lersche Vrijstaat-Nederland (3-5) KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. RESERVE 1E KLASSE ZEGEPRAAL. R.K. VOETBAL VOETBAL IN BELGIë. SCHERMEN KYNOLOGIE KRACHTSPORT HENGELEN VOETBALNIEUWS MAANDAG 9 DECEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 VOETBAL. Na een zwaren, mooien strijd wint Oranje verdiend. Doelpunten van Van Nellen (2), Bakhuys, Smit en Drok. Halle stopt een strafschop. DUBLIN, 8 December (Van een specialen A.N.P.-verslaggever)Na de ontzaggelijke belangstelling door het publiek Zaterdag aan den dag gelegd vcor den rugbywedstrijd van All Ireland tegen de All Blacks uit Nieuw Zee land er waren toen meer dan 35.000 toe schouwers viel de publieke belangstelling voor den voetbalwedstrijd van ons nationaal elftal tegen den Ierschen Vrijstaat zeer mee. Er waren ondanks het slechte weer zeker 30.000 toeschouwers. De eigenaardige bouw van het Bohemian- voetbalveld, waar gespeeld wordt, waarbij de staantribunes tot een meter diep in den grond zijn afgegraven, is oorzaak dat daar veel meer menschen kunnen staan, dan bij ons in een dergelijk geval mogelijk is. Het heele geval maakte een gemoedelijken indruk. Lang niet zoo groot als bij ons in het Stadion, maar wel zoo gezellig. Een goed mu ziekcorps zorgde voor de afwisseling. Het weer was in het begin van den wedstrijd goed. Er was zelfs een zonnetje. Later regende het af en toe. Het veld, waaraan de laatste dagen zeer veel zorg was besteed, zag er. den regen in aanmerking genomen, zeer goed uit. Te half drie kwamen de elftallen in het veld, begroet door een hartelijk applaus en met de volksliederen. Scheidsrechter Dr. Bauwens (Duitschland laat tossen. De lersche captain wint. Hij kiest het voordeel van den niet sterken, in de lengte van het veld staanden wind. De Ieren spelen in het groen. De Hollanders in oranje. Bij de Ieren is Moore present: er is dus geen enkele wijziging in de officieele op- stelüing van de teams. Als Bakhuys aftrapt staan dus de volgende ploegen tegenover eikaar: lersche Vrijstaat: Harington, O'Neill, Mc Guire, Glen, Andrews. O'Reilly, Ellis, Donnelly, Moore, Horlacher, Kendrick. Nederland: Van Nellen, Smit, Bakhuys, Drok, Wels, Van Heel, Anderiesen, B. Paauwe, Caldenhoven, Weber, Halle. Het regent als de bal aan het rollen wordt gebracht. De rechtervleugel van de Ieren wordt al dadelijk aan het werk gezet, maar Van Heel onderbreekt dezen aanval. Dan komt er een free kick tegen dezen speler. De trap wordt genomen, maar de bal belandt bij Wels. die goed voorzet. Bakhuys kopt dan plotseling heel hard in en het is 10 voor Nederland. Dan zijn er slechts twee minuten gespeeld. Weer volgt een snelle aanval van de Hol- landschë voorhoede. Bakhuys speelt naar Wels en Bakhuys schiet dan helaas hoog over. Weber veroorzaakt free-kick. Een corner is er het gevolg van, maar deze heeft geen resul taat. Anderiesen is zeer actief. De bal komt nu bij Van Nellen, deze doet een snellen aanval; het resultaat wordt een corner. Van Heel kan den bal niet bereiken. Deze gaat weer naar den anderen kant. Er wordt zeer goed gespeeld. De lersche linkshalfback brengt den bal heel snel op, maar het leder rolt over de lijn. Bakhuys speelt dan den bal naar Van Nellen. Deze geeft een mooien voorzet, Smit mist, maar Drok zet zijn hoofd onder den bal. Deze vliegt naast. Óet kopwerk van de Hollanders