H.D. ^TELEFUNKEN Tijdelijk 20% korting op alle stoom- en Verfprijzen A. PRINS Hulpverkoopsters VERTELLING leerling-drukker Winkelhuizen te huur chftis? ^,0n< CORSET De Vrind Bus Jonkvrouwe de la Seiglière VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 13 BBieiiaBiiiiiiH Wat zich op het diner voordeed. door door HELEN. Mijn tante Marie verkeert sinds een jaar cf tien in den weduwlijken staat en het is zonde van haar, want ze is heusch een goed, lief mensch. Dat is geen sarcasme van me. want sarcasme ligt me niet, maar ze is echt best en braaf. Een vrouw waar vijftig jaar geleden tien weduwnaars om zouden hebben willen vechten, maar die nu niet meer in de mode is. Er is geen vraag meer naar Joiusse huiselijkheid. Een vrouw die op haar vijftigste jaar niet meer rumba danst is een bezienswaardige' antiquiteit, maar geen hu welijks-object. Niet dat m'n tante Marie vijf tig is, neen, zeven en veertig op z'n hoogst, maar daar staat tegenover dat ze wit haar heeft en dat gaat natuurlijk alle grenzen te buiten. Dus woont m'n tante Marie tamelijk zielig alleen in haar aardige huisje met de mo derne meubels. Ja moderne meubels! Dat is nou toch gek bij zoo'n vrouw, maar tot haar veront schuldiging moet ik zeggen, dat ze jaren lang in Indië was en zich pas een jaar of vijftien geleden hier in Holland heeft inge richt. Trouwens, ik heb nooit kunnen vin den dat tante Marie zoo ouderwetsch was, ze heet wel gewoon Marie en niet Mary, maar verder gaat ze toch wel met haar tijd mee. Ze heeft radio en ze bridget, haar witte haar is zorgvuldig gekapt en haar japonnen zijn altijd van het laatste seizoen. Een plezierig mensch om als tante te hebben, met haar ruim begrip over wat de jeugd toekomt. Een tijdlang is ze wat verstrooid geweest, een beetje afgetrokken, net of ze ergens over piekerde en op een goeien dag, toen ze weer eens een antwoord gaf, dat nergens op leek, heb ik haar op den man af gevraagd, wat ze toch had. Het was niet gemakkelijk om haar aan het praten te krijgen, maar eindelijk kwam het hooge woord er uit. Ze wilde trouwen! Tenminste trouwen dat wilde zeggen ze overlegde wat ze zou zeggen, als een bepaald iemand kwam. die eerst nog aan moest komen en die eventueel dan zou vra gen maar och, misschien kwam er wel nooit iets van! Heel duidelijk was me die uitlegging niet maar toen ze eenmaal a had gezegd, heeft ze ook de rest maar verteld. De kwestie was, dat een vriend uit Indië met verlof zou komen. In het vorige verlof had ze hem en z'n vrouw net misgeloopen, want zij was in Duitschland geweest in den tijd dat zij in Holland waren. Nu had hij z'n vrouw verloren een paar jaar geleden en ln zijn correspondentie was in den laatsten tijd zoo'n toon gekomen van eenzaam zijn, geen leven zoo, veel voelen voor een gere- 1 huishouden, een prettige vriendin, zij waren al zoo lang goede vrienden geweest, veel wederzijdsche begrippen, enzoovoorts. Niets definitiefs stond er in, maar dat kon niet goed anders, als je bedacht dat ze elkaar in zooveel jaren niet hadden ge zien. Bovendien waren ze toen allebei ge trouwd en gelukkig getrouwd. Nooit had ze anders aan hem gedacht dan als gezellige vrienden, want in de gedachte aan hem, was altijd z'n vrouw betrokken geweest. Maar nu had ze hem weer voor oogen gehaald; hij zou natuurlijk ouder zijn geworden, maar