tweede legercorps de streek van Na dir, ten noordwesten van Geralta bezet, ter wijl de zwarthemden Tsahama hebben bezet. De luchtstrijdkrachten hebben belangrijke vijandelijk colonnes, die ten Zuiden van Boeia waren geconcentreerd, gebombardeerd. Giste ren hebben zich bij onze militaire leiders, al dus vervolgt het communiqué, stamhoofden en notabelen uit Dankali aangemeld. Verschillende stamhoofden hebben zich on derworpen. De stamhoofden hebben zich ver bonden tot de bepalingen van het op 1 Januari 1504 met Italië gesloten verdrag. Bovendien hebben zij gevraagd met de wapenen te mogen deelnemen aan de opera ties tegen de regee ring van Addis Abeba. Haile Selassie per vliegtuig vertrokken. ADDIS ABEBA, 19 November (Reuter-A. N. P.) Keizer Haile Selassie is vanmorgen om zes uur met zijn particulier vliegtuig met on bekende bestemming vertrokken. Hij zal bin nenkort terugikeèren. De censuur heeft de pu blicatie van alle andere bijzonderheden ver boden. De Abessynische amazones. Een Abessynische amazone is gedood en ze ven anderen zijn gewond in den loop der re cente schermutselingen ten zuiden van Anale. Twee der gewonden zijn naar het Fransche hospitaal in Addis Abeba overgebracht. De eene. Simatoe geheeten, werd getroffen toen zij patronen aan haar echtgenoot toereikte en de tweede, een knappe, jonge vrouw. Ayeletsj genaamd, werd gewond terwijl zij haar gewonden man te drinken gaf. Beide vrouwen verklaren, dat aan het front alle vrouwen aan de zijde van haar mannen strij den en hun gevaren en vermoeienissen volko men doelen. Beiden voegden zij er aan toe, dat zij naar het front zullen terugkeeren. zoodra zij van haar verwondingen, die niet ernstig zijn, zullen zijn genezen. Abessynische tegenaanval tus schen Anale en Gorrahei. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Ha- rar seint, dat Fitaorari Ayele, de opperjacht- meester van den keizer, hedenmorgen een kracht.igen tegenaanval geopend heeft op een Italiaansch detachement tusschen Anale en Gorrahei. Hij heeft gemeld, dat hij den vijand ernstige verliezen heeft toegebracht. Ayele verklaart Anale drie dagen geleden te hebben heroverd. Volgens zijn verslag duurde de slag van het aanbreken van den dag tot 12 uur 's middags en zijn de Abessyniërs in het bezit van zekere posities, die de Italianen tevoren bezet hielden. De Abessynische troepen zullen nu binnenkort trachten om den vleugel der Italianen nabij Anale heen te trekken. Wehib Pasja over den oorlogskans. De Turksche generaal Wehib Pasja, die door den keizer uit het zuiden was teruggeroepen, zal binnenkort naar Djidjiga terugkeeren. Te genover den correspondent van Reuter-A. N. P. verklaarde hij: „De oorlog is niet verloren. Wie het laatst lacht, lacht het best." De wapentransporten en de spoorlijn. Te Dzjiboetl kan een neiging opgemerkt wor den om het verzenden van wapenen langs de spoorlijn naar Addis Abeba te ontmoedigen. In Fransche kringen vreest men, n.l., dat de Italianen den spoorweg zullen bombardeeren, wanneer deze op groote schaal gebruikt wordt voor oorlogsdoeleinden. De Fransche graaf de Roquefeuille is uit Abessynië gezet, naar ver luidt wegens spionnage ten gunste van de Italianen. Vandaag is hij in Dzjiboeti scheep gegaan op het s.s. „Compiègne". Blanke officieren aan het Abssynische front? De Italiaansche aviateurs, die den reeds ge- melden massa-aanval op Abessynische afdee- lingen ten uitvoer hebben gelegd verklaren in de menigte der Abessynische krijgers duidelijk Europeanen te hebben waargenomen. Men is hier van meening, dat het blanke officieren betreft, die thans aan het noordelijke front zijn aangesteld. Het verblijf van blanke offi cieren aan het noordelijke front zou volgens de te dezer stede heerschende opvatting een ver klaring geven voor het systematische optreden der Abessyniërs. Engeland. Thans 