Abessynische troepen worden uit Harrar teruggetrokken. THIJS IJS EN DE BOOZE BUURMAN Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio-Programma LJ J_ v. jc. 1\. l^OO HAARLE M'S DAGBLAD 4 De oorlog in Abessynië. Ter voorkoming van luchtaanvallen. Vrees voor een Italiaansche manoeuvre in hef noorden. De Abessynische minister van buitenland- sche zaken heeft volgens het A.N.P. den se cretaris-generaal van den Volkenbond tele grafisch medegedeeld, dat de Negus besloten heeft onverwijld ahe troepen uit Harrar terug te trekken. De stad zal in het vervolg nog slechts dienen voor het onderbrengen van aan het zuidelijke front gewonde soldaten; voor militaire doeleinden van welken aard ook, zal zij niet gebruikt worden. De Abessynische regeering hoopt op deze wijze de burgerbevolking en de vreemdelin gen voor een bombardement te kunnen be hoeden. Zij vei*zoekt den secretaris-generaal deze beslissing ter kennis van alle leden van den Volkenbond te brengen. Geheimzinnigheid om de reis van den Negus. HARRAR, 2 December. (Reuter-A.N.P.) Er hangt een sfeer van stilzwijgen rondom het verblijf van den Negus in het hoofd kwartier van de noordelijke Abessynische legers. Uit vrees, het leven van Keizer Haile Selassie in gevaar te brengen door Italiaan sche luchtaanvallen, staan de Abessynische autoriteiten geen enkele publicatie toe om trent de bewegingen en het verblijf van den vorst. In afwachting van een beslissing. De operaties zelf maken op het oogenblik een periode van betrekkelijke kalmte door. De beide tegenstanders schijnen de laatste hand te leggen aan de voorbereiding van een beslissenden slag. In het Noorden voltooien de Italianen de bezetting van het Tembien- plateau. In Ogaden zijn de Italiaansche vlieg tuigen de laatste twee of drie dagen minder actief, doch dit schijnt slechts een tijdelijke kalmte te zijn. zooals blijkbaar ook de Abes synische regeering meent, want deze heeft aangekondigd, dat zij haar troepen uit Harrar zal terugtrekken, teneinde deze stad niet aan een luchtbombardement bloot te stellen. Tigre volledig onderworpen? De correspondent van Reuter-A.N.P. te As mara seint, dat Gheremedin Hagos Ghire, die Tigré in het Abessynische parlement heeft vertegenwoordigd, te Adoea is aangekomen en zijn onderwerping heeft aangeboden. De Italiaansche autoriteiten verklaren, dat geheel Tigre zich thans heeft geschikt in de Italiaansche bezetting. Vrees voor een Italiaansche manoeuvre. De correspondent van Reuter-A.NJP. te Addis Abeba seint, dat de Abessynische mi nister van oorlog Ras Seyoem zou hebben gewaarschuwd, zich niet te laten verleiden tot onvoorzichtigheid door een tactische ma noeuvre der Italianen, die men ervan ver denkt, hun voorste linies ten zuiden van Makallé te hebben prijsgegeven om de Abes synische troepen voorwaarts te lokken in voor de Abessijnen ongunstig terrein, ten einde ze daar plotseling met een overmacht aan te vallen. De Iersche geneesheer Brophil, die medewerkt aan de organisatie van den Abessynischen geneeskundigen dienst, deelt mede. dat hij op den weg tusschen Addis Abeba en Dessie op ongeveer 40 K.M. afstand van Dessie twee inlanders uitgestrekt op den weg zag liggen. Hij vertelt hieromtrent: Ik bracht mijn auto tot stilstand en wilde de beiden mannen wekken, doch met afschuw ontdekte ik. dat ze dood waren, gedood met geweerschoten en daarna geworgd en op vreeselijke wijze ver minkt, Ik zette mijn tocht voort, doch met het geweer bij de hand. Den volgenden nacht hielden wij de wacht bij het kampvuur, elk oogenblik vreezend te worden aangevallen, doch wij bereikten Dessie gezond en veilig". Geruchten omtrent Ras Desta. De Reuter-A.N.P. correspondent te Djijiga deelt mede, dat tengevolge van het slechte zicht de activiteit der Italiaansche lucht macht tegen het einde van d.