hij was van het type, dat lang jong blijft door een slank sportief figuur en dat zou hij nog wel hebben, want hij tenniste nog steeds en over zwemmen en paardrijden schreef hij ook wei eens. Hij was altijd een genoegelijke prater geweest, opgewekt in gezelschap, ge zellig in huis. Eigenlijk kende ze hem door en door en nou ja ze vond hem heel aardig en het leven zoo alleen dat was toch ook allesbehalve gezellig. Ik kon toch wel begrijpen, dat ze ook wel eens aan her trouwen had gedacht, maar ze had nooit een kar.s gekregen. Ze kwam nergens en zich op dringen, och, dat was niets voor haar, Dat I ze wel eens jammer gevonden, als ze die andere dames zag, die zich opmaakten of ze dertig waren, met geverfde haren en erg jeugdige japonnen; zij had daar nooit toe kunnen komen, vond dat zoo onwaardig. Maar nu leek het toch wel of ze een kans kreeg, een stroohalm waar ze zich aan vast kon grijpen om toch ook nog wat gezellig heid in haar leven te krijgen. „Maar zie je", begon ze toen twijfelach tig. „ik ben zoo bang, dat ik hem zal tegen vallen, hij heeft me gekend als een jonge vrouw, vrooliik en altijd haantje de voorste bij een pretje of bij sport, en nu ben ik niet jong meer, misschien zal hij erg schrikken als hij me zoo terug ziet. Een man van vijftig is nog jong en heeft het liefst een vrouw van dertig. En nu ik me eenmaal een beetje met het idee vertrouwd heb gemaakt, zou ik het toch wel sneu vinden gek hè? Vind je me mal op mijn leeftijd?" „Och welnee tante, hoe komt u er bij? Ik vind het juist zoo eenïg voor u. Ik hoop echt, dat u een leuk paar wordt samen. -Komt hij al gauw? Wanneer is hij hier in Holland?" „De volgende week is hij al hier. dan ge ven de Bruyns een dinertje om hem te ver welkomen en ik ben daar ook bij gevraagd". ,-Nee. heusch? Wat eenig!" ••Ze hebben hem gevraagd, welke vrienden hij graag wil ontmoeten en toen heeft hij «en paar namen genoemd. Mij ook. Maar wat «ek ik dan aan?" „Zullen wij eens samen gezellig gaan win kelen? u bent altijd zoo in 't zwart, dat is wel keurig natuurlijk, maar misschien is een of andere mooie kleur nu wel wat feeste lijker. Zullen we eens gaan kijken?" Gearmd zijn we op stap gegaan en ik had een geweldig plezier om m'n tante nu eens in mgnnen-verover'Do-c.Mipf. fe steken. Na lang zoeken vonden we een beeld van een wijn rode japon. Heel diep bordeaux-rood was het, dat prachtig kleurde tegen het witte haar. Ze zag er snoezig mee uit, bepaald jeugdig, de coupe was volmaakt en het sleep- maakte haar statig in één woord, een droom van een japon! Een anderen middag hebben we genomen om alle biibehoorende dingen te koopen. Op de schoentjes na. die extra gemaakt werden, was alles in orde en tante raakte er werke lijk opgewonden van. Nu ze me eenmaal in haar vertrouwen genomen had. was ze er niet over uitgepraat, telkens opnieuw moest er over beginnen. ..Wat zal hij zeggen, wat &1 ik zeggen, wat zal hij doen. wat zal ik poen?'' tot ik er van duizelde, maar ik liet haar het Dlezier en luisterde geduldig. En nu is ze dan naar haar diner geweest «n zit ontredderd voor me. M'n ontzetting wen ik haar zag. heeft haar nog meer van streek gemaakt en niet haar roode verhuilde w>§en is ze niet om aan te zien. De dwaas. °e zottin, ze heeft haar haar geverfd! En als ze het nu nog maar had laten doen! Maar neen, ze