KY Verkeersverbeteringen in Engeland. LAVAL VOOR DE KAMER. Italië's goudpositie précair. Geniet van Ferik 25 ets. THIJS IJS EN DE BOOZE BUURMAN y R IJ D A G 29 NOVEMBER 1933 HA'ARtEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND Meerderheid bij de kwestie der behandeling van de financieele politiek. FRANKRIJK. De Kamerzitting kwam gistermiddag om 3 uur bijeen. De tribunes waren geheel bezet. De regeering en de afgevaardigden waren bijna voltallig verschenen. Ondanks de groote spanning bood de Ka mer geen ongewoon beeld. Ook de ordedienst was niet zichtbaar versterkt. Niettemin ston den op eenigen afstand van het Palais Bour bon sterke afdeeiingen politie gereed. De voorzitter van de Kamer las eerst de verordening van 23 November voor inzake het bijeenroepen van de Kamer en verklaar de de buitengewone zitting voor geopend. Staande hoorden de afgevaardigden de woor den aan. welke Fernand Bouisson wijdde aan de nagedachtenis der drie afgevaardigden, die sedert de sluiting van de gewone zitting wa ren overleden, t.w. markies d'Andigné, mar kies de l'Aigle en Léo Bouyssou. Nadat de ingediende interpellaties waren voorgelezen, stelde minister-president Laval de directe behandeling voor van de vier in terpellaties welke betrekking hebben op de financieele politiek der regeering, waarbij hij tegelijkertijd de kwestie van vertrouwen stelde. De uiteenzettingen van Laval werden door een deel van het Huis met applaus begroet. Laval verklaarde er mede accoord te gaan. dat voor de beraadslaging over het rapport Chauvin de interpellaties in zake de strijd honden en de handhaving van de orde wer den behandeld. Vervolgens spraken de vertegenwoordigers der verschillende fracties, die het standpunt hunner fracties uiteenzetten. De voorzitter van de Kamer, Fer nand Bouisson maakte om 4 uur 50, nadat een korte pauze was gehouden den uitslag der stemming bekend. Er waren uitgebracht 570 stemmen, van welke 345 vóór en 225 stemmen tegen de regeering. De Kamer besloot derhalve aller eerst over te gaan tot de behandeling der interpellaties over de financieele politiek der regeering. Voor het bijeenkomen van de Kamer heeft de radicaal socialistische fractie een zitting gehouden, waarin de partijvoorzitter, Herriot, een verklaring aflegde, die zichtbaar indruk maakte op de afgevaardigden. Herriot waar schuwde de fractie tegen de regeering te stem men. Hij zeide ongeveer het volgende: Wanneer het kabinet ten val gebracht wordt zijn er naar mijn meening slechts twee oplos singen mogelijk, n.l. vorming van een regee ring van het Front Populaire hetgeen ontbin ding van de kamer zou beteekenen dan wel een zuiver radicaal socialistisch kabinet. Ik zou echter niet weten, wie onder ons het onder de tegenwoordige omstandigheden zou aandurven alleen de verantwoordelijkheid op zich te ne men. Er zou dan alleen nog overblijven een regeering te vormen, die lijkt op de tegenwoor dige, welke ten val zou zijn gebracht. Ik vraag mij derhalve af. waarom men dan van regee ring zou veranderen?" De délégation des gauches, die eveneens bij eengekomen was, voor de kamerzitting begon, heeft alleen maar de bestaande oneenigheid kunnen constateeren tusschen de communis ten en socialisten aan den eenen en de radi caal socialisten aan den anderen kant. Men heeft verder alleen gesproken over de kwestie der llgues, waartegen men zich eensgezind schijnt te hebben uitgesproken. Brazilië. De opstand onderdrukt. Uit Rio de Janeiro 28 November. Bonds president Getulio Vargas, die tijdens de on derdrukking van den opstand te Rio Janeiro persoonlijk op het tooneel van den strijd aan wezig was. heeft per telegram officieel aan de gouverneurs der verschillende staten kennis gegeven van het einde van den op stand te Recife. Natal en Rio de Janeiro. In Rio de Janeiro zijn in totaal ongeveer 1300 opstandelingen gevangen genomen. Zij zullen naar het z.g. Bloemeneiland in den bocht van .Rio worden overgebracht. Tot he denmorgen werden in het militaire hospitaal 30-dooden en ongeveer 200 gewonde officie ren en manschappen geteld. De