is opvallend goed. De Ieren spelen den bal iets te hard naar voren; door den wind gaat deze dikwijls uit. Er komt een free-kick tegen ons. Halle stompt den gevaarlijk opspringenden bal weg en Smit verwerkt hem zeer goed. Dan komt de bal bij de rechterwing. Wels kan er net niet bij en Bakhuys, die den bal terug krijgt, lost een hard laag schot, dat evenwel geen doel treft. Dan komt de bal weer bij onze backs. Cal denhoven, die goed staat te spelen, weet er weg mee en werkt het leder weg. Een lersche aanval wordt besloten met een schot van Hor lacher, dat door Halle wordt weggestompt. Even later stompt hïi den bal vallende corner. Er volgt een omerwacht schot van Kendrick. waarbij Halle den bal niet vast heeft, maar hij kan tenslotte toch wegwerken. Twee goals in een minuut. De gelijkmaker wordt verwacht. Schitterend snel loopt Horlacher met den bal en trapt dien hoog voor doel. De rechtsbuiten Ellis komt toeloopen. botst tegen den uitgeloopen Halle en jaagt den bal in ons doel (11). Veertien minuten zijn dan gespeeld. Geen minuut later heeft Holland de leiding wederom veroverd. Een gezamenlijk optrekken volgt. Van Nellen scoort prachtig zuiver in den hoek. Een mooi doelpunt (1—2). Prachtig stelt onze voorhoede zich op. Een zeer goede pass van Smit naar Bakhuys heeft door off side geen succes. Kendrick lost een heel mooi schot, dat net over gaat. Even later is het corner aan den anderen kant. Van Heel speelt een tactische partij voetbal, Drok schiet tweemaal hard in, eens tegen den paal en eenmaal er naast. Pech! De Nederlandsche voorhoede speelt, met Smit iets achtergehouden, bijzonder goed. Het kopwerk is prima. Dan komt de lersche voorhoede weer even los. maar het tamme schot van Horlacher gaat naast. Na een corner komt de bal bij Wels. een schot wordt gelost, maar een ler sche achterspeler is er net bij om den bal weg te koppen. Smit krijgt den bal te pakken, hij schiet heel hard. maar zijn schot gaat naast. De aanvallen der Ieren zijn gevaarlijk, maar Weber en Caldenhoven blijven de situatie be- heerschen. Zeer mooi zet Bakhuys voor. Drok kopt net iets te hoog, zoodat O'Neill kan red den. Bakhuys is wel een zeer gevaarlijk speler, wiens goede schoten op het oogenblik echter geen doel kunnen treffen. Ierland neemt de leiding. Heel onverwachts komt na ruim een half uur de gelijkmaker. Een goede aanval wordt besloten met een heel hard schot van Hor lacher. net onder de lat (22). En dat juist in een periode van overwicht van het Nederlandsch elftal. Het publiek brult. Op schitterende wijze komt door het bijzon der mooie samenspel der Ieren thans het derde doelpunt. De bal wordt opgebracht; van rechts komt een pracht voorzet. Horlacher kopt den bal in. Halle kreeg eenvoudig geen kans (32). En zoo vlug als de Hollanders waren in het eerste halfuur, zoo vlug waren de Ieren thans. Halle kreeg het hard te verduren; hij kroop in de modder rond. Een free-kick tegen Van Nellen, bij de strafschoplijn, brengt gevaar voor ons doel, maar gelukkig gaat het schot over. Een algemeene aanval van de Oranjeman nen met als slot een schot van den zeer ac tieven Van Nellen, heeft geen resultaat. Bas Paauwe maakt free-kick; hij bewerkt een speler net op den rand van het strafschop gebied. Maar ook dat gevaar gaat voorbij. Wels krijgt den bal vrij. Mc. Guire onder breekt zijn ren. De