428 zetels voor de regeering. Thans is het resultaat der verkiezingen op de Orkaden en de Shetland-eilanden bekend geworden. De conservatief Nevenspence won hier den liberalen zetel. Hij kreeg 8406 stem men, zijn liberale tegenstander Sir Robert Hamilton 6108. De regeering beschikt thans over 428 zetels, de oppositie over 184. Alleen het resultaat der Schotsche universiteiten, die drie leden naar het Lagerhuis afvaardigen, is nog niet bekend. (A.N.P.) De overhandiging der nota's aan Italië. In welingelichte kringen verluidt, dat het Britsche antwoord op de Italiaansche pro testnota Vrijdag aan de Italiaansche regeering zal worden overhandigd, hetzij te Rome, het zij te Londen. Tevens verluidt, dat het Fransche antwoord, dat eveneens Vrijdag zou worden overhandigd, naar vorm en inhoud gelijk aan het Engelsche zal zijn. Belde nota's zouden Zaterdagmor gen worden gepubliceerd. Intusschen. aldus verklaart men, zal de ontwerp-nota der Britsche regeering worden toegezonden aan de leden der coördinatie commissie, opdat de staten op de hoogte zijn- van den inhoud. Aan de uitwerking der Britsche en Fransche nota's is een gedachtenwisseling tusschen de beide regeeringen vooraf gegaan. China. Noord-China stemt toe in een autonome federatie. Reuter meldt uit Peking: Van zeer betrouwbare zijde wordt vernomen, dat de Japansche autoriteiten een ultimatum hebben gezonden aan de plaatse lijke autoriteiten van Noord-China, waarbij den Chineezen de keus wordt gelaten, tusschen een inval van het Japansche leger en het vormen van de voorgestelde autonome regee ring. De autoriteiten van Noord-China hebben toegestemd in een autonome federatie, welke financieel en econo misch onafhankelijk is van Nanking. De president van de federatie is gene raal Soeng Tsjé Joean, de comman dant van de garnizoenen van Peking en Tientsin. Crisis in het proces van den koningsmoord. Advocaat Desbons uit zijn ambt ontzet. De tweede zittingsdag van het proces te Aix- en-Provence tegen de leden der Macedonische organisatie Oestasji die verdacht worden van medeplichtigheid aan den koningsmoord te Marseille kenmerkte zich in de eerste plaats door een heftige crisis in de onophoudelijke reeks incidenten, door den advocaat Desbons verwekt. Het kwam tot een uitbarsting toen Desbons tijdens een hevigen woordentwist met den procureur-generaal op ironischen toon uitriep: „Is dat nu de rechtspleging in de Republiek?" Dat werd te erg geoordeeld. De procureur-generaal diende bij het Hof een aanklacht in en het Hof besliste na beraad in raadkamer dat Desbons de zwaarste discipli naire straf opgelegd zou worden, die mogelijk is: hij werd uit zijn ambt van advocaat ont zet en vervolgens uit de zaal geleid. De deken van de balie werd belast met de verdediging van de Oestasji, maar de beklaagden zeiden dat zij zouden weigeren te spreken zoolang Desbons niet aanwezig was en dat zij in hon gerstaking zouden gaan. Onder groote opwin ding moest de zitting verdaagd worden. Het merkwaardige van de situatie is. dat niet precies vast staat welken weg men nu moet inslaan. Voorloopig is den deken van de balie te Aix-en-province opgedragen maat regelen te nemen. Deze staat echter, gezien de houding van de verdachten, voor een moeilijke beslissing. Desbons heeft vijf dagen tijd om in cassa tie te gaan tegen de beslissing van het As- sizenhof te Aix- en-Provence. Het is mogelijk dat den verdachten een nieuwe verdediger wordt toegewezen. De vraag blijft of de verdachten bereid zijn een ander dan Desbons als hun advocaat te aanvaarden. IBN SAOED BLIJFT STRIKT NEUTRAAL. DJEDDA, 19 November (Reuter). Even als de Iman van Jemen heeft thans ook Ibn Saeed besloten de neutraliteit in het geschil tusschen Italië en Abessynië strikt te bewa ren Hij weigert daarom kameelen en schapen aan de Italianen te leveren, ondanks het