schaamde zich voor den kap per en is zelf aan het verven geslagen. Een pakje verf gekocht voor haar „vriendin" die lichtbruin wilde worden. „Kastanjebruin?" had de man gevraagd en kastanjebruin had m'n tante gekocht. Huilend vertelde ze me, hoe ze er niets van begreep, ze had zich precies aan de gebruiks aanwijzing gehouden en het werden alle maal streepen en vlammen. Rooie en oranje streepen met gore plekken, waar de verf maar half had geraakt. Ontdaan was ze naar een vreemden kap per geloapen, want bij haar eigen kapper durfde ze niet aan te komen. Die vreemde man had gezegd, dat het 't beste was om maar een donkere delokleur te nemen, dan werd het tenminste egaal. Ontkleuren durf de hij het niet. want wit haar was niet zoo sterk. Geduldig liet m'n arme tante zich zwart verven en keek verwezen naar het wild vreemde gezicht met het dorre zwarte haar boven blonde wenkbrauwen en blauwe oogen. Umoest uw wenkbrauwen en oogharen ook maar donker maken, ried de kapper, dan valt het niet op. Voor u is het nog wat vreemd natuurlijk, maar het staat u heusch heel goed. Tante Marie was te onthutst om tegen te spartelen. Alles wat het beter kon maken, greep ze met beide handen aan. Maar toen begon de misère pas goed. De bijtende verf was te sterk voor haar huid en haar wenk brauwen en oogleden gloeiden of ze ln brand stonden. ..Doe het weg! Gauw! M'n heele huid ver brandt!" riep ze. maar het was al te laat en toen de verf was weggeveegd bleven roode dikke plekken over. waar hier en daar de huid zelfs was afgebeten. Kwaad was ze bij dien kapper weggeloopen en met haar hoofd in haar handen was ze thuis voor den spiegel gaan zitten om de ruïne te bekijken. Het eenige wat ze kon doen, was een dikke laag zalf o.p de gezwol len wenkbrauwen en oogleden te leggen en maar gauw onder de wol te kruipen in de hoop dat het den volgenden dag er allemaal een beetje minder hopeloos zou uitzien. Maar den volgenden morgen kon ze nau welijks haar oogen open krijgen en haar heele hoofd gloeide en brandde of er geen huid meer op zat. Ze durfde zich nauwelijks te borstelen en heeft maar steeds haar oogen gebet met watjes met boorwater. Des avonds waren haar oogen tenminste weer zichtbaar geworden en met een dikke laag crème en poeder, kon ze de aangerichte schade hier tenminste wat bedekken. Erger was het met het haar. Langs de heele in planting liep een roode striem, waar het scherpe vocht had ingebeten. Het zag er uit als een vies exceem. Voorzichtig had ze ook daar crème op gesmeerd en zoo hoog moge lijk gepoederd. Het haar dat droog en dor was geworden en niet naar de ondulatie luisterde, stond als een rare zwarte pruik in een krans om haar hoofd en toen ze de mooie roode japon aantrok kon ze wel flauw vallen over het effect. Tegen het zwarte haar werkte de kleur ordinair en met die dikke laag poeder zag ze er uit „om op te schie ten" zooals ze het zelf noemde. Maar wat kon ze doen? De auto kon ieder oo'genblik komen, Afzeggen op de laatste seconde kon ze niet had ze het maar wel gedaan! en er zat dus niets anders op, dan maar te gaan zooals ze was. Op dat diner heeft ze zich zoo veel mo gelijk ln de schaduw gehouden, maar ze zat naast hem aan tafel onder het volle licht. Ze heeft niet op of om gekeken en zich maar steeds krampachtigtot haar bord gewend. Eerst had hij nog