aan den kant der regeering gevallenen zijn vanmiddag met militaire eer begraven. Uit Natal wordt gemeld, dat daar het stoomschip „Santos", waarmede de opstande lingen van het 21ste bataillon jagers de vlucht hebben genomen, weer in de haven is teruggekeerd. De rebellen hebben zich aan de autoriteiten overgegeven. Een avondblad meldt, dat de bondspresi dent voornemens is bij het parlement nog dit jaar een wetsvoorstel in te dienen, waarin bepaald wordt, dat alle officieren van leger en vloot, die gebleken zijn het communisme aan te hangen, uit hun functie zullen wor den ontslagen, terwijl alle civiele ambtenaren en onderwijzers, die het communisme aan hangen eveneens ontslagen zullen worden. China. Desnoods geweldmaatreeelen van Tsjang Kai Sjek? Uit Nanking wordt aan de Japan- sche bladen gemeld, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek nog steeds hoop heeft op een vreedzame regeling van de kwestie der autonomie in Noord- China, doch naar het schijnt beslo ten heeft zijn toevlucht te nemen tot geweld, indien vreedzame onder handelingen mochten mislukken. Gemeld wordt, dat Tsjang nieuwe schik kingen heeft getroffen met betrekking tot de positie der troepen en wel in dier voege, dat maarschalk Tsjang Hsoe Liang de provincies Sjensi en Soeiyoean zal moeten verdedigen, generaal Tang Sjeng Tsji Hoenan en Hopéi generaal Feng Yoe Siang de linie tusschen Tientsin en Poekof, generaal Tsjen Tsji Tang- de zuidwestelijke provincies, maarschalk Tsjang Kai Sjek de provincies Kiangnan, An- hoei, Kiangsoe en Tsjekïang. Volgens een bericht uit Tientsin zouden de leger-autoriteiten van het Japanse he garni zoen in Noord-China met groote bezorgdheid de situatie bezien welke bestaat tusschen Noord-China en Nanking. Twee Japansche torpedo-jagers zijn uit Tsjing Wang Tao te Tankoe aankomen. (A. N .P.) Griekenland. Prof. Demerdzis vormt een kabinet. De koning heeft professor Demerd zis belast met de vorming van een re geering. Vermoedelijk zal de kabinets formateur in den loop van Vrijdag worden beëedigd. Demerdzis is professor in het straf recht. Hij was indertijd bij de presi dentsverkiezingen tegencandidaat van den dictator Pangalos. «Memelgefoied. Het nieuwe directorium gevormd. De gouverneur van het Memelgebied heeft vanmiddag den president van den Landdag van Memel, August Baldszus, benoemd tot president van het Directorium. Baldszus heeft vervolgens het directorium samengesteld, dat bestaat uit den vice presi dent van den Landdag, Willy Betke, Szigaud en Ernst Sura'u. Sancfies zijn de schuld van alles. Offervaardigheid bij de bevolking. (Van een specialen correspondent). ROME. 28 November. De oproeping der Itaiiaansche regeering, waarin zij de bevol king ultnoodigt, goud voor de schatkist af te staan, stelt deze bevolking tevens duidelijk voor oogen, hoe groot de kosten der Abes- synische expeditie zijn, maar men vertelt er niet bij, dat het gat, dat door den oorlog in de Itaiiaansche financiën is geslagen, noodzakelijk door particuliere bijdragen moet worden gestopt. Men vertelt de bevolking, dat de sancties de schuld van alles zijn. Deze sancties zijn dan ook in dit opzicht een uit komst voor de Itaiiaansche regeering. Zij worden verantwoordelijk gesteld vóór de uit putting der schatkist, die ontstaan is door het uitgeven van honderden millioenen, sinds het eerste oorlogsschip in Februari van het vorige jaar naar Oost-Afrika vertrok. In Mei 1934 trachtte de Itaiiaansche regeering het goud. dat in stroomen het land uit vloeide, tegen te houden. De internationale crisis was toen de uitvlucht. Dit argument is thans vervangen door dat van de sanc ties. In Maart van dit jaar werd nog een wan hopige poging gedaan om de situatie te red den. Italië dwong toen den internationalen handel, een quota-systeem te aanvaarden. Dientengevolge raakte de Itaiiaansche handel in zijn eigen strikken verward. Men had in werkelijkheid een toestand geschapen, waarin eigenlijk door den handel zelf „sancties" werden toegepast. Ondanks dit alles zette Italië het Abessynische avontuur door en