Ieren zijn thans meester van het veld. Zij hebben verwarring gebracht in onze ver dediging en die heeft 't thans zwaar te verant woorden. Wij zijn blij, als er voot rust gefloten wordt. De tweede helft. De tweede helft zet in met een ren van Wels, die den bal echter niet meer kan be reiken. Drok en Smit lossen een schot. Er komt een corner. Een corner, welke den gelijkmaker brengt, want Van Nellen jaagt den bal, door Wels prachtig voorgezet, in het doel (3—3). Dan zitten de Ieren weer voor ons doel. Zij krijgen een kans om de leiding te nemen Want de scheidsrechter constateert een over treding van Caldenhoven en geeft strafschop. O'Reilly neemt den bal, maar Halle stopt dien. valt in de modder. De bal rolt weg, Halle grijpt er naar eri stompt dien nog juist op tijd weg. Anderiesen wordt zwaar „genomen". Hij valt en zoekt naar zijn adem. Een snelle aanval der Ieren brengt een corner. Dan gaan de onzen er weer tusschen uit. Van Nellen speelt uitste kend. Hij spaart zich niet en is niet bang. Een heel hard schot van Smit van verren afstand had beter lot verdiend. Heel mooi werk van Moore geeft Horlacher gelegenheid, een vrij schot te lossen; gelukkig voor ons vliegt het over de lat. Een aanval der Ieren even later strandt op off side. Moore komt alleen voor onzen keeper: Caldenhoven kan echter alleen ten koste van een corner redden. Smit, die de beste uit de Hollandsche voorhoede was. Weer is het Smit, die ons bijna doet juichen. Hij krijgt den bal van Bakhuys, sjouwt onge looflijk snel door en schiet dan; Harrington kan nog maar net den bal wegstompem Weer schiet Smit. En nog eens. Even een belegering van het lersche doel, dat krachtig verdedigd wordt. Holland nu sterker. Weer een aanval van Smit; een voorzet volgt. Drok vangt den bal. schiet heel hard in en het is 43 voor Nederland Een hands tegen Caldenhoven brengt gevaar, maar Van Heel werkt den bal goed weg. Holland zit alweer voor het lersche doel. Nog frisch, alsof men pas begint te spelen. Free-kick wegens hands. Van Heel neemt den bal. Hij schiet, maar Harrington stompt den bal corner Nederland blijft overwicht houden. Onze spelers zijn niet van de lersche helft weg te slaan. Van Nellen zet voor. Drok schiet, maar het schot wordt gestppt. Weer doen de Ieren een poging, maar Halle laat kalm uitloopen Nog een corner volgt op het lersche doel. In de laatste minuten wordt het nog 53 voor ons door Smit, die een voorzet van Frank Wels keurig inkopte. Dan is het tijd. Nederland heeft met 53 geronnen. Nabeschouwing. Geen mensch, die dezen mooien wedstrijd heeft gezien, zal van meening verschillen met een ander. Want er was maar één .gedachte, n.l. dat het best spelende elftal den wedstrijd gewonnen heeft. Onze voorhoede was actief en speelde voort durend een samenspel van de beste soort. Smit, die een beetje achterbleef, kreeg ruimschoots zijn deel van alle aanvallen. Hij was de groote man in den aanval. Zijn niet te breken uit houdingsvermogen heeft tot gevolg gehad, dat de lersche verdediging geen oogenblik op adem kon komen. Van Nellen heeft zoo goed gespeeld, als wij nog bijna nimmer van hem zagen. Bakhuys verdeelde goed en trok alles naar zich toe. Drek ging met groote onversaagdheid telkens weer op het lersche doel af. En ook Wels was goed, al was die in dit vijftal nog de minst opvallende. Onze middenlinie was