feit dat hem zeer hooge prijzen worden ge boden. Het proces tegen den bisschop van Meissen. Graaf Von Preysing over het technische beheer van een bisdom. BERLIJN, 19 Nov. Op den derden dag van het proces tegen den bisschop van Meis sen, werd als eerste de bisschop van Berlijn, dr. graaf von Preysing, gehoord, die als des kundige een antwoord zou geven op de vraag, in hoeverre een bisschop zich moet bezighou den met het technische beheer van de za ken in zijn bisdom. De bisschop van Berlijn besprak eerst de laak van den bisschop uit het oogpunt der kerx en zeide, dat zijn werk vóór alles op geestelijk gebied ligt. Pas in de tweede plaats komer. de administratieve, huishoudelijke en financieele kwesties, en de financieele aangele geilheden liggen het verst buiten den kring van plichten van den bisschop. In den regel laat hij alle postzaken over aan zijn vicaris-generaal, die de gewone za ken afdoet en ten aanzien van de belangrijk ste met den bisschop overleg pleegt. Het is onmogelijk, dat een bisschop van een groot diocees alle zaken kan overzien en afdoen. De bisschop moet zich tot enkele dingen be perken en een keus doen. De verdediger en de Officier van Justitie stelden vervolgens een reeks vragen om de grenzen van de verantwoordelijkheid van den vicaris-generaal tegenover den bisschop vol gens de kerkelijke voorschriften te bepalen. De bisschop van Berlijn verklaarde, dat iedere bisschop het recht heeft een vicaris- ger.eraal aan te stellen, om hem behulpzaam te zijn. In zekeren zin is deze het „tweede ik" van den bisschop en hij moet zich bij het vervullen van zijn taak aan de richtlijnen van den bisschop houden. De bisschop kan ieder oogenblik ingrijpen in de ambtsvervul ling van den vicaris. Bij geldzaken, waar het om groote bedra gen gaat moet de vicaris-den bisschop op de hoogte houden, tenzij hij bij voorbaat ge machtigd werd tot het alleen afhandelen van dergelijke zaken. (D. N. B.) VASTBERADEN neemt Moeder de levertraanflesch ter hand en zal nu zélfen toch moet Vader er weer bij te pas komen om de kinderen te laten slikken Voorkom toch die scènes en ga ook over op D IO P H A Het smakelijke vischpoeder 0.60 void. v. 1 mnd. In alle Apoth. en Drog. Raadpleegt Uw arts (Diopha N.V. IJmuiden). DIOPHA (Adv. Ingez. Med.) Egypte's oppositieleider wendt zich tot den Volkenbond. „Groot-Brittannië heeft een dubbel gelaat." CAïRO, 19 November (Reuter). In zijn telegram aan den secretaris-generaal van den Volkenbon laat Pasja de leider van de Wafd-partij een krachtig protest hooren tegen de rol van Groot-Brittannië in Egypte, terwijl hij een beroep doet op de Volkenbond om als rechter op te treden tusschen een „on- afhankelijken staat en een aanvallende staat". Nahas Pasja beschuldigt Groot-Brittannië van een dubbel gelaat, haar eene gelaat pre dikt te Genève den vrede en de rechtvaar digheid. terwijl het andere de onafhankelijk heid van Egypte aanvalt en bezit neemt van zijn havens en zijn grondgebied. In sommige plaatsen in Egypte hebben op nieuw samenscholingen van studenten plaats gehad. De minister van onderwijs heeft er in een communiqué aan herinnert, dat studenten, die deelnemen aan betoogingen of stakingen zich blootstellen aan gevangenisstraf van 9 maanden. TE BOEDAPEST VERDWIJNEN DAGELIJKS 15 MENSCHEN! BOEDAPEST. 