met een begrootingstekort van meer dan 1600 mil- lioen lire, een verlies op de handelsbalans van 1500 millioen lire, een goudreserve, die tot ongeveer 5000 millioen lire was terugge bracht en een buitenlandschen handel, die door het opgelegde quota-systeem levenloos was geworden. Deze cijfers dateeren uit het "oorjaar; ik weet niet, hoe zij thans zijn. De Bank van Italië publiceert haar gewone periodieke balansoverzichten niet meer. Geen wonder! Men zou daaruit zien, dat de sancties de financieele situatie nauwelijks hebben be- invloed, die situatie kan trouwens bijna niet slechter worden gemaakt. De sancties vormen thans het „slagwoord" waa rmede een groote verscheidenheid van uitgaven wordt gerechtvaardigd en gemoti veerd: en om het goud uit de zakken dei- bevolking in de schatkist te krijgen, is het noodig, een propaganda te voeren, die werkt op de offervaardigheid van de Italianen. Woorden zooals „de Volkenbond" en „de landen, die sancties toepassen", zijn tot nu toe voldoende geweest, maar het noemen van den naam „Engeland" bewerkt nog steeds de meeste wonderen. Menschen uit alle standen in Italië offeren hun liefste bezittingen: erfstukken, medailles enz. alles in goud. Het is inderdaad een kruistocht vol opoffering geworden, Men geeft kostbare zaken niet prijs voor niets, d.w.z zonder dat de gemoederen diep zijn bewogen. Het is geen geheim, dat deze kruistocht in de eerste plaats gericht is tegen Engeland en gevoerd wordt met een haat, die zorgvuldig van overheidswege wordt aangewakkerd. Geen enkele Italiaan vraagt zich af, wat de werkelijke reden van het goudtekort is. In tusschen vloeit datgene, wat nog aan goud over is. eveneens naar de fondsen, die be stemd zijn voor den oorlog in Abessynië of voor de maatregelen die getroffen worden met het oog op eventueele complicaties in den internationalen toestand. Engeland zal Mussolini niet kunnen afbrengen van zijn besluit om het geheele kapitaal van het "taliaansche volk te beleggen in de expeditie, die op zoek is naar de verborgen schatten van Abessynië. Intusschen blijft het wacht- (Adv. Ingez. Med.) Plannen, die 100.000.000 p.st. kosten. (Van onzen Londenschen correspondent). De wakkere minister van Transport in En geland heeft bij den aanvang van dit jaar aangekondigd, dat hij een plan had gemaakt voor vijf jaren arbeid aan het wegennet. De arbeid moest in de eerste plaats de wegen veiliger maken (minister Hore-Belisha denkt altijd het eerst aan openbare veiligheid) en in de tweede plaats een gelijkmatiger en vrijer verkeer er over bevorderen. Het plan was gemaakt om tegemoet te komen aan de wenschen der plaatselijke autoriteiten, die liever dan van jaar tot jaar haar werk aan de localiteit van haar zorg vast te stellen, vooruit wilden werken voor de te verwach ten verkeersbehoeften der toekomst Uit de zen wensch ontstond het vijfjarig plan. De zorg der wegen in Engeland is toever trouwd aan plaatselijke overheden, maar de plannen moeten ter goedkeuring worden voorgelegd aan het ministerie van Trans port. dat is te zeggen indien het plaatselijk bestuur verlangt (en dat verlangt het altijd), dat het rijk bijdraagt, in de kosten van de uitvoering der plannen. De regeering heeft daar een fonds voor, het wegenfonds gehee- ten. Het is gevormd en het groeit uit de mo torbelasting, welke uitsluitend door bezitters van motorvoertuigen wordt opgebracht. Toen tot stichting van het fonds werd be sloten het is lang geleden werd wette lijk bepaald, dat het geld van deze belasting, dat het wegenfonds dus. uitsluitend zou mo gen dienen voor onderhoud en verbetering van het wegennet met al zijn verkeerstoerus- ting in den vorm van rijlijnen, aanwijzings borden. signalen en2.. zoodat het fonds dus volledig in het belang van de bezitters en gebruikers van motorvoertuigen zou worden gebruikt. Dit fonds is de laatste acht of tien jaar berucht geworden om het misbruik dat er van werd gemaakt. Kanseliers van de Schat kist onttrokken er millioenen aan om het Parleemnt degelijke begrootingen te kunnen voorleggen. Het fonds werd