£ vorige week was afgenomen. Tengevolge van de slechte verbindingen tusschen het Abessynische hoofdkwartier en de troepen te velde doen soms de meest fantastische geruchten de ronde. Zoo wordt o.a. beweerd, dat Ras Desta na een zegetocht door Italiaansche Somali- land. tot op korten afstand van Megadiscio zou zijn genaderd. Griekenland. Honderden gevangenen reeds in vrijheid gesteld. Reuter meldt uit Athene, Dec.: Na de onderteekening van het amnestie decreet zijn vandaag om 12 uur 578 gevan genen op vrije voeten gesteld. China. de dreigende afscheiding van Noord-China van Nanking te voorkomen. In tusschen vermeldt een bericht uit Tientsin, dat de burgemeester van Tientsin de autonomie van deze stad heeft afgekondigd. (A.NR.) Engeland. Uitgifte van twee nieuwe leeningen. Officieel wordt medegedeeld, dat de En- gelsche regeering twee nieuwe leeningen zal uitgeven, en wel een 1 procentsleening op korten termijn, aflosbaar per 1 Februari 1941. ten bedrage van 100 milüoen pond ster ling, en een gefundeerde 2V2 procents-lee ning ten bedrage van 200 millioen pond ster ling, die in 1961 gedelgd moet zijn. De koers van uitgifte bedraagt voor de eerste leening 98 procent, voor de tweede 96' 2 procent. De nieuwe leeningen zullen ten deele dienen voor het aflossen van oudere leeningen. (A.N.P.) Kabinetsraad in principe voor olie-embargo. De kabinetsraad heeft zich blijkens een Reuterbericht uit Londen, in be ginsel voor een petroleumembargo ten aanzien van Italië uitgesproken indien er vóór 12 December geen vreedzame regeling van het Ita- liaansch-Ethiopisch conflict in zicht is. James Breadsted overleden. Het mysterie om het graf van Toetankamen duikt weer op. BLOEDIGE STRIJD OM HET KONINGSCHAP DER ZIGEUNERS IN POLEN. Uit Warschau: Een bloedig revolvergevecht ontstond tus schen aanhangers van pretendenten voor het koningschap der zigeuners. De gendarmes, die arriveerden om de orde te herstellen werden door vrouwen met steenen bekogeld. Er zijn 13 dooden en 30 gewonden. Pathetische stemming van het Italiaansche volk. Kunstmatig van overheidszijde aangekweekt. Het dreigende olie-embargo. Stemt Nanking toe in autonomie van Noord-China? Aan de Japansche bladen wordt uit Pei- ping gemeld, dat de Chineesche minister van oorlog Ho een bijeenkomst zal hebben met generaal Soeng Tsjei Wan, den vredescom- missaris voor de provincies Hopei en Tsjahar generaal Tsjang Tsjen. de gouverneur van de provincie Honei en andere leiders van Noord-China ter bespreking van de situatie in Noord-China. Men meldt, dat de minister van oorlog Ho van plan is Noord-China autonomie te geven, zulks in overeenstemming met de instructies van maarschalk Tsjang Kai Sjek, teneinde (Van een bijzonderen correspondent.) ROME, 2 December. De Koning van Italië heeft een hoeveelheid goud en zilver in baren aan de Bank van Italië overhandigd als zijn bijdrage „in den strijd tegen de sancties". De Bank van Italië zelf heeft een bedrag van een millioen lire voor hetzelfde doel afgestaan. Bij het bijeenkomen van het Parlement op 7 December as. zullen alle afgevaardigden hun medailles overhandigen en op 18 December zullen alle Italiaansche' vrouwen hun trouw ringen aan 's land schatkist offeren. Deze dag zal „de Dag van Trouw" worden genoemd. De organisatie van deze uitzonderlijke demonstra tie is opgedragen aan de moeders en weduwen van in den wereldoorlog geval.Ien soldaten. Alles wordt in het werk gestel v. om het ge- heele vraagstuk van den' Volkenbond en Abes synië als een gevoelskwestie te behandelen, waarbij de werkelijke verhoudingen meestal half of verkeerd worden belicht. Het vraag stuk is teruggebracht tot een acte van beschul diging tegen Italië's vroegere bondgenooten. Niets wordt nagelaten om het dramatisch ka