reusachtig. Anderiesen en Van Heel en na de rust vooral Pa uwe waren prachtig op dreef Het was won derlijk goed alles en alles klopte als een bus. De achterhoede heeft gevochten. Het was aan Weber en Caldenhoven goed toevertrouwd, om zich de lersche aanvallers van het lijf te houden. Halle heeft er heel wat uitgehouden; hij speelde enorm. Zoo is dus deze wedstrijd een mooie, vlugge ontmoeting geweest van een HoIIandsch elftal, dat in dit land een indruk heeft gemaakt, dien do Ieren niet gemakkelijk zullen vergeten. Wij hebben aan eenige lersche officials ge vraagd, wat die ervan dachten. Er was maar één meening: ..The best team won". Dit zei Dr. Bauwens ook, die het een snellen en moeilijken wedstrijd had gevonden, maar dien het Nederlandsche elftal zeer verdiend heeft gewonnen. Van de Ieren moeten wij den recbtsachter- speler noemen en in de voorhoede Horlacher. Moore deed prachtige dingen, maar viel overi gens niet op. Reserve eerste klasse: Haarlem 2—R.C.H. 2 4—1 AFDEELING II. Tweede klasse A: OlympiaSteeds Hooger 42 AFDEELING IV. Eerste klasse: EindhovenRoermond 02 Om den Ned. Voetbalbeker: E.D.O.Bodegraven 54 Haarlem 2R. C. H. 2 (41) Evenals in de eerste ontmoeting is Haar lem 2 er ook nu in geslaagd, tegen de R.C.H.- reserves, in de meerderheid te blijven: dit maal was de overwinning echter vrij wat meer overtuigend, dan de eerste maal, toen de Haarlemmers op het nippertje met 32 zegevierden. De x-oodbroeken waren nu vrijwel steeds in de meerderheid; vooral het verdienste lijke doelverdedigen van Bergsma en het goede werk van Van Eek hebben de score van Haarlem tot vier beperkt. De elftallen kwamen als volgt in het veld: Haarlem 2: Voogd. Stammes Schornagel, Cornet, Goossens. Visser, Hartog, H de la Mar, Dankelman, J. J. de la Mar. De Vries. R.C.H. 2: Meijer. Kedde. Ruygrok Paape. Blokker. Van de Gevel, Van Eek. Hessels, Kaestner. Van Thiel, Bergsma, Hoort gij, hoe 't dreunt langs alle velden. De lof voor onze voetbalhelden. De Ieren zijn opnieuw geklopt; De onzen deden grootsche dingen, Als echte bal-verschoppelingen Heeft onze ploeg het ver geschopt. Het heele elftal onze hulde, Zoo krachtig als ons aller gulden Sloeg het den vreemden aanval af; Maar 't bleef niet enkel bij verweren, Het wist zelf sterk te attaqueeren, Hetgeen per slot de zege gaf. In Ierschen wind en Ierschen regen, In lersche modder toch de zege, Voor Iersch publiek op 't lersche veld; Ein in de krant wordt heel de natie Van deze voetbal krachtprestatie Met trots in kleur en geur verteld. Wat Nederland dan ook mag schelen, Wij kunnen zeker voetbal spelen, En stellen wij ons erop in, Om niet het doel voorbij te schieten, Dan zullen wij per slot genieten, Ondanks de crisis, van gewin. P. GASUS. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Kennemerland 2Kennemerland 1 (2-2) Kennemerland 2 begint onmiddellijk na het begin een serie enthousiaste aanvallen, waar door eenige gevaarlijke momenten voor het doel der tegenpartij ontstaan. Doelman Mas tenbroek wordt reeds spoedig gepasseerd, doch Coert weet het leder nog weg te werken. Het is evenwel uitstel van executie, want als de' rechtsback bij een snellen aanval even wei felt, plaatst Van Onvlee het leder in het net. In de tweede helft is het spel verdeeld, doch het duurt toch nog een geruimen tijd eer er gedoelpunt wordt. Het is Kramer, die