allerminst geheel besteed voor het doel, waarvoor het was in gesteld en de automobilisten hebben er de regeering bij monde van hun voormannen een ernstig verwijt van gemaakt. Tot zoover het fonds en zijn wederwaar digheden. Nu minister Hore-Belisha zijn plan heeft gelanceerd en nu de Kanselier van de Schat kist aan den vooravond der verkiezingen klaarblijkelijk niet zonder bijbedoeling van de realiteit van het bestaan er van heeft getuigd door te verklaren dat er 100.000.000 woord: „Uit den weg, verraderlijk Albion!" Als de potten met goud tenslotte een politiek fata morgana blijken te zijn, kan Engeland weer als zwart schaap dienst doen. Badoglio neemt het bevel in Oost-afrika over. Maarschalk Badoglio heeft vandaag het bevel in Oost-Afrika overgenomen. De nieuwe bevelhebber kwam gisteren in Massaoea aan en werd aan boord van zijn schip door maar schalk De Bono begroet. Nadat de eerewacht was geïnspecteerd, vond de officieele overdracht plaats. Daarna begaf maarschalk De Bono zich aan boord van de „Vienna" om terug te keeren naar Italië, en maarschalk Badoglio vertrok per auto naar het hoofdkwartier te Asmara. Mussolini heeft het Itaiiaansche kabinet bijeengeroepen tegen Zaterdag 30 November. De geheimzinnige troepenbewegingen. De Itaiiaansche pers en het ministerie van propaganda geven geen verdere inlichtingen over de gisteren gemelde troepenbewegingen in Italië. Deze bewegingen worden niet ont kend. maar mededeelingen over de reden en de bedoeling zijn niet te verkrijgen. Het is zelfs mogelijk, dat het staande leger in Italië er niet bij betrokken is, maar dat opnieuw de troepen naar Libye worden gezonden, die tijdelijk waren teruggetrokken. Dit is echter slechts mijn eigen onderstelling, daar men, zooals gezegd, in officieele kringen zwijgt. (auteursrecht Morningpost A.N.P.) pd-st. aan zal worden besteed, koesteren de automobilisten de hoop dat de Schatkist, wanneer zij het wat lastig vindt haar Be grooting sluitend te maken, niet meer haar toevlucht zal nemen tot roof (zoo noemen de automobilisten het) uit het wegenfonds. Want als dat gebeurde zou het plan wel eens in het honderd kunnen loopen. Het klinkt alsof de automobilisten de re geering niet zoo erg dankbaar zijn voor het gebodene. Dat zijn zij in werkelijkheid ook niet. Zij stellen vast. dat het niet meer dan plicht van de regeering is, deze 100.000.000 te be steden aan het wegenplan van vijf jaren. 100.000.000 in vijf jaar tijds beteekent 20.000.000 per jaar; en daar de motorbe lasting elk jaar zoowat 30.000.000 opbrengt, is er niet de minste reden, waarom de motor gemeenschap bijzondere dankbaarheid zou toonen. Het wegenplan is niets meer dan voortzetting van een oude praktijk; het ver schil is alleen, dat thans werkplannen zijn gemaakt voor een tijdvak van vijf jaren, terwijl ze vroeger werden gemaakt voor een enkel jaar. Sedert langen tijd heeft Engeland per jaar aan onderhoud en verbetering van wegen een kleine 40.000.000 uitgegeven. En men vindt er dan ook overvloedige bewijzen van in de voortreffelijkheid van het wegen net. hoe zeer het uiteraard in onderdeelen voor verbeter'ng vatbaar is. De minister keurt dan c alleen plannen goed en geeft er de b rage voor uit het wegenfonds die het wegennet in onderdeelen zoeken te verbeteren. Zijne Excellentie vraagt om ver sterking van zwakke bruggen, het vlakmaken van bultbruggen en van bulten in den weg het verwijderen van blinde hoeken en boch ten, het opheffen van gevaarlijke kruispun ten door wijde afrondingen, het overdwars sc'nuinleggen van het wegvlak met het hoog ste punt aan den buitenkant van bochten, het verbreeden van wegen waar het noodig is, de voorziening van rijwiel- en voetpaden waar ze gewenscht zijn, het inlasschen in hoofdverbindingswegen, van stukken met dubbele rijbanen, goed gescheiden door breede grasstrooken. Zulke werken kan het wegenfonds gemakkelijk helpen bekostigen. „Helpen bekostigen". want een belangrijk deel van de kosten blijft als steeds waar het de wegen geldt voor rekening van de plaat selijke besturen die er een goed deel