19 Nov. (AN.P.i Sedert verscheidene weken wordt dagelijks bij de po litie dc verdwijning van minstens 15 menschen aangegeven TOSCANLNI VERLAAT NEW-YORK. Volgens mededeelingen van intieme vrien den van den Italiaanschen dirigent Tosca- n;ni, heeft deze naar het A. N. P. uit New- York verneemt, besloten zich terug te trek ken als leider vant het New-York Philhar monic Symphony-Örchestra. Tcscanini die dit orkest gedurende de laat ste negen seizoenen heeft geleid, zal afscheid van New-York nemen met zijn. laatste concert van dit seizoen op 26 April a.s. CHURCHILL'S DOCHTER NAAR DE REVUE? De „Daily Mail" meldt dat Sarah Churchill, de 21-jarige dochter van Winston Churchill, het beroep van revue-danseres heeft gekozen. Zij zal op 23 December in de provincie debu- teeren en later te Londen optreden. Haar vader, Winston Churchill, heeft volgens het blad zijn toestemming gegeven. DIT JAAR GEEN NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. Uit Oslo: Het Nobel-comité van het Storting heeft besloten dit jaar niet den Nobelprijs voor den vrede uit te reiken. Nederlandsche autodieven te Luik aangehouden. Te Luik werd in een garage door twee jeug dige Nederlanders tegen spotprijs een prach tige auto te koop aangeboden. De garagehou der, die de zaak niet vertrouwde waarschuwde de politie, waarop de beide jongelieden in ar rest werden gesteld. Het zijn de jeugdige A. S„ chauffeur te Maastricht en P. F. uit Bunde Zij bekenden de auto gestolen te hebben van den heer Ploemen, aannemer te Rotten- Mersen. Ook bekenden zijn schuldig te zijn geweest aan diefstal van een taxi op 16 November te Luik. De autodieven werden opgesloten en ter be schikking van de Belgische justitie gesteld. Het luchtbombardement in de Maisnescicvallei. (Van een specialen correspondent). ROME, Dinsdagavond 19 November. De Italiaansche oorlogscorrespondenten, die zich bij de troepen van Erythrea bevinden melden, dat een slachting is aangericht onder Abessynische troepen, die in de Maimescic- vallei waren ingesloten tusschen Maiunfa Anda Micael en een gebied ten Zuiden van Boeia. Volgens den „Giornale d'Italia" be stookten 20 bombardementsvliegtuigen bela den met zes ton springstoffen van een hoogte van 50 tot 100 M. een menschenmassa be staande uit 15 tot 20.000 soldaten, ingesloten in het diepste der vallei. Een der correspondenten voegt hieraan toe, dat het bombardement door opeenvol gende aanvallen van groepen vliegtuigen werd uitgevoerd en dat het bombardeeren en vuren uit machinegeweren twee uur lang duurde. Het eerste bombardement dwong de Abes syniërs uit hun schuilplaatsen te voorschijn te komen en de volgende eskaders vonden de vallei eenvoudig vol troepen, die her- en der waarts vluchtten. Zij doken regelrecht op hen in en namen hen onder vuur. terwijl de vijand met luchtafweergeschut, machinegeweren en geweren antwoordde. Alle Italiaansche ma chines werden min of meer getroffen, in den loop van de bloedige slachting, ook die van graaf Ciano, den minister van propaganda en schoonzoon van Mussolini. De zoons van Mussolini krijgen eveneens lof toegezwaaid voor hun belangrijk aandeel in dit gevecht. Het officieele rapport, uitgebracht door maar schalk de Bono beperkt zich tot het volgende: ,.De luchtmacht heeft sterke vijandelijke troepen ten Zuiden van Boeia, gebombar deerd". Terwijl de luchtmacht zich elders wijdt aan het ontdekken van Abessynische verzamel plaatsen langs de route, waarlangs de Ita lianen van plan zijn hun aanval op het Abessynische bolwerk Aladji te ondernemen, ziet de toestand ten noorden van Makalle er eenigszlns duister uit. Terwijl n.l. de verove ring en bezetting van Makalle reeds een week geleden werd gemeld, is het duidelijk, dat de Italianen veel moeilijkheden en tegen stand ondervinden ten noorden van de ver overde stad. Het inheemsche legercorps vecht nog steeds om de bezetting van posities ten noord-westen van Makalle. en het tweede legercorps tracht de Abessynische posities ten noord-westen van Gheralta te veroveren, bijna 40 mijl achter de spits van het Italiaansche front bij Makalle. Het lijkt echter in de Italiaansche tactiek opgenomen te zijn ge weest. om eerst Makalle te onderwerpen en zich pas later te bekommeren om het ont ruimen van afgelegen, door den vijand be zette posten. De berichten in de Italiaansche bladen doen echter geenszins duidelijk uit komen