uit een afgemeten voorzet den gelijkmaker scoort. De verdedigingen weten langen tijd stand te houden. Eenige minuten voor het einde her neemt het tweede elftal de leiding, als Kern- per van den vleugel af een goal maakt. Het ziet er naar uit, dat Prins c.s. op beide pun ten beslag zullen leggen, doch de middenvoor van het eerste elftal weet nog juist op tijd uit een vrijen schop den gelijkmaker achter Jelsema te schieten. De Uitslagen. E. M. M.Onze Gezellen 06 S. D. O.Wilskracht 2—3 E. M. M.Leonidas 06 SpartaanGraaf Willem 30 Geel WitBlauw Zwart 4—2 V. V. E.Teylingen 2—1 De resultaten van de Zondag voor de Bel gische eere-afdeeling gespeelde wedstrijden luiden: BeerschotR.C. Mechelen 20 F. C. MechelenAntwerp F.C. 43 DaringStandaard Luik 12 AnderlechtF.C. Brugge 21 C. S. BruggeLiersche Sportkring 12 LyraUnion St. Gllloise 31 Berchem SportWhite Star 15 VOETBAL IN ENGELAND. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. BirminghamHuddersfield Town 41 BlackburnSheffield Wednesday 32 Grimsby TownBrentford 61 Leeds UnitedDerby County 10 LiverpoolPreston North End 21 Manchester City—Aston Villa 50 Stoke CityWolverhampton W. 41 SunderlandBolton Wanderers 72 West Bromwlch AlbionEverton 61 De wedstrijd ArsenalMiddlesbrough kon wegens mist niet gespeeld worden. Om de zelfde reden moest de wedstrijd Chelsea Portsmouth twaalf minuten vóór het einde gestaakt worden. De bezoekers hadden toen een 21 voorsprong. Int. schermwedstrijden te Brussel. DE NEDERLANDERS WINNEN MET 18—14. Uit Brussel: In de zaal van Merckx werden Zondag on der groote belangstelling internationale wed strijden op sabel gehouden. De ontmoeting ging tusschen een Belgisch een Nederland sche equipe en gold als oefening voor de a.s. Oplympische Spelen. Onze landgenooten won nen met 1418. De individueele resultaten waren als volgt: Nederland: Montfoort 5 overwinningen, 18 gegeven treffers. Fraterman 1 overwinning. 28 gegeven treffers. Faber 2 overwinningen 26 gegeven treffers. Van Wieringen 3 overwinningen 24 gegeven treffers. Sjerp 4 overwinningen, 20 gegeven treffers. Schriever 3 overwinningen, 25 gegeven treffers België: Brasseur 4 overwinningen. 23 gegeven treffers. Bondue 1 overwinning, 28 gegeven treffers. Burhan 2 overwinningen 23 gegeven treffers. Heyvaert 1 overwinning, 21 gegeven treffers. Learmans 4 overwinningen 21 gegeven treffers Niemegeert 2 overwinningen 22 gegeven tref fers. Clubmatch Ned. Kennelclub Cynophilia. Zondag hield de afdeeling Haarlem en om streken der Nederlandsche Kennelclub „Cynophilia", de Kynologenclub Hennemer- land", haar tweede Clubmatch in café-res taurant Brinkman aan het Plein alhier. De vorige match stond uitsluitend open voor de groote rassen, de jacht- en herders honden; ditmaal ging het tusschen de midden slag-rassen terriers en dameshondjes. Als keurmeesters fungeerden de heeren: J. L. J. J. Harms, voor terriers, schnautzers en andere rassen; P. Wiezehaan, voor pekingee- zen en japaneezen; L. P. Knapen, voor boxers. Engelsche en Fransche bulldoggen. Onder de voorgebrachte honden onder scheiden zich bijzonder de Welsh Terriers, de gladharige Foxterriers en een Japanees, alle exemplaren van uitmuntende kwaliteit. Op buitengewoon leerzame en interessante wijze werd bij de beoordeeling iedere hond apart besproken. Toen aan het einde van den middag door de beste