rakter van manifestaties als hierboven ge noemd te versterken. Het overhandigen dei- trouwringen zal bijv. geschieden in den vorm van parades rondom oorlogsmonumenten of langs de graven op de oorlogskerkhoven. Alles wordt gedaan om Italië voor te stellen als een volk in den greep van hebzuchtige en jaloer- sche bondgenooten, die vastbesloten zijn, den Italianen niet alleen het land, dat zij noodig hebben, doch ook alle middelen van bestaan te onthouden. De propaganda, bestemd om de hierdoor ge wekte hartstochten aan te wakkeren, richt zich :h ns tot de Italiaansche arbeidersklasse. Men vertelt iederen arbeider, dat de sancties tegen hem zijn gericht en bedoeld zijn om hem te treffen Niets wordt gedaan om den Italianen oenig inzicht te geven in de werkelijke ooi-za ken van Italië's huidige moeilijkheden. De Italiaansche regeering volgt met adem- looze spanning alle internationale gebeurte nissen. die met de mogelijkheid van een petro- leumboycot in verband staan. Men grijpt zich aan elke stroohalm vast. In officieele kringen wordt zelfs de gedachte geopperd, dat het mo gelijk Ls. dat de Commissie van Achttien van den Volkenbond niet meer bijeen zal komen. Deze bewering berust op het bericht, dat Mackenzie King, de Canadeesche minister president gezegd zou hebben, dat de door den Canadeeschen Volkenbondsgedelegeerde voor gestelde boycot een persoonlijk voorstel zou zijn geweest en geen voorste! namens de hui dige Canadeesche regeering. In leidende Ita liaansche kringen leidt men hieruit af. dat het Canadeesche voorstel daarom voor den Volken bond als zoodanig niet bestaat. Men voegt hieraan toe. dat Engeland reeds zijn bedoeling te kennen zou hebben gegeven niet zelf het initiatief tot een boycotvoorstel te willen ne men. Door het vervallen van het Canadeesche voorstel en het achterwege blijven van een Engelsch voorstel zou het werk van de Com missie van Achttien als beëindigd moeten worden beschouwd voor zoover het de olie boycot betreft, en daarom is elke reden voor een bijeenroeping van de Commissie vervallen. Dit is een korte samenvatting van de uit eenzetting, die een Italiaansche regeerings- vertegenwoordiger hedenavond aan de ver tegenwoordigers der buitenlandsche pers heeft gegeven. (Copyright Morning PostA.N.P.) James H. Breadsted, de bekende oriëntalist, die tegenwoordig was bij de opening van het graf van Toetankamen, is naar Reuter uit New-York meldt, 70 jaar oud overleden aan een geheimzinnige ziekte, welke zich open baarde een week geleden, toen hij zioh aan boord van een Italiaansche mailschip naar de Vereenigde Staten begaf. De autoriteiten van het ziekenhuis bewa ren omtrent zijn ziekte de grootste geheim houding. Breadsted maakte dikwijls de legende van den vloek, welke hen zou treffen die hebben deelgenomen aan de opening van het graf van het graf van Toetankamen. belachelijk. Zuster van den Britschen koning overleden. De koning zal thans het parlement niet openen. Uit Londen 3 December: De zuster van koning George, prinses Victoria, is in den afgeloopen nacht overleden. Het bulletin der geneesheeren zegt. dat zij een vredigen dood heeft gehad. De prinses is 67 jaar oud ge worden. De koning heeft thans nog één zus ter in leven, koningin Maud van Noorwegen. De koning en de koningin hadden oorspron kelijk het voornemen, zich na de opening van het parlement naar Sandringham te be geven. Met het oog op den ernstigen toe stand van de prinses hadden zij evenwel van de reis afgezien. De prinses was sedert drie weken ongesteld. Zij is niet aanwezig ge weest bij het huwelijk van den hertog van Gloucester, en niet bij de doopplechtigheid van den zoon van den hertog van Kent. In verband hiermede zal het parlement niet door den koning geopend worden. De troonrede zal door den Lord