of deze vijandelijke posten opzettelijk geïsoleerd zijn gedurende de Italiaansche op marsch of dat zij het gevolg zijn van aan vallen en heroveringen der Abessyniërs, nadat het Italiaansche leger zijn verbindingslijnen naar het zuiden tot aan Makalle geheel had doorgetrokken. Maarschalk de Bono's bulletin meldt dat een inheemsch legercorps „een actie in Tembien is begonnen" en dat een colonne na naar Gheralte te zijn opgetrokken den pas van Abaro bezet en voorgaat Oost- Tembien te bevrijden van vijandelijke troe pen. In samenwerking met deze actie heeft een detachement van het tweede legercorps het Nadir-gebied ten Noord-Westen van Gheralta bezet en een fascistisch legioen verovert Thzahama. Wat den politieken toestand betreft wordt door maarschalk de Bono medegedeeld, dat de aanvoerders van gewapende manschappen van het sultanaat Beru zich aan de militaire autoriteiten van het Danakil-district hebben overgegeven. Volgens dit bericht zouden de Abessyniërs verzocht hebben om met hun vol gelingen deel te mogen nemen aan acties tegen de regeering in Addis Abeba. Men hecht zeer veel waarde aan dit be richt, omdat het sultanaat Beru zich langs het geheele Noord-Westen van de Danakil- woestijn uitstrekt, vanaf het Tigre-plateau tot bijna aan de grenzen van Fransch-Somali- land ,Na de zitting van den Grooten Fascistischen Raad. Uit het feit, dat de Groote Fascistische Raad besloten heeft op 18 December weer bijeen te komen, in plaats van. zooals gebrui kelijk zou zijn geweest in het begin van het nieuwe jaar. kan worden afgeleid, dat Mus solini van plan is de dingen economisch, mili tair en diplomatiek een maand lang aan te zien, voordat hij er toe zal overgaan zijn land te binden aan de kritieke beslissingen, die hij noodig zal achten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. In pijlsnelle vaart vliegt Thijs over bergen en dalen, weilanden, wegen en rivieren. Hij zit heel gemakkelijk op z'n stoeltje en er is heusch geen kans op. dat hij er af zal vallen. En daar.ja warempel, daar ziet hij achter een heuveltop zijn huisje staan. De stoel gaat er tot Thijsje's groote vreugde recht op aan! De wonderlijke vliegtocht nadert zijn einde. Sjonge, wat is dat gauw gegaan. Het lijkt haast wel «en chroom,. Diplomatiek contact tusschen de Italianen en de Britsche diplomatieke vertegenwoordi ging te Rome, is sedert de Engelsche verkie zingen nog niet weer gezocht. Men schijnt te wachten op de ontdekking van de formule die zoowel Italië, den Volkenbond als Addis Abeba tevreden zal stellen. Intusschen neemt de spanning tusschen Italië en Engeland toe, in ieder geval van Italiaansche zijde, hoewel openlijke demonstraties volstrekt worden on derdrukt. In Fransche kringen gelooft men. dat de gezochte formule gevonden kan worden in de herleving van het viermogendhedenpact van 1982. Vandaag zijn weer verdere maatregelen ge nomen om den buitenlandschen handel in nieuwe banen te leiden door de landen, die sancties ondersteunen zooveel mogelijk te boycotten en alle financieele en handels transacties met hen tot een minimum te be perken. Alle Italiaansche producten, die voor den uitvoer bestemd zijn naar landen, dia sancties ondersteunen, hebben een speciale vergunning noodig, zelfs wanneer de landen waarvoor de goederen bestemd zijn, met Italië clearingo vereen komsten hebben aangegaan. Onder leidinsr van den fascistischen bond van handelaren hebben 130.000 kruideniersfirma's besloten de producten van santielanden te boycotten. Al deze maatregelen worden be handeld als permanente wijzigingen van den Italiaanschen handelsbalans. Teun Ottolander. f De heer Teun Ottolander, nestor der plan ters uit den Oosthoek van Java, is op 82-jari gen leeftijd overleden. De overledene, die tientallen jaren onder de planters van de Banjoewangivlakte een groote rol speelde, genoot