der ingezonden exemplaren gedongen moest worden naar den titel van beste reu en van beste teef dezer show. begon er een vinnige strijd. Tot beste reu aller rassen werd tenslotte door de keurmeesters uitgeroe pen: De Welsh Terrier reu „Kampioen Festin" eigendom van Kennel Thornwood (F. M. Heerkens Thijssen en J. Doornbosch Jr.), te Haarlem. Evenals bij de reuzen werd bij de te ven om de plaats van beste teef der match zwaar gekampt. Ook hier zag een Welsh ter rier zich aan den kop geplaatst: dit was „Thomwood's Joekins Duplicate", eveneens eigendom van Kennel Thornwood, alhier, te vens eigen fokproduct. De voorzitter, de heer Groskamp, sprak na de prijsuitreiking het sluitingswoord. Nieuw wereldrecord Olympische driekamp. Uit Freising: Mangerde Europeesche kam pioen in het zwaargewicht, verbeterde Zon dag het wereldrecord in de Olympische drie kamp door een totaal gewicht van 803 pond omhoog te brengen. Hij verbeterde daarmede het wereldrecord van den Egyptenaar Nos- seir, op 795 pond stond. Concours Vrijstaande Hengelaars. Bij de controle bleek, dat een fout in den uitslag was geslopen. De juiste uitslag is als volgt le prijs, de wisselbeker. Morgenrood. 2de prijs D. L. V., 3e prijs ..de Vrije Hengel". De verdere uitslagen waren juist. Schornagel staat dus op de plaats van Huijsmans, die te elfder ure verhinderd was. R.CH. wordt al spoedig terug gedrongen; het meeste gevaar voor de bezoekers dreigt van Haarlem's rechtervleugel. Het is dan ook Hartog, die na eenigen tijd een voorzet geeft, dien J. J. de la Mar onhoudbaar voor Bergsma inkopt. (10). De stand is echter spoedig gelijk: van de verdediging van R.C.H. af wordt de bal met mooi combinatiespelin de voorhoede ge bracht, waarna Ruygrok keurig scoort. (11) Nog voor de rust heeft Haarlem echter weer de leiding, als Hartog na een center van Dankelman naar binnen loopt en hard in schiet. (2—1). Het spelbeeld wijzigt zich in de tweede helft niet. De spelers spannen zich niet al te veel in, zoodat het af en toe een saai partijtje is. De Haarlemmers blijven echter sterker: er wordt dan ook voortdurend op de R.C.H -helft gespeeld. In deze periode valt het spel van Van Eek op. Als H. de la Mar een bal goed van ach teren aangegeven krijgt, geeft hij Bergsma geen kans. (31). Na een voorzet van Hartog brengt Dan kelman met een kopbal den eindstand op 4—1. OM DEN NEDERLAND- SCHEN VOETBALBEKER. E. D. O.Bodegraven (54) Door deze overwinning heeft E.D.O. zich in de volgende ronde geplaatst. Aan den uitslag is te zien dat de thuisclub het niet cadeau heeft gekregen. De thuisclub verscheen met invallers voor Perukel, P. Spek en Verhagen en had de vol gende opstelling; Van Roon, Zandstra. Boeree, Schalie, Koppen, Oomen, S. Spek, Goemaat, Van der Putten, H. Koene, Kelder. Nauwelijks is afgetrapt, op het blijkt dat de derde-klasser een goede spelopvatting heeft. Heel goede aanvallen worden op het E.D.O.- doel ondernomen; de ED.O.-achterhoede moet geducht oppassen. Als de thuisclub er wat beter in komt, ko men spoedig de doelpunten. Oomen krijgt den bal te pakken en geeft met een goed schot zijn club de leiding (10). Goemaat brengt met een kopbal, den stand op 20. De bezoekers zijn geenszins ontmoedigd. Eerst benut de linksbinnen een fout in de E.D.O.