geprobeerd met haar te praten, maar toen ze niet anders dan ja of neen antwoordde, heeft hij haar laten zitten en zich met zijn linkerbuur bemoeid. Dadelijk na tafel had ze zich teruggetrok ken in een vensterbank en toen beleefde de arme schat de grootste misère van alles, want hij liep vlak langs haar heen met den gastheer, die hem vroeg of het niet grappig was om oude vrienden na zooveel jaren terug te zien. „Och ja, betrekkelijk wel", had hij gezegd, „maar soms ook wel wat tragisch. Neem nu zoo'n Mai-ie Brongers, vroeger een charman te vrouw en nu een van die vrouwen die niet oud weten te worden. Geverfde liar en, opzichtige japonnen, dik in de poeder! Brr! En dan die slechte huid die ze van dat ge- poeier krijgen! De vellen hangen er haast bij! Ik was nog wel van plan nou ja. soeda! Geef mij maar een rustige vrouw die haar leeftijd weet te dragen! Het is alleen maar jammer, dat je die niet meer vindt te genwoordig!" Arme tante Marie! Ze was maar gauw weg gegaan met een of ander excuus van hoofd pijn en toen ik vanmorgen kwam, denkend haar nog in bed te vinden na een gezellige fuif, zag ik haar hier zitten voor haar spie gel, als een levend geworden Peter Pan. Ik heb niet meer den moed gehad om te schelden over haar stommiteit. Maar hoe heeft ze het kunnen doen! „Zie je het nou!" treurde ze. „nou heb ik ook eens mee willen doen en nou wil die man juist een ouderwetsche vrouw! Je kunt van die mannen toch nooit opaan!" „Ja tante, je kunt het ze moeilijk naar den zin maken, dat is waar. Maar geef nu maar eerlijk toe dat je je nu ook wel wat heel erg hebt toegetakeld. Ik zou maar lekker onder de wol kruipen en al m'n verdriet verslapen. Smeer maar flink zalf op die huid en als dan over een paar dagen dat rood is weggetrok ken, zal het wel weer gaan". Ze heeft zich laten bepraten en is een beetje gekalmeerd naar bed gegaan. Ik heb dien man e'en foto gestuurd van tante Marie zooals ze er een paar maanden geleden uit zag en met een paar woorden verteld dat ze tegenover oude kennissen niet opeens zoo oud had willen zijn. Ik heb het maar een beetje humoristisch voorgesteld en laten doorschemeren dat ze juist door haar onhan digheid op dat gebied er zoo'n débacle van heeft gemaakt. Maar je moet nog zoo oppas sen dat je voorzichtig schrijft, want anders denkt zoo'n man allicht, nou ja. enfin, de waarheid en dat is heelemaal niet noodig. Die mannen met hun ijdelheid ook altijd, net of een vrouw alles altijd alleen maar om hem doet! Maar 't zal mij benieuwen! Als hij niet op de vlucht slaat, als tante Marie straks als een zebra verschijnt met haren die beginnen uit te groeien, dan verdient hij haar en zullen ze mijn zegen hebben! AANRIJDING OP DEN ZANDVOORTERWEG. Donderdagmiddag tegen 5 uur reed de heer H. B. uit Haarlem met zijn auto op den Zand- voorterweg in de richting Heemstede, komen de van Zandvoort. Teen hij zich ter hoogte van perceel no. 67 bevond, naderde hem een tegenligger. Door diens lichten en mede, door dat hij, tengevolge van den regen een slecht zicht had merkte hij niet op, dat voor hem uit een 3-wielige bakfiets reed, zoodat deze het volgende oogen blik door zijn wagen van ach teren werd aangereden. De bestuurder van de bakfiets, J. F. K. wo nende Brouwersvaart te Haarlem, kwam er gelukkig ongedeerd af, doch de fiets zelf werd zwaar