allerwege groote bekendheid. De heer Ottolander. stammend uit een be kend boomkweekersgeslacht in Boskoop, kwam begin 1878 in Indië. Weldra werd hij admini strateur en maakte van het koffieland Pantjoer een model-onderneming. Na zijn pensionneering vestigde hij zich op Taman Sari. Zijn adviezen werden door ieder op hoo- gen prijs gesteld. Van alle bergcultures was hij op de hoogte en voor de vezelcultuur heeft hij buitengewoon veel gedaan. In 1914 werd hij officier in de orde van Oranje Nassau. Bijna 50 jaar aan een stuk heeft hij op Java door gebracht. In 1928 is hij nog in ons land ge weest, doch spoedig weer naar Indië ver trokken. Ruwe schrale huia i springende lippetl (Adv. ingez. Med.) DONDERDAG 21 NOVEMBER 1935, HILVERSUM, 1875 DL 8—9.15 KRO., 10— NCRV., 11— KRO., 2— NCRV., 8—9.15 en 10— Gram..platen. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. platen. 11,30 Godsd. halfuur. 12,15 Gram. pl., en orkestconcert. 2.Handwerkcursus. 3.45 Gram. platen. 4. Bijbellezing, 5.Voor de jeugd. 5.30 Gram. platen. 6.Pianorecital. 6.45 Lezing. 7.15 Re portage. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.Be richten, gram. platen. 8.15 Chr. Oratorium- vereeniging o.l.v. J. Wagenaar, m.m.v. solisten. 10.Berichten, hierna tot 11,30 Gram.pla- ten HILVERSUM, 301 M. AVRO-uitzending. 3— Gram. platen, 9— Kook praatje; 9.05 Omroeporkest. 10.Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Omroeporkest. 11— Ensemble Jetty Cantor en voordracht. 1.Kovacs Lajos' orkest en Gram. platen. 2.30 Zang en piano. 3— Kniples. 3.45 Gram. platen, 4— Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pla ten. Voor de kinderen. 5.30 VPRO. Lezing. 6.-- Kovacs Lajos, orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.Voor de kinderen. 7.05 Piano en zang. 7.30 Engelsche les. 8.10 Avond ten bate van de Joodsche Invalide. M. m. v. Omroeporkest, sopraan, en voordracht. Toespraken, o.a. van Dr. H. Colijn. 9.40 Omroeporkest, en sopraan. 10.10 Verslag schaakmatch. 10.15 Renova- kwintet. 11— Berichten. Hierna, tot 12.de AVRO-Decibels. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Orgelspel H. Croudson. 12.10 Populair concert. 1,202,25 Gram. pl., 3.20 Ves per. 4.10 Lezing. 4.30 Gram. platen. 5.05 Or gelspel. 5.35 BBC - dan sorkes t6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7,15 Spaansche les. 7.50 Le zing. 8.20 A. Campoli-Trio. 8.50 Hoorspel met muziek. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest. 11,35—12,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen. 12,35 Orkestcon cert. 3.20 Gram. platen. 5.20 Radiotooneel. 7.20 Gram. platen. 8.20 Zang. 9.05 Nat. Or kest en solisten. 11.0512,35 Populair con cert. KALUNDBORG 1261 M. i 1.20—1.20 Strijkorkest. 2,20—4.05 Orkest concert. 7.30 Omroepsymphonieorkest. m.m.v. cellist. 10.10—11,50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert, 11.20 dito. 1.35 Gram.- platen. 3.35 Kamermuziek. 4.20 Omroepklein- oikest. 7.35 Kwartet en solisten. 8.35 Vroolijk programma. 9.5011,20 Schrammelmuziek, harmonicamuziek en solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram platen, 12.50 Omroep orkest. 1,50—2.20 Gram. platen. 5.20 Salon orkest. 6.35 en 7.35 Gram. pl.. 8.20 Omroep orkest. 8.50 Godsd. muziek. 9.20 Hoorspel. 9.40 Omroeporkest. 10— Gewijd concert. 10.45 11.20 Gram.platen. 484 M.: 12.20 Gram. platen.. 12,50 Salonor- kest. 1.50—2.20 Gram. platen. 5.20 Constantin- orkest. 6.20 Salonorkest. 6.50 dito. 7.05 Hoor spel. 7.20 Gram.platen., 8.20 Symphoniecon- cert. 10.30 Reportage. 10.4511.20 Gram.pla ten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 35 Concert m.m v. solisten en kwartet. 8,35 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Con cert. 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Con cert.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6