Kanselier worden voorgelezen. (A.N.P.) NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Een nieuwe Bondsfilm. In het gebouw van den Haarl. Kegelbond heeft voor het hoofdbestuur van den Bond en enkele genoodigden de pas vervaardigde film proef gedraaid. Namens de filmcommissie (bestaande uit de heeren Ph. J. van Veen, J. C. de Keulenaar beiden van Rotterdam en Joh. M. Schmidt te Haarlem) sprak de heer Van Veen een woord van welkom; hij deelde mee dat de technische opnemingen der film werden ge nomen door den heer Schmidt, terwijl het fi nancieel beleid door den heer De Feulenaar was gevoerd. De algemeene leiding berustte bij spreker. We vernamen dat zich bij het filmen vaak groote moeilijkheden voordeden; dat de natuur-elementen meermalen storend optra den, bijv. doordat bij een demonstratie de zon juist schuil ging en een stoi*tbui losbrak, wan neer intens licht ge.wenscht werd. Van over- filmen was dan geen sprake; goed weer of slecht weer telde niet mee, de demonstratie was afgeloopen. We vernamen óók dat in een studio in ons land van een film van 20 K.M. lengte niet minder dan 18000 M. werd wegge knipt (als zijnde minder goed geslaagd). Hêt is dus zeer begrijpelijk, dat er zich ook mmder geslaagde deelen in deze film be vinden (al zijn ze van tijdelijken aard), maar we haasten ons na hetgeen we zagen te ver klaren. dat óók pracht-opnemingen werden vertoond. Werkelijk, de filmcommissie heeft eer van haar werk. in het bijzonder de heer Schmidt, die vaak bij woeste' zee en ook in stortbuien goed filmwerk leverde. De film bestaat uit de volgende afdeelingen: Hoofdbestuur. Algemeene Vergaderingen Utrecht, Delft en Den Bosch; Medische cur sus Amsterdam; vervoer- en bevrijdingsgroe- pen Haarl. Brigade; Demonstraties Delft. Noordwijk en Amsterdam: 3 K.M.-wedstrijd Rotterdam; Bondskampioenschappen, Den Bosch en Zaandam; Bondssti'anddag te Kijk duin; een reddingsgeval te Scheveningen. ..Holland is een waterland", waterongeval en redding te Hillegersberg. De voorzitter van den Bond, de heer A. A. Bierlee bracht dank aan de filmcommissie voor de toewijding en arbeid. De nieuwe film zal een mooi propaganda stuk zijn voor het nuttige streven van den Bond. NIEUWE UITGAVEN. „Kruisridder der lucht", door Paul Schulte. Van Paul Schulte, die in Duitschland „de vliegende pater" wordt genoemd, is een boek, in het Nederlandsch vertaald, bij A. A. M. Stols, te Maastricht, uitgegeven. Het heet „Kruis ridder der Lucht" en is een vertaling van „Der Fliegende Pater, das werk eines modernen Missionars). Pater Paul Schulte, oprichter en leider der Missie-Verkeers-Arbeidersgemeen- schap, geeft in dit boek, dat met foto's is ge ïllustreerd. een beschrijving van zijn arbeid in Zuid-Afrika. Om de Noord naar het Verre Oosten, door Anne Morrow Lindbergh. Wij. ontvingen het boek, dat Anne Morrow Lindbergh over de vliegtochten met haar man heeft geschreven, en dat eveneens bij Stolts is verschenen. A. Viruly. de bekende vlieger schrijver, voorzag het boek, dat op bescheiden, rustige wijze het reisverhaal vertelt van den moedigen vliegtocht, die de Lindberghs ge maakt hebben over Canada. Alaska. Siberië, Japan en China, van een inleiding. De kaarten, die er in zijn opgenomen zijn van Charles Lindbergh. Luchthavens, door H. Fuchs. Bij de uitgeverij Meulenhoff, te Amsterdam, is uitgekomen het vierde boekje van Meulen- hoff's luchtvaartserie. Het heet „Luchthavens" en is geschreven door den vlieger der K. L. M.. H. Fuchs .terwijl de havenmeester van Schip hol, U. F. M. Dellaert, het van een voorwoord heeft voorzien. De schrijver geeft in dit werkje een beschrij ving van de technische eischen, waaraan een landingsterrein moet voldoen, hij bespreekt den technischen dienst en de voorziening der bedryfsstoffen, de