beschadigd, terwijl de inhoud, manu facturen over der. weg werden geslingerd. De heer B. bracht de goederen met zijn auto naar de woning van K. over. De remmen en stuurinrichting van de auto bleken bij onderzoek door de politie goed te werken. MAKELAARS VEREENIGING. In de Dinsdag j.l. gehouden najaarsverga dering van de Vereeniging van Makelaars in Haarlem en omstreken werd o.m. besloten volle medewerking toe te zeggen aan het „Meer Werk Comité" dat onlangs gesticht werd op een bijeenkomst, uitgeschreven door de Middenstands Centrale, waar ook de Ma kelaarsvereniging vertegenwoordigd was. Verder werd op deze vergadering besloten de „Makelaarsbeurs" voortaan des Woensdags te houden in hotel „De Leeuwerik". Kruis straat. In een vacature in den Raad van Beroep werd voorzien door benoeming van den heer W. F. Se 11e, terwijl als plaatsvervangend lid werd gekozen de heer A. Th. Joosten. Een uitvoerige huishoudelijke agenda werd voorts nog behandeld. Hierna vereenigden de aanwezigen zich aan een gemeenschap pelijk maaltijd, die hen nog tot laat in den avond bijeenhield. Drie nieuwe leden werden geïnstalleerd. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Crisiscomité Haarlemmermeer Ons crisiscomité gaat thans zijn vijfden winter tegemoet. Overal in de gemeente hebben verschillende dames en heeren, die ons in vorige winter perioden hebben bijgestaan, weer gehoor ge geven aan onze roepstem en zij staan weer klaar om ons te helpen. Is dit dan wel noodig? vraagt soms iemand. En een ander vraagt: Wat doet toch dit crisis-comité? We merken er zoo weinig van! Op de eerste vraag is ons antwoord: Het is helaas, zeer noodig; en op de tweede vraag: Wij doen zooveel als wij kunnen en dat is niet gering, maar wij zouden zoo graag meer doen, indien wij over meer geld konden beschikken. Nu doen wij weer een beroep op U allen in gezetenen van Haarlemmermeer. Onze j aarlijksche inzameling met lijsten, waarop kan worden ingeteekend voor gelde lijke bijdragen en giften in natura, zal worden gehouden in de week van 25 tot en met 30 No vember a.s. De dames en heeren, die met deze lijsten rondgaan offeren veel tijd op om hun mede- menschen, die in nood verkeeren, eenige hulp te verleenen. Om dit werk te beginnen is er toewijding noodig en om het weder een geheelen winter vol te houden behoeven zij Uw medewerking en vertrouwen. Niemand wordt gesteund, dan na een gron dig onderzoek. Het geld of goed, dat gij afstaat, is dus stellig goed besteed. Dat er dan niemand achterblijve en ieder zijn naastenplicht versta! Zendt onze collectanten niet met leege han den van Uw deur. maar toont gij allen waar deering voor hun werk. Het Crisis-comité Haarlemmermeer: H. KONING, voorzitter. Mr. J. F. JANSONIUS. secretaris. T. BOLL, penningmeester. Geboren onze zoon willie E. MATLA—TORRé W. J. A. MATLA Jr. Batavia Centrum 15 November 1*935 Heden overleed geheel onverwacht onze innig ge liefde Schoonzuster en Tante Clasina Johanna van Eden Weduwe van K. van Ley den, in den ouderdom van SO jaar. Uit aller naam: H. E. VAN LEYDEN 's-Gravenhage 20 Nov. 1935 Pauwenlaan 35 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s. drie uur op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis te half drie. Heden overleed na een kortstondige ziekte in het St. Antonius Gasthuis te