van de plaatselijke belastingen of „rates" aan be steden. Voor de verbetering van hoofdver bindingswegen verschaft het wegenfonds van 60 tot 70 percent; voor minder belangrijke wegen van 40 tot 50 percent. In het algemeen kan dus worden verwacht, dat het wegen fonds om en nabij 60 percent van de kosten van het vijfjarig plan zal opbrengen. Dat is dus 60.000.000. Naar schatting zal het wegenfonds in den loop der 5 jaren uit de motorbelasting 150.000.000 ontvangen. Daar gaat normaal voor permanente verbetering: en vernieuwing en toerusting van het wegen- j net een 10.000.000 per jaar af. De rekening in ronde cijfers toont dus, aan dat er nog 1 in die vijf jaren een 40.000.000 uit het wegenfonds beschikbaar zal blijven voor speciale werken ten behoeve van het ver keer (die niet in het vijfjarig plan zijn be grepen) De automobielende gemeenschap heeft niet verzuimd daarop de aandacht te vestigen en heeft ook niet verzuimd aan te geven, hoe dit geld naar haar oordeel behoort te wor den besteed. En door harde ervaring wijs ge worden drukt zij de regeering op het hart. dat het op z'n zachtst gezegd zeer onrecht vaardig zou zijn, indien er ook maar een stuiver van het fonds werd besteed aan din gen, die leven en bedrijf van den automobilist (het woord in den ruimsten zin genomen) niet rechtstreeks zouden raken. Een flink deel van het wegennet van het land bestaat nog uit de asphaltwegen van een vroegere periode, wier opperlaag te glad was en gladder werd naarmate meer auto banden haar poetsten. Nieuwere wegen, be staande uit een dikke onderlaag of basis van gewapend beton met een „tapijt" van as- phalt-mengsels van grovere samenstelling zijn veel beter. Maar het vraagstuk van de duurzaamheid van het wegdek en den weg in zijn geheel en dat van het slipgevaar acht ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Hé, 't is al middernacht." zegt de booze buurman bij zichzelf. „Het wordt nu langzamerhand tijd, dat ik mijn geitje binnenhaal. Het beestje heeft nu wel voldoende van Sim's boom gegeten. Ja. ja. dat heb ik toch maar netjes uitgedacht. Zoo goedkoop zal niemand wel z'n geit voederen!" En hij lacht zoo hard. dat z'n bril er van op z'n neus staat te trillen. Dan begeeft hij zich tevreden op weg. Thijs heeft zich achter een boom verscholen en ziet den boozen buurman voorbijkomen. En ook hij is best tevreden.... men allerminst opgelost. Als in zooveel andere takken van bedrijf en industrie beseft men ook in het transportwezen, dat geld aan onderzoek en experiment besteed goed be steed is. De motor-organisaties verlangen, dat zulk onderzoek nooit zal stilstaan en verkla ren dat het wegfonds er het geld voor kan verschaffen. De regeering laat zich op dit punt overigens niet onbetuigd. Het mi nisterie van Transport beschikt over een la boratorium en proefstation met terreinen in Harmondsworth in Middlesex, waar weten schappelijk gevormde ambtenaren alle gege vens verzamelen, alle verschijnselen waarne men, die kunnen helpen aan de oplossing van netelige verkeersvraags tukken.Men onderzoekt hoe wegen slijten en onder welke omstandig heden een motorvoertuig slipt. Men legt er wegen aan in een cirkel van 35 M. midden lijn, zet een sterken electromotor op het mid denpunt, met een verticale spil. Boven aan de spil is een arm bevestigd die reikt tot bo ven het midden van den cirkelweg. En hier is aan den arm een wagen op rubberbanden ver tonden, die met een gewicht van 10.000 K.G. is geladen. De wagen tolt. voortbewogen door den electromotor, over zijn cirkelbaan met een snelheid van 70 K.M. per uur. Dit appa raat spaart tijd in proefneming. Het onder werpt den weg in enkele dagen aan last en frictieproeven die de weg van de prac- tijk in vele maanden of zelfs jaren onder gaat. De onderzoekers daar beschikken over speciale motorvoertuigen waarvan de voor wielen abnormaal ver omgezet kunnen wor den. Ze worden gebruikt voor slipproeven. Wanneer er onvoldoende regen is gevallen voor overtuigende experimenten worden de baan kletsnat gespoten. Een verscheidenheid van wegvlakken wordt op de proef gesteld. Lenden zelf is een proefveld voor het slip- vraagstuk en levensduur van het wegdek. Hier en daar liggen peperdure stukken straat, d.w.z. peperduur van aanleg. Of ze werkelijk zoo duur zijn moet blijken uit hun levens duur onder het gebeuk en gewrijf van het Londensch verkeer. In Islington, in Noord- Londen, heeft men een weg gemaakt van ijzeren platen, de platen in den vorm van drie hoeken en elke driehoek in ruiten gekerfd. De vervaardigers zeggen van dit wegdek: eens gelegd altijd gelegd. In de City voor Black friars Bridge ligt al sinds jaren een an dere dure weg gemaakt van gekerfde dikke rubber blokken. Wanneer men zulke wegen van nieuwste vinding en nieuwste weten schappelijke toepassing ziet denkt men als Nederlander aan de oude vaderlandsche klin kerwegen. waarop geen slipgevaar bestond. Heiaas kon men van die wegen niet zeggen: eens gelegd altijd gelegd. A. K. van R- Organisatie der Nationaal- Duitsche Joden ontbonden. Het A. N. P. meldt uit Berlijn: De organisatie van Nationaal Duitsche Joden is overeen komstig par. 1 van de verordening tot be scherming van Volk en Staat van 28 Februari 1933 met directen ingang verboden wegens de staatsvijandige gezindheid harer leden. Haar bezittingen zijn in beslag genomen. Bovendien werd de leider van de organisatie, de advocaat dr. Max Naumann uit Berlijn in Schutzhaft genomen, omdat hij „door bewust onjuiste opgaven de maatregelen der Rijks- regeering ten. aanzien van het Winterhulpwejk; in hooge mate in gevaar had gebracht". (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 30 NOVEMBER 1935. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpiaten en schlagermuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonpl. en orkest concert. 5.30 Esperanto. 5.45 Orgelspel. 6.20 Lezingen en gramofoonpl. 8.00 Berichten. Re portage. 8.20 Schlagermuziek en zang. 9.30 Gramofoonpl. 10.30 Berichten. Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonpiaten. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht, piano, accordeon en zang. 12.00 Gramofoonpiaten. 12.30 „Fantasia". 1.00 Orgelspel. 1.151.45 „Fantasia". 2 00 Gra mofoonpl. 3.05 „De Troubadours", m.m.v. so listen. Om 3.30 Lezing. 4.00 Technische cau serie. Vervolg „De Troubadours". 4.50 Piano recital. 5.40 Letterkundige causerie. 6.00 Viool en piano. 6.20 Gramofoonpl. 7.00 Frisch uurtje. 8.00 Berichten. Lezing. 8.20 Gramofoonpl. 8.45 Gevar. progr. m.m.v. „De Bohemians" en so listen. 10.00 Berichten. 10.05 Gramofoonpl.. Vervolg gevarieerd programma. 11.1512.00 Gramofoonpl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern orkest m.m.v. solist. 12.35 Commodore Grand orkest. 1.35 Gramo foonpl. 2.25 Coventry Hippodrome orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Octetconcert m.m.v. tenor. 4.50 Gramofoonpl. 5.20 Mandolineorkest, m.m.v. tenor. 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Berichten. Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Week-end programma. 8.05 Kwintet m.m.v. zang. 8.50 St. Andrew's-Day programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theaterorkest. 11.20 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Orkestcon cert. 5.50 en 6.50 Gramofoonpl. 9.05 „Der Schat ten", v. Flotow. 11.05—12.35 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Orkestconcert en solisten. 1.35 Gramofoonpl. 3.20 Gevarieerd programma. 6.20 Kwartet en zang. 7.S0 Geva rieerd programma. 9.55—11.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.302.20 J. Schnyders orkest. 4.20 en 4.50 Gramofoonpl. 5.20 Salonorkest. 7.20 Gramofoonpl. 8.30 „Das Dreimaderlhaus", Schubert. 10.30 Gramofoonpl. 11.20—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest. 1.50— 2.20 en 4.35 Gramofoonpl. 5.20 Het Constantin orkest. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Kamermuziek. 7.25 Zang. 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Orkestcon- cert. 9.20 Reportage. 9.50 Gramofoonpl 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gramofoonpl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6