radio-, weerberichten-, haven-, stations- en andere diensten en geeft tenslotte een overzicht van de luchthavens en routelichten in Nederland. Met goede foto's en zeer duidelijke kaartjes wordt de tekst van dit aardige werkje toe gelicht. Goudzoekers, door Ion L. Idriess. In geautoriseerde vertaling van E. J. Koppe- schaar is bij Van Holkema Warendorf ver schenen „Goudzoekers ,het romantische ver haal van de goudvelden in Nieuw-Guinea". Het boek is geschreven door Ion L. Idriess en behandelt het pioniersleven van Cecil John Levien in het mandaatgebied van Nieuw- Guinea. Een ongelukkige liefde, door Wolfgang Koeppen. De Nederlandsche Keurboekerij te Amster dam heeft uitgegeven de roman van Wolfgang Koeppen. „Een ongelukkige liefde" in geautoriseerde vertaling van Jan Loosters. Onrust, door dr. Boris Raptschinsky. Bij Schuyt in Velsen is verschenen de verhandeling „Onrust" door dr. Boris Rapt schinsky, waarin deze de wereldbeschouwin gen in eenige eeuwen bespreekt en als zijn meening te kennen geeft, dat „alleen een religieuze opleving een sociale hernieuwing mogelijk zal maken". Paradijsvlucht door Erwin Berghaus. Dit nieuwe luchtvaartboek „Paradijsvlucht" is geschreven door den Duitscher Erwin Berg haus naar aanleiding van een luchtreis, die hij eenige jaren geleden per K.L.M.-vliegtuig „Ibis" naar Java maakte. In enthousiaste be woordingen geeft de schrijver beschrijvingen niet alleen van den tocht, van de verblijven in de luchthavensteden langs de Indië-route. doch ook van de inwoners, hun leven en hun psychologie en mentaliteit. Het boek, dat bij Andries Blitz in Amsterdam is uitgegeven, is vertaald en van een inleiding voorzien, door Hans Martin Abessynië, door A. Broekhuizen. Bij W. J. Thieme en Cie in Zutphen ver scheen een boek over Etiopië, getiteld „Abessynië", het land, het volk en zijn ge schiedenis, geschreven door A. Broekhuizen. Pelgrims naar Mekka door dr. P. H. van der Hoog. Dr. P. H. van der Hoog .die reeds eenige jaren geleden tot den Islam overging, vertelt in het boek „Pelgrims naar Mekka", van zijn pelgrimstocht en zijn persoonlijke en geeste lijke wederwaardigheden tijdens dien tocht opgedaan. Ook vertelt hij van de hygiënische ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Buiten adem en met het angstzweet op het gelaat komt de gefopte buurman bij zijn huis aan. Daar ziet hij tot z'n groote vreugde Thijs staan en met horten en stooten begint hij dien zijn verschrikkelijk avontuur te vertellen. „Help me toch. beste meneer IJs, het dier is betooverd en het wou me aanvliegen. Ik kon nog maar net ontkomen." Thijs kijkt hem heel bestraffend aan en zegt„Ja, dat U dat alle- moest ove komen, is heel begrijpelijk. Het dier is natuurlijk betooverd, doordat hei, van gestolen groen heeft gegeten. Dat was te verwachten. Maar," besluit Thijs, „misschien kan ik het geitje weer zijn vroegere gedaante teruggeven, maar dan moet het met dieverij ook eens en vooral uit zijn!" Dat de buurman daarmee instemt, zul je zeker wel begrijpen! pelgrims worden maatregelen, die voor de genomen. Plato's levensleer, door dr. J. D. Bierens de Haan. De Volksuniversiteit's Bibliotheek deed bij de Erven F. Bohn in Haarlem uitgeven Plato's levensleer, door dr. J. D. Bierens de Haan. Steunverleening aan nieuwe groepen van behoeftigen. Wij ontvingen het drie en zestigste deel van de Geschriften van de Nederlandsche Vereeni- ging voor Armenzorg en Weldadigheid, hou denden Prae-adviezen over het onderwerp: steunverleening aan nieuwe groepen van be hoeftigen en net jaarverslag over 1934. De geschriften verschijnen bij H. D. Tjeenk Willink en Zoon N.V. te Haarlem. Het Esperanto in twintig lessen. Bij W. Zwagers te Rotterdam verscheen „Het Esperanto in twintig lessen", bewerkt voor zelf onderricht, cursus en