Utrecht, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder Adriana de Vos Wed. van Hinderikus Jacobus Walker in den ouderdom van 74 Jaren. Kinderen en Kleinkinderen. Haarlem, 20 Nov. 1935 Barteljorisstraat 35 De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Maan dag 25 November in de Parochiekerk van den H. Antonius van Padua (Nieu we Groenmarkt te Haarlem) om 1^2 en 8 uur de H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis om 12 uur op het R.K. Kerkhof „St. Barba ra", Haarlem-N. Gelegenheid tot condolee- ren ten huize van Mevr. H. M. H. Serné-Walker, Ster- reboschstraat 72, van waar uit de begrafenis plaats heeft. Eenige en algemeens kennisgeving De curator in het faillissement van P. VOXHOF, winkelierster lr. chocolade-artikelen, te Haarlem, bericht, dat dit faillissement we gens het verbindend worden van de eenige uïtdeelingslijst is ge ëindigd. Mr. A. C. F. HEXDRIKSE Zijlstraat 47 Rood. Haarlem Heden ontsliep zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Me vrouw de Weduwe J. Brunsting-Bonnen in den ouderdom van ruim S2 jaar. Uit aller naam: A. BRUNSTING Heemstede 20 Nov. 1935 Jac. Perklaan 1 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 23 November a.s. om 2.30 uur op de Algemeene Be graafplaats te Heems'.od-. PIANOLEERAAR Diploma Conservatorium A'dam TEMPEL1ERSSTR. 20 kunnen geplaatst worden voor den St. Nicolaasverkoop. Aanmelden: Vrijdagavond N.V. HEMA. Een mevrouw zoekt v. haar 2de meisje (42 j.) teg. 1 Jan, een be trekking als 3de meisje, kamenier of huisli. bij een dame, omgev. Haarlem, Amst., den Haag. Voorz. van de beste getuigen. Br. no. 3691 bur. van dit blad Gevraagd NET MEISJE 18 jaar. van 8—4 in klein gezin, v. g. g. v. 5 p. w. Br. no. 3695 bur. van dit blad Bekw. Strijkster gevr., v. 3 d. per week. Waschlnr. SLENDERS. Scheepmakersd. 59 GEVRAAGD: flinke jongen, om te worden opgeleid tot In het bezit van een goed eind- schoolrapport. Br. met verm, van leeft. no. 3693 bur. v. d. blad GEVRAAGD LOOPJONGEN kunn. fietsen. Loon 3 p. w. Br. no. 3694 bur. van dit blad i. d. Gen. Cronjéstraat. Zeer ge schikt voor Manufacturen 'of bak kerij. Te bevr. Atjehstraat 9 3 Te HEEMSTEDE-AERDENHOUT TE KOOP en TE HUUR (bij spoorb. en tramhalte) HEEREXHUIZEX VILLA'S en aardige LANDHUISJES Adres: V. WAALWIJK VAN DOORN Makelaar-Expert Zandvoortschelaan 150 Tel. 26292 Heemstede (Post Aenaenhout) Alle inlichtingen gra tis. Koopers of Huur ders geen kosten! WELFSCHOENEN 4.90 - 5.85 - 5.90 JAC. VAX MARIS (specialist) Barrevoetestr. 19 Tel. 15051 Boekhandel MUhlhaus Gen. Cronjéstraat 84 Teieloon 12957 1001 aardige St. N colaas Geschenken Luxe Doozen Post vanaf 40 cent Gevoelige keel 'n ZUBE in uw mond. Groote doozen 20 en 35 cent. VASTEXHOVEN - ADELAAR, Ostadestr. 1 en Spaarnhov^tr. 2 DE OFFICIEELE TELEFUNKEN SERVICE STATIONS te Haarlem zijn: Bakkenhoven Meinders, Bakenessergracht 4 G. A. Goldschmeding, Ged. Oude Gracht 108 P. Gude, Marnixstraat 126 Wed. Honderdors-Blom, Dijk 26, Spaarndam Radio-Techn. Bureau „Ideaal", Velserstraat 1 A. F. Janse, Generaal Cronjéstraat 122 C. C. Krouwels, Koninginneweg 6 Traviata (F. P. J. Spee), Anegang 44 Voor Heemstede: J. M. Opdam Zoon, Binnenweg 53 Voor Overveen: J. R. Stuut, Zijlweg 342 Voor Bloemendaal: L P. Walbrecht, Bloemendaalscheweg 125 Andere firma's dan de bovengenoem de zijn niet