-verdediging en bij een scrimmage, die direct hierop volgt scoort de midvoor den ge lijkmaker (22). In de tweede helft heeft E.D.O. het beste van het spel, maar de enkele aanvallen van Bodegraven zijn heel gevaarlijk. Van der Put ten brengt met een goed schot den stand op 3—2, maar de linksbuiten van Bodegraven heefs spoedig succes (33). De thuisclub oefent nu een hevigen druk op het Bodegraven-doel uit. Goemaat scoort (43). Weer heeft de midvoor der bezoekers succes (44). Nog enkele minuten zijn te spelen, als Kop pen doorbreekt. Hij wordt te hard tegen den grond gewerkt De scheidsrechter geeft aan E.D.O. een penalty, die Koppen in een doel punt omzet (54). Nu weet de E.D.O.-verdedigïng verder stand te houden. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE De Uitslagen. Afd. A: Kennemerland 2Kennemerland 1 22 Afd. B: Kennemerland 3Kennemerland 4 41 BUITEN DE COMPETITIE. HaarlemOostelijk elftal (32) In een aardigen wedstrijd heeft Haarlem Zaterdagavond met 3—2 van het Oostelijk elftal gewonnen. Haarlem stelde zich als volgt op: Kaan. Verhappen, Van Gooi, Goedhart, Urban, Vreeken, Oldenburg, de Winter, Kammeijer, Van Polanen, Hamstra. Het Oostelijk elftal kwam als volgt uit: Gidding. Hagels, Koldewijn, Schippers, Kicken, Roelofs, Nagels, Wicherink, Looyschilder, Muizenveld,, De Vries. Van het begin af ging het spel vlug op en neer en waren om beurten de doelen in ge vaar .Kammeijer stelde in den Haarlem-aanval den linksbuiten Hamstra diverse malen in de gelegenheid, doelwachter Gidding te be dreigen; deze moest er dan ook meer aan te pas komen, dan zijn collega aan den anderen kant, hoewel de voorhoede van het Oostelijk elftal toch flink speelde, maar in Verhappen en Van Gooi een verdediging vond, die een waar struikelblok vormde. Bij de Oostelijken viel het uitstekende spel van linkshalf Roelofs op. Gidding krijgt eenige harde schoten van Kammeijer. Van Polanen en De Winter te stoppen; hij doet dit naar behooren. Ook de Oostelijken komen niet tot doel punten ondanks hardnekkige pogingen. Rust komt alzoo met blanken stand. Ook in de tweede helft was van eenig over wicht geen sprake. De partijen wogen tegen elkaar op. Een keurige pass van Kammeijer werd door De Winter onhoudbaar benut. (10). In den aanval der Oostelijken hebben Looy schilder en Muizenveld van plaats gewisseld; het is de laatste, die gelijkmaakt. Een mi nuut later wordt Kaan ten tweeden male ge passeerd (12). Toch geven de roodbroeken zich niet gewon nen, hoewel het Oostelijk elftal nu wel meer aanvallend is. De Haarlem achterhoede houdt echter stand en als De Winter nogmaals heeft ge scoord is de stand weer gelijk (22) Er volgt dan weer een gelijk opgaande strijd. Om beurten moeten de doelwachters er aan te pas komen. Het is Van Polanen, die van de lijn af een hoog schot inzendt dat over de handen van Gidding in doel belandt (3—2). Kort hierna is het tijd, Haarlem wint dus dezen door scheidsrech ter Boekman goed geleiden wedstrijd. Blauw WitHaarlem. Haarlem speelt Dinsdagavond in het Sta dion te Amsterdam een üchtwedstrijd tegen Blauw Wit. De elftallen zullen als volgt tegen over elkaar staan: Blauw Wit: Gerrits, Wilders, Weerman, Hellingman. Boscher, De Lange, Ouderkerk. Van Deenen, Van Nol, Westphal, Bergman. Haarlem Hamstra, Van Polanen. Kammeijer, De Winter, Oldenburg, Vreeken. Urban, Goedhart, Van Gooi Verhappen. Kaan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10