schoolgebruik door A. Blok, zestiende uitgave, herzien door M. de Waard. Herinneringen, door E. R. MenkoJacobson. Scheltema en Holkema's Uitgeversmaat schappij N.V. te Amsterdam heeft uitgegeven Herinneringen", door E. R. MenkoJacob son. De ontwikkeling der literatuur in Sovjet-Rusland, door Dr. K. F. Proost Dr. K. F. Proost heeft geschreven „De ont wikkeling der literatuur in Sovjet-Rusland", welk boek als no. 3 tot 4 in de serie Religieus Socialistische vragen bij van Loghem Slaterus' Uitgeversmaatschappij N.V. te Arnhem uit kwam. Logarithmen- en Rentetafels. Versluys' Logarithmen tafel en Versluys' Rente taf el* hebben, in de bewerking van J. Wichers, leeraar te Arnhem, het licht gezien bij W. Versluys (N.V.)) te AmsterdamBata viaParamaribo. „Hoe ik leerde". Bij W. L. en J. Brusse, N.V., Rotterdam, is verschenen: „Hoe ik leerde", een vertelling van Maxim Gorki, uit het Russisch vertaald door Jan Jongert. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 ^loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 912 uur Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u.' (Adv. lngez. Med.) WOENSDAG 4 DECEMBER. HILVERSUM I 1875 M. N CRV-Uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoon- muziek. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Sopraan en piano. 12.15 Gramofoonplaten. 1.— Het Hollandseh Harpkwintet. 2.30 Post zegelpraatje. 3.15 Gramofoonplaten. 4— Het Hendriks-trio en gramofoonplaten. 5.— Kin deruur. 6.Landbouwcauserie. 6.30 Afgestaan 7.Berichten, reportage, couserïe, berichten. 8.05 Dameskoor (Om 8.30 causerie). 9.10 Causerie. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.35 Kwintet concert. 10.Berichten, Couserie. Vervolg concert. 10.5011.30 Gramofoonpl. HILVERSUM II 301 M. VARA-uitzending. 8.Orgelspel. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Kookpraatje. 10— Morgenwijding VPRO. 10.15 Lezing, radiotooneel en concert. 12. Gramofoonplaten. 12.20 Vara-orkest. 1.30 1.45 Gramofoonpl. 2.Voor de vrouw. Gra mofoonpl. 3.Voor de kinderen. 5.Orgel spel. 6— Het Residentie-orkest. (Om 6.50 sportuitzending) 7.35 Causerie. 8.— Berichten Lezing. 8.20 „The Vagabond King", operette van Friml. 11.Nieuwsberichten. 11.05 Cym- baal en piano. 11.1512.00 Gramofoonplaten en piano DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Gramofoonpl. 12.05 Orgelspel. 12.50 Orkestconcert. 1.502.20 Gramofoonpl. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. orkest Bourne mouth en solist. 5.05 B.B.C.-Welsh-orkest. 5.35 Kwintetconcert. 6.20 Berichten. 6.50 Schützconcert. 7.10 Lezingen. 7.50 B.B.C.- orkest m.m.v. solist. 8.35 Dansmuziek. 9.20 Mickey Mause-programma. 9.50 Berichten. -0.20 Trioconcert en solist 11.3512.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Het Nationaal orkest. 4.20 Kamerconcert. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radiotoneel. 11.0512.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 10.05 Concert. 11.20 Or kestconcert 12.35 Militairorkest. 4.30 Geva rieerd programma, m.m.v. orkest en solisten. 7.35 Rijkszending. 8.05 Voor oud-strijders. 9.50 Kleinorkesi: kwintet en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexys' orkest. 6.20 Zang en piano. 6.50 Kwartetconcert. 7.35 dito. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Cabaret. 10.3011.20 •J. Rutten's orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest. 1.50 Gramofoonpl. 5.20 Koor- en orkestconcert. 5.50 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest en zang. 8.20 Symphomeconcert en gramofoon platen. 10.3011.15 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Rijkszending. 8.05. Gevarieerd program ma. 9.20 Berichten. 9.50 Populair concert 10.05 Weerbericht. 10.20^-11.20 Zie Keulen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6