gerechtigd den naam Telefunken Service Station te voeren. NEDERIANDSCHE SIEMENS MIJ. N.V. - 's-GRAVENHAGE. D'feC*V,. n\ Dat voorkomt erger. Neem een heet voetbad j en indien noodig een laxeermiddel. Ga naar bed en wrijf keel en borst flink in met Vicks en bedek ze met warm flanel. Ook bij kinder verkoudheden is deze methode uitstekend. De kinderen worden niet lastig, omdat Vicks uitwendig wordt aan gewend en niet de maag van streek brengt, zoo als bij overmatig ge bruik van inwendige medicijnen vaak het ge val is. Rund- en Lamsvlees 3 pond Lamslappen0.65 pond Lamscarbonade 0.75 Lamslappen zonfder been 0.40 Lamsbout 0.50 pond Ossenlappen 1.00 Braadvlees per pond 0.50 3 pond Gehakt.0,65 Lever- en Bloedworst p. p. 0.25 Rookworst per pond 0.40 D. SCHOUTSEN SCHAGCHELSTRAAT 4 Ufii l WW It beschikken ovei de noodige vak routine, om U een prettig en elegani zittend te leveren. Tot inlichting graag bereid. Firma Groote Houtstraat 135 Schouwburg Jansweg Het Ned. Intl. Tooneel Zondag 24 Nov. 8.15 De Vier Müllers Hoofdrollen: Cor Ruys en Louis de Breo Maandag 25 X"ov. 8.15 Tooneelgroep „Het Masker" Hoofdrollen: Lonis Glmberg. Ank v. d. Moer, Ko Arnold!, Magda Janssen» e. a. Gewone prijzen Plaatsbespr. dag. ook p. tel. 11430 ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP Bakenessergracht 13 z Zondag a.s. 7.15 uur nam. Openbare Voordracht van den heer J. Leene over; „PSEUDO-CHEMIE" (tevens tempeldienst) LEGER DES HEILS SCHAGCHELSTRAAT ZONDAG a.s.: 10 uur Heiligingsdlenst 3 uur: Onderwerp: Het Evange lie van Lukas en het Leger dea Hells (toegang vrij). 8 uur Heilsbijeenkomst. Lefider: Envoy Mr. P. Dieleman van Middelburg BLOEMENDAAL WIJZIGING BEBOUWIXGS- YOORSOHRIFTEX Het Hoofd van het Gemeente bestuur van BLOEMENDAAL brengt ter openbare kennis, dat in de raadsvergadering van 14 No vember 1935 is vastgesteld eene wijziging der Bebouwingsvoor schriften ex artikel 43 der Wo ningwet. Het desbetreffende raadsbesluit ligt van heden af gedurertde veer tien dagen voor een ieder ter In zage ter secretarie te Overveen, van 9 tot 1 uur, Bloemendaal, den 19 November 1935 DAMES I GEBRUIKT Johnson'» Ontvettingsboonen Onfeilbaar, Onschadelijk. Onmisbaar, p. flacon F 0.90 Alleen verkrljgb, bij: Drogisterij Johnson Gr. Markt 6 (bij het stadhuis) 11745 STICHTING ANTI-VIVISECTIEBOND. BAZAR: Zaterdagavond 23 Nov. 1—6 u. en Zondag 24 Nov. 10—6 u. LEZING: Zaterdagavond 8 uur, door Dr. PIJL. over: „Het wezen der ziekten". Alles in gebouw Nassauplein 8, Haarlem. ENTREE VRIJ. REORGANISATIE-VEILING op DINSDAG 26 NOVEMBER 1955, 10 uur. in het perceel van den heer W. H. BOUWER, woning-inrichter, WAGENWEG 54, HAARLEM, t.o.v. Notaris G. WOLZAK Hzn., onder directie van 't Notarishuis, waarbij o.a. uitmuntende Karpetten, Matten, Vitrages, Tulles, Gordijnstoffen, aparte genres op textielgebied, antieke e. a. Prenten in lijst, Curiositeiten enz. enz. KIJKDAGEN Zaterdag 23 November 1935, van 2 tot 5 uur. Maandag 25 November 1935, van 10 tot 4 uur. £/tM0 ct. psl -yf i| anketletters anketstaven i orstploatjes] j^|jf!$^orstplaat in doosjes verpakt p. 2 pd. 20 ct p. stuk 15 ct p. 2 ons 15 ct m. room li ons15> m. pinda li 10c dikke poppen p. st. 14 ct m. amandelen p. st. 20 ct popjes m.Amand. 2 ons 15 ct